Darmowy smartfon LG K30 Dual Sim za wyrobienie karty Citi Simplicity ponownie dostępny

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku z premią za wyrobienie karty Citi Simplicity. Do zgarnięcia mamy dwukrotnie większą premię, niż w ofertach standardowych – a do tego przy krótszym okresie karencji. Nagrodą w promocji jest smartfon LG K30 Dual Sim o wartości rynkowej około 400 zł (a oficjalnie: 599 zł).

LG K30 dual sim od Citibanku

Zostań posiadaczem karty Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.07.2018. Co istotne: posiadanie innych produktów tego banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z promocji.

Oprócz tego standardowo wymagane jest spełnienie minimalnych warunków dochodowych:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe wymagania to wystarczy, że przejdziemy na dedykowaną stronę promocji i złożymy internetowy wniosek o kartę Citi Simplicity. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku.

Warto tu dodać, że wniosek jest całkowicie internetowy i jeśli wszystkie dane będą poprawne, to umowę podpiszemy zdalnie.

Zgarnij smartfon LG K30 Dual Sim

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić dwa proste warunki: zalogować się do bankowości internetowej Citibank Online lub przez aplikację Citi Mobile oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę min. 1500 zł. Ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby pierwszy warunek spełnić spełnić nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, a drugi – do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę w lipcu czas na logowanie będziemy mieć do końca sierpnia, a na wydanie 1500 zł – do końca października.

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

A kiedy urządzenie zostanie nam przekazane? Zgodnie z regulaminem LG K30 Dual Sim LMX320EMW trafi do nas najpóźniej drugiego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków – czyli najpóźniej miesiąc po otrzymaniu wiadomości o przyznaniu nagrody.

Oczywiście smartfon będzie nowy i objęty pełną, 24-miesięczną gwarancją na podstawie numeru IMEI urządzenia. Wszystkie pytania dotyczące warunków gwarancji można kierować do LG Electronics Polska pod numerem 801 54 54 54.

RRSO 9,59% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego w trakcie wnioskowania widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 9,59% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty indywidualnie przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do płacenia odsetek. Jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to tego typu kosztów nie ma. Obracamy wtedy pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku nowych kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym miesiącu zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Wystarczy więc płacić nią w sklepach czy internecie i promocje możemy przejść bezkosztowo :)

Trzecia kwestia to usługi dodatkowe, które w większości są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Nie ma żadnego obowiązku aby z nich korzystać, dlatego warto wszystkie tego typu opcje oznaczyć na „nie”. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS. Z tej opcji akurat warto skorzystać, skoro jest darmowa ;)

PS. Wolisz premię za kartę, która nie ma żadnej opłaty miesięcznej? Czeka na ciebie nawet 720 zł moneybacku + możliwość wygrania 3000 zł w konkursie!

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy w warunkach promocji jest zapis jak długo trzeba posiadać konto? Czy też jak szybko można zrezygnować?

  Paweł Odpowiedz
 • Czy w okresie wypowiedzenia umowy o KK też należy spełniać warunek bezpłatności w każdym rozpoczętym m-cu kalendarzowym?
  Jak jest z 1. niepełnym miesiącem w którym otwieramy kartę – za ten jak rozumem opłaty nie ma?
  Co pojawia się w obecnej ofercie utrzymaniowej Citi Simplicity przy próbie wypowiedzenia umowy? Rezygnacja z miesięcznej opłaty (na jako okres?)? Moneyback (jaki okres, jaka max. wysokość)?

  Marcin H. Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy