100 zł w kolejnej promocji regularnego inwestowania w ING (i 140 zł za otwarcie konta)

Trwa do 15.04.2018

Ruszyła kolejna edycja promocji z premią za regularne inwestowanie w ING Banku Śląskim. Osoby, które trzykrotnie zainwestują niewielkie sumy zgodnie z wytycznymi banku zyskają 100 zł.

100 zł za regularne inwestowanie w ING Banku Śląskim

100 zł za regularne inwestowanie

Aby skorzystać z promocji należy być nowym lub obecnym klientem banku, który w dniu 19.02.2018 nie posiadał żadnych jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na podstawie zawartej umowy z ING.

Jeśli spełniamy ten warunek, to w terminie do 15.04.2018 musimy zapisać się do promocji w Moim ING (sekcja Oferta ING), a następnie wypełnić ankietę inwestycyjną oraz podpisać umowę z bankiem o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia jednostek funduszy.

Co dalej? Aby zgarnąć tytułową premię konieczne jest złożenie Dyspozycji Regularnego Inwestowania (DRI), w ramach której zadeklarujemy kupowanie przez 12 miesięcy jednostek dowolnego funduszu inwestycyjnego za kwotę min. 150 zł miesięcznie. Bank zaznacza, że jednostki powinny zostać zakupione co najmniej przez 3 miesiące do 29.06.2018. Do samej promocji możemy zapisać się do 15.04.2018 i wtedy też powinniśmy kupić pierwsze jednostki.

Regularne oszczędzanie w ING Banku Śląskim

To tyle! Jeśli w dniu wypłaty premii (16.07) ciągle będziemy właścicielem konta osobistego lub oszczędnościowego w ING, a nasza Dyspozycja Regularnego Inwestowania będzie ciągle aktywna, to bank przekaże nam 100 zł premii na jeden z rachunków. Wtedy też będziemy mogli zrezygnować z dalszego oszczędzania (nie było z tym problemów w poprzednich edycjach, mimo deklaracji oszczędzania przez 12 miesięcy).

Jaki fundusz wybrać?

Jeśli zależy nam jedynie na premii (a nie na zakładaniu się w którą stronę pójdzie rynek), to najlepszym wyborem będzie jeden z funduszy bezpiecznych. Jeśli nie chcemy zbytnio szukać, to wybrać możemy jeden z przygotowanych przez ING pakietów – na przykład ultrabezpieczny Pakiet Ostrożny. Wiem, że zaraz znajdą się tu osoby nakłaniające na bardziej ryzykowne fundusze, ale osobiście teraz bym ich unikał – dosłownie 2 tygodnie temu mieliśmy piękne tąpnięcie na rynku, kiedy indeksy w kilka dni spadły o prawie 10%. Zdecydowanie lepiej wybrać fundusz ostrożny, zainkasować premię i ewentualnie drobny zysk (lub stratę) – co przy takiej kwocie nie da raczej większej zmiany, niż o kilka-kilkanaście złotych. I tak całościowo będziemy sporo do przodu.

140 zł za otwarcie konta w ING

Na koniec przypomnę, że osoby nieposiadające w tej chwili konta w ING Banku Śląskim mogą zgarnąć 140 zł za jego założenie. Wystarczy skorzystać z aktualnej promocji z premią na start, gdzie 120 zł zdobywamy w zasadzie bez większych kombinacji, a dodatkowe 20 zł wpada nam za ewentualny wpływ wynagrodzenia.

A jeśli na konto mamy zamiar przelewać wynagrodzenie, to zgarnąć możemy jeszcze jedną stówkę w innej promocji regularnego oszczędzania – tym razem na koncie oszczędnościowym.

Całościowo może to oznaczać nawet 340 zł premii! :)

Tagi: , , , , , , , ,

Nie przegap!

Komentarze

 • Udział w poprzedniej edycji czy nawet dwóch nas nie wyklucza z tej promo jak rozumiem ? :)

  JoX Odpowiedz
  • zgodnie z regulaminem konieczne jest podpisanie umowy i wypełnienie ankiety MIFiD ale… z tego co wiem w poprzedniej edycji też tak było i nie było problemów z premią. Więc tak, wystarczy nie mieć funduszy w dniu startu promocji.

   Michał
 • nie, takich wykluczeń nie zauważyłem w regulaminie, jesli dzis nie posiadales zadnych funduszy

  sunwoj1 Odpowiedz
 • A dzisiaj przechodziłem koło banku i miałem zamykać konto, ale zrezygnowałem ze względu na kolejkę :)

  Bartek2452 Odpowiedz
 • Wszystko fajnie, tylko w jaki sposób można dostać się do tego ekranu, który jest na zamieszczonym obrazku w artykule? Zapisałem się do promocji ale jedyne co mogę zrobić w opcji regularnego inwestowania to kupić jakiś fundusz wybierając dzień miesiąca (a nie jak na screenie, konkretną datę od której zacząć inwestowanie). Nie mam też możliwości wybrania czasu trwania inwestycji…

  NullPointerException Odpowiedz
  • Ok, przeczytałem regulamin i wszystko stało się jasne, screen jest stary. Aktualnie nie ustawia się czasu trwania inwestycji, po prostu uczestnik promocji z automatu deklaruje, że będzie wpłacać przez 12 miesięcy.

   Znalazłem za to coś innego. Jest błąd albo w regulaminie albo w artykule. Otóż pkt 1 mówi, że promocja trwa od 19.02 do 15.04. Punkt 4 mówi, że w okresie trwania promocji należy nabyć jednostki za 150zł (podpunkt 2) oraz złożyć dyspozycję regularnego inwestowania na min. 150zł (podpunkt 3).

   W artykule natomiast jest:
   „Do samej promocji możemy zapisać się do 15.04.2018 i wtedy też najpóźniej powinniśmy zlecić zakup jednostek (optymalnie z datą w okolicach 23-27.04).”

   Jeżeli dobrze rozumiem to w ten sposób nie załapiemy się na punkt 4 podpunkt 2, ponieważ nie zakupimy jednostek za 150zł w okresie trwania promocji (do 15.04).

   NullPointerException
  • Jeśli się nie mylę, to do tej pory nie było problemów ze zleceniem zakupu na później – ale poprawię wpis, aby czasem ktoś nie został bez premii. Dzięki :)

   Michał
  • @Bufon już pisał, że wczoraj (tzn. w tej edycji) zrobił pierwszą wpłatę i ustawił DRI na 15 (czyli inny dzień) https://livesmarter.pl/100-zl-za-regularne-inwestowanie-ing-lipiec-2017/comment-page-2/#comment-184916

   Don Quijote de la Mancha
 • Fundusz można wybrać ten sam co ostatnio , czy nie da rady ? Bo rejestr wciąż otwarty ale bez jednostek , bo jak tak dalej pójdzie to zabraknie nowych funduszy i jak te wszystkie rejestry później pozamykać aby makulatury nie słali ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Poprzednio wystarczyło zakupić jednostki innego funduszu, bo wtedy otwierany był nowy rejestr z nowym numerem. Teraz zapewne trzeba będzie wybrać jeszcze inny. Poprzednio dobrym wyborem był „ING Pakiet Ostrożny” a w innej edycji „Inwestor Płynna Lokata (Parasol FIO)”. Co wybierasz tym razem?

   abba
  • Przyłączam się do pytania ;) Pakiet ostrożny i inwestor płynna lokata ( parasol FIO) wykorzystany…

   warmaschine
  • Faktycznie trudno się zorientować czy dla potrzeb promocji nie wystarczyła by wpłata i późniejsze regularne inwestycje w któryś z uśpionych rachunków z zerowym saldem.
   Chyba, że ING ma jaki interes w kolekcjonowaniu nieczynnych rachunków.
   Jak Czyczykow u Gogola w Martwych Duszach.

   Bufon
  • Doradztwo inwestycyjne wymaga licencji. 😉
   Ale mogę dać bardziej ogólne wskazówki: z zasady najbezpieczniejsze są fundusze pieniężne (ale też nie można liczyć na duże zyski, najlepsze są trochę lepsze od najlepszych lokat), można więc w serwisie ING pod „Sprawdź notowania” kliknąć na „Rodzaj funduszy → Fundusze pieniężne”; ogranicza nam to wybór do ok. 10 funduszy. Następnym krokiem jest wybór któregoś z nich, możemy się tu posiłkować wynikami danego funduszu z przeszłości (pamiętając, że nie muszą one być powtórzone) oraz ratingami i rankingami, w Polsce dla funduszy wystawia je Analizy Online (ale można też niektóre biura maklerskie, np. BOŚ). Możemy w wyszukiwarce ING sortować po kolumnach „Stopa zwrotu 12M”, „Średnia strata 12M”, „Średni zysk 12M” — z tego wychodzi, że najlepsze wyniki miały UniKorona Pieniężny, MetLife Pieniężny i NN Lokacyjny Plus (ale temu się zdarzały straty) i MetLife Lokacyjny. Niestety MetLife (których ja trochę w swoim portfelu mam) wymagają wpłaty w wysokości min. 250 zł, a pierwszej min. 500 zł, ta promocja chyba tego nie znosi (ktoś sprawdził?), więc zostają nam UniKorona Pieniężny i NN Lokacyjny Plus.
   UniKorona Pieniężny to od paru lat gwiazda funduszy gotówkowych i pieniężnych, często dawał zyski lepsze od najlepszych lokat (szczególnie w 2017), ma najwyższy rating Analiz ★★★★★ (długo miał taki jako jedyny z tej grupy) także rankingi (porównanie wyników z innymi z grupy) ma bardzo wysokie: maks. 5a dla 12m i 4a dla 36m. Ja jego jednostki kupuję już od pięciu lat, obecnie stanowi największą funduszową pozycję mojego portfela (prawie 0,5% całości, wszystkie fundusze to 6%).
   NN Lokacyjny Plus to także dobrze oceniona pozycja, rating Analiz to ★★★★, a ratingi 12m i 36m to 4a; też go w portfelu trochę mam (0,26% — mam IKE w NN, a tam jest trochę mały wybór, szczególnie pieniężnych).

   Don Quijote de la Mancha
  • „W okresie trwania Promocji złożą poprzez system bankowości internetowej, Banku:
   – zlecenie otwarcia NOWEGO REJESTRU w funduszach inwestycyjnych na podstawie zawartej z Bankiem Umowy pośrednictwa,
   – dokonają wpłaty na min. 150 zł na nabycie jednostek uczestnictwa na ww. rejestr,
   – złożą Dyspozycję Regularnego Inwestowania w ramach ww. rejestru na min. 150 zł.”

   To raczej oznacza, że należy założyć NOWY REJESTR czyli nowy fundusz. Poprzednio to się sprawdziło.

   Patrząc na fundusze niskiego ryzyka można zwrócić uwagę np. na
   – „PZU Gotówkowy A (PZU FIO Parasolowy)” z wpłatą min. 100 zł (na potrzeby promocji 150),
   – „NN Lokacyjny Plus (NN Parasol FIO)” z wpłatą min. 200 zł a potem 50 (na potrzeby promocji potem 150),
   – „UniKorona Pieniężny (UniFundusze FIO)” tak jak PZU powyżej
   – MetLife mają pierwszą wpłatę min. 500 a potem 250
   To tylko moje subiektywne spostrzeżenia. Jakieś propozycje/sugestie?

   abba
  • PZU Gotówkowy to wg Analiz średniak: rankingi 12m i 36m to 3a, a rating ★★★. Czyli śmiało można kupować, w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarobił prawie 3% (przy płynności porównywalnej do kont oszczędnościowych), to też przyjemny wynik, ale skoro nie chodzi nam o budowanie portfela zdywersyfikowanego, a wybór jednego funduszu do promocji, to może jednak wybrać coś lepszego (choć oczywiście może się okazać, że przez te kilka miesięcy akurat PZU okaże się najlepszy)…

   Don Quijote de la Mancha
  • Zapis na promocję teraz. Potem zakup funduszu w połowie marca i trzy wpłaty na kwiecień-czerwiec by stówkę dostać do 16 lipca. A może jeśli przyspieszymy o miesiąc (a nawet szybciej) dostaniemy premię wcześniej? Ty, o błędny rycerzu, zdaje się nie czekałeś kiedyś i chwaliłeś się szybszą premią ING, czy dobrze pamiętam?

   abba
  • Nie, z ING sobie nie przypominam, oni właśnie premię wypłacają dokładnie w dniu podanym w regulaminie.

   Don Quijote de la Mancha
  • O właśnie, nawet dzisiaj UKNF wydał komunikat na ten temat:

   „W toku monitorowania bieżących publikacji medialnych z zakresu rynku finansowego UKNF dostrzegł utrzymywanie się w części mediów praktyki polegającej na rozpowszechnianiu informacji, które można zakwalifikować jako rekomendacje inwestycyjne lub inne informacje rekomendujące lub sugerujące strategię inwestycyjną, które zdaniem UKNF nie wypełniają obowiązków wynikających z art. 20 Rozporządzenia MAR, a także z przepisów Rozporządzenia w sprawie rekomendacji. […]
   Zgodnie z art. 173 ust. 7 Ustawy o obrocie, na każdego kto sporządza lub rozpowszechnia rekomendacje inwestycyjne lub inne informacje rekomendujące lub sugerujące strategię inwestycyjną z naruszeniem art. 20 ust. 1 Rozporządzenia MAR […] Komisja może, w drodze decyzji, nałożyć karę pieniężną.
   W świetle powyższego, w celu uniknięcia ryzyka nałożenia kary przez Komisję, UKNF rekomenduje podmiotom publikującym rekomendacje inwestycyjne lub inne informacje o podobnym charakterze, a także dziennikarzom przygotowującym powyższe materiały, dołożenie należytej staranności w weryfikacji zgodności z przepisami prawa rozpowszechnianych informacji, w szczególności wprowadzenie odpowiednich mechanizmów umożliwiających zapewnienie zgodności prezentowanych informacji z przepisami Rozporządzenia MAR oraz Rozporządzenia w sprawie rekomendacji.”

   Strach coś pisać… 😉

   Don Quijote de la Mancha
 • No nie da się zamknąć konta w tym banku:) Zawsze znajdą sposób aby człowieka zatrzymać:)

  aircrash Odpowiedz
 • no dokładnie to samo pomyślałam :) ale inne banki powinny się od nich uczyć ;)

  Paulina Odpowiedz
 • „Jeśli spełniamy ten warunek, to w terminie do 15.04.2018 musimy zapisać się do promocji w Moim ING (sekcja Oferta ING)”… Zapisać się? Może jestem ślepy, ale nie widzę takiej opcji, chyba, że coś źle zrozumiałem…

  warmaschine Odpowiedz
  • bankowość internetowa > Oferta ING > Inwestycje > Regularne inwestowanie > pod informacją o promocji kliknij w Zapisz się i inwestuj regularnie. Potem w Wiadomościach dostaniesz potwierdzenie, ze jesteś w promocji.

   abba
  • Widząc twój nick mam ciągłe wrażenie, że rozmawiam z niemiecką pralką Waschmaschine.

   abba
  • Można się zapisać także w bankowości mobilnej http://i68.tinypic.com/scq52d.png

   Don Quijote de la Mancha
  • Osoby które pierwszy raz zaczynają przygodę z inwestowaniem muszą wypełnić ankietę inwestycyjną.

   Po zapisaniu do inwestowania, dostalem wiadomosć a przy regularnym osczędzaniu (wpływ wynagrodzenia na ROR) nie przyszło nic na szkrzynkę.

   Wojak
  • MiFID II wpłynęło chyba na zmianę tych ankiet, w efekcie muszą to wypełniać także osoby, które wypełniały już wcześniejszą wersję.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki Abba ;). PS. Dla Ciebie mogę być waschmaschine ;)

   warmaschine
 • Biorę udział promocji pod nazwą „100 zł za Indywidualne Konto Emerytalne” kupując w ramach DRI jednostki Funduszu NN Lokacyjny Plus (NN Parasol FIO) – czy wg Was te promocje się wykluczają? czy też wystarczy nabyć jednostki innego funduszu niż powyższy?

  Stef Odpowiedz
  • Jeśli 19 lutego 2018 r. posiadałeś jednostki uczestnictwa funduszy na rejestrach otwartych na podstawie zawartej z Bankiem Umowy pośrednictwa — to nie możesz.

   Don Quijote de la Mancha
 • Biorę udział w Promocji „100 zł za IKE”, która zakończy się 16-04-2018 /wypłata premii/. Czy nie będzie to przeszkodą aby skorzystać z tej promocji?

  BiancaM Odpowiedz
 • Regulamin nic na ten temat nie mówi. Promocja „100 zł za IKE” nie gryzła się z poprzednią edycją Regularnego Inwestowania, myślę że działa to w obie strony.

  gajowy Odpowiedz
 • Mam pytanie odnośnie wpłaty wynagrodzenia. Czy ktoś mi powie czy wpływ z innego banku będzie ok?(konto indywidualne)

  zuz Odpowiedz
  • Kiedyś w promocji „100 zł za pensje” przelew z mojego konta w innym banku okazał się skuteczny (w tamtym banku miałem inny adres, choć nie wiem, czy to miało znaczenie).

   Don Quijote de la Mancha
 • U mnie w systemie przy próbie zapisania się do promocji widnieje komunikat: zapisałeś się już wcześniej do promocji 100 zł za regularne inwestowanie. To znaczy że nie mogę ponownie wziąć udziału? Regulamin nic nie mówi na ten temat.

  Maciek Odpowiedz
 • Jestem zielona, czy takie inwestowanie jest jakoś potem rozliczane z fiskusem? Trzeba czekać na jakieś pity, uwzględniać to w picie rocznym?

  Katarzyna Odpowiedz
  • Nie, podatek belki jest potrącany z zysku przy sprzedazy jednostek i rozliczany z US. Jak przy lokatach czy kontach oszczędnościowych. Nic nie trzeba robić.

   sebeksk
 • Czy można przystąpić do promocji i jednocześnie zrezygnować z karty ? Jak rozumiem konto bez karty jest całkowicie darmowe.

  travosz Odpowiedz
  • wydaje mi się że nie trzeba nawet posiadać konta osobistego wystarczy mieć OKO

   Romek
 • Brałem udział w pierwszej edycji.
  Teraz w sekcji Moje finanse > Fundusze > widzę ING Pakiet Ostrożny z wartością 0,00 PLN.
  Czy w ogóle mogę się załapać na aktualną edycję promocji?
  Klikam Oferta ING > Inwestycje > Regularne Inwestowanie > Zacznij i widzę:
  Wybierz fundusz
  ING Pakiet Ostrożny 0,00 PLN

  W jaki sposób mogę wybrać jakiś inny ?

  Konrad Odpowiedz
  • kup po prostu jednostki innego funduszu. To dla mnie będzie 3 akcja i ja z kolei widzę tylko fundusz który miałem w 2 akcji a tego z 1 nie. Dla świętego spokoju wezmę teraz zupełnie inny fundusz niż wcześniej były i premia powinna wpaść. P.S. W 2 akcji musiałem składać reklamacje ale moja racja była oczywista nie wiem jakim cudem nie dali premii z automatu, po reklamacji wypłacili bez gadania.

   jankos
  • W którym kroku mogę wybrać inny fundusz?
   Nie widzę tego po prostu…?

   Konrad
  • Cyba w złym miejscu to robisz podejrzewam że klikasz w ikonę „ustaw regularne inwestowanie” pod napisem „Już z nami inwestujesz? Kupuj regularnie fundusze, które już masz”. Z tego miejsca to weź „Więcej” pod „Fundusze inwestycyjne” a potem „kup fundusz” i wybierz sobie. Ewentualnie jak zapisałeś się do promocji to w wiadomościach masz potwierdzenie zapisu a w niej odnośnik do zakupu funduszy. Myślę ze już ogarniesz

   jankos
  • Dzięki za podpowiedź, myślę, że to ogarnąłem.
   Zakupiłem UniKorona Pieniężny (UniFundusze FIO), ustawiłem regularne inwestowanie na 24.03.
   Teraz w sekcji Moje Finanse > Fundusze – widzę:
   – ING Pakiet Ostrożny 0,00 PLN (stary fundusz z pierwszej akcji)
   – UniKorona Pieniężny (UniFundusze FIO) 0,00 PLN

   Rozumiem, że tak to powinno wyglądać?

   Konrad
 • Cześć, a jak wygląda sytuacja kiedy korzystam z promocji:
  https://www.ingbank.pl/lp/ike100? W systemie fundusze i emerytura są oddzielnie przedstawione, ale jednak w obu przypadkach nabywam fundusze – ktoś zgłębiał temat?

  borderror Odpowiedz
  • ↑ 20 lutego 2018, 16:06 • Don Quijote de la Mancha

   Don Quijote de la Mancha
  • Korzystając z Promocji IKE100zł możesz również skorzystać z Promocji 100zł za regularne inwestowanie- taką odpowiedź otrzymałam w bankowości internetowej.

   BiancaM
  • A ja otrzymałem odpowiedź dokładnie odwrotną. Posiadanie jednostek uczestnictwa na koncie IKE na 19 lutego 2018r. wyklucza z uczestnictwa w aktualnej edycji Regularnego Inwestowania.

   gajowy
 • Czy dobrze rozumiem?
  Do 15 kwietnia kupuje pierwszy raz jednostki za min. 150 pln i następnie ustawiam regularne inwestowanie na 12 msc
  W maju i czerwcu „automatycznie” opłacane są fundusze
  W lipcu dostaję nagrodę

  jaro Odpowiedz
  • Nie, w ramach dyspozycji jednostki trzeba kupić min. 3 razy, czyli w sumie cztery, dlatego nawet przystępując w kwietniu, możesz ustalić datę na np. 25 (IV, V, VI).

   Don Quijote de la Mancha
  • Regulamin mówi że jednostki powinny zostać zakupione co najmniej przez 3 miesiące do 29.06.2018. Zatem jeżeli ustawię dyspozycję na 15. IV, V, VI to spełnię warunki ! Dobrze rozumuję ?

   luic
  • Dobrze, tyle ze optymalniej jest chyba zrobic jak sugeruje Don, czyli po 15, bo wtedy tylko 3 transfery zadzialaja, a w twojej wersji zadziala jeszcze 15 VII, bo nie mozna tego zlikwidowac przed otrzymaniem bonusa.

   keton
  • Optymalnie:
   kup jednostki po 16.04, np. 17.04
   ustaw regularne oszczędzanie np. 17.04, 17.05, 17.06.
   Wypłata nagród jest 16.07, więc po wypłacie będzie czas na podjęcie decyzji o kontynuacji.

   abba
  • „kup jednostki po 16.04, np. 17.04”
   — pierwszej wpłaty (tej „ręcznej”) należy dokonać do 15 kwietnia.

   Don Quijote de la Mancha
  • Pomyłka w zapisie, oczywiście miało być:
   „kup jednostki po 16.03, np. 17.03
   ustaw regularne oszczędzanie np. 17.04, 17.05, 17.06.
   Wypłata nagród jest 16.07, więc po wypłacie będzie czas na podjęcie decyzji o kontynuacji.”

   Don, a może pierwszy „ręczny” zakup można opóźnić do np. 14 kwietnia i zlecić regularne oszczędzanie od 17.04?

   abba
  • …i zlecić regularne inwestowanie do 17.04?

   abba
  • Jak opóźnić? Piszę przecież, że wpłaty należy dokonać do 15 IV, tak właśnie mówi regulamin (wpłata — a nie zaksięgowanie, co w funduszach ma spore znaczenie). Natomiast 3 zakupy z DRI trzeba zrobić do 29 VI, więc nie można ręcznie IV i automatycznie V, VI, VII — trzeba ręcznie do 15 IV i automatycznie po 16 IV, V, VI (tu jest mowa o „nabyciu”, a nie wpłacie, więc bezpieczniej zostać w zakresie 17–25, albo i 22).

   Don Quijote de la Mancha
  • czyli ostatecznie:
   „Kup jednostki przed 15.04, np. 5.04, by uwzględnić kilkudniowy poślizg w zakupie funduszy).
   Ustaw regularne oszczędzanie po szesnastym każdego miesiąca np. 17.04, 17.05, 17.06.
   Wypłata nagród jest 16.07, więc po wypłacie będzie czas na podjęcie decyzji o kontynuacji.”

   abba
  • No prawie. 😉
   Może się mylę, ale do 15 IV trzeba złożyć zlecenie założenia nowego rejestru (a nie założyć nowy rejestr) i dokonać wpłaty (a nie: mieć wpłatę zaksięgowaną), więc — o ile dobrze rozumiem — nie trzeba tego kilkudniowego poślizgu uwzględniać. Czyli ostatecznie:
   „Kup jednostki do 15.04, np. 15.04, by uwzględnić kilkudniowy poślizg w zakupie funduszy).
   Ustaw regularne oszczędzanie po szesnastym każdego miesiąca np. 17.04, 17.05, 17.06.
   Wypłata nagród jest 16.07, więc po wypłacie będzie czas na podjęcie decyzji o kontynuacji”

   Don Quijote de la Mancha
  • * „Kup jednostki do 15.04, np. 15.04,.
   Ustaw regularne oszczędzanie po szesnastym każdego miesiąca (ale nie za późno, by uwzględniając kilkudniowy poślizg w zakupie funduszy zmieścić się do 29) np. 17.04, 17.05, 17.06.
   Wypłata nagród jest 16.07, więc po wypłacie będzie czas na podjęcie decyzji o kontynuacji”

   Don Quijote de la Mancha
  • Czy ze względu na ten poślizg przez kilka dni od zakupu wciąż widzę status zlecenia „w trakcie realizacji”? Bo już się martwiłem, że coś źle przeklinałem.

   Krutki
  • Dokładnie tak, to normalne.

   Don Quijote de la Mancha
  • Wszyscy którzy wczesniej korzystali mogą kupić te same jednostki funduszy np. ING Pakief Ostrozny.
   Konieczne jest tylko otwarcie nowego rejestru z niepowtarzalnym numerm.

   Wojak
  • Skąd pewność? Jak zapewnisz, że zostanie otwarty nowy rejestr dla tego samego funduszu?

   abba
  • Jak rejestr nie jest zamknięty, to jednostki zakupowane są w ramach tego samego rejestru. Nie mam wiedzy jak zamknąć rejestr, podobno zamyka się sam po ok. pół roku, ale nie zauważyłem, aby tak się stało…

   abc
  • Też nie mam całkowitej wiedzy ale chyba trzeba wysyłać osobiście wypowiedzenie do danego funduszu aby zamknąć tak jak wypowiedzenie rach. bankowego . Nie wiem tylko czy to coś pomoże i nie ciągnie się to dożywotnio , bo pradziadek w zamierzchłych czasach miał jakiś fundusz , później sprzedał a tu po 10 latach lub później przesyłają jakieś dane do aktualizacji czy coś takiego . Wielka prośba do Admina , może powstałby w wolnej chwili jakiś artykuł na ten temat , choćby w podróży i na kolanie jak tu nie być wszędzie rejestrowanym .xyz

   prawdziwy-xyz
  • Tak, bo rejestr nie jest przecież prowadzony przez ING, który tu jest tylko pośrednikiem; z drugiej strony, skoro mogą pośredniczyć w otwarciu rejestru, to pewnie mogą też w zamknięciu — choć dla pewności trzeba by wydać im taką dyspozycję (tzn. tylko wypłata wszystkich może środków nie wystarczyć).

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale po co to wszystko? Wybierasz inny fundusz i minimalizujesz wysiłek.

   abba
 • Wojak podaj szczegóły i krótką instrukcję bo chętnie skorzystam. Czy to informacja potwierdzona ?

  luic Odpowiedz
  • Potwierdzona przez specjalistów inwestycji czy nawet reklamacji ING.

   Mam takie potwierdzenia w wiadomosciach od ING przez formularz kontaktowy z bankiem.

   Jezeli juz ktoś chce moze udac sie do oddzialu i zamknac rejestr, umowe ramowa, wypełnic ankiete. Inaczej zamknie się sam w ciagu 12 miesiecy od otwarcia.

   Zreszta w przypadku wątpliwosci sam kazdy moze napisać i mieć czarno na białym, ze fundusz moze byc ten sam.

   Wojak
 • Czy zakup UniKorona Pieniężny (UniFundusze FIO) uprawnia do udziału w tej akcji?

  Konrad Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy