Zmiany! 2% przez 62 dni oraz przesunięty dzień badania salda w najnowszej promocji konta oszczędnościowego Profit

Została godzina!

Koronawirus i spowolnienie gospodarcze odciskają piętno na oszczędzających. Pomimo kilkuletniego utrzymywania rekordowo niskich stóp procentowych Rada Polityki Pieniężnej postanowiła obniżyć je o pół punktu procentowego – i to dwukrotnie! W efekcie tego banki masowo zaczęły obniżać oprocentowania lokat czy kont oszczędnościowych. Dlatego ciężko być zdziwionym, że Bank Millennium zapowiedział właśnie obniżkę do 2% promocyjnego oprocentowania na swoim koncie oszczędnościowym Profit. Znacznie większą niespodzianką jest natomiast fakt, że informacja o promocji pojawiła się kilka dni przed jej startem. I to, bynajmniej, nie jest niestety dobra wiadomość.

2% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium

2% do 100 000 zł przez 62 dni

Do tej pory zasady promocji podwyższonego oprocentowania w Millennium były czymś mocno przewidywalnym. Praktycznie wiedzieliśmy, że kolejna oferta będzie dotyczyła nowych środków. Nie znaliśmy wprawdzie jej dokładnego czasu trwania ani nie mieliśmy gwarancji utrzymania oprocentowania, ale mogliśmy być prawie pewni, że nie będzie zbyt dużych różnic w porównaniu do poprzednich ofert. Co więcej: w 100% przewidywalny był dzień badania salda nowych środków – a to sprawiało, że „zerując” saldo w odpowiedni dzień (o czym przypominałem wielokrotnie) automatycznie prześlizgiwaliśmy się między ofertami, mając promocyjne oprocentowanie niemal non-stop. Ideał.

Niestety – nic nie trwa wiecznie. Skoro Bank Millennium poinformował nas o nowej ofercie z kilkudniowym wyprzedzeniem, to ciężko by było, gdyby data wyznaczania nowych środków była taka, jak zawsze – czyli dzień przed startem nowej oferty. W nadchodzącej 21. edycji oferty bank postanowił zbadać stan nowych środków tydzień wcześniej – czyli w zeszłą sobotę (18.04). Jeśli mieliśmy wtedy niewiele pieniędzy na kontach w Millennium – to mamy szczęście. Jeśli środki chcieliśmy zerować dopiero w ten piątek – to nie ma to już specjalnego sensu. Nic to nie da, bo zasady gry się zmieniły.

Jakie więc mamy rozwiązania? Po pierwsze powinniśmy sprawdzić w szczegółach konta oszczędnościowego Profit w której edycji bierzemy udział. Jeśli zobaczymy, że korzystamy jeszcze z 19. edycji promocji, to sensownym wydaje się zadzwonić do banku (lub napisać na czacie w aplikacji mobilnej) z dyspozycją rezygnacji z 19. edycji promocji. Wskoczymy wtedy do 20. edycji promocji, która jeszcze ciągle trwa (do soboty włącznie). W ten sposób zapewnimy sobie 2,6% do 100 000 zł jeszcze na starych zasadach – o ile oczywiście wyczyściliśmy saldo 14.03, o czym przypominałem kilka dni wcześniej.

Tu dodam, że 20. edycja promocji odpali się po realizacji dyspozycji przez bank (zazwyczaj robią to w pierwszym dniu roboczym). Nie musimy wycofywać środków, wręcz można dla pewności dopłacić złotówkę do konta Profit. Informacja o zmianie edycji zostanie wyświetlona kolejnego dnia (najprawdopodobniej pokazując środki oprocentowane standardowo), a dopiero kolejnego dnia pojawi się informacja o środkach oprocentowanych promocyjnie. Przykładowo jak zlecenie rezygnacji z promocji złożyłem we wtorek wieczór, zostało zrealizowane w środę, w czwartek pojawiło się info o 20. edycji promocji (ale bank nie pokazywał środków oprocentowanych promocyjnie), a dopiero w piątek informacje są poprawne. W międzyczasie przelałem na konto złotówkę.

Jeśli natomiast korzystamy już z 20. edycji promocji to nie ma sensu z niej rezygnować. Po prostu wykorzystajmy do końca 92-dniowy okres podwyższonego oprocentowania, który minie nam dopiero w czerwcu, a nawet lipcu.

Alternatywy last minute

Co z osobami, które nie zerowały konta w marcu i nie mogą już wskoczyć do 20. edycji promocji (a najnowsza, 21. edycja z oprocentowaniem 2%, ich nie satysfakcjonuje)? Nie pozostaje nam nic innego, jak przeglądnąć oferty innych banków. A jest tu o tyle ciekawie, że o ile oferty (nowych) lokat mogły zostać zmienione z dnia na dzień, to promocji kont oszczędnościowych (przewidzianych na miesiąc czy dwa) wycofać z dnia na dzień banki nie mogły.

Pierwszym bankiem, który ciągle oferuje wysokie oprocentowanie dla relatywnie dużych kwoty, jest Credit Agricole. Możemy tu zgarnąć 3% w skali roku do 30 000 zł przez okres 4 miesięcy. Dodatkowo bank płaci 250 zł za założenie konta osobistego, z czego warto przy okazji skorzystać. Na minus – z oferty konta oszczędnościowego „na start” może skorzystać tylko całkowicie nowy klient Credit Agricole, a bank opisuje ją nie dedykowanym regulaminem, ale w tabeli oprocentowania – dlatego oferta może zostać niedługo zmieniona. Na szczęście założenie rachunku przed zmianami spowoduje „zaklepanie” sobie wysokiego oprocentowania. Warto korzystać.

Druga opcja konta oszczędnościowego z wysokim oprocentowaniem to 2,7% w Getin Banku dla kwoty nawet 400 000 zł. Oferta ta dostępna jest dla nowych środków (stan z 31.03) i obowiązuje przez 92 dni od jej uruchomienia. Aktualna edycja promocji dostępna jest do 5.05, więc warto z niej skorzystać jak najszybciej – później nie zdziwię się, jeśli oprocentowanie zostanie obniżone (oczywiście osoby, które „zaklepały” sobie 2,7% będą dalej tyle zarabiać). Na plus – konto nie jest jednorazowe i (po odczekaniu do kolejnej edycji promocji) można znów korzystać z promocyjnego oprocentowania – choć to kolejnym razem będzie pewnie nieco niższe.

Trzecią propozycją jest 2,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao S.A. Oferta dostępna jest przez 120 dni od przystąpienia, a zrobić to możemy do 20.05.2020. Oprócz tego zakładając konto osobiste zgarniamy dodatkowe 200 zł premii na start (a nawet 250 zł). Na minus: oferta podwyższonego oprocentowania jest typową ofertą startową – nie można z niej korzystać wielokrotnie.

Interesującą ofertę konta oszczędnościowego ma również ING. Nowi klienci mogą bowiem zgarnąć 2,5% do 100 000 zł przez okres 4 miesięcy „na start”, a obecni klienci – dla nowych środków. Oferta ta zresztą dość mocno przypomina to, co dotychczas oferował Bank Millennium – bo data wyznaczania nowych środków była dość łatwa do przewidzenia. Jeśli więc zależy nam na relatywnie wysokim oprocentowaniu, to warto skorzystać z jednej z tych ofert. Oferowane są tylko do 6.05 (wraz z premią 160 zł na start), a później najprawdopodobniej zostaną obniżone. Skąd to wiem? Do tej pory ING bardzo mocno chwalił się tym oprocentowaniem – na przykład w telewizji czy na własnej stronie internetowej, w zakładce o koncie oszczędnościowym. Od kilku dni informacji tej już tam nie znajdziemy – musimy pogrzebać nieco głębiej albo sięgnąć po stare linki do regulaminów OKO i OKO Bonus. Wszystko więc jeszcze działa, bank nie może się już z oferty wycofać, ale z wiadomych względów nie jest mu ona do końca na rękę.

Ostatni rodzynek to Alior Bank, który ma dostępne dwie oferty. Pierwsza to 2,5% na koncie Mega Oszczędnościowym, gdzie wymagane jest zapewnienie regularnych wpływów – więcej pisałem o niej w osobnym prześwietleniu. Oferta dostępna jest do 10.05 i, najprawdopodobniej, po tym terminie również dosięgną ją spadki oprocentowań.

Ciekawsza wydaje się oferta konta oszczędnościowego 3% do 20 000 zł, które dostępne będzie aż do 30.06.2020 (później oprocentowanie pewnie spadnie). Aby skorzystać z tego produktu konieczne jest posiadanie Konta Jakże Osobistego oraz wybranie odpowiedniej korzyści. Ostatni wymóg to wydawanie 300 zł miesięcznie kartą, aby oprocentowanie zostało aktywowane. Dużo? Z jednej strony tak, ale z drugiej – ofertę można przecież połączyć z premią na start w wysokości 200 zł. Warto korzystać, bo ta oferta dostępna jest już tylko tydzień! :)

Nie przegap!

Komentarze

 • co za chamstwo, 30.04 wplynely mi odsetki i uruchomily automatycznie 21 edycje promocji, bez sensu teraz od 30.04 liczą mi 62 dni promocji, a tak to bym to sobie uruchomila w ostatni dzien promocji czyli 30.05 i od wtedy by mi liczylo 62 dni, czyli do 1 lipca, a tak to mnie zblokowali…co za szczyty…

  Villemo09 Odpowiedz
  • To faktycznie cię załatwili. Nawet o tym nie pomyślałem, że tak może być. A dzisiaj przy marnych odsetkach to każdy dzień się liczy.

   jaro
  • ??? o czym ty piszesz ?
   Po pierwsze, jeżeli wczorajsze środki uruchomiły promocję, to dziś jeszcze tego nie będzie widać w systemie. Więc na podstawie czego tak twierdzisz ?
   Po drugie – wszystkim, którzy mieli jakieś środki w kwietniu naliczyło wczoraj odsetki. Mnie nie uruchomiło to żadnej promocji. Nadal mam informację, że jeśli chcę skorzystać z 21. to mam wpłacić nowe środki. W tej chwili nie mam uruchomionej żadnej promocji na KO.

   Be@
 • pisze to co widze i co wiem po rozmowie z konsultantem

  villemo09 Odpowiedz
 • Przypomnijcie mi proszę jaki jest limit jednorazowego przelewu w Mille ? Czy mogę wylać 05.05 jednorazowo 100 tys z oszczędnościowego na główne konto a potem do Getin ? Wiem że kiedyś był limit chyba 50 tys dziennie ?

  slavutek Odpowiedz
 • Jak obstawiamy kolejne badanie 23.05?

  someone Odpowiedz
 • Widzę, że jestem w 19. edycji i mam dalej oprocentowanie 2,7%. Czy zatem jest teraz sens rezygnowanie z założeniem, że wskoczę automatycznie na 20. edycję?

  Rafał Odpowiedz
  • Ręce opadają…

   pws
  • @Rafał Jak niby chcesz wskoczyć do 20 edycji skoro teraz trwa 21. Masz 2,7% to ciesz się tym i nie narzekaj.

   Katana78
  • Nie ma sensu.
   Oddaj te pieniądze na WOŚP albo choćby i Caritas; oni będą wiedzieli, co z nimi zrobić…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dziękuję za radosne komentarze. Odniosłem się do tego, co znalazłem w artykule. Po czym wniosek, że narzekam? Być może coś przegapiłem i za chwilę będę miał 2%, więc jeśli mogę coś jeszcze zrobić, żeby przedłużyć 2,7%, to chciałem to zrobić.

   Rafał
  • Nie możesz już nic zrobić, tzn. możesz jedynie skrócić czas korzystania ze świetnego jak na dzisiejsze czasy oprocentowania 2,7% rezygnując ze swojej edycji i przestępując do 21 na 2,0%.

   Don Quijote de la Mancha
  • @pws Racja. Zupełnie niepotrzebnie cokolwiek napisałem.

   Katana78
  • Zalezy do kiedy masz te 2.7%, ale po 2% spodziewalbym sie dalszego spadku.

   keton
  • OK, zatem czy jest sens przed najbliższą nową edycją (to będzie weekend z 23/24.05, jak rozumiem) zerować konto czy dopiero przy następnej edycji?

   Rafał
 • Dziś powinny wpłynąć bonusy za ofertę utrzymaniowa KK 10%/1m/200zl, czy ktoś już otrzymał?

  Daw Odpowiedz
 • Dziś powinny wpłynąć bonusy za ofertę utrzymaniowa KK 10%/1m/200zl, czy ktoś już otrzymał?

  Daw Odpowiedz
  • Co to za oferta i dla jakiej karty? Mnie proponowali zawsze 3% na 3 miesiące do 760zł

   Dobcio
  • No to jest ofertą utrzymaniowa, po nowym roku dają jak wyżej. Czy dostał ktoś jakiś zwrot z millenium dziś?

   Daw
  • A zdradzisz do jakiej karty kredytowej jest taka propozycja?

   Dobcio
  • Alfa, impresja

   Daw
  • Chyba do każdej, np. do WWF też.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dobrze wiedzieć, dzięki. W lutym na Alfie mi zaproponowano 3%, następnym razem zawalczę o więcej:)

   Dobcio
  • O wiecej? Chyba o mniej. Te 10% to tylko 200zl, a 3% to 760zl.

   keton
  • jeszcze jest 1% max 300 zł, ale w porównaniu z powyższymi to kiepska oferta, więc jej nie warto brać, natomiast 3% strasznie trudno już uzyskać niestety, mają jakieś wewnętrzne wytyczne komu nogą przyznać…

   abc
 • co robić panowie i panie ? gdzie się ewakuować, żeby za chwilę nie dopłacać do interesu ? :D Oczywiście 2,5 ING i Alior 6 i 10 odpalone ale co dalej ? ;-) Skończy się 4 miechy we wrześniu i posucha … jak 1 % dają już teraz to 0,5 to będzie megapromo :)

  JoX Odpowiedz
 • hej, przeczytałem już kilka artykułów już na livesmarter.pl, ale potrzebuje jeszcze waszej rady – przedstawię może sytuacje:
  moja mama założyła sobie konto 360° w styczniu, a na początku lutego założyła konto oszczędnościowe profit (w 19 edycji promocji) i otrzymała 2,6% do 13.05. Jak do tej pory nie zerowała salda, więc w przeciągu tych kilku miesięcy podczas badania salda do kolejnych edycji nie miała wyzerowanego konta. I teraz myślę co zrobić – zostawić te środki na KO i po 13. 05 spadnie mi oprocentowanie do 0,5% i na 23.05 wycofać środki z konta, żeby na dzień badania salda było 0 i wtedy załapie się do 21 edycji promocji z oprocentowaniem 2% czy powinna skontaktować się z bankiem i zrezygnować z tej edycji, przelać środki z KO i poczekać na 25.05 i wtedy przelać kasę z powrotem na KO?
  Będę wdzięczny za odpowiedzi :)

  kuubczan Odpowiedz
  • Skoro salda w ogóle nie były czyszczone, to teraz zostaje tylko wejście w przyszłą edycję 22 z oprocentowaniem 1,5% czy ile tam dadzą; w tym celu trzeba salda wyzerować wyczyścić 23 maja lub 30 maja (chyba ze znowu coś innego wymyślą http://doc.quijote.pl/profit.xls ). Aby wejść w edycję 23, a nie bieżącą 21 trzeba [1] wylać środki przed kontem swojego okresu uczestnictwa (13 maja) albo [2] zgłaszać rezygnację ze spalonej 21 (jeśli ta się odpali).

   Don Quijote de la Mancha
  • Dokładnie tak – w edycję 21 już nie wejdziesz, bo saldo nie było zerowane. Co najwyżej można wejść w przyszłą promocję, tylko póki co ciężko powiedzieć kiedy będzie sprawdzane saldo – Millennium przestał być przewidywalny (choć obstawiam, że teraz też zrobią tydzień przed, bo sporo osób weszło do starej promocji)

   Michał
  • Ok, dziękuję Wam za odpowiedzi. Jutro wycofamy środki i ponownie je wrzucimy 25.05. Tak chyba powinno być w porządku?

   kuubczan
  • nie wiadomo czy w porządku,
   bo jak dzień badania będzie 30 maja – to lipa.

   Be@
  • to najbezpieczniej wrzucić 1.06? :D

   kuubczan
  • to już musisz sam zadecydować,
   bo może nie ma sensu czatować na dzień określania salda bazowego, tylko wykorzystać dobre oprocentowanie do samego końca, a kolejną promocję po prostu ominąć..
   Trzeba policzyć ile ewentualnie możesz zyskać , a ile stracić.

   Be@
  • Albo wylewać na oba ostatnie weekendy.

   someone
  • Tylko za drugi przelew już będzie opłata o ile się nie mylę

   kuubczan
  • Ahhh racja!

   someone
  • @Don Quijote, mama wylała środki 13.05, na 14.05 jak weszła na konto to było nr edycji promocji 21 okres trwania 26.04_30.05 saldo z dnia badania dla promocji w której bierzesz udział 18.04 saldo bieżące z 14.05 00.00. Czyli teraz w takim razie trzeba zrezygnować z edycji 21 za pomocą czatu? Tak jak napisałeś?

   kuubczan
 • Jakie przypuszczenia? Badanie w najbliższą sobotę?

  someone Odpowiedz
 • Mam szybkie pytanie. Skończyła mi się 19 edycja profit 19.05, nie zerowałem salda, więc oprocentowanie mam teraz beznadziejne – przeniosłem kasę do ING. Czy mając 0 zł na Profit do końca miesiąca dostanę normalnie odsetki za te 19 dni maja?

  MAD Odpowiedz
 • Wczoraj ustawiałem przelewy przyszłe z Millennium i wyskoczła mi opłata za przelew 1 PLN. Przecież nie było żadnych podwyżek ostatnio…

  diego Odpowiedz
  • To błąd. Ustaw najpierw datę potem kwotę. System źle liczy opłatę całkowitą gdy nie ma środków na koncie. Nie ma w chwili liczenia.

   someone
 • Gdzie mogę sprawdzić czy wczoraj było badanie salda?

  Lala Odpowiedz
 • pekao – premie 100zl za otwarcie wyplacili dzisja a dostal ktos premie 50zl za polecenie konta??

  villemo09 Odpowiedz
 • Dziś już nie ma informacji na stronie banku o kolejnej promocji od 01.06.2020 r. na 1.5 %. Jeszcze wczoraj widziałem to info na stronie banku. Dziś tego już nie ma. Podobnie jak nie ma nic o badaniu salda 16 maja. Co za dziady…;/

  Darek Odpowiedz
  • Ale jaja, nawet link do regulaminu kolejnej edycji już nie działa https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/1265/latest

   Kiedyś już im się zdarzyło zmienić dostępny w sieci przed rozpoczęciem promocji regulamin (zmienili datę zakończenia), ale to było w czasach przed podpisywanymi PDF, no i zmiana nie była na gorsze… Gdyby teraz chcieli coś dostosować do niespodziewanej zmiany stóp, to byłoby ciekawie, bo mamy stary regulamin: http://doc.quijote.pl/Regulamin_Profit_edycja_22_z_certyfikatem-1590650527225.pdf

   Don Quijote de la Mancha
  • To samo pomyślałam = coś zmieniają.
   Może %, a może przesuwają dzień badania… A może luka 1-dniowa to pomyłka…
   Podpisywane dokumenty dotyczą tylko standardowej oferty banków, a to jest promocja. Millennium nie archiwizuje danych ze starych promocji KO (w każdym razie nie udostępnia archiwalnej dokumentacji). Dlatego też od razu zapisałam sobie regulamin promocji na dysk :-)
   Ja pewnie nadal się nie łapię na tę promocję….

   Be@
  • Z tym podpisywaniem to chodziło mi o to, że dawniej mogliby twierdzić, że sobie takiego zapisanego na dysku PDF sama stworzyłaś/zmieniłaś; teraz nawet takie promocyjne PDF podpisują już certyfikatem wydanym przez Unizeto Technologies S.A. dla Bank Millennium S.A. (Common Name Potwierdzenie integralnosci): http://doc.quijote.pl/millennium.cer

   Don Quijote de la Mancha
  • hmm…? (nie wiedziałam o tym)
   czyli jak sobie zapisuję dokument na dysku, żeby mieć w razie reklamacji… ale jednocześnie go zmieniam, bo edytuję (w sensie zakreślam sobie na kolorowo interesujące mnie fragmenty), to robię bez sensu.. tak ? Bo powinnam mieć osobno wersję nie edytowaną (taką z tym certyfikatem) w razie reklamacji i sądu – a osobno: dla siebie z zakreśleniami.
   Bo oczywiście zakreślenia można usunąć w razie potrzeby (i wówczas pdf będzie pozornie wyglądał jak ten z www), ale będzie to plik edytowany, więc pewnie już bez certyfikatu…

   Millennium pozwala na edycję (czyli np. właśnie zakreślanie), ale już taki Getin – nie.

   Be@
  • W oryginalnym Readerze od Adobe (teraz go akurat nie mam pod ręką) jest chyba gdzieś pod Signatures możliwość pokazania oryginalnej podpisanej wersji dokumentu — o ile oczywiście ktoś go nie zepsuł podczas edycji wycinając podpis. Ale w razie czego lepiej pewnie zakreślenia robić na kopii…

   Don Quijote de la Mancha
  • Skoro stary regulamin jest to ciekawe jak będzie wyglądać kwestia ewentualnej reklamacji.

   „Okres przystąpienia do Promocji – okres od dnia 1 czerwca 2020 r. do 4 lipca 2020 r. w którym Klient poprzez pierwsze uznanie środków wpłaconych na Konto
   Oszczędnościowe Profit za Nowe Środki („Pierwsze uznanie Nowych Środków”) stanie się Uczestnikiem Promocji. Pierwsze uznanie Nowych środków
   spowoduje rozpoczęcie Okresu obowiązywania oprocentowania promocyjnego, określonego w § 2 pkt 10, w którym będzie obowiązywało Oprocentowanie
   promocyjne, określone w § 2 pkt 9 z zastrzeżeniem § 3 ust. 2”

   Tomko
  • Właśnie, chętnie bym z nimi w taki spór reklamacyjny wszedł, niestety nawet stare 1,5% mnie nie satysfakcjonuje (wolę swoje 2,6% z 20), więc zostaje powiadomienie Samcika…

   Don Quijote de la Mancha
  • @ Don Quijote de la Mancha
   Coś byś poradził. Składałem wypowiedzenie w BNP Paribas w oddziale banku gdzie poinformowano mnie, że jeżeli na tym wypowiedzeniu podam numer konta, na który mają zostać zwrócone środki pozostałe na koncie po zakończeniu wypowiedzenia to bank zrobi to bezpłatnie. Więc podałem numer konta, ale środki nie wpłynęły. Od pół roku składam reklamacje, na które wciąż otrzymuję informacje z działu reklamacji, że po zamknięciu konta środki nie zostały wysłane na wskazane konto, ponieważ za wysłanie takiego przelewu bank pobiera prowizję. Wszyscy doradcy, pracownik oddziału twierdzą, że taki przelew jest bezpłatny, ponieważ TPiO nie przewiduje takiej opłaty. Mało tego zapytałem dział reklamacji, aby podali mi gdzie znajdę potwierdzenie w TPiO to do chwili obecnej nie otrzymałem odpowiedzi. Chodzi mi o zasadę- skoro nie ma takiej prowizji to dlaczego ktoś mi wmawia, że jest.

   Andrzej
 • ja sciagnelam wczoraj ten regulami, mam go na dysku i rozmawialam na jego temat nawet z konsultantem… ale serio? zdjeli go i wycofali sie z promocji na 1,5%?

  villemo09 Odpowiedz
 • Od 1 czerwca będzie 1%, a nie 1,5%.
  Podziękujcie RPP.

  jmg Odpowiedz
  • No to w Aliorze pewnie to samo w kolejnej edycji…

   pws
  • Millennium dołączył jako bank do grona żebraków pokroju Idea Banku.
   „Nie stać nas na odsetki 1.5%, jesteśmy za biedni” :-D

   Tomko
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy