Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – lipiec 2021

Choć o podwyżkach stóp procentowych ciągle możemy jedynie marzyć, to wygląda na to, że coś na rynku drgnęło. Dzisiejsze zestawienie zawiera bowiem kilka ofert, których oprocentowanie zmieniło się nie na minus, ale na plus. Na jakich lokatach lub kontach oszczędnościowych warto ulokować swoje środki w lipcu 2021? Sprawdźmy.

2% do 10 000 zł przez rok + 0,5% do 400 000 zł + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w ofercie Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistym, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 2000 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to aż przez rok!

Niska kwota maksymalna? To nie problem. Na tym samym koncie oszczędnościowym obowiązuje również druga promocja, w ramach której wszystkie nowe środki zarabiają 0,5% do 400 000 zł.

Ten sam bank oferuje również lokatę na nowe środki, której oprocentowanie wzrosło w dniu dzisiejszym z 0,4% do 0,5% w skali roku.

1,7% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 450 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej – teraz z dodatkowym bonusem. Tu do zgarnięcia mamy nawet 450 zł za założenie konta oraz 1,7% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,7% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 30.04.2021.

1,5% do 20 000 zł przez 3 miesiące

1,5% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Co istotne: nowi klienci konta osobistego mogą przy okazji zdobyć aż 500 zł na start!

1,5% w Inbanku – bez konta i dodatkowych warunków!

Ale prawdziwa perełka dopiero przed nami. Od dzisiaj do zgarnięcia mamy bowiem aż 1,5% na lokacie rocznej lub 1,3% na lokacie 6-miesięcznej w estońskim Inbanku, który działa w Polsce dzięki unijnym przepisom. Co równie ważne: kwota maksymalna lokat to aż 400 000 zł, dzięki czemu możemy tam ulokować naprawdę dużo!

1% na Lokacie Mobilnej + 420 zł w Santander

1% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz w życiu. Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać aż 420 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

0,75% w Toyota Bank

Ciekawą ofertę dla swoich obecnych klientów ma Toyota Bank. Moto Lokata dostępna jest na okres 9 miesięcy i oferuje oprocentowanie 0,75% (1,25% dla posiadaczy kredytu samochodowego Toyota Bank na dzień założenia lokaty). Lokatę możemy założyć do 50 000 zł, a łącznie takich lokat: 5 sztuk.

Pozostałe konta oszczędnościowe

A co oferują inne banki? Oprócz konta oszczędnościowego Getin Banku do zdobycia mamy ciągle 0,5% do 50 000 zł w Bank Millennium.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • NEOBANK od niedawna też ma całkiem przyzwoite oprocentowanie lokat.

  Marta Odpowiedz
  • Właśnie, dlaczego Neobank nie jest opisywany na tym blogu? Chyba zawsze mieli dobre oprocentowania…

   Klaudia
  • Był opisywany jak mieli lepsze: https://livesmarter.pl/tag/neobank
   Teraz widzę znów coś się tam ruszyło – dorzucę do wpisu jak przeanalizuje

   Michał
  • Wysoki procent tylko na nowych klientów, a dla starych 0,4% co najwyżej

   Ja123
  • Z tego na patrze na szybko dla nowych 1,1% do 10k, ale oprócz tego 0,9% do 400k dla wszystkich i 0,8% dla nowych środków do 1 mln, więc sporo więcej niż 0,4%, nadal słabo, ale przy opcjach konkurencji czołówka.

   Mateusz
  • Edit jednak 0,9% też dla nowych faktycznie

   Mateusz
  • Czy po otwarciu samego Portfela depozytowego w Neobank można później wypłacić pełną kwotę lokaty? Są jakieś limity? Bo wspominają coś o pełnej aktywacji rachunku tj. dodatkowe potwierdzenie tożsamości oraz złożenie wzoru podpisu w Placówce neoBANKU. Wie ktoś o co chodzi?

   Klakier
  • Witam.
   Otworzylem normalne konto bez karty debetowej.
   Zwrot środków tylko na konto z Banku , z którego robiłem przelew weryfikacyjny.
   Gdybyś chciał do innego banku lub na inne konto przelać musisz osobiscie stawic sie w banku i dokonać pełnej aktywacji konta.

   miron
  • Ile czasu czekałeś na dane do przelewu weryfikacyjnego? Wczoraj złożyłam wniosek o założenie konta, miałam nadzieję, że te dane wyślą mi od razu, a ciągle cisza.

   Klaudia
 • Zamiana obligacji dokonywana według:
  -obligacji posiadanych (emisji wykupywanej)
  -obligacji zamawianych (nowej emisji)
  Co powinien wybrać by by zamienić OTS0721 na COI0725, bo nie rozumiem tego pola wyboru?

  keram7m Odpowiedz
  • czy może jedna opcja zrywa obligacje? a druga zamienia po zakończeniu, ktoś wie?

   keram7m
  • To nie ma znaczenia :) w jednej opcji wybierasz ile sztuk wg nowej emisji kupujesz a w drugiej ile sztuk dotychczasowych zamieniasz :)

   Dzikus
  • aha czyli różnica to starych 100 na 101 nowych, dzięki

   keram7m
  • zauważyłem jeszcze jedno, odsetki z obligacji są liczne dla każdej z osobna i przez zaokrąglenia nie optymalnym było zakładania 3m w kwietniu bo z każdej 0,12zł (ale podatek już od całości), a zakładane lipcu będą miały 0,13zł, więc nie jest to stałe 0,5%.

   keram7m
 • konto mega oszczędnościowe na 0,01 % to największa kpina z klientów jaką widziałem …. Dobrze że do końca września przedłużona jest „korzyść” 1 % do 10 tyś zawsze te kilka zł wpadnie. Reszta poniżej krytyki. Bratanki na Węgrzech podnieśli stopy procentowe mam nadzieję że nasz siwy ch** z NBP też pójdzie po rozum do głowy i stopy podniesie.

  zenek64 Odpowiedz
  • U mnie pokazała się oferta konta oszczędnościowego: 0.1% na 3mies ale nie dali żadnego regulaminu i nie wiem czy ta propozycja dotyczy Mega KO (gdzie wszystkie przelewy są darmowe więc takie podręczne środki by się przydały) czy ta propozycja dotyczy zwykłego KO (z limitem przelewów).
   Jeśli proponują 0.1% na zwykłym KO (na którym z korzyścią do konta można uzyskać 1%) to byłby żart

   Ew@
 • mnie pokazuje w estońskim 1,3% na 6m

  keram7m Odpowiedz
  • 1,5% na 12 mies i 1,3% na 6 mies

   Michał
  • Teraz się zgadza, niestety zakładane dziś i jutro, koniec tych 6m wypada weekend, a w drugą stronę, chyba nie pójdzie natychmiastowo przez BM, jak przy zakładaniu do 20kzł.

   keram7m
  • No i schrzaniłem, Getin nie ma natychmiastowych pay-by-link BM, więc kasa dojdzie jutro.
   Ale czy w tym banku lokata w takim przypadku nie jest realnie jeden dzień krótsza, tzn. czas biegnie od założenia, a nie faktycznego wpływu kasy? (Tylko oczywiście ten jeden dzień bez odsetek.)

   keram7m
  • Trudny dla mnie jest ten Inbank.
   Mam lokatę:
   „Okres lokaty 6 miesięcy 15.04.2021 – 15.10.2021”
   Jest zapis w umowie lokaty:
   „Wypłata kwoty lokaty dokonywana jest:
   1. wraz z należnymi odsetkami następnego dnia roboczego po upływie okresu trwania lokaty”
   To kiedy wrócą mi pieniądze na konto? 15 czy 18 października?
   Ktoś to testował?

   keram7m
  • Getin ma natychmiastowe przelewy.Wczoraj założyłem 9 lokat po 20 tyś.Pieniądze na konto wrócą Ci 15.10.2021

   Jarry
  • Tak już wiem, też założyłem wczoraj i faktycznie od razu było potwierdzenie z Inbanku, że dostali kasę, dziś aktywowali, a na stronie BM są błędne informacje, co do banków obsługujących szybkie pay-by-link. Chociaż w historii operacji na lokacie, data przelewu jest z dziś, więc nie wiem czy za wczoraj policzą odsetki.
   Co do daty zwrotu środków rozumiem, że masz sprawdzone, bo właśnie okres lokaty podają o jeden dzień dłuższy i stąd to moja wątpliwość. Dzięki.

   keram7m
  • A to w Getinie maja darmowe przelewy ekspresowe? Bo jak platne to raczej slabo sie oplaca przelewac w ten sposob.

   keton
  • Usługa szybkich płatności Pay by link udostępniana jest bezpłatnie.

   Jarry
  • Pay-by-Link sam na swoje konto czy firmowe?

   Dario
 • No to InBank ładnie podniósł oprocentowanie… Ja założyłem dwie lokaty na 6 miesięcy, gdy oprocentowanie wynosiło 0,8% (koniec przypada na połowę listopada) i zastanawiam się, czy ich nie zerwać i nie założyć nowych, tych oprocentowanych 1,3%… Myślicie, że to dobry pomysł?

  Michał Odpowiedz
 • Ten InBank to bezpieczna opcja? Nie będzie żadnych niespodzianek?

  eLch Odpowiedz
  • Gwarancje Estońskiego odpowiednika BFG. Ja osobiście korzystam trzeci rok.

   Michał
 • Orientuje się czy inbank natychmiast zwraca środki w przypadku zerwaniu lokaty czy może to trwac dłużej tak jak np. w Facto?
  Miesiąc temu założona roczna na 1.00

  savi Odpowiedz
  • Będę prawdopodobnie testował jutro bo też chyba zerwę i założę od nowa :)

   Michał
  • Natychmiast zwraca środki,zrywałem wczoraj.

   Jarry
  • Rzeczywiście, środki wracają niemal natychmiast. Założona 6 miesięczna z nadzieją o lepsze jutro ;)

   savi
  • W facto, środki po zerwaniu lokaty, zwracają najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

   Majk
  • Wczoraj po 21 mail o zerwaniu lokaty do InBank, dziś drugim elixirem kasa na koncie.

   Bolo
 • Alior, urodzinowa nadal 0,5 %.

  Bogdan Odpowiedz
 • A w Getinie oferta specjalna na lokatę o oprocentowaniu 0,6% ;-)
  [ale nie przy przelewie, tylko baner w apce]

  Be@ Odpowiedz
 • Mam pytanie ws zakładania lokat w Inbank. Mam tam założone 2 lokaty roczne, ale zakładane ponad pół roku temu i już nie pamiętam jak to jest z tym kontem powiązanym – podczas zakładania konta w Inbank podałem konto powiązane, z którego opłaciłem te lokaty i na które mają wrócić środki po ich zakonczeniu. Teraz chciałbym założyć kolejne lokaty. Czy w celu opłacenia tych kolejnych lokat muszę zrobić przelew koniecznie z tego konta powiązanego czy z dowolnego?

  Paweł Odpowiedz
  • Z dowolnego działa.
   Ale nie wiem jak po zakończeniu lokaty lub po zerwaniu, czy wpłynie na powiązane, czy na to z którego dana lokata była opłacona.

   keram7m
  • Dzięki. Z tego co pamiętam to po zakończeniu może wpłynąć tylko na powiązane, ale właśnie nie byłem pewien jak jest w drugą stronę :)

   Paweł
  • Środki wracają na rachunek z którego została zasilona lokata.

   Jarry
 • Czy jako nowy klient neobanku mogę założyć najpierw lokatę na 1,1% a później tą na 0,9%?

  dariusz2 Odpowiedz
 • Bank Millennium bez zmian, 0,5% do 50 tys. złotych. Promocja obowiązuje od 5 lipca do 4 września 2021 r.
  Wpłać nowe środki i zyskaj promocyjne oprocentowanie. Nowe środki to środki przekazane na Konto Oszczędnościowe Profit po dniu badania sald, czyli po 30 czerwca 2021 r.

  zaqu Odpowiedz
 • Witam.Wiecie może dlaczego jak wpisuję cyfry to one się nie pojawiają?(robię to na telefonie)

  mateuszurbaniak41@gmail.com Odpowiedz
 • SMS od Getin: Oferta 3 mies. lokata na 0,6% do 200 tys. zł. Tylko w bankowości internetowej do 07.07.2021

  wojak Odpowiedz
  • też dostałem tego SMSa, ale w bankowości internetowej nie ma takiej, ale i tak bym nie skorzystał

   keram7m
  • U mnie jest baner w aplikacji mobilnej.

   asi
  • W Getinie teraz dają 0,5% do 400k na 3mc (konto oszczędnościowe) przy chęci przelania kasy do innego banku

   Scorp
 • Na inbankpolska.pl gdy nie mam konta i próbuję wpisywać kwotę do oprocentowania i wpisuję ponad 100 tys to pokazuje: „Wprowadź wartość pomiędzy 5 000 a 50 000”

  To jak to jest z tym limitem do 400 tys?

  Bartass89 Odpowiedz
  • Lokatę możesz założyć do 50 tyś każda a ich suma nie może przekroczyć 400 tyś.

   Jarry
 • Czy ktoś korzystał z lokat lawendowej lub szafranowej(1,2%) w neobanku? Czy jeżeli założę konto w oddziale banku w Warszawie to będę miał możliwość założenia wspomnianych lokat?
  Pytam bo na stronie banku w dwóch miejscach są zamieszczone wykluczające się informacje tzn że można w/w lokaty założyć w dowolnym oddziale a w drugim miejscu że tylko w wymienionych oddziałach (Poznań/Wrocław)…

  Michał Odpowiedz
  • Nie, nie korzystałam, ale…. Z lokaty dla NOWEGO można skorzystać (jak sama nazwa wskazuje) tylko raz. Jak założysz jedną z lokat – niezależnie którą – to przy zakładaniu drugiej nie będziesz już nowym użytkownikiem. Lokaty szafranowa i lawendowa różnią się tylko dostępnością geograficzną – jak klikniesz „dodatkowe informacje” to w ostatnim punkcie masz info w jakich oddziałach, którą możesz założyć. Generalnie mają tak, że jest Poznań i Reszta Świata ;-) Jak chcesz zakładać w Warszawie, to możesz tylko Szafranową.

   Upewnij się jeszcze w banku jak jest z „ewentualnym” zamykaniem konta. Bo jak ja zakładałam (dawno temu) konto i lokatę przez internet, czy telefon (bo konsultant oddzwonił i umowa została zawarta telefonicznie), to zamykanie też było możliwe tylko i wyłącznie telefoniczne (wiem, bo wysłałam do nich pismo). Przez analogię – jak zakładasz w oddziale… no właśnie – upewnij się, bo może ta różnica w % nie jest warta tyle Twojego czasu.

   Be@
  • Będę zakładał tą lokatę w poniedziałek, to podzielę się szczegółami na gorąco :)

   Adam K.
  • Bardzo o to prosimy. I z góry dziękuję.

   Lidia
 • Odwiedziłem wczoraj warszawski oddział NeoBanku. Ładny wystrój, momentami przypominający Idea Bank. Udałem się z myślą o założeniu lokaty szafranowej, czyli 3-miesięcznej z oprocentowaniem 1,2 do 50 tysięcy.

  I teraz największe smaczki:
  1) Lokatę zakłada się w oddziale. Nie ma możliwości wglądu w nią z poziomu bankowości internetowej, nawet jeśli założy się u nich konto. Po prostu wszystko robi się w oddziale. Największy smaczek to opłata za przelanie środków na wskazane konto w wysokości 3 złotych.

  2) Założenie lokaty w oddziale wyklucza skorzystanie z innych promocji przy otwarciu konta.

  3) Ich ROR jest reklamowany jako bezpłatny, tymczasem karta kosztuje 2,50 zł, zaś każdy przelew tradycyjny to koszt 50 groszy. Jedyną ciekawostką (na plus) jest opcja szybkiego przelewu za złotówkę, jak niegdyś w Nest Banku.

  Generalnie mam mieszane uczucia. Niby umowę podpisałem, ale mocno zastanawiam się nad przelaniem pieniędzy na rachunek lokaty. Brak wglądu i samodzielnej możliwości zerwania środków wzbudza mój niepokój i nie wiem, czy chciałbym instytucji tak działającej powierzyć swój majątek. Może przesadzam, ale taki system obsługi lokat jest dla mnie co najmniej dziwny.

  Adam K. Odpowiedz
  • Jak rozumiem założyłeś li-tylko lokatę ? Bo z przelewem płatnym problem był też przy zakładaniu lokaty internetowo/telefonicznie – dlatego trzeba było założyć do niej rachunek techniczny (nie pamiętam jak to się u nich nazywa). Wówczas przelew był z lokaty na konto techniczne, a stamtąd na zewnątrz = bezpłatnie. Masz w ogóle dostęp do ich bankowości internetowej ?

   Be@
  • Nie mam. Byłem święcie przekonany, że będzie tak, jak w IdeaBanku – że mimo braku ROR, pojawi się dostęp do bankowości i wgląd w lokatę. Tutaj tego nie ma. Szczerze mówiąc, chyba popieprzę ten cały „neo”, a oszczędności przeniosę do Żubra, korzystając z oferty lokaty powitalnej oraz Konta Świat Premium ze złotą kartą na 2 lata za free. :)

   Adam K.
 • Neobank niestety już poleciał na 0,4%

  denek Odpowiedz
 • In bank też obniżył oprocentowanie lokat. 6 mies. z 1,3% na 1,05%

  Bonifacy Odpowiedz
 • Millennium daje lokatę specjalną 0.5% na 3m do 50k przy próbie przelewu.

  Łuki Odpowiedz
 • A proszę powiedzieć co sądzicie o takim ulokowaniu pieniędzy zakup działki rolnej do 1ha (osoba nie będąca rolnikiem) następnie odrolnienie jej w ciągu 5-ciu lat w których nie można jej sprzedać a potem sprzedaż z zyskiem?

  Mateusz Odpowiedz
  • A wiesz na czym polega odrolnienie? I dlaczego uważasz, że nie możesz sprzedać jej w ciągu 5 lat?

   MZM
  • Można sprzedać przed upływem 5 lat, ale płacimy PIT od dochodu (czyli od tego, co na działce zarobimy). Po 5 latach PIT nie ma (poprawcie mnie, jeśli się nie mylę, bo nie jestem specjalistą od nieruchomości).

   Co do odrolnienia – tu moja wiedza jest jeszcze mniejsza, ale opcje zdaje się są trzy: kupujemy działkę rolną która w MPZP ma przeznaczenie budowlane; występujemy o WZ jeśli w okolicy są domy; budujemy się zagrodowo – ale do tego trzeba być rolnikiem. Czy jest jeszcze jakaś inna opcja? Sam się chętnie dowiem, bo to odrolnienie to nie jest taki zero-jedynkowy proces jak się może wydawać.

   A, no i oczywiście przy wyższych klasach gruntu płacimy za odrolnienie powyżej 500m2 (dla działek budowlanych).

   Michał
  • Czy ktoś jest nam w stanie odpowiedzieć?

   Mateusz
 • Hmm wczoraj skończyła mi się lokata w facto. Oczywiście nieodnawialna. Jest 8:03, następnego dnia i nadal środki nie wróciły na konto w facto, a lokata jest widoczna. Miał ktoś taką sytuację? Pierwsza sesja jest u nich o 7:25 i do tej pory zawsze środki wracały przed tą godziną.

  Paweł Odpowiedz
 • Wystartowała nowa BLIKOMANIA. Tym razem rejestracja w loterii kosztuje 1zł (ale na szczytny cel).

  Be@ Odpowiedz
  • tym razem przynajmniej jest uczciwie i rozdadzą wszystkie nagrody bo nie losują klienta który mógł danego dnia blikiem nie zapłacić a losują konkretną godzinę i na jej podstawie klient który jako pierwszy o danej godzinie lub po niej wykonał transakcje blik wygrywa – także zmiana na plus

   zenek64
 • Zestawienie najlepszych okazji za sierpień będzie, czy oprocentowanie tak spadło, że szkoda czasu i nerwów, by to jeszcze robić?

  Jarosław Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy