Aż 700 zł za założenie konta Citi Priority (i spełnienie prostych warunków!)

Zakończona

Wygląda na to, że właśnie pojawił się prawdziwy hit od Citibanku! Choć od prawie roku bank ten oferuje solidne 400 zł za założenie swojego konta to… właśnie przebił swoją własną ofertę! Od dzisiaj za założenie konta Citi Priority możemy zgarnąć 100 zł na start, do 450 zł moneybacku przez 9 miesięcy oraz 150 zł za lojalność, czyli.. spełnianie warunków bezpłatności konta. I wykonanie kilku przelewów :-)

700 zł za założenie konta Citi Priority w najnowszej promocji Citibanku

700 zł bliżej niż myślisz z kontem Citi Priority

Aby skorzystać z promocji „Do 700 zł bliżej niż myślisz” należy być nowym klientem kont osobistych Citibanku. Zgodnie z regulaminem wykluczone są bowiem osoby, które:

po dniu 31 października 2016 r. posiadały w Banku Konto Osobiste lub Rachunek Oszczędnościowy (dotyczy również wszystkich Współposiadaczy Konta) i/lub były Pełnomocnikami do Konta

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o otwarcie konta (zaznaczając przy tym trzy zgody). Aktualizacja: ze względu na ogromną popularność promocji kontakt ze strony banku jest wydłużony i może nastąpić nawet po tygodniu!

Co, jeśli posiadamy kartę kredytową założoną w jednej z promocji Citibanku? Nie ma problemu. Nie dość, że takie osoby nie są wykluczone, to na dodatek… karta im się może przydać! Dlaczego? Bank chce nam bowiem zapłacić pierwsze 100 zł premii na start już za sam fakt spełnienia warunku bezpłatności konta. Jaki to warunek?

Uczestnik:
a) zgromadzi i utrzyma na rachunkach w Banku średniomiesięczne saldo w wysokości min. 30 000 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych),
lub
b) otrzyma na Konto wpływy w łącznej wysokości min. 5 000 zł i jednocześnie na ostatni dzień tego samego miesiąca posiadał w Banku aktywny jeden z produktów kredytowych.

Jak łatwo zauważyć opcja numer jeden jest „łatwa i przyjemna”, ale… mniej opłacalna – Citibank nie ma bowiem specjalnie dobrej oferty oszczędnościowej, więc szkoda, aby środki leżały na marnym (lub zerowym) procencie.

Opcja numer dwa jest natomiast idealnie skrojona pod czytelników bloga. Dlaczego? Citibank oferuje non-stop świetne promocje dla kart kredytowych. Przykładowo w momencie pisania tego prześwietlenia możemy zgarnąć 400 zł w bonie Allegro za wyrobienie darmowej kredytówki. Jeśli będziemy posiadaczami karty kredytowej Citibanku, to wystarczy, że w każdym miesiącu przelejemy na nowo-otwarte konto Citi Priority łącznie 5000 zł (może być ze swojego konta w innym banku np. jako 5 przelewów po 1000 zł) i warunek zostanie spełniony. Dzięki temu pozbędziemy się opłaty miesięcznej za konto i zgarniemy premię w wysokości 100 zł. To, co stanie się później z przelanymi środkami zależy już tylko od nas (możemy je np. zwrócić na konto, z którego przyszły).

Tu dla porządku dodam, że czas na spełnienie warunku mamy do końca drugiego pełnego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Moneyback i 150 zł za lojalność

Druga z nagród jest równie dobra, co pierwsza. Bank będzie nam zwracał 5% wartości wszystkich transakcji kartą debetową Citicard przez 9 pierwszych pełnych miesięcy po miesiącu podpisania umowy. Maksymalnie możemy zgarnąć 50 zł miesięcznie (czyli musimy wydać 1000 zł), co całościowo da nam to zwrot na poziomie 450 zł. Bank zastrzega jedynie, że aby dana transakcja liczyła się do puli za dany miesiąc to musi zostać zaksięgowana w tym samym miesiącu.

Na koniec trzecia nagroda, która jest nowością, w porównaniu do poprzednich ofert banku. 150 zł premii zgarniemy za lojalność. Co to oznacza? Jeśli przez 7 kolejnych miesięcy, licząc od 3 miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta będziemy spełniać warunek bezpłatności konta (ten, o którym pisałem na początku) oraz dodatkowo wykonamy min. 1 przelew miesięcznie, to bank zapłaci na aż 150 zł premii. Czyli nie dość, że konto będziemy mieć za darmo, to na dodatek Citibank nam za to zapłaci. Takie promocje to ja lubię :-)

Całą promocję możemy więc sprowadzić do trzech prostych zasad:

 • spełniaj warunek bezpłatności konta co miesiąc (np. posiadając kartę kredytową i zapewniając wpływy 5000 zł miesięcznie),
 • wykonuj transakcje kartą – najlepiej w okolicach 1000 zł miesięcznie, aby zgarnąć maksymalny moneyback,
 • wykonuj 1 przelew miesięcznie (możesz zacząć od 3 pełnego miesiąca po miesiącu podpisania umowy)

Kiedy nastąpi wypłata premii? Generalnie bank daje sobie zawsze czas na przelanie środków w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji.

Czas trwania promocji

Promocja z premią 700 zł za założenie konta w Citibanku trwa do końca stycznia 2018. Bank określa jednak, że może założyć „jedynie” 2000 promocyjnych kont. Czy jest się czego obawiać? Raczej nie. Dotychczas w promocjach konta Citi Priority obowiązywał limit 1000 sztuk i, z tego co wiem, nigdy nie został wykorzystany. Gdyby jednak pula zbliżała się do końca – Citibank podeśle mi taką informację.

Aktualizacja (17.11, 11:20): A jednak! Limit promocji został wyczerpany!

Mimo wszystko radzę się umiarkowanie śpieszyć z przystępowaniem do promocji – jest na tyle atrakcyjna, że kto wie czy będzie jeszcze dostępna w styczniu? :)

Ile to wszystko kosztuje?

Konto Citi Priority może kosztować aż 30 zł miesięcznie, jednak spełnienie warunku bezpłatności (który już pewnie znacie na pamięć ;)) pozwala na pozbycie się opłaty. Prowadzenie karty debetowej jest darmowe, tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Jeśli więc posiadamy kartę kredytową lub odpowiednie saldo i wpływy do banku – to mamy wszystko za free.

Na koniec dodam o jeszcze jednej ciekawej rzeczy, jaką jest program poleceń. Jeśli promocja nam się spodoba, to możemy ją polecić znajomemu i… zgarnąć za to 100 zł premii. W aktualnie trwającej ofercie (do końca października) osoba polecona może zgarnąć 400 zł (100 zł na start + do 300 zł moneybacku przez 6 miesięcy).

Nie przegap!

Komentarze

 • Ten bank jest crazy…

  Katarzyna Odpowiedz
 • Przy warunku nr 2 czy to musi być jeden wpływ czy można zrobić np. 5 x 1000zł na zasadzie przelewam 1000zł, zwracam je sobie, przelewam znowu i tak 5 razy? :D

  Anita Odpowiedz
  • Mają być łączne wpływy, więc jak najbardziej może być 5 x 1000 zł :-)

   Michał
  • To ekstra :D czyli „biedaki” też mogą skorzystać! :D

   Anita
  • Jak najbardziej. Teoretycznie to konto jest przewidziane dla klientów premium, ale jego warunki są skonstruowane tak, że spokojnie może z niego korzystać klient „nie-premium” :-)

   Swoją drogą to mi przypomina konto w Credit Agricole, gdzie tak samo najbardziej opłacalne jest posiadanie teoretycznie najdroższego konta – bo mamy wszystko za darmo po zapewnieniu wpływu 10 000 zł (również może być na raty) :)

   Michał
 • czy jeśli nie mam jeszcze karty w citi mogę starać się równocześnie o kartę i zakładać konto w tej promocji?

  szymon Odpowiedz
  • Możesz, ale musisz pamiętać, że karta kredytowa to produkt kredytowy więc bank moze jej nie przyznać – bo po prostu tak wyjdzie analitykowi. Dlatego osobiście sugeruję pierwsze podpisać umowę o kartę (zajmie ci to 1-2 tyg.) a później zawnioskować o Citi Priority. Będzie po prostu bezpieczniej (bo jak odmówią to nie będzie problemu ze spełnieniem warunków Citi Priority).

   Michał
  • Teoretycznie możesz, ale się nie opłaci. Lepiej o kartę wystąpić osobno w jednej z promocji i zgarnąć jakiś telefon, tablet, czy też 400 zł do Biedronki :)

   DoReMi
  • czyli najpierw karta, potem konto ;)

   szymon
 • W sytuacji gdy WCZORAJ założyłem konto City Priority (400 zł), – czy jest szansa abym korzystając z 14 dni możliwości wypowiedzenia umowy z tytułu faktu zawiązywania jej telefonicznie (posiadam kartę Simplicity) nie został odnotowany jako klient banku i zawarł ponownie umowę z promocją o korzystniejszych warunkach?

  Konrad Odpowiedz
  • Mam tą samą sytuację i też sie zastanawiam

   Konrad
  • Pamiętajcie tylko, żeby odstąpić od umowy a nie ją wypowiedzieć, tak jak pisze Konrad – to dwie różne rzeczy.

   Teoretycznie w przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie powinno się być traktowanym jako klient (czyli tak, jakby umowy nigdy nie było). Ale uprzedzam, że zawsze trzeba zakładać negatywny scenariusz (bo ktoś nie uwzględnił takiej sytuacji w rozliczeniach) i może się to wiązać z reklamacją.

   Michał
  • Cześć.
   Mam podobną sytuację. Wczoraj podczas rozmowy założyłem konto, zaakceptowałem dokumenty, a wieczorem zauważyłem powyższą promocję. Rozmawiałem z Panem, który założył mi konto w promocji 400 zł i twierdzi, że ponieważ wszystko poszło gładko, bez żadnych kłopotów, to nawet jeśli odstąpię od umowy, to w systemie banku, będę widniał jako osoba posiadająca (przez jeden dzień, ale zawsze) konto w banku Citi. Może wsi opiekunowie powiedzą Wam coś innego, mój niestety twierdzi, że nie mogę skorzystać z promocji dającej 700 zł. Pozdrawiam.

   koza
  • Tak jak pisałem – zgodnie z prawem nie powinno tak być (odstąpienie od umowy traktujemy, jakby jej nie było) ale niestety może się okazać, że konieczne będą reklamacje, a może nawet dalej… Dlatego osobiście miałbym spory dylemat co robić :/

   PS. Dodam, że jeśli ktoś złożył wniosek o 400 zł ale jeszcze nie założył konta, to bez problemu powinno się dać zmienić typ promocji kiedy oddzwoni konsultant.

   Michał
  • Zgadza sie. Citi I tak odnotuje odstapienie od umowy, tak że bedziemy widniec jako klient. Miałem taką sytuację kilka lat temu. Oczywiście zostaje wtedy reklamacja, ale nie wiadomo jak to rozpatrzą.

   t
  • Na podstawie moich doświadczeń Citi jest bardzo pro-kliencki. Myślę, że powinni rozpatrywać reklamacje na korzyść (w przeciwieństwie do np. T-Mobile UB).

   Marcin H
 • Dzień dobry

  Czy aby spełnić warunek bezpłatności wystarczy, że jednego dnia wpłacę 5000 zł na konto, a następnego dnia przeleję taką kwotę z powrotem do innego baku?

  Kartę kredytową już posiadam.

  PytanieOOferte Odpowiedz
  • Nie ma znaczenia kiedy wypłacisz środki. Możesz to zrobić nawet sekundę po ich otrzymaniu :-)

   Tutaj najlepszym scenariuszem wydaje się np. ustawienie zlecenia stałego w obecnym banku, aby co miesiąc przelewane było 5000 zł. W Citibanku można natomiast ustawić zlecenie stałe w drugą stronę – na 4000 zł. Dlaczego? Tysiaka zostawiamy na wydatki kartą w celu zgarnięcia moneybacku :-)

   Michał
 • Ech, idealna, w końcu konkretny moneyback… Niestety ja Simplicity po promocji zamknąłem (rok temu), licząc, że mi coś zaoferują za pozostanie, ale się przeliczyłem i teraz zostałem bez „produktu kredytowego”… ☹
  Może jednak wyrobię nową Simplicity „za darmo”, żeby mieć do tej promocji…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • kto by rok temu pomyślał, że bardziej się może opłacać trzymać kredytówkę niż ją zamknąć… :)

   Michał
  • Ja to dopiero mam dylemat, swoją zamknąłem w listopadzie 2014 ale przez błąd w banku była aktywna i dopiero po telefonie zamknęli w lutym 2015 i nie łapie się na aktualne promocje kartowe

   uta
  • Ja po zakończeniu pierwszej promocji, regularnie co rok próbuję zamknąć tą kartę i za każdym razem, razem z żoną otrzymujemy cashback 10% max. 200PLN do wykorzystania w 2 m-ce :)

   traviz
  • Ja też właśnie korzystam z tego cashbacku, ale chyba zamknę ją po tym okresie, przeczekam rok i może znów pojawi się jakaś dobra oferta dla nowych :).
   Ogólnie Simplicity jest super – aż mi szkoda jej zamykać – transakcje lecą off-line (szybciutko), bank jest przyjemny i pro-kliencki. Miałbym trochę zastrzeżeń co do zestawień transakcji, braku możliwości łatwego ich sumowania w danym okresie historii, ale to w końcu bank dla tych, którzy pieniędzy nie liczą ;).

   Marcin H
 • Jak ktoś ma kartę kredytowa i zakłada konto ROR to tez przychodzi kurier z podpisywaniem umowy, czy może umowa o ROR odbywa już elektronicznie/telefonicznie?

  chmiel Odpowiedz
  • Podpinam się pod pytanie – czy można założyć konto przelewem, czy konieczny jest kurier

   inek
  • Jeśli się ma kredytówkę to, po złożeniu wniosku, umowę można zaakceptować przez bankowość internetową. Kilka minut roboty! :)

   Michał
  • A sam wniosek jak najlepiej złożyć, gdy ma się juz kredytówkę? Wypełnic formularz kontaktowy , czy przez telefon? Bo regulamin mówi:
   „Oferta obowiązuje do wyczerpania dostępnej puli 2000 Uczestników, którzy wypełnią i prześlą dedykowany formularz kontaktowy na stronie internetowej http://www.online.citibank.pl/formularz/konta/citi-priority/do-700-zl-premii-z-kontem-citi-priority („Formularz”)
   lub aplikują o Konto Citi Priority („Konto”) podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem Banku”.

   chmiel
  • składasz wniosek, czekasz na kontakt, aktywujesz umowę w bankowosci internetowej – jesli dobrze pamietam tak bylo u mnie jakis czas temu. Strasznie szybko to poszlo.

   eh
  • Przez wniosek rozumiesz formularz kontaktowy, tak?

   chmiel
  • A dla tych co nie mają kredytówki – formularz otwarcia konta odbywa się za pośrednictwem kuriera czy przez przelew?

   inek
  • „Jeśli się ma kredytówkę to, po złożeniu wniosku, umowę można zaakceptować przez bankowość internetową. Kilka minut roboty! :)” – może to głupie pytanie, ale… gdzie dokładnie? Wypełniłem formularz, kredytówkę miałem, ale nigdzie nie widzę opcji zaakceptowania umowy. Czy jednak musi to być poprzedzone telefonem konsultanta?

   Krzysztof A.
  • tak, konsultant oddzwoni i przygotuje umowę

   a ci, co nie mają kredytówki – od jakiegoś czasu w Citim można podpisać umowę internetowo (zamiast kuriera). Konsultant zadzwoni i zaproponuje podpisanie umowy mailowo ;)

   Michał
 • Czy po zakończeniu promocji da się konto zamknąć online, czy trzeba się udać do oddziału banku?

  Krzysztof A. Odpowiedz
  • Tak. Da się zamknąć online.
   Ja najpierw próbowałem w oddziale, ale jak po 15 minutach czynności usłyszałem, że ze względu na brak wzoru podpisu będzie konieczna dodatkowa weryfikacja kilkunastominutowa to zrezygnowałem i zrobiłem rezygnację w minutę w Citi online.

   neme
  • Jeśli dobrze pamiętam warto też próbować przez infolinię – były głosy, że niektórym proponowali dodatkowy bonus żeby pozostać :)

   Michał
  • Ja chciałem zamknąć KK, otrzymałem propozycję 10% moneybacku max do kwoty 200zł.
   Dobrze, że nie zamknąłem. Wkrótce skorzystam z tej promocji kiedy skończy mi się 6-mcy moneybacku w millenium.

   paba86
 • A czy monejback za placenie kredytówką się liczy? Czy on jest tylko za płacenie debetową?

  Honorata Odpowiedz
  • tylko za płacenie debetówką.

   Andrus
  • Więc zarabiając na moneybacku 50 zł/mc tracimy blisko 2 zł/mc przez konieczność trzymania tego 1000 zł na ror (zamiast na jakiejś lokacie lub ko). ?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Quijote – niekoniecznie musimy tracić 2 zł bo wystarczy, że zaplanujesz kiedy wydasz 1k z tego rachunku i w tym momencie przelejesz tam gotówkę (chociaż jak sądzę te 2 zł mogą nie być warte zachodu)

   PytanieOOferte
  • Nie mam zamiaru „kombinować” z tymi wydatkami, a używać do normalnych płatności: kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych dziennie, od czasu do czasu może jakiś większy wydatek na kilkaset, ale takie na min. tysiąc rzadko mi się zdarzają. ☺
   1000 zł Citi + 500 zł w TMUB idealnie mi pasuje, 75 zł (− te 2) miesięcznie to już konkretna kwota. ?

   Don Quijote de la Mancha
 • Czyli ile nam zajmie zgranięcie pełnych 700 zł? 12 miesięcy?

  joanna Odpowiedz
 • @Michał: Mam taką koncepcję. Karty kredytowej nie założę ponieważ brałem udział we wcześniejszej promocji i teraz nic za nią nie dostanę. Zauważyłam jednak promocję na linię kredytową, która w pierwszym roku nie ma żadnej prowizji za uruchomienie. Myślę, że taki produkt kredytowy + wpływ 5k PLN spełnia warunek promocji, ale chciałabym jeszcze poznać twoją opinię.

  Evela Odpowiedz
  • Ja mam podobna sytuację i również uważam, że opcja z linią kredytową spełni warunki bez dodatkowych opłat.
   Dla pewności poczekam na potwierdzenie admina :)

   mbo
  • „Zauważyłam jednak promocję na linię kredytową, która w pierwszym roku nie ma żadnej prowizji za uruchomienie”
   — ale za używanie (zadłużanie się) już coś się płaci? Bo zastanawiam się, jak rozumieć „aktywność” produktu kredytowego…

   Don Quijote de la Mancha
  • To już pewnie kwestia interpretacji banku – może admin dopyta.
   Mam nadzieję, że aktywny = posiadany, niekoniecznie używany.

   mbo
  • @Don Quijote de la ManchaWyjadacz: Moim zdaniem wystarczy, żeby produkt kredytowy istniał. Przecież kartę kredytową też można jedynie posiadać i nie robić transakcji. nawet w regulaminie nie ma definicji aktywności.

   Evela
  • Zgadzam się, raczej wystarczy sam fakt posiadania limitu – nie musimy z niego korzystać.

   Michał
  • Minusem jest to, że najpierw musimy założyć konto a dopiero później zawnioskować o limit. Jeśli limit nie przejdzie to po promocji (chyba, że ktoś wrzuci 30k do CITI). Z kartą kredytową nie ma tego problemu bo najpierw o nią wnioskujemy, a jak wszystko będzie w porządku to wtedy zakładamy konto…

   Evela
 • @Michał: Aby otrzymać zwrot 50zl/mc to trzeba wydać 2000zl miesięcznie. W tekście podałeś 1000zł.

  Damiano Odpowiedz
 • Hej, zastanawia mnie jedynie ten zapis w regulaminie, zamieszczony w postanowieniach końcowych: „43. Bank może wykluczyć z udziału w Ofercie Uczestnika, którego działania stanowią obejście jej zasad określonych Regulaminem i naruszają
  zasady współżycia społecznego. Wykluczenie z udziału w Ofercie obejmuje utratę prawa do korzyści przewidzianych w Regulaminie.”

  ….czyli co? Czy robienie takiego przelewu na 5 tys z innego konta bądź karty kredytowej nie jest czasem takim „obejściem „regulaminu?

  Bianka Odpowiedz
  • Nie jest, jest jak najbardziej dozwolone. Takie zapisy w promocjach Citibanku są od dawna (zarówno zacytowany, jak i o wpływie 5000 zł) i nie ma żadnych problemów.

   Ba, bywały promocje, gdzie chcieli wpływ wynagrodzenia – a jak widać teraz chcą już dowolny przelew. Sami uprościli. Zależy im po prostu na nowych klientach. Citi to spoko bank pod tym względem, zero problemów ;)

   Michał
  • dziękuję za odpowiedź :)

   mam jeszcze jedno pytanie – co z transakcjami zwróconymi? Np powiedzmy, że w połowie miesiąca kupię jakieś ubranie w sklepie stacjonarnym i zapłacę kartą i po kilkunastu dniach zwrócę (bo mogę w przeciągu 30 dni) i sklep zwróci mi należność na rachunek bankowy. Czy taka transakcja zostanie uznana czy też nie?

   Bianka
  • Normalnie każdy bank jej nie uzna. Sam miałem taką sytuację bodajże w TMobile.

   M
 • A jakiś limit w koncie tam mają , taki , żeby mógł dostać młody i pradziadek ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • I żeby było , że to aktywny produkt kredytowy. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Cześć, nie miałem nigdy konta w City. Może mnie ktoś utwierdzić, bo nie jestem przekonany czy dobrze zrozumiałem. Żeby skorzystać z synergii powinienem najpierw złożyć wniosek o k. kredytową (np. tę z „bonem” do biedronki), a później tę o Citi priority (debetową) z nagłówka? Myślę, że kredytową powinienem dostać bez problemu. Dzięki :)

  Pawel88 Odpowiedz
 • dobrze zrozumiałem – podpisuję umowę o konto w październiku. Zwrot 5% będzie naliczony dopiero za transakcje w listopadzie i wypłacony do końca grudnia ???

  diego Odpowiedz
 • czyli jak ktoś nie ma karty kredytowej to musi trzymać 30000 co dzień przez cały miesiąc?

  majaa Odpowiedz
 • pobieżnie przeczytałam regulamin i jak sie nie ma karty i nie utrzyma 30K to nie będzie żadnej nagrody tak?

  majaa Odpowiedz
  • Na szybko: moneyback chyba będzie, ale zapłacisz 30 zł miesięcznie za konto – więc to raczej nie ma większego sensu :/

   Michał
 • czy posiadanie karty dodatkowej wystarczy do spełnienia warunków promocji?

  loki11 Odpowiedz
 • Czy ta promocja łączy się z poleceniem konta i można zyskać jeszcze dodatkowo 100pln?

  Chris Odpowiedz
 • No wiec mysle, o tym zeby aczac od promocji z KK a potem konto. Obecnie jestem za granica. Czy podpis kurierowi moze zlozyc osoba ktorej zostawilem pelnomocnictwo notarialne do wszelkich operacji bankowych? Ktos to testowal?

  hans Odpowiedz
 • Wniosek o konto złożyłem, niestety kredytówki nie posiadam, a na nowe promocje jeszcze sie nie łapię, zobaczę jak wyjdzie mi z tym limitem w koncie. Gdy komuś to przejdzie napiszcie.

  janus_z Odpowiedz
  • Hmm, może to ma sens, założyć konto jak najszybciej, żeby był czas na próbę odpalenia linii kredytowej, a jak się nie uda, to na założenie kk (choć szkoda za darmo).

   Ale czy już mamy pewność, że ten limit w koncie jest zupełnie bezpłatny? Żadnych ubezpieczeń, opłat za zamknięcie?
   I czy na pewno wystarczy jego uruchomienie (bez korzystania) dla spełnienia warunków promocji i bezpłatności konta?

   To nie pierwsza promocja Citi z takimi wymogami, mam nadzieję, że ktoś już to sprawdził…

   Don Quijote de la Mancha
 • właśnie złożyłem wniosek, teraz czekam na telefon. Może się ktoś orientuje, czy będę musiał jeszcze w tym niepełnym miesiącu zasilić konto ( 5k ) aby było darmowe ???

  diego Odpowiedz
 • Powtarzam moje pytanie: czy posiadanie dodatkowej karty kredytowej (nie głównej) wystarczy do spełnienia warunków promocji = posiadania produktu kredytowego?

  loki11 Odpowiedz
  • nie, bo to karta dodatkowa – ty nie jesteś jej posiadaczem ani nawet współposiadaczem. Po prostu masz dostęp do czyjegoś limitu.

   Michał
 • Czy umowę można podpisać w oddziale banku? Nke chciał bym podpisywać umowy przez kuriera…

  Andrzej Odpowiedz
  • Jeśli się nie mylę obecnie umowę z Citibankiem podpisuje się internetowo, o ile wyrazi się taką chęć (wysyłają dokumenty, które się akceptuje podając ustalone wcześniej hasło).

   Michał
  • Można również w placówce banku.

   cykor
 • Koledzy i koleżanki, bo zgłupiałem.

  Jest możliwość otrzymania 400 zł w bonie do Allegro za wyrobienie karty kredytowej.

  Jest obecna promocja, gdzie maksymalnie w okresie 9 miesięcy można otrzymać 700 zł za spełnienie warunków.

  Czy osoba, która nie posiada żadnego produktu Citi może skorzystać z obydwu promocji i zgarnąć łącznie 1100 zł?

  serinus Odpowiedz
  • Tak. Promocje na kartę kredytową i otwarcie konta to dwie niezależne od siebie promocje :-)

   Mari
  • To miła informacja. Moja wrodzona podejrzliwość każe zadać pytanie, po co to Citi? Chce zebrać klientów do siebie, to spoko. Może ktoś potem zostanie w banku, komuś się nie uda spłacić rat na karcie, ktoś może weźmie kredyt. Ale skoro to by było takie opłacalne, to czemu inne banki tego nie robią?

   serinus
  • Jak nie robią, jak robią? Tego właśnie dotyczy ten blog.
   Jednocześnie trzeba przyznać, że Citi jest wyjątkowo hojne, ale też charakterystyczne, że ich najlepsze promocje dotyczą kart kredytowych (dokładnie jak piszesz, może „komuś się nie uda spłacić rat na karcie”), a w promocji ror też trzeba mieć produkt kredytowy (względnie trzymać tam 30 k zł, co może wskazywać na klienta jednak ponadprzeciętnie zamożnego, a zarazem mało zorientowanego w finansach).

   Don Quijote de la Mancha
  • No robią, ale asekuracyjnie w porównaniu z Citi. Zawsze trzeba sobie zadawać pytanie „co ktoś z tego będzie miał?” Oczywiście są badania, które pokazują, że kartą kredytową wydaje się procentowo więcej niż debetową, a debetową więcej niż ktoś by miał płacić gotówką, że taka jest „natura” człowieka. Przyszło mi do głowy, że ograniczona pula dostępnych kont w ramach takiej promocji jest tańszą formą reklamy dla banku i zapewnia sensowniejszy rozgłos. Coś jeszcze?

   serinus
  • Jak chodzi o pulę, to Michał pisał: „dotychczas w promocjach konta Citi Priority obowiązywał limit 1000 sztuk i, z tego co wiem, nigdy nie został wykorzystany”.

   Oczywiście, że te promocje są formą reklamy, kampania w tv czy Internecie też kosztuje, co przekłada się na koszt zdobycia jednego klienta. Dodam, że sam jestem przykładem na skuteczność takiej formy promowania produktów — bez takiej zachęty na pewno nie zostałbym klientem Citi ani wielu innych banków obdarowujących nowych klientów, a często umowy nie wypowiadam nawet po zakończeniu promocji. Inna rzecz, że nie wiem, po co bankom taki klient jak ja, nie wiem, czy w jakiś sposób na mnie zarabiają…

   Zauważ też, że ta promocja jakoś tak bardzo się nie wyróżnia, 700 zł brzmi dobrze, ale na początku dostaje się tylko 100 zł, reszta to głównie moneyback rozłożony na kilka miesięcy, ale jednocześnie wyraźnie ograniczony czasowo, więc w sumie daje to zysk dużo mniejszy, niż np. TMUB, w którym moneyback jest bezterminowy (teraz 25 zł/mc, ale długo było to 50 zł/mc, czyli 600 zł rocznie).

   Don Quijote de la Mancha
  • powyżej już niemal wszystko zostało napisane, ale ja tylko dodam: tak, będąc nowym klientem możemy zrobić pakiet karta (400 zł w bonie) + konto (do 700 zł) i łącznie zgarnąć nawet 1100 zł. Moim zdaniem to jedna z najlepszych ofert roku, o ile umiemy z niej skorzystać (na FB czytam mnóstwo komentarzy typu „skąd ja wezme 30 000″…) – czyli przeczytamy artykuł ze zrozumieniem :)

   Michał
  • Faktycznie ta oferta jest super. Stąd moje podejrzenia. Generalnie do Citi póki co nie mam zastrzeżeń. Może jedynie mają bardzo nieintuicyjny panel użytkownika. I dość nieczytelną informację o spłacie karty kredytowej. Lepiej to jest rozwiązane w Millennium.

   serinus
 • Czy konto trzeba utrzymywać przez jakiś okres czasu? czy można zamknąć po wypłacie bonusów?

  Luis Odpowiedz
 • A jak jest z wyłączeniami płatności kartą? Pytam, ponieważ nie znalazłam żadnych i zastanawiam się czy mogę np. przez stronę Moje Płatności dokonać opłaty za wynajem kartą (ponad 1000zł) i tak naprawdę jedną płatnością mieć spełniony warunek na pełen moneyback?

  Anita Odpowiedz
  • Nie ma żadnych wyłączeń – gdyby były, to bym o tym wspomniał. Warto korzystać, jeśli mamy pomysł jak najprościej to robić :)

   Michał
  • No i ekstra, w takim razie na pewno skorzystam :D Dzięki!

   Anita
  • „[…] przez stronę Moje Płatności dokonać opłaty za wynajem kartą” — jaki wynajem masz na myśli? Bo jak od prywatnej osoby, to chyba przez ten serwis się takiego opłacić nie da?

   Don Quijote de la Mancha
  • Da się, już sprawdzałam :) można ręcznie wpisać dane do przelewu i opłacić go kartą.

   Anita
  • Ale placilas już za ten wynajem na tej stronie? Bo po wpisaniu niezweryfikowanego nr konta system nie powinien przepuścic dalej.

   Benito
  • Opowiedz @Anita coś więcej o tej metodzie? Jak działa czy przelewy coś kosztują..

   Kłapouchy
 • Czy mogę skorzystać z tej promocji jeśli nie skończyłem 21 lat ( mam 20 lat ) ?

  Bogdan Odpowiedz
  • W tej promocji (na ror) nie ma chyba ograniczenia wieku, wystarczy być osobą fizyczną, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych etc.; skończone 21 lat trzeba mieć, by dostać kartę kredytową.

   Don Quijote de la Mancha
  • Niestety formularz nie przepuszcza peselu poniżej 21 lat ( oczywista sprzeczność z regulaminem promocji ).

   Zatem pozostaje aplikowanie o Konto podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem Banku ( pkt 5a in fine regulaminu ).
   O ile Bank podepnie pod program poleceń tą promocję.

   Bogdan
 • Przy koncie citi alerts są płatne. Rozumiem,ze nie muszę tego włączać dla konta i nadal zachowam bezpłatne z karta kredytowa ?
  Oczywiście będą działać tylko dla transakcji od karty tak?

  Jarek Odpowiedz
  • Z tego co dowiedziałem się na infolinii – domyślnie dla konta usługa jest WYłączona i włączana jest tylko na wyraźne życzenie klienta. Jest to rozłączne z alertami na karcie, więc tak – alerty aktywności na karcie dalej będziesz otrzymywał i będzie to bezpłatne.
   Inna sprawa, że w bankowości internetowej wygląda to faktycznie, jakby alerty były włączone, a opłata miała być pobierana… Zobaczę co mi powie inny konsultant np. w poniedziałek ;)

   Krzysztof A.
  • Ze względu na dodatkowe pytanie odnośnie płatności za CitiPhone skontaktowałem się z infolinią jeszcze raz. Ponieważ połączyłem się z innym konsultantem, zapytałem jeszcze raz o kwestię CitiAlerts.
   CitiAlerts:
   Tak jak jest napisane w FAQ (link w poprzednim komentarzu, który czeka chyba na moderację :) ), jednak NIE da się rozdzielić alertów dla KK i KO. Jednocześnie, jeżeli usługa zostanie wyłączona podczas gdy konto nie jest jeszcze aktywne, to opłata NIE powinna zostać pobrana, zaś w przypadku gdyby jednak została pobrana, to wg konsultanta nie powinno być problemu z jej wycofaniem po kontakcie telefonicznym lub przez bankowość elektroniczną.
   CitiPhone:
   Włączone dla konta, usługa bezpłatna. W przypadku kontaktu przez CitiPhone i wydawania dyspozycji dotyczących KK – konsultant informuje, że usługa jest wyłączona, instruuje jak wykonać dyspozycję w bankowości internetowej i dopiero na ewentualne wyraźne życzenie włącza płatny CitiPhone dla KK.

   Krzysztof A.
  • Czyli mając kartę i bezpłatne CitiAlerts przed wyrobieniem konta potrzeba jest dezaktywować aby nie zapłacić np. 10 zł miesięcznie.

   Jarek
  • A co jeśli wyłaczyłem po aktywacji konta, będąc nieswiadomy przed przeczytaniem tego posta? Naliczą mi te 10zł?

   1234pięć
  • „Czyli mając kartę i bezpłatne CitiAlerts przed wyrobieniem konta potrzeba jest dezaktywować aby nie zapłacić np. 10 zł miesięcznie.”
   PRAWDOPODOBNIE (podkreślam to słowo, bo opieram się o wzajemnie sprzeczne opinie konsultantów i źródło ze strony banku, które nie jest bezpośrednio zawarte w regulaminie) tak.
   „A co jeśli wyłaczyłem po aktywacji konta, będąc nieswiadomy przed przeczytaniem tego posta? Naliczą mi te 10zł?”
   Trudno określić, ale nawet jeśli tak, to jeśli wierzyć słowom konsultanta, że „starają się podejść do takich spraw prokliencko”, to jest duża szansa że uda się od tej opłaty odwołać.

   Krzysztof A.
 • Czy przy linii kredytowej weryfikuja dochody? Umowa o pracę, wyciągi?

  savi Odpowiedz
  • Owszem. Mnie męczyli dość długo. Najpierw wysyłałem wyciągi z konta, później coś im się nie spodobało to jeszcze chcieli pasek. Po wysłaniu elektronicznej wersji paska (nie wiem czy jeszcze gdzieś dają papierowy) stwierdzili, że potrzeba poświadczenia pisemnego i jeszcze musiałem zaświadczenie o zarobkach brać.

   Pietia
  • Mi powiedzieli , że linię kredytową można uruchomić tylko w placówce banku. Tobie udało się przez internet ?

   cykor
 • Konsultant powiedział mi, że jeśli zapewnie wpływ 5000zł jeszcze w październiku to premię na start wypłacą jeszcze w listopadzie. Mówił tylko żeby przelew nazwać wynagrodzenie bo wtedy szybciej zostanie to naliczone czy jakoś tak to zrozumiałem..

  1234pięć Odpowiedz
 • Mam kartę kredytową w tym banku i trochę kusi mnie to konto, mam jednak pytanie
  1. Co oznacza zwrot „posiadać w banku aktywny jeden z produktów kredytowych” – kartę mam CitySimplicity jednak obecnie z niej nie korzystam – czy spełniam w tym przypadku ten warunek?
  2. Konto zakładane jest na czas nieokreślony czy określony, i po jakim czasie mogę z niego przestać korzystać żeby spełnić warunki promocji? Rozumiem że jeżeli na czas nieokreślony to obowiązuje 1m okres wypowiedzenia?
  3. Czy zamknięcie konta będzie można dokonać przez stronę WWW, czy wymaga to osobistej wizyty w banku?
  4. Czy z usługi CitiAlerts (powiadomienia SMS/e-mail) która jest płatna, można zrezygnowac już przy zakładaniu konta?

  ZICHI Odpowiedz
  • ZICHI:
   Ad. 1: Tak, to że nie korzystasz nie ma znaczenia, ważne że posiadasz
   Ad. 2: konto jest na czas nieokreślony (czyli ma być 1 m-c wypowiedzenia, ale potrzebujesz zdaje się co najmniej 10 m-cy, aby spełnić wszystkie warunki
   Ad 3: Można przez internet
   4. Można od razu zrezygnować

   Katarzyna
  • dzięki Kasia. Ja dodam, że:

   1. Czyli cały czas masz aktywną. Możesz w każdej chwili nią zapłacić :)

   Michał
 • Dodam, że do tego konta można otworzyć darmowe subkonta w EUR, GBP i USD, co na wyjazdy zagraniczne się świetnie sprawdza, jako że kartę debetową można podłączyć do subkonta i płacić nią bez prowizji i przewalutowań. Przetestowałam w tym roku, a karta działała nawet w londyńskim metrze, co podobno innym polskim kartom się nie zdarza…

  Katarzyna Odpowiedz
 • Taka uwaga do konta w Citi – wyciagi sa wlaczone zawsze; jezeli ktos se wylaczy wyciagi elektroniczne to automatem wlaczane sa wysylane poczta tradycyjna za co biora 5 PLN

  mac66 Odpowiedz
 • Czy tę promocję można połączyć z „Regulamin oferty
  „Poleć Konto Citi Priority znajomemu – edycja II” innymi słowy czy mogę zgarnąć 100 zł jako polecający konto żonie (która wyciągnie 700 zł)??? Wydaje mi się, że nie z uwagi na paragraf 49 niniejszej promocji…

  Sebastian Odpowiedz
 • Złożyłam wniosek, na drugi dzień 3 razy dzwonili do mnie z banku ale były to głuche telefony :/ Czy ktoś tak miał?

  ewa Odpowiedz
 • Dzięki, szkoda…

  Sebastian Odpowiedz
 • Czy w przypadku założenia konta w połowie miesiąca, w miesiącu założenia jest ono bezpłatne czy również mimo tego trzeba spełnić warunek bezpłatności, by na koniec miesiąca nie naliczyło 30 zł?

  Ciekawy Odpowiedz
 • Hej,

  Szybkie pytanie: dobrze rozumiem że moneyback zaczyna obowiązywać od pierwszego pełnego miesiąca? Tzn, zakładając i przelewając 5k jeszcze w październiku moneyback będzie obowiązywał już od wydatków z listopada?

  Accel Odpowiedz
 • udało się już komuś z was założyć Linie Kredytową zamiast karty kredytowej?

  janus_z Odpowiedz
  • Podobno linię kredytową uruchamiają dopiero po 3 miesiącach w których analizują wpływy na konto- czytaj powinno wpływać wynagrodzenie. Jeśli chodzi o szybsze uruchomienie na podstawie wyciągów z innego banku sprawę traktują indywidualnie

   falusinski
 • a czy ” średniomiesięczne saldo ” to znaczy ze kazdego dnia miesiąca muszę mieć 30 tys na koncie?

  Jadwiga Odpowiedz
  • Generalnie tak. Jeśli miesiąc ma 30 dni, to musisz mieć codziennie 30 000 zł na rachunku, co średniomiesięcznie da: 30000*30/30 = 30000 zł. Możesz też mieć 60000 zł przez połowę miesiąca, a przez drugą połowę zero – co średniomiesięcznie da 60000*15/30 = 30000. Możesz również mieć 90000 zł przez 10 dni, co również da tyle samo: 90000*10/30 = 30000 zł. I tak dalej ;)

   Michał
  • Czyli mając 900k zamrażamy tylko na jeden dzień :)

   JJ2010
 • Należy zsumować saldo rachunku z każdego dnia w miesiącu i podzielić wynik na 30 (ilość dni w miesiącu)

  cykor Odpowiedz
 • Jest też promo z Paybackiem i kodem EuroRTV Agd na 200PLN Słabo, ale karencję przesunęli na styczeń 2016. https://www.online.citibank.pl/formularz/karta-kredytowa/200zl-do-euro-rtv-agd-z-karta-kredytowa-bp-payback/?utm_medium=newscw42&utm_source=mobile

  Zdzisiek80 Odpowiedz
 • Ta karta to GOLD.Powinna się łapać do tej promocji CitiPriority tyle, że zarobek na początku już 170 mniejszy :/ Adminie możesz zobaczyć co i jak ?

  Zdzisiek80 Odpowiedz
 • Pytanie zasadnicze dla tych co teraz mają karencję czy w styczniu promo z kontem nadal będzie aktywne, teraz na koniec roku staty CITEK sobie nabija :/ potem może być gorzej ? Co o tym myślisz ADMINIE ?

  Zdzisiek80 Odpowiedz
 • a może warto zamiast kk wziąść linię odnawialną do konta? chodzi o osoby którym niebawem będą przysługiwały profity za wyrobienie kk, a biorąc teraz stracą tą możliwość.
  z tego co na stronie czytam, linia odnawialna przez pierwszy rok jest bezpłatna a do 7 dni nie naliczają odsetek, tylko do końca nie rozumiem tego zapisu z tymi siedmioma dniami ( dowolnymi ).?

  lenio Odpowiedz
 • Jutro bedzie piaty dzien roboczy i cisza nikt nie ma zamiaru zadzwonić i to dla dwoch osob.

  Admin sprawdz, czy aby pola kont sie nie wyczerpała.

  Wojak Odpowiedz
  • u mnie ten sam problem

   groobas
  • U mnie to samo. 2 wnioski, czekam już 6 dzień…
   Czy oni wiedzą, że mają na stronie info, iż kontakt nastąpi w ciągu 2 dni roboczych?

   AdamKot
  • Ponoć zmienili dziś komunikat z 2 dni roboczych na 5 dni. Ogromne zainteresowanie (ale w sumie się nie dziwię…)

   Także chyba trzeba im to wybaczyć, biorąc pod uwagę premię… :)

   Michał
 • czy 30.000 muszą wpłynąć już w pazdzierniku? czy dopiero od listopada zapewniam warunki bezpłatności?

  inek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy