Aż 700 zł za założenie konta Citi Priority (i spełnienie prostych warunków!)

Zakończona

Wygląda na to, że właśnie pojawił się prawdziwy hit od Citibanku! Choć od prawie roku bank ten oferuje solidne 400 zł za założenie swojego konta to… właśnie przebił swoją własną ofertę! Od dzisiaj za założenie konta Citi Priority możemy zgarnąć 100 zł na start, do 450 zł moneybacku przez 9 miesięcy oraz 150 zł za lojalność, czyli.. spełnianie warunków bezpłatności konta. I wykonanie kilku przelewów :-)

700 zł za założenie konta Citi Priority w najnowszej promocji Citibanku

700 zł bliżej niż myślisz z kontem Citi Priority

Aby skorzystać z promocji „Do 700 zł bliżej niż myślisz” należy być nowym klientem kont osobistych Citibanku. Zgodnie z regulaminem wykluczone są bowiem osoby, które:

po dniu 31 października 2016 r. posiadały w Banku Konto Osobiste lub Rachunek Oszczędnościowy (dotyczy również wszystkich Współposiadaczy Konta) i/lub były Pełnomocnikami do Konta

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o otwarcie konta (zaznaczając przy tym trzy zgody). Aktualizacja: ze względu na ogromną popularność promocji kontakt ze strony banku jest wydłużony i może nastąpić nawet po tygodniu!

Co, jeśli posiadamy kartę kredytową założoną w jednej z promocji Citibanku? Nie ma problemu. Nie dość, że takie osoby nie są wykluczone, to na dodatek… karta im się może przydać! Dlaczego? Bank chce nam bowiem zapłacić pierwsze 100 zł premii na start już za sam fakt spełnienia warunku bezpłatności konta. Jaki to warunek?

Uczestnik:
a) zgromadzi i utrzyma na rachunkach w Banku średniomiesięczne saldo w wysokości min. 30 000 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych),
lub
b) otrzyma na Konto wpływy w łącznej wysokości min. 5 000 zł i jednocześnie na ostatni dzień tego samego miesiąca posiadał w Banku aktywny jeden z produktów kredytowych.

Jak łatwo zauważyć opcja numer jeden jest „łatwa i przyjemna”, ale… mniej opłacalna – Citibank nie ma bowiem specjalnie dobrej oferty oszczędnościowej, więc szkoda, aby środki leżały na marnym (lub zerowym) procencie.

Opcja numer dwa jest natomiast idealnie skrojona pod czytelników bloga. Dlaczego? Citibank oferuje non-stop świetne promocje dla kart kredytowych. Przykładowo w momencie pisania tego prześwietlenia możemy zgarnąć 400 zł w bonie Allegro za wyrobienie darmowej kredytówki. Jeśli będziemy posiadaczami karty kredytowej Citibanku, to wystarczy, że w każdym miesiącu przelejemy na nowo-otwarte konto Citi Priority łącznie 5000 zł (może być ze swojego konta w innym banku np. jako 5 przelewów po 1000 zł) i warunek zostanie spełniony. Dzięki temu pozbędziemy się opłaty miesięcznej za konto i zgarniemy premię w wysokości 100 zł. To, co stanie się później z przelanymi środkami zależy już tylko od nas (możemy je np. zwrócić na konto, z którego przyszły).

Tu dla porządku dodam, że czas na spełnienie warunku mamy do końca drugiego pełnego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Moneyback i 150 zł za lojalność

Druga z nagród jest równie dobra, co pierwsza. Bank będzie nam zwracał 5% wartości wszystkich transakcji kartą debetową Citicard przez 9 pierwszych pełnych miesięcy po miesiącu podpisania umowy. Maksymalnie możemy zgarnąć 50 zł miesięcznie (czyli musimy wydać 1000 zł), co całościowo da nam to zwrot na poziomie 450 zł. Bank zastrzega jedynie, że aby dana transakcja liczyła się do puli za dany miesiąc to musi zostać zaksięgowana w tym samym miesiącu.

Na koniec trzecia nagroda, która jest nowością, w porównaniu do poprzednich ofert banku. 150 zł premii zgarniemy za lojalność. Co to oznacza? Jeśli przez 7 kolejnych miesięcy, licząc od 3 miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta będziemy spełniać warunek bezpłatności konta (ten, o którym pisałem na początku) oraz dodatkowo wykonamy min. 1 przelew miesięcznie, to bank zapłaci na aż 150 zł premii. Czyli nie dość, że konto będziemy mieć za darmo, to na dodatek Citibank nam za to zapłaci. Takie promocje to ja lubię :-)

Całą promocję możemy więc sprowadzić do trzech prostych zasad:

 • spełniaj warunek bezpłatności konta co miesiąc (np. posiadając kartę kredytową i zapewniając wpływy 5000 zł miesięcznie),
 • wykonuj transakcje kartą – najlepiej w okolicach 1000 zł miesięcznie, aby zgarnąć maksymalny moneyback,
 • wykonuj 1 przelew miesięcznie (możesz zacząć od 3 pełnego miesiąca po miesiącu podpisania umowy)

Kiedy nastąpi wypłata premii? Generalnie bank daje sobie zawsze czas na przelanie środków w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji.

Czas trwania promocji

Promocja z premią 700 zł za założenie konta w Citibanku trwa do końca stycznia 2018. Bank określa jednak, że może założyć „jedynie” 2000 promocyjnych kont. Czy jest się czego obawiać? Raczej nie. Dotychczas w promocjach konta Citi Priority obowiązywał limit 1000 sztuk i, z tego co wiem, nigdy nie został wykorzystany. Gdyby jednak pula zbliżała się do końca – Citibank podeśle mi taką informację.

Aktualizacja (17.11, 11:20): A jednak! Limit promocji został wyczerpany!

Mimo wszystko radzę się umiarkowanie śpieszyć z przystępowaniem do promocji – jest na tyle atrakcyjna, że kto wie czy będzie jeszcze dostępna w styczniu? :)

Ile to wszystko kosztuje?

Konto Citi Priority może kosztować aż 30 zł miesięcznie, jednak spełnienie warunku bezpłatności (który już pewnie znacie na pamięć ;)) pozwala na pozbycie się opłaty. Prowadzenie karty debetowej jest darmowe, tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Jeśli więc posiadamy kartę kredytową lub odpowiednie saldo i wpływy do banku – to mamy wszystko za free.

Na koniec dodam o jeszcze jednej ciekawej rzeczy, jaką jest program poleceń. Jeśli promocja nam się spodoba, to możemy ją polecić znajomemu i… zgarnąć za to 100 zł premii. W aktualnie trwającej ofercie (do końca października) osoba polecona może zgarnąć 400 zł (100 zł na start + do 300 zł moneybacku przez 6 miesięcy).

Nie przegap!

Komentarze

 • Witam, czy promocja dalej obowiązuje czy limit już się wyczerpał?

  kamil95 Odpowiedz
  • na tę chwilę obowiązuje (choć z informacji jakie posiadam wynika, że pewnie już niedługo – warto się śpieszyć)

   Michał
  • mam jeszcze pytanie: Karty kredytowej nie trzeba używać a przelewy po spelnieniu wymagań są free prawda?

   kamil95
  • i czy jest jakis czas po jakim dopiero moge zamknąć konto czy wtedy kiedy chcę

   kamil95
  • Można zaraz po odebraniu nagród.

   mbo
  • Ja dziś o 9 rozmawiałem i jeszcze nic nie mowil mi pracownik o limicie wiec mam nadzieje ze sie zalapalem. Ps. czy placenie za rachunki w administracji np czynsz wlicza sie do cashbacku?

   kamil95
  • jeśli jest to płatność kartą to tak, wlicza się :)

   Michał
 • Witam. 100 zł na koncie 09.11, ale 03.11 pobrali opłatę 3 zł za wpłatomaty. Chyba miało być darmowe po spełnieniu warunków więc nie wiem co jest grane.

  Elvis Odpowiedz
 • dziękuję:)

  kamabalu Odpowiedz
 • Taka ciekawostka…
  Rano był kurier z podpisaniem dokumentów a po południu karta w skrzynce już czekała. To się nazywa expresowa obsługa :):):)

  jojo Odpowiedz
  • Tak jest w przypadku debetówki do konta CitiPriority ale na kk trzeba czekać jak zamawiasz pełny pakiet.

   Ja mam kk jest jeszcze w fazie produkcji dotrze pewnie w nastepnym tygodniu.

   Wojak
 • Dostałem kartę debetową pocztą. Tego samego dnia był kurier i podpisałem umowę. Teraz mam czekać ponownie na kuriera, by podpisać dokumenty o kartę kredytową i wtedy też ją dostanę?

  Bartass89 Odpowiedz
  • Trzeba było powiedziec konsultantowi Citi, zeby razem załatwic wszystko, kurier przywiózł wszystko formularze, wnioski do podpisu.

   Co do kk po podpisaniu wniosku o wydanie karty tak szybko jej nie zobaczysz, poczekasz troche.

   Wojak
  • Podobno to nic nie da, bo najpierw muszę teraz sprawdzić moją zdolność kredytową.

   Bartass89
 • Czy od 1 XI można polecać to konto i zgarnąć dodatkowe 150 zł.

  Many Odpowiedz
 • @Admin – jesteś w stanie potwierdzić ile orientacyjnie jeszcze akcja potrwa? Jest szansa odwlec założenie konta do grudnia czy będzie po ptokach?

  Pietia Odpowiedz
 • Ile się czeka na kontakt banku. Ja czekam już tydzień i nic poleciełem żone, żona mnie ale ani do mnie ani do niej nie dzwonią

  MSG Odpowiedz
 • Info z ostatniej chwili: promocja zostaje wstrzymana – limit został przekroczony

  Michał Odpowiedz
 • U mojej żony ciekawostka. Założyła konto kilka dni temu, wczoraj przyszedł SMS że jest aktywne więc dzisiaj poszedł przelew na 5.000. Jakiez było nasze zdziwienie gdy z przelanych 5.000 zrobiło się nagle 4.970 Patrzymy w historii a tu pobrana opłata 30 zł za prowadzenie konta i tu najlepsze – z datą naliczenia 3.11 czyli nie tylko przed aktywacja konta ale nawet przed złożeniem przez żonę wniosku o to konto :-) Oczywiście poszła reklamacja i nie wyobrażam sobie żeby nie uznali ale widać że Citi też miewa u siebie niezły burdel.

  Rask Odpowiedz
  • Nieźle, numer na miarę BGŻ BNP (gdzie też mi kiedyś naliczyli opłatę za miesiąc, w którym jeszcze ich klientem nie byłem); a czy żona była już kiedyś klientem Citi?

   Don Quijote de la Mancha
  • Miała kiedyś kartę kredytową, konta nie miała. A czy ktoś wie jak to jest z tymi CitiAlerts? One są w końcu płatne czy nie? Aktywują się automatycznie i trzeba potem zrezygnować na infolinii? Żona dostaje smsa o każdym ruchu na koncie więc wygląda że je ma mimo że nie wnioskowała ale jak się wejdzie po zalogowaniu na zakładkę CitiAlerts to wygląda jakby ich nie było bo dopiero można sobie wybrać ich rodzaj.

   Rask
  • Darmowe dla karty Simplicity, płatne dla konta Citi Priority.

   Michał
  • Własnie w zakładce dla CitiAlert, kazdy w ustawieniach rachunku powinien mieć do obciązenia rachunku za powiadomienia wpisaną karte Citisimplicity.

   Wtedy pomimo schodzenia smsow czy maili opłat nie będzie.

   Wojak
  • @Wojak
   A jak do dokładnie sprawdzić? U mojej żony w zakładki: „Usługi i profil” => „Powiadomienia CitiAlerts” jest tylko informacja o możliwych pakietach CitiAlert (Standard i Premium). Wygląda jakby to była tylko propozycja, a nie wybrany pakiet, nie ma mowy o żadnym powiązanym rachunku. Tymczasem żona z całą pewnoscią Alerty otrzymuje. Można to jakoś inaczej sprawdzić?

   Rask
  • Nie ma nic takiego. Masz ustawione Ty, czy zona albo Standard albo Premium i najwazniejsze jest obciazenie z jakiego numeru rachunku.

   Jezeli masz ustawione dla kk, i ror, to wszystko gra a jak nie to magiczne klikniecie „zmień” spowoduje, ze ustawisz obciązenia dla karty Simplicity.

   Wojak
  • Jeżeli jest ustawione CitiAlert dla KK i Ror a obciążany rachunek dla KK ( nie dla ror ) to są powiadomienia bezpłatne – tak ?

   zbylo
  • Ja napisałem do nich w sprawie City alert i tak mi odpisali

   „Szanowny Panie,
   W odpowiedzi na Pana zgłoszenie, że usługa powiadomień CitiAlerts nie jest aktualnie aktywna na Pana profilu.

   W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Bankiem poprzez Serwis Bankowości Internetowej Citibank Online.
   Z poważaniem, ”

   Nic nie grzebałem, nic nie robiłem a podczas zakładania pilnowałem żeby niczego płatnego mi nie wcisnęli. Sms-y przychodzą wciąż np podczas błędnego logowania czy obrocie KK ale na dużą kwotę musiałem poświadczyć hasłem sms.

   jojo
 • Czy transakcja wykonana 30.11.2017 będzie się liczyła do 5% w grudniu czy musi być wykonana i zaksięgowana w tym samym miesiącu ?

  aaal Odpowiedz
 • Liczy się data księgowania czyli grudzień zwrot 5% styczeń.

  Wojak Odpowiedz
 • 7.
  Premia wyliczana jest z łącznej kwoty transakcji dokonanych w danym miesiącu kalendarzowym, które spełniły poniższe kryteria:
  a) były transakacjami bezgotówkowymi, dokonanymi w punktach handlowo – usługowych lub przez internet,
  b) zostały zaksięgowane na Koncie w danym miesiącu kalendarzowym z tego wynika że winny być i dokonane i zaksięgowane tak ?

  aaal Odpowiedz
  • Jest napisane, że zaksięgowane w danym miesiącu, więc…

   hasz
  • …ale jest też napisane „z łącznej kwoty transakcji dokonanych w danym miesiącu kalendarzowym”, więc…

   Don Quijote de la Mancha
  • Niech dzwoni albo pisze do banku to jej odpowiedzą a moze jemu odpowiedzą :)

   Wojak
  • Dokonanymi w danym miesiącu, ale spełniającymi podane kryteria. Aczkolwiek nie będę się spierał. ^^

   hasz
  • Właśnie, z tego zapisu jednoznacznie wynika, że transakcja z 30 listopada nie będzie się liczyła do premii za grudzień (bo nie należy do „dokonanych w danym miesiącu kalendarzowym”), nie będzie się też liczyła do premii za listopad (bo nie należy do tych, które „zostały zaksięgowane na Koncie w danym miesiącu kalendarzowym”). Czyli dokładnie jak pisze @aaal: „z tego wynika że winny być i dokonane i zaksięgowane”.
   Jak to jest w praktyce, to nie wiem.

   Don Quijote de la Mancha
  • A do jakiego miesiaca dla ciebie pewnie za styczen a moze luty ?

   A w praktyce jest tak, ze w Citi liczą się te zaksiegowane transakcje, wiec nie tworz własnych regulaminów do promocji.

   Wojak
  • Wojak mój cytat pochodził właśnie z regulaminu promocji

   aaal
  • No widzisz a ja myślałem, ze wziełaś z sufitu.

   Wojak
 • Jeżeli jest ustawione CitiAlert dla KK i Ror a obciążany rachunek dla KK ( nie dla ror ) to są powiadomienia bezpłatne – tak ?

  zbylo Odpowiedz
 • Czy komuś z Was nie wpadła jeszcze 100?

  miodzio25 Odpowiedz
 • U mnie podobnie, wpływ 5k w dwóch transzach

  gg_ Odpowiedz
  • Te transze mogą mieć znaczenie, bo niektórzy premię dostali bardzo szybko http://livesmarter.pl/citi-priority-700-zl-blizej-niz-myslisz-w-citibanku/comment-page-2/#comment-169412 — widocznie jednak dla przyspieszenia warto te 5 k przelać w jednym kawałku i z tytułem „Wynagrodzenie”.

   Don Quijote de la Mancha
  • Znowu wymyslasz wcale nie musi, to być jeden przelew na 5k i z tytułem wynagrodzenie zeby otrzymac 100 PLN w nastepnym miesiącu.

   Decuduje kolejność aktywacji produktów oraz pierwszej wpłaty na konto, chyba ze ktoś utrzymuje 30k.

   Wojak
  • Nie twierdzę, że coś „musi” aby otrzymać premię w następnym miesiącu. Po raz kolejny pokazałeś, że nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać dłuższego zdania.

   Podczas telefonicznego zakładania konta pani z banku poinformowała mnie, że zatytułowanie przelewu na 5 k zł „Wynagrodzenie” ułatwi im przypisanie go do promocji; wypowiedzi osób uczestniczących w promocji także potwierdzają, że przy jednym przelewie pierwszą premię można dostać w kilka dni, a wpłacający w transzach czekają do dzisiaj (choć oczywiście nic nie jest pewne, dlatego użyłem określeń jak „mogą mieć znaczenie”, „warto”).

   Don Quijote de la Mancha
  • Konsultantki na infoliniach nie tylko Citi wygadują rózne bzdury, które nie maja potwierdzenia w praktyce i Ty jako „znawca” wiekszości tematów bankowych powinieneś wiedzieć.

   Jezeli napisała jedna, dwie osoby, ze dostały wczesniej nie oznacza, ze bedzie tak u wszystkich, bo tak nie jest.

   Warto zatem nie doradzać ludziom nie mając pewności, tylko domysły, bo mozesz narazić ludzi na różnego rodzaju niedogodności czy straty.

   Wojak
  • „mozesz narazić ludzi na różnego rodzaju niedogodności czy straty”
   — łżesz jak wszystkie psy, ja tylko stwierdziłem, że „warto te 5 k przelać w jednym kawałku”, co nie powoduje żadnej straty. A jeśli ktoś taką kwotą nie dysponuje to w ogóle nie powinien w tę promocję wchodzić, choćby dlatego, że wymaga ona posiadania produktu kredytowego, jeszcze się menelstwo pozadłuża…

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie pluj i nie obrazaj psa, bo jesteś zerem w porownaniu do nigo i jego umiejętności.

   Jezeli Cie stać to dla mnie mozesz i przelać im 10k, ale nie proponuj innym, bo przez takie puste rady, będą załować tego co zrobili.

   Wojak
 • Ja wykonałem przelew 5k z tytułem wynagrodzenie dnia 23 października i nie otrzymałem premii. Sądząc po poprzednich wpisach znaczenie w wypłacie premii miał termin założenia konta, ponieważ ktoś założył na początku października a wpłaty dokonał dopiero 30 października i premię otrzymał do 9 listopada. Z kolei ja i myślę, że inni założyłem konto w drugiej połowie miesiąca, a wpłaty dokonałem wcześniej – 23 paź. Sądzę, że otrzymamy premię w drugiej turze, gdzieś do 25 listopada.

  specu Odpowiedz
 • 1. Jak rozumiem, mając Citi Priority mogę sobie wyrobić bezpłatne subkonto walutowe i podpinać pod nie kartę debetową, by za granicą (także przez Internet) płacić walutą.

  2. Czy takie transakcje będą się liczyć do 5% moneybacku? W regulaminie nie ma nic o PLN, ale z drugiej strony promocja dotyczy konta Citi Priority, ale z jeszcze innej strony te walutowe to tylko subkonta…

  3. Czy ja dobrze widzę, że na Citi Priority nie ma bezpłatnych krajowych przelewów walutowych? Np. EUR to 5 zł? Jednocześnie wygląda na to, że wypłata z bankomatów jest bezpłatna (Citi nawet w Polsce ma takie z EUR i USD), więc jeśli po wyjeździe zagranicznym zostanie np. 43,27 EUR, to aby je odzyskać najlepiej z innego banku (z darmowymi przelewami EUR, np. Alior lub Nest) przelać 6,73 EUR, by w bankomacie wybrać całe 50?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • @Wojak
  Jeżeli jest ustawione CitiAlert dla KK i Ror a obciążany rachunek dla KK ( nie dla ror ) to są powiadomienia bezpłatne – tak ?

  zbylo Odpowiedz
 • wracając do premii 100 złotych – tak jak pisałem wcześniej, ja dostałem bonus, a żona nie. Przelewy były na 5k i co ciekawe – żona zakładała konto wcześniej niż ja i nie dostała premii…

  diego Odpowiedz
 • czy data na umowie ma znaczenie dla udziału w promocji? Właśnie potwierdziłem warunki umowy o konto, wszelkie wnioski, polecenia itd były dużo szybciej niż data wyczerpania puli.

  lenio Odpowiedz
 • Czy wiadomo coś na temat drugiej edycji tej promocji?

  johnyy_ Odpowiedz
 • Premia na start 100 zł. Po komentarzach widzę, że była ona płacona 09 listopada 2017 jednak nie wszystkim, którym się ona należała. Czy po tej dacie była wypłacana pozostałym osobom? Pytam bo konto założyłem i aktywowałem 18 października 2017 i dotychczas premii tej nie otrzymałem. Może trzeba pisać reklamację? Jak do tego podchodzicie?

  EGON Odpowiedz
  • Mają czas do końca miesiąca. Może wpłynąć ostatniego dnia, przed upływem ostatecznego terminu nie panikuje. Jeżeli premia nie wpłynie to będzie trzeba reklamować.

   specu
  • EGON, a wpływ 5K na konto w październiku zaliczyłeś? Bo premia na start nie należy się za samo założenie i aktywację konta. Tak tylko pytam… :)

   kolo
  • Jasne do 30.10 – 5k trafiło na konto

   EGON
  • U mnie konto założone 17.10, wpływ 5000 i KK w październiku były, w listopadzie również, premii brak – póki co napisałem dziś z zapytaniem na kontakcie w bankowości internetowej i czekam na odpowiedź.

   Krzysztof A.
  • Krzysztof A. – Daj znać co Ci odpiszą.

   EGON
  • Nie odpisali nic… poleciała reklamacja.

   Krzysztof A.
  • Idą w zaparte, nie rozumiejąc własnego regulaminu i jeszcze do tego kłamią…
   „Pana konto zostało otwarte w listopadzie 2017 r., zatem warunki do wypłaty nagrody weryfikowane będą w grudniu 2017 r., w wypłata premii nastąpi w styczniu 2018 r. „.
   Oj nie za ciekawie to wygląda – chyba szybciutko się zwinę po zakończeniu promocji.

   Krzysztof A.
  • Sagi ciąg dalszy – dziś ze skrzynki w bankowości online zniknęła reklamacja, którą złożyłem niezależnie od zapytania, mimo że bezpośredniej odpowiedzi na reklamację nie otrzymałem. Poważnie zaczynam zastanawiać się nad opisaniem tej sytuacji na mediach społecznościowych, bo to już jest jakieś kuriozum – czy ktoś z Was miał podobną sytuację w związku z tą promocją?

   Krzysztof A.
 • tak jak pisałem wcześniej – u mojej żony również brak premii. Konto założone 17.10. oczywiście wykonany przelew na 5k i „stówy” brak. W piątek poleci reklamacja.

  diego Odpowiedz
 • premii brak, poszła reklamacja.

  diego Odpowiedz
  • Mi odpisali, że otrzymam premię do końca grudnia, chociaż warunki spełniłem w październiku.

   miodzio25
 • Założyłam konto w październiku i wtedy spełniam warunek bezpłatnego konta. Kiedy zostanie wypłacona nagroda 2, 100zl? Sądziłam że powinna być wypłacona do końca listopada, ale nic nie dostałam..

  Ewa Odpowiedz
 • „jednocześnie na ostatni dzień tego samego miesiąca posiadał w Banku aktywny jeden z produktów kredytowych”
  -> czy dobrze zakladam, ze chodzi o pelny miesiac aktywnego konta ?
  a nie ten pierwszy niepełny w ktorym bylo ono zalozone.

  jacenty Odpowiedz
 • Kurde, wprowadzacie Wy w błąd tak samo, jak CitiBank. Wypełniłem dokumenty, a okazało się, że produkt kredytowy trzeba oddzielnie zamawiać. Nic powyżej na ten temat nie napisaliście, to raz. Dwa: nie napisaliście również jakie warunki muszą być spełnione, aby otworzyć w danym banku produkt kredytowy. Na infolinii zapewniali mnie, że każdy dostaje, a tymczasem ja nie dostanę. Jestem czytelnikiem od paru ładnych lat, ale takiej lipy jak teraz dawno nie było. Proszę zwracajcie na szczegóły też uwagi, gdy piszecie wpis odnośnie promocji. Niepotrzebnie zakładałem konto miesiąc temu. Tak, miesiąc temu, bo dopiero teraz 5-ta osoba na infolinii z CitiBanku wytłumaczyła mi w końcu w czym rzecz i dlaczego moje konto nie otrzyma karty kredytowej. Niby super promocja, wszystko tego, ale nie napisałeś Panie Michale LiveSmarter warunków które należy spełnić, żeby taką kartę kredytową otrzymać. Niepotrzebnie zakładałem konto cały miesiąc temu. Strata mojego czasu. Strata ludzi z infolinii, wyszła ich niewiedza, bo sami ie wiedzieli co mówić, a ja niepotrzebnie zaufałem i nie czytałem Regulaminów na tyle dokładnie, bo nie było takiej potrzeby, bo Pan Michał LiveSmarter zawsze opisywał ważne i szczegółowe rzeczy. Tym razem niestety tego zabrakło. :( Odstępuję od umowy o konto osobiste, a tak ktoś inny mógłby skorzystać z tej promocji. Cóż… Ktoś z Was jest biedniejszy o 700 zł.

  Bartass89 Odpowiedz
  • no coz…. dzieki za troske ale mam wrazenie ze niestety nie dla Ciebie wyjadanie wisni….

   koles
  • Przyznanie produktu kredytowego zależy od Twojej zdolności kredytowej. Jeśli bank Ci go odmówił to znaczy, że takiej zdolności według Citi nie masz i nie ma w tym winy Admina. Wpis szczegółowo pokazuje jak należy podejść do tematu. Zawsze jednak należy samemu zapoznać się z regulaminem promocji w której chce się wziąć udział…

   sebeksk
  • Sebek, czytaj dokładniej to, co napisałem. Nie napisałem, że wina admina jest w tym, że bank odmówił założenia karty kredytowej, tylko że admin nie opisał warunków, które należy spełnić, by otrzymać kartę kredytową. W innym banku np. mam zdolność kredytową i mogę bez problemu założyć kartę kredytową. Wpis nie pokazuje szczegółowo jak należy podejść, bo brakuje również wpisu o tym, że ową kartę kredytową lub inny produkt kredytowy należy założyć oddzielnie, czyli nie zakłada się tego wraz z zakładaniem konta osobistego przez stronę promocji. To moja uwaga w kwestii rozwijania bloga, poszerzania jego kompetencji i uwagi na przyszłość, które dla portalu LiveSmarter są z korzyścią. Czasu nie cofniesz, to tyczy się tylko i wyłącznie przyszłości. Im mocniej komuś ufasz, tym bardziej boli, gdy się zawedziesz. Jestem już długo czytelnikiem tego portalu i miałem zaufanie. Nauczka taka, że trzeba mieć ograniczone zaufanie – tak jak mówisz – samemu sprawdzać też wszystko i weryfikować. Moje same pozytywne doświadczenia z LiveSmarter rzutowały tym, że „uśpił” moją podejrzliwość dot. kompetencji przedstawianie szczegółów.

   Bartass89
  • „Wypełniłem dokumenty, a okazało się, że produkt kredytowy trzeba oddzielnie zamawiać. Nic powyżej na ten temat nie napisaliście”
   — pewnie już kilkadziesiąt komentarzy na ten temat powyżej było: czy lepszy limit w koncie czy karta kredytowa, jak je można uzyskać, z czym się to wiąże, i z jakimi potencjalnymi kosztami…

   „nie napisaliście również jakie warunki muszą być spełnione, aby otworzyć w danym banku produkt kredytowy”
   — jak to już powiedział @sebeksk
   „Przyznanie produktu kredytowego zależy od Twojej zdolności kredytowej. Jeśli bank Ci go odmówił to znaczy, że takiej zdolności według Citi nie masz i nie ma w tym winy Admina. Wpis szczegółowo pokazuje jak należy podejść do tematu”
   — dodam tylko, że to, jak konkretny bank oceni zdolność kredytową klienta jest trudne do przewidzenia, ich procedury nie są jawne (co może ma sens, żeby utrudnić wyłudzenia). Już tu niedawno pisałem, że znaczenie może mieć nawet to, czy pracodawca to Sp. z o.o. albo S.A. z numerem stacjonarnym, czy firma-krzak z numerem komórkowym (albo i bez…). Z drugiej strony często problemy mają też osoby prowadzące działalność gospodarczą…

   „Niepotrzebnie zakładałem konto miesiąc temu”
   — na to wygląda, wprawdzie mógłbyś też utrzymywać saldo 30 kzł, ale to trochę mało opłacalne, zresztą coś mi się wydaje, że mógłbyś z tym mieć problem… Więc znowu pozostaje mi zacytować przedmówcę:
   „niestety nie dla Ciebie wyjadanie wisni….”

   Don Quijote de la Mancha
  • Zamiast karty kredytowej w Citi mozna wziac srodki z linii kredytowej w banku w ktorym masz zdolnosc i gotowke przelewac do Citi zeby utrzymac saldo. Sa banki ktore bezplatnie pozyczaja kase na 7-10 dni w miesiacu ale nie kazdy ten temat jest w stanie ogarnac

   aaaa
  • Swoją drogą, coraz więcej na forum wpisów, tych, którzy chcieliby mieć podane wszystko „na talerzu”, a kompetencje umysłowe nie pozwalają im ogarnąć dwóch stron regulaminu; wylewających swoje frustracje na Admina, który „ma obowiązek” podać im wszystko od A do Z.
   Admin, może wpis grubą czcionką na początku każdego artykułu – „jesteś odpowiedzialny za wszystkie swoje decyzje finansowe, koniecznie zapoznaj się z regulaminami promocji, gdyż administrator strony nie ponosi odpowiedzialności, za to, co nie zrozumiałeś”. Lub coś podobnego.

   dadadaq
 • Komentarz podpiął się pod poprzedni wątek w którym się udzielałem, wklejam jeszcze raz żeby był bardziej widoczny, a admina proszę o ewentualne usunięcie duplikatu :)

  Sagi ciąg dalszy – dziś ze skrzynki w bankowości online zniknęła reklamacja, którą złożyłem niezależnie od zapytania, mimo że bezpośredniej odpowiedzi na reklamację nie otrzymałem – odpowiedzi na moją kontrę, że konto zostało założone w październiku, a nie listopadzie i jakiejkolwiek obrony czasu wypłaty premii nadal brak…
  Poważnie zaczynam zastanawiać się nad opisaniem tej sytuacji na mediach społecznościowych, bo to już jest jakieś kuriozum – czy ktoś z Was miał podobną sytuację w związku z tą promocją?

  Krzysztof A. Odpowiedz
  • Również założyłem konto i spełniłem warunki w październiku. Premii do końca listopada nie otrzymałem, napisałem reklamację na którą dzisiaj otrzymałem odpowiedź. Reklamację uznali, przepraszają za zwłokę i 100zł zostanie zaksięgowane do 15 grudnia.

   specu
  • Ja tez mam taką odpowiedźprzejmie informuję, że Pani reklamacja została uznana.

   Premia jednorazowa w wysokości 100,00 PLN w ramach oferty „Do 700 zł bliżej niż myślisz z kontem Citi Priority”, zostanie zaksięgowana na Pani rachunku do 15 grudnia 2017 r.

   Przepraszam za opóźnienie w wypłacie nagrody oraz za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją.

   xyaz
  • Ciekawe zjawiska się dzieją w ich bankowości internetowej.

   U Nas jest jeszcze czas do wypłaty pierwszego bonusu (konto aktywne w listopadzie i spełnione warunki) ale jak do 15 grudnia (regulamin mowi do konca miesiąca nastepującego po…. itd) nie otrzymamy nagród sprawe trzeba bedzie zbiorowo opisać, wchodzac narazie na poczatkowa drogę mediacji z Citi.

   Z innej beczki: Podobnie mieliśmy teraz ale z operatoerm komorkowym nju mobile gdzie nie otrzymalismy punktów Payback na konta.

   Jak sprawa trafiła do rzecznika UKE na drodze medjacji, to dostali takiego przyspieszenia, ze w przeciagu 5 dni punkty zostały naliczone.
   Tutaj UKE nie pomoze ale są inne Organy, Instytucje które chetnie się tym zajmą.

   Wojak
  • Dzięki wszystkim za odpowiedzi – opisałem sprawę na FB i czekam na wyjaśnienie (swoją drogą, szkoda, że posty w mediach społecznościowych są traktowane bardziej priorytetowo niż oficjalny kanał reklamacji, no ale takie czasy…). Czy Wam po uzyskaniu odpowiedzi również zniknęła oryginalna wiadomość ze skrzynki, czy macie dostęp do całej korespondencji?

   Krzysztof A.
  • „Gubią się w zeznaniach” już w tym parbanku. Warunki na premię spełniłem również w październiku i mi z kolei odpisali, że warunki będą sprawdzać za listopad (tu zacytowali regulamin i punk o spełnieniu warunków do 2-go miesiąca po miesiącu otwarcia konta).
   Widać ewidentnie nie sami nie rozumieją regulaminu, który napisali.

   AhaAha
 • w przypadku mojej żony ( już to wcześniej opisywałem ) również warunki spełnione w październiku i premii do tej pory brak. Napisała więc i otrzymała wiadomość, że zostanie zaksięgowana do końca grudnia – więc czekamy. Ciekawe kiedy wypłacą moneyback… Pozdrawiam.

  diego Odpowiedz
 • Informacja dla tych co chcą zamknąć konto – konsultant odezwie się celem utrzymania konta i zaproponuje 5-6 miesięcy cashbacku na starych warunkach. Pisałem o tym wcześniej, ale może to się komuś przyda :) Zawsze to 300 zł do przodu.

  Mariusz Odpowiedz
 • Dzisiaj otrzymałam premię 100 zł premii na start. Konto otwarte w październiku, ale warunki spełniłam w listopadzie.

  Mari Odpowiedz
  • jest premia 100 za przelew „wynagrodzenia” ostatniego dnia pazdziernika. Konto otwarte doslownie kilka dni wczesniej. Przedostatniego dnia pazdziernika pokazala sie KK w sytemie transakcyjnym.

   koles
 • Właśnie dostałam premie 100 zł za przelew „wynagrodzenie”. Konto założyłam pod koniec października a przelew 5k był na początku listopada.

  kamabalu Odpowiedz
  • Heh, no ja też właśnie dostałem, ale ja konto aktywowałem i przelew zrobiłem dopiero 23 listopada…

   Don Quijote de la Mancha
 • U mnie również jest 100 zł – przelew był bez „wynagrodzenie”, konto założone pod koniec października, przelew na początku listopada.

  mbo Odpowiedz
 • Również właśnie otrzymałem premie, i moneyback i 100zł. Ciekawe czy to zbieg okoliczności czy przyspieszona obsługa przez publiczne załatwienie sprawy. Niezależnie – pewien niesmak pozostaje.

  Krzysztof A. Odpowiedz
  • Macie racje u mnie tez wpadło 100 PLN tylko ja aktywowałem ror 17.11 a kk tydzień pózniej i zrobiłem az 5 przelewów zaksiegiwanych do konca listopada (bez tytułu wynagrodzenia co nie ktorzy sugerowali w tym @Don Q.. de..)

   Na moneyback przyjdzie jeszcze poczekac do stycznia robi się dopiero transakcje kd.

   @Krzysztof A. pewnie też Twoja :)

   Wojak
 • Strasznie do mnie wydzwaniają z Citi obecnie, ktoś odebrał telefon i wie o co chodzi? mam Citi Priority i kk.

  Katarzyna Odpowiedz
  • Pracownik zaproponował skorzystanie z przelewu z kk (ale nienachalnie), no i takie ogólne blah blah blah, nazywam się tak i tak, w razie potrzeby proszę na ten telefon dzwonić…

   Don Quijote de la Mancha
  • aha (ziew), to nie ma co odbierać… ;-)

   Katarzyna
 • Jest 100.
  Przelew 29.11 z tytułem wynagrodzenie.

  paba86 Odpowiedz
 • Też mam 100 premii + 50 za obroty kartą za listopad , konto zakładane koniec października

  aaal Odpowiedz
 • A jak jest z tą 100 do biedronki za przelew 2000 z kk na ror ? Ktoś przerabiał temat ? Warto?

  aaal Odpowiedz
 • W tabeli jest 8% prowizji

  mbo Odpowiedz
 • Mam stówkę :)
  Czekam na dwie za KK

  jojo Odpowiedz
 • Też dostałem pierwsza premie za listopad. Tak 3mac :)

  1234pięć Odpowiedz
 • Warunek wykonywania co miesiąc przelewu w celu otrzymania nagrody za lojalność będzie spełniony w przypadku ustawienia stałego zlecenia? Czy muszę ręcznie wykonywać „Przelew bieżący” każdego miesiąca?

  Łukasz Odpowiedz
 • czy ten przelew 5k musi byc tytulem „wynagrodzenie” ?
  regulamin nic nie mowi o wynagrodzeniu tylko wplywie 5k..

  a druga sprawa, ze przy zakladaniu linii kredytowej twierdza, ze musi byc przelew wynagrodzenia i to od pracodawcy bo inaczej anuluja linie kredytowa, tez sie z tym spotkaliscie ?

  ciekaw jestem czy zwykly przelew o samym tytule ‚wynagrodzenie’ wystarczy, no i czy ta kwestia wynagrodzenia to kwestia wymogow samej promocji czy linii kredytowej ?

  jacenty Odpowiedz
  • @ Jacenty
   a co Ci mają innego powiedzieć ;)
   wpływ ma być wg TOiP (jeden z war. bezpłatności) a wynagrodzenie ma być wg regulaminu promocji oraz zapewne umowy linii czy innego produktu kredytowego (vide umowa…)
   temat był nie raz wałkowany przy citkowych promocjach jak to ugryźć

   Krzysztoff
  • „wynagrodzenie ma być wg regulaminu promocji”
   — nie w tej promocji.

   Don Quijote de la Mancha
  • okazuje sie, ze wymog wplywu wynagrodzenia jest jednym z punktow regulaminu linii kredytowej, choc nie do konca umowa to definiuje jako wplyw zadeklarowanych we wniosku dochodow w danej kwocie, a we wniosku deklaruje sie wplyw np 10k z tytulu dochodu, ale w samej umowie linii kredytowej nie ma magicznego slowa ‚wynagrodzenie’ :-)

   jacenty
  • Bo może linia kredytowa nie wymaga wynagrodzenia za pracę, może być inny dochód, np. dywidenda albo czynsz z wynajmu mieszkania? I zależnie od tego, co podałeś, powinieneś otrzymać odpowiedni przelew?

   Don Quijote de la Mancha
  • ciekaw jestem czy ktos juz empirycznie zweryfikowal czy za przelew ze swojego innego konta o tytule ‚wynagrodzenie’ anulowali umowe o linie kredytowa na koncie ?

   jacenty
 • UWAGA!!
  Zmiana taryfy opłat i prowizji od 1.03.2018r. dla kart kredytowych.
  – wprowadzenie oplaty za karte dodatkowa i nosnik zblizeniowy

  Wyjadacz_Okazji Odpowiedz
  • ciekaw jestem czy zamiast tego nosnika zblizeniowego wprowadza HCE albo AP ?

   jacenty
  • Czy można jakoś zrezygnować z posiadanego nośnika zbliżeniowego bez rezygnacji z samej karty głównej???

   Klaus
 • „Opłata miesięczna z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku karty kredytowej, naliczana w przypadku wystąpienia w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego równego lub wyższego niż 200 zł. – 20 zł ”

  Mam rozumieć, ze jezeli spłace kk w okresie bezodsetkowym więcej przeleje o te 200 PLN (mam przyznany np. limit 4000PLN i bedzie po spłacie 4200PLN) to od nadwyzki pobiorą 20PLN w miesiącu ?

  Wojak Odpowiedz
  • Nie. Nie chodzi o limit kredytowy, a o saldo środków/zadłużenia. Bez względu na to, czy przyznany limit masz 4000, czy 40000, to w przypadku, gdy masz zadłużenie na np. 400 zł (za tyle zrobiłeś zakupy) i spłacisz 600 zł, to spowodujesz nadpłatę (saldo dodatnie) 200 zł.

   Don Quijote de la Mancha
 • czyli jak mam kartę kredytową wziętą w promocji i mam ją spłaconą (saldo zadłużenia 0zł) i wpłynie na ten rachunek karty nagroda z promocji to będzie nadpłata i pobiorą z tego tytułu 20zł ?

  erde Odpowiedz
  • Jeśli są jakieś promocje, w których Citi nagrodę (min. 200 zł) wpłaca na rachunek karty — to tak, masz rację. Ale oni chyba raczej dają bony do sklepów? A jak chodzi o moneyback (oferowany chcącym kk zamknąć), to z zasady zadłużenie jakieś na koncie jest (no, chyba że komuś wyjątkowo nieszczęśliwie data spłaty wyciągu wypada, ale nie wiem, ile czasu mają na wypłatę moneybacku).

   Don Quijote de la Mancha
  • Za polecenie KK właśnie tak wypłacają nagrodę 150 zł, na rachunek karty:
   Każdy Polecający, który spełni łącznie warunki opisane w Punkcie 9 otrzyma zasilenie rachunku aktywnej głównej Karty Kredytowej
   Citibank w wysokości 150 zł („Nagroda 1”).
   Właśnie poleciłem KK żonie i mam nadzieję, że wpływ dostanę przed wejściem w życie zmian.
   Była też promocja z nagrodą 400 zł (nie bon tylko kasa) i była ona też wypłacana na rachunek karty.

   erde
  • No więc 150 zł to nie problem (nikt normalny nie nadpłaca kk nawet o grosz, a mając ror można też ustawić automatyczną spłatę). Ale takie 400 zł nagrody wpłacane na rachunek karty to byłyby jaja…

   Don Quijote de la Mancha
 • A do którego dnia miesiąca są z reguły wpływy z moneyback za płatności kartą np. w grudniu? 100zł premii już dostałem

  ZICHI Odpowiedz
  • Ja moneyback za listopad dostałam 8 grudnia, choć zgodnie z regulaminem mają czas do końca miesiąca po spełnieniu warunków.

   Mari
  • Regulamin mówi do konca następnego mieśiąca ale zwroty robią szybko do 10 kolejnego miesiąca max. do 15 stycznia.

   Wojak
 • czy zakladajac konto w listopadzie, a w grudniu majac 5k obrotu oraz zalozona linie kredytowa powinni jeszcze w grudniu dac ta pierwsza premie ?

  jacenty Odpowiedz
  • Nie. W kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków – pewnie w okolicach 10 stycznia.

   Mari
 • Jest premia za grudzień 50 zł

  aaal Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy