Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – czerwiec 2022

Oj dzieje się, dzieje na rynku depozytów. Praktycznie każdy kolejny dzień to informacja o kolejnej lokacie lub koncie oszczędnościowym, którego oprocentowanie przebija lub co najmniej wyrównuje to, co daje konkurencja. Sprawdźmy więc gdzie najlepiej bezpiecznie ulokować swoje oszczędności w tej chwili – czyli na początku czerwca.

7% w BOŚ Banku

Nieoczywistym liderem dzisiejszego zestawienia jest BOŚ Bank i jego EKOlokata promocyjna. Możemy na niej zgarnąć 7% w skali roku na depozycie 3-miesięcznym oraz nieco mniej na dłuższy okres – 5% na 6 miesięcy lub 5,5% na 12 miesięcy. Kwota minimalna lokaty to 10 000 zł, a maksymalna – pół miliona złotych. Nie jest wymagane posiadanie konta osobistego, wniosek możemy złożyć przez internet, ale w zamian ewentualne zerwanie lokaty dostępne jest tylko w oddziałach banku.

Aktualizacja: jak informujecie w komentarzach lokata okazała się ogromnym niewypałem. Bank nie radzi sobie z obsługą takiej ilości wniosków. Lokata została już wycofana z oferty…

Do 6,25% na lokatach Banku Facto

Nawet 6,25% w skali roku oferuje Facto – czyli działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank. Różnica jest więc taka, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG. Oprócz tego haczyków praktycznie brak: z lokat może skorzystać dosłownie każdy, niezależnie od statusu nowego klienta i bez różnicy czy przynosimy nowe środki czy nie. Więcej o ofercie pisałem przy okazji ostatnich podwyżek oprocentowań. Aktualna lista lokat prezentuje się następująco:

Do 6% w Getin Banku

5% do 400 000 zł oferuje Getin Bank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 23.05). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy.

Co ciekawe to samo konto dostępne jest w równoległej promocji dla nowych klientów, w ramach której uzyskamy jeszcze więcej – bo aż 6% przez rok dla maksymalnie 10 000 zł. O szczegółach tej oferty pisałem w tym wpisie.

Oprócz konta oszczędnościowego Getin oferuje również Lokatę na nowe środki, która pozwala zyskać nawet 5,5% w wersji rocznej, 5% na 6 miesięcy lub 4,5% na 3 miesiące. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 180 000 zł, a lokat możemy założyć 5 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 23.05.2022.

Do 5,5% w Inbanku

Na podobnej zasadzie co Facto działa w Polsce również drugi zagraniczny bank – estoński Inbank. Tu również haczyków brak – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. Kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł, a w chwili obecnej lista lokat prezentuje się następująco:

Warto zwrócić uwagę, że Inbank zdecydował się na wprowadzenie w maju Lokaty Lojalnej, której oprocentowanie jest najwyższe, ale bank ma prawo je obniżyć jeśli zdecydujemy się na zerwanie którejś z lokat. Jeśli jednak utrzymamy wszystkie lojalnie do końca, to zarobimy 5,5%.

5% w Pekao

Jednej z największych banków w Polsce poinformował dziś, że zapłaci nowym klientom (lub starym „uśpionym”) 5% do 100 000 zł przez okres 6 miesięcy na swoim koncie oszczędnościowym. Oprócz tego dostępna jest również lokata mobilna z podobnym oprocentowaniem, a na start czeka na nas nawet 300 zł premii.

5% w ING Banku

5% dla nowych klientów banku oraz 5% dla nowych środków (względem 26.05) oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 200 zł.

O szczegółach obu promocji pisałem w swoim ostatnim prześwietleniu.

5% na Lokacie Mobilnej + 480 zł w Santander

5% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz (w tej edycji). Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać aż 480 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • BOŚ placówka w Elblągu (ul. 1 go maja) tragedia. Pomijam, że drzwi otwierane z klucza (w środku żadnego klienta), to jeszcze żadna pomoc informacyjna odnośnie tej promocyjnej lokaty :( Dziwny bank, dziwny sposób obsługi – przynajmniej tu, w Elblągu… Odpowiedzi na złożony w poniedziałek wniosek nie ma do dziś, w placówce też bez pomocy :(

  Irena Odpowiedz
 • Irena Ty się dziwisz ? Ja wcale , ten bank to istny PRL , już bank spółdzielczy w Pcimiu jest nowocześniejszy

  kiker Odpowiedz
 • Ja dzisiaj złożyłem reklamację, ponieważ wciąż nie oddali mi przelanych pieniędzy. Moja przygoda (pierwsza) i ostatnia z BOŚ Bankiem wygląda tak, że nie mam ani lokaty, a moje pieniądze leżą u nich kilka dni i nie wiadomo co robią, a oni będą weryfikować sprawę. Dużo miałem do czynienia z innymi bankami, albo lokowaniem inwestowaniem, ale pierwszy raz spotykam się z taką partyzantką i gorąco NIE POLECAM wszystkim zainteresowanym.

  Zenek Bembenek Odpowiedz
  • Sytuacja nie do pozazdroszczenia, ale też nie do pomyślenia w dzisiejszych czasach. Człowiek się tylko nawkurza, zmarnowany czas. Dobrze, że Pan opisał i przestrzegł innych. Pozytywnego załatwienia sprawy.

   Irena
 • Zrobiłem przelew na lokatę 7 czerwca, nadal nie otrzymałem potwierdzenia, że środki wpłynęły. Miał ktoś podobną sytuację?

  KAmil1234554321 Odpowiedz
  • W moim przypadku trwało to 2 dni robocze. Sporo ludzi sygnalizuje, że kilka dni czekali. Dostaniesz maila z info o założeniu lokaty, albo odmowie. Jak odmowa to pieniądze „niezwłocznie” powinni Ci zwrócić. Aczkolwiek tak jak pisałem powyżej ja czekam kilka dni już.

   Zenek Bembenek
 • Wygląda na to, że usunęli zakładanie lokaty ze strony BOŚ za pomocą formularza.

  pytanie Odpowiedz
 • 7% w BOŚ Banku, z opisu promocji BOŚ: „Nie jest wymagane posiadanie konta osobistego, wniosek możemy złożyć przez internet..”
  Chyba zmiana: ” Jeśli jesteś nowym Klientem lub nie posiadasz bankowości elektronicznej BOŚBank24: EKOlokatę Promocyjną założysz w placówce banku.
  /aby zalogować się do BOŚBank24 konieczne jest posiadanie konta”

  Fazi Odpowiedz
 • Byłem w oddziale BOSia, żeby otworzyć zwykłe konto z dostępem do internetu: uznałem, że tak będzie najszybciej założyć lokatę. W oddziale kilku poddenerwowanych klientów, bo złożyli wnioski mailem parę dni temu i żadnego odzewu ze strony banku; w zamian za to miły pracownik proponował założenie lokaty w oddziale (ale tylko gotówką i na 6%).

  A teraz jak chciałem wysłać przelew z Getina do BOSia, to zaproponowali mi w Getinie lokatę 2 lub 4 miesięczną na 7%. I po co było czekać w BOSiu godzinę na założenie rachunku?

  Maciej Odpowiedz
  • Dobry patent :)

   Zakładałem w BOŚ lokatę w 2019, znalazłem nr rachunku, i oferta na 2 i 4 miesiące na 7% jak wyżej.

   paqero
  • Ciekawostka, 3 lata temu, w BOŚ dawali 2,5%

   2019-04-18 „Stawka oprocentowania Lokaty jest stała w Okresie Lokaty i wynosi 2,5% w
   stosunku rocznym.”

   paqero
 • Chcialbym wyprobowac ile zaoferuje mi Getin na zawrotnej do BOS ale nie mam tam konta. Poratuje ktos odpowiednim wianuszkiem cyferek.

  Shaggy Odpowiedz
 • U mnie teraz tylko 5,5% przy próbie przelewu do BOŚ

  z. Odpowiedz
 • U mnie teraz niestety tylko 5,5% przy próbie przelewu do BOŚ

  z. Odpowiedz
  • Pół godziny temu maiełm oferty na 7% i założyłem 2 lokaty, jedną na 2m i jedną na 4m

   paqero
  • podasz jakiś numer konta do boś?

   eh
  • A google gryzie czy jak?… Jeśli jednak tak, dosłownie parę postów wyżej masz linki.

   Przemysław
  • Czy są jakieś limity kwotowe, jeśli chodzi o te propozycje lokat proponowane przez Getin przy próbie przelewu do BOŚ?

   Michał
  • Powyżej 100k

   Pietia
  • Bzdura. Od 70k.

   Duris
  • Przy 20 tez 7%

   Andy59
  • @Duris, rano jeszcze 100k miałem jako minimum. Widać sytuacja rozwija się dynamicznie :)

   Pietia
  • Od 10k są propozycje

   Jarry
  • @eh
   Przykładowe konto do BOŚ, z którego przed chwilą sam skorzystałem symulując wycofanie środków z Getin: 07 1540 0004 2999 0000 2220 0006.
   Dodam, że lokatę w GB na 7% udało się założyć:)

   Michał
  • również dziękuję za powyższe informacje – dalej działa, skorzystałem właśnie z 7% (od 70 tys. zł w górę)

   Michał
  • Ciekawe w takom razie od czego zalezy propozycja GB. Tak jak pisalem wczoraj zaproponowali mi tylko 5.2 przy probie przelewu do BOS.

   Shaggy
  • Mi przed chwilą 5,4% przy przelewie 12 tys.

   Bonifacy
  • I ja dziękuję za te wpisy. W poniedziałek 13go założone lokaty na 7% na 50K i 70K.

   Symulowany przelew do BOŚ, a kasa była na EKO na 5%

   Czero
  • Czero , próbowałeś przelewać od razu z EKO czy dopiero po przelaniu z niego na ror ? Może to ma jakieś znaczenie na wysokość propozycji lokaty lub KO ? Czy komuś kto nie ma aktywnej promocji na EKO proponują coś na KO czy tylko lokaty? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Ja próbowałem obie opcje na różne kwoty poniżej 100 tys i powyżej, i zawsze to samo = 5,2%.
   Ostatnio skończyła mi się lokata na 180 tys. Może już mnie nie chcą aż tak bardzo ;-)

   Ja123
  • Jeszcze wczoraj siódemka była aktywna dla kwot > 10K

   Anonymous
  • Może ktoś ma tam jakieś znajomości i może się dowiedzieć co myślą te ich systemy , że w zależności od klienta są aż takie w propozycjach rozbieżności ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • @ prawdziwy xyz

   Przelew był z EKO i później też z ror(kasa przyszła z Nest)

   Może znaczenie ma to że z zawrotnej nie korzystałem dobre pół roku albo i dłużej

   Zawrotną propozycją była lokata, nie konto

   Czero
 • Dziady i tyle, dostałem ten sam komunikat że nie można założyć bo nie spełnia warunków bla bla bla

  lukas_t1 Odpowiedz
 • Dostalam maila o tym ze promocja zostala zakonczona – Droga Klientko, Drogi Kliencie,
  promocja „EKOlokaty Promocyjnej” została zakończona, w związku z tym nie będziemy przyjmować nowych wniosków. Nie będzie to miało wpływu na Twój złożony wniosek.
  Liczba przesłanych wniosków spowodowała, że czas ich realizacji został wydłużony.

  Joanna Odpowiedz
  • No pogubili się trochę. Do mnie wczoraj po tygodniu dopiero przyszłą informacja, że wniosek przyjęty i dla jego realizacji „proszę przelać środki na podany nr konta, o danym tytule xxx”. Teraz pewnie kolejny tydzień na potwierdzenie, że lokata zawarta…

   Irena
 • „Droga Klientko, Drogi Kliencie,
  promocja „EKOlokaty Promocyjnej” została zakończona, w związku z tym nie będziemy przyjmować nowych wniosków. Nie będzie to miało wpływu na Twój złożony wniosek.
  Liczba przesłanych wniosków spowodowała, że czas ich realizacji został wydłużony. Weryfikacja wniosków wynosi do 5 dni roboczych od chwili ich złożenia. Zapewniamy, że Twój wniosek zostanie rozpatrzony zgodnie z warunkami promocji obowiązującymi w dniu składania dokumentów a promocyjne oprocentowanie lokaty 7% zostanie utrzymane.
  Cieszy nas ogromne zainteresowanie z jakim spotkała się „EKOlokata Promocyjna”. Dlatego, nie wykluczamy powrotu do promocji w przyszłości. Gwarantujemy, że zebrane doświadczenia wykorzystamy do poprawy satysfakcji z korzystania z produktów BOŚ.
  Raz jeszcze dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość”.

  Dziady kalwaryjskie i tyle. Myślałem, że Pekao to dinozaur bankowości, ale przy nich nawet banki spółdzielcze wydają się interesującą propozycją.

  Adam K. Odpowiedz
 • Pytanie do tych co dostali 7% na zawrotnej. Na ilu % byliscie w getinie? Czy w ciagu ostatniego powiedzmy miesiąca mieliscie oferty zawrotnych z których nie skorzystaliscie?

  Zet Odpowiedz
  • Miałem środki na elastycznym koncie oszczędnościowym na 5%. Wcześniej nie próbowałem robić przelewu.

   Maciej
  • I o to chyba chodzi. Ja już nie miałem żadnej promocji na EKO i było tylko 5,2%. Ci co mieli aktywną promocję na EKO dostali zdaje się więcej

   Ja123
  • Na pewno nie chodzi tylko o aktywną promocję. Ja mam aktywną na 5 i oferuja tylko 5.5

   Zet
  • Ok, trzeba teraz korzystać z tej opcji, bo właśnie BOŚ zakończył promocję z 7% i pewnie od poniedziałku już nie dadzą w Getin tak dużo na zawrotnej

   Ja123
  • BOŚ zakończył tą ofertę, ale tylko dla nowych klientów. Dla dotychczasowych klientów dalej obowiązuje, jest dostępna przez bankowość internetową.

   Przemysław
  • A założenie rachunku w BOŚ nie pozwoli skorzystać z tej oferty na 7%? Do założenia lokaty obecnie wymagane jest posiadanie konta. I drugie – czy za samo założenie rachunku można od BOŚ coś uzyskać? Miewają w ogóle jakieś promocje?

   jmg
  • Nic nie dają. Za kartę debetową może z Bezcennych Chwil coś będzie. Ale lepsze jest chyba to konto Premium czy jakoś, gdzie trzeba tylko zapewnić wpływ 7,5 tys. Minusem tego banku jest mała liczba placówek.

   Ja123
  • W jakim sensie lepsze? A co do lokaty na 7% – wystarczy założenie konta, czy trzeba być ich klientem od kiedyś tam…?

   jmg
  • Chyba masz internet, poczytaj sobie, jakie mają konta…W tańszej opcji 500 zł kartą dla bezpłatności, a w koncie VIP nie ma tego wymogu.
   Do założenia lokaty potrzebujesz teraz dostępu do ebankowości, a bez konta tego nie masz.
   Chociaż podobno można tę lokatę założyć bez konta w oddziale. Tylko,że ono mają tych oddziałów malo.

   Ja123
  • W oddziale założysz, ale na 6% …

   Anonymous
 • U mnie miały iść z EKO w Getin do Facto w poniedziałek. Ale wykorzystując Wasz patent przy próbie przelewu z EKO Getin do BOŚ pojawiła się propozycja 7% na lokacie specjalnej na 2 lub 4 m-ce. Oferta od 70k. Skorzystałem na 2 miesiące.

  Duris Odpowiedz
 • W Banku Nowym jest 7,2% do 10k i 6,8% do 400k.

  Angulo Odpowiedz
  • w jakim banku?

   Joanna
  • Przecież napisał – Bank Nowy.

   Przemysław
  • nie mialam pojecia ze taki bank istnieje… chyba na Livesmarter ani razu nie bylo wzmianki o takim banku… czy ktos z Was korzystal i wszystko ok?

   Joanna
  • Będę królikiem doświadczalnym. (•‿•)

   Angulo
  • To ten „Czyścicieli kamienic” …

   Anonymous
  • To bank przejęty przez neobank. Czy starzy klienci noebanku odpadają? Ciężko zgadnąć

   Ja123
  • Zakladalem tam lokate powitalna. Wszystko sprawnie i bez klopotow. Skorzystalem takze teraz z 6,8 na 3 mce.

   Shaggy
  • @admin nie to żebym miał coś przeciwko temu … nawet nie wiem jak go nazwać … niemniej pewna doza etyki obowiązuje i zobowiązuje, nawet w finansach!
   Jak zignorować wypowiedzi palanta, który za 2 gr sprzedałby własną matkę!
   Pewnych patofiremek się nie wspiera ze zrozumiałych wzgledów!

   Anonymous
 • Dziś WIBOR 3M- 6,78 i nie sądzę aby do środy przebił 6,85. Można więc złożyć, ze sporą dozą prawdopodobieństwa, że od 16-go czerwca oprocentowanie starych, ale nie najstarszych, kont w Nest Baku będzie wynosiło 6,3%. Tak więc Ci którzy wybrali wariant lokaty zawrotnej z Getin Banku, orocentowanej na 7% na dwa miesiące- zrobili dobrze. Nawet jak za m-c RPP podniesie stopy, pewnie nie więcej niż 0,75pp, to zysk z 2-miesięcznej lokaty w GB będzie większy niż z kont w Nest Banku. Niewiele, ale jednak.

  Waldemar Odpowiedz
 • Wszyscy mają ten sam numer rachunku bankowego do wpłaty?

  Majk Odpowiedz
  • Tak, tylko inna treść przelewu. Ja dostałem wczoraj pozytywne weryfikacje wniosku, dzisiaj potwierdzenia założenia lokat. Co ciekawe mail o pozytywnej weryfikacji wniosku zmienili i zaczęli pisać kwoty wnioskowanych lokat – wcześniej kilka wniosków musiałem sobie odpuścić, bo część potwierdzili, część zakończyła się negatywną weryfikacją, ale bez kwot nie było wiadomo które. Oczywiście ani na infolinii, ani w placówce nie są w stanie powiedzieć które, dopóki nie założy się lokata. Taka trochę amatorka ;) ale poszli po rozum do głowy…

   tno3city
 • Czy ktoś może podać nr rachunku bankowego, na który przelał środki na lokatę i środki zostały przyjęte? Chcę się upewnić, że email, który otrzymałem, nie jest oszustwem i mogę przelać bezpiecznie środki.

  Damian_21 Odpowiedz
 • Jakieś przecieki co Millennium odpali w kolejnej edycji?

  Daw Odpowiedz
 • W Kasie Stefczyka dla nowych klientów pojawiła się lokata z oprocentowaniem 7% w skali roku na 3 miesiące do 100k

  Anonymous Odpowiedz
 • ktoś wie czemu w inbanku nie da się założyć żadnej lokaty od wczoraj? Przy wypełnianiu formularza jest problem z numerem telefonu – próbowałem kilka różnych i za każdym razem to samo błędny format numeru…

  mateuszbednarczyk Odpowiedz
 • Tymczasem najnowsze odczyty obligacji: COI lipcowe dali juz 14.65, a ROD nawet 15.4.

  keton Odpowiedz
  • odnosnie obligacji – jakie jest ich oprocentowanie? czy obligacje mozna kupic online czy tylko w oddzialach banku? pierwsze i ostatnie obligacje w swoim zyciu kupilam w roku 2003-2004 i pamietam ze oprocentowanie bylo ok. 10-12%… jako studentka sie ‚oblowilam’ bo kupilam ich az 10… na tyle mnie bylo wtedy stac ;) :)

   Joanna
  • Jak na początek:
   https://www.obligacjeskarbowe.pl/
   Przy czym chyba tylko COI i EDO ;)

   Anonymous
 • Warto skusić się na obligacje, zamiast lokat? Co o tym sądzicie? Nigdy nie bawiłem się w obligacje, ale skoro sam premier w to zainwestował…

  broker Odpowiedz
 • Ta lokata już tylko na 3 miesiące – 4,75%

  Ja123 Odpowiedz
 • Millenium Bank – promocja 20.06-09.07 konta Profit – 5.00% na 62 dni

  Grażka Odpowiedz
  • dzień badania nowych środków 10 czerwca krótka edycja w sam faz by przeczekac na następną

   zenek64
  • Co to za wymysły w Millennium? Chciałam zwiększyć limit mobilny w aplikacji i przekierowało mnie na połączenie z infolinią, pewnie to jakiś nr skrócony, za który operator naliczy mi opłatę?
   Czy zmiana limitu bezpośrednio przez „zwykłą” infolinię (nie przez aplikację) będzie bezpłatna?

   Ew@
  • Nie sądziłam, że zmiana limitu mobilnego okaże się tak problematyczna:) Kliknęłam w aplikacji na Odsłuchaj kod, zadzwonili na inny nr niż ten, na którym jest zainstalowana apka i podali cyfrę, kazali ją wpisać na klawiaturze, wpisałam w telefonie z którego było połączenie i dwa razy błąd, zwątpiłam czy to może trzeba wbić w telefonie z aplikacją, poszło dopiero za trzecim razem, potem jeszcze obrazek ale dla odmiany w apce. Kto w Millennium wymyśla takie rebusy?:)

   Ew@
  • A w e-bankowości nie można tego zrobić? Pamiętam że tylko kod albo potwierdzenie z apki było potrzebne

   Ja123
  • Pewnie można ale zobaczyłam tą opcję w aplikacji i chciałam sprawdzić. Nie myślałam, że tak prostą sprawę Millennium może tak skomplikować, nie spotkałam się z czymś takim w żadnym banku:)

   Ew@
  • Każdy kontakt przez infolinie jest płatny wg stawek posiadanego operatora.

   Irena
  • Dziękuje za podpowiedź, skorzystane ;)

   Irena
  • @Irena
   Nie do końca, przeczytałam w apce: „kliknij Wysłuchaj kod aby połączyć się z naszą infolinią” i myślałam, że to ja mam zainicjować połączenie a tymczasem to kliknięcie wywołuje telefon z banku więc klient nie ponosi kosztów

   Ew@
 • W mbanku lokaty 5,25% i 5,5% na nowe środki powyżej salda z 1.04.2022. Od 1k do 200k.

  R jak Rakieta Odpowiedz
 • Rozwiązywałem dziś lokatę w Getinie, dostałem ofertę – 5,7% na 2 lub 4 miesiące.

  janek-asd Odpowiedz
 • Mam w NB konta oprocentowane o WIBOR 3M minus 0,5%. Aktualnie daje to 6,3%. W tej sytuacji zakup obligacji skarbowych 3m-ce,1 rok,2 lata mi się nie opłaca. Próbuję oszacować opłacalność obligacji 3 i 4 letnich. Czy ktoś wie czy w obligacjach 3 letnich WIBOR 6M zmienia się co dzień/ m-c czy jest stała stawka?

  Beata2 Odpowiedz
  • Niestety stala stawka na kazde 6m. Obecnie mam dla kupionych w grudniu ’21 6.67%

   keton
  • @keton
   Dzięki, ale napisz mi jaki jest mechanizm ustalania Wiboru 6m. Czy na obecny okres sześciomiesięczny/ I-VI 2022 r./ Wibor 6m jest brany z 31 grudnia 2021 r.? czy za jakiś inny okres ?

   Beata2
  • Wydaje mi sie, ze na poczatek kazdego okresu. Zapewne jest to opisane w liscie emisyjnym.
   „Obligacje trzyletnie są obligacjami o zmiennym oprocentowaniu aktualizowanym co sześć miesięcy. W pierwszych sześciu miesiącach oprocentowanie wynosi 5,50%. W kolejnych okresach równe jest oprocentowaniu po jakim banki pożyczają sobie pieniądze na rynku międzybankowym (tzw. stawka WIBOR 6M).

   Odsetki są wypłacane właścicielowi obligacji co sześć miesięcy. Okresy odsetkowe są wskazane w liście emisyjnym. Oprocentowanie dla drugiego i kolejnych okresów odsetkowych ogłaszane jest na stronach internetowych http://www.obligacjeskarbowe.pl i http://www.gov.pl/finanse/dlug-publiczny

   keton
 • Mam pytanie odnosnie lokat w Getin bank – kiedy lokata sie konczy to czy oferta pojawi sie takze jesli nie mam tam konta, a tylko lokate?
  Rozumiem ze jesli mam automatycznie ustawione zeby srodki zostaly zwrocone na inne konto kiedy lokata sie zakonczy, to zadnej oferty od Getinu nie dostane? Z gory dziekuje za wyjasnienie :)

  Joanna Odpowiedz
 • Alior zawrotna : 6% , 3m.

  Bogdan Odpowiedz
  • mbank lokata 6% dla mkonta intensive i 5,3% dla pozostałych kont na 3 miesiące, min.1000 zł

   elissa
 • Gdzie znajdujecie aktualny wibor3m na konkretny dzień ? i drugie pytanie może ktoś wie i się podzieli informacją jak w Toyota banku IKO jest nieużywane przez cały miesiąc pobierze opłatę 30 złotych czy nie? a jeśli pobierze to czy zwróci (wypływu z konta nie było więc nie powinni opłaty pobrać ale kto ich tam wie).

  zenek64 Odpowiedz
  • Jeden z czytelników tego bloga publikuje na wibordzis.pl.

   Zet
  • Na IKO musi być średnie saldo 2500 zł, wtedy opłata nie zostanie pobrana (precyzyjnie ujmując – opłatę pobiorą, ale zostanie po kilku dniach zwrócona).

   g.romek
  • Pobierają i zwracają jeśli nie było żadnego wypływu z konta.

   Angulo
  • 2500zł to nie jest kwota wymagana na IKO, tam może być jakaś stała kwota, byle nie ruszać standardowym przelewem – to bardziej warunek pod opłatę za sam rachunek w toyocie -2,49, chyba że na oszczędnościach – równie dobrze lokatach, jest średnio 2500 miesięcznie – jest to też opcja pod promocję tankujkorzysci

   Co do oprocentowania na kolejny, 3-miesieczny okres w toyocie na IKO to nie na jakichś superperspektyw – jeszcze 2dni temu zapowiadało się na wzrost WIBOR3M do 7,2 ale dzisiaj – jak też publikuję na wspomnianej wyżej stronie – znowu mamy 6,98, ewidentnie stanęło…

   matebe
  • Będzie około 7%, przez kolejny kwartał raczej konkurencja znów dobije.

   Angulo
  • @ matebe
   Racja, dla IKO jedyny warunek bezpłatności to nie zmniejszać salda (z wyjątkiem sposobu z lokatami). Od połowy kwietnia trzymam tam tylko trochę ponad 2500, aby zapewnić bezpłatność Moto Konta, dlatego pomyliły mi się te warunki.
   Jednak od 1 lipca ponownie zasilam IKO (z Nesta).

   g.romek
  • Po co tam trzymać 2500? Lepiej dać te 2500 gdziekolwiek na 5% i będzie z tego 8,44 netto odsetek. Opłata za konto Toyoty 2,49 więc cebula prosta i zadowolona :D

   Chris
  • hm, ale przecież te 2500 mogą być np. na IKO 4,74, więc to nie jest tak, że środki na 0 albo na 5% ;)

   matebe
  • No niestety środki leżące na IKO nie mają wpływu na naliczenie opłaty za Moto Konto. Można wrzucić na lokatę ale ostatnio tam było chyba max 2,5%. Dalej bardziej opłaca się trzymać te 2,5k gdzieś poza Toyotą na 5% i płacić te 2,49 za MK.

   Chris
  • Na jakiej podstawie tak sądzisz ?

   Michał
  • @ Chris
   Wg Tabeli opłat i prowizji (przypis nr 11 małym druczkiem):
   „11) Opłata zwracana w przypadku utrzymywania minimalnego miesięcznego średniego salda konta w wysokości 1 000 zł lub minimalnego miesięcznego średniego salda lokat w wysokości 2 500 zł (…). Średnie miesięczne saldo konta obliczane jest jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu. Średnie miesięczne saldo lokat to saldo środków zgromadzonych na innych rachunkach oraz na wszystkich posiadanych lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu”.

   Krótko mówiąc 1000 zł na Moto Koncie lub 2500 zł na innych rachunkach (np. IKO) lub lokatach zwalnia z opłaty 2,49 zł.
   Tak więc opłaca się trzymać te 2500 zł na IKO, są drobne odsetki, w tej chwili około 8 zł, poza tym można w ten sposób bezkosztowo przeczekać do kolejnej kwartalnej podwyżki oprocentowania. Najbliższa taka podwyżka nastąpi 1 lipca – na IKO będzie ponad 7% (jutro poznamy ostateczną wartość %).

   g.romek
  • Na stronie: https://www.toyotabank.pl/moto-konto
   W sekcji częste pytania jest informacja:
   „Czym jest średnie saldo konta oraz średnie saldo oszczędności?

   Średnie saldo Konta – średnie miesięczne saldo środków pieniężnych zgromadzonych na Koncie obliczone jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu.

   Średnie saldo oszczędności – średnie miesięczne saldo środków pieniężnych zgromadzonych na innych niż Moto Konto rachunkach Uczestnika Promocji w Banku (z wyjątkiem Indeksowanego Konta Oszczędnościowego) oraz na wszystkich posiadanych przez niego lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego na tych produktach, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu.”

   jakub_sam1
  • Rzeczywiście! Masz rację xD Zalogowałem się u zwrócili mi 2,49. Myślałem, że środki na IKO nie zwolnią mnie z opłaty za Moto Konto bo IKO to konto a nie lokata się jednak. Fajnie :) Dzięki za cierpliwość i pozdrawiam ;)

   Chris
 • nowe propozycje obligacji skarbowych na lipiec, dużo szóstek

  Pietrucha Odpowiedz
  • tylko czy teraz jest już sens wpłacać jak co miesiąc podwyższają oprocentowanie … mam te sprzed roku indeksowane już inflacja i za moment stopy i co za tym idzie lokaty/pierwszy rok je dogoni, a mamy dopiero lipiec 😁

   JoX
  • Jest sens rozbic swoje oszczednosci na wiele miesiecy wplat. W przypadku COI i EDO 1 rok i tak nalezy traktowac ze strata, ale za to nastepne przy inflacji > stop procentowych beda przynosily zdecydowanie mniejsze straty. Warto rozbic wplaty na wiele miesiecy, bo nigdy nie wiadomo jaka bedzie inflacja w danym miesiacu :)

   keton
  • zgadzam się, dywersyfikacja zakupu obligacji jest wskazana

   Pietrucha
 • Ok. 15,5-16 proc. – tyle mogła wynieść inflacja w czerwcu br. według prognoz ekonomistów. GUS dane w tym zakresie poda w najbliższy piątek – 1 lipca.

  Bogusia Odpowiedz
 • Czy Getin proponuje jeszcze lokaty na zatrzymanie środków przy przelewach do innych banków, jeśli tak to na jaki procent?

  Ewa1 Odpowiedz
  • Wczoraj 6% przy próbie przelewu do santandera. Lokata na 2 lub 4 miesiące.

   savi
  • Dzisiaj propozycja lokaty na 5,50% na 2 i 4 miesiące, kwota przelewu i bank do którego była próba przelewu nie robiły różnicy

   Dobcio
 • Dzisiejszy Puls Biznesu pisze o rynkowych pogłoskach dotyczących możliwej przymusowej restrukturyzacji Getinu. Bank ten od dłuższego czasu jest w trudnej sytuacji finansowej m.in. ze względu na brak kapitału i problem z portfelem kredytów frankowych. Jednak bieżąca działalność instytucji jest rentowna, a bank może wypracowywać zysk. Dzięki temu przejęcie Getinu po wydzieleniu z niego kredytów walutowych mogłoby być atrakcyjne dla banków komercyjnych.

  Bogusia Odpowiedz
 • Proszę o wytłumaczenie w kilku słowach:
  Posiadam EDO0631 100*100zł=10 000zł;
  okres 1 1,7%; okres 2 13,4%.
  Dlaczego aktualna wartość obligacji wynosi tylko 10 181 zł? Czy warto w ogóle sugerować się tą tabelką z aktualną wartością obligacji w serwisie obligacji skarbowych w zakładce Stan Rachunku Rejestrowego?

  adaś Odpowiedz
 • Witam, mam pytanie odnośnie obligacji 4-letnich z czerwca.

  1. Oprocentowanie wynosi ‚5,50 % w pierwszym rocznym okresie odsetkowym, w kolejnych rocznych okresach odsetkowych: marża 1,00% + inflacja, z wypłatą odsetek co roku’.
  Czy dobrze rozumiem że w drugim roku oszczędzania oprocentowanie wyniesie obecna inflacja z maja czyli 13,9% plus 1% = 14.9% ?
  Wygląda to na super deal, stąd prośba o potwierdzenie czy dobrze liczę to oprocentowanie…

  2. Jeśli zechcę wcześniej wykupić obligacje (przedterminowy wykup) to ‚wartość narosłych odsetek zostanie pomniejszona o opłatę. Dla serii zakupionych od 1 kwietnia 2015 r. opłata wynosi 0,70 zł od każdej obligacji czteroletniej’
  Czy dobrze rozumiem że jeśli za rok lub dwa będę chciała wycofać się z inwestycji = wykupić obligacje to zapłacę tylko 70 groszy od każdej obligacji?

  3. Sprzedaż 4 latek zakończyła się wczoraj. Kiedy pojawią się nowe obligacje? W lipcu czy w kolejnych miesiącach?
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.
  Swoją drogą Panie Michale, jeśli te obligacje biją na głowę wszelkie lokaty terminowe, to przydałby się jakiś artykuł na ich temat dla wszystkich początkujących w temacie obligacji…

  Joanna Odpowiedz
  • @ Joanna, proponuję najpierw zapoznać się z tym jak działają obligacje, kompendium wiedzy na ten temat znajdziesz tutaj: https://marciniwuc.com/obligacje-skarbowe-czy-warto/ oraz https://marciniwuc.com/obligacje-skarbowe/
   AD 1
   Nikt nie wie jakie będzie oprocentowanie w kolejnych okresach 3 latach dla obligacji 4 letnich, jeśli kupiłaś jeszcze obligacje w czerwcu 2022, to przez pierwszy rok do czerwca 2023 będą oprocentowane 5,50%, następnie bodajże odczyt inflacji z 15 maja 2023 plus marża da Ci oprocentowanie tychże obligacji na 2 rok oszczędzania, w tej chwili nie wiemy jak to wyjdzie w praniu
   AD 2 W pierwszym roku zabierają Ci Twoje wypracowane odsetki minus 0,70 zł, jeśli miałaś odsetki większe niż 0,70 zł to coś Ci zostanie, jeśli mniejsze, to tracisz wszystkie, w 2,3 i 4 roku oszczędzania zabierają Ci zawsze 0,70 zł nawet jeśli wypracowane odsetki były mniejsze (wtedy tracisz)
   AD3 Sprzedaż 4 latek w lipcu już jest w ofercie, zajrzyj na stronę obligacji

   Maku
  • Dziękuję za odpowiedź i przydatne linki :)
   AD 1 – umknęło mi to że dla kolejnych lat % jest ustalana w miesiącu poprzedzającym kolejny rok… szkoda że nie biorą pod uwagę obecnej inflacji a nie przyszłej… ;)
   AD 2 – powiedzmy że wykupię po 2 latach oszczędzania, czyli w 3 roku. Czy dobrze rozumiem że zabiorą 0,70 zł od każdej obligacji, ale odsetki które narosły przez pierwsze 2 mi zostawią (bo rozumiem wypłacają na koniec każdego roku)?
   AD 3 – faktycznie już wstawili na stronę lipcowe, kiedy pisałam powyższy wpis jeszcze strona pokazywała te z czerwca

   Joanna
  • AD1 No niestety, jest to trochę wróżenie z fusów, wiemy tylko kupując obligacje, że w 1 roku przy obecnej inflacji tracimy, a co będzie w kolejnych latach to nie wiadomo, bo nie znamy przyszłości
   AD2 Obligacje 4 letnie to tak naprawdę 4 niezależne roczne lokaty z wypłatą odsetek na koniec ich trwania, jeśli będziesz je trzymała przez pierwsze 2 lata, to otrzymasz odpowiednio odsetki po pierwszym i drugim roku oszczędzania, jeśli wykupisz obligacje w 3 roku ich trwania, to na dzień wykupu tracisz 0,70 zł od każdej obligacji
   Pozdrawiam :)

   Maku
  • Dziękuję za dodatkowe wyjaśnienie… To teraz muszę się rozejrzeć za szklaną kulą ;) pozdrawiam :)

   Joanna
  • Wg mnie jest niewielka szansa na to, że w przyszłym roku o tej samej porze inflacja będzie się nadal utrzymywać na poziomie 13~15%, a co za tym idzie, że serie zakupione w tym roku będą miały wysokie oprocentowanie w drugim okresie.

   ms118611
  • dziękuję za komentarz… cieakwe, czy inni uczestnicy tego forum też tak myślą?

   Joanna
  • Pewnie nie będzie aż tyle, ale z pewnością będzie inflacja + marża, skoro chcesz kupować 4 latki. Pytanie co będą dawać banki w najbliższej przyszłości. Wczoraj sobie oglądałem pana od Związku Banków Polskich i powiedział wprost, że wakacje kredytowe w takiej formie, w jakiej są proponowane przez rząd zostaną pokryte z pieniędzy oszczędzających, czyli po prostu oprocentowania lokat nie będą rosły. Ale kto tam wie, naszą rząd za chwilę może wprowadzić poprawioną wersję (2.0) tych wakacji tylko dla najbiedniejszych i sytuacja może być zupełnie inna.

   Ja123
  • Mogę tylko powierdzieć, że w ubiegłym roku w sierpniu kupiłem te 4-latki i odnowią mi się na jakieś 16% na przyszły rok…Jednak przez rok było 1,3%, czyli fatalnie, chociaż w sierpniu 2021 to i tak było spore oprocentowanie…

   Ja123
  • @Joanna Twoje obligacje od czerwca 2023 będą mieć oprocentowanie równe inflacji z kwietnia 2023, a nie z maja 2023 (plus 1%). Tylko ten indeks jest podawany w połowie maja (CPI za kwiecień). Ja też założyłem COI w ostatnich dniach czerwca, nie czekałem na lipiec, bo podejrzewam, że w przyszłym roku inflacja może spadać więc ten miesiąc wcześniej może się później okazać korzystniejszy (mimo że lipcowe są o 0,5% wyżej oprocentowane w pierwszym roku). Choć oczywiście to loteria :)

   bernul
 • To co dzisiaj w Toyocie na IKO? 7,05%?

  Ja123 Odpowiedz
 • Errekcja oprocentowania w Toyota na IKS – 7,05%

  Lucjan Odpowiedz
 • Jak myślicie – w jakie obligacje w średnim horyzoncie czasowym 1-4 lat lepiej zainwestować: w COI czy DOR czy ROR. Zakładając, ze inflacja powoli dochodzi do szczytu, a potem lekko zacznie spadać.

  Bolo Odpowiedz
 • Od 5.07 w Facto 6,5% ma 3M. Ładować się czy zostać w SCB na 5% i czekać co Jaszczomb wymyśli? Bo w IKO na 7,05% jestem załadowany pod korek…

  Chris Odpowiedz
  • W Getin lokata 3-miesięczna wynosi 6%. Nie trzeba zakładać konta, a mimo tego otrzymuje się dostęp do bankowości. To chyba lepsze i pewniejsze rozwiązanie niż jakieś cudaczne instytucje bankowe.

   Adam K.
  • Korzystałem już z Facto czy Inbanku i żadnych problemów nie było.

   Chris
  • Jak jestes zaladowany pod korek na marne 7% to nie ma juz dla ciebie nadziei :(

   keton
 • Kasa z BOŚ 7% po 3 miesiącach wpadła dziś w pierwszej sesji bez żadnych opóźnień.

  KaBe Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy