Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – kwiecień 2021

Przed nami kolejny miesiąc – a to na blogu oznacza nic innego, jak zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy gdzie ulokować nasze środki, aby choć trochę ochronić je przed rosnącą inflacją.

Ponad 3% (!) na nietypowych warunkach

Dzisiejsze zestawienie rozpoczynamy propozycją nietypową – ale zdecydowanie wartą rozważenia pod warunkiem, że szukamy miejsca na przechowanie aż 400 000 zł. Mowa o ofercie powitalnej konta CitiGold, w ramach której uzyskamy 2500 zł premii za ulokowanie właśnie 400 000 zł, co jest odpowiednikiem lokaty 3,08% brutto. Jej szczegóły znajdziecie w tym artykule.

2% do 10 000 zł przez rok + 0,6% do 200 000 zł + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w ofercie Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe oraz konto osobiste, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 1500 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to aż przez rok!

Niska kwota maksymalna? To nie problem. Na tym samym koncie oszczędnościowym obowiązuje również druga promocja, w ramach której wszystkie nowe środki zarabiają 0,5% do 200 000 zł, a następnie 0,3% dla zakresu 200 000 – 400 000 zł.

Do tego ciągle możemy skorzystać z oferty na start i zgarnąć 50 zł za założenie konta z polecenia.

1,5% do 20 000 zł przez 3 miesiące

1,5% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Co istotne: nowi klienci konta osobistego mogą przy okazji zdobyć aż 500 zł na start!

1,8% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 150 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 150 zł za założenie konta oraz 1,8% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,8% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.12.2020.

0,8% w Santander Consumer Bank, czyli hit ostatnich dni

Brak konieczności zakładania konta osobistego, możliwość wpłacania i wypłacania środków dowolną ilość razy, a do tego zakładanie konta przez przelew weryfikacyjny. Gdzie? W najnowszej ofercie Santander Consumer Banku. I choć oprocentowanie to „tylko” 0,8% (do 100 000 zł), to niestety – takie mamy czasy.

1% na lokacie

Ciekawą ofertę dla swoich obecnych klientów ma Toyota Bank. Moto Lokata dostępna jest na okres 9 miesięcy i oferuje oprocentowanie 1% (1,5% dla posiadaczy kredytu samochodowego Toyota Bank na dzień założenia lokaty). Lokatę możemy założyć do 50 000 zł, a łącznie takich lokat: 5 sztuk.

Lokaty Inbanku

Coś innego? Ciągle dostępne są relatywnie wysokie oferty banku działającego w Polsce na podstawie europejskiej licencji bankowej – czyli estońskiego Inbanku. Do zdobycia jest ponad 1%, zależnie od długości okresu.

Pozostałe konta oszczędnościowe

A co oferują inne banki? Oprócz konta oszczędnościowego Getin Banku i Santander Consumer do zdobycia mamy ciągle 0,5% do 100 000 zł w Alior Banku oraz 0,5% do 50 000 zł w Bank Millennium.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Coraz biedniej.

  @Michał literówka w 8 akapicie „pozostałe….”

  JB Odpowiedz
 • Jeszcze są te śmieszne Savery w ING do kont Direct. 1,6% do kwoty 5000 zł. Ale do każdego konta Direct (można mieć 5) można założyć odrębne konto (a więc max. dla 5 kont będzie 25 000 zł).

  Ja123 Odpowiedz
  • Dzień dobry JA123.
   Nie znałem tego Savera , dziękuję za info.
   Jak wielu jestem pod ścianą z wysokością oprocentowania oszczędności.
   Czy gdybym miał pytania będę mógł prosić o kontakt na priv. ?

   miron
 • 0,5% w facto? To chyba jakieś skopiowany tekst z poprzednich zestawień :) ten bank daje tylko 0,25% na 3m, a na dłuższe okresy 0,01%, więc w praktyce przestaje istnieć w świadomości oszczędzających.

  Paweł Odpowiedz
 • Warto wspomnieć, że promocyjne oprocentowanie konta jakże osobistego w aliorze spadło z 1% do 20 tys. do 1% do 10 tys. …

  janek-asd Odpowiedz
  • Jak ta korzyść właczyć tę korzyść? Skoro „niedostępna”.. trzeba mieć ktòres konto oszczędnościowe?

   Pola33
  • Mając ROR Konto Jakże Osobiste wystarczy otworzyć darmowe konto oszczędnościowe i w ustawieniach wybrać odpowiednią ‚korzyść’. Pomyśleć, że jeszcze w czerwcu zeszłego roku ta korzyść dawała 3% do 20 tys. …

   janek-asd
  • Teraz jest zwykła konto oszczędnościowe i mega oszczędzajacajace na 0,5% przy spełnianiu warunkòw. Rozumiem, że to zwykle wystarczy.

   Pola33
 • To co teraz robić z około 100 tys na koncie ? W co inwestować ? Może zakup garażu ? Działki ?

  Nowak Odpowiedz
 • @Ja123
  Możesz przybliżyć temat z tymi saverami w ING?

  Beata2 Odpowiedz
 • Ktoś o tym już pisał, można też zajrzeć do Googla

  Smart Saver
  Automatyczna pomoc w oszczędzaniu
  Gdy robisz przelew lub płacisz kartą, część kwoty trafia na specjalne konto
  Oprocentowanie 1,6% do kwoty 5 000 zł
  Dowolny moment wypłat, bez utraty odsetek
  Bezpłatne przelewy przez internet ze Smart Savera na Twoje konto w ING

  Zakłada się konto Direct, jak nie masz, do tego otwiera się Saver. Ustawia się odkładanie procentu na 10%. Z innego konta wpłaca się na Direct 55 000 zł. A potem wylewa się 50 tys, z powrotem. Na Saverze automatycznie odłoży się 10% czyli 5 tys na 1,6%.

  Można założyć 5 kont Direct (bez karty zdaje się jest bezpłatne, przynajmniej u mnie) i do każdego kont Saver. W ten sposón mamy na 5 saverach 25 tys.

  Ja123 Odpowiedz
  • Hej, może głupie pytanie ale… zadam je:
   jako że SS ma swój własny numer konta to czy mogę bezpośrednio wlać na niego kwotę 5000?

   Pietia
  • Nie możesz, przynajmniej w celu uzyskania promocyjnego oprocentowania.

   Bolo
  • W ogóle nie da się tam w żadnej inny sposób umieścić kasy, każdy przelew zewnętrzny jest od razu odrzucany i zwracany.

   pws
  • Ok, dzięki za szybkie odpowiedzi :)

   Pietia
 • Czy Millenium daje coś dla powracających nowych klientów? Czy te wszystkie promocje za otwarcie konta dotyczą tylko całkowicie nowych?

  denek Odpowiedz
 • @Ja123
  Dzięki. Założyłam jedne Saver.

  Beata2 Odpowiedz
 • @123
  A czy przelewy wewnętrzne w ING, np. między Direct a OKO, też powodują pobranie procentu od przelewu? Podobnie przelewy miedzy rachunkami innych osób, także powodują pobranie?

  Beata2 Odpowiedz
  • Jakiego rodzaju transakcje powodują odkładanie środków na Smart Saver?
   Są to tak zwane transakcje źródłowe programu Smart Saver, czyli:

   – płatność kartą debetową do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PLN,
   – przelew w PLN z Twojego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w naszym banku na konto innej osoby w naszym banku – jeśli przelew robisz w systemie bankowości internetowej,
   – przelew w PLN z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego rozliczeniowego —– na konto w innym banku –—- jeśli przelew robisz w systemie bankowości internetowej (wyjątek: przelew do ZUS-u, US-u i doładowanie telefonu)
   – płatności kodami BLIK.

   Ja123
 • @Ja123
  Jesteś cudowny. Dzięki

  Beata2 Odpowiedz
 • Czy jest możliwość założenia kont Direct w ING bez konieczności zamawiania kart debetowych ?

  Jackie Odpowiedz
 • @Jackie
  Potwierdzam. Miałem 1 konto DIRECT i przed chwilą założyłem drugie bez karty.

  Beata2 Odpowiedz
 • @Andrus, Beata2, Ja123 – dzięki za info.

  Jackie Odpowiedz
 • Nie wiem jak u Was. Mnie udało się założyć 5 kont Direct i 5 SSaver. Niestety podczas przelewów z kont Direct 2,3,4 i 5 nie odłożyły się zaplanowane kwoty. Odłożyło się tylko 5000 z wczorajszego przelewu z założonego dużo wcześniej konta Direct. Z dzisiejszych przelewów nic. Jak u Was ?

  Beata2 Odpowiedz
  • Normalnie się odkłada. Przelew musi być na zewnątrz i trzeba pamiętać o pozostawieniu zapasu, który przeleje się na Smart Saver. Przykładowo ustawiając odkładanie 10% z każdego przelewu, trzeba mieć na koncie 55k i zrobić przelew wychodzący na 50k, żeby 5k wylądowało na Smart Saver. Przy próbie wykonania przelewu na 55k, przelew wyjdzie ale na Smart Saver nic się nie odłoży (będzie komunikat o niemożliwości wykonania przelewu na Smart Saver ze względu na brak środków).

   asi
 • @asi
  Dzięki. Zapomniałam o tym, aby przelewać kwotę pomniejszoną o kwotę przewidzianą do odłożenia. Jutro zrobię przelewy i dam znać.

  Beata2 Odpowiedz
 • Oprocentowanie 1,6,% na Saver przez jaki jest okres czasu ? Kiedy dopisująjest odsetki ?

  rychu75 Odpowiedz
  • Nigdzie nie znalazłam okresu tego oprocentowania, więc zakładam, że do odwołania lub zmiany oprocentowania. Odsetki dopisują jak na zwykłym koncie oszczędnościowym – pierwszego dnia nowego miesiąca. Można je wypłacić od razu.

   asi
  • Czyli oprocz Konta Direct trzeba otworzyć OKO ?

   rychu75
  • nie trzeba

   Andrus
  • Im więcej osób będzie to wykorzystywało na maxa, tym szybciej ten % spadnie… A widząc co już tutaj się dzieje pewnie niedługo to nastąpi. Szkoda gadać po prostu. Zawsze kończy się to tym samym, zawsze.

   Swoją drogą ciągle mnie zastanawia czy wręcz dziwi dlaczego część z użytkowników tego bloga woli pisać tutaj komentarze z pytaniami i oczekiwać aż ktoś odpowie nie wiadomo kiedy i jak, zamiast po prostu sprawdzić informacje u źródła, czyli na stronie banku poświęconej temu produktowi, gdzie jest wszystko dokładnie opisane, co jest po prostu szybsze, wygodniejsze, a przede wszystkim pewniejsze. No ale taki mamy klimat…

   pws
  • Dla 5 tys to chyba niewielu osobom będzie się chciało to zakładać, biorąc pod uwagę problemy z przelewami. A nawet jeśli, przesadzasz z liczbą osób czytających tego bloga – to nie tysiące ani nawet setki…

   Ja123
  • Generalnie aby zapelnic konta po korek trzeba miec dosc duza kwote do dyspozycji. A jak ma sie troche mniej to trzeba przypomniec sobie teorie ciagow arytmetycznych :)

   keton
  • Zeby nie mieć problemów z przelewami, trzeba zapełniać konta stopniowo. Jedno dziennie. Najlepiej mieć jakieś konto zewnętrzne z przelewami natychmiastowymi darmowymi, np. korzyść w Alior (5 bezpłatnych), wtedy przy pewnej dyscyplinie 5 kont można zapełnić w tydzień, pamiętając rano o przelewie :-)

   Ja123
 • A czy po założeniu 5 kont Direct i 5 Saver i spełnieniu warunków, można te Direct od razu zamknąć?

  TYCH Odpowiedz
 • @TYCH
  Ale po co je zamykać? Chodzi o to, że z każdego przelewu/ zakupu kartą- z konta Direct masz odkładane końcówki/ 10% transakcji lub zaokrąglenie do 10zł/ i środki te do 5 tys. są oprocentowane na 1,6%, czyli praktycznie oprocentowanie niedostępne na rynku.

  Beata2 Odpowiedz
 • Te warunki to ja spełnię w jeden dzień i po co mi pięć kont

  TYCH Odpowiedz
 • Właśnie po to, abyś co miesiąc dostawał odsetki 1,6% do 5k. a nie od 0,05% dostępne na dziś.

  Beata2 Odpowiedz
 • Ty mnie nie rozumiesz Saver z saldem 5 tys. zostawię , ale 4 konta Direct już mi do niczego nie sĄ potrzebne , wystarczy mi jedno.

  TYCH Odpowiedz
 • A odsetki nie dopisują się do Savera ?

  TYCH Odpowiedz
 • Z tymi kontami i dziesiatkami przelewow trzeba uwazac, bo wlasnie zablokowali mi o to konto. Widac dzial bezpieczenstwa czuwa.

  keton Odpowiedz
  • Nawet stres przy wykonywaniu operacji na własnem koncie, szkoda słów :)

   pytanie
  • Ostatecznie stwierdzam, ze te 10 saverow nie sa warte czasu, ktory stracilem na zonglerke i 2 telefony do ING. Ale niech kazdy sam sobie rozwazy, czy warto dla 1x-2x zl roznicy w odsetkach. A powiedzialem sobie, ze juz nie bede schylal sie po padline. Czlowiek glupieje jednak na stare lata …

   keton
  • tez mi zablokowali ale nie konto a dostęp do bankowości elektronicznej i mobilnej (nie da sie zalogować) przez dział bezpieczeństwa.
   mam na razie tylko jeden smart Saver i jego chciałem zasililić, nie spodobał im sie jeden jedyny przelew na 39k na numer konta zapisany w Odbiorcach, na który wielokrotnie były wykonywane przelewy i tez na duże kwoty…
   Wyjęte z życia 20 minut spędzone na słuchawce

   erde
  • Tak, ING lubi czasem przyblokować jak im system wyłapie jakiś dziwny wg nich przelew, a często za dziwny nie wiedzieć czemu uznają taki, który jest wręcz przeciwnie bardzo bezpieczny, bo już z niego kasa przychodziła i wiele razy był wcześniej autoryzowany. No ale przynajmniej da się odblokować przez telefon i nie żądają obowiązkowej wizyty w oddziale.

   pws
 • A już miałem zakładać Savery, jednak nie ma to sensu – sądząc po wpisach…

  diego Odpowiedz
 • nie wiem czy macie tak samo ale w getinie robie przelew wychodzący i nie ma żadnej ale to żadnej oferty zatrzymaniowej na lokatę , nigdy tak nie miałem !!!!! co się dzieję!!!!!! przygotowanie do minusowego % :((((((

  jakes Odpowiedz
 • Ja robiłam i mi dali 0,35 na lokacie i 0,35 na koncie oszczędnosciowym

  TYCH Odpowiedz
 • Właśnie było ok 30 tysięcy , nic trudno gardzą

  kiker Odpowiedz
  • Nadrukowali tyle kasy, że wszystkie banki już nią gardzą…trzeba szukać alternatywnych rozwiązań typu obligacje, fundusze, nieruchomości, giełda, złoto itp.

   abc
 • Dobry wieczór.
  Getin przy przelewie 10 k proponowali 0,35 % .Odpuściłem . Mobilna 0,4 % też odpuściłem. Mam inny plan.

  miron Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy