HIT! Do 1120 zł za wyrobienie bezpłatnej Motokarty dla czytelników LiveSmarter!

Zakończona

Niespełna dwa miesiące temu Citibank zorganizował ofertę kierowaną do czytelników bloga, w ramach której mogliśmy zgarnąć zdecydowanie lepszą premię, niż w standardowej ofercie „na start”. Dlaczego miło mi poinformować, że ponownie uruchomiona została oferta stworzona specjalnie dla Was! Tym razem zamiast jednej oferty na start będziemy mogli skorzystać z dwóch! Oznacza to, że w zamian za wyrobienie bezpłatnej Motokarty otrzymamy gwarantowane 400 zł na start (lub smartfon LG K30), a oprócz tego nawet 720 zł moneybacku! A gdyby tego było mało, to… z oferty mogą skorzystać również byli klienci banku – okres karencji wynosi zaledwie… 2,5 miesiąca! Trzeba się jednak śpieszyć – oferta jest ważna jedynie do końca marca :)

Nawet 1120 zł za Motokartę od Citibanku!

Zostań posiadaczem Motokarty i zyskaj 400 zł

Aby skorzystać z oferty należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą jakiejkolwiek karty kredytowej Citibanku od 31.12.2019. Jeśli kartę mieliśmy wcześniej, ale zamknęliśmy ją przed końcem ubiegłego roku, to jak najbardziej możemy brać udział w promocji. Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego) również nie wyklucza z promocji :)

Ponieważ wnioskujemy o kartę kredytową, to wymagane jest również spełnienie minimalnych wymogów dotyczących wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to bardzo istotne, aby o kartę zawnioskować przez dedykowany link promocyjny – wniosku pochodzące z innych miejsc w sieci nie biorą udziału w promocji!

Warto tu dodać, że zgodnie z regulaminem jeśli będziemy wnioskować o limit kredytowy wyższy niż 5000 zł, to najpóźniej w ciągu 10 dni roboczych powinniśmy dosłać dokument dochodowy, który potwierdza podane dochody (można też w trakcie procesu). Bank jednak zaznacza, że wybrane osoby może poprosić o taki dokument nawet przy niższym limicie.

Pamiętajmy tylko, że na złożenie wniosku mamy niewiele czasu, bo jedynie do 31.03.2020 włącznie. Samą umowę możemy spokojnie podpisać później – po kilku dniach od złożenia wniosku oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Jeśli weryfikacja tożsamości przebiegnie prawidłowo, to będzie możliwe podpisanie umowy zdalnie (nie będzie wtedy wysłany do nas kurier). Oczywiście otrzymamy listownie samą kartę (przesyłkę polecam na wszelki wypadek zdezynfekować :)).

Uwaga: ze względu na ogromne zainteresowanie promocją warto też uzbroić się w cierpliwość – możliwości call center są ograniczone i konsultant może do nas oddzwonić dopiero po kilku(nastu) dniach. Jeśli nie uda nam się odebrać połączenia, to warto poczekać – bank podejmie jeszcze kilka prób kontaktu.

Gwarantowana premia na start

A o co tak naprawdę walczymy? Po złożeniu wniosku, w trakcie rozmowy z konsultantem, zostaniemy poproszeni o wybór nagrody gwarantowanej o którą walczymy. Do wyboru mamy:

  • kartę podarunkową BP SuperCard o wartości 400 zł do wykorzystania na stacjach paliw BP w Polsce albo
  • kartę prezentową o wartości 400 zł na zakupy w sklepach Lidl albo
  • e-Kod o wartości 400 zł na zakupy na Allegro albo
  • Smartfon LG K30 Dual Sim LMX320EMW o oficjalnej wartości 599 zł (realnie bliżej 400 zł)

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to z karty paliwowej będziemy mogli korzystać wielokrotnie przez 24 miesiące. Z karty podarunkowej do Lidla również, ale tylko przez 6 miesięcy. Voucher Allegro będzie do użytku w ciągu 12 miesięcy, ale tylko w ramach jednych zakupów (na szczęście można stworzyć koszyk zakupów z wielu aukcji). Kod Allegro otrzymamy zresztą cyfrowo (pozostałe – pocztą).

A jak zdobyć wybraną nagrodę? Bardzo, bardzo prosto! Wystarczy, że po podpisaniu umowy i otrzymaniu karty kredytowej Citibanku zalogujemy się do bankowości internetowej lub mobilnej oraz wykonamy płatności kartą na min… 500 zł! W porównaniu do innych promocji Citibanku (gdzie wymagane jest zazwyczaj wydanie 1500-2000 zł) te warunki są niesamowicie proste do spełnienia. Ilość oraz miejsce transakcji nie mają bowiem znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych, typu doładowania wirtualnych portmonetek). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Warto dodać, że na spełnienie pierwszego warunku (logowania) mamy czas do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy, a na spełnienie drugiego (transakcji) – o miesiąc dłużej. Z drugiej strony czym szybciej wykonamy regulaminowe czynności, tym szybciej zgarniemy nagrodę – bank powiadomi nas bowiem o przyznaniu nagrody do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Wysyłka nagród odbędzie się natomiast do końca drugiego miesiąca od tej informacji. Citi znany jest jednak ze znacznie szybszej wysyłki nagród, niż podano w regulaminie :)

Do 720 zł w formie moneybacku

Niesamowicie łatwa premia na start to jednak nie wszystko. Spełniając warunki promocji „na start” automatycznie możemy korzystać z kolejnej, niejako wbudowanej promocji w naszą Motokartę. Do zgarnięcia mamy nawet 720 zł, jednak tu warunki uzyskania premii będą zupełnie inne – bo rozłożone w czasie.

W jaki sposób?

Jeśli w danym pełnym okresie rozliczeniowym karty wykonamy transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 500 zł (w tym min. 250 zł na stacjach BP w Polsce), to uzyskamy 20 zł zwrotu – w gotówce. Łącznie będziemy mogli zgarnąć 36 zwrotów, co sumarycznie da nawet 720 zł premii w ciągu 36 miesięcy – o ile będziemy chcieli korzystać tak długo z karty.

Zwrot ten nie będzie jednak wypłacany automatycznie – będziemy go mogli odebrać najszybciej w trzy dni robocze po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Zlecenia wypłaty należy dokonać w serwisie bankowości internetowej Citibank Online. Co ciekawe wcale nie musimy robić tego od razu. Regulamin promocji zastrzega, że zlecenie odbioru będzie dostępne przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych od daty przyznania – co oznacza, że możemy otrzymać maksymalnie 240 zł w jednej transzy.

Na koniec warto dodać, że jeśli nasza nagroda spowoduje nadpłatę na karcie kredytowej, to nic złego się nie stanie. Standardowo Citibank pobiera za to prowizję, jednak w przypadku powstania nadpłaty ze względu na zwrot w promocji nie będzie ona naliczana.

Podsumowując: nie dość, że oferta ma chyba najkrótszy okres karencji w historii, to na dodatek pozwala szybko zgarnąć 400 zł na start (lub smartfon LG), a do tego do 720 zł w dłuższym okresie. Razem aż 1120 zł!

Gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

Jeśli to wasza pierwsza kredytówka, to gorąco zachęcam do przeczytania
mojego poradnika o mądrym korzystaniu z karty kredytowej.
Sam jestem ogromnym przeciwnikiem kredytów, ale akurat ten produkt jest inny, niż wszelkiego rodzaju kredyty gotówkowe i pożyczki-chwilówki. Z karty kredytowej da się bowiem korzystać bez opłat.

Druga kwestia to wysokość opłat. O ile samo wydanie i korzystanie z Motokarty jest darmowe, to zapłacić możemy za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli ich jednak nie włączymy, to żadnych opłat nie będzie. I tyle :)

W zasadzie jedyną usługą dodatkową jako warto włączyć jest CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS. A w chwili obecnej opcja ta jest bezpłatna.

Nie przegap!

Komentarze

  • Mi wstępnie dali przy 1667 netto umowa 3 msc wstecz i dalej 3 msc… 10k.. ;D

    luka89waw Odpowiedz
    • Generalnie do wyliczenia zdolności kredytowych brane jest pod uwagę wieeeele czynników. W związku z tym nie da się porównywać np. tego, że jedna osoba dostała kartę przy niskich dochodach, a druga nie dostała przy wysokich. Pod uwagę brana jest cała sytuacja, historia w BIK itd. konkretnej osoby. Ważne, że praktycznie każdy (pracujący/otrzymujący świadczenie) może z oferty skorzystać, o ile zostanie pozytywnie zweryfikowany przez analityka w banku.

      Michał
    • jakim cudem dostajesz tyle kasy skoro min jest wyzsze chyba z 1860zł

      stalker
  • Umowa podpisana. Udało się po ciężkich trudnościach związanych z promocją efekt końcowy na plus.

    Chf Odpowiedz
  • Poza jednym telefonem 24 marca – automatycznie rozłączonym po 3 sekundach – zero kontaktu. 25 marca poszedł drugi wniosek, pod koniec marca mail z moim telefonem.
    A i tak zero odzewu. Czekać jeszcze? Wniosek ważny, więc może jeszcze zadzwonią?

    janm Odpowiedz
  • @janm – u mnie podobnie

    Darek Odpowiedz
  • Ja złożyłam wniosek 30.03, głuchy telefon był 31.03, więc napisałam od razu mejla do callcenter i dzisiaj już udany telefon wraz z weryfikacją. Po telefonie wysłałam wyciąg z konta za 3 miesiące (5000zl limitu jest minimalne, więc trzeba przedstawiać dokument dochodowy) no i jutro mają dzwonić z potwierdzeniem. Mam nadzieję, że mimo dużej liczby wniosków przeciągniętych na kwiecień jednak ogarną, która to promocja, bo ze względu na karencję łapie się tylko na tą:)

    Mi Odpowiedz
    • Do mnie też zadzwonili dopiero po przypomnieniu się przez email i ponownym wysłaniu wniosku

      Daw
    • A podpieli wniosek pod pierwszą edycję promocji? Bo ja dostałam właśnie mejla z regulaminem i mimo, że składałam wniosek w pierwszej edycji to wysłali mi regulamin z drugiej. Nie ma różnicy na szczęście, ale gdyby nie ogłosili drugiej edycji, to nie poszłoby tak gładko.

      Mi
  • Wszystko szło ok aż do momentu przesłania mi umowy, która zawierała błędy – zły numer domu w adresie, przekręcona nazwa pracodawcy… Nie zaakceptowałam więc umowy licząc, że po kliknięciu „zgłoś uwagi” będę mogła im napisać co jest do poprawy. Niestety skończyło się komunikatem „Dziękujemy za zainteresowanie, twój wniosek został anulowany”. Świetnie :/ Czy takiego wniosku nie da się już przywrócić i będę musiała przechodzić cały proces jeszcze raz? Dzwonią sami w sprawie odrzuconej umowy?

    Kamila Odpowiedz
  • Kurier będzie z Poczta Polskiej?

    luka89waw Odpowiedz
    • Troche d…. w CITI że poczta ogarnia te umowy. 15 min stałem żeby podpisać itd. Bo listonosz do końca nie ogarnia tych wszystkich instrukcji.

      luka89waw
    • a niedługo będzie musiał ogarniać wybory ;)

      abc
    • I tym samym wg zapisów w tym szambie wyborczym, PP musi zawiesić dostarczanie innych listów. Mam nadzieję że będzie strajk listonoszy.

      luka89waw
  • Jak zalogować się na konto punktowe w programie Payback? Czy tą kartę trzeba rejestrować do programu Payback czy wydawca karty zrobił to już za nas?

    Bobek Odpowiedz
  • Czytam regulamin promocji i tam jest napisane że te 500zł to muszą być „transakcje bezgotówkowe” i nie mogą być „transakcje szczególne” oba w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citi. Tak czytam czym jest transakcja szczególna i piszą tak:
    „Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie. ”
    Wiem, że łapią pod to np Revoluta ale czy transakcje w „Moje Usługi” też do tego zaklasyfikują? Ktoś się orientuje?

    kulA Odpowiedz
  • Po otrzymaniu smsa z informacją, że otrzymacie email z linkiem do umowy, długo czekaliście na maila?

    Daw Odpowiedz
    • Ile czekałeś na tego smsa od rozmowy telefonicznej?.. Spam pewnie sprawdzałeś?

      osob
    • tydzień, w międzyczasie dostałem regulaminy na maila, więc mają prawidłowego. w pierwszej kolejności spam sprawdziłem

      Daw
    • Ponad 7 lat w tych wisienkach siedzę, nie widziałem tak rozciągniętej w czasie procedury. Jakie znaczenie ma koronawirus, skoro konsultanci mogą pracować HO (@admin/@Michal – moze to do Ciebie pytanie, jak uważasz?)?.. Żenada moim zdaniem, jeśli o to chodzi.. ponad 3 tygodnie czekam (promka z końca marca) i jestem na etapie maila z regulaminem, wstępna decyzja pozytywna tydzien temu..

      osob
  • Ale się wkur…. telefon z rana od Citi że „Kurier” czyt zwykły listonosz, nie potwierdził moich danych na checklist. Chociaż dowód otrzymał. Tragedia, cała procedura od nowa z papierami..

    luka89waw Odpowiedz
  • Skomentuj

    Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

    Ostatnie wpisy