HIT! Do 1620 zł za założenie iKonta Biznes w promocji Alior Bank i Bankier.pl

Zakończona

Wystartowała promocja dla klientów firmowych z najwyższą premią w historii! W zamian za założenie iKonta Biznes możemy zgarnąć 120 zł w prezencie od Bankier.pl. Oprócz tego czeka na nas nawet 1500 zł za (umiarkowanie!) aktywne korzystanie z rachunku ;)

120 zł od Bankier.pl za założenie iKonta Biznes i do 1500 zł w formie premii za aktywność w Alior Banku

Do 1620 zł dla nowych klientów firmowych

Aby wziąć udział w promocji należy być nowym klientem firmowym Alior Banku dla danego numeru NIP. Oznacza to, że wykluczone są jakiekolwiek firmy, których numer NIP figuruje już w bazie Alior Banku. Posiadacze rachunków osobistych (indywidualnych) jak najbardziej mogą wziąć udział.

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając pierwszą i trzecią zgodę), a następnie złożymy wniosek o promocyjne iKonto Biznes. Podczas składania wnioski będziemy jeszcze musieli wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potrzebnym do przeprowadzenia akcji – wszak Alior musi poinformować organizatora promocji, że premia nam się należy :)

Czas na rejestrację w promocji mamy do 31.12.2017, natomiast w ciągu kolejnego miesiąca musimy podpisać umowę z bankiem.

120 zł za… wpłacenie 500 zł

Dalsze warunki promocji są już niemal formalnością. Aby zdobyć 120 zł premii uczestnik:
w terminie dwóch miesięcy od otwarcia konta iKonto Biznes (nie później niż do 31.03.2017) dokona wpłaty na konto o łącznej wartości 500 zł
Nie ma znaczenia jak na rachunek trafi 500 zł – po prostu ma tam trafić (np. w postaci przelewu ze swojego konta :)).

Drugi warunek otrzymania premii to… uzupełnienie danych do jej odbioru :) Organizator promocji prześle nam informację o przyznaniu 120 zł do 30.04.2018. Będziemy mieć wtedy 5 dni roboczych na uzupełnienie danych. Sama wypłata premii nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania maila.

Pamiętajmy, że premia za konto związane z działalnością gospodarczą powinna zostać rozliczona przez nas samych. Oznacza to, że 120 zł będzie dla nas dodatkowym przychodem, który będzie musiał zostać opodatkowany zależnie od typu działalności (w odróżnieniu od promocji kont indywidualnych, gdzie stosowane jest zwolnienie z podatku).

Do 10 000 zł na kampanie reklamowe w serwisach grupy bankier

Każdy, kto skorzystać z promocji, może również walczyć o nietypową nagrodę dodatkową: bon o wartości 10 000 / 5000 / 2000 zł na kampanię reklamową w serwisach grupy bankier. Aby zdobyć nagrodą należy wysłać zgłoszenie do 31.01.2018 na adres kontakt@zgarnijpremie.pl z odpowiedzią na pytania:

1) Co jest dla Ciebie najważniejsze w rachunku firmowym z punktu widzenia przedsiębiorcy?
2) Dlaczego wybrałeś/wybrałaś właśnie iKonto Biznes w Alior Banku?
3) Co zainspirowało / skłoniło Cię do otwarcia własnej działalności gospodarczej?
4) Czy masz jeszcze jakieś rachunki firmowe – jeśli tak to w jakich bankach?
5) Jak chciałbyś/chciałabyś, aby wyglądał proces otwarcia konta firmowego w przyszłości?

Przesłane odpowiedzi zostaną ocenione przez komisję konkursową pod względem kreatywności i atrakcyjności odpowiedzi.

Organizator poinformuje nas o zgarnięciu ewentualnej nagrody dodatkowej do 30.04.2018. Bon będzie można wykorzystać do 30.06.2018.

Nawet 1500 zł za operacje na rachunku!

120 zł na start to tak naprawdę tylko pretekst do tego, aby powalczyć o sporo, sporo więcej. Alior Bank od ponad roku oferuje promocję na iKoncie, dzięki której możemy zdobywać maksymalnie 125 zł premii miesięcznie, czyli do 1500 zł w ciągu pierwszego roku posiadania konta. Szerzej pisałem o niej w tym wpisie.

W skrócie: do zdobycia mamy comiesięczne premie za 8 typów transakcji.

Pierwszą, niemal gwarantowaną premią w wysokości 25 zł, jest wykonanie przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł. Kolejną, bardzo podobną – wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego (na min. 500 zł). Oznacza to, że osoby płacące zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc zgarną banalnie proste 2 x 25 = 50 zł miesięcznie.

Kolejne 10 zł możemy zgarnąć za przelew SEPA (czyli przelew europejski) w kwocie min. 100 euro. Tu warto dodać, że pierwsze 5 przelewów miesięcznie jest darmowe, jednak przelewając złotówki na konto w euro najzwyczajniej w świecie stracimy na przewalutowaniu – dlatego moim zdaniem opcja ta nie jest zbyt opłacalna – no chyba, że musimy zrobić taki przelew.

Dużo lepiej wygląda natomiast 10 zł za przelew natychmiastowy w wysokości min. 500 zł.
Tu również pierwsze 5 przelewów Express Elixir w miesiącu jest za free, więc dychę otrzymamy również „za nic” :)

Kolejna dycha jest również relatywnie prosta do zgarnięcia – wystarczy wykonać transakcje kartą na kwotę min. 500 zł. Daje nam to jakieś 2% zwrotu.

Kolejne premie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy korzystają z terminali lub kas fiskalnych. Bank płaci 10 zł za:

Premia za skorzystanie z oferty terminali naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika w danym miesiącu kalendarzowym wpłynie kwota min. 5000,00 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska. Premia będzie naliczona w każdym miesiącu w którym spełniony będzie w/w warunek.

5 zł otrzymamy natomiast za skorzystanie z oferty kas fiskalnych banku:

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.


Ostatni, najwyższy bonus, naliczany jest od salda na naszym rachunku.
Łatwo policzyć, że zgarniemy tu mniej, niż na lokacie czy koncie oszczędnościowym, jednak będzie to fajny dodatek „przy okazji”. W końcu na koncie firmowym pewnie zawsze będzie leżeć mniej, lub więcej środków.

Do zyskania mamy:

 • średniomiesięczne saldo do 2500 zł – 0 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 2500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 10 000,01 zł do 25 000 zł – 15 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 25 000,01 zł do 50 000 zł – 30 zł premii
 • średniomiesięczne saldo powyżej 50 000 zł – 60 zł premii

Ile zarobi przeciętny mikroprzedsiebiorca?

Zakładając, że co miesiąc płacimy ZUS i podatek do US, zrobimy jeden przelew natychmiastowy, a na naszym koncie leży przynajmniej kilka tysięcy złotych realnie uzyskamy jakieś 65 zł premii. Jeśli do tego wykonamy kilka operacji kartą, to wyjdzie 75 zł brutto (przed podatkiem).

Oznacza to, że w całej promocji w najgorszym wypadku powinniśmy zgarniemy 120 zł na start i około 780-900 zł w formie moneybacku za aktywne korzystanie z konta. Razem daje nam to ponad 1000 zł, które można zwiększyć nawet do 1620 zł! Wszystko bowiem zależy od tego jaki rodzaj działalności prowadzimy i jak korzystamy z konta.

iKonto Biznes – opłaty

Na koniec dodam, że iKonto to jeden z ciekawszych rachunków firmowych pod względem opłat – a raczej ich braku. Jeśli na koncie utrzymamy średniomiesięczne saldo w wysokości min. 1000 zł oraz wyrazimy zgody marketingowe, to jego prowadzenie będzie bezpłatne (inaczej 15 zł miesięcznie).

Alior Bank nie pobiera również żadnych opłat za przelewy, choć pobiera 20 groszy od SMSów autoryzacyjnych – na szczęście pierwsze 10 jest bezpłatnych. Za darmo mamy również 5 przelewów natychmiastowych i 5 przelewów SEPA. Również 5 razy wypłacimy za darmo gotówkę z bankomatów krajowych oraz 5 razy wpłacimy pieniądze wpłatomatami Planet Cash. Wszystkie wypłaty z bankomatów Alior Banku są darmowe – bez limitów.

A jeśli już o operacjach kartą mowa, to i za nią możemy nie płacić ani grosza. Jeśli zdecydujemy się na jej wyrobienie, to aby pozbyć się opłaty w wysokości 4 zł konieczne będzie wykonanie zaledwie 4 płatności miesięcznie na dowolne kwoty.

Nie przegap!

Komentarze

 • wszystko zależy od działalności. Ale być może w dłuższej perspektywie bardziej opłaci się konto ze zwrotami za transakcje na stacjach benzynowych…

  zenek64 Odpowiedz
 • Czy ten przelew europejski sepa na masz rachunek prywatny w eu też się liczy? Wtedy nie będzie chyba przewalutowanie?
  Mam taki w Alior kantor i tam kilka setek euro

  Ok Odpowiedz
  • @Michał
   możesz odnieść sie do tego?
   Dzieki

   dfss
  • Nie do końca rozumiem – jeśli zrobi się przelew europejski z iKonta (w PLN) na dowolne konto w EUR, to przecież będzie przewalutowanie :)

   Michał
  • @Michal
   napisales w newsie ze przy sepa bedzie przewalutowanie. Pytanie bylo czy zawsze? czy moze mozna tego uniknac? Np. przelewajac na nasze inne konto euro w alior kantor. Pytanie do experta od lamera

   dfss
 • Być może tylko ja tak mam, ale gdy jestem zalogowany – nie widzę artykułu. Dopiero na incognito mogę go przeczytać.

  Kamil P. Odpowiedz
 • Wiecie może czy przy zamykaniu konta w AB można zastrzec, że chcę usunięcia wszelkich moich danych firmowych z ich bazy?

  Paweł Odpowiedz
 • Witam,
  Czy ktoś udzieliłby informacji, czy w przypadku, gdybym otworzył konto jeszcze w grudniu (ewentualnie do którego dnia), byłbym zwolniony z opłat za prowadzenie konta, czy opłaty oraz zwroty naliczane będą od stycznia 2018 i wypłacane dopiero w lutym?

  majkel Odpowiedz
 • Czy to konto może założyć także spółka z .o .o.?

  Benia Odpowiedz
 • Czy da się coś zrobić jeśli mój wniosek został odrzucony? Strona promocji dziękuje mi za złożenie wniosku, Alior mój wniosek odrzucił bo niby nie zgadzały się dane z przelewu potwierdzającego (nie bardzo to rozumiem).

  TomaszG Odpowiedz
  • @Tomasz Zadzwoń na infolinię, może uda się zmienić ręcznie status wniosku i zrobisz przelew jeszcze raz.
   Mogły nie zgadzać się dane adresowe albo mogłeś zrobić przelew z konta firmowego.

   Paweł
 • Święta już blisko :) Część z nas może dostać od pracodawców bony Sodexo oraz książeczkę z kuponami promocyjnymi, a w niej kupon na założenie konta w Alior Banku z premią 100 PLN. W gotówce :)
  Regulamin Promocji „Konto Jakże Osobiste – Kupon Promocyjny Alior Sodexo”

  jano Odpowiedz
 • Ale poprzez złożenie wniosku przez bankowość internetową (po zalogowaniu np.do ROR) ta nagroda wynosi nie 120 a 200zł. Czemu o tym nie piszesz?

  Yakac Odpowiedz
 • ogólnie masakra próbowałem otworzyć konto 3x poprzez przelew online z mbanku wszystkie dane prawidłowe. Wnioski zostały odrzucone, ani infolinia alior, ani mbank nie wiedza z jakiego konkretnie powodu został odrzucony.
  Nie jest to moj pierwszy rachnek firmowy otwierany w ten sposób. nigdy nie byo problemów.
  Dlaczego na 5 dni pzez zakonczeniem promocji pojawil sie komunikat ze dniem 31.12 zakonczyla sie promocja skladania wniosków!!!!!

  majkel Odpowiedz
  • Dam im znać, ostatnim razem tez komunikat pojawił się przedwcześnie. Wątpię żeby tak miało być, myśle ze naprawia 27.12

   Michał
  • Ponoć naprawione

   Michał
  • Też nie byłem w stanie założyć konta przez mBank z powodu niezgodności danych, a Millenium i ING nie są w ogóle akceptowane przez ten system. Poza tym na infolinii Aliora (po zgłoszeniu problemu) odesłali mnie do oddziału mBanku, aby potwierdzić moje dane dowodem osobistym, niestety w mBanku nie wiedzieli o co chodzi i nic nie byli w stanie zrobić. Natomiast próba złożenia wniosku z potwierdzeniem przez kuriera kończy się po prostu błędem.

   TomaszG
 • Jak zakładałem w listopadzie to też łatwo nie było. Przelew z kilku banków nie przechodził, skończyło się na kurierze, niezgodność danych wzięła się rzekomo z tego że kiedyś miałem konto (prywatne) w BPH i nr telefonu im się nie zgadzał! Potem były kolejne schody z uruchomieniem bankowości internetowej – znowu była blokada z powodu dawnego konta w BPH (!!!) a Infolinia nie miała uprawnień żeby to zmienić i musiałem iść do Oddziału gdzie udało się odblokować (choć na początku był tekst że kolega który zajmuje się kontami firmowymi jest na szkoleniu a my się na firmowych nie znamy). Teraz czekam na pierwszą premię (za listopad) i choć na wypłatę mają jeszcze regulaminowe kilka dni to coś czuję że się nie doczekam i trzeba będzie reklamować. Jak na razie Alior odbieram bardzo negatywnie a myślałem nawet o zostawieniu tego konta jako głównego firmowego po zakończeniu promocji. Przy takim bałaganie jednak się nie zdecyduję bo firmowe konto to za poważna sprawa żeby powierzać je amatorom.

  Rask Odpowiedz
 • Zakładałem rok temu od razu w oddziale (promocja 1500 zł można było składać wniosek w oddziale) bez problemów wszystko się odbyło premie koło 25 dnia miesiąca wpadają ostatnia wpadnie w styczniu to się konto zamknie i tyle :-)

  zenek64 Odpowiedz
 • Aktualnie próbuje założyć online z banku Alior promocja 200 zł niestety dwie próby zakończone niepowodzeniem byłem w oddziale banku wszystkie dane aktualne nikt nie wie co jest powodem? Masakra. Promocja do 31.12 a klient nie może sobie konta założyć!!!

  Michał Odpowiedz
 • Pytanie za 100pkt.
  Czy jeśli złożę dzisiaj wniosek o otwarcia konta, a umowę podpiszę dopiero w przyszłym tygodniu (opcja z kurierem), to czy również będę objęty promocją?

  Wg pana z infolinii nie…
  Z regulaminu wywnioskował, że trzeba podpisać umowę w trakcie trwania promocji.

  patryq Odpowiedz
  • Ja zarejestrowałam się w promocji i wypełniłam formularz 31.12.2017. Udało się Tobie patryq dowiedzieć czy jesteśmy objęci promocją? Nasz Michał wprawdzie napisał „Czas na rejestrację w promocji mamy do 31.12.2017, natomiast w ciągu kolejnego miesiąca musimy podpisać umowę z bankiem.” Pomożesz Michale?

   Marta
  • Tak, czas na podpisanie umowy jest do 31.01

   Michał
  • Niestety nie.
   Tutaj kłania się niekompetencja obsługi w Aliorze….
   Kontakt z biurem obsługi klienta – powiedzieli, że muszę podpisać umowę do końca roku 2017.

   Nie dawało mi to spokoju – poszedłem do oddziału w Rzeszowie, gdzie doradca klienta biznesowego (czyli człowiek, który powinien się na tym znać jak nikt inny), powiedział mi dokładnie to samo.

   Przez mój bank nie mogłem potwierdzić tożsamości, kurier nie zdążyłby już dojechać, bo w banku byłem 29.12 w piątek.

   Przez błędne informacje jakimi poczęstowali mnie państwo z obsługi Aliora nie założyłem tego konta.

   patryq
  • Michał, adminie :-) Gdy przyjdzie kurier – jest sens podpisywać umowę, skoro patryq ma takie informacje? Wiem, że wielokrotnie podkreślałeś, że nasza społeczność livesmarter.pl jest mądrzejsza od „dezinfolini” i pracowników pkt. stacjonarnych banków. Mógłbyś potwierdzić Twoje info, że „Tak, czas na podpisanie umowy jest do 31.01”?

   Marta
  • Ale doradca w oddziale vs promocja internetowa to zupełnie inne rzeczy. Tamten człowiek widział ją pewnie pierwszy raz na oczy i powiedział to, co wymyślił. Potwierdzę zaraz na 100% ale nie ufałbym pracownikom w oddziałach – oni znają to, co sprzedają i nie mają pojęcia jakie są produkty w promocjach internetowych (zwłaszcza takich, których organizatorem NIE jest bank).

   Dam znać za kilka minut.

   Michał
  • nawet nie mam co pytać – na stronie promocji wszędzie jest napisane, że podpisanie umowy do 31.01.2018 (poprawili ten błąd w stopce z 1.01.2018).

   Także na 100% będzie OK

   Michał
  • OK przed chwilą podpisane z nadzieją na promocję :-) Jednak nie wszystko jest aktualne w w/w wpisie. Stara tabela opłat była do 14 GRUDNIA. Już konto jest bezwarunkowe 0zł, a karta nie 4zł, a 8zł, ale warunek bezpłatności ten sam :-) Tyle, że należy pamiętać, że liczą się transakcje rozliczone, a nie wykonane.

   Marta
 • BYŁEM 3 RAZY W ODDZIALE, WYKONAŁEM KILKA TELEFONÓW NA INFOLINIĘ, ZŁOŻENIE WNIOSKU NIE POWIODŁO SIĘ BEZ WZGLEDU NA TOP, ZE BYŁO TO W RAMACH PROMOCJI 1620 CZY 200 ZL ZA WNIOSEK Z KONTA ONLINE. WSZYSTKIE DANE PRAWIDŁOWE. PRZY OSTATNIM TELEFONIE UZYSKAŁEM INFO, ZE TO BŁĄD GLOBALNY. KTOS MIAL PODOBNE PROBLEMY?

  MICHAŁ Odpowiedz
 • Wszędzie znajdzie się czarna offfca. Eśli chodzi o Aliora to nie maiałem jeszcze nieprzyjemności, a jestem tutaj od 4 lat.

  Oron Odpowiedz
 • Chyba jakiś błąd jeśli chodzi o koszty przelewu natychmiastowego lub aktualizacja tabeli opłat. Pierwszy przelew natychmiastowy w lutym dzisiaj rano i opłata 10 PLN, czyli… nie opłaca się bo z nagrodą wychodzi na „0”… Chociaż i tak odczuwam promocję, bo spoglądając na tabelę ołat widnieje tam 15 zł. :|

  Michał Odpowiedz
 • Czy ktoś potwierdzi że za wykonanie przelewu natychmiastowego jest pobierana prowizja w wys 10 PLN? Mi drugi miesiąc z rzędu pobrało.. Co prawda otrzymałem zwrot w wys. 10 PLN ale to chyba strata czasu :P

  Maciej Odpowiedz
 • No jest to strata czasu. Musisz sprawdzić czy bank, do któego robisz przelew należy do systemu Elixir. Ważna też jest pora o której robisz przelew.
  tu masz adres gdzie to można sprawdzić: http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/
  Pozdrawiam

  Yakac Odpowiedz
 • Chodzi o typ przelewu teraz jest dostępny (po zmianach w lutym w bankowości elektronicznej) natychmiastowy bulmedia i on jest zawsze płatny. Nasz premiowany to ma być natychmiastowy elixir ale od lutego nie można zrobić tego przelewu. Zrobiłem reklamacje i obiecali że od marca będzie i nie ma na razie. Niby ma być pod koniec marca. Składajcie reklamacje warto.

  janek2018 Odpowiedz
  • Ja robiłem te przelewy w styczniu, lutym i teraz w marcu. Cały czas były dostępne i nie pobrało żadnej opłaty. Za styczeń w lutym wpadł też zwrot.

   drudar
  • Czy logujesz się do swojego konta przez BusinessPro?

   janek2018
 • Nie. Przez tą samą stronę co klienci indywidualni. I się przełączam między kontem osobistym, a firmowym.

  drudar Odpowiedz
 • Problem z tym przelewem natychmiastowym premiowanym jest poprzez logowanie przez BusinessPro które jest od lutego w moim przypadku.

  janek2018 Odpowiedz
 • A w jaki sposób rozliczacie otrzymaną premię w księgowości? W sensie jak opisać dochód w jakimś dokumencie specjalnym?

  Michał Odpowiedz
 • Dalej nie ma możliwości przelewu natychmiastowego Elixir za który jest premia 10 zł logując się do konta przez BusinessPro. Także polecam reklamacje ja za swoją dostałem więcej niż zadeklarowana premia.

  janek2018 Odpowiedz
  • proszę o info, gdzie i jak reklamowałeś. ten businesspro to jakby mocno skrojona wersja bankowości internetowej. nie ma tam kontaktu z bankiem, natomiast Doradcy są nieprzypisani do konta, co równocześnie wypacza ideę takiej funkcjonalności. z kolei na infolinii zbyli mnie, że businesspro nie posiada opcji przelewu natychmiastowego elixir i nie wiadomo, czy w ogóle posiadać będzie, a na sugestię, że promocja jest ograniczona w ten sposób, usłyszałem że oni nic z tym zrobić nie mogą, bo tak system jest skrojony

   joseba
 • Witam, czy wszyscy otrzymali premię w wys 12 PLN za spełnienie warunków tj wpływ 500 zł?? Jest info żeby czekać na wiadomość organizatora do 30.04 a ja do dzisiaj nie otrzymałem żadnej wiadomości.

  Michał Odpowiedz
 • ja też nic nie dostałem

  Raf Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy