Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na sierpień

Przed nami kolejny miesiąc kalendarzowy, a to oznacza tradycyjne zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy gdzie w chwili obecnej możemy ulokować swoje środki tak, aby zarobiły jak najwięcej. A tu w chwili obecnej coraz większą rolę odgrywa nie tylko wysokość oprocentowania, ale również ewentualna premie na start, znacznie zwiększająca finalną stopę zwrotu.

2% do 20 000 zł przez 4 miesiące + 150 zł na start

Pierwszą z propozycji jest więc oferta Pekao. W zamian za założenie konta osobistego i spełnienie prostych warunków możemy zgarnąć 100 zł w gotówce oraz dodatkowe 50 zł w formie bonu. Oprócz tego w ramach oferty możemy założyć konto oszczędnościowe, które płaci nam 2% w skali roku przez okres 4 miesięcy. Kwota maksymalna to 20 000 zł, więc dla wielu osób będzie w zupełności wystarczająca.

2,5% do 20 000 zł przez 4 miesiące + 140 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma również mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 140 zł za założenie konta oraz 2,5% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, a nie zabierać. Kwota maksymalna i czas trwania oprocentowania są identyczne, jak w ofercie Pekao.

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 2,5% przez 4 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 30.04.2020.

2% do 10 000 zł przez rok + 50 zł na start

Podobną do Pekao ofertę ma również Getin Bank. Różnica jest jednak taka, że 2% zgarną nowi klienci (zakładający również konto osobiste) ale przez okres 12 miesięcy. Mniejsza jest jednak kwota maksymalna – wynosi 10 000 zł. Bank wymaga jednak od nas dodatkowych działań: oprocentowanie będzie naliczone pod warunkiem, że zapewnimy comiesięczne wpływy 1500 zł. Dodam również, że zakładając konto osobiste możemy zgarnąć dodatkowo 50 zł na start w ramach programu poleceń.

2% do 20 000 zł przez 4 miesiące + 200 zł na start

2% jest ciągle dostępne w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że nigdy wcześniej nie korzystaliśmy już z Lokaty Mobilnej. Możemy na niej ulokować do 20 000 zł na okres 4 miesięcy. Do założenia lokaty potrzebne jest darmowe konto osobiste, za którego założenie zgarniemy obecnie 150 zł premii + 50 zł w programie poleceń :)

Lokaty Facto i Inbanku

No dobrze, a co zrobić z jeszcze większymi kwotami i bez zabaw w promocje na start? Tu z pomocą przychodzą banki działające w Polsce na podstawie europejskiej licencji bankowej – czyli włoskie Facto i estoński Inbank. W tym pierwszym do zgarnięcia mamy obecnie 1,6% na depozytach 9- i 12-miesięcznych. Kwota lokaty jest w zasadzie dowolna.

A co słychać u estońskiego konkurenta? Tu oprocentowanie już spadło i najwięcej zyskamy na lokatach o nieco dłuższym terminie. Na tych bardziej sensownych zarobimy 1,75% (lokata 2-letnia) czy 1,5% (roczna). Pełne zestawienie prezentuje się następująco:

1% na pozostałych promocyjnych kontach oszczędnościowych

Co, jeśli chcemy mieć środki pod ręką i jednocześnie coś tam na nich zarabiać? Tu pozostają nam promocyjne oferty kont oszczędnościowych, które obecnie oscylują w okolicach 1%. Taką stawkę otrzymamy m.in. w Getin Banku (ale aż do 200 000 zł) czy Banku Millennium (do 100 000 zł).

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • niestety coraz krótsze jest to zestawienie. tylko podziękować dobrej zmianie.

  jaro Odpowiedz
  • Poza Polską jest więcej, tam zainwestuj.

   wally
  • Za Platformy tak nie było…

   Marcinek
  • Za Bieruta bylo lepiej …

   keton
  • pewnie dlatego że wtedy nie rozdawali 1300 zł w sierpniu za samo posiadanie bahora w wieku szkolnym (500 plus wyprawka i jeszcze bon na wakacje dla tej samej grupy odbiorców) – a reszta niech pracuje za miskę ryżu i się martwi jak coś wypracuje że inflacja to pochłonie….

   zenek64
  • @zenek64
   Nie masz co zazdrościć beneficjentom programu NieMuszęPracowaćWystarczyŻeZrobięDziecko+ bo ich sytuacja jest coraz cięższa.

   „Świadczenie, które im się należy” nie było jeszcze rewaloryzowane. Czy zdajesz sobie sprawę z tego co to oznacza?
   Za te 500 zł mogą obecnie sprezentować swojemu dziecku mniej… czekaj… co ja piszę … mogą zakupić dla siebie znacznie mniej fajek i browarów niż wcześniej (tatuś+mamusia), a dodatkowo ceny usług fryzjerskich i kosmetycznych poszybowały w górę (głównie mamusia, ale coraz częściej i tatuś).

   Kolejny problem jest taki, że bonu na wakacje nie można zamienić na wspomniane fajki + browar – to jest dopiero tragedia. Nie pozwala im się rozporządzać ich własnością – mogą tylko jechać na wakacje i to w dodatku tylko w Polsce, a to przecież bon który im się należy – smuteczek.

   Dlaczego dyskryminujesz niepracujących i odbierasz im prawo do puszczenia dymka, napitku oraz nowej fryzury i tipsów? Tak nie wolno, przecież to suweren. Popraw się :-)

   Tomko
  • Bon można komuś opchnąć, a za to kupić fajki :) Można też fikcyjnie zrealizować dzieląc się z przedsiębiorcą. Całych 500zł się nie uzyska, ale zawsze coś.

   Łuki
  • Bonu turystycznego nie można opchnąć-jest przypisany do konkretnej rodziny i przy korzystaniu trzeba pokazać dowód. Zapewne z bonem 500+ będzie podobnie.

   Dobcio
  • zamiast prześmiewać pomyśl tylko że część z tych rodzin brało kredyty czy debety w ROR aby kupić sobie te „fajki i tipsy” – banki udzielały więcej kredytów zarabiały i miały więcej kasy na promocje dla nowych wisienkowiczów oraz nie odbijały sobie strat podnosząc gdzie się da opłaty za konta, karty itd…. teraz COVID ilość udzielanych kredytów spadła (zainteresowanie kredytami spadło) stopy procentowe są jakie są klient nie zarobi a banki już podnoszą opłaty. Suweren głosujący „jak trzeba” w większośći nie wie co to waloryzacja więc nikomu się jakiejś tam waloryzacji nie obiecywało. A jak coś nie było obiecane to po co to robić?

   zenek64
  • To załóż w Niemczech jak ci przykazał Ryży… ooo większość lokat ma ujemne oprocentowanie? Ale niefart
   To może w Argentynie… tam dostaniesz kilkadziesiąt procent.

   A tak z innej beczki: wszyscy których znam i mają dzieci, a głosowali na PO, biorą 500+. To dopiero jest patologia, zakłamanie i wspieranie rozdawnictwa!

   Dario
  • @Dario Mati milioner były prezes banku co ośmiorniczki jadł i powiedział raz prawdę o suwerenie w rozmowie z innym prezesem banku też bierze i nie wstydzi się tego…. ujemne stopy – pod tym względem dogonimy Niemców szybciej niż obiecywali rządzący. Masz jakieś wątpliwości? System pokazuje że nie opłaci się oszczędzać że nie opłaci się pracować ze trzeba przejadać i brać kredyty „bo tanie” i to się niektórym ludziom podoba że tak rozdają – ciekawe tylko skąd mają żeby rozdawać?

   zenek64
 • Po jakim czasie od wpłaty 1500zł do Aliora oprocentowanie KO wzrośnie z 1,7% do 2,5%?

  Greggg Odpowiedz
  • Yyy..nie ma takiego oprocentowania w Aliorze. W ramach korzyści jak w ciągu miesiaca będziesz miał wplyw 1500, to oprocentowanie za cały miesiąc będzie wynosiło całe 1proc

   Anom
  • @Greggg Na drugi dzień. Ja zrobiłem wpływ na 1500 zł w sobotę i w niedziele mam już 2,5%

   @Anom: Oczywiście, że jest. 4. edycja promocji KMO nadal trwa dla niektórych.

   edeanex
 • Witam.
  Wielkie dzięki dla Admin za info o Mbank. I tu cytat :
  „Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 2,5% przez 4 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 30.04.2020.”

  miron Odpowiedz
  • W regulaminie nie ma mowy o pełnych miesiącach kalendarzowych, tylko o pełnych miesiącach od dnia otwarcia.
   „Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku do regularnego oszczędzania przez cztery kolejne pełne miesiące”.
   I stąd się bierze to „nieoficjalne oprocentowanie” w miesiącu otwarcia, ale skończy się też wcześniej.

   Łuki
 • To jak z millenium? juz nie dziala patent ktory mialby obowiazywac w przyszlym tygodniu, tym razem dla 1%?

  Pako Odpowiedz
  • Niestety daty badania salda dla Millennium stały się nieprzewidywalne :/
   Jeśli natomiast miałbym szacować, to ta data już raczej była. Dlaczego? Sporo osób załapało się na ostatnie 2,6% kiedy do tego namawiałem i dosłownie tydzień temu skończyło im się promocyjne oprocentowanie. Nie zdziwię się, jak Millennium zechce ich wykluczyć = ustawić datę przed końcem ich promocyjnego okresu.

   Michał
 • W BOS Bank jest promocja na KO, 2% do 50 tys., 1,5% powyżej tej kwoty, z warunkami, będzie prześwietlenie

  https://www.bosbank.pl/__data/assets/pdf_file/0015/22164/Regulamin-Promocji-EKOkont-oszczednosciowych.pdf

  Ja123 Odpowiedz
  • …będzie prześwietlenie?

   Ja123
  • Chyba to przeterminowane:
   „Okres Promocji trwa od 1 lipca 2017 roku do dnia jej odwołania przez Bank.”

   keram7m
  • U nich na stronie nadal jest informacja o tej promocji

   Ja123
  • Wysłałem do nich zapytanie, czy to jeszcze obowiązuje

   Ja123
  • Oprocentowanie standardowe obowiązujące od 1 września 2020 r. :
   0,40% dla salda do kwoty 50 tys. zł
   0,50% dla nadwyżki środków ponad 50 tys. zł

   Oprocentowanie standardowe obowiązujące do 31 sierpnia 2020 r. :
   1,00% dla salda do kwoty 50 tys. zł
   1,10% dla nadwyżki środków ponad 50 tys. zł

   Oprocentowanie promocyjne:
   2,00% dla salda do kwoty 50 tys. zł
   1,50% dla nadwyżki salda powyżej kwoty 50 tys. zł

   wacek
  • więc chyba promocyjne jest jak najbardziej aktualne :)

   wacek
  • Szkoda że w tej promocji nie ma gwarantowanego oprocentowania przez jakiś okres. Bank może obniżyć oprocentowanie w dowolnym momencie, informując o tym na stronie :(

   wacek
  • Jeśli obowiązuje od 2017 roku i pamiętamy jakie wtedy było oprocentowanie w innych bankach to pewnie szybko zakończą. Szczególnie jeśli teraz dużo osób otworzy i przeleje im środki. Szkoda otwierać konto jak za tydzień okaże się, że koniec promocji. Z drugiej strony od września 0,5 lub 0,6 powyżej 50 tys. jako standardowe i bez warunków lub ograniczeń na tle rynku nie jest najgorsze(straszne czasy jeśli takie oprocentowanie uważane jest za dobre).

   Budzi
  • Czuję, że właśnie rozpocząłeś proces zamykania tej promocji, a Ty chcesz prześwietlenia? Ja bym jednak wolał, aby ten wątek został oczyszczony, a nie prześwietlony ;)

   abc
 • Czy macie w R jakieś limity 24-godzinne zasileń kartą ? Dawno nie korzystałem z R, apka wizualnie się zmieniła, zasiliłem debetowymi na łączną kwotę 280 zł i mam już komunikat, że limit 24 godzinny zasileń wykorzystany.

  Gruby Rychu Odpowiedz
  • Przed chwilą zrobiłem 3 zasilenia na łącznie 820 zł i nie miałem takiego komunikatu.
   Będzie lipka jak wprowadzą ograniczenia doładowania debetówkami z racji, że można doładowywać przelewem z polskich kont.

   Adam546
  • Być może limit jest ilościowy, bo robiłem małe zasilenia po 20/30 zł, żeby spełnić warunki bezpłatności kart.

   Gruby Rychu
 • Mam KO w Pekao w promocji 2,5%. Tylko, że nigdzie nie widzę naliczonych odsetek za miesiąc lipiec. W historii nic się nie pokazuje. Czy możliwe, że odsetki pojawią się dopiero w dzień roboczy jutro?

  dariusz2 Odpowiedz
  • Weszłem na apkę i pokazuje ,że wczoraj wpłyneły odsetki.

   malutki
  • Miałam tak dwa kolejne miesiące, czekałam do 6 czerwca i zgłosiłam, następnego dnia były. W lipcu to samo. Tym razem naliczyli o czasie.

   Magda.s.
  • Na infolini mówią, że odsetki są sle ich nadal nie widzę

   Greggg
 • Jest pięknie. Szczególnie jak pomyślę, że jutro wstanę rano i pójdę do roboty pracować na czyjeś 500+…

  Krzysztof Odpowiedz
  • Przecież też możesz dołączyć do beneficjentów, wystarczy że zrobisz dziecko :)

   Dobcio
  • @Dobcio niech wszyscy dołączą do programu i przestaną pracować przecież to takie proste. ciekawe skąd będą pieniądze na te programy? Rozdawnictwo jest demoralizujące i do niczego dobrego nie prowadzi, ale przekonacie się o tym jak będzie za późno.

   jaro
  • Chłopie nie ośmieszaj się i nie kompromituj. Co to 500 zł? Jedne zakupy i kasy nie ma.

   Nikt
  • @Nikt typowy ignorant z ciebie. Dziwisz się że zakupy zdrożały jak pieniądze darmo rozdają na lewo i prawo? Chyba nie wiesz skąd biorą się pieniądze na to rozdawnictwo. Pieniądze to trzeba zarabiać a nie czekać jak ktoś da, bo to jest złodziejstwo -jak jednym się zabiera a drugim daje.

   jaro
  • Oo to to właśnie… Smutne i bezdennie głupie, można rzec, patologiczne rozdawnictwo, bez spełniania odpowiednich kryteriów. Albowiem gdyż ponieważ nie od dziś wiadomo, że lepiej dać wędkę niż ryby. Ale to nic w porównaniu ze wspaniałym rozwojem. Wszystkiego. I wszystkich. Czego życzę od wielu dekad kolejnym miłościwie panującym? Popełniania mniejszej ilości błędów. Osobiście pasjonuję się m.in. pilnowaniem aby spełniane były zapisy regulaminów promocji ;) Spełniajmy się na osobiście wybranej niwie… A może muzie… A może na muzie i na niwie przy fajnej muzie albo i bez… Hm, to tak na piękny początek tygodnia oraz w sumie to miesiąca (licząc dni robocze).

   Krzysztoff
  • W Niemczech siedzi mnóstwo Polaków, którzy też dostają i to w Euro. Już nie będę wspominał o „emigrantach” z Afryki, którym się należy kasa jak psu zupa. Zdrowe byki, przetrwali niebezpieczną podróż przez pół świata, a teraz sobie siedzą w Europie w nowych enklawach specjalnie dla nich stworzonych i inkasują farsę, albo kogoś napadną, bo to przecież normalne. Nikt się przeciw temu nie burzy, bo się ich boją.
   Ty pracujesz na emerytury i renty innych, to może też poddać wszystkich emerytów i rencistów eutanazji, bo przecież ogromna większość ich kasy przepadła w roku 89. Teraz powinni dostać max. 1/3 tego co dostają, więc to jest równoznaczne z eutanazją. Może też nie ratować dzieci z wadami, bo i tak umrą, a jeśli nie, to trzeba będzie wydać na nie po kilka milionów zł…
   Zastanów się co ty bredzisz.

   Dario
 • Z OKO Bonus w ING wszystkie przelewy w miesiącu na ror są darmowe tak jak w getinie na EKO ? Wydaje mi się , że tak ale proszę o potwierdzenie ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Wygląda na to , że musi być wyższe nad saldo początkowe każdego dnia aby liczyło się promocyjne oprocentowanie . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • [Offtopic] Podpowiedzcie czy stosujecie jakieś „ułatwiacze” do spełnienia warunków bezpłatności dla wielu kont? Ja do tej pory korzystałem z doładowań telefonu na kartę, ale teraz przechodzę na abo :-/ A z drugiej strony płacenie za bułki w przypadku paru kont to tak średnio :-/

  pytalski Odpowiedz
  • Niektóre konta mają warunek bezpłatności w postaci transakcji BLIKiem. A BLIKiem da się gdzieniegdzie spłacić zadłużenie.

   ms118611
  • Płacę za rachunki za pomocą serwisu Moje Usługi. Na początku miesiąca obciążam każdą kartę kwotą 1 zł (w Santanderze 5×1 zł) , a pozostałą do zapłaty kwotę reguluję blikiem z konta w Credit Agricole, gdzie korzystam z promocji 5 % zwrotu.

   g.romek
  • Co to za promocja w CA? Możesz coś więcej na ten temat?

   jmg
  • @g.romek Płacisz jakieś rachunki po 1zł? ;) czy kupujesz bułki?

   edeanex
  • Jmg, to promocja na utrzymanie przy próbie zamknięcia konta. 5% na rok do 300 zł od wszystkich rachunków, także czynszu, jeśli jest w nim woda

   Ja123
  • @edeanex
   Płacę rachunki – najpierw po 1 zł dla zapewnienia bezpłatności kont ;) a później z CA opłacam pozostałą kwotę – dla zwrotu 5%.

   @jmg
   Promocja dotyczy ogólnie płatności mobilnych i kartowych i powtarza się cyklicznie. Jest to jedna z trzech promocji do wyboru dostępnych przy zakładaniu konta.

   Co prawda można uzyskać maks. 200 zł zwrotu rocznie, czyli co miesiąc 16,67 zł, ale to zawsze coś, bo rachunki i tak trzeba płacić.
   I warto też pamiętać, że inne banki (jak np. TMUB ) niestety nie naliczają zwrotów od płatności wykonanych w Moich Usługach. I za to duży plus ode mnie dla CA.

   g.romek
  • @g.romek: To w Moich Usługach można rozłożyć sobie np. czynsz 500zł na płatności 1zł, 1zł, 1zł, 1zł i 496zł? Jeśli tak to jak? I co sądzisz ogólnie MU? Bo trochę osób pisało, ze płatność rachunku przez nich idzie nawet ponad tydzień.

   edeanex
  • @edeanex:
   Można. Ja akurat postępuję w ten sposób z rachunkami za prąd. Jeśli dodasz dostawcę do zdefiniowanych, możesz wysłać do niego dowolną ilość przelewów i na dowolne kwoty. (Na początku pobierali czasem opłatę 89 gr, ale teraz wszystkie przelewy są bezpłatne.)

   A co do MU – korzystam z tego serwisu właśnie ze względu na te „myki” z kartami – łatwo uzyskać bezpłatność kilku kart bez ruszania się z domu. Robię to na początku miesiąca i już o tym nie myślę, a potem korzystam tylko z kart, które dają jakieś zwroty, czy inne korzyści. Poza tym otrzymałem od MU kilka kuponów promocyjnych i jeden jeszcze czeka na realizację. Tak więc nie narzekam :)
   Co do szybkości przelewów – może na początku były jakieś większe opóźnienia. Teraz trudno mi powiedzieć jak jest, bo staram się nie odkładać płatności na ostatni dzień. Moim zdaniem dla pewności lepiej wysłać 2-3 dni wcześniej.

   g.romek
  • Od kiedy MU nie pobierra opłaty ? lipcowe rachunki wysyłane z opłata po 0,89 PLN

   Andy59
  • Poznań – doładowuję kartę PEKA w automacie na przystanku. Można już od 1 zł.

   qq
 • Pytanie z innej beczki. Kto z Was ma/miał możliwość zakupienia dwunastoletnich obligacji rodzinnych, tych od 500+ (ROD0832)? Zarówno u mnie jak i żony tylko ROD0826.

  ms118611 Odpowiedz
 • Korzystanie z promocji bankowych za założenie konta (pieniądze czy nagrody rzeczowe) jest ok. Natomiast szukanie teraz najwyżej oprocentowanych lokat nie ma najmniejszego sensu. Wkładanie pieniędzy do włoskiego czy estońskiego banku to proszenie się o kłopoty (szczególnie mam na myśli włoski bank). Tymczasem są na gpw spółki, które regularnie od ponad 10 lat w każdym roku wypłacają wysokie dywidendy (% dywidendy wielokrotnie przekraczający oprocentowanie lokat), a Wy szukacie lokaty na 1,5% :)

  Andres Odpowiedz
  • >>>szukanie teraz najwyżej oprocentowanych lokat nie ma najmniejszego sensu

   Ja bym to nazwał tak delikatnie : „przyzwyczajenie”.

   Ale tu nie chodzi o te większe środki, bo te są już dawno ładnie poukładane (dywersyfikacja).
   Chodzi o tą resztę 400-800 k co została na drobne wydatki i żal jej bo się dewaluuje.

   Bogdan
  • Bogdan. Lepiej się nie deklaruj na forum ,że masz środki 400 k i więcej. To forum jest otwarte.
   „Chodzi o tą resztę 400-800 k co została na drobne wydatki i żal jej bo się dewaluuje.”

   miron
  • Interes życia można zrobić na tych spółkach dywidendowych (szczególnie tych ze sporym udziałem Skarbu Państwa). Najlepiej kupić akcje na górce, dostać dywidendę i patrzeć jak cena akcji leci na łeb, później zostaje kiszenie akcji przy stracie -50% (bo pojęcie stop-loss jest nieznane większości) albo ostatecznie sprzedaż na wezwaniu (jak np. w przypadku spółki Energa, po cenie nieporównywalnie niższej niż w ofercie publicznej – oficjalne okradanie akcjonariuszy przez Państwo).

   Po fakcie to każdy jest mądry. Gdybym był złośliwy, to bym Ci napisał, żebyś dalej bawił się w dywidendę a ja polecam sprzedawać pakiety akcji kupione w marcu ze 100-200% zyskiem.

   Tomko
  • miron
   To z humorem napisałem, a czasami można sobie też trochę i pomarzyć.
   Ale masz rację – ktoś może nie mieć poczucia humoru…

   Bogdan
 • Getin daje jakąś propozycję dzisiaj przy przelewie na zewnątrz ? W Ideii jest jakaś zawrotna lub na nowe środki ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Jest w Getinie jakaś propozycja utrzymaniowa konta?
  Kończy się 2,7% na KO, to będę chciał zamknąć.

  TomL Odpowiedz
  • Ja zamykałem 2 miesiące temu Konto Osobiste Noble i nie zaproponowano mi absolutnie nic.

   Dobcio
  • Getin zaproponował 0,9%@2 miesiące i 0,7%@3 miesiące przy próbie przelewu po 50 kzł do Mille i Idea.

   qq
  • Wczoraj dawali 0,9% dzisiaj 0,8% na 2m.

   R
  • Jest 5 % zwrotu kartą lub blikiem – max 30 zl miesięcznie przez 6 miesięcy jeśli zgodzisz się z nimi pozostać mimo tragicznego oprocentowania oszczędnośći.

   zenek64
  • Zenek – jak skladane wypowiedzenie – on-line czy telefonicznie?

   keton
  • wypowiedzenie w oddziale propozycja telefonicznie po kilku dniach – wg regulaminu który dołączyli to się nazywa „Zatrzymaj konto 6. edycja” – i trwa od 1 maja do 31 sierpnia po rozmowie wysyłają regulamin w bankowości mobilnej/internetowej.

   zenek64
  • A konta uzywales aktywnie czy lezalo zupelnie niewykorzystywane?
   Ile lat mialo to konto?
   Pytam, bo zona ostatnio zlozyla takie wypowiedzenie i nikt nie zadzwonil. Ja tez konto zamykalem na poczatku roku – zadnego kontaktu.

   keton
  • na ROR tylko spełniałem warunek bezpłatności – korzystałem z KO od promocji do promocji na zasadzie trójkąta Mille/Alior/Getin (bo tam trzeba było przeczekać między edycjami aby znowu korzystać z podwyższonego oprocentowania). Dlatego gdy obniżyli oprocentowanie konto przestało mi być potrzebne wypowiedziałem i zadzwonili z ofertą – tak jak pisałem wcześniej ta edycja oferty jest od maja nie wiem czy to ciągła promocja i kolejna edycja utrzymanki pojawia się zaraz po niewygaśnięciu poprzedniej czy jest to raczej akcyjne od przypadku do przypadku. Nawiasem mówiąc Mille też proponuje 5 % zwrotu za płatności BLIK i 2 % za płatności kartą max 30+30 miesięćznie przez pół roku za utrzymanie konta 360.

   zenek64
  • Mille juz chyba nie. 2 konta ostatnio zamkniete – brak kontaktu. A wczesniej sie udawalo. W Getinie tez brak kontaktu, ale na 2 dni przed koncem zona odwolala wypowiedzenie. Konto tez bylo uzywane tylko jako KO. Czyli loteria.

   keton
  • Millennium nadal daje tylko chyba wybiórczo. Mi jakoś czas temu nic nie zaproponowali, a nie dawno teściom dali tą ofertę 360 zł w pół roku.

   drudar
 • Dzięki . A w idei jest jakaś zawrotna , ktoś coś wie ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • w piątek dawali rano 1%, po południu 0,9%, niezależnie od banku docelowego

   keram7m
  • Dzięki , a miałeś tam środki z kończącej się lokaty? Próbowałem teraz przelewów do różnych banków na 11 k i nic , żadnej zawrotnej. Może dlatego , że wpłaciłem przed 5 min. Expresem z wbk na próbę a środki nie były wcześniej w Ideii. xyz

   prawdziwy-xyz
  • nie kończyła się lokata, też wlałem, ale zwykłym i próbowałem wylać różne kwoty, ale już lepsza wtedy była na nowe środki 1,1%/2m

   keram7m
  • Dziś Zawrotna w Idea na 0,8% przy przelewie do Mille

   Kuba01
 • Od dziś Getin EKO i do 20 sierpnia: 1% | 200k | 62 dni |dzień badania: 28 lipca.

  ***
  @keton – mam pytanie, mogę prosić o kontakt na: livesmarter at fajne.to

  Be@ Odpowiedz
  • A ile % było ostatnio na EKO w getinie i do jakiej kwoty ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • było to samo, zmienił się dzień badania ;-)

   Be@
  • Właśnie zapomniałem o odsetkach, na EKO i teraz nie wiem czy mi się nie uaktywniła promocja, ale zwykle to przychodził komunikat, więc chyba nie.

   keram7m
 • Ktoś ma jeszcze w boś konto oszczędnościowe więcej za mniej , bo pokazuje , że jest na 1,5% .Nie wiem czy jeszcze nie zmienili , bo jakaś obniżka miała być tylko nie pamiętam od którego, może ktoś ma i może sprawdzić ? Czekam na info . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Do Tomko. Nie kupować żadnych akcji na giełdzie w Warszawie. Czekać parę miesięcy.Tak samo polskie fundusze inwestycyjne itd.

  miron Odpowiedz
  • Patrząc na nasz rynek to lepiej w ogóle nie kupować akcji na GPW. Oczywiście tę zasadę można nagiąć kiedy WIG20 spada poniżej Grundwaldu ;-)
   Fundusze inwestycyjne są zawsze dobre… dla zarządzających funduszami.

   Tomko
 • A co wasze szklane kule mówią o lokacie 24m, max 100k, WIBOR3M+0,68pp czyli obecnie 0,94%, odsetki wypłacane kwartalnie. Ma to sens?

  wacek Odpowiedz
  • Moja szklana kula mówi – nie ma sensu. W ogóle wszystko poniżej 3% jest śmieszne.
   Lepiej już wziąć te biedne obligacje 4-letnie jak faktycznie jesteś przekonany do trzymania złotówek. Wygląda to tak:
   „1,30 % w pierwszym rocznym okresie odsetkowym, w kolejnych rocznych okresach odsetkowych: marża 0,75% + inflacja, z wypłatą odsetek co roku.”
   Można być pewnym,że inflacja przekroczy te 0,19% (żeby wyrównać do 0,94%) ale to zależy od pomysłowości ustalającego koszyk :-)

   Tomko
  • Dzięki za potwierdzenie :) W nocy ogarnęła mnie chyba jakaś pomroczność jasna że mnie to zainteresowało. Na razie na przeczekanie wrzucę do Nesta na KO 1.25%… i będę myślał dalej… Bo do obligacji nie mogę się przekonać jakoś… ech… co za czasy :/

   antonin
  • A które KO w Nescie jest na 1,25%?

   Jarosław
  • Nest Oszczędności dla nowych klientów. 1.5% do 50k, 1.25% powyżej. Więc wróciłem jako syn marnotrawny ;)

   antonin
  • 16.85 zł różnicy miesięcznie przy 50 k ale na jaki to jest czas ?
   Bo jeśli dadzą np. 200 zł za otwarcie – to wystarczy to podzielić aby wiedzieć ile się traci. Jeśli dadzą…

   Bogdan
  • Z tego co wyczytałem to na 2 miesiące tylko. Trochę krótko, ja odpuszczam.

   Baton
  • od 2 do 3 m-cy bo do końca miesiące otwarcia + 2 pełne

   antonin
  • Trzeba zakladac ROR czy mozna samo KO?

   Dobcio
  • Z ROR ale bezwarunkowo bezpłatny.

   I jeszcze dają lokatę max 10k na 2.5% na 3 m-ce bez * lub 6 m-cy jak się przeleje wynagrodzenie.

   antonin
  • No to jakoś ujdzie ale pod warunkiem że dadzą ze 2 stówy za otwarcie, poczekam…

   Bogdan
 • Getin – po zakończeniu promocji na EKO przy przelewie całości do Mill propozycja 1% na koncie oszczędnościowym na 2 miesiące.

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
 • Ktoś wie po jakim czasie od złożenia wniosku o lokatę w Toyota ta lokata faktycznie jest zakładana?

  zenek64 Odpowiedz
  • sam sobie odpowiem może ktoś z tankuj korzyści skorzysta – lokata zakładana po 21:00 zakłada się następnego dnia zakładana w ciągu dnia zakłada się od razu ….

   zenek64
 • Admin po co to w ogole prezentować? Szkoda czasu na te zestawienia. Lipa taka że już przestałem śledzić, do 20 000 połowa inflacji. HA TFU na dobra zmiane. 700 coron dziennie i tłumy ludzi w gorach, marketach. Juz blokad gospodarki nie ma!

  Krzychoooo Odpowiedz
  • Cowidiotyzm. Śmiertelność jest stosunkowo niska, a zrobili panikę jakby było z 20%. A sens zestawień dalej jest, bo lepszy rydz niż nic. Nie każdy chce się pakować w aktywa które trudno zbyć lub też na których mogą nastąpić spore wahania.

   numerek
  • Tak, z tą częścią komentarza dotyczącą sensowności się zgadzam, może na przykładzie zademonstruję wielkość tego rydza.
   Nawet, jeśli ktoś swoje oszczędności przeniósł na inne aktywa (jak nieruchomości czy obligacje skarbowe) i zostawił sobie tylko podręczną poduszkę w wysokości 30 kzł, to wybierając depozyt o oprocentowaniu wyższym o 1 punkt procentowy, np. 1,1% zamiast 0,1%, zyska 20 zł miesięcznie. 20 zł miesięcznie to kwota, dla której większość z czytelników tego bloga jest trochę poklikać i odpowiednio środki zdeponować…
   A na pewno nie brak osób, które wolą unikać ryzykownych i bardziej skomplikowanych inwestycji, a zarazem z jakichś powodów nie chcą korzystać z długoterminowych obligacji skarbowych, wtedy wyszukiwanie najbardziej atrakcyjnych depozytów ciągle przyniesie wyraźnie wyższe zyski. 1 punkt procentowy różnicy od określonego kapitału to ciągle identyczna różnica przy lokatach 1,1% i 0,1%, jak przy 3,5% i 2,5%; gdy zestawienie będzie zawierało oferty w zakresie 0,001% – 0,01%, to będę gotowy przyznać, że korzystanie z niego nie ma już sensu…

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeśli większość lokat w kraju będzie miała oprocentowanie ujemne, to i takie na +0,01% będą rarytasem.
   Wszystko zależy od sytuacji (naszej i otaczającej nas rzeczywistości).

   Be@
  • Ech, już sobie wyobrażam te nagłówki: „HIT! W nowej edycji promocji konta oszczędnościowego wraca dodatnie oprocentowanie do 200 tys. zł!”

   Don Quijote de la Mancha
  • https://www.cashless.pl/8299-bps-ujemne-oprocentowanie – na razie pomału nieśmiało nikt nie chce być „tym złym” od którego się zaczęło…. Pocztowy też już ma (albo będzie miał niedługo) KO ujemnie oprocentowane (tzn oprocentowanie 0,01 ale opłatę za prowadzenie konta „oszczędnościowego”) To trochę jak z cenami paliw na stacjach albo opłatą za aktywację jakiejś usługi – nikt nie chce być pierwszy ale jak tylko się pojawi to zaraz „konkurencja” też wprowadza takie opłaty.

   zenek64
  • i tak będzie na ciebie…
   ;-)

   Be@
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy