Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – sierpień 2022

W poprzednim miesiącu Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła stopy procentowe zaledwie o 0,5 p.p. W sierpniu podwyżka nie jest planowana, bo RPP ma… wakacje. Łatwo więc zauważyć, że w stosunku do ostatnich miesięcy dynamika podwyżek depozytów również spadła. Z drugiej strony w czołówce najlepszych lokat i kont oszczędnościowych zrobiło się bardzo ciasno – praktycznie każdy bank oferuje teraz 6% i 7% na jakimś depozycie. Niżej w sierpniu lokować nie warto.

7,5% na Lokacie Witaj w Nest Banku

Liderem zestawienia jest ponownie Nest Bank. W ostatnim miesiącu podwyższył on oprocentowanie swojej flagowej Lokaty Witaj z 7 do 7,5% w skali roku w wersji 6-miesięcznej (oraz utrzymał 6% w skali roku w wersji 3-miesięcznej). Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

Do 7,1% na Lokacie na nowe środki w BNP Paribas

Nawet 7,1% możemy zgarnąć na Lokacie na nowe środki w BNP Paribas – i to bez limitów kwotowych. Tak wysokie oprocentowanie dostępne jest w wersji 18-miesięcznej, a nieco niższe (7%) w wersji rocznej. Wersja 6-miesięczna daje nam 6,25%, a 3-miesięczna – 6%. W chwili obecnej bank bada saldo z dnia 12.07.2022.

Warto dodać, że zakładając konto w BNP Paribas możemy zyskać całkiem łatwe 400 zł premii – szczegóły w moim prześwietleniu sprzed kilku dni.

7% na nowe środki również w Alior Banku

Bardzo podobne warunki do BNP posiada Alior Bank. Tu również zyskamy 7% na rok, 6,5% na pół roku i 6% na 92 dni. Data badania salda to 26.07, a za założenie konta osobistego bank… również płaci łatwe 400 zł :)

7% na koncie oszczędnościowym Pekao

Aż 7% do 100 000 zł oferuje nowym (choć częściowo również obecnym) klientom Pekao. Wystarczy, że założymy tam konto osobiste (swoją drogą z łatwą premią do 420 zł).

Szczegóły w osobnym prześwietleniu tej oferty.

7,05% na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym Toyota Bank

7,05% do 100 000 zł mogą zyskać nowi lub obecni klienci Toyota Banku. Tyle bowiem dostępne jest na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Powyżej 100 000 zł od WIBORu odejmujemy już 3 punkty procentowe marży, co daje nam w tej chwili 4,05%.

Oczywiście przy tak wysokiej stawce są pewne haczyki. Pierwszym z nich jest fakt, że oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień).

Ważniejsze jest jednak to, że za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

Z pozytywów: od niedawna IKO możemy założyć online, bez konieczności czekania na wizytę kuriera. Konieczne jest wtedy dokonanie wideoweryfikacji z użyciem kamery, a następnie podpisanie umowy kodem SMS.

7% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. Kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata), a w chwili obecnej lista lokat prezentuje się następująco:

Z czego wynika wyższe oprocentowanie Lokaty Lojalnej względem Lokaty Standardowej? Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej jeśli zdecydujemy się na zerwanie którejś z lokat. Jeśli jednak utrzymamy wszystkie lojalnie do końca, to zarobimy 7% w wersji półrocznej lub 6,75% w wersji kwartalnej. A na lokacie standardowej – o 0,1 p.p. mniej – czyli 6,65%.

6,5% w Getin Banku

6,5% do 400 000 zł oferuje Getin Bank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 19.07). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy.

Co ciekawe to samo konto dostępne jest w równoległej promocji dla nowych klientów, w ramach której uzyskamy 7% przez rok dla maksymalnie 10 000 zł. O szczegółach tej oferty pisałem w tym wpisie.

7% uzyskamy również na lokacie. Getin oferuje bowiem Lokatę na nowe środki, która pozwala zyskać 7% w wersji rocznej oraz 6,5% w wersji półrocznej i na 3 miesiące. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 180 000 zł, a lokat możemy założyć 5 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 19.07.2022.

7% w Toyota Bank

Oprócz niezłego konta oszczędnościowego Toyota Bank zaktualizowała również tabelę oprocentowania lokat. I tak do zyskania mamy nawet 7% na Lokacie Sprint na 200 dni oraz do 6,5% w skali roku, choć głównie dla tych dłuższych okresów (9 i 12 miesięcy). Lista wygląda następująco:

Do 7% na lokatach Banku Facto

Do 7% w skali roku oferuje również Facto – czyli działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank, analogicznie zresztą jak estoński Inbank. Różnica jest więc taka, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG. Oprócz tego haczyków praktycznie brak: z lokat może skorzystać dosłownie każdy, niezależnie od statusu nowego klienta i bez różnicy czy przynosimy nowe środki czy nie. Więcej o ofercie pisałem przy okazji ostatnich podwyżek oprocentowań. Aktualna lista lokat prezentuje się następująco:

6,9% w mBanku

Do 6,9% oferuje mBank na swojej Lokacie na nowe środki dla kwoty nawet 500 000 zł. Trzeba być jednak posiadaczem mKonta Intensive – osoby korzystające ze „zwykłego” eKonta zgarną 6,7% (6 miesięcy) lub 6,5% (3 miesiące) w skali roku.

Co ciekawe od wczoraj do zgarnięcia mamy również aż 650 zł na start i 6,5% na koncie oszczędnościowym do 20 000 zł.

6,5% w ING Banku

6,5% dla nowych klientów banku oraz 6,5% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 200 zł.

O szczegółach obu promocji pisałem w swoim ostatnim prześwietleniu.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Gdzie w getinie jest 7% do 400k na EKO? Ja widzę 6,5%… @Michał Admin, chyba żę wiesz coś więcej…

  TomekW Odpowiedz
 • Jak myślicie ile da Getin 4 sierpnia na EKO? Będzie 7%?

  dariusz2 Odpowiedz
  • Ja myślę dziś od rana i nie wymysliłem, ino czekam z zapartym stolcem i otwartymi ustami.

   Lucjan
 • W opisie EKO powyżej: „Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy”.
  Czy nie jest tak, że tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa?

  Shaggy Odpowiedz
  • Jest tak, jak napisali…Zawsze można, tyle że od 2. przelewu za opłatą.

   Ja123
  • Akurat w Getinie nie ma z tym problemu – da się ominąć, ale np. w Mille ja nie potrafię z Profita.

   Bolo
 • Pytałem w innym temacie. Czy robicie przelewy na większe kwoty bez obaw kontroli? Bo nie wiem czy dzielić po 50 czy robić od razu 100. Skarbowy ma wgląd od lipca w konta, a chodzić na kontrole i tłumaczyć się, ile przejadam z wypłaty jest zwyczajnie głupie.

  golibroda Odpowiedz
  • A co da podzielenie na 50k? Przecież banki i tak muszą zgłosić do US transakcje przekraczające 15K eur również te powiązane ze sobą.

   Bolo
 • Dziękuje za odpowiedz bo już myślałem, że tu tylko boty piszą. O 15tys to wiem. Tylko wcześniej dzieliłem po 50 i nigdy nie było problemu. A teraz nie wiem jak jest po 1 lipca. Z tego co czytam przerzucacie kwoty między bankami stąd moje pytanie. Czy ktoś miał z tego powodu jakieś nie przyjemności. Kto jak kto ale wy wiecie najlepiej, no chyba że obracacie miedzy kontami po 5tys to niema pytania.

  golibroda Odpowiedz
  • Ale o przelewach między jakimi kontami jest mowa? Między kontami tej samej osoby czy przelew na konto innej osoby?

   TomekW
  • A co się zmieniło po 1 lipca?

   Bolo
  • Zaczęło się drugie półrocze.

   ptok
  • tomekW chodzi mi o przelewy miedzy swoimi kontami w różnych bankach. Sami to stosujecie żeby mieć lepsze oprocentowanie. Dzielicie to na mniejsze powiedzmy po 50. czy robicie od razu 100 czy tam 200 na raz.
   Bolo od lipca skarb0wy może sprawdzać konta każdego kiedy chce.

   golibroda
 • W InBanku wczoraj zaproponowali mi w zamian za założone lokaty Lokajalne (7% 6miesięczna i 6,25% 3miesięczna) możliwość założenia trzeciej lokaty 0,25% więcej niż na tych czyli 7,25 i 7% z odpowiednim kodem przy zakladaniu. Sprawdźcie swoje poczty elektronicznej bo raczej jest to najlepsza opcja krótkoterminowa 😁

  Pola33 Odpowiedz
  • *pomyliłam się trzymiesięczna jest oczywiście na 6,75% i w opcji podwyższonego procentu 7%.

   Pola33
  • Czy możesz wysłać kod promocyjny do zakładania lokat w InBank ?

   grom
  • To tak nie działa. Załóż jedną lokatę lojalną na minimum 5tyś. i poczekaj kilka dni -wtedy może dostaniesz ten kod,bo oni i tak sprawdzają każdego czynię zrywał lokat po 10.07. Jeśli tak to wykluczają taka osobę z promocji. To jest taka firma nagrodzenia za lojalność i nie dla każdego.

   Pola33
  • I potem lokat Lojalnych można zakładać x-razy aż do miliona złotych ważne żeby każda mieściła się w przedziale 5tyś-50tyś i za każdym razem kod.

   Pola33
  • Ok, myślałem, że to jest jakiś uniwersalny kod w stylu KOD25. Właśnie chciałem założyć lokatę na 3 miesiące i fajnie byłoby mieć te 7%. Spróbuję z tym założeniem lokaty na 5 tys i poczekam czy ten kod wyślą.

   grom
  • Grom udało się? Napisali do Ciebie?

   Pola33
 • Chcę zgłosić sprzeciw w banku na marketing bankowy. Czy będzie to miało wpływ na korzystanie z promocji bankowych? A na co będzie miało to wpływ?

  Bogusia Odpowiedz
  • jeżeli warunkiem promocyjnego oprocentowania jest wyrażenie zgód marketingowych to automatycznie przestaniesz spełniać warunki danej promocji.

   golibroda
 • @golibroda. Super, dzięki.

  Bogusia Odpowiedz
 • Cześć i czołem.
  Czy InBank odciąga z odsetek Belkę czy sami w tym przypadku musimy się rozliczyć? Bo kwota jaką podaje na stronie na koniec lokaty wydaję mi się nieco za wysoka.
  Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!

  Dendi Odpowiedz
 • Czy wystarczy złożyć darmowe konto internetowe w Alior Banku, żeby móc ulokować środki na 6,5 i 7%? Bo tylko Alior i Ing ma całkowicie darmowe konto bez haczyków, czy ma jeszcze jakiś bank darmowe konto? Wszędzie reklamują Milenium na 1szym miejscu jako konto osobiste, ale trzeba zrobić aż 5 płatności kartą by było darmowe. Nie ma opcji założyć konta bez karty. To nie wiem dlaczego wszędzie klasyfikowane jest na 1szym miejscu jak konto kosztuje najwięcej.

  golibroda Odpowiedz
  • Możesz zlikwidować kartę i masz konto za fri. W Millenium.

   JoX
  • o dzięki, czyli po miesiącu ide do banku i piszę rezygnację z karty. Mam od tego momentu konto całkowicie za darmo bez potrzeby przelewów i płatności na siłę. Mam konto oszczędnościowe do konta osobistego całkowicie za darmo. Dobrze to rozumie?

   golibroda
  • Czemu w Millenium trzeba 5 transakcji karta a nie jedna? Cos sie zmienilo?

   TomekW
  • Zmieniło się dla nowego 360. Stare nadal 1 transakcja i wpływ 1k.

   Anonymous
  • Dobrze rozumiesz, z tym że niekoniecznie idziesz do banku tylko zamykasz kartę on-line lub przez infolinię 😄

   JoX
  • Nie wiem jak było wcześniej, teraz Milenium 360 jest 5 płatności kartą/blikiem bez wymogu wpływu.
   A przez aplikacje też da się zamknąć kartę bo nie umie znalesc. Czy musze odebrać fizycznie kartę z banku? Bo jechać tylko po to by ją odebrać i stracić pół dnia czekając w kolejce to nieporozumienie.

   golibroda
 • @TomekW
  1 płatność, wpływ min. 1000 PLN

  Bogusia Odpowiedz
  • zanim napiszesz sprawdź: kiedyś tak było, teraz 5 transakcji/ wpływ ten sam.
   Tak jak napisał Anonymous

   Michał1986
  • Ty też sprawdź. W obecnie zakładanym koncie Millennium 360° jest wymóg tylko 5 płatności. Żadnego wpływu już nie trzeba robić.

   Przemysław
  • Dobrze ale warunki dla starych i nowych kont w Millenium są różne czy dla wszystkich kont zmienili warunki na 5 transakcji?

   TomekW
  • jak to było: pijesz/ nie pisz.
   ;-)
   stare konta / a takie mam: tylko 1 transakcja i wpływ.

   Michał1986
 • Czołem inwestory,

  czyżby 7% stanowiło szklany sufit?

  Czy zostanie przebity na jesieni?

  Podzielcie się, szanowni, swoimi opiniami.

  Lucjan Odpowiedz
 • Będzie do końca roku więcej – 8,5 ?, stawiam też na jakieś promocyjne lokaty na małe kwoty, z licznymi warunkami, dla nowych etc. na 10% – bo to kuszące taka dwucyfowka – ale to końcówka tego lub początek nowego roku, inflacja przebije 20, stopy pójdą w górę w nowym cyklu podwyżek do 9,5. Wróżbita Maciej. Zobaczymy czy się sprawdzi 😁

  JoX Odpowiedz
  • Będzie jeszcze tylko jedna podwyżka stóp, sam Glapinski przecież to powiedział nie wiedząc że jest nagrywany.

   Angulo
  • Nie wiem czy nie wiedząc ale teraz czytałem wypowiedź jednego z członków RPP, że skoro Glapa chlapnal jedna podwyżka 0,25 i koniec to już tak nie można zrobić bo jakby to wyglądało …

   JoX
  • Czyli nie będzie już podwyżki WIBORu?

   TomekW
 • Trochę z innej beczki – kojarzycie czy/ i ew. w jakich bankach płatności BLIK w internecie wliczają się do zwolnień z opłat dotyczących kart debetowych i kredytowych

  Andy59 Odpowiedz
 • Getin, Santander

  Bolo Odpowiedz
 • W tę sobote (wiem to mój błąd) kończą mi się lokaty zawrotne 7% w Getinie

  Ma ktoś pomysł co zrobić z kasą przez te dwa dni? Kwota spora

  Wpłata na EKO (to chyba bez sensu) , lokaty zawrotne?

  Czero Odpowiedz
 • Stefczyk 18m , 7,2%

  Bogdan Odpowiedz
 • ktoś sprawdzał gdzie obecnie najlepiej z Getina?
  Do Nesta proponuje zawrotną 5,7%
  Do Mille 6%
  mBank 6,5%

  gdzieś się udało więcej? Bo niestety u mnie również zakończenie lokat wypadło w weekend i trochę szkoda kisić bez procentów :)

  Michał Odpowiedz
  • A spróbuj na EKO, u mnie jest tam teraz 5% chyba 7edycja. W części z kasy wcześniej tam leżącej zakładałem te zawrotne na 7%

   We wtorek kase dam do ING na 6,5%. Chyba że zaproponują zawrotną na przynajmniej 7%(może do Pekao BOŚ?)

   I już NIGDY nie założe lokat kończących się w sobote

   Czero
  • na początku miesiąca zawrotne w getin były od 5,7 do 6,2%, w zależności od banku.

   keram7m
  • ING 6,6%

   Anonymous
  • Ale na oko czy lokata? Bo na lokacie 12m dają 7% Czemu nie zakladacie lokat?

   golibroda
  • Na zawrotnej

   Anonymous
  • @golibroda, ciężko założyć lokatę na nowe środki za pomocą starych środków :)
   tzn. technicznie wykonalne, ale w praktyce mocno skomplikowane (trzeba znaleźć drugie tyle wolnych środków na pół dnia)

   Michał
  • ale lokata nie jest na nowe środki ale na stare również, byleby założyć lokatę na 12miesięcy. Możesz rozwinąć „trzeba znaleźć drugie tyle wolnych środków na pół dnia)” Powiedzmy mam wolne 50 w banku i mam możliwość posiadania kolejnych 50 nawet na kilka dni. Przecież jak wycofam 50 ( z 100- 50i50) niema żadnych nowych środków i oprocentowanie spada do minimum pomimo zostawienia 50. Bo banku nie interesuje które 50 wypłacamy 50 to 50 czyli stan konta na dzień x. Czy się mylę?

   golibroda
  • Jeśli piszesz o lokacie na nowe środki to mylisz się:) przykładowo, masz 50tyś starych środków, dosypujesz 50tyś nowych środków i zakładasz lokatę na 50tyś a następnego dnia możesz zabrać te przelane „na chwilę” 50tyś i zostanie Ci lokata na nowe środki w kwocie 50tyś, które de facto są starymi środkami:) Na KO to nie przejdzie, tam każdego dnia musisz utrzymywać saldo nowych środków, tym m.in. różni się lokata od KO.

   Ew@
  • dziękuje, w sumie to jest logiczne. szkoda, że z KO to nie przejdzie.

   golibroda
 • A nie wiecie czemu nest bank dziś 16 nie zmienił stawki na oszczędnościowym? Bierze z 15 WIBOR 3m ale że święto więc powinien wziasc z 12?

  Kiker Odpowiedz
 • @Kiker
  Nie musiał. 12-go sierpnia WIBOR 3M wynosił 7,03%. 7.03% -0,5% równa się 6,53%, co po zaokrągleniu daje oprocentowanie dokładnie takie same jak dotychczas.

  Waldemar Odpowiedz
 • Ktoś wie co Santander zaproponuje po 31 sierpnia na KO. Kończy się promocja na 6%

  Rawq Odpowiedz
 • ING 7%. Saldo początkowe 15.08.

  fb Odpowiedz
 • Czy oprocentowanie liczy się od dnia wpłaty czy jak w Alior Banku od następnego dnia po wpłacie?

  Beata2 Odpowiedz
 • @fb
  Dzięki za info. Założyłam OKO w ING i już sie ewakuowałam z Nesta. Częściowo bo są ograniczenia i muszę zmienić w apce.

  Beata2 Odpowiedz
 • Ktoś może ma możliwość sprawdzenia co na to Getin przy przelewie do ING , mBanku czy Pekao ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • u mnie 6,6% na lokaty 2- i 4-msce. dodam że niedawno skorzystałem z zawrotnej oferty na KO 6,6%

   Pietia
 • Dziś przy próbie przelewu do ing z Getina:
  lokata/2 miesiące/7%/od 70.000 zł
  ko/3 miesiące/7%/ do 400.000 zł
  lokata/4 miesiące/7%/ od 70.000 zł.

  brak środków na koncie oszczędnościowym elastycznym.

  Michał1986 Odpowiedz
  • Starym zwyczajem poprosim o przykładowy nr konta do ING…

   Lucjan
  • Poprosim o przykładowy nr konta do ing…

   Lucjan
  • Tzn. nie miałeś elastycznego w getinie i przelewałeś z ror? Jaką kwotę trzeba przelewać żeby zaproponowali takie oferty?

   TomekW
  • @TomekW zapewne powyżej 70k jeżeli zaproponowali lokatę od 70k :)
   Ja mam elastyczne z niedawno otrzymaną propozycją przy próbie wylania pieniędzy na 6,6% i teraz nie proponują mi podwyższenia do 7%. Jedynie opcje na lokaty się pokazują.

   Pietia
  • Lucjan
   https: // bogus-z-polska.pl / generatory / iban /
   Spacje usuń

   Ja123
  • miałem elastyczne z saldem 0. przelewałem z ror. tak: kwota wyższa niż 70 k.

   Michał1986
  • Ja 123
   Podziękował!

   Lucjan
 • Nest Bank:

  „Dzień dobry,

  od 1 listopada 2022 roku wprowadzamy zmiany w Tabeli Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych – oferta Rachunków i Lokat.

  Czego dotyczą zmiany?

  Obniżamy oprocentowanie kont oszczędnościowych o 1 punkt procentowy.

  Dotyczy to wszystkich kont otwartych do 21 kwietnia 2022 roku z oprocentowaniem zmiennym naliczanym w oparciu o wskaźnik referencyjny WIBOR 3M.”

  pytanie Odpowiedz
  • „Dlaczego wprowadzamy zmiany?

   Zgodnie z Regulaminem rachunków bankowych oraz usług płatniczych dla Klientów indywidualnych obniżamy wysokość oprocentowania ponieważ w okresie od 20 czerwca 2022 roku do 26 lipca 2022 roku:

   • rentowność dwuletnich stałokuponowych obligacji skarbowych emitowanych przez Skarb Państwa obniżyła się o 1,5 punktu procentowego oraz

   • stopy procentowe ogłaszane przez NBP wzrosły o 0,5 punktu procentowego.”

   pytanie
  • Też wczoraj dostałem taką wiadomość

   Niestety ale prawdopodobnie Nest Bank wypada z gry o nasze oszczędności, szkoda

   Czero
  • Też dostałem takie info dzisiaj po 12-stej. W Skarbonce miałem [WIBOR 3M–0,50%] a od 01.11.2022 będzie [WIBOR 3M–1,50%]. Chyba nazbierali kasy, której część Nest Biznes nie jest w stanie skonsumować na kredyty

   yosa
  • Pamiętam dyskusję z okresu dramatycznie niskich stóp procentowych, kiedy inne banki prześcigały się w obniżaniu oprocentowania a NB pozytywnie się wyróżniał, niektórzy tu wtedy twierdzili, że Nest Bank na starych KO ma takie zapisy w regulaminach, że nie może podobnie jak inni obniżyć oprocentowania, teraz się jednak okazuje, że może i to robi:)

   Ew@
  • @Ew@
   Pamiętamy bo sam tak twierdziłem :) i twierdzę nadal :) ale ten ruch NB świadczy tylko o tej malutkiej instytucji finansowej.
   Zwróć uwagę, że w rankingach bankowych NB nie widnieje, nie pokazuje danych dotyczących klientów, ilości prowadzonych rachunków etc.

   W dobie wzrostów WIBOR-u te konto było świetne ale ten czas minął skoro inne banki dogoniły oprocentowanie NB.

   W przeszłości te konto miało wyjątkowo słabe oprocentowanie w porównaniu do oferty konkurencji.

   Nawet te ich żenujące tłumaczenie dlaczego wprowadzają zmiany nie wzięli pod uwagę, że klienci NB i tak tracą na… wysokiej inflacji, a ich oprocentowanie nie pokrywa tej straty :D.

   Nie dziwne, że mówi się o podatku bankowym:D

   Ego
  • Jak zwykle – bylo za duzo szumu w temacie. Wykopki czy inne peperki za duzo zamieszania i reklamy wokol NEST zrobili. Tutaj zreszta tez nie mniej w komentarzach. Tak to sie musialo skonczyc. Pieniadze lubia cisze. Do zakupu obligacji tez nie radzilbym zbytnio namawiac, bo NBP jak dostanie zbyt duzy zastrzyk kasy to znow pogorszy warunki.

   keton
  • Nie martw się, marketing zrobił niechcący pod-premier

   Ja123
  • No to moja kasa znika z nesta. Widocznie nie potrzebują już gotówki.

   R jak Rakieta
  • Nie tylko twoja zniknie :D. Przecież nie będę trzymał na marnych… 6% (-1p.p.) i przy jednym darmowym przelewie :D, skoro w ING 7%, Getin 6,5%, 6% i bezpłatne przelewy w SCB a jeszcze są lokaty w Facto i inBanku ;).

   Ego
  • Slaby cos ten marketing skoro ludzie lapia takie gownolokaty na 7% i co 3m szukaja nowych okazji. Ale to i dobrze :)

   keton
  • @keton
   Skoro do mnie kierujesz te wywody to rób to bezpośrednio :).
   Jednemu już kilka miesięcy temu też się wydawało wiele:D, wiele zarzucał innym i… keton zaczyna to samo :).
   Od razu zrób ochy ,achy nad obligacjami :) a może krypto, co keton?

   Zapominasz, że niektórzy potrzebują mieć gotówkę pod ręką i szukają rachunków avista lub krótkoterminowego leżakowania środków.
   Skoro dla CB 7% to „gówno” to po co komentujesz?

   Ego
  • @Ego – nie pisalem do Ciebie osobiscie, ale sam dokladnie tak samo robilem przez lata. 3-4m i kolejna promocja w IB czy innym Millenium. Tyle ze wtedy to jeszcze to sie w miare oplacalo, bo inflacja byla mala. Zauwaz, ze ludzie tutaj operuja dziesiatkami a nawet setkami tysiecy PLN. Jak dla mnie to glupota, ale kto bogatemu zabroni :) I nie wierze, ze kazdy musi miec pod reka od razu cale 300 czy 400k. Nawet jesli planuje zakup mieszkania/domu to teraz na gorce to zupelnie bez sensu. Sam korzystam z ING czy Nesta, ale mam tam max 40-60k, a i tak wydaje mi sie, ze to za duzo, bo nawet jesli potrzebowalbym wiekszych srodkow to co za problem wycofac sie z czesci obligacji. Nawet z max strata 2zl/obl nadal daje mi to 10-14%.

   keton
  • @keton
   Spoko, rozumiem.
   Zwróć uwagę, że jednak dużo osób przerzuca gotówkę między KO/lokaty przy każdej podwyżce oprocentowania przez konkurencję.
   Ja wyśmiałem ruch Nesta w czasie kiedy konkurencja dobiła do oprocentowania najstarszych KO.

   Ego
 • ktoś jakieś info o milenium jaki będzie procent?

  mateuszbednarczyk Odpowiedz
 • Jak bezkosztowo wyjąć odsetki z Toyoty?

  qq Odpowiedz
 • obligacje skarbowe % bez zmian we wrześniu

  adaś Odpowiedz
  • Tak, tak aż mi się „ciepło” na sercu zrobiło po słowach vice min-fin Skuzy, szczególnie o „atrakcyjnym poziomie”
   „We wrześniu oprocentowanie obligacji rocznych i dwuletnich…pozostaje na niezmienionym, atrakcyjnym poziomie. Nie zmieniamy również….”

   yosa
  • EDO mam juz na 16.6%, 1- i 2-letnie raczej slabo sie oplacaja. A za rok nie wierze w inflacje <8%

   keton
  • Ci co posłuchali Dona zrobili b. dobry interes. Stratni będą, ale mniej o lokatowiczów goniących za każdym promilem ;)
   Swoją drogą co za bubki obraziły Dona, że przestał pisać :/ !

   Anonymous
  • Anonymous, mógłbyś podać jakieś namiary (link, pod jakim tematem itp.) Don udzielał tych rad ? Trochę mnie nie tu było a chętnie bym przeczytał.

   yosa
  • a rady dość proste (Ode mnie) -> jak największa wartość portfela w obligacje indeksowane inflacją (tyle % ile masz lat ;) ), jak najwięcej w dziesięciolatki, a jak ma to być na emeryturę to jeszcze opakować to w IKE i IKZE

   Anonymous
 • Millenium i profit: 7% od 29 sierpnia. 60 dni. Do 200 tyś zł. Czas na przystąpienie: do 24.09.2022.

  Michał1986 Odpowiedz
 • Getin da więcej jak 7% na EKO , KTOŚ COŚ dociekał ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Jest jakiś sposób na szybką wypłatę 7k z Toyoty i póżniej ponowną wpłatę ? Przelewy wychodzą od nich tylko II I III sesją a kartą mogę wypłacić z bankomatu ale tylko 3 razy w miesiącu bez prowizji co przy obecnych limitach bankomatów daje 3k jak nie mniej teraz (gdzieś pisali o limicie jednorazowym 900 zł w Euronecie). Przy tych dwóch sesjach wychodzących nigdy nie można zdążyć. A expresowych nie przyjmują. Jest jakiś na to sposób ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Tak ogólnie, to owszem, przycinają limity coraz bardziej.
   https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/limity-wyplat-w-bankomatach-coraz-ostrzejsze-jestesmy-coraz-bardziej-odcinani-od/7830yx0
   Ale są jaskółki większych limitów, np. W Nest Banku który od zeszłego roku dał limit 4000 zł.
   NB podpisał z Euronetem oddzielną umowę, Sam się do tego, pewnie przyczyniłem, bo przy limicie 1000 zł pobierałem czasami 4×1000 albo obskakiwałem bankomaty w pobliżu. Takich musiało być więcej i to zwiększało zarobek Euronetu ale generowało koszty NB, więc się dogadali.
   Więc warto sprawdzić czy wasze banki też nie poszły na indywidualne umowy z f-mami obsługującymi bankomaty

   yosa
  • Dzięki za info. A może któryś z banków ma III sesję wychodzącą do 15-tej poza Bośiem ?

   prawdziwy-xyz
  • mbąk 13:35

   adaś
  • Ok. Coś kojarzę , że chyba Alior do 15:30 w teorii a jak jest u nich w praktyce ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Wysyłałem o 15.15 i wychodziło 3 sesją. Alior w potwierdzeniu prezentuje kiedy dotrze przelew – dziś wieczorem oznacza wyjście 3 sesją.

   Lokata
  • Dzięki za info. Jest już cynk co zaproponuje od jutra Getin na EKO? Jak ktoś wie niech pisze, zawsze o tej porze były już jakieś przecieki. Michał Admin możesz coś podpowiedzieć ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • Michałku proszę o jakieś info co tam będzie na EKO , wzrośnie , spadnie , pozostanie bez zmian ? Już nie mogę usiedzieć , bo inflacja mnie zżera . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • GB EKO 3M do 400k 7%
  GB lokata 6M 7,5%; 12M 7%

  adaś Odpowiedz
 • Z konta jednej osoby w getinie na konto drugiej osoby także w getinie przelew zawsze dojdzie w kilka minut niezależnie od pory dnia czy niekoniecznie?

  TomekW Odpowiedz
  • Przelewy wewnętrzne (i Express Elixir z innych banków, który de facto jest także przelewem wewnętrznym) idą natychmiastowo do 23:00, potem jest przerwa techniczna i z tego co empirycznie kojarzę po powiadomieniach z telefonu trwa ona jakoś do 1-2 w nocy. Chociaż według rozpiski Express Elixir powinna się kończyć o północy.

   Andrzej
 • W mBanku można korzystać z promocji na KOszcz. na okrągło w każdej edycji aby tylko saldo nowych środków było odpowiednie , czy jedna edycja wyklucza drugą . Ktoś wie lub testował ?

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • eKonto bardzo oszczędnościowe to jakaś nowość , to nie wiadomo czy będzie kolejna edycja ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • CA daje już 8% na 9m na mobilnej do 75 k. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy