Najlepsze lokaty grudzień 2016

Wygląda na to, że w końcu pożegnamy deflację – oficjalna inflacja za listopad podana przez GUS wyniosła okrągłe zero. Pewne przebudzenie na rynku widać również po reakcjach banków – choć oprocentowanie tych samych depozytów miesiąc do miesiąca najczęściej stoi w miejscu, to zaczyna pojawiać się coraz więcej nowych ofert z raczej wyższym, niż niższym oprocentowaniem. Większość z nich to jednak ciągle zwykły chwyt marketingowy, a do podwyżek stóp procentowych jeszcze wciąż daleka droga. Gdzie więc znaleźć najlepsze oferty depozytów? Sprawdźmy w naszym najnowszym rankingu lokat bankowych na grudzień.

Lokaty dla nowych klientów BEZ zakładania konta osobistego (3% – 4%)

Grudniowy ranking najlepszych lokat rozpoczynamy od ofert depozytów bez zakładania konta osobistego – czyli najlepszych, jakie mogą istnieć, bo najprostszych w obsłudze.

Tu ciągle niepokonanym liderem zestawienia jest Lokata Happy, czyli oferta Idea Banku przeznaczona dla nowych klientów. Jeśli tylko bank ten nie posiada w swojej bazie twojego numeru PESEL, to zdecydowanie warto się skusić na ofertę w wersji 2 miesięcznej (4%) lub 1 lub 3 miesięcznej (3,5%). To o tyle dobry pomysł, że przy okazji utworzony zostanie dostęp do bankowości internetowej Idea Cloud, dzięki któremu będziemy mogli później zakładać kolejne dobre lokaty. Kwota maksymalna lokaty Happy to 10 000 zł.

Nieco niższe, ale ciągle wysokie oprocentowanie oferuje BGŻOptima. Tu do wyboru mamy Lokatę Bezkarną na 3,2% oraz Lokatę Bezkompromisową na 3% – oczywiście obie to lokaty „na start”. Jakie są między nimi różnice? Głównie chodzi o kwotę maksymalną – na pierwszej z nich ulokujemy do 20 000 zł, na drugiej – do 100 000 zł.

Warto pamiętać, że obie lokaty BGŻOptima możemy zerwać przed czasem i i tak zgarniemy wypracowane już odsetki. Dodatkowo z lokatą otwieramy bardzo dobre konto oszczędnościowe, na którym, w tym momencie, możemy ulokować do 150 000 zł z oprocentowaniem 2,3%.

Dalej w rankingu znajdziemy Lokatę Happy Plus, czyli Lokatę Happy z nieco niższym oprocentowaniem, ale z dużo wyższą kwotą maksymalną – do 100 000 zł. Jeśli więc potrzebujemy ulokować więcej, niż 10 000 zł, to warto to zrobić właśnie na tej lokacie.

Na koniec opcja dla bogaczy, czyli Lokata Welcome z oprocentowaniem 3% na 40 dni i koniecznym odbyciem wizyty w oddziale Lion’s Banku. Tu jednak minimalna kwota to 350 000 zł. Sporo ;)

Lokaty dla klientów otwierających konto (3,5 – 4%)

Kolejny typ lokat to lokaty na start, ale wymagające przy tym założenia rachunku osobistego (który można później zamknąć).

Wszystkie oferty są do siebie dość podobne – można dzięki nim ulokować do 10 000 zł, a zakładane konto jest darmowe (oprócz oferty Plus Banku – tu 9 zł zapłacimy za obligatoryjnie wydawaną kartę, więc tej oferty raczej nie polecamy).

Spośród ofert Nest Banku, Alior Banku i mBanku zdecydowanie moim faworytem jest ten pierwszy. Dlaczego? Oprócz możliwości skorzystania z Nest Lokaty Witaj (4% na 3 miesiące) istnieje również możliwość założenia rachunku oszczędnościowego, który pozwoli na łatwe uzyskanie… 6,5% w skali roku. Jak to zrobić? O tym w szczegółowym prześwietleniu oferty Nest Rodzinne Oszczędności.

Lokaty Mobilne (2,8% – 3%

Coraz więcej banków decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty Lokaty Mobilnej, która ma zachęcać klienta do pobrania aplikacji mobilnej (i pokazania w statystykach, iluż to już klientów z niej korzysta ;)). Oprócz Getin Banku, który oferuje tego typu produkt „od wieków”, wczoraj do oferty trafiła również lokata 3% w T-Mobile Usługi Bankowe. Warunki produktu są dosyć standardowe: wymagane jest posiadanie konta osobistego, a maksymalna kwota posiadanych lokat to 10 000 zł.

Niemal identyczną ofertę posiada również Bank Millennium, gdzie Lokata Mobilna oficjalnie daje 2,75%, ale po skorzystaniu z rozszerzonej rzeczywistości jej oprocentowanie można łatwo podnieść do 3% w skali roku. Co ciekawe – po zakończeniu jednej lokaty możemy bez problemu założyć kolejną – sam już tak robię któryś raz. Warto też pamiętać, że Bank Millennium oferuje chyba najlepsze w tej chwili konto oszczędnościowe dla dużych kwot – 2,7% w skali roku do 100 000 zł. A gdyby tego było mało – płaci za założenie rachunku do 360 zł.

Wracając do lokat – nieco inne podejście do depozytów mobilnych prezentuje Credit Agricole. Tu do zgarnięcia mamy 2,8%, ale w wersji aż trzyletniej. Z plusów: kwoty maksymalnej lokaty – brak!

Inne lokaty z wysokim oprocentowaniem

Co poniżej granicy 3%? Tu zazwyczaj zaglądają osoby, które skorzystały już ze wszystkich wyżej opisanych opcji. Aby jednak upolować coś rozsądnego należy… polować na okazje. Co jakiś czas banki wrzucają bowiem oferty bez niskich limitów z względnie wysokim oprocentowaniem – jak choćby ostatnie lokaty w Idea Banku, dostępne tylko przez moment.

Co, jeśli musimy ulokować coś już teraz? Jedną z lepszych i zdecydowanie najwygodniejszych opcji jest 2-letnia Lokata Stabilna. 2,75% w skali roku, możliwość ulokowania dowolnej ilości pieniędzy oraz spokój przez dwa lata. Minus? W przypadku podwyżek stóp procentowych blokujemy sobie drogę do wyższego oprocentowania. Tylko czy podwyżki nadejdą? Oby…

Standardowo na koniec przypominamy, że powyższy ranking zawiera jedynie najlepsze propozycje lokat. Wszystkie inne znajdziecie w naszym rankingu lokat bankowych oraz w naszej porównywarce lokat, dzięki której dowolnie wyfiltrujecie sobie oferty według swoich kryteriów.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jeżeli ktoś trzyma jeszcze środki na zwykłej Zośce (nie pro), to proszę o info ile płaciła za listopad. Ja wycofałem środki pierwszego listopada, bo 7-go miała być obniżka, ale do końca m-ca pokazywała mi 3%.

  endrju Odpowiedz
  • za listopad wychodzi 3%, i najlepiej niech tak zostanie

   elka
  • może i tak pokazywało ale już jest 1 % a za listopad policzą proporcjonalnie od dnia które spadło %

   piotro
  • do wczoraj pokazywało 3% (co jakiś czas sprawdzałam, właśnie ze względu na zapowiadane obniżki), dziś rzeczywiście 2,5%. Odsetki zaksięgowane 30.11 i mam nadzieję, że nie będą ich korygować, tylko pozostawią jako bonus.

   elka
  • Potwierdzam, za listopad wypłacili 3%

   Mami
  • Dzięki Wszystkim za odpowiedzi.

   endrju
 • tyle ze w Banku Millenium konto oszczędnościowe tylko dotyczy nowych środków więc jeśli ktoś ma np Lokatę Mobilną np na 10 000 to nowe środki to tylko ta kwota powyżej 10 tys

  piotro Odpowiedz
  • Nie ma problemu, jeśli się ją ciągle na 10 k odnawia — wtedy wszystkie nowe środki na ko są nowymi środkami…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale czy przy założonej mobilnej na wyższym 2,7% pracuje 90tys., a nadwyżka już 1,9% ?

   Januszzz
  • „Oprocentowanie promocyjne nowych środków w skali roku — Do 100 000 zł włącznie — 2,70%”.

   Mobilna nie ma tu nic do rzeczy, jeśli ciągle na niej jest 10 k, to są to po prostu „stare” środki.
   Na przykład:
   – na dzień badania salda na mobilnej jest 10 k, na wszystkich ror i ko — 0 (łączne saldo starych środków to 10 k);
   – wpłacamy 100 k na ko, wtedy 10 k na mobilnej to stare środki, nowo wpłacone 100 k na ko to środki nowe, objęte promocyjnym oprocentowaniem (110 – 10);
   – wypłacamy stare 10 k z mobilnej zmniejszając promocyjne oprocentowane nowe środki o tę kwotę (tzn. do 90 k, 100 – 90).

   Don Quijote de la Mancha
  • (tzn. do 90 k, 100 – 10, saldo łączne bieżące minus na dzień badania).

   Don Quijote de la Mancha
  • jasne, dzięki bardzo za dobitne wyjaśnienie :)

   Januszzz
 • Nie mogę przeboleć, że Optima tak popsuła swoją ofertę dla „starych” klientów. Konto opłacało się założyć nie tylko ze względu na jednorazową promocję ale dla stabilnego oprocentowania w standardzie. Może 2% nie rzucało na kolana ale brak kosztów i praktycznie zero zaangażowania (nie trzeba pilnować terminów tak jak w Idei, składać kolejnych wniosków, które znikają po dwóch dniach albo krócej jeśli to akurat weekend) ten komfort korzystania rekompensował oprocentowanie na granicy psychologicznego minimum 2%:)
  Czyżby listopadowe wchłonięcie systemu „dużego” BGŻ to był początek końca BGŻ Optima?

  Ewa Odpowiedz
  • @Ewa, ale ostatnio, to chyba nic się nie zmieniło w stosunku do „starego” klienta ? Nadal działa konto oszczędnościowe BGŻOptima, oprocentowane 2,3%, z którego można wypłacać niezliczoną liczbę razy w ciągu miesiąca bez żadnych konsekwencji. Fakt, że ustalanie dnia „nowych środków” to zupełna loteria, ale tak samo było przed połączeniem banków.

   [email protected]
  • Niestety [email protected], zmieniło się na gorsze oprocentowanie na standardowych lokatach 3 i 6-miesięcznych. Do końca listopada było 2%, w sumie niewiele mniej niż na koncie oszczędnościowym, z którym dałam sobie spokój, bo loteria ze zgadywaniem kiedy wycofać środki była dosyć uciążliwa. Wolałam zarobić 0,3% mniej ale za to bez kłopotu. Teraz Optima daje 2% na lokatach 1rok albo 2lata, trochę to za długo na zamrażanie pieniędzy.

   Ewa
 • Trzeba pamiętać, że Millennium ma dziwną praktykę kwalifikowania pieniędzy jako nowe/stare środki. Do starych środków zalicza np. wypłacone odsetki z bieżącego miesiąca.
  Przykład: np. 15 listopada wypłaciłem z KO 40 000 tys.pl. 20 listopada bank bada zaangażowanie środków na kontach. 1 grudnia wypłaca odsetki np. 15 zł. 7 grudnia wpłacam n KO 40 000 to bank jako nowe traktuje 40 000/ wpłata/ – 15zł/ odsetki-=39985. Kwota 39985 to nowe środki oprocentowane na 2,7% a 15 zł to środki stare oprocentowane na 0% a bo po niżej 1000 zł.

  Waldemar Odpowiedz
  • Coś tu się nie zgadza @Waldemar, skoro wpłacasz 40 000 i na koncie jest 15 zł z odsetek to saldo wynosi 40 015. Jeśli nowe środki to tylko 39 985 to oznacza, że stare środki stanowią aż 30 zł. To byłoby naruszenie regulaminu, bo w regulaminie jest zapis, iż odsetki nie stanowią nowych środków, skoro dostałeś 15 zł odsetek to tylko 15 zł może być starymi środkami. Przy saldzie 40 015 zł, nowe środki to 40 000 a stare to 15 zł, innej opcji nie ma.

   Lokata
 • Lokata zgadza się. Napisałem, może niezbyt precyzyjnie, że bank wypłaca odsetki ale nie dopisałem, że ja wypłacam je z konta. Oczywiście 15 zł to przypadkowa kwota odsetek /nie wyliczona ale zmyslona na potrzeby tejże wypowiedzi/.

  Waldemar Odpowiedz
 • @Ewa – zgadzam się z tobą i myślę że już wkrótce Optima mocno odczuje odpływ „starych” klientów.

  Grażka Odpowiedz
 • Czy w Tmobile lokata dwuletnia na 2,95% ma jakieś limity kwotowe, bo nie ma jej tu w zestawieniu?

  ozon136 Odpowiedz
 • A i jest oprocentowanie zmienne, to według Was jest lepsza od 2,75 stałego w idea czy gorsza?

  ozon136 Odpowiedz
  • @ozon136, lepsza lokata to ta, która da większy zysk przy założeniu tego samego okresu depozytu. Nie zakładaj produktu, którego nie rozumiesz. Umiesz obliczyć, jaki zysk/stratę uzyskasz we wspomnianej lokacie z oprocentowaniem zmiennym po 2 latach ?

   [email protected]
  • @ozon136

   Długoterminowe produkty mają sens tylko jeśli jest podany jakiś indeks służący do ustalania oprocentowania, a przy tej w TMUB chyba nigdzie tego nie podano, więc teoretycznie mogą zmienić na np. 0,1%.
   Przykładowe produkty indeksowane: lokaty 24M i 36M w Alior indeksowane WIBID 1M, ko Nest WIBOR 3M, obligacje skarbu państwa indeksowane CPI („inflacją”). Jako długoterminowe takie oprocentowanie zmienne sprawdza się nawet lepiej, niż stałoprocentowe, bo jeśli trakcie trwania produktu wzrośnie inflacja i stopy procentowe, to nie zostaniemy z oprocentowaniem poniżej CPI.

   Przy produktach długoterminowych warto też sprawdzać kapitalizację odsetek, ale przy obecnych niewielkich stopach to niewiele zmienia, na procencie składowym dużo się nie zarobi.

   Don Quijote de la Mancha
 • @admin
  Czy będzie artykuł dla byłych członków Skoku Wołomin? Syndyk wysyła listy do byłych klientów i karze płacić za wykupione kiedyś obowiązkowe udziały w kasie…paranoja :(

  Maku Odpowiedz
 • Właśnie admin napisz coś o działalności syndyka SKOK Wołomin. Czy on może od nas rządać jakiś wpłat? Przecież nasze udziały przepadły.

  Waldemar Odpowiedz
 • A Idea Bank wystartowała dziś tj. 06.12 z lokatą walutową – czyżby zapomniała o mikołajkach ?

  Grażka Odpowiedz
  • Idea jest zapakowana kasą, więcej im nie potrzeba i nie ma co liczyć… Dobrych lokat możemy się spodziewać pod koniec stycznia, po połowie stycznia zaczną już szczuć lokatami na 2,75 :). Prawdziwi koneserzy dostaną odpowiednie oprocentowanie pod koniec stycznia, kiedy zaczną opróżniać konta Idei z właściwej kasy:P

   jacck
 • Zamotałam się z Optimą, mam tam 3-miesięczną odnawialną lokatę (aktualnie na okres wrzesień-grudzień). 31.10 przelałam nowe środki i założyłam lokatę deklasującą. Jeśli w grudniu zerwę standardową lokatę i przeleje pieniądze na konto oszczędnościowe to czy to będą nowe środki? Badanie salda konta odbyło się 14.10, miałam wtedy 5tyś na lokacie 3mies. i zero na KO. Aktualnie mam 10 tyś (5tyś na starej lokacie i 5tyś na nowej deklasującej) czyli 5tyś jest nadwyżką w stosunku do 14.10 i jeśli dam to na KO powinno spełniać warunek nowych środków, bo przecież nie jest powiedziane że to muszą być fizycznie nowe środki:)

  Ewa Odpowiedz
  • @Ewa, środki z zerwanej lokaty nie będą stanowić nowych środków, ponieważ środki te wchodzą w saldo początkowe, które pomniejsza aktualne saldo każdego dnia.

   Lokata
  • Jak to nie będą. Wszystko co jest powyżej stanu na dzień 14.10. to nowe środki.
   @Ewa, te 5000zł z lokaty, którą planujesz zerwać to będą nowe środki. Gdybyś zerwała też drugą lokatę, to środki z niej były już stare.

   Łuki
 • Nie umiem czytać tych pokręconych regulaminów:) Z tego co zrozumiałam, saldo początkowe sprawdza się na wszystkich rachunkach (KO+lokaty) i tak samo liczy się saldo aktualne. Może tu robię błąd i przy liczeniu nadwyżki saldo lokat już nie jest brane pod uwagę, czyli na KO każda kwota do 5tyś będzie starymi środkami, dopiero kwota powyżej 5tyś będzie zwiększeniem środków?

  Ewa Odpowiedz
  • @Ewa, saldo początkowe było ustalone na koniec dnia 14.10. (miałaś wtedy 5000zł na lokacie – suma wszystkich Twoich lokat i kont w tym dniu). Teraz każdego dnia bank sprawdza ile w sumie masz kasy na lokatach i KO i porównuje ją z dniem 14.10. Jeśli jest nadwyżka to na KO jest oprocentowana na 2,3%. Więc te 5000zł z odsetkami z zerwanej lokaty będą traktowane jako nowe środki, ponieważ zostanie Ci lokata deklasująca też na 5000zł.

   Łuki
  • Łuki, też mi się tak wydaje ale Lokata zasiał wątpliwości. Zastanawiam się czy ma znaczenie kolejność rozliczania środków. 5tyś. na starej lokacie było saldem początkowym. Przelew na lokatę deklasującą to nowe środki. Czy przeniesienie środków ze starej lokaty na konto spowoduje odwrócenie ról? czyli środki na deklasującej będą liczone jako saldo początkowe a stare środki z lokaty staną się nowymi na KO? Właściwie Optima może to liczyć wg własnego widzimisię.

   Ewa
 • @Ewa za bardzo kombinujesz :) Liczy się SUMA lokat i KO. „Lokata” może nie do końca doczytał ile środków miałaś 14.10. i że dopłatę zrobiłaś po tej dacie z innego banku. Te 5000zł z odsetkami na 100% będą nowymi środkami.

  Łuki Odpowiedz
 • Podoba mi się ta interpretacja:) Najgorsze, że tego nie sprawdzę, moje wyliczenia odsetek na KO przeważnie nie zgadzały się z wyliczeniami Optimy. Tutaj sytuacje gmatwa jeszcze to, że w międzyczasie skończyła mi się inna lokata i przez kilka dni wisiała na KO. Na zwiększenie salda to nie wpłynie, bo z tych środków znów została założona lokata ale tym sposobem na KO co kilka dni zmieniała się kwota więc dam sobie spokój z dobijającą matematyką:)
  Zawsze wolałam lokaty, tam sytuacja jest klarowna i nie było problemu ze sprawdzeniem prawidłowości naliczenia odsetek. Przy odsetkach na KO muszę wierzyć Optimie na słowo:)

  Ewa Odpowiedz
 • Pod choinkę mamy od IB lokatę świąteczną PLUS na 2,4% na 2 miesiące dla posiadaczy konta Idealnego.

  Wesołych i SPOKOJNYCH świąt wszystkim życzę :)

  Lokata Odpowiedz
 • IB od dzisiaj tj. 22.12.2016 wprowadza lokatę zimową – 45 dni – 2,50%- pomału idziemy w górę – do jakiego pułapu?

  Grażka Odpowiedz
 • Przyzwyczaili do trójek.

  Pan blik Odpowiedz
 • Wszystkim użytkownikom LiveSmarter życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

  Grażka Odpowiedz
 • Życzę Wszystkim jak najwięcej dorodnych wisienek.

  endrju Odpowiedz
 • Mobilnej w TMUB na 60 dni 3% już nie ma.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Tymczasem 3% u neogangsterów.
  Szkoda tylko że trzeba tam konto zakładać.

  Pan blik Odpowiedz
  • Można założyć tylko „portfel depozytowy”. Pytanie tylko czy zdążysz, bo ostatnie akcje teo banku pokazały, że oprocentowanie zmienia się w mgnieniu oka… Wprawdzie jest zapis „na życzenie, możesz otrzymać, jeszcze w tym samym dniu, w trybie ekspresowym (…) dostęp do portfela depozytowego”. Więc może faktycznie to tak działa. Na życzenie. Ja zakładałam już dawno i trwało to kilka dni (zanim oddzwonili) – i oprocentowanie lokaty spadło…

   [email protected]
  • neobank może dawać 5 % a i tak ani złotówki ode mnie nie zobaczą – innym też odradzam

   zenek64
 • Idea chyba rezygnuje z proponowania lepszych %. Korzystajcie więc z neobanku póki jest.

  Rumburak1 Odpowiedz
 • Ściągnęli już zimową lokatę (2,5% na 45dni) :-/

  Pola33 Odpowiedz
 • Lokata mobilna tez jest w to wliczana?
  „9) Nowe środki – środki przekazane na Konto Oszczędnościowe po Dniu badania zaangażowania, nie później jednak niż do końca okresu obowiązywania Oprocentowania promocyjnego, które stanowią nadwyżkę nad Saldem progowym Konta Oszczędnościowego oraz jednocześnie nadwyżkę nad Saldem progowym łącznego zaangażowania”

  https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/9/latest

  Antoni Odpowiedz
  • Jest wliczana, ale pamiętaj, że tu liczą się zmiany salda — więc jeśli planujesz ją trzymać „na stałe”, to nie ma problemu, te 10 k będą po prostu stanowiły Twój „poziom 0”.

   Don Quijote de la Mancha
  • Infolinia twierdzi, że przy 10k na lok. mobilnej i wpłacie nowych 10k na KO, te nowe 10k jest na 0,8%. Mylę się?

   Antoni
  • Tak będzie tylko jeśli mobilna się skończy i ją wypłacisz. Przy przedłużaniu, tzn. otworzeniu nowej zaraz po zakończeniu nie ma problemu — sprawdzone.

   Oczywiście istnieje ryzyko, że ją obniżą np. do 2,5%, a wtedy przedłużając trzeba będzie z takiego oprocentowania skorzystać (żeby nie stracić promocyjnego na ko), w praktyce raczej nie obniżą bardziej, niż te 2,5% + 0,25%.

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie dzwoń na infolinię. Pisz z nimi przez kontakt w Millenet.
   Ja tak się zawsze dopytuję czy mam wyższe oprocentowanie.
   Jak miałem mobilną, i wpłacałem środki na KO, to normalnie miałem wtedy chyba jeszcze 3 czy 3,2%. A też nie byłem pewien.

   Rumburak1
 • Jest wliczana. Aktualnie lokata mobilna oprocentowana jest na 2,75% a zwiększyć ją można poprzez rozszerzoną rzeczywistość o 0,25%. Tak więc razem daje to 3%.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • To dla tutejszych wyjadaczy nie ma znaczenia, ale jako ciekawostkę podam, że kiedy dziś wylewałem środki z Millennium, to pojawiła mi się oferta lokaty 2%. Oczywiście nie skorzystałem, ale przed chwilą zadzowniła pani z taką ofertą, gy powiedziałem że a mało, to zaoferowała 2,4%.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • don jak ja wylewałem to również dzwonili proponowali nawet 2,5 na 3 miesiące ale odmówiłem bo postanowiłem pomęczyć CITI zamiast leżakować na Millenium – zresztą 8 stycznia się okaże czy słusznie zrobiłem

   zenek64
 • Don a dlaczego już wylewasz. Z tego co widzę na stronie banku obecna promocja trwa do 07-01-2017 włącznie….

  Michal1607 Odpowiedz
  • Dla bezpieczeństwa. Lepiej wylać wcześniej, bo nie wiadomo jak w nowym roku Mille będzie liczyć nowe środki.

   Rumburak1
  • Wylewam, bo jest koniec miesiąca, a to u mnie czas kupowania obligacji, jednostek TFI na IKZE, dopłat do Nest Rodzinne Oszczędności etc. Przyznaję, że tym razem wylałem wszystko licząc na lokatę Idea, ale się przeliczyłem… środki chyba tymczasowo wylądują na Nest Oszczędności 2,2%…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don
   Optima daje 2,3%, więc tam wrzuć. Też liczyłem, że Idei zabraknie kasy na koniec roku, ale tak się nie stało…

   abc
  • Widać odpowiednio dużo ludzi naciągnęli na ich struktury.
   Dziś nie ma trzeciej sesji elixir, a idea blokuje przelewy.
   Dziś i jutro kończą się też kolejne lokaty.
   Myślę że 2 stycznia mogą mieć znaczny odpływ gotówki.

   PS. jutro cloud będzie „serwisowany”

   Rumburak1
  • dlatego przypomina, że w Idea Banku dostępna jest Lokata Beztroska 1,8% którą można zerwać bez utraty odsetek. Idealna na przetrzymanie środków przez kilka dni – lepiej tak, niż gdyby miały dojść dopiero w poniedziałek.

   Michał
 • Lokata bezkompromisowa już tylko 2,5%

  aaal Odpowiedz
 • witam, ktoś wie ile Lokat Stabilnych w Idea Bank na 2,75% na 2 lata można założyć, nie mogę się doczytać na ich stronie internetowej…

  Katarzyna Odpowiedz
 • Dostałem dziś sms z aliora, że coś tam z tą actą czy sractą mam podpisać.
  Tyle że konto zamknąłem, został mi jakiś dostęp do systemu czy jakoś tak.
  Chciałem to też zamknać, ale kobita się uparła że mi nie usunie.
  Czyli że teraz mi całkiem wyczyszczą profil, jak tego nie podpiszę?

  Rumburak1 Odpowiedz
 • jest podobno jakaś nowa-stara lokata na neoBank 3%…na 3 m

  Katarzyna Odpowiedz
 • Czy jutro tj. 31.12 i do której będzie można robić przelewy wewnętrzne ( konto-lokata-konto) w Idea Banku ?

  Grażka Odpowiedz
  • Uprzejmie informujemy, że w dniu 31.12.2016 od godziny 19:00 do godziny 04:00 dnia 1.01.2017 bankowość elektroniczna Idea Cloud oraz aplikacja mobilna będą niedostępne. Transakcje kartowe realizowane będą według salda z godziny 17:00 dnia 31.12.2016. Za niedogodności przepraszamy.

   Rumburak1
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy