Citibank: do 300 zł premii za założenie konta Citi Priority – również dla obecnych klientów banku!

Na blogu bardzo często opisujemy promocje kart kredytowych Citibanku, które są prawdopodobnie najkorzystniejszymi promocjami w ostatnim czasie – przynajmniej pod względem wymagań banku w stosunku do tego, co otrzymujemy. Wielu czytelników nie może z nich jednak skorzystać, bo… skorzystało z poprzednich promocji tego banku. Mamy też grupę takich osób, którym zwyczajnie nie przyznano karty kredytowej, na przykład ze względu na młody wiek czy umowę na czas określony. Wszystko wskazuje jednak na to, że udało nam się znaleźć świetne rozwiązanie dla sporej liczby osób z tych grup. Co byście powiedzieli na możliwość zgarnięcia dość łatwych 200 lub 300 zł? I to nawet, jeśli jesteście już klientem Citibanku!? :)

Nagroda na powitanie w Citi Priority

Niedawno temu trafiła do mnie informacja o akcji „Nagroda na powitanie w Citi Priority”, która oferowana była głównie poprzez kanały wewnętrzne banku – dlatego mało kto o niej słyszał. Podczas prześwietlania akcji szybko jednak okazało się, że trwa ona już 25 października do 31 grudnia 2016 i ograniczona jest do 1000 uczestników, którzy jako pierwsi podpiszą regulamin. Aby więc nie opisywać potencjalnie zakończonej promocji postanowiłem skonsultować ją z bankiem. I co się okazało? Z informacji przekazanych mi wynika, że w puli zostało jeszcze jakieś 900 promocyjnych rachunków (i, w przypadku ich wyczerpania, bank da mi znać). Sprawdźmy więc w jaki sposób ciągle możemy zyskać nawet 300 zł (i jak bardzo nam się to opłaca ;)).

Aktualizacja: wystartowała druga edycja promocji z premią 300 zł za konto Citi Priority. Warunki niemal identyczne, czas trwania – do 31.03.2017

Do 300 zł premii za konto Citi Priority

Dla klientów, którzy nie posiadali rachunku

Promocja z premią za założenie konta Citi Priority przeznaczona jest dla pełnoletnich osób mieszkających w Polsce, które od 30 czerwca 2016 nie posiadały konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego Citibanku. Wszystkie osoby posiadające karty kredytowe lub inne produkty mogą wziąć udział. Ba, są nawet mile widziane, bo łatwiej im będzie spełnić warunki promocji!

Dlaczego? Bo pierwsza z premii, którą mamy do wyboru (w wysokości 50 zł miesięcznie), jest przyznawana za posiadanie jednego z produktów kredytowych banku (np. karty kredytowej) oraz spełnienie warunku:

[uczestnicy] wpłacą na Konto środki tytułem wynagrodzenia w łącznej wysokości minimum 5000 zł

Czy faktycznie musimy przelać na swoje konto wynagrodzenie? Warto zauważyć, że wpłata na konto gotówki w wysokości 5000 zł z tytułem „wynagrodzenie” powinna być, jakby nie patrzeć, spełnieniem warunków promocji. Powiedziałbym, że jest nawet bardziej dosłownym spełnieniem tego warunki, niż przelew od naszego pracodawcy (bo według regulaminu to właśnie uczestnik promocji powinien wpłacić pieniądze). W promocjach innych banków często jest również definiowane, co znaczy „wynagrodzenie”. Tu nie.

Mimo wszystko dla wielu osób zdecydowanie korzystniej wygląda druga z możliwych do zdobycia premii. Tu do zyskania mamy 75 zł miesięcznie. Aby ją zdobyć wystarczy zgromadzić i utrzymać średniomiesięczne saldo w wysokości min. 30 000 zł w Citibanku. Jak tego dokonać? Najprościej: zakładając lokatę. I to nie byle jaką, bo dla nowych klientów Citibank przygotował możliwość ulokowania dokładnie 30 000 zł na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem 2%.

Czy opłaca się skorzystać z tego typu oferty? Zdecydowanie… tak. Teoretycznie lokując swoje środki na wyższym procencie w innym banku (realnie: 2,5% – 3%) zarabiamy co miesiąc około 50,62 – 60,75 zł netto odsetek. W Citibanku otrzymujemy 40,5 zł netto odsetek oraz 75 zł premii (premia jest zwolniona z podatku). Łącznie więc zgarniamy 115,5 zł netto (miesięcznie), czyli tyle, ile daje lokata 5,7% brutto w skali roku! Jeśli tylko macie lub będziecie mieli pod ręką wolne 30 000 zł, to oferta wydaje się wręcz stworzona dla was.

Co istotne: wybierając wersję z lokatą nie ma obowiązku posiadania karty kredytowej Citibanku.

Haczyk? Lokatę najkorzystniej założyć 1. dnia miesiąca (lub, dla bezpieczeństwa, ostatniego dnia poprzedniego miesiąca). Jeśli zrobimy to później, to średnie saldo dla całego miesiąca wyjdzie nieco niższe, niż 30 000 zł i trzeba będzie kombinować, dopłacając nieco środków.

Lokata może zostać otwarta najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

Warto też pamiętać, że lokata trwa „tylko” 3 miesiące – w ostatnim miesiącu, jeśli tylko będziemy chcieli zgarnąć ostatnią premię i spełnić warunki, to konieczne będzie utrzymanie salda na rachunku osobistym/oszczędnościowym albo np. na lokacie 1 miesięcznej (z oprocentowaniem 0,1% :)). Mimo wszystko nawet, jeśli środki będą leżały na RORze, to i tak zgarniamy 75 zł premii – czyli tyle, ile dałaby lokata 3,7% brutto :)

Dodatkowy wymóg: 300 zł co miesiąc

O czym warto jeszcze wiedzieć? Niezależnie od tego czy będziemy (w danym miesiącu) walczyć o premię w wysokości 50 zł czy 75 zł, to w obu przypadkach konieczne jest spełnienie jeszcze jednego warunku: wydania kartą debetową do rachunku min. 300 zł w przynajmniej dwóch operacjach bezgotówkowych (czyli po naszemu: opłacenia dwa razy zakupów w sklepie kartą). Biorąc jednak pod uwagę, że ostatnio niewiele kart daje nam możliwość zarabiania – nie powinno to sprawić większego problemu. Dwa większe wypady na zakupy spożywcze w miesiącu i warunek spełniony.

Citi Priority: jak otrzymać premię?

Ponieważ do oferty można przystępować poprzez dedykowaną stronę promocji do końca grudnia (i do wtedy powinna być również zawarta umowa), to warunki możemy spełniać od początku stycznia lub od początku lutego. Generalnie bank daje nam na to 5 miesięcy. Istotne, aby warunki spełniać jednym ciągiem (styczeń – kwiecień lub luty – maj), dokładniej:

Maksymalna ilość Premii miesięcznych wypłacanych Uczestnikowi wynosi 4 (słownie: cztery), z zastrzeżeniem, że ostatni miesiąc, za który jest ona wypłacana to 5 (słownie: piąty) miesiąc następującego po miesiącu, w którym otwarto Konto.

Brak spełnienia warunków niezbędnych do otrzymania Premii w jednym z kolejnych 4 pełnych miesięcy kalendarzowych w okresie, za który wypłacana jest Premia pozbawia Uczestnika prawa do otrzymania kolejnych Premii.

Co do samego zawierania umowy: jak donosicie w komentarzach po zostawieniu swoich danych na stronie promocji kolejnego dnia dzwoni konsultant, który przygotowuje umowę do akceptacji w bankowości internetowej – o ile mamy już dostęp do bankowości, np. dzięki karcie kredytowej. Nie trzeba więc nawet nigdzie wychodzić (ani przyjmować kuriera). Wszystko załatwiane jest bardzo sprawnie.

Ile kosztuje konto Citi Priority?

Citi Priority to konto przeznaczone dla klientów bardziej majętnych, takich „5000+”. Z tego też względu jego prowadzenie może kosztować 25 zł miesięcznie, ale bardzo łatwo zostać zwolnionym z tej opłaty. Wystarczy co miesiąc spełniać warunki praktycznie identyczne, jak w powyższej promocji, czyli:

 • średnie saldo min. 30 000 zł lub
 • wpływy (niekoniecznie wynagrodzenia!) na konto osobiste min. 5000 zł oraz posiadanie głównej karty kredytowej Citibank lub umowy o kredyt (gotówkowy, hipoteczny)

Swoją drogą widzicie, dlaczego dalej twierdzę, że zwykły wpływ na konto też pozwoli na zgarnięcie nagrody 50 zł miesięcznie? :)

Jeśli chodzi o kartę debetową – zgodnie z tabelą opłat jej posiadanie jest bezwarunkowo darmowe. Nie zapłacimy nic również za wypłaty z bankomatów – w kraju i zagranicą.

Oczywiście warto pamiętać, że w regulaminie promocji nigdzie nie jest wymagane posiadanie karty debetowej Citicard przez dłuższy okres. Oznacza to, że realnie możemy ją zamówić np. w styczniu, a zastrzec – już na początku kwietnia, o ile spełnimy wszystkie warunki promocji (tj. w tym wypadku w styczniu, lutym, marcu i kwietniu). Choć nie ma to większego sensu, bo karta jest darmowa.

Jak zyskać jeszcze więcej?

Na koniec warto dodać, że jeśli nie mamy jeszcze karty kredytowej Citibanku, to do 300 zł premii dorzucić możemy dodatkowe 400 zł w postaci bonu lub smartfona LG K8 LTE o wartości 549 zł. Wystarczy, że wyrobimy (bezpłatną!) kartę kredytową Simplicity w jednej z promocji, w której do zyskania jest:

Co istotne: skorzystanie z promocji konta osobistego i z jednej z promocji kart kredytowych się nie wyklucza. Łącznie do zyskania mamy nawet do 849 zł. Takiego pakietu daaaawno na blogu nie było! :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Ktoś już wypowiadał umowę? Można przez telefon? Dają coś by zatrzymać klienta? Kiedyś dali moneybacka 10% max 50zł przy zamykaniu kk? Raz z niego skorzystałem i nie zamknąłem kk

  kacper Odpowiedz
  • Ja wysyłam wypowiedzenia przez kontakt
   Na początku miesiąca poszły do odstrzału konta oszczędnościowe
   Po kilku dniach od wysłania wiadomości przyszły potwierdzenia, zamkną po miesiącu

   Dzisiaj poszło wypowiedzenie ror, karty, bankowości internetowej i cofnięcie wszelkich zgód
   Pewnie niedługo zadzwonią …

   pozdrawiam

   kruczi
  • @kruczi a przed tymi wypowiedzeniami czyściłeś sko i ror, czy też spokojnie można to zrobić na początku czerwca, aby nie stracić odsetek na sko za maj a wypowiedzieć umowy dzisiaj (przez 30 dni i tak będzie dostęp do bankowości, więc spokojnie można różne operacje wykonywać)?

   JJ2010
 • A da się, a jednym podejsciem zamknac ROR, KO, SO i KK? :)

  JJ2010 Odpowiedz
  • nie widzę problemu
   pamiętaj, że jest miesięczny okres wypowiedzenia
   warto żeby wpadł jakiś przelew z wynagrodzeniem bo mogą skasować za kso

   pozdrawiam

   kruczi
 • Dzisiaj 18 maja wypłacono czwartą i ostatnią premię, tym razem 50 zł za przelanie „wynagrodzenia” w promocji Citibank: 300 zł za założenie konta Citi Priority w promocji „Nagroda na powitanie”. Teraz czas na małżonkę w nowej promocji „Do 400 zł premii z kontem Citi Priority”

  tytus Odpowiedz
 • Właśnie wpadło 75 zł tyt. ostatniej premii. SKO wypowiedziałem przez pocztę wewnętrzną 1 maja i potwierdzili przyjęcie wypowiedzenia z 30- dniowym terminem. Jutro przelewam 75 zł, wypowiadam KO/ zostało mi tam 4,65 tytułem odsetek maksymalnych/ i Citi Prioriti. Kartę kredytową zostawiam.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • sprawdź kiedy dokładnie przyjęli zgłoszenie, bo mogą Cię skasować za sko jeśli nie było wpływu wynagrodzenia

   pozdrawiam

   kruczi
  • A jak wypowiem sko to bede mogl tam jeszcze wlac I wylac kase w czerwcu?

   JJ2010
  • jeśli zrobisz jakąkolwiek wypłatę z sko to tracisz odsetki za cały miesiąc

   pozdrawiam

   kruczi
 • Czyli co dzis wypowiadam ale z sko zabieram kase 1.06, potem na poczatku czerwca zasilam ror na 5k I zaraz wylewam… Dobrze rozumuje?

  JJ2010 Odpowiedz
 • Czy mogę wypowiedzieć konta ROR SKO i KO 1 czerwca jeżeli odbieram 4 premie w czerwcu (wariant promocji 75 zł bez karty kredytowej).
  Czy z ROR i kartą debetową muszę czekać do czasu wypłaty premii w czerwcu.
  Piesze gdzieś że aby otrzymać premie nie można wypowiedzieć konta i posiadać kartę debetową ?

  Tomex Odpowiedz
 • Odpowiedź masz w regulaminie
  &4 (…)
  9. Jeżeli Konto zostanie zamknięte przed dniem wypłaty Premii, Premia nie zostanie wypłacona.
  10. Złożenie przez Klienta dyspozycji zmiany typu Konta w okresie do momentu wypłaty Premii oznacza rezygnację z warunków Oferty,
  określonych w niniejszym Regulaminie.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Moje wypowiedzenia, złożone przez internet przyjęto, ale dyspozycji przelania nadwyżki do innego banku już nie… Mam sama wyczyścić konto. Rozumiem, że trzeba zostawić 25 zł na opłatę, bo karty kredytowej nie mam.

  Dziś miałam telefon z Citi z propozycją bezterminowo bezpłatnej kredytówki.

  igaww Odpowiedz
 • @igaww
  Chyba odwrotnie. Jeżeli skończy się okres wypowiedzenia a na koncie będą pieniądze to bank takiego konta nie zamknie. Trochę to dziwne bo w innych bankach wskazujesz konto, na które maja być przelane ew. pieniądze z zamykanego konta.

  Waldemar Odpowiedz
 • Mnie też zdziwiło, że z poziomu bankowości internetowej nie można wydać dyspozycji zwrotu nadwyżki. Chyba zrobię, jak radzicie, być może info o konieczności pozostawienia środków na opłatę dotyczyło innego banku, tego nie pamiętam.

  igaww Odpowiedz
 • @igaww
  Jak liczysz te 30 dni? Okres wypowiedzenia liczymy od dnia zgłoszenia wniosku do Citi czy od dnia wydania decyzji przez bank?

  Waldemar Odpowiedz
  • od momentu jak Ci odpiszą na wiadomość

   pozdrawiam

   kruczi
  • Wg mnie nie ma znaczenia kiedy odpiszą. Okres wypowiedzenia liczy się od dnia następnego po dniu, w który bank miał możliwość zapoznać się z naszym wypowiedzeniem. A miał tę możliwość w dniu, w który wysłaliśmy wiadomość pocztą wewnętrzną.

   wojtekkkkkkkkkkk
 • @kruczi
  Możesz podać przykład z rozpiską dni? Np. wypowiadam 2 września, potwierdzenie dostaję 3 września/ w niedziele odpowiadają na pocztę wewnętrzną?/ to kiedy konto zamykają: 3 czy 4 września? Konto zamykają rano czy popołudniu?

  Waldemar Odpowiedz
  • dla przykładu
   wiadomość wysłałem 5.05, odpisali 8.08 a konta już nie ma
   przed weekendem jeszcze było

   kolejne zgłoszenie 9.05, odpisali 10.05
   konto jeszcze jest

   pozdrawiam

   kruczi
 • SKO podwyższone do 1,5%. Coś chyba poczuli odpływ gotówki.

  ziberro Odpowiedz
 • Hej, możecie mi, proszę podpowiedzieć, gdzie w citionline jest ukryta opcja zamknięcia konta przez serwis internetowy? Szukam i szukam i nijak znaleźć nie mogę. Z góry dziękuję

  ola Odpowiedz
  • Nie ma takiego wniosku ale wystarczy go napisać gdziekolwiek a i tak będzie obsłużony. Ja tak zrobiłem i rachunku nie mam.

   dario
 • Ktoś dostał już premie w tym miesiącu ?

  MaRk Odpowiedz
 • Witam, jak zamknąć to konto, gdy nie posiadam kk? Wypowiadam w czerwcu, za czerwiec mam darmowe, bo mam saldo 30.000 zł, a co z opłatą za lipiec jeśli przeleję środki z citi przed zamknięciem konta? Przelew z zewnątrz 5000 nic mi nie daje, bo nie mam kk?

  Łukasz Odpowiedz
 • Czy ktoś próbował i może potwierdzić bądź zaprzeczyć jak to jest z wypowiedzeniem konta w trakcie oczekiwania na ostatnią premię ? W sierpniu dostanę ostatnie 75 zł – czy mogę bezkarnie złożyć wypowiedzenie 1go sierpnia i czekać na premię, czy bank potraktuje to jako niespełnienie warunków promocji ?

  ziberro Odpowiedz
  • Odpowiedzi na tego typu pytania zwykle da się znaleźć w regulaminach promocji, więc od tego zacznij. Jeśli tego zabraniają, sprawa jest jasna. Jeśli nie zabraniają, możesz próbować, ale nie zdziw się, gdy będziesz musiał/a się odwoływać i czekać na łaskę/niełaskę. Jeśli tylko nie kosztuje cię to wiele wysiłku, odczekaj do premii i dopiero wypowiadaj – będziesz mieć lepszy sen. Decyzja należy do ciebie.

   abba
 • W regulaminie nie ma i jeśli masz doświadczenie z promocjami bankowymi, to pewnie wiesz, że niestety rzadko kiedy jest. Jestem świadomy, że różnie może być, stąd moje pytanie „czy ktoś próbował ?”. No nic to, zaczekam.

  ziberro Odpowiedz
 • 1 4 5 6

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy