Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – wrzesień 2018

Nowy miesiąc oznacza kolejny przegląd najlepszych ofert oszczędnościowych. We wrześniu, podobnie jak poprzednio, zyskamy najwięcej na lokatach startowych, lokacie na nowe środki oraz, przede wszystkich, na konta oszczędnościowych. Tych oferujących podwyższone oprocentowanie jest ostatnio bowiem całkiem sporo.

Lokaty dla nowych klientów BEZ zakładania konta osobistego (3,5% – 4%)

Tradycyjnie liderem zestawienia jest Lokata Happy oferowana przez Idea Bank. Do zgarnięcia mamy 4% dla kwoty do 20 000 zł. Czas trwania lokaty to 3 miesiące. Lepszej opcji na start raczej nie znajdziemy :)

Jeśli natomiast nasze oszczędności wynoszą więcej, niż 20 000 zł, to dobrym wyborem może być skorzystanie z innej lokaty startowej – Lokaty Happy Pro. Maksymalna kwota lokaty to 100 000 zł, a czas trwania to 3 miesiące. Do zyskania mamy 3% w skali roku. Warunki? Identycznie, jak w przypadku „zwykłej” Lokaty Happy – musimy być nowym klientem. Oznacza to, że możemy skorzystać tylko z jednej z ofert.

Konkurencja? W zasadzie jedyna sensowna opcja to Lokata Bezkarna w BGŻOptima. Tu do zgarnięcia mamy 3,5% dla kwoty do 20 000 zł. Dużą zaletą tej lokaty jest fakt, że możemy ją bezkarnie zerwać – bez utraty naliczonych już odsetek. I choć z lokatą nie otwieramy żadnego konta osobistego, to otwierane jest darmowe konto oszczędnościowe Smart, które ma kilka plusów. Po pierwsze – po zakończeniu lokaty można je łatwo zamknąć przez bankowość internetową. Po drugie – zamknąć tego rachunku raczej nie będziemy chcieli, bo oferuje w tej chwili niezłe 2,6% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł – i to z możliwością nielimitowanej liczby wypłat – co również jest rzadko spotykane wśród innych banków.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3% – 4%)

Druga kategoria lokat z podwyższonym oprocentowaniem to depozyty dla osób zakładających konto osobiste. Tu do wyboru mamy znaczenie więcej ofert.

Od wielu miesięcy najlepszym wyborem pod względem lokat dla klientów otwierających konto jest Nest Bank ze swoją Lokatą Witaj. W ciągu 30 dni po otwarciu Nest Konta możemy na niej ulokować do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, choć teoretycznie możemy wybrać wersję 6-miesięczną – jednak wtedy do zgarnięcia promocyjnego oprocentowania wymagany jest wpływ wyagrodzenia, dlatego jeśli nie chcemy aż tak mocno wiązać się z bankiem, to lepiej skorzystać z wersji krótszej lokaty (bez dodatkowych warunków).

4% na lokacie oferuje również Plus Bank. Ta oferta ma jednak spory haczyk – karta (obligatoryjni wydawana do konta) kosztuje 9 zł, o ile nie wydamy nią 500 zł miesięcznie. Dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z oferty mLokaty na wejście w mBanku, która jest bardzo podobna do lokaty w Neście – kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Jedyna różnica jest w oprocentowaniu – spada do 3,5%.

Całkiem niezłą ofertę oszczędnościową ma również Eurobank. Tu zgarniemy 3% w skali roku na jednej z trzech lokat do wyboru. 10 000 zł na 3 miesiące ulokujemy na Lokacie na start internetowej. Będziemy ją mogli założyć do 30 dni od aktywacji bankowości internetowej. Kolejne 10 000 zł ulokujemy na Lokacie na start mobilnej – do 30 dni od aktywacji bankowości mobilnej. A jeśli dopiero otworzymy konto w Eurobanku, to otworzyć możemy również Lokatę na dobry początek do 100 000 zł. Jej oprocentowanie to 2,5% i jest zwiększane do 3% pod warunkiem, że trakcie trwania lokaty na konto wpłynie wynagrodzenie (min. 500 zł) lub przelane zostanie min. 1500 zł oraz wykonane zostanie 9 płatności kartą.

Lokaty dla wyjadaczy

A co banki przygotowały dla wyjadaczy? Całkiem dobrą opcją jest Lokata na nowe środki, która zyskała ostatnio podwyższone oprocentowanie – aż 3,2%, ale tylko w wersji miesięcznej. Jeśli wolimy ulokować środki na dłużej, to zgarniemy odpowiednio 3% na 2 miesiące, 2,9% na 3 miesiące lub 2,7% na 6 miesięcy. Warto dodać, że kwota maksymalna lokaty to aż 1 milion zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość. Oczywiście sam polecam nie trzymać więcej, niż równowartość 100 000 euro w jednym banku (tyle wynosi gwarancja BFG).

A co słychać w innych bankach? Świetną ofertę na nowe środki ma również Getin Bank. Do zgarnięcia mamy 3% na rachunku oszczędnościowym – i to dla kwoty nawet 200 000 zł! Oferta dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów – wystarczy jedynie przynieść nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 27.07.2018 oraz wyrazić odpowiednie zgody marketingowe. Czas trwania promocyjnego oprocentowania to 92 dni (i najprawdopodobniej po zakończeniu tej oferty będzie można wskoczyć do kolejnej, jak to bywało dotychczas w tym banku – po krótkiej przerwie). Więcej o niej piszę tutaj.

Jeśli możemy zgodzić się na nieco niższe oprocentowanie w zamian za powtarzalność oferty, to tu niezmiennie polecam konto oszczędnościowe w Banku Millennium. Dlaczego? Bank zaraz po zakończeniu promocji podwyższonego oprocentowania od razu uruchamia kolejną. Jest ona dostępna dla nowych środków, ale bardzo łatwo zgadnąć względem którego dnia będzie to liczone – więc 2,7% można mieć niemal non-stop. Szczegółowo pisałem o tym mechanizmie kilka miesięcy temu (jeszcze przy oprocentowaniu 2,5%). W chwili obecnej 2,7% zgarniemy dla kwoty do 100 000 zł.

Kolejny, bardzo dobry rachunek, to Konto Mocno Oszczędnościowe Alior Banku w kolejnej edycji promocji. Tu, niezależnie od tego czy jesteśmy nowym, czy obecnym klientem, zgarnąć możemy 2,7% dla kwoty do 100 000 zł przez okres 4 miesięcy. Wystarczy ulokować nowe środki (nadwyżkę nad saldo z 27.07.2018). Co istotne: nie jest wymagane posiadanie konta osobistego!

A jeśli o braku konta osobistego mówimy, to bardzo dobrą opcją jest konto oszczędnościowe w BGŻOptima (które oferowane jest w kolejnej promocji podwyższonego oprocentowania). Do zgarnięcia mamy 2,6% w skali roku do 5.11.2018. Kwota maksymalna to 100 000 zł. Przypomnę, że rachunek ten ma spory atut – pozwala na nielimitowane, darmowe przelewy (inne rachunki zazwyczaj ograniczone są do jednego darmowego przelewu miesięcznie). A zakładając konto oszczędnościowe wcześniej możemy skorzystać z Lokaty Bezkarnej (3,5% do 20 000 zł) lub Lokaty Bezkompromisowej (2,7% do 100 000 zł).

PS. Pamiętajcie, że aktualne zestawienie lokat zawsze znajdziecie na lokaty.livesmarter.pl oraz w formie wygodniej wyszukiwarki – w naszej porównywarce finansowej depozaur.pl.

Nie przegap!

Komentarze

 • W tym Nest Banku przechodzi Lokata Witaj po ponownym otwarciu konta ? Chyba czytałem , że tak ale chciałem się upewnić . Konto leży odlogiem a promocji jak nie było tak nie ma .Tylko jak na nowo je otworzyć , da się przelewem bez konsultantów i kurierów i jakim sposobem je wcześniej zamknąć aby było skutecznie i bezboleśnie ? Może kos ma jakieś doświadczenia ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Michale, dzięki za wpis. Przy „Lokatach dla wyjadaczy” nie napisałeś, w pierwszym akapicie, że chodzi o Idea Bank. :)

  Joana Odpowiedz
 • W Idea Banku pojawiła się też lokata Happy Back – 3% na 3 miesiące, do 200k.

  asi Odpowiedz
 • Eurobank celowo pominięty ze swoją ofertą 100 tys. na 3M na 3% zwaną „lokatą na dobry początek” ?

  Kajko Odpowiedz
 • W Neście nie było dawno dobrej promocji na nowe środki ….

  Be@ Odpowiedz
  • bo pewnie co miesiąc klienci regularnie dorzucają środki na konta rodzinne oszczednosci, wiec nie narzekaja na masowy odplyw :)

   Dzikus
 • Czy ktos tutaj czyta o sytuacji Ideabanku?
  Czy nikogo nie dziwi, ze bank na skraju bankructwa obiecuje najwiecej?

  Abc inny Odpowiedz
  • Przypominam, że środki do 100 000 euro są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny – nie ma więc znaczenia czy lokujemy je w banku „na skraju bankructwa” czy w banku po przeciwnej stronie skali. Przypominam również, że wycena firmy na giełdzie nie jest równoznaczna z tym, że firma jest „na skraju bankructwa”. Nie sądzę, aby Idea gdzieś się zwijała.

   Michał
  • A ja przypominam, ze na BFG posrednio zrzucaja sie klienci wszystkich bankow. Co do zwijania sie banku – poczekamy, zobaczymy. Idea ratuje sie juz od dwoch lat i z kazdym miesiacem przedzie coraz gorzej.

   Abc inny
  • LC nie pozwoli by jego firma upadła i to się dzieje- „Idea Bank poprawi wyniki i wskaźniki wypłacalności dzięki sprzedaży Leszkowi Czarneckiemu 15-procentowego pakietu akcji spółki stowarzyszonej Idea Getin Leasing”

   Bolo
  • Abc inny -Ideabank „ratuje się od 2 lat” poczytaj sprawozdania finansowe , wyniki a potem pisz ale prawdę to że moze z jakiś względów nike lubisz Banku nie upoważnia do pisania kłamstw i wprowadzania niepotrzebnego zamieszania na tym portalu , bo my nie zajmujemy się tutaj pomawianiem ale zarabianiem.

   Michał
  • niemniej, nim dojdzie do wypłaty z BFG, to może upłynąć sporo czasu z zamrożoną kasą.
   może się okazać, że te 0,20-0,50% więcej nie zrekompensują okresu bezodsetkowego. wg mnie lepiej jednak trzymać kasę na mniejszy %, bez ryzyka jej zamrożenia

   matematyk
  • Kolejny raz prośba o merytoryczną dyskusję opartą na faktach: BFG wypłaca środki WRAZ Z ODSETKAMI. Na dodatek wypłaty odbywają się szybko (polecam poszukać informacji o upadłych SKOKach czy SKBank – pieniądze były w 1-2 tyg).

   Michał
  • Michal nie zgodzę się. Kolega ma wątpliwości czy jego środki nie przypadną, lub czy nie zostaną zamrożone do czasu wypłaty przez bfg (przecież bfg nie oddaje pieniędzy z dnia na dzień). Idea bank sprzedawał obligacje getbacku stąd teraz takie kłopoty finansowe, gromadzenie rezerw kapitałowych na wypłaty odszkodowań, ale wydaje się że Czarnecki będzie bronił swoich spółek do końca i nie pozwoli im upaść. Sytuacja raczej stabilna :)

   Rafff
  • abc inny dobrze pisze. Niech sieje panike, ludzie wycofaja srodki to idea wreszcie da jakies lepsze oprocentowanie :) W koncu od tego jest ten portal.

   keton
  • Idea to już miała zbankrutować jak wrzucili lokaty na 3,5% i jak widać jeszcze sie trzyma. Ludzie, którzy nawet lokat bankowych się boją powinni trzymać pieniądze w skarpecie na lepsze czasy, a nie siać panike.

   ceglaaa
 • keton niech abc inny sieje panikę to lokaty będziemy trzymali w pkobp na 0.002%

  Michał Odpowiedz
  • Pko BP sprzedał mnóstwo portfeli wierzytelności do Getbacku. Pewnie on też zaraz upadnie . Aha nie, zaraz toć to przecież „państwowy” więc on zarabiał na Getbacku i tych 9000 nieszczęśliwych posiadaczach świstków pod tytułem obligacje GBK. A tak apropos to w/g Idei, KNF-u i wielu innych Idea „nie sprzedawał” obligacji, oni tylko świadczyli usługi dla emitenta :DD

   Bolo
 • raff ja nie twierdzę że nie można mieć wątpliwości bo to są jego pieniądze tylko piszę aby trzymać się prawdy w swoich tezach.Na dzień dzisiejszy Ideabank ma sytuację stabilną jak sam piszesz ,odpisy będą za 2 kw 2018 roku i to prawdopodobnie będzie pierwsza strata kwartalna banku a poprzednie kwartały i lata były na duży plus , więc nie można mówić „Idea ratuje sie juz od dwoch lat i z kazdym miesiacem przedzie coraz gorzej.” bo to jest kłamstwo

  Michał Odpowiedz
 • envelo płaci do 120 zł za wpływ wynagrodzenia. Niestety nie wiadomo czy przejdzie własne, a dodatkowo trzeba wydać 500 zł /mies kartą. Ale może ktoś się skusi

  karampuk Odpowiedz
  • czyli inaczej mówiąc moneyback 4% przez pół roku do 500 zł – do tego uwięziona pensja, słabo :(

   pytanie
  • Z pensją rzeczywiście słabo, bo nawet zaznaczyli, że nie będą uwzględniane „przelewy od osób fizycznych z innych banków”— choć tego sprawdzić nie mogą, nie chce mi się wierzyć, by opanowali napisanie algorytmu automatycznego rozpoznawania po nazwie (na zasadzie, że firmowe powinno zawierać „S.A.”, „Sp. z o.o.”, „s.c.” etc.), a i tak zawsze się może zdarzyć, że pracodawca ma konto firmowe, ale na swoje nazwisko…
   Z drugiej strony nie widzę żadnych wykluczeń rodzajów płatności, może przyjaciele pomogą…

   Don Quijote de la Mancha
 • Kiedy następne badanie salda w millenium? Informacja potrzebna gdyż nie wiem czy wrześniowy darmowy przelew z KO wykorzystać czy zostawić.

  wlo Odpowiedz
 • Korzystałem pierwszy raz w optimie z konta smart w sierpniu. Czy odsetki nie powinny być tam jak w przypadku poprzedniego konta oszczędnościowego dziś dopisane ? Dostaliście odsetki z bgż optima za sierpień ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • W ramach cyklu „dobra cebula nie jest zła” – dziś odebrałam swoją książkę „Matematyka jest wszędzie. Rodzinne przygody z matematyką”: https://www.mbank.pl/portals/6.0/lp/mfundacja/mfundacja_nklient/ Jeszcze jej nie czytałam, ale chyba dobrze rokuje. Nie jest o finansach, jest o wszystkim. Promocja trwa do 30 września lub do wyczerpania nakładu.

  Be@ Odpowiedz
  • Dobra cebula to była dzisiaj w aplikacji mój Carrefour, bon na 20 zł, żeby go wykorzystać trzeba było zrobić zakupy za 25 zł, czyli po zeskanowaniu karty w aplikacji płaciliśmy zamiast 25 zł, 5 zł. O 8:00 informatyk Carrefoura przyszedł do pracy i usunął bon na 20 zł apki, kto zdążył ten zdążył :)

   nik2
  • Raczej mylisz to z promocją, która dawała Ci bon za zakup telefonu jakiś czas temu w kerfurze :)

   savi
  • Ale ten bon na 20 zł mieli dzisiaj, do godziny 8:00, wszyscy posiadacze aplikacji mój Carrefour, nie trzeba było wcześniej kupować telefonu w Carrefour.

   nik2
  • Jaki jest sens pisania o tym po fakcie?
   Wiedziałeś ,skorzystałeś,nie powiedziałeś innym. Ciesz się.

   rychu75
  • Wspomniana książka jest obecnie dostępna do pobrania w pdf lub epub: https://www.mbank.pl/portals/6.0/lp/mfundacja/ebook/

   Be@
 • Od dzisiaj obowiązuje nowa tabela oprocentowania w Nest Banku. Generalnie oprocentowanie lokat jeszcze spadło (choć i tak było na niskim poziomie), ale mam nadzieję, że to cisza przed burzą ;-) Dobra informacja ? Lokaty na nowe środki zmieniły datę badania tychże na 4 września.

  Be@ Odpowiedz
 • Czy poza Eurobankiem (10 dni) i Millennium (7 dni) któryś z banków daje limit w koncie bez prowizji (oczywiście pod pewnymi warunkami . np. wynagrodzenie)

  Andy Odpowiedz
 • Mam dwa news’y ;-)
  1. W Biedronkach od dziś można płacić BLIKiem (jakby ktoś potrzebował)
  2. mPay i telefonia Plush ma promocje – doładowują drugie tyle: „100% więcej na Urodziny Plusha” Więcej tu: https://www.mpay.pl/aktualnosci/id/161,promocja-100-wiecej-na-urodziny-plusha

  Be@ Odpowiedz
  • Ad 2. To raczej back in time – promo było 11.09.2018 ;)

   Bolo
  • ahh… masz rację – źle przeczytałam ! Ja zobaczyłam, że od 11… No tak, a to od tygodnia nie aktualne.

   Be@
  • Żeby się zrehabilitować, znalazłam jeszcze jedną promocję urodzinową :-)) Tym razem 20-te urodziny obchodzi Empik – sklep, który ma tu wielbicieli. Przeglądam ofertę… ale moim zdaniem to lipna jest ta „promocja”. A polega ona na: A). obniżce ceny 2000 konkretnych artykułów B). możliwości skorzystania z rabatu 20% przy zakupach za min. 60zł.
   To drugie wydawałoby się fajne, bo nie ma ograniczenia max. kwoty zwrotu, ale… promocja nie dotyczy [i tu w regulaminie cała lista, wykluczająca w zasadzie większość przedmiotów tam sprzedawanych].
   Znalazłam płytę CD Eda Sheerana „Deluxe Limited Edition” – nie jest przeceniona, więc na niej powinien zadziałać kod rabatowy „20LAT”. Cena = 68,99zł czyli po rabacie będzie jakieś 55,19zł. Ta sama płyta na merlin.pl (czyli w też nie najtańszym sklepie) kosztuje 58,99zł. Czyli oszczędzamy AŻ 3,80zł… No szału nie ma. Ale może ktoś z was potrzebuje, czegoś co naprawdę jest nieźle przecenione – szukajcie ….. [ja nie znalazłam].

   Be@
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy