Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – luty 2019

Styczeń przyniósł lekkie obniżki oprocentowań topowych lokat, które zostały znacznie podkręcone po „aferze KNF” pod koniec ubiegłego roku. W chwili obecnej sytuacja wygląda już dość stabilnie, a oba banki dotknięte zawirowaniami nie dość, że połączą się w jeden, to na dodatek chcą pozyskać inwestora. W związku z tym można się spodziewać, że kolejne edycje promocji depozytowych przyniosą dalsze obniżki oprocentowań. Dlatego wszystkich niezdecydowanych zachęcam do zapoznania się z najnowszym, lutowym zestawieniem lokat bankowych i kont oszczędnościowych – za kilka dni niektóre z ofert mogą być już tylko wspomnieniem!

Lokaty BEZ zakładania konta osobistego (3,5% – 4%)

Obecnym liderem zestawienia lokat bez zakładania konta jest Lokata Mobilna Getin Banku. Możemy tu ulokować do 20 000 zł na okres 3 miesięcy i oprocentowanie 4% w skali roku.

Jeśli potrzebujemy ulokować więcej środków, to świetnym wyborem może być e-Lokaty na nowe środki. Taką lokatę możemy założyć na nieco dłuższy okres (4 miesiące) i dla znacznie większej kwoty – nawet 1 miliona złotych.

Minus? W danej edycji promocji możemy założyć tylko jedną lokatę. Na szczęście w kolejnej edycji promocji znów możemy skorzystać z oferty (nie musimy być więc nowym klientem banku!). W chwili obecnej e-Lokata na nowe środki dostępna jest do 3.02.2019 (i „patrzy” na stan środków względem 6.01.2019), dlatego najprawdopodobniej za kilka dni możemy się spodziewać jej kolejnej edycji – o czym poinformuję w osobnym wpisie na łamach bloga.

Alternatywy? 3,6% na swojej lokacie dla nowych klientów oferuje Idea Bank. Mowa o Lokacie HIT, która dostępna jest dla kwoty nawet 1 miliona złotych na okres 3 miesięcy. Co ciekawe lokatę możemy zerwać bez utraty naliczonych już odsetek.

Co, jeśli jesteśmy już klientem Idea Banku (tzn. składaliśmy już jakiś wniosek w tym banku)? Ciągle możemy skorzystać z Lokaty NR 1, która dostępna jest bez haczyków – zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Depozyt ten dostępny jest na 3,4% w wersji 3- i 6-miesięcznej.

Jeśli chcemy zdywersyfikować miejsce przechowywania swoich oszczędności, to jeszcze jeden bank oferuje podobne oprocentowanie bez konieczności zakładania konta osobistego (choć wymagane jest całkowicie darmowe konto oszczędnościowe, które można później zamknąć przez internet). Mowa o banku BGŻOptima, który swoim nowym klientom oferuje Lokatę Bezkarną z oprocentowaniem 3,5% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, a kwota maksymalna to 20 000 zł. Lokatę można zerwać bez utraty odsetek.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3% – 4%)

Druga kategoria lokat to oferty dla osób, które skłonne są do otwarcia konta osobistego w zamian za wysokie oprocentowanie. Tu królują oferty dla nowych klientów, zazwyczaj na niewielkie kwoty.

Od wielu miesięcy najlepszym wyborem pod względem lokat dla klientów otwierających konto jest Nest Bank ze swoją Lokatą Witaj. W ciągu 30 dni po otwarciu Nest Konta możemy na niej ulokować do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, choć teoretycznie możemy wybrać wersję 6-miesięczną – jednak wtedy do zgarnięcia promocyjnego oprocentowania wymagany jest wpływ wynagrodzenia, dlatego jeśli nie chcemy aż tak mocno wiązać się z bankiem, to lepiej skorzystać z wersji krótszej lokaty (bez dodatkowych warunków).

Pamiętajmy również, że w Nest Banku oferowane jest również konto Nest Rodzinne Oszczędności, które za sprawą fajnego bonusa pozwala na zyskanie jakichś 5,7% w skali roku – przy czym musimy dorzucać środki co miesiąc. O szczegółach tego mechanizmu pisałem ponad 2 lata temu, kiedy rachunek debiutował na rynku.

4% na lokacie oferuje również Plus Bank. Ta oferta ma jednak spory haczyk – karta (obligatoryjnie wydawana do konta) kosztuje 9 zł, o ile nie wydamy nią 500 zł miesięcznie. Dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z oferty mLokaty na wejście w mBanku, która jest bardzo podobna do lokaty w Neście – kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Jedyna różnica jest w oprocentowaniu – spada do 3,5%. A konto mamy za darmo.

Jeśli natomiast posiadamy lub założymy konto w Idea Banku, to będziemy mogli również skorzystać z Lokaty HIT Plus, czyli lokaty na nowe środki (względem salda z 20. dnia poprzedniego miesiąca). Lokat tego typu możemy założyć dowolną ilość, każdą na maksymalnie 1 000 000 złotych. W chwili obecnej oprocentowanie tej lokaty wynosi 3,6% w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe

Jeśli powyższe propozycje nam nie pasują, to w zasadzie jedynym sensownym rozwiązaniem jest skorzystanie z konta oszczędnościowego z promocyjnym, podwyższonym oprocentowaniem.

Tu ciągłym liderem jest Getin Bank ze swoim kontem oszczędnościowym 3,5% do 400 000 zł – zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Szczegółowo o tej ofercie pisałem tutaj.

Coś innego?

3,2% do 20 000 zł dostępne jest na Koncie Idealnie Prostym w Idea Banku. Możemy posiadać aż 3 takie konta, prowadzenie których jest bezpłatne. Pamiętajmy jedynie, aby nie przekraczać progu 20 000 zł – wtedy oprocentowanie wszystkich środków na danym rachunku spada do 2,5%! Aktualnie promocyjne oprocentowanie przewidziane jest do końca marca 2019.

Dobrą opcją może też być 3% do 20 000 zł na Koncie Jakże Osobistym od Alior Banku w ramach „korzyści”. Tam jednak dochodzą dodatkowe warunki do spełnienia m.in. do bezpłatności konta.

2,7% do 100 000 zł oferuje ciągle konto oszczędnościowe Banku Millennium oraz Konto Mocno Oszczędnościowe Alior Banku. Pierwsza z ofert ma taki plus, że jest cykliczna i można z niej korzystać w zasadzie non-stop. Druga natomiast nie wymaga zakładania konta osobistego, a z rachunku środki możemy wyciągać bez opłat dowolną ilość razy.

PS. Pamiętajcie, że aktualne zestawienie lokat zawsze znajdziecie na lokaty.livesmarter.pl oraz w formie wygodniej wyszukiwarki – w naszej porównywarce finansowej depozaur.pl.

Nie przegap!

Komentarze

 • Mobilna 4% w Getinie jest dostępna dla wszystkich obecnie. Także dla tych, którzy już kiedyś ja mieli. Polecam sprawdzić.

  Kajko Odpowiedz
  • Tej zmiany nie zauważyłem, dzięki za info!

   Michał
  • Zupełnie bez ograniczeń?
   Widzę, że nawet Odnawialność mam na „tak”, ciekawe, czy się zroluje (to już za kilka dni).

   Don Quijote de la Mancha
  • Co więcej mobilna poprzedniej edycji koegzystuje z nową.

   Bufon
  • Czyli zamiast przedłużać moją starą na 2 miesiące (20 kzł), lepiej założyć nową na 3 miesiące, dodatkowo nie będzie problemu z odsetkami, które mogłyby zmniejszyć promocyjnie oprocentowane saldo na ko (skądinąd ciekawe, czy ta lokata na pełne 20 kzł może się odnowić na kwotę powiększoną o odsetki)…

   Don Quijote de la Mancha
  • Stara Mobilna 2M odnowiła się na pełną kwotę (20110,07 zł), ale z oprocentowaniem 1%…

   Don Quijote de la Mancha
  • Można spróbować 19800.

   Iks
  • Jeśli po odnowieniu wciąż ma nazwę „mobilna”, to jest ewentualność, że tylko końcówka jest 1%, a reszta 4%, bo system nie potrafi wyświetlić dwóch na raz. Bez końsultantów raczej się nie dowiemy.

   Iks
  • Aha, no możliwe, w każdym razie niezależnie mam dostępną nową wersję 3M 4%, więc tę zrywam… Ale pewnie innym też się 2M 4% będzie w tych dniach odnawiać, więc warto zachować czujność… Jak ktoś po odnowieniu ma poniżej 20 kzł, to proszę o podanie, jakie oprocentowanie się wyświetla…

   Don Quijote de la Mancha
  • W Karcie produktu jest taki zapis: „Po upływie Okresu umownego Lokata jest automatycznie odnawiana na taki sam okres na jaki została założona i z oprocentowaniem w wysokości obowiązującej w dniu odnowienia Lokaty stopy referencyjnej NBP pomniejszonej o 0,25 p.p.”

   Aleksy
  • Aha, dzięki za informację, nie mam „karty produktu” tej poprzedniej wersji Lokaty Mobilnej, pewnie tam było o pomniejszeniu o 0.5 p.p…

   Don Quijote de la Mancha
 • Drobna korekta, Bank Millennium oferuje na koncie oszczędnościowym 2,7% do 100 000 zł.

  Antek Odpowiedz
 • A może dodać też zestawienie lokat walutowych

  $$$ Odpowiedz
 • A jak się prezentuje oprocentowanie zawrotnej w idea bank obecnie?

  siwyyy77 Odpowiedz
 • Założyłem e-lokatę na nowe środki, wyraziłem wszystkie zgody i oprocentowanie wynosi 1,55%. Dlaczego?

  Łukasz Odpowiedz
  • Na pewno „na nowe środki”?
   1,55% ma e-Lokata Tradycyjna.

   Don Quijote de la Mancha
 • Tak, konsultant napisał, że po przelaniu środków nastąpi weryfikacja nowych środków po czym procent podniesie się do 3,5. Ktoś też tak miał?

  Łukasz Odpowiedz
  • Nie wiem, wstyd przyznać, ale już nie pamiętam, parę dni temu ją zakładałem i mam wrażenie, że zanim nie wskoczyło 3,5, to było tam 0,0… Ale może coś mi się pokręciło…

   Don Quijote de la Mancha
  • „po przelaniu środków”
   — ach, to przeoczyłem, wcześniej pisałeś „założyłem e-lokatę na nowe środki”, więc myślałem, że środki już wpłaciłeś. Ja zakładałem bezpośrednio z ror w Getin, dlatego to inaczej wyglądało.

   Don Quijote de la Mancha
 • Właściwie to założyły mi się 2 lokaty. Jedna techniczna na 0%, a druga na 1,55%.

  Łukasz Odpowiedz
  • Aha, to czy tak się nie dzieje, gdy nowe środki nie są nowe? Na stare zakłada się lokata standardowa?

   Don Quijote de la Mancha
  • dokładnie u mnie dziś było tak samo, w podglądzie były dwie lokaty na opłacenie. Jedna na 1.55 druga na 0. Kasa Wysłana z Idei rankiem, doszła dopiero na trzecią sesję o 17. Po 17 sprawdziłem , była już prawidłowo założona lokata na 3,5%

   jacck
 • To moja pierwsza styczność z Getinem, więc raczej nie. Chyba, że lokaty z Idea też się wliczają.

  Łukasz Odpowiedz
 • Jak uważacie warto teraz zakładać Lokatę Mobilną w Getinie, mając konto oszczędnościowe 3.5%? Czy może warto zostawić ją na gorsze procentowo czasy (tylko czy wtedy ona jeszcze będzie)?

  pytalski Odpowiedz
 • Dla informacji. Od poniedziałku lokatą w Getin banku już 3.4 na 4 mięs.

  Dzmitry Odpowiedz
  • Jak myślicie na ilu procentach nastąpi koniec spadków? Strzelam że ostatecznie będzie 3.2% (przy równych 3% może nastąpić odpływ do Millennium albo Alioru)

   pytalski
  • Mówisz o tej na nowe środki, czy o mobilnej? Bo czekam z Mobilną do np. 1 marca, żeby mieć o 3 dni dłuższy okres lokaty. Czy KO też od poniedziałku spada na 3,4% w kolejnej edycji? No i ciekawe czy znów na 5 miesięcy czy tylko na 3 po staremu?

   BTW, szkoda że takich przecieków nie było też wcześniej w sprawie MCPS… :D

   pws
  • Nie ko będzie 3,5. Na nowe środki lokatą będzie 3.4. Mobilna na razie zostanie

   Dzmitry
  • Pewne info o tym KO? Bo w sumie dziwne trochę, że zmniejszą lokatę a KO zostawią? A nie wiesz na jaki okres KO – 3 czy 5 miesięcy?

   pws
  • K.o na 5 w mięs. A na lokacie zmniejszyć oprocentowanie to polityka banku bo bank też potrzebuje kont

   Dzmitry
 • Z ciekawostek : PKO BP podwyższa oprocentowanie, w listopadzie na 100lecie odzyskania niepodległości mieli lokatę 1,918 % a aktualnie na 100lecie banku mają 1,919 %

  wiechu Odpowiedz
  • Dobry żart tynfa wart :)

   Kajko
  • To prawda! ?

   Wyjątkowa lokata z wyjątkowej okazji. Lokata na 100-lecie Banku na nowe środki z oprocentowaniem 1,919% w skali roku

   Don Quijote de la Mancha
  • Kompletny debilizm. W dodatku obesranie całej idei stulecia. Rozumiem, ze zawsze jak to w naszej historii chodzi o wyruchanie maluczkich. Niemniej to lekka przesada. Niesmaczne.

   Bleee

   Bufon
  • Wyjątkowa to by była lokata 19,19%

   Łuki
  • @Łuki, no dokładnie, daliby lokatę 19,19%, choćby na jeden miesiąc do 10 kzł dla nowych środków (koszt koło 100 zł na klienta), a przynajmniej mieliby szansę na rozpowszechnienie tej niecodziennej oferty w mediach… Sensu oferowania 1,919% trudno się dopatrzeć…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dobrze że nie 0, 100 % na stulecie….. Za to inny bank Zub pokazał jak świętować 100 lecie – już 2 promocja ze 100 za otwarcie przekorzystnego i druga promocja z 200 zł dla DG – a przyczyna tej hojności jest prawdopodobnie to https://www.cashless.pl/5316-santander-aktywa-awans

   zenek64
 • Tak z ciekawości – jak w Getinie zainstalować i aktywować aplikacje mobilną by założyć lokatę mobilną czy e-lokatę na nowe środki? Bo jeśli się nie da bez konta, to co lokata mobilna robi w sekcji „bez zakładania konta”?

  Bolo Odpowiedz
  • W telefonie znajdź coś takiego jak GooglePlay albo AppleStore…
   „Bez zakładania konta” tzn nie te dostępne tylko dla nowych.

   Iks
  • Wiesz, tu nie chodzi o ściągniecie apki na telefon, komputer, tablet etc. Tu chodzi o jej AKTYWOWANIE, bo nie masz numeru klienta i danych do logowania bez konta. No to jak założysz lokatę mobilną nie posiadając konta i mogąc aktywować aplikacje?

   Bolo
  • Ja nie mam konta w Getin ale mam dostęp do systemu transakcyjnego (z tytułu karty kredytowej). Po złożeniu wniosku na Mobilną przez smartfon i przelaniu środków na rachunek wskazany w mailu potwierdzającym przyjęcie wniosku, lokata pojawiła się obok KK jako oszczędności i mogłem ją edytować – zmienić na nieodnawialną bo po 3 miesiącach obawiam się odnowienia na znane 0,01%.

   Fabian
  • Podobnie jest w Aliorze – jak masz kartę kredytowa to możesz sobie ustawić dostęp do bankowości ( bez otwierania konta osobistego), bo wtedy bank ma pełne Twoje dane, Twój dowód-skan , umowę o kartę i umowę ramową itd. Ale jak nic nie masz to żadnej mobilnej ani na nowe środki nie uruchomisz. A podane obok lokaty tj. bezkarną w BGŻ Optimie, czy w idei bez konta i karty założysz.

   Bolo
  • Mobilnej nie założysz. Nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego z Getinem. W takim przypadku konsultant zaproponował mi inne produkty (lokaty też) a dopiero później jak już będę miał umowę, nr. klienta, itd… wnioskowanie o mobilną (podobno pokaże się) – o ile jeszcze będzie w ofercie.

   zete
 • Jeśli chodzi o Plus Bank, to karta może być też bezpłatna, pod warunkiem zapewnienia wpływów na rachunek w wysokości minimum 1900 zł.

  Orestes Odpowiedz
 • Czy ktoś testował wielokrotne przelewy z KO w Getinie na lokaty, a potem od razu na ror, żeby nie płacić 9 zł za przelew? Chodzi mi o to, czy tak się da, tzn z KO na lokatę, a potem od razu z lokaty na ror.

  Seth Odpowiedz
 • Oprocentowanie 3,2% do 20 000 zł dostępne na Koncie Idealnie Prostym w Idea Banku obowiązuję tylko dla kont otwartych od 8 stycznia czy też tych, które otwarto wcześniej?

  eLch Odpowiedz
 • Mnie zastanawia jaką przyjąć taktykę. Środki na Beztroskiej 3,9% kończą się w najdłuższym możliwie terminie tj. 20.03.2019 i teraz dylemat czy jakąś złotówką uruchamiać dziś XVI edycję w Getinie na oszczędnościowym ‚tracąc’ przez to część okresu promocyjnego czy czekać na kolejną edycję…
  Znowu jest ryzyko, że zamiast 152 dni będzie ponownie na 92 dni i zmniejszą oprocentowanie. Pewnie bardziej dylemat związany ze zmniejszeniem oprocentowania bo i tak z tej XVI edycji zostanie mi do wykorzystania po zakończeniu Beztroskiej jakieś 3ipół miesiąca. A oprocentowanie leci sukcesywnie w dół.
  Jak żyć?

  sentinelsan Odpowiedz
 • @sentinelsan
  Bierz co dają. Taką filozofię od pewnego czasu wyznaję. Ktoś tu pisał, że w Getinie na KO ma zostać 3.5% a lokatę mają obniżyć. Ja wolę wróbla w garści niż…. więc wpłaciłem 1 zł aktywując 152 dni gwarantowanego świetnego oprocentowania. Jak zostawią te 3,5% to mam jeszcze rodzinę….
  Warto też złożyć wniosek o lokatę.

  Waldemar Odpowiedz
  • Aktywować KO czy nie , oto jest pytanie ? Ktoś może ma jakieś nowe przecieki odnośnie nowej edycji ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Ja też aktywowałam… zerwałam lokatę hit w idei na 3,6% – jutro jeszcze mobilna powstanie bo chcę dołożyć do 20tyś.
   Powiedzcie mi jeśli w tabeli opłat i prowizji wisi:
   „2. przelew przez Bankowość Internetową i Mobilną Konto
   Oszczędnościowe:
   0 zł za pierwszą
   operacje (przelew
   lub wypłata)
   w miesiącu
   kalendarzowym;
   9 zł za kolejne
   przelewy/wypłaty
   w miesiącu
   kalendarzowym;
   0 zł za przelewy na
   Lokaty w Banku; Rachunek Przejściowy: nie dotyczy
   Lokaty: 0 zł”

   Jak to rozumieć?

   Pola33
  • a czego dokładnie nie rozumiesz? Pierwszy przelew w miesiącu za free, każdy kolejny 9 zł. Każdy przelew z KO na lokatę założoną w getinie za free, co może być furtką na dowolną ilość przelewów (choć w praktyce nie sprawdziłem). Rachunek Przejściowy , zwany też w innych bankach kontem technicznym w getinie to najzwyczajniej dostęp do bankowości, czyli podglądu, zakładania lokat…

   jacck
  • Tak rozkminiałam, ale chciałam żeby mi ktoś potwierdził… na drugim wątku tez mi kolega potwierdził, ale dzięki! co dwie głowy…

   Pola33
  • @prawdziwy-xyz, tutaj każdy musi przekalkulować swoją sytuację, ja osobiście nie uaktywniam. Wiem, że lekka adrenalina jest :). Pozostało mi ponad miesiąc do końca sporej ilości beztroskich na 3,9, więc dałem spokój. Jestem optymistą i wydaje mi się, że zostanie 3,5…

   jacck
 • 3,5% / 152dni / nowe środki
  przystąpić można od dziś do 3 marca
  saldo liczone z 27 stycznia

  adaś Odpowiedz
 • Do wszystkich co tak entuzjastycznie podchodzą do KO w Getinie na 3,5%: czy nie posiadacie żadnych lokat w Getinie? Przecież nowe środki na KO są sprawdzane codziennie i po zakończeniu wcześniej założonej lokaty i te środki opuszczą Getin (a opuszczą bo nie ma dobrej oferty dla starych środków) to przecież na KO oprocentowanie dla części środków spadnie. Wiec moim zdaniem już lepiej na lokatę w Idea na 6m na 3,4%.

  keram7m Odpowiedz
  • Też racja. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Ludzie chcący najwięcej odsetek (czyli tu zdecydowana większość) od dawna nie mieli sensownego powodu do zakładania lokat w getinie, bo ostatnio praktycznie cały czas lepsze były w idei, więc dla optymalnych/większości ostatnio jedynym ograniczeniem tego KO jest jego termin ważności.

   Iks
  • Nowe środki sa liczone na dzien odniesienia – tak jak w Millennium. Wiec jeżeli na dzień odniesienia miałeś 0, to przez 5 miesięcy masz oprocentowanie promocyjne na ko.

   A to, ze założysz sobie po tym dniu odniesienia np. lokatę mobilną a po 3 miesiącach jak wygasnie to srodki ulokujesz gdzie indziej bądź przelejesz na ko – nie ma żadnego znaczenia dla salda na dzien odniesienia a zatem na oprocentowanie

   Anom
  • chyba nie za bardzo zrozumiałeś o czym pisał @keram7m, a miał racje, i Ty masz rację, że działa to tak samo jak w millenium. Jednak problem jest w tym, że wielu z nas na dzień 27.01 miało jakieś lokaty, a KO jest porównywane z tym dniem codziennie. Jeżeli miałeś 10K w dniu 27,01, musisz tą kwotę posiadać w jakimś produkcie getina (poza KO) inaczej ta kwota będzie miała standardowe oprocentowanie. Mille to inna sprawa (choć tak samo badana) – tam prawie nikt z nas lokat nie posiada, bo zwyczajnie nie są warte zainteresowana, a konta jak wiadomo, wszyscy czyszczą do zera, więc zawsze będzie to promocyjne oprocentowanie 2,7.

   jacck
  • @Anom: ale jeśli mam już tam lokaty na 3,9% i kończą mi się w marcu, to niestety dla części środków, gdybym ulokował na KO, oprocentowanie wtedy spadnie.

   keram7m
  • Ok. W takim przypadku masz racje

   Anom
 • Czesc, zlozylam wniosek o lokate HIT w Idea banku, wyswietliwa sie strona z napisem „Gratulacje!” i ze mam czekac na email z numerem konta, jednak takiego maila nie dostaje, czy ktos mial podobnie? moze powodem jest to ze nie zaakceptowalam zgod na komunikacje marketingowe?

  Gala Odpowiedz
  • Jak nie masz zgody na komunikacje to emaila nie dostaniesz.

   keton
  • OK, teraz zaznaczylam juz zgoda na wszystko :) maila dalej brak..

   Gala
  • Czasem email „idzie” prawie jak poczta, czyli kilka godzin od złożenia wniosku. Dlatego zawsze lepiej mieć jednak założone konto. Poza tym sprawdź folder spam.

   Bolo
  • Nawet jak nie masz maila, numer rachunku jest podany na stronie lokat „oczekuje na wpłacenie”.

   Bonifacy
  • Strona lokat? Chyba nie widze jejjezeli nie posiadam konta w Idea banku..

   Gala
  • Jeśli składałaś wniosek o Lokatę HIT (dla nowych) a byłaś już klientem Idea Banku, to e-mail z numerem do opłacenia nie przyjdzie, bo najzwyczajniej w świecie nie jesteś nowym klientem banku. Może to to?

   Michał
  • No wlasnie ze nie bylam nigdy ich klientem :) Maz ma u nich konto firmowe, chyba ze przeleje mu kase i otworzymy z jego konta firmowego..

   Gala
  • Pamiętaj, że wnioskowanie o jakikolwiek produkt w przeszłości sprawia, że dla Idea Banku nie jesteś nowym klientem.

   Do głowy przychodzi mi jeszcze to, że może nie zgadzać się adres podany vs z przelewu

   Michał
  • Tak się dzieje, kiedy składa się wniosek tuż po północy, myślę, że to jakiś błąd systemu lub przetwarzanie informacji, zalecam odczekać godzinkę.
   Inna mozliwość jest taka, że tak jak pisze Admin w przeszłości juz wnioskowałaś, ale nie dokończyłaś, podałaś innego maila i informacja przyszła na tego starego maila, a nie tego, którego teraz podałaś.

   abc
  • Wszystko juz wiem – ten bank ma slaba strone techniczna, przez to ze kraj urodzenia mam inny od PL to ich system sobie nie radzi, nie zapusuje dane. Pani w placowce powiedziala ze juz mieli ten sam problem z innym klientem. Czekam do konca tygodnia, moze naprawia, a szkoda bo chcialam tam 100k przelac I juz przelalam z innego konta oszczednosciowego :(

   Gala
 • IDEA wycofuje mobilne wpłatomaty https://www.cashless.pl/5334-mobilne-wplatomaty-idea-rezygnacja – czyli włączony tryb oszczędnościowy ….

  zenek64 Odpowiedz
 • UWAGA klienci ING i BANKU MILLENNIUM oraz właściciele ofert na kart – są promocje doładowań w bankowości internetowej: 40zł +10 gratis na konto główne (dla pierwszych doładowań: 2000 w millenium i 3000 w ing od 01.02.2019).
  https://www.ing.pl/aktualnosci?news_id=1103432-promocja-orange-w-ing-zyskaj-10-zl-do-doladowania
  https://www.bankmillennium.pl/bankowosc-elektroniczna/doladowanie-telefonu

  Pola33 Odpowiedz
 • Pytanie do Admina. Michale, co oznacza zapis w rankingu kont i lokat przy koncie Systematycznym w Santanderze: „Konto Systematyczne Dla posiadaczy konta w banku Limit lokat: 5”- limit lokat? Można mieć 5 kont Systematycznych?

  Kajko Odpowiedz
  • Tak, można mieć pięć kont. Z wlasnego doświadczenia mogę powiedzieć że tak jest…

   Michał1986
  • Tak, chodzi oczywiście o 5 kont. Może niedługo zrobię podsumowanie ofert w Santander, bo tam też jest całkiem sensowny pakiet.

   Michał
 • W końcu autora „ruszyło sumienie” i wspomniał o Santanderze, który w niczym nie jest gorszy np. od Mille, a tutaj o nim znacznie ciszej :)
  A tak, 5 Kont Systematycznych daje 100K na 2,7% w zasadzie cały czas (trwa to od kwietnia 2018 i jak na razie do końca czerwca 2019) za jednym drobnym warunkiem – zleceniem stałym 20zł raz w miesiącu, niczego nie wycofujesz, nie przelewasz, nie cudujesz.
  A samo konto osobiste? Też darmo, za kartę zwalnia z opłat 5 transakcji/m-c, i najlepsze – przelewy Express Elixir i Blue Cash tez za friko.

  Leninek Odpowiedz
  • Bo pewnie Michal ma jeszcze (multi)konta 123, ktore daja 3% i zadna inna oferta tego nie przebije. Poza oczywiscie Idea i Getinem.

   keton
 • HIT Plus w Idea Banku od dzisiaj spadł do 3,5%. Należy zwrócić uwagę, że materiały marketingowe w programach poleceń nadal pokazują 3,6%, ale po wejściu na stronę wniosku mamy już 3,5%, podobnie jak na stronie banku i w regulaminie.

  Marcin H Odpowiedz
  • W getinie „e-lokata na nowe środki” też spadła o promil, tj. teraz: 3,4%.

   iks
 • Myślicie, że można liczyć na jakieś dobre % w Idei w związku dzisiejszym zatrzymaniem byłego prezesa przez CBA? ;)

  Karo Odpowiedz
  • Do czego to doszlo, ze czekamy na „zle ” wiesci, bo jest wtedy szansa na lepsze oferty :)

   keton
  • Dobre!
   Skądinąd ten system gwarancji depozytów jest chory, tzn oczywiście dla nas fajnie, ale właśnie do takich rzeczy to prowadzi… Powinni gwarantować 100% np. do 10 k€, żeby biedota nic nie traciła, ale powyżej już np. 95%, żeby klienci z większym rozmysłem wybierali banki… Ale na szczęście tak nie jest ?

   Don Quijote de la Mancha
 • Kiedyś tak było, jeśli się nie mylę to do 1000 euro -100 %, od 1 000-22 500 euro 90%, reszta ….

  Ciekawski Odpowiedz
 • Ja w innym temacie. Sprawa dotyczy SkyCash. Po oddaniu im swoich danych osobowych z dowodu i wykonaniu przelewu weryfikacyjnego celem potwierdzenia danych każą mi teraz przesłać zdjęcie swojego dowowu osobistego oraz swoje selfie jeżeli miałbym czasem ochotę wypłacić własne środki z bankomatu lub dokonać z konta przelewu. Chamstwo. Wyciąganie danych osobowych na raty od nieświadomego użytkownika serwisu. Na tym etapie kończę z nimi współpracę.

  https://www.skycash.com/weryfikacja/jak-potwierdzic-tozsamosc-skycash/

  pytanie Odpowiedz
  • Chamstwo, nie chamstwo, ale tak jest niestety wszedzie: Revolut, Curve, AirBNB, itp.
   Ja im nigdy nie daje dowodu, tylko prawo jazdy.

   keton
  • olej skycasha i tak żadnych promocji nie mają – a bilety można kupować np mpayem który nie wymaga póki co potwierdzania danych ….

   zenek64
  • jest cyklicznie visaoferty+skycash

   kruczi
  • ostatnio nie chcą płacić visaoferty za skycasha

   karampuk
  • na ostatnia reklamacje odpisali ze nie widza takiej transakcji, wyslalem im potwierdzenie z banku i cisza od ponad miesiaca

   aaaa
  • mi wysłali takie coś (po przesłaniu potwierdzenia transakcji) długie:
   „Dziękujemy za zapytanie oraz korzystanie z programu Visa Oferty.
   Visa rezerwuje sobie prawo do cofnięcia wszelkich zwrotów środków pienieżnych , które zostały już wypłacone w przypadku zwrotu zakupu. Dotyczy to pełnych lub częściowych zwrotów. Zwrot środków może również zostać opóźniony, podczas gdy Visa sprawdza wszelkie zwroty związane z odpowiednimi zakupami na zarejestrowanych kartach.
   Jeśli Visa podejrzewa, że program lub oferowane przez Visa oferty zostały wykorzystane finansowo, może wstrzymać wypłatę gotówki. Na podstawie wszelkich ustaleń, Visa może zawiesić przyszłe zaangażowanie w programie przez uczestnika, który dopuścił się naruszenia warunków programu.
   Charakter tego programu polega na nagradzaniu prawdziwych transakcji, w przypadku których pierwotnym zamiarem posiadacza karty jest dokonanie zakupu towarów lub usług od uczestniczącego handlowca. Dostarczenie zwrotu gotówki jest nagrodą za dokonanie prawdziwej transakcji w dobrej wierze. Jeśli pierwotnym zamiarem jest uzyskanie nagrody bez rzeczywistej próby dokonania transakcji z handlowcem, Visa uważa to za konflikt z projektem i charakterem programu.”

   I kicha

   karampuk
  • a jednak na części kont płacą, właśnie przyszło „otrzymałeś zwrot kosztów”. Trudno ich wyczuć czym to idzie

   karampuk
 • Potrzebuję założyć kilka kont oszczędnościowych, subkont, na jednym koncie, gdzie mogę to zrobić, by mieć najlepsze oprocentowanie? Potrzebuję mieć możliwość założenia 5-6 subkont.

  marjanosek Odpowiedz
  • Kilka na jedną osobę? I jeszcze dobrze oprocentowane?
   Kiedyś 1|2|3 w BZ WBK spełniały te warunki (ale dla niewielkich kwot), teraz przychodzi mi do głowy jedynie Idea i 3 × Konto Idealnie Proste 3,2%, ale też nie wiadomo, jak długo to będą przedłużać… Santander ma też Konto Systematyczne, które po spełnieniu warunków może być nieźle oprocentowane, ale nie wiem, ile ich można założyć…

   Don Quijote de la Mancha
  • @marjanosek
   Masz ko: 3*idea + alior + getin + mille, i czego jeszcze chcesz?

   Iks
  • najlepsze oprocentowanie ma teraz Getin (3,5% do 400 tys. zł na 5 m-cy + 50zł za założenie z polecenia – oferta do 3/03, założenie w oddziale 30-40 min., szczegóły masz tu:
   https://livesmarter.pl/3-5-procent-konto-oszczednosciowe-getin-bank-do-400-tysiecy-zl-luty-2019/
   Te subkonta to chyba po to, aby ominąć opłaty za przelew z KO? (1 darmowy) – jeśli tak to pod w/w linkiem masz opis w komentarzach, jak je ominąć w Getinie.
   Inny wariant to Idea 3 × Konto Idealnie Proste na 3,2% z limitem 20K każde do 31/03 (ale może przedłużą?), a resztę możesz zapakować w lokaty na Nowe Środki Plus, z możliwością zerwania bez utraty odsetek (3,2% na 3 m-ce) .
   Oczywiście możesz podwoić możliwości i założyć konto w GB lub IB np. na żonę…

   kolo
 • Santander*3

  Karolina Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy