Smartfon LG K4 LTE za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja popularnej promocji Citibanku, w której zgarnąć możemy smartfon LG K4 LTE w wersji dual sim. Tym razem wystarczy, że wyrobimy darmową kartę kredytową Citi Simplicity i… wykonamy nią 15 płatności w sklepach lub internecie na dowolne kwoty – a smartfon będzie nasz! :)

Smarfon LG K4 LTE 2017 Dual SIM za wyrobienie darmowej karty kredytowej Citi Simplicity od Citibanku

LG K4 LTE dla nowych klientów

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2015. Oprócz tego wymagane jest spełnienie minimalnych warunków dochodowych, czyli:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożym wniosek o kartę Citi Simplicity. Mamy na to czas do 25.07.2018. W ciągu kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces.

Istotne, aby w trakcie rozmowy z konsultantem wyrazić dwie zgody:

 • na przetwarzanie danych osobowych w celu informowania o produktach i usługach oferowanych przez podmioty współpracujące z bankiem
 • na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Zgody musimy utrzymać aż do momentu odebrania nagrody.

Smartfon za 15 płatności

A jak zgarnąć nagrodę? Bardzo prosto! Po podpisaniu umowy i odebraniu karty będziemy musieli wykonać 5 płatności kartą przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe po miesiącu zawarcia umowy. Jeśli więc na naszej umowie będzie widniała data kwietniowa, to 5 transakcji powinniśmy wykonać w maju, czerwcu i lipcu.

Bank dorzuca tu jeszcze jeden warunek, ale jego spełnienie to formalność – najpóźniej do 3 pełnego miesiąca po miesiącu podpisania umowy powinniśmy się zalogować do bankowości internetowej lub mobilnej. Ale większość z nas zrobi to pewnie znacznie, znacznie szybciej :)

To tyle! O spełnieniu warunków promocji bank poinformuje nas poprzez wiadomość w systemie transakcyjnym Citibank Online w ciągu kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków (w naszym przykładzie będzie to sierpień). Smartfon LG K4 2017 LTE o wartości 349 zł trafi do nas w ciągu kolejnych 30 dni (niezapowiedziany kurier to będzie właśnie nasza nagroda :)).

Tu przy okazji dodam, że jeśli nie odpowiada nam taka nagroda, to zawsze możemy skorzystać z promocji w wersji z 300 zł w gotówce czy np. w formie bonu Allegro.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją na czas, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Tak naprawdę w promocji możemy wybrać niemal dowolną kartę z oferty Citi Handlowego, jednak opłacalna jest w zasadzie tylko jedna: karta Citi Simplicity. Korzystanie z niej jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji, to opłaty nie będzie.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Proste warunki :) 2 lata temu brałem udział w promocji z Samsung Galaxy Trend to wtedy trzeba było robić większe zakupy z tego co pamiętam :p

  Sebek Odpowiedz
 • Wie ktoś, czy któryś z telefonów od Citi ma GPS ? Wyjątkowo nie podają nazwy modelu ani pełnej specyfikacji.

  dario Odpowiedz
 • 1GB RAM – rzeczywiście propozycja tylko dla mało wymagających
  Smartfon innej marki z taką ilością pamięci można okazyjnie kupić już za ok 200 zł w dobrej promocji w supermarkecie

  Beny Odpowiedz
 • Czy wie ktoś może jak to jest z formą zatrudnienia, żeby spełnić minimalne warunki dochodowe? Jak ktoś co miesiąc podpisuje umowy o dzieło/zlecenie, pokrywając tym samym pełne 3 ostatnie miesiące, też załapie się na spełnienie tych warunków?

  Dzwoniłem na infolinię, powiedziano mi że tylko osoby zatrudnione na umowę o pracę mogą wziąć udział w promocjach CityBanku z takimi warunkami…ale może jednak ktoś więcej na ten temat?

  lufcik16 Odpowiedz
  • Nie tylko :) Do regulaminu jest przyklejony załącznik z wykazem form zatrudnienia i dokumentów, które potrzebuje bank. Umowy dzieło/zlecenie też są OK :)

   Michał
  • Potwierdzam, właśnie w Getin odmówiono mi kk przez zatrudnienie na odnawiane co miesiąc umowy o dzieło, ale w Citi nie było to problemem (z tego co pamiętam, to tam gorzej mają prowadzący dg).

   Don Quijote de la Mancha
 • jak dlugo trzeba utrzymać kartę po spelnieniu warunkow promocji? kiedy mozna ja zamknac bezkosztowo?

  renata Odpowiedz
  • Simplicity jest bezkosztowa nawet nie używana (i nie zamknięta); ta promocja nie wymaga jej utrzymania (w niektórych trzeba było przez rok), ale wydaje mi się, że (skoro jest bezpłatna) nie zaszkodzi poczekać do powiadomienia o otrzymaniu nagrody (choćby po to, by je w bankowości www odczytać).
   Wydaje mi się też, że zbyt szybkie zamykanie może spowodować brak oferty utrzymaniowej, tzn. kolejnej promocji (przeważnie typu moneybvback) za zmianę decyzji o zamknięciu.

   Don Quijote de la Mancha
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy