Nawet 800 zł za polecenie Konta Proste Zasady + 50 zł za jego założenie i 3,5% na koncie oszczędnościowym od Getin Banku

Zakończona

Ruszyła VII edycja programu poleceń Getin Banku. Nowi klienci ponownie mogą zgarnąć 50 zł za założenie rachunku z czyjegoś polecenia, a oprócz tego 100 zł do Decathlon czy 3,5% na koncie oszczędnościowym. Obecni klienci zyskują tym razem mniej, niż w poprzedniej edycji (80 zł zamiast 100 zł), ale maksymalnie zgarnąć mogą jednak więcej – limit poleceń został bowiem zwiększony do 10.

Program Polecam Proste Zasady w Getin Banku

50 zł dla nowego klienta

Aby skorzystać z promocji jako polecony należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego w PLN w Getin Banku od 31.08.2019.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zawnioskujemy o Konto Proste Zasady (lub Konto Osobiste Noble) podając kod polecający obecnego klienta banku. Konto powinno zostać aktywowane do 31.05.2020, dlatego warto zaplanować wszystko z lekkim wyprzedzeniem. Tu dodam, że cały proces podpisywania umowy via kurier jest bardzo szybki i zazwyczaj zajmuje dosłownie 2-3 dni robocze.

Kod polecający w programie Getin Bank Polecam Proste Zasady
Kod podajemy w 2 kroku

Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgody na:

 • przetwarzanie danych w celu marketingu produktów własnych banku,
 • na otrzymywanie informacji handlowych banku,
 • na przetwarzanie danych w celach prezentacji ofert marketingowych spółek powiązanych i podmiotów z nim współpracujących, w tym opartych na profilowaniu oraz przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej
 • na przekazanie danych objętych tajemnicą bankową obecnemu klientowi – tak, aby mógł otrzymać swoją nagrodę

Pamiętajmy, że w przypadku pierwszej zgody chodzi zarówno o część elektroniczną, jak i marketing tradycyjny. Zgody dla grupy kapitałowej nie są wymagane.

Co dalej? W każdym z trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji konta powinniśmy zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł, przy czym musi to być przelew albo z konta firmowego w Getin Banku albo z dowolnego rachunku w innym banku. Najprościej więc spełnić wymóg przelewając sobie środki z własnego konta w innym banku.

I to tyle! O możliwości wyboru nagrody dla nowego klienta (50 zł) oraz dla obecnego klienta (80 zł) zostaniemy poinformowani przez bank poprzez wiadomość wewnętrzną w bankowości internetowej. Tam też będziemy mogli wybrać (najpóźniej do 31.10.2020) jeden z bonów:

Na koniec dodam, że oczywiście nowy klient może również przystąpić do programu i polecać konto kolejnym osobom.

80 zł dla polecającego

A jak zostać osobą polecającą? Wystarczy być obecnym klientem Getin Banku, który posiada dowolny rachunek osobisty w PLN oraz wyrażone zgody (na marketing i informacje handlowe). Konieczne też będzie przystąpienie do promocji i wygenerowanie kodu polecającego – najprościej za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej.

Uwaga! Jeśli braliśmy udział w poprzedniej edycji programu, to kod należy wygenerować ponownie – jest inny!

Robi się to mniej więcej tak (na przykładzie pierwszej edycji):

Jak przystąpić do programu Polecam Proste Zasady Getin Bank

Obecny klient może maksymalnie zyskać 800 zł za dziesięć poleceń podczas danej edycji promocji.

Skąd wziąć kod polecający?

Na koniec przypomnę, że na blogu zakazane jest przekazywanie sobie kodów w komentarzach. W przeszłości bywały sytuacje, kiedy dwie osoby umawiały się na podział premii, a po zgarnięciu nagrody jedna z nich zwyczajnie znikała – o co pretensje były do mnie. Dlatego, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji pośredniczę w wymianie kodów (na zasadach ustalonych prze bank, bez żadnych dodatkowych podziałów premii).

Jeśli więc chcecie uzyskać kod (jako nowy klient), to piszcie przez formularz kontaktowy zaznaczając, że chodzi o Getin Bank. Jeśli natomiast chcecie zostawić swój kod, to skorzystajcie z tego formularza. Przypominam, że musicie mieć wyrażone zgody marketingowe, na informacje handlowe oraz wygenerować kod dla VII edycji promocji.

Konto Proste Zasady – ile kosztuje?

Konto Proste Zasady to jeden z najtańszych rachunków na rynku. Nie zapłacimy bowiem ani grosza za jego prowadzenie, jeśli wykonamy w poprzednim miesiącu co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub BLIKiem. Oznacza to, że drobne zakupy zwolnią nas z opłaty w wysokości 8 zł miesięcznie. Co ciekawe do zasady tej nie muszą się stosować osoby poniżej 26. roku życia – oni konto mają za darmo bez opłat :)

Co z kartą debetową? Nie ma żadnej opłaty zarówno za jej wyrobienie, posiadanie jak i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce :)

Nawet 3,5% na koncie oszczędnościowym

Na koniec przypomnę, że zakładając konto oszczędnościowe w Getin Banku dodatkowo możemy założyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe, które pozwala na zgarnięcie odsetek w wysokości 2,7% w skali roku – dla kwoty do 100 000 zł. Co ciekawe oszczędności możemy wypłacać w dowolnym momencie bezpłatnie.

Jeśli natomiast do banku będziemy regularnie przelewać 1000 zł miesięcznie, to zyskać możemy 3,5% do 10 000 zł przez okrągłe 12 miesięcy! :)

Przypominam również, że w chwili obecnej dostępna jest również 3-miesięczna Lokata Mobilna z oprocentowaniem 2,7% do 10 000 zł. Pamiętajmy jedynie, że z oferty możemy w danej chwili skorzystać tylko raz.

Nie przegap!

Komentarze

 • Szkoda, że premia dla polecającego spadła do 80 zł. W sumie lepiej by zrobili jakby wyrównali premię dla obydwóch stron – tylko nie do 50 zł :)
  Ps. kod polecający przekazany dla Admina (raczej nie liczę, że coś wpadnie, bo dużo osób polecających, a mało chętnych na otwarcie)

  Ciekawski Odpowiedz
 • A ja mam nadzieję, że jednak się uda. Formularz wypełniony.

  pytanie Odpowiedz
 • Nowy kod przesłany przez formularz, mam nadzieję, że uda się chociaż raz coś złapać… :)
  Ale szkoda, że obniżyli wartość nagród, a jeszcze gorsze, że przeszli z gotówki na bony.

  pws Odpowiedz
 • Czy jak podawiliście kody poleceń w poprzednich edycjach to dostawaliście sms-y z przypomnieniem, aby polecony spełnił warunki promocji ?
  W poprzedniej edycji ktoś wykorzystał mój kod, dostałem sms, aby polecający spełnił warunki promo i nic nie wpadło, więc zastanawiam się czy ten sms idzie do wszystkich polecających czy tylko jak polecona osoba nie ogarnęła warunków ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
  • raczej to drugie, ja dostałam SMS, że ktoś wykorzystał kod a potem nic nie było i wpadła premia za jakiś czas

   Kate
 • @admin – coś nie konsekwentny ten opis:
  „Obecni klienci zyskują tym razem mniej, niż w poprzedniej edycji (80 zł zamiast 100 zł),”
  (…)
  „I to tyle! O możliwości wyboru nagrody dla nowego klienta (50 zł) oraz dla obecnego klienta (100 zł) „

  Be@ Odpowiedz
 • @admini, czemu sukcesywnie pomijacie w artykułach i zestawieniach K.O. ofertę ING na nowe środki na 2.5%?

  robber Odpowiedz
  • tzn? jest w rankingach

   Michał
  • Hm, teraz faktycznie jest – ale gdy pisałem powyższy komentarz na sto procent nie było, bo specjalnie się upewniałem zdziwiony tym faktem. Zwłaszcza, że to nie był pierwszy raz, kiedy zaobserwowałem brak tegoż. Ale no nieważne, dobrze, że już jest.

   robber
 • Uwaga na zgody marketingowe, dodali nową nie wymaganą we wcześniejszych edycjach programu poleceń (wiele osób na tym punkcie odpadnie): „3) zgodę Uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych przez Bank w celach prezentacji ofert marketingowych spółek powiązanych z Bankiem i podmiotów z nim współpracujących (wykaz tych podmiotów dostępny jest na http://www.getinbank.pl oraz w oddziałach Banku), w tym opartych na profilowaniu oraz przesyłanie informacji handlowych (w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną) za pomocąśrodków komunikacji elektronicznej, w tym poczty elektronicznej i urządzeńtelekomunikacyjnych, w tym telefonu”

  pytanie Odpowiedz
  • Rzeczywiście tą jedną zgodę nie miałem zaznaczoną, Getin ostatnio dość ostro pogrywa, dzięki za czujność.

   abc
  • Widać tną koszta. Zmniejszenie premii, dodanie „cichaczem” nowej zgody. U mnie widzę są zaznaczone ale dzięki za info.

   Katana78
  • A mógłbyś podać miejsce gdzie ową zgodę trzeba zaznaczyć? Bo szukałem i nigdzie znaleźć nie potrafię.

   Michał1986
  • bankowosc elektroniczna -> ustawienia -> zgody

   instrukcje logowania tez potrzebujesz?

   aaaa
  • Ustawienia (na górze) -> pozostałe -> zgody marketingowe (ustawienia)

   Gaja
  • Dziękuję.
   =aaaaa
   Jak masz kolego problem to przenies się gdzieś gdzie będziesz prowadził monolog sam ze sobą.

   Michał1986
  • Chetnie pomagam, ale ciekaw jestem dlaczego nie chcialo Ci sie samodzielnie tego poszukac? Te zgody nie sa gdzies gleboko zakopane w systemie. Kazdy kto chce na tym zarabiac musi cos samemu ogarniac. Jak chcesz komus dac swoj kod polecenia skoro nie wiesz jak samemu spelnic warunki?

   aaaa
  • Szukałem slowo daje ale nie moglem znaleźć. W apce mobilnej nie znalazłem, jak zalogowalem się do konta to mi coś zaczęło „krzaczyc”, dlatego zapytałem.
   Tylko tyle i aż tyle.

   Dobrego dnia Ci życzę

   Michał1986
 • Czy posiadanie lokaty mobilnej nie wyklucza z promocji? Na stronie jest napisane „… którzy od 1 stycznia 2019 roku nie posiadali i nie posiadają nadal żadnych czynnych produktów w Banku…”

  Jaro Odpowiedz
 • A jak jest z wypowiedzeniem konta? Można to zrobić online?

  ZICHI Odpowiedz
 • Jak sie liczy te 12 miesiecy bonusu 3.5%? konto zalozylem w lutym 2019, pierwsza wyplata bonusu kwiecien 2019. Do kiedy bedzie wyplacany?

  krabar Odpowiedz
  • Pytanie kiedy miałeś pierwszy wpływ 1000 zł na konto proste zasady? Jeśli w marcu 2019 r. to znaczy, że promocyjne oprocentowanie masz do końca lutego 2020 r.

   kAt
  • dzięki, tak samo mi odpisali :) póki co konto do zaorania.

   krabar
 • Dostaliście już PIT-8C za polecenia w którejś z zeszłorocznych edycji?

  cebrzyq Odpowiedz
  • Ale tu nie ma pitu.

   bolek
  • Pisałem o polecających. W historii rachunku widać że wpłacali 123 i pobierali 23 jako ‚Podatek od nagrody w promocji „Polecam Proste Zasady”‚, więc chyba powinien być i PIT.

   cebrzyq
  • No tak czyli podatek zapłaconu,pitu nie ma sprawdz regulamin promocji, np. tmobile usługi bankowe za premie z polecania wysyła pity czy też bank pko ale getin nie.

   bolek
  • To jakaś Twoja osobista interpretacja? W regulaminie nic nie piszą o tym, ze PITu nie ma, piszą wprost że nagroda podlega opodatkowaniu („Nagroda dla Obecnego Klienta wynosi 123 zł brutto, stanowi nagrodę w promocji oferowanej przez Bank i podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt. 4b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Bank zobowiązany jest do pobrania i odprowadzenia podatku w wysokości 23 zł do właściwego Urzędu Skarbowego.”
   Skoro był taki opodatkowany przychód to muszę go wymienić w PIT-36 i zwykle w takich sytuacjach dostawałem PIT-8C.

   cebrzyq
  • To zadzwoń do Getin banku.

   bolek
  • Nie pytałem o dobre rady (do supportu getina już napisałem), tylko o to, czy ktoś już PIT-8C otrzymał, bo minął właśnie 10 dzień roboczy od dnia w którym powinni go dostarczyć (tyle że w praktyce banki wtedy dopiero wysyłają zwykłym listem).

   cebrzyq
  • BTW, swoją drogą w obecnej edycji programu poleceń wywalili z regulaminu kwotę brutto i wysokość podatku, więc może się okazać, że z tych 80 jeszcze pobiorą podatek i zostanie 65.

   cebrzyq
 • Jak wygląda proces zakładania konta? Dzwoni konsultant czy jest kontakt tylko mailowy/SMS i potem kurier?

  Darek Odpowiedz
 • wypłacili wam bonus za aktywność w tym miesiącu czy znów obsuwa?

  krabar Odpowiedz
 • Juz wypłacili łaskawie ;)

  conradek Odpowiedz
  • u mnie wciaz nie ma – napisali, ze maja „problemy techniczne”, ale warunki spelnilem.

   krabar
 • Czy posiadanie lokaty to niemożliwość wzięcia udziału w programie poleceń dla Noego klienta?

  bolek Odpowiedz
 • Dziś dostałam niespodziewany przelew na 100 zł (dokładnie 123 zł – 23 zł podatku) za polecenie konta. Michał, serdecznie dziękuję, że dzielisz się takimi możliwościami z czytelnikami bloga!

  zrodelko1990 Odpowiedz
  • Ja już od wielu edycji takich przelewów nie otrzymuje, mimo, że kod podaje zawsze pierwszego dnia :( Chyba chętnych brak, bo każdy już ma to konto…

   abc
 • Cześć Michał, serdecznie dziękuję za przekazanie mojego kodu poleceń innemu czytelnikowi Livesmarter. Dzięki Twojej uprzejmości otrzymałem dziś 100 złotych z banku.
  Wesołych Świąt 🙂

  velsatis82 Odpowiedz
 • Czy ktoś ostatnio zamykał konto i dostał propozycje na zatrzymanie?

  bolek Odpowiedz
  • Podpinam się do pytania. Czy oferują ofertę utrzymeniową dla konta?

   dzony
  • @bolek@dzony, kolega dyspozycję zamknięcia konta złożył w pierwszych dniach kwietnia. Twierdził, że przez 30 dni pilnował telefonu, ale bank nie dał nic na zatrzymacie.
   Napiszcie czy Wam coś zaproponowali.

   Dawny Krak
  • zero kontaktu tel., zamykalem w marcu

   sunwoj1
 • Dzięki komuś kto otworzył konto z mojego polecenia, wpadła stówka,
  miła niespodzianka w tych wrednych czasach….

  jojo Odpowiedz
  • Faktycznie jest i u mnie stówka. Dziękuję nieznajomej osobie i naszemu dobroczyńcy Michałowi za pośrednictwo.

   Katana78
 • Wlasnie zerwalem mobilna 3%. Dostalem wspaniala propozycje na wyjsciu – 1.3%/2m i 1.1%/3m. Ewentualnie KO na 1.3% do 200k. Podziekowalem i nie skorzystalem.

  keton Odpowiedz
 • Dostał już ktoś te mityczne bony? Konta polecone w marcu, na razie cisza.

  pytanie Odpowiedz
  • Wygląda na to, że program mocno siadł.
   W ogóle to wydaje mi się, że zbliża się czas pożegnania z tym kontem, jak skończy się promocyjne oprocentowanie…karencja jest krótka, więc zawsze będzie można wrócić za jakiś czas…

   abc
  • U mnie cisza

   Szymon
 • Nadal nic.

  pytanie Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy