Citibank: 100 zł dla polecającego i smartfon LG K8 LTE dla wyrabiającego kartę w programie poleceń

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja programu poleceń Citibanku. Tym razem osoba polecająca kartę nowemu klientowi może zgarnąć 100 zł, natomiast polecana – smartfon LG K8 2017 LTE o wartości 439 zł.

Program poleceń Citibank: 100 zł za kartę kredytową i smartfon LG K8 2017 LTE

Ta promocja jest już nieaktualna, ale ruszyła jej kolejna edycja. Tym razem do zgarnięcia jest Smartfon Xiaomi Redmi 6a!

100 zł dla polecającego

Do skorzystania z promocji potrzebne są dwie osoby: polecający, czyli obecny posiadacz karty kredytowej Citibanku oraz polecany – osoba nieposiadająca głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2015. Regulamin zaznacza też, że taka osoba nie mogła już złożyć wniosku o kartę (np. kilka dni temu), które jest aktualnie rozpatrywany.

A co zrobić, aby otrzymać nagrodę? Po pierwsze złożyć wniosek o kartę za pomocą dedykowanej strony promocji, na której podaje się dane zarówno osoby polecającej, jak i polecanej. Po kilku dniach do nowego klienta zadzwoni konsultant Citibanku i przeprowadzi przez dalszy proces. Warto pamiętać, że wnioskujemy o kartę kredytową, dlatego konieczne jest spełnienie podstawowych wymagań:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat

W trakcie rozmowy konieczne będzie wyrażenie zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej w celu przekazania informacji polecającemu o skutecznym poleceniu (i otrzymania 100 zł nagrody) oraz firmie „Świat Telefonów” w celu przekazania nagrody (smartfonu LG).

Smartfon LG K8 dla polecanego

A jakie warunki trzeba spełnić aby uzyskać nagrodę? Po podpisaniu umowy o kartę nowy klient powinien wykonać płatności kartą na kwotę min. 2000 zł do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po miesiącu podpisania umowy. Przykładowo jeśli umowa zostanie zawarta w kwietniu, to polecany będzie miał czas do końca czerwca na wykonanie obrotu. Oczywiście jeśli dana transakcja zostanie anulowana lub zwrócona, to nie wlicza się do puli.

I to tyle! 100 zł dla osoby polecającej zostanie przekazane na rachunek karty już za sam fakt podpisania umowy. Nagroda dla nowego klienta, czyli smartfon LG K8 (2017) LTE o oficjalnej wartości 439 zł, zostanie wysłana kurierem (bez zapowiedzi). Bank poinformuje o zgarnięciu nagród w miesiącu następującym po miesiącu spełnienia warunków poprzez wiadomość w bankowości internetowej. Wysyłka smartfona nastąpi w ciągu kolejnych 30 dni, a uznanie rachunku polecającego nastąpi do końca kolejnego miesiąca (czyli w podobnym terminie).

Wygląda na to, że nie ma limitu poleceń oferty. Po wyrobieniu karty kredytowej Citibanku można oczywiście przystąpić do promocji i również stać się polecającym. Program poleceń trwa do 31.07.2018.

Haczyki?

Generalnie Citibank przyzwyczaił nas do tego, że oferty kart kredytowych są praktycznie „bezhaczykowe”. Korzystanie z karty kredytowej jest bowiem bezpłatne (o ile wyrobimy standardową kartę Citi Simplicity i nie włączymy żadnej dodatkowej, płatnej usługi). Nie zapłacimy również odsetek od naszego zadłużenia, o ile spłacimy je na czas. O szczegółach pisałem w moim poradniku na temat korzystania z karty kredytowej.

Co więc jest największą wadą promocji? Sama nagroda. LG K8 LTE w wersji 2017 nie jest najnowszą konstrukcją. Na dodatek smartfon jest wart realnie znacznie mniej, niż cena podawana w regulaminie. Gdybyśmy chcieli sprzedać urządzenie, to zyskamy mniej. Warto więc pamiętać, że istnieją inne promocje banku, w których możemy otrzymać bon o wartości 300 zł do wykorzystania na Allegro, w sklepie morele.net, albo po prostu 300 zł w gotówce – wtedy środki wydajemy na co chcemy. Na dodatek ich warunki są znacznie prostsze – wystarczy wykonać 5 transakcji kartą na dowolne kwoty! To szczególnie dobra opcja dla osób, które nie mają osoby polecającej – wtedy nie muszą nikomu przekazywać swoich danych osobowych objętych tajemnicą bankową.

Generalnie dla pary nowych klientów banku najbardziej korzystny może być scenariusz:

 • Osoba 1 zakłada kartę w promocji z moneybackiem czy bonem
 • Osoba 1 poleca kartę Osobie 2 w programie poleceń aby zyskać 100 zł + smartfona

Oczywiście schemat ma sens tylko wtedy, kiedy mamy co zrobić z nagrodą rzeczową. W innym przypadku bardziej może się opłacać po prostu dwukrotnie zgarnąć moneyback czy bon do wybranego sklepu.

Nie przegap!

Komentarze

 • I znow ta data

  YaPaE Odpowiedz
 • Też ubolewam nad 2015…

  Kerad1234 Odpowiedz
 • Nie warto ubolewać. Nie opłaca się zamykać karty. Ja już mam ją ponad 2 lata i nie mogę się rozstać z citkiem. Ciągle dają jakiś moneyback albo można było być polecającym za fajny bonus.

  dario Odpowiedz
  • Zgadzam sie: ani kk, ani roru nie dzadzą zamknąć. Mają bardzo dobry dział utrzymania klienta :).

   ls5
  • Mi przy karcie zawsze dają moneyback a kiedyś jeszcze punkty, bo mam kartę World. A co proponują przy ror ?

   dario
 • Na ror dawali też cashback chyba 6% przez pół roku.

  Słonik Odpowiedz
 • Witam,
  Znajomy chce założyć konto w Citibanku i wziąć do tego kartę kredytową simplicity. Jest nowym klientem i nigdy nie miał żadnego produktu w Citi. Ja z kolei posiadam i konto Citi Priority i kartę kredytową. Proszę o szybką poradę jakie promocje i w jakiej kolejności wybrać, by znajomy wyszedł na tym jak najlepiej. Czy skorzystać z poleceń, czy nie itd. Jego wydatki, to około 1500-2000 miesięcznie. Jeśli chodzi o spełnianie warunków bezpłatności konta, to w grę nie wchodzi opcja dziennego salda minimum 5000, a tylko opcje z łącznymi wpływami na tę sumę. Ja już nie siedzę w tych promocjach od dawna i nie chcę czegoś zawalić :) Dziękuję i pozdrawiam

  Michał Odpowiedz
 • LG K8 (2017) „jest wart realnie znacznie mniej, niż cena podawana w regulaminie” – a ja odniosłem wrażenie, że choć raz określili wartość +/- jak rynek. Skąd stwierdzenie, że jest znacznie mniej wart? Poprzedni model (LG K8) owszem, ale wydanie 2017 oscyluje właśnie wokół ceny z regulaminu.

  tno3city Odpowiedz
 • dzwonił do kogoś konsultant? Ja zgłaszałem się 16.04.2018 i cisza, nawet maila nie przysłali. Akurat muszę płacić za wakacje i warunek 2000 zł bez napinki miałbym spełniony

  cegla11 Odpowiedz
 • a emeryt nie może dostać KK?

  cegla11 Odpowiedz
 • hej,
  czy jako nowego klienta mogę polecić zonę?

  Ireneusz Odpowiedz
 • poleciłem tate który jest emerytem , dochód z emerytury 2100 zł netto i żadnych innych zobowiązań i nie dostał tej karty. Czy emeryci są wykluczeni z tego programu ?

  michalk Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy