TurboKARTA: 3% zwrotu za paliwo i 1% za wszystkie zakupy od Santander Consumer Bank

Niemal trzy lata temu pisaliśmy o moneybacku na karcie kredytowej dość nietypowego banku (pod względem promocji bankowych), bo Santander Consumer Banku. Wtedy do zdobycia było 5% zwrotu za zakupy spożywcze. Czasy się jednak zmieniają, opłaty inter change spadają, więc automatycznie banki płacą mniej. Dziś w Santander Consumer do zdobycia mamy „tylko” 3% lub 1% zwrotu, ale w zamian możemy go uzyskać niezależnie od tego w jakim miejscu zapłacimy kartą. Jeśli relatywnie dużo wydajesz lub sporo tankujesz i szukasz uzupełnienia dla innych ofert, to propozycja Santandera może być całkiem kusząca. Zwłaszcza, że jest ważna bezterminowo.

Zakupy do pełna dla każdego

TurboKARTA: 3% moneyback za paliwo od Santander
Promocja „Zakupy do pełna” przeznaczona jest dla wszystkich klientów Santander Consumer Bank posiadających kartę kredytową TurboKARTA. Nie ma tu żadnych wykluczeń czy okresów karencji – każdy może stać się posiadaczem takiej karty, o ile tylko bank pozytywnie oceni jego zdolność kredytową i zechce podpisać z nim umowę.

Same zasady zwrotu są banalnie proste: 3% wartości transakcji otrzymamy za zakupy na stacjach paliw, natomiast 1% zwrotu – za pozostałe transakcje bezgotówkowe kartą. Dodatkowo wymagane jest terminowe spłacanie swojego zadłużenia, przynajmniej w wysokości kwoty minimalnej. Oczywiście aby nie było żadnych dodatkowych opłat najlepiej spłacać całe zadłużenie na czas (więcej w artykule o korzystaniu z kart kredytowych).

Bank określa również, że wartość jednorazowej premii nie może przekroczyć 30 zł w trakcie jednego okresu rozliczeniowego (nie liczymy tu miesięcy kalendarzowych tylko miesiąc stanowiący nasz okres rozliczeniowy). W ciągu roku mamy więc do zgarnięcia nawet 360 zł.

Szczegóły w krótkim regulaminie promocji.

Ile kosztuje TurboKARTA?

TurboKARTA, oprócz moneybacku za paliwo i pozostałe zakupy, oferuje również bezpłatny pakiet car assistance. Oczywiście pakiet jest bezpłatny, ale zapłacić możemy za sam fakt posiadania karty – bank pobierze od nas 4,90 zł o ile nie wydamy w danym okresie miesięczny (liczonym od dnia aktywacji karty) min. 1000 zł. W przypadku zamówienia wyciągu w formie papierowej będzie to 5,90 zł.

Z jednej strony 1000 zł miesięcznie to dużo, ale z drugiej – aby otrzymać maksymalną wypłatę moneybacku i tak trzeba wydać od 1000 zł (tylko stacje paliw) do 3000 zł (tylko zakupy poza stacjami paliw). Osoby mające duże wydatki z pewnością docenią dodatkową możliwość zaoszczędzenia na zakupach. A osobom z mniejszymi wydatkami przypominamy, że dla nich idealną alternatywą jest karta debetowa do konta w T-Mobile Usługi Bankowe z 5-procentowym zwrotem.

Nie przegap!

Komentarze

 • Macie premię za wrzesień?

  Marta1 Odpowiedz
  • Premia jest za okres rozliczeniowy a nie za miesiąc kalendarzowy. Naliczana na dzień/dzień po zamknięciu okresu rozliczeniowego.

   ls5
 • Tak, z datą 01.10.

  budzi Odpowiedz
 • Ile jedna osoba moze zalozyc takich kart?

  McKwacz Odpowiedz
 • Tylko jedną

  conrad_88 Odpowiedz
  • Wyczytalem w poprzednich kpmentarzach: „Literalnie regulamin nie wyklucza opcji „wielokartowości” (czyli de facto pozwala) – pytanie czy sam bank wydaje kilka kart tego samego typu jednej osobie fizycznej (przeważnie „system” na to nie pozwala).
   26 lutego 2018, 16:05 • k6”

   A moze ktos probowal zalozyc druga karte?

   McKwacz
  • Chciałem założyć. Można mieć jedną kartę danego typu.

   conrad_88
  • Dzieki za pomoc

   McKwacz
  • Zaskakują mnie wciąż pozytywnie – już przetrawiłem spłaty BLIK i zacząłem się zastanawiać nad opcją drugiej karty (niestety, system nie pozwala). Dostałem znienacka pocztą informację o podniesieniu limitu dla stałego klienta – będzie mniej kombinacji (4500 limitu wymagało nieco gimnastyki dla 30zł/1% w kolejnych dwóch okresach).

   A drugą kartę najlepiej zrobić mężowi/żonie z okresem połówkowo przesuniętym (np 30-29 vs 15-14). I wpiąć w Curve – optymalizacja działa, transfer MCC już też.

   k6
  • przez curve jakiś sposób na obrót?

   karampuk
  • Standardowy wciąż działa – wrzutka R/DP via Curve (z 5 kredytówek 4 są bezgotówkowe, jako gotówkę zawsze rozpoznaje Citi). Z naciskiem na „wciąż” bo włączony w Curve transfer MCC ma docelowo działać na wszystko – na plus łapać MCC sklepów (zamiast wykluczanych 8999/6012 i to już działa), ale na minus pokazywać jako gotówkowe bankomaty (i pewnie R/DP/przekazy Euronet i inne wynalazki…). Ale to temat do wątku „wesoły eksperymentator”/”na własne ryzyko” – admin nie może brać odpowiedzialności za pomysły użytkowników ani ich zachęcać (temat już omówiony kilkukrotnie).

   k6
  • 1. Czy DP ma płatne zasilenie kartą? Właśnie założyłem tam konto i jest taka pozycja w TOiP „Płatności na rachunek DiPocket / Obciążenie karty debetowej lub kredytowej wydanej przez
   podmiot zewnętrzny” i jest po 2,50 zł za każdą transakcję.
   2. Czy ktoś ma limit poniżej 3k w SCB i robi transakcje na zasadzie wpłata/spłata do wyrobienia pełnej premii? Wiem, że są banki, które nie pozwalają wydać więcej niż limit w okresie rozliczeniowym, ale są też takie, którymi po spłaceniu można bez problemu płacić dalej, jeśli limit w danej chwili nie jest tylko przekroczony.

   Paweł K.
  • @Paweł K. DP nigdy nie pobrało mi żadnej prowizji ani za zasilenie kartą ani za przelew na moje konto bankowe. Turbokartą nie zasilisz jednak DP ponieważ nie ma ona 3D Secure. Ja mam limit 1 000 PLN na tej KK i robię po prostu 3 transakcje w ciągu miesiąca.

   Lord Klops
  • Dzięki za info. Swoją drogą DP przeleciał bezproblemowo.

   Paweł K.
  • @ Paweł K.: To może coś zmienili. Ja próbowałem kilka razy jakieś 6 miesięcy temu. Nie udało się. Skontaktowałem się z DP i wyjaśnili mi, że chodzi o brak 3D SECURE.

   Lord Klops
  • Z curve jest taki problem że już dwa razy trafiłem na obciążenie w funtach, raz w apart i zobaczyłem to dopiero na potwierdzeniu!, drugi raz na jednym terminalu w biedronce tam przyjemniej wyskoczyło info że będzie płatność w funtach tak że ostrożnie podchodzę do tej karty a już na pewno nie dał bym żonie..

   Uta1
  • A może żona byłaby bardziej uważna? ;) Karty fintechowe są często rozpoznawane jako zagraniczne i terminal podpowiada funty (a Euronet kasuje surcharge) – na razie tylko Revolut to rozwiązał. Prowizji z DIP wciąż nie ma – za każdym razem jest potwierdzane 0 przy operacji zasilenia. Dla mnie przy limicie 4k standardem jest tankowanie (ca. 500zł z 3%) i z 1%hurtem (1500zł) zaraz po otwarciu okresu na jakieś oszczędnościowe. Jedna operacja by nie tracić czasu.

   k6
 • Pytanie do posiadaczy tej karty. Za co na dzień dobry skasowali mnie na 4,90? Ledwo aktywowałem kartę, a w historii już się ta opłata pojawiła.

  drudar Odpowiedz
 • Normalka, pierwsza opłata jest do nieuniknięcia. Zasada jest taka, że najpierw ja pobierają, a później jak zrobiłeś w poprzednim okresie tauzena obrotu zwracają. Przy pierwszym pobraniu nie miałeś jak zrobić obrotu.

  qqq Odpowiedz
 • Kartę aktywowałem 21.12, a już 28.12 wpadło 10,45 zł tytułem TWOJE OSZCZĘDNOŚCI. Wygląda jakby to był zwrot za zakupy. Ale w takim razie jak to jest liczone? Ani to miesiąc kalendarzowy, ani okres rozliczeniowy. Dodam, że 28.12 spłaciłem część zadłużenia. Może to był powód?

  drudar Odpowiedz
  • Z regulaminu i moich doświadczeń: zwroty są za transakcje ZAKSIĘGOWANE w okresie rozliczeniowym. Ostatniego dnia okresu rozliczeniowego generuje się wyciąg (widoczny dnia następnego). Jeśli dzień generowania wyciągu przypada na sobotę albo niedzielę, wyciąg generuje się w piątek.

   I uwaga! 1000 niezbędny do zwolnienia z opłaty za kartę należy wydać nie w okresie rozliczeniowym, a w okresie miesiąca od dnia aktywacji karty (i tak dalej i tak dalej).

   ls5
  • Problem w tym, że jeszcze nie ma wyciągu.

   drudar
  • Powiedzmy tak… ich system „nie należy do najnowszych” i zwroty są księgowane szybciej niż generowane wyciągi (te pojawiają się nawet 3-4 dni po dacie generacji – ja sprawdzam po 5 by się nie denerwować :) )

   k6
 • A komuś udało się wyłączyć PUB za 4,40 zł bez chodzenia do oddziału. Na infolinii powiedzieli, że inaczej się nie da…

  Paweł K. Odpowiedz
 • Nie mogę się połapać z tym serwisem. Mam podany termin najbliższej spłaty. Ale gdzie znajdę wyciąg?

  drudar Odpowiedz
  • fakt że dupowaty. Z lewej masz zestawienie transakcji i tam są wyciągi w pdf

   karampuk
  • Szczegóły > Zestawienia transakcji. Wyciąg pojawia się chyba z 1-2 dniowym opóźnieniem.

   Paweł K.
  • Dzięki. W zestawieniach na razie nic nie ma. Datę generowania mam na 1 dzień miesiąca. Ale jak mówisz, że pojawia się z opóźnieniem to powinna się dzisiaj pojawić.

   drudar
  • czasami trwało to i 5 dni

   karampuk
 • jak wyłączyć pakiet usług bankowych? została pobrana opłata 4,4zł za coś takiego…

  kaśka Odpowiedz
 • Drodzy :)
  1. Jak długo trwa załatwianie umowy i wysyłka karty?
  2. Czy za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy jest zwrot?
  3.Czy dalej można spłacać kk blikiem? A może tez mozna…inna kartą?

  Anom Odpowiedz
  • Ja umowe zawarlem online troche telefonicznie i troche mailowo. Calosc trwala z pol godziny. Plastik dotarl po ok tygodniu.
   Nie ma niepelnego okresu bo okres rozliczeniowy (dzien pobrania oplaty) wyznacza sie w dniu aktywacji karty i odrazu jest pobierana oplata (raczej nie do odzyskania, chyba ze dziala to jak w toyocie- nie zamykalem wiec niewiem).
   Na trzecie nieznam odpowiedzi. Pierwsze slysze:)
   UWAGA- Mi ukratkiem wcisneli jakis pakiet za 4,40- wyłaczenie tylko w oddziale.

   Herman
  • @Anom: spłacanie BLIKiem działa cały czas :)

   Lord Klops
  • Aaa i jeszcze numer 4 pytanie! Czy Blikiem mozesz splacac dowolną kwotę jaką chcesz czy tylko całość z wyciagu?

   Anom
  • @Anom: BLIKiem spłacasz dowolną kwotę.

   Lord Klops
 • Ok, dzięki za info

  Anom Odpowiedz
 • A są jakieś wykluczenia na ten zwrot 1% czy też na obrót potrzebny do zwolnienia z opłaty miesięcznej? Internet, poczta – liczą się?

  Katana78 Odpowiedz
 • Czy wy też tak macie, że płatność po zaksięgowaniu znika z blokad i na liście transakcji pojawia się dopiero po 24 godzinach?

  broker Odpowiedz
  • Też coś takiego ostatnimi czasy zauważyłem.

   drudar
  • Dziwna ta karta. Transakcje z 29.11 i późniejsze zostały zaksięgowane i zniknęły.

   broker
  • To norma przy tej karcie, mam tak od zawsze

   Herman
  • Tam to wszystko księguje się z opóźnieniem. Przynajmniej premie wypłacane równo i co miesiąc. Gdyby każda promocja była taka prosta w obsłudze….

   Lord Klops
 • Dostaliście zwrot w tym miesiącu? Zawsze był do 10…

  qqq Odpowiedz
  • A chyba jest, nie widać w historii, ale jest nadpłata, na minusie saldo.

   qqq
  • zwroty są płacone w zależności od okresu rozrachunkowego karty – ja mam 10 i jest zwrot (oczywiście nie ma w historii, ale ten bank tak ma)

   karampuk
  • U mnie wpadło, ale w historii pewnie pojawi się za jakiś czas.

   Lord Klops
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy