Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na sierpień

Przed nami kolejny miesiąc kalendarzowy, a to oznacza tradycyjne zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy gdzie w chwili obecnej możemy ulokować swoje środki tak, aby zarobiły jak najwięcej. A tu w chwili obecnej coraz większą rolę odgrywa nie tylko wysokość oprocentowania, ale również ewentualna premie na start, znacznie zwiększająca finalną stopę zwrotu.

2% do 20 000 zł przez 4 miesiące + 150 zł na start

Pierwszą z propozycji jest więc oferta Pekao. W zamian za założenie konta osobistego i spełnienie prostych warunków możemy zgarnąć 100 zł w gotówce oraz dodatkowe 50 zł w formie bonu. Oprócz tego w ramach oferty możemy założyć konto oszczędnościowe, które płaci nam 2% w skali roku przez okres 4 miesięcy. Kwota maksymalna to 20 000 zł, więc dla wielu osób będzie w zupełności wystarczająca.

2,5% do 20 000 zł przez 4 miesiące + 140 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma również mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 140 zł za założenie konta oraz 2,5% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, a nie zabierać. Kwota maksymalna i czas trwania oprocentowania są identyczne, jak w ofercie Pekao.

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 2,5% przez 4 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 30.04.2020.

2% do 10 000 zł przez rok + 50 zł na start

Podobną do Pekao ofertę ma również Getin Bank. Różnica jest jednak taka, że 2% zgarną nowi klienci (zakładający również konto osobiste) ale przez okres 12 miesięcy. Mniejsza jest jednak kwota maksymalna – wynosi 10 000 zł. Bank wymaga jednak od nas dodatkowych działań: oprocentowanie będzie naliczone pod warunkiem, że zapewnimy comiesięczne wpływy 1500 zł. Dodam również, że zakładając konto osobiste możemy zgarnąć dodatkowo 50 zł na start w ramach programu poleceń.

2% do 20 000 zł przez 4 miesiące + 200 zł na start

2% jest ciągle dostępne w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że nigdy wcześniej nie korzystaliśmy już z Lokaty Mobilnej. Możemy na niej ulokować do 20 000 zł na okres 4 miesięcy. Do założenia lokaty potrzebne jest darmowe konto osobiste, za którego założenie zgarniemy obecnie 150 zł premii + 50 zł w programie poleceń :)

Lokaty Facto i Inbanku

No dobrze, a co zrobić z jeszcze większymi kwotami i bez zabaw w promocje na start? Tu z pomocą przychodzą banki działające w Polsce na podstawie europejskiej licencji bankowej – czyli włoskie Facto i estoński Inbank. W tym pierwszym do zgarnięcia mamy obecnie 1,6% na depozytach 9- i 12-miesięcznych. Kwota lokaty jest w zasadzie dowolna.

A co słychać u estońskiego konkurenta? Tu oprocentowanie już spadło i najwięcej zyskamy na lokatach o nieco dłuższym terminie. Na tych bardziej sensownych zarobimy 1,75% (lokata 2-letnia) czy 1,5% (roczna). Pełne zestawienie prezentuje się następująco:

1% na pozostałych promocyjnych kontach oszczędnościowych

Co, jeśli chcemy mieć środki pod ręką i jednocześnie coś tam na nich zarabiać? Tu pozostają nam promocyjne oferty kont oszczędnościowych, które obecnie oscylują w okolicach 1%. Taką stawkę otrzymamy m.in. w Getin Banku (ale aż do 200 000 zł) czy Banku Millennium (do 100 000 zł).

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Wow, wróciło 3% w ofercie na start w Credit Agricole. Trochę szkoda, że konto założyłem w kwietniu, bo teraz by się bardziej przydało. Z drugiej strony, w kwietniu dawali 3% dla 30000 i na 4 miesiące, więc oferta była lepsza. Obecnie kwota maks to 20000 na 3 m-ce.

  g.romek Odpowiedz
  • Po pierwsze – mamy końcówkę sierpnia a nie kwiecień. Trochę się pozmieniało od tamtego czasu.
   Po drugie – podnieśli bo pewnie coraz mniej nowych jeleni zakładających nic nie warte konta i słupki w raportach sprzedaży źle wyglądają. Premia za te 3 miesiące to wyjdzie jakieś zawrotne 20 zł.

   Tomko
  • Nie wiem, o jakiej premii piszesz, jak ją policzyłeś i do czego zmierzasz…

   Odsetki za 4 m-ce dla 30000 to około 243 zł.
   Odetki za 3 m-ce dla 20000 to jakieś 121,50 zł.

   Jednak obecna oferta wygląda dużo lepiej na tle konkurencji, niż kwietniowa, bo wtedy kilka banków dawało jeszcze ponad 2 % na KO.

   I tu przecież nie chodzi o to, żeby zostać jeleniem, ale żeby bank się trochę poczuł jak jeleń. ;)
   O ile ich to w ogóle interesuje, że po zgarnięciu profitów zamykamy konta…

   g.romek
  • Premia to różnica pomiędzy 2,5% a 3% dla kwoty 20 tys. zł.
   Taka oferta może i wygląda lepiej na tle konkurencji, ale i tak jest żałosna.
   Można chociaż to konto zamknąć online czy trzeba tracić czas na wizytę w oddziale?

   Że też jeszcze żaden pomysłowy marketingowiec nie wymyślił oferty 1000% dla kwoty do 10 zł na 3 miesiące.

   Tomko
  • Po co od razu na 3 miesiace. Powinni zaczac robic akcje na 7 albo 14 dni :)

   keton
  • A gdzie jest 2,5% jeszcze , bo w ING lada dzień się kończy ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Nigdzie

   Ja123
  • 2,5 % daje jeszcze MBank na koncie Moje Cele
   2% Lokata Mobilna w Santanderze, jeśli ktoś nie korzystał
   Więcej już nic sensownego nie ma dla obecnych klientów.

   g.romek
  • No tak, mbank jeszcze, ale tylko do 20 tys

   Ja123
 • Podsumowanie dla klientów, którzy skonsumowali już wszystkie banki, nie chcą wchodzić w przeszacowane nieruchomości i złoto, a nie są rolnikami. Okolice 1% to Mille na zmianę z Getinem. No i ciągle Idea ale do czasu aż BFG wytrzyma ;-). WBK do przelewów natychmiastowych, Citi/Mille naprzemiennie do zwrotu za utrzymanie kredytówki. Mille/WBK do darmowych kont walutowych (kart i transakcji za granicą nie uwzględniam, bo nie potrzebuję). Reszta zlikwidowana.

  yu Odpowiedz
 • Alior informuje, że 1% dla kwoty 20000 w ramach korzyści do konta będzie dostępne tylko do 15 października.
  Trochę dziwne, że zamykają promocję w środku miesiąca.
  Promocja jest słaba, bo daje kilkanaście zł miesięcznie i trzeba jeszcze spełnić warunek obrotu kartą. Jeśli jednak ktoś korzysta, to powinien wiedzieć, że trzymając środki przez cały październik otrzyma realnie tylko 0,5 %.

  g.romek Odpowiedz
 • Dziś Idea Nowe Środki plus 1,2% 1 M a zawrotna 1%.

  Bolo Odpowiedz
  • Było mniej poprzednio i mniej więcej kiedy ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Już od 26.08 jest 1,2%, ale tylko na lokacie 1M.

   Ja czekam na oprocentowanie minimum 1,5 %.
   Myślę, że na przełomie września i października może się takie pojawić w tym banku. Bo przecież będą chcieli nałapać trochę kapitału, aby rok się zamknął trochę mniej tragicznie. :P

   g.romek
 • Na nowe środki można zakładać wiele lokat , tak mi się wydaje czy tylko jedną ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Lokat można zakładać wiele, byleby to były nowe środki , ale to pokazuje system podczas zakładania.

   Bolo
  • Ok. dzięki , resztę tych zawiłości juz sobie przypomniałem, im dłużej ma się z tym do czynienia tym bardziej się glupieje . xyz

   prawdziwy-xyz
 • a podpowiedzcie przelewy z Getin bank do Idea bank księgują się natychmiast bo to „jakby” ten sam bank? czy normalnie?

  bolek Odpowiedz
 • W ING są jakieś limity przelewów internetowych , gdzieś to da się sprawdzić po zalogowaniu ? Ma ktoś z tym bankiem jakieś praktyczne doświadczenia , nie blokują przelewów i nie dzwonią celem potwierdzenia ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • W ustawieniach limit przelewów jest nie wiadomo jaki. Jest do zaznaczenia do danej kwoty lub zaznaczone teraz do wysokości salda ale przed potwierdzeniem sms em przed zmianą limitów . A jaki jest obecnie , taki jak zaznaczony jest kropeczka przed zatwierdzeniem zmiany ? Ktoś to zmieniał lub sprawdzał w praktyce? xyz

   prawdziwy-xyz
 • Sms o takiej treści przed zatwierdzeniem limitu przelewów ” usuwasz z limit dzienny” . Dalej nie wiem jaki mam i od kiedy po zmianie obowiązuje nowy ? Nikt nic nie podpowie , może ktoś robił jakieś przelewy z ING i ma jakieś doświadczenia z przelewami i limitami ? Dzwonić prababcia nie będzie , bo ma po niedzieli jakiś zachryply głos. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Ja robiłem nie tak dawno ponad 60 k i bez problemów.

   Trzeba pamiętać, że zaplanowany przelew z KO na ROR i jednocześnie zaplanowany z ROR na zewnątrz system nie robi prawidłowo.
   Najpierw próbuje z pustego RORu na zewnątrz i oznajmia że nie ma środków a potem przelewa z KO na ROR. Radość systemu, że udało mu się zrobić cię „na szmaty” i zachować twoją kasę.

   Bogdan
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy