[Aktualizacja] Korzystasz z oprocentowania 2,6% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium? Pora wycofać swoje środki (lub zmienić taktykę)

Już w najbliższą sobotę kończy się okres przystępowania do promocji podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium. Przypominam więc, że najprawdopodobniej w niedzielę bank przedstawi kolejną edycję promocji – a wraz z nią nowy dzień wyznaczania „nowych środków”, które oprocentowane są promocyjnie. Z tego też względu warto wycofać swoje środki z banku tuż przed weekendem – tak, aby mogły do niego wrócić ponownie jako „nowe”. Choć tym razem lepiej zadziałać może inna taktyka.

2,6% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium

Dlaczego akurat teraz warto wycofać swoje środki? Do tej pory bank w swoich promocjach premiował nowe środki – czyli takie, które wyznaczane były jako nadwyżka ponad saldo z dnia poprzedzającego start danej edycji promocji. Jeśli więc w niedzielę (26.04) ruszy kolejna edycja promocji, to będzie najprawdopodobniej premiowała wszystko to, co przelejemy do banku ponad środki, które znajdowały się tam w sobotę (25.04). Najlepiej więc wyczyścić swoje konta w Banku Millennium na ten weekend – tak, aby w poniedziałek te same pieniądze mogły wrócić jako „nowe”.

Zaznaczam, że do wyznaczania salda liczone są wszystkie rachunki w PLN – a nie tylko konto oszczędnościowe. Przelanie pieniędzy z konta oszczędnościowego na konto osobiste nic nie da – muszą one opuścić bank. Szerzej o całym mechanizmie pisałem w poradniku na temat konta oszczędnościowego Profit.

Aktualizacja (21.04, 20:00): Bank Millennium zmienia zasady gry! Badanie salda do nowej promocji już się odbyło w poprzednią sobotę, dlatego opisywany sposób nie zadziała. W zasadzie jedyną sensowną opcją jest skorzystanie z opcji alternatywnej i wskoczenie do 20. edycji promocji, o której piszę pod koniec wpisu.

W teorii całość działań jest bardzo prosta, jednak w praktyce warto pamiętać o tym, że w Banku Millennium istnieje pewne ograniczenie co do wysokości maksymalnej przelewu zewnętrznego – jego maksymalna wysokość to „zaledwie” 50 000 zł. Wtedy najsensowniej jest zlecić przelew wewnętrzny (z konta oszczędnościowego na osobiste), a następnie dwa przelewy zewnętrzne (najlepiej, żeby różniły się kwotą, bo bank może zablokować jeden z nich do weryfikacji, bo wygląda na duplikat).

Od jakiegoś czasu możliwe jest jednak przelanie całej kwoty 100 000 zł na zewnątrz naraz. Jak? Wystarczy aktywować autoryzację przez aplikację mobilną (zamiast SMSowej) – wtedy każdy przelew zewnętrzny potwierdzamy w apce. I po problemie :)

Optymalne będzie więc przelanie środków w piątek (tak, aby mogły przez weekend „coś” zarobić na innym koncie oszczędnościowym czy lokacie 3-dniowej), jednak nie będzie problemu z wycofaniem ich wcześniej lub nieco później – w sobotę. Wtedy jednak musimy się liczyć z tym, że dotrą na nasze konto w innym banku dopiero w poniedziałek.

Oczywiście pieniądze możemy spokojnie odesłać do Millennium w poniedziałek (albo już nawet w niedzielę). Dodam, że powyższy schemat to jedynie bazowanie na tym, co działało w przeszłości. Nie mogę dać gwarancji, że i tym razem bank zaprezentuje nową promocję konta oszczędnościowego. Ale jeśli tak zrobi, to warto być na to przygotowanym :)

Alternatywne działanie: skorzystanie z 20. edycji promocji

Powyższy scenariusz sprawdzał się bardzo dobrze w świecie stałych stóp procentowych. Niemal oczywiste było, że kolejna edycja promocji wystartuje z identycznym (lub prawie identycznym) oprocentowaniem. Niestety w ciągu ostatnich tygodni stopy procentowe zostały drastycznie obniżone, dlatego można zakładać, że nowa (21.) edycja promocji ruszy z niższym oprocentowaniem, niż dotychczas.

Co można z tym zrobić? Jeśli ciągle bierzmy udział w 18. lub 19. edycji promocji, to możemy z niej zrezygnować przed czasem – na przykład przez infolinię lub czat w aplikacji mobilnej. W ten sposób skrócimy promocyjny okres podwyższonego oprocentowania na nasze żądanie. Czy to ma sens? Tak, jeśli wyczyściliśmy saldo ostatnim razem – w ten sposób kończąc udział w 18. lub 19. edycji promocji automatycznie wskoczymy do obecnej – 20. edycji, gwarantując sobie w ten sposób oprocentowanie 2,6% przez najbliższe 92 dni.

Jeśli tego nie zrobimy i zastosujemy standardową ścieżkę zwykłego czyszczenia salda, to niejako godzimy się (w ciemno) na zaproponowane w najbliższą niedzielę warunki. Prawdopodobnie gorsze, niż dotychczas.

Na koniec dodam, że osoby biorące udział w 20. edycji promocji nie powinny z niej rezygnować, bo nic to nie da – nie mogą bowiem ponownie wskoczyć do tej samej edycji. To, w jakiej edycji bierzemy aktualnie udział, możemy sprawdzić w szczegółach konta oszczędnościowego (zakładka Promocja).

PS. Nie masz konta w Banku Millennium? Pamiętaj, że obecnie można zgarnąć 220 zł za jego założenie!

Nie przegap!

Komentarze

 • Proszę o potwierdzenie mojego toku rozumowania. Jestem w 19 edycji, okres promocyjnego oprocentowania mam do dzisiaj (22 kwietnia). Ostatnio w połowie marca wyzerowałem konto (bodajże 16 marca). Rozumiem, że nie muszę nic robić żeby wskoczyć do 20 edycji – z automatu od jutra?

  Pablitos Odpowiedz
  • Dokładnie tak – jesteś w najlepszej możliwej sytuacji, bo właśnie startujesz z 2,6% przez 92 dni :)

   Michał
 • jednego nie rozumiem – jeśli do tej pory nie informowali ludzi o kolejnych edycjach z wyprzedzeniem to po co teraz informują tyle dni wcześniej że kolejna edycja będzie tak słaba? Oraz o tym że dzień badania salda już był więc na próżno nasze działania ? Aż tak im zależy by nałapać ludzi na 2,6 pod korek do połowy lipca?

  zenek64 Odpowiedz
  • Może dotychczas ilość wyjadaczy była akceptowalna dla banku. A teraz przekroczyliśmy masę krytyczną. Po za tym ta promocja była skomplikowana dla wielu osób. Świadczy o tym ilość pytań, obserwuję to także po pytaniach od znajomych. Może mieli zbyt wiele pytań do działu wsparcia?

   someone
  • Akurat poinformowanie z wyprzedzeniem uważam za bardzo dobry ruch i korzystny dla klienta, bo może on zareagować odpowiednio. Więc tutaj plus dla banku, a wcześniej tego nie robili z prostego powodu – wszystko było przewidywalne a oprocentowanie się nie zmieniało.

   Bolo
 • Doradźcie mi proszę co mogę zrobić w obecnej sytuacji: Korzystam z edycji 19 promocji (14.01.2020-22.04.2020). Pieniądze są dalej na koncie oszczędnościowym. Co mam teraz zrobić?

  Mateusz Odpowiedz
  • Jeśli posłuchałeś mojej rady sprzed miesiąca i wyczyściłeś saldo to jesteś w idealnej sytuacji bo wskoczysz do 20 edycji. Jeśli nie – to niestety jesteś w znacznie gorszej, bo masz w 20 i 21 edycji saldo nowych środków równe zero.

   Michał
  • Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety ale pieniądze były cały czas w banku na koncie oszczędnościowym więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak zupełnie wycofać wszystkie środki do innego banku i czekać na nową promocję z nowym badaniem stanu konta…

   Mateusz
 • Uczestniczę w edycji 19. do 24.04. Miesiąc temu czyściłam konto. Czy automatycznie zostanie aktywowana promocje 20. w dniu 25.04? Czy muszę wpłacać nowe środki, żeby aktywować? jak zrobić to w sobotę (20. obowiązuje do 25.04) – wpłatomat? przelew z innego konta millenium (nie mojego)?

  M. Odpowiedz
  • Przelew sobie cokolwiek na ROR i w sobotę tylko przerzuć z RORu na Profit – będą nowe środki na KO więc promocja się aktywuje (edycja 20)

   zenek64
 • W Alior banku jest konto Mega oszczędnościowe na 2,5%, ja tam przenoszę kasę.

  Pozdro Techno Odpowiedz
 • Jak myślicie, jakbym dzisiaj zadzwonił zrezygnować to jeszcze zdążę wejść do 20. edycji?

  Aleksy Odpowiedz
  • Masz sporą szansę się załapać. Dziś zgłosisz, jutro wyłączą, od razu przelewasz nadwyżkę i do piątku powinna być aktywna. Pod warunkiem, że bank się nie zacznie przeciągać terminów.

   numerek
  • O 8 rano zglosilem na czacie w apce, o 10 zrealizowali. Wiec działaj masz spore szanse

   Anom
 • Takie pytanko. Jestem w 19 edycji do jutra. Ale nie czyściłem konta w marcu, więc powiedzmy, że zbadane saldo wynosi 50 tys.zł. 24.04 wpłacam nowe środki, powiedzmy 70tys. i wskakuję w edycję 20. dla tych nowych środków. Pytanie czy jak wypłacę (te niby pierwsze) 50tys. to nadal promocja będzie działać dla wpłaconych nowych środków (70 tys)? Czyli że nie muszę utrzymywać na koncie salda z badania?

  xyz128 Odpowiedz
  • Jak wpłacisz dodatkowe 70K to 50K będziesz miał 2,6 a resztę standardowo, jak wypłacisz to wszystko będzie standardowo oprocentowane.

   Bolo
  • Jeżeli tak to najgorszy scenariusz działania. I sam sobie przez przypadek zgotowałem ten los.

   xyz128
  • Bolo trochę namieszał. Jeśli teraz masz 50tys. promocyjne które kończy ci się jutro, to jak 24 wpłacisz dodatkowo 70tys. to będziesz miał 120tys. Uruchomi się 20 edycja, a skoro nie robiłeś dla niej czyszczenia to 50tys będzie na standardowym procencie a 70 na 2,6. W momecie gdy wypłacisz te 50tys, z tych 70 tys na 2,6% zostanie 20tys, a 50tys „przejdzie” na standardowy procent. Analogicznie gdy wypłacisz tylko 10tys., to na 2,6% zostanie 60tys. Chodzi o to, że bank codziennie będzie sprawdzał ile wynoszą salda, i 2,6% bedzie miała tylko nadwyżka ponad 50tys.

   Przemysław
 • Jestem w 19 edycji do 18 czerwca. W marcu czyściłem saldo. Chciałbym więc na własne życzenie zrezygnować z promocji przed czasem, żeby załapać się na 20 edycję. Moja wątpliwość jest taka: czy muszę wyczyścić konta w millenium w momencie kiedy będę prosił o wyłączenie promocji czy środki mogą cały czas być na KO?

  qeeeqw Odpowiedz
  • Nie, saldo powinno było zostać wyzerowane 15.03. Jeśli tego nie zrobiłeś, to bardziej opłaca się zostać w tej edycji w której jesteś.

   Michał
  • Czyli środki w momencie rezygnacji z 19 edycji spokojnie moga być na KO i na Rorze? Mam taką sama sytuacje. Zamierzam złozyć rezygnację z 19 edycji, żeby wskoczyc do 20

   Anonimka
  • „Czyli środki w momencie rezygnacji z 19 edycji spokojnie moga być na KO i na Rorze?”
   — tak, konta należy czyścić na dzień badania danej edycji, dla 20 był to 14 marca.

   Don Quijote de la Mancha
  • dokladnie to samo pytanie – czyli (zerowalem stan przed startem20. edycji), teraz mam kasę i biore udzial w 19. – wyglaszam – nic nie robię z pieniedzmy – i automatycznie wskakuje w 20 edycje bo są nowe środki vs. stan badanai salda? czyli tylko trzeba wyglosic obecną edycje i od razu sie wpada w nową?

   Michał
  • ja wyłączyłem 19 edycję w poniedziałek i do dzisiaj nie wskoczyłem w 20… Nie wiem czy powinienem coś zrobić, czy promocja aktywuje się sama

   marafc
  • @marafc, pamiętaj, że info w apce pojawia się z opóźnieniem, dotyczy poprzedniego dnia. Czyli jeśli promocja odpaliła Ci się dzisiaj, to informację zobaczysz dopiero jutro.

   Don Quijote de la Mancha
 • Podczas zlecenia przelewu pojawiła się tajemnicza opłata 1 PLN. W całym cenniku nie ma takiej opłaty jak 1 PLN. Konsultant powiedział, że mają błąd i pracują nad jego rozwiązaniem. Opłata nie zostanie pobrana.

  PyramidHead Odpowiedz
  • Mowa o przelewie zewnętrznym (wewnętrznym) w Millennium?

   Bogy
  • Także zaobserwowałem ww błąd. U mnie pojawiał się przy przelewie z datą w przyszłości i kwota większa niż kwota na koncie.

   someone
 • kto ma sporo śordków i spaloną promocję w Millenium a 2 % z kolejnej edycji go nie urządza to chyba jeszcze zdążycie założyć konto w Getin (kto nie ma) i wrzucić środki na 2,7 % – promocje można właczyć do 5 maja środki oprocentowane na 92 dni
  https://livesmarter.pl/elastyczne-konto-oszczednosciowe-2-7-procent-kwiecien-2020/

  zenek64 Odpowiedz
 • Hej, sprawdzcie swoje konta profit, czy aby napewno Millennium liczy Wam oprocentowanie promocyjnie dla 20 edycji. U mnie, mimo spelnienia warunkow (czyste konto 14 marca, przelew nowych srodkow 16 marca) srodki sa oprocentowane standardowo – dopiero dzisiaj zauwazylem. Infolinia nawet a to nie przeprasza tylko proponuje aktywacje tej promocji od dzis na 92 dni takze wyglada na to ze niezadko sie to zdaza – ciekawe czy u kogos z Was. Dajcie znac pls. :)

  Ciulacz Odpowiedz
 • ING też jest teraz spoko opcją – 2,5% na 4 miesiące do 6 maja można zakładać https://www.ing.pl/indywidualni/inwestycje-i-oszczednosci/otwarte-konto-oszczednosciowe-bonus

  Ewa123 Odpowiedz
 • To chyba początek końca tej promocji w Millenium. Mogą badać saldo kiedy będą chcieć.

  Btw. ja mam 19. edycję do 27.05.2020. Ktoś może mi napisać w punktach, co mam zrobić? Zrezygnować z obecnej ale np. dopiero 25.05.2020 i od razu przelać środki na zewnątrz a 26.05. ponownie wlać środki do Millenium i na profit i włączy się jeszcze ta edycja 20sta???

  Pako Odpowiedz
  • Szczerze mówiąc dziwi mnie ten ruch banku, skoro tak wielu ludzi kompletnie nie ogarniało/nie ogrania zasad tej promocji i wyższy procent mieli pewnie tylko przypadkowo lub losowo. Mogli by zostawić przynajmniej zasady po staremu, a garstka ludzi rozumiejących korzystała by nadal. No ale cóż…

   pws
  • pws: a dobrze kombinuję z tym co napisałem? Będąc w 19. edycji aż do połowy maja, mam jeszcze czas i robię akcję z czyszczeniem (i anulowaniem promki) przed upływem 19tej i wskoczę w 20. ? Bo i tak bym wskoczył po tej 19tej ? Nie rozumiem tego

   Pako
  • Do 20 edycji masz czas by wskoczyć tylko w tym tygodniu. W momencie jak wystartuje w niedzielę 21 edycja, to później jak skończy ci się twoja 19 to będziesz mógł wskoczyć tylko do tej 21. Zawsze jest tak, że można uruchomić tylko obecnie trwającą edycję. Nie możesz wskoczyć to edycji która już się zakończyła.

   Przemysław
  • Poczytaj wpisy wyżej, ludzie piszą o jakimś czacie, gdzie zgłaszają, że chcą przejść na edycję 20.

   Kate
  • Ok, więc po północy wyprowadzam środki, zgłaszam na czacie jutro aby mi zamknąć 19. edycję i ew. następnego dnia spowrotem zasilam sobie konto w Millenium? Czyli od piątku jestem w 20tej edycji… ?

   Pako
  • Nie, nie musisz wyprowadzać środków. To miałeś (na 20 edycję) zrobić 14 marca.

   Don Quijote de la Mancha
  • Aha, czyli tylko proszę o zapisanie do 20tej, bo saldo czyściłem w połowie marca?

   Pako
  • Tak dokładniej: prosisz o wypisanie z 19 (rezygnacja na podstawie §8 regulaminu promocji). I robisz to jak najszybciej, bo już mało czasu zostało.
   20 chyba się sama odpali, gdy środki będą leżały a Ty nie będziesz brał udziału w żadnej edycji (po wypisaniu się z 19); ale ponieważ czasu jest mało, to gdy w apce zobaczysz już info, że w promocji udziału nie bierzesz, lepiej dopłać parę złotych, żeby odpalenie 20 „pobudzić”.

   Don Quijote de la Mancha
 • Jest jeszcze jakiś bank w którym można przedłużać promocje jak w millenium? 2.6% kończy mi się w czerwcu więc chyba czas szukać czego innego.

  MXK Odpowiedz
 • Pod zapowiedzią nowej promocji jest zapis: Wpłać nowe środki i zyskaj promocyjne oprocentowanie. Nowe środki to środki przekazane na Konto Oszczędnościowe Profit po dniu badania sald, czyli po 18 kwietnia 2020

  Oznacza to, że 18 dla starych Klientów było już badanie salda? Czy jak to rozumieć?

  Maciej888 Odpowiedz
  • Ok, już sobie doczytałem… Ktoś wie co na ten temat KNF? To jest dopuszczalne??

   Maciej888
  • Przecież dużo banków tak robi, choćby Getin czy Alior i jest to ok lecz nie wszystkie chwalą się wcześniej tak jak Mille. Powiedziałbym, że wyśmiali się nam w twarz przedstawiając nowe zasady już po dniu badania salda.

   numerek
  • Ja wiem co na ten temat KNF – jest to niedopuszczalne i każdemu niezadowolonemu klientowi przysługuje prawo do niekorzystania z tej promocji :-D

   Zamiast oferty Millennium wybieram zakup kontraktów na ropę.

   Kolega numerek pisze dobrze – kolejne banki plują w twarz oszczędzającym podobnie jak to zrobiła RPP. Nikt już nie potrzebuje Waszych (i moich również) pieniędzy, polecam rozważyć ich wydanie póki jeszcze są coś warte.

   Tomko
 • Badanie salda było 18 kwietnia, czyli przeszli na ten sam system co Getin.
  Do tego 21 edycja oprocentowanie promocyjne tylko 2% do 100tys.

  Przemysław Odpowiedz
 • Zerowałem konto podczas ostatniej akcji. Profit zapełnione po korek. Jutro spodziewam się SMS-a potwierdzającego rezygnację z 19 edycji. Co mam zrobić potem, by uruchomić edycję 20?

  PyramidHead Odpowiedz
 • Kiedy zerować konto aby być przygotowanym na edycję nr 22 (zakładając, że w ogóle będzie)?

  Krzysztof Odpowiedz
  • Najprawdopodobniej 23 albo 30 maja.

   Don Quijote de la Mancha
  • taką krótką podejrzewasz promocję ? A ja myślę, że będzie do 20 lub 27 czerwca.
   :-)

   Be@
  • A w zasadzie… jak zmieniali w 2017 i wprowadzili Profit (spadek z 2,7% na 2,5%) to trwała 84 dni. Więc i środek lipca jest teoretycznie możliwy [ale sytuacja jest zbyt dynamiczna, więc myślę, że jednak będzie do czerwca, jak większość korona-ograniczeń]. Zobaczymy ;-)

   Be@
  • Don, mam pytanie odnośnie zakupu obligacji. Czy jest sens kupić w 1 dniu kilka mniejszych „paczek”, czy jedną większą? Chodzi mi o to, czy ma to jakieś znaczenie w sytuacji konieczności przedterminowego wykupu części z nich.

   Mayama
  • Nie ma to znaczenia, można w 1 paczce, właśnie sprawdziłem, po kliknięciu w „Przedterminowy wykup” i wybraniu emisji pojawia się formularz, w którym jest pole „Liczba wykupywanych obligacji”.
   Ale zalecam rozdzielenie na wiele miesięcy (idealnie 12), by uśrednić wskaźnik CPI będący podstawą oprocentowania.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki. O tym rozdzieleniu pamiętam, bo już gdzieś kiedyś o tym wspomniałeś. Czy aby jednak na przestrzeni najbliższych miesięcy nie zmieni się ich oferta (%) na gorsze niż obecnie…

   Mayama
  • Ze względu na możliwość rolowania posiadanych obligacji nowa oferta jest publikowana najpóźniej czwartego dnia roboczego poprzedzającego pierwszy dzień miesiąca (pierwszy możliwy dzień wykupu posiadanych obligacji). Np. ofertę obligacyjną majową poznamy najpóźniej 27 kwietnia. Czyli zawsze jest czas, by zdecydować, czy lepiej kupić emisję z bieżącego miesiąca, czy można poczekać do przyszłego.

   Don Quijote de la Mancha
  • Gdyby oferta była znacznie gorsza, to rozbijanie na wiele miesięcy może nie mieć sensu?

   Mayama
  • Dokładnie.
   Sam od lat kupuję obligacje skarbowe każdego pierwszego, to mi da taką prywatną emeryturę, ale przy dużym spadku marży oprocentowania jednorazowo zaniecham tej kompulsywnej dokładności i kupię ostatniego dnia miesiąca.

   Don Quijote de la Mancha
  • Krzysztof nie wiem ile masz środków na oszczędzanie ale najlepiej w obecnej sytuacji nie zerować nic tylko mieć 2 lub 3 konta w bankach Getin/mille/ING/Alior i sobie żonglować kasą pomiędzy tymi kontami wykorzystując do maksimum przyznawany w bankach czas oprocentowania promocyjnego i mieć puste pozostałe by mieć gdzie przerzucić by skorzystać z kolejnej promocji. Ja tak robię i sobie chwalę RORy Alior/ING bez kart aby nie generowały sztucznych kosztów w Getin i Mille wystarczy 1 płatność kartą i zlecenia stałe by zapewnić „wpływ” by konta były bezpłatne.

   zenek64
  • Ten patent jest dobry (oczywiście do pewnej kwoty), lecz w obecnych uwarunkowaniach całe to „kombinowanie” powoli traci sens, gdyż za chwilę 1…1,5% będzie traktowane jako „świetne” oprocentowanie ;-) Wskaźnik CPI niestety studzi zapał do dalszego oszczędzania i być może niedługo Michał w kolejnym poście napisze „Pora wycofać swoje środki z banków” (na dobre).

   Mayama
  • „w Getin […] wystarczy 1 płatność kartą” – a jeśli jej nie wykonasz to ok 20 dnia miesiąca Getin wysyła SMS z informacją że konto możesz mieć przecież darmowe, wystarczy że raz zapłacisz kartą lub blikiem, wczoraj takiego smsa otrzymałem. Troszczą się aby mnie ROR nic nie kosztował, miłe to, nie powiem że nie.

   adaś
  • Tylko z tymi obligacjami to czy nie trzeba wcześniej założyć konta? Czy da się to.zalatwic powiedzmy w jeden dzień podejmując decyzję 27.04 że wchodzę w obligacje i decyduje się na zakup jeszcze tych z edycji kwietniowej?

   JJ2010
  • Trzeba założyć konto i wypełnić ankietę (ryzyko inwestowania). Ale to bezbolesne jest. Trzeba też zdecydować się z którym kontem chcemy powiązać rachunek (tak jak kiedyś było w Optimie) i wypełnić wszystkie dane tak żeby były identyczne w rachunku zakładanym i tym powiązanym.

   Be@
  • Be@, konto zakładają „od ręki”, tzn. jednocześnie z założeniem konta można dokonać zakupu, czy też należy jakiś czas poczekać?

   Mayama
  • Samo konto jest od ręki. Choć..sporo jest dokumentów do przeczytania po drodze. Skoro jesteś zdecydowany, to załóż konto od razu i kup jedną akcję. Sprawdzisz czy przelew ze zdefiniowanego konta przejdzie gładko, czy trzeba będzie reklamować. Bo sam wiesz – dwa razy wpisujesz to samo, a bank wie lepiej i poprawi. I już nie jest identycznie.

   Be@
 • Na stronie Banku Millenium dostępny jest regulamin 21. edycji: https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/1265/latest

  I tu uwaga:
  Dzień badania sald – 18 kwietnia 2020 (!)
  Oprocentowanie promocyjne dla nowych środków do 100K – 2%

  witalis Odpowiedz
 • Ktos kto to ogarnal niech potwierdzi.
  Jestem w 19 edycji (18.01-26.04) , nie zostane do 26.04 bo od razu przeskocze na 21 na 2% i to dla salda z 18.04.
  Czyscilem saldo w marcu dla 20 edycji.
  Teraz dla 21 edycji nie ma sensu czyscic bo saldo bylo ustalane 18.04.
  Wiec by skorzystac z 20 edycji:
  1) nalezy zlozyc rezygnacje z 19 edycji do piatku (czat, telefon), ale pieniedzy nie ruszac. Jak mnie wypisza z 19 edycji to z automatu srodki nieruszane na koncie oszczednosciowym beda liczone dla 20 edycji?
  Czy tez:
  2) przelac kase z Millenium by wyczyscic konto oszczednosciowe (moze wystarczy tylko przelew wewnetrzny z Konta oszczednosciowego na ROR?). Zglosic rezygnacje z 19 edycji do piatku 24.04 (przy pustym koncie oszczednosciowym).
  Po wypisaniu z 19 edycji wplacic kase na konto oszczednosciowe do piatku (przelew z poza Millennium) lub do soboty 25.04 (przelew miedzy kontami w Millenium z ROR na konto oszczednosciowe)?
  Ktore dzilanie jest poprawne?

  Qaziq Odpowiedz
  • 1) wariant jest poprawny ale na czacie pisz dziś i po drugie zapewnij sobie kilka zł na ROR by przelać je fizycznie na Profit by system wychwycił nowe środki (a oprocentowanie i tak naliczy do nadwyżki nad stan z 14 marca)

   zenek64
  • dzieki, o to mi chodzilo.

   Qaziq
 • W informacji o promocji na koncie mam „Aby wziąć udział w Promocji i skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania, wpłać nowe środki.” ; numer promocji: 20 oraz że mogę do niej przystąpić do 25.04.
  Nie bardzo rozumiem dlaczego z automatu nie jestem w kolejnej promocji.
  14 marca wyczyściłem całe konto, wtedy pokazywało mi że jestem w promocji nr 19.
  Czyli teraz wystarczy że przeleje na Profit np 1zł i powinienem wskoczyć do 20?

  ggg Odpowiedz
  • Ostatnie 50 wpisów jest na ten temat, czytaj je

   Kate
  • Edycja 19 ci się skończyła i teraz musisz AKTYWOWAĆ edycję 20, robiąc przelew nowych środków. Ale informacja o włączeniu promocji pokaże Ci się dopiero jutro

   Kate
 • W końcu odpalili mi 20edycję jednak coś jest nie tak. Nie zgadza się saldo promocyjne ze stanem środków na KO z 22.04 i to o ponad 150zł. Na dzień badania salda miałem równe 0, wczoraj dopłaciłem tylko kilka złotych. Zaczynają kombinować?

  numerek Odpowiedz
  • Może % z końca marca?

   Andy59
  • Raczej nie, łączna ilość środków na 14.03 wynosiła 0zł i tak też pisze w informacjach o koncie i promocji.

   numerek
  • Mam dokladnie ta sama sytuacje , promocja 20 odpalona 22.04 ( dzien badania salda w marcu = 0 zl ) , system pokazuje dzis saldo konta oszczednosciowego na dzien 22.04 = saldo rzeczywiste – odsetki naliczone na koniec marca.
   Wiec ewidentnie błąd jakis.

   KaBe
  • Doplace jeszcze 1zl dzis dla pewnosci , moze jutro sie naprawi ;d

   KaBe
 • Przystąpiłem wczoraj do edycji nr20, przelałem środki a dziś informacja „nie uczestniczysz obecnie w żadnej promocji”.
  Jest to jakiś błąd techniczny, dzwoniłem na infolinie, nie ma się czym niepokoić niby gdyby ktoś miał identyczny komunikat.

  Krzysztofff Odpowiedz
 • Przelew na 100k? Ja ostatnio przelewałem o 14:30 9k, gdzie sesja jest do 15:00, a o 15:10 facet dzwoni żeby potwierdzić operację (a wg mnie po to żeby przytrzymać kasę w banku). Jeśli oni mają takie zagrywy, żeby nawet 9k przytrzymać przez weekend, to co się musi dziać przy przelewie na 100k…

  Dario Odpowiedz
  • Śmieszny bank skoro musi potwierdzać telefonicznie przelewy na kwotę 9 tys. zł.

   Jeśli zlecony przelew szedł na konto na które już wcześniej wysyłałeś kasę, to – jeśli chce Ci się z tym bawić – zażądaj odpowiedzi na jakiej podstawie blokują prawidłowe przelewy i uniemożliwiają korzystanie z Twoich 9 tys. zł w czasie np. majówki. Dodatkowo możesz wystąpić o odsetki ustawowe od środków z których nie mogłeś skorzystać – lepsze to niż ich marne 2%. Poziom najwyższy to udowodnienie, że blokada środków spowodowała wymierne straty (bo akurat potrzebowałeś tych pieniędzy np. by zorganizować wypoczynek w czasie majówki) i wystąpienie do banku o wyrównanie tych strat.

   Już samo przetworzenie reklamacji powinno stanowić dla nich dodatkowy koszt, a jak wiadomo banki z roku na rok mają mniejsze zyski (ale zawsze jest to sumarycznie przynajmniej 15 mld. zł rocznie), więc muszą oszczędzać ;-)

   Tomko
  • Mille „nie lubi” jak przelew jeden za drugim opiewa na tę samą kwotę. Zawsze bezpieczniej dać złotówkę więcej/mniej…

   qq
 • K jawne złodziejstwo. Przelew zrobiony 01.05, księgowanie 02.05, jeden dzień odsetek wyzerowany. Na wszystkich świętach tak kantują, nie tylko na niedzieli? I co ma dzień wolny od pracy do daty zlecenia przelewu? Czemy nie zrobią księgowania na 04.05, niech system „odpoczywa” przez cały weekend.

  pytanie Odpowiedz
 • zlodziejstwo i chamstwo, mi 30.04 przelali odsetki i automatycznie uruchomila sie 21 edycja i licza ją od 30.04 przez 62 dni, a tak to bym mogla ja sobie aktywowac w ostatni dzien promocji czyli 30.05 i wtedy liczyc 62 dni….masakra, moze reklamacje zloze…

  Villemo09 Odpowiedz
 • Kiedy teraz beda badali nowe srodki? Ktos sie orientuje? Co prawda to tylko 1% ale… coz…

  Marcel Odpowiedz
 • Czy ktoś to może wyjaśnić – od kiedy liczy się rozpoczęcie udziału w promocji? Już sam moment wpłacenia pieniędzy na konto profit? czy moment kiedy zostaną zakwalifikowane jako środki oprocentowane promocyjnie? Bo przez pewien czas widnieją jeszcze jako środki oprocentowane standardowo i w tym właśnie momencie wycofałem wszystkie środki.

  tks500 Odpowiedz
 • Wiadomo czy następna promocja też będzie opiewać na 1%? Czy są już jakieś sygnały, że jeszcze spadnie?

  tkw500 Odpowiedz
  • Ziomeczku, dopiero co uruchomili nową promocję 4-ego lipca a Ty już pytasz o kolejną?

   eloraper
 • Ktoś coś o nowej edycji w millenium?

  eloraper Odpowiedz
 • Już od 10 sierpnia 2020 ruszamy z nową promocją:
  1% w skali roku dla nowych środków do 25 000 zł
  oprocentowanie standardowe dla nowych środków powyżej 25 000 zł
  skorzystaj z promocyjnego oprocentowania przez 60 dni.

  LOL!

  eloraper Odpowiedz
 • Millennium nie przestaje mnie zaskakiwać.
  To, że wcześniej podali informację o tak radykalnych (jeśli chodzi o kwotę) zmianach, to w sumie na plus. Wiele osób będzie mogło sobie zaplanować lepiej finansową strategię (np. niektórzy mogą jeszcze teraz uruchomić ed.23 z 100k). Poza tym podali dzień badania.
  I nie jest to 24 lipca (co też mnie dziwi).

  Be@ Odpowiedz
  • Tak szczerze to okazuje się że będziemy trzymać kasę na kontach nieoprocentowanych .Za darmo jak się to mówi. (jak ktoś nie bawi się w waluty,giełdy, tfu państwo obligacje ,kryptowaluty). A już od dłuższego czasu mówiło się „Polacy ileś tam mld trzymają w bankach nie nieoprocentowanych rachunkach zwykłych ROR-ach a teraz ten stan jest faktyczny. Ciężkie to do pogodzenia dla osób co miały dzięki procentom powiedzmy jakiś zarobek miesięczny- co też stanowiło jakiś dodatek za samo leżenie pieniędzy. I jeszcze taka perspektywa będzie ten rok i następny napewno do końca jak nie dłużej. Zauważyłem bowiem tendencje że obniżać stopy potrafią wspaniale ale podwyższać nie bo jakby im to ból niemiłosierny miało sprawić.

   bolek
  • @bolek Oddawaj moje sto milionów 😉

   eloraper
  • Bedzie tak ja piszesz. Ale tak jest niestety wszedzie na swiecie. Wiele lat temu mieszkalem w USA i tam jako dodatek do ROR bylo KO (Saving) oprocentowane na cale 0% :) To i tak mi sie udalo, ze za zadne konto nie placilem, bo pozniej juz sie wycwanili i calosc kosztowala $15/miesiac. Do dzis mnie smieszy jak komus ze starych znajomych mowie, ze mam w PL 10-15 kont, a oni robia wielkie oczy – ile to cie musi kosztowac??? A ja odpowiadam, ze nic, i ze jeszcze banki zawsze cos za to placa, bo przeciez za darmo nie bede otwieral konta :)
   Niestety ale na zachodzie rzadko kiedy sa takie oferty jak w PL.
   Wszystko zmierza do tego, zeby ludzie nie kisili oszczednosci tylko reinwestowali albo konsumowali – to ma duzy wplyw na PKB.

   keton
  • Tylko żeby tym tropem banki nie poszły w PL ale narazie chyba nie,to raczej „chwilowa sytuacja ” która rok,dwa potrwa ale potem się to pomału odbije do góry. My to sobie nawet nie wyobrażamy aby trzymać oszczędności bez procentów tutaj na blogu :D wszystko musi zarabiać,lubię się wczytywać czasem w jakieś dyskusje ;)

   bolek
  • A kiedy to w ostatnich latach można było coś zarobić na depozytach? Przecież to od dawna było tylko ograniczanie strat. Jednak pod koniec marca 2020 rozpoczął się bezczelny rabunek oszczędności.

   Nie nastawiaj się na to, że za rok lub dwa odbije do góry – jeśli teraz stopy procentowe tak rozmijają się z inflacją to znaczy, że stanie się to prawdopodobnie normą. To taka sama sytuacja jak w przypadku:
   – tymczasowego podatku belki
   – tymczasowej zmiany VAT na 23%

   Ciekawostka jest taka, że w swoich bankowych „zasobach” znalazłem konto oszczędnościowe, które jest oprocentowane na -0,01% (MINUS, naprawdę). Kto zgadnie jakie to konto? :-)

   Tomko
  • Ciagle czekam aż ktoś spróbuje zgadnąć, ale skoro nikt nie próbuje możesz podać co to za konto na minus 0,01?

   Dzikus
  • CIti.

   prawdziwy-xyz
  • Bnp.

   prawdziwy-xyz
  • Pekao.

   prawdziwy-xyz
  • Noble.

   prawdziwy-xyz
  • Nest.

   prawdziwy-xyz
  • Bank New Jork of Melon . Do rana zgadne na fest .

   prawdziwy-xyz
  • Bank pocztowy

   Michał 1986
  • Banki z grupy BPS , lub Alior , tak czy nie czy jeszcze nie ?

   prawdziwy-xyz
  • Powszechna Kasa Oszczędności , już nagroda się należy ?

   prawdziwy-xyz
  • To możliwe tylko w mBanku .

   prawdziwy-xyz
  • To może Dojcze Bank tak doji klientów ?

   prawdziwy-xyz
  • @ Tomko , wygrałem już , czy to tylko konkurs ćwiczebny ?

   prawdziwy-xyz
  • :-)
   Za 10-tym razem zgadłeś :-D

   Tomko
 • Wczoraj przelałam pieniądze na konto oszczędnościowe Profit, żeby załapać się jeszcze ne 23 edycję, w której obowiązuje promocyjne oprocentowanie kwoty do 100 000 zł. Dzisiaj na koncie wyświetla się informacje, że aktualnie nie ma żadnych promocji (mimo, że na stronie banku widnieje informacja, że promocja obowiązuje do 8.08.2020). Czy ktoś też tak ma?

  anika_nika Odpowiedz
  • Też wczoraj przelałem, po północy w apce tak samo zniknęła całkiem karta szczegółów dotycząca promocji, ale już rano pojawiła się z powrotem z poprawnie odpaloną 23. edycją.
   Może przelałaś mniej niż stare środki z 27.06? Albo po prostu system u Ciebie jakoś nie zaskoczył, a jutro czy pojutrze się naprawi. O które przelewałaś, bo też u nich chyba po 20:30 już system zasypia.

   pws
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy