Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe – luty 2018

Kolejny miesiąc to kolejne zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych. A tu wcale nie jest tak najgorzej. Nowi klienci banków ciągle mogą zgarnąć 4% w skali roku. Obecni – spokojnie ulokują niemal dowolną kwotę na 3%. Ci, którzy chcą mieć oszczędności pod ręką, zgarną od 2,5% do 2,7% na najlepszych rachunkach oszczędnościowych – i to wcale nie dla „drobnych”, ale również całkiem sporych kwot. Gdzie? Zapraszam do rankingu lokat na luty :)

Lokaty dla nowych klientów BEZ zakładania konta osobistego (3,5% – 4%)

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z lokatami, to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Lokata Happy Idea Banku. Oferta ta dostępna jest jedynie dla nowych klientów banku (brak złożonego wcześniej wniosku o jakikolwiek produkt tego banku) i nie wymaga zakładania konta osobistego. Wystarczy jedynie złożyć wniosek, przelać pieniądze w ciągu 5 dni i cieszyć się oprocentowaniem 4% w skali roku (dla lokaty w wersji 2-miesięcznej). Kwota maksymalna lokaty to 10 000 zł.

Co, jeśli chcemy ulokować więcej? Dobrym wyborem będzie inna lokata ze stajni Idea Banku, czyli Lokata Happy Pro. Jej zasady są niemal identyczne jak Lokaty Happy, ale kwota maksymalna to 25 000 zł, a oprocentowanie wynosi 3,5%. Minus? Lokata dostępna jest dla nowych klientów, więc nie możemy założyć i jej i „zwykłej” Happy. Warto więc przemyśleć swój wybór wcześniej :)

A jaką konkurencję ma Idea Bank? W zasadzie jedyna sensowna opcja bez zakładania konta osobistego to Lokata Bezkarna BGŻOptima z oprocentowaniem 3% do 20 000 zł. Jej czas trwania to 3 miesiące, ale lokatę możemy zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

Największy minus? Z lokatą nie zakładamy tradycyjnego RORu, ale… zakładamy konto oszczędnościowe. Nie najgorsze zresztą, bo oferujące 2,5% do 150 000 zł i dowolną ilość wypłat bez żadnych kosztów (standardowe konta oszczędnościowe pozwalają na jedną darmową wypłatę w miesiącu). A na dodatek można go później zamknąć przez internet.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3% – 4%)

Jeśli wyczerpiemy powyższe opcje, to nie pozostanie nam nic innego, aby skierować się ku lokatom dla klientów otwierających konto.

Tu liderem pozostaje Nest Bank, który oferuje Lokatę Witaj z oprocentowaniem 4% w skali roku na 3 miesiące. Jej kwota maksymalna to (standardowe) 10 000 zł, a z oferty możemy skorzystać w ciągu 30 dni od otwarcia Nest Konta.

Lokata Witaj dostępna jest również w wersji 6-miesięcznej, ale wtedy konieczne będzie przelewanie wynagrodzenia na konto – inaczej bank ma prawo obniżyć oprocentowanie. Z tego względu wersja kwartalna będzie bardziej odpowiednia dla tych, którzy wynagrodzenia nie chcą przenosić.

4% na lokacie oferuje również Plus Bank. Ta oferta ma jednak spory haczyk – karta (obligatoryjni wydawana do konta) kosztuje 9 zł, o ile nie wydamy nią 500 zł miesięcznie. Dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z oferty mLokaty na wejście w mBanku, która jest bardzo podobna do lokaty w Neście – kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Jedyna różnica jest w oprocentowaniu – spada do 3,5%.

Z kronikarskiego obowiązku odnotuję, że 3,5% dostępne jest również w eurobanku, jednak tu czas trwania lokaty to zaledwie miesiąc, więc zakładanie specjalnie pod to konta może nie być aż tak opłacalne. Pamiętajmy, że lokatę możemy uruchomić w ciągu 7 dni od aktywacji pierwszej aplikacji mobilnej.

Na koniec ostatnia sensowna oferta dla osób zakładających konto, czyli Lokata „Dzień Dobry CA”. Kwota maksymalna to aż 50 000 zł, a czas trwania lokaty to 60 dni. Z oferty możemy skorzystać w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta.

Lokaty dla wyjadaczy

Lokata Wielki Procent Plus 3% od Idea Bank
Co, jeśli wykorzystaliśmy już wszystkie lokaty startowe lub mamy do ulokowania nieco więcej środków? W chwili tworzenia tego rankingu odpowiedź jest w zasadzie jedna – 3% bez limitów i na rozsądny okres (105 dni) upolujemy w Idea Banku. Lokata Wielki Procent Plus może jednak zniknąć już niedługo, dlatego warto się śpieszyć.

Minus? Aby skorzystać z oferty konieczne jest założenie Konta Idealnego, które na szczęście jest darmowe. Na dodatek rachunek ten może się prędzej czy później przydać, bo Idea Bank oferuje ostatnio dobre lokaty właśnie posiadaczom swojego konta – relatywnie często można wyrwać coś lekko poniżej 3%.

Jak nie lokata to… konto oszczędnościowe

Jeśli już mamy schodzić poniżej 3% w skali roku, to, moim zdaniem, najsensowniej jest skorzystać z rachunków oszczędnościowych. Tu do wyboru mamy kilka świetnych opcje, na dodatek dla relatywnie dużych kwota.

2.7% na koncie oszczędnościowym w Millennium

Zdecydowanym numerem jeden jest oferta Banku Millennium, który pozwala na zarabianie 2,7% w skali roku dla nowych środków – aż do 200 000 zł. Co ciekawe promocja ta jest praktycznie ciągle odnawiana, więc przy odrobinie sprytu możliwe jest korzystanie z podwyższonego oprocentowania non-stop. A jeśli dodamy do tego, że rejestrując się w odpowiedniej promocji zgarniemy dodatkowe 150 zł na start, to oferta robi się naprawdę kusząca.

Druga opcja to wspominane już we wpisie konto oszczędnościowe BGŻOptima. Jego oprocentowanie to 2,5% do 150 000 zł, jednak wraz z kontem możemy otworzyć świetną Lokatę Bezkarną 3,5% (lub Bezkompromisową na podobnych zasadach, ale z kwotą maksymalną 100 000 zł i oprocentowaniem 2,7%).

Trzecia to oferta ING Banku Śląskiego, który płaci 2,5% do 100 000 zł przez 4 miesiące wszystkim tym, którzy otworzą Otwarte Konto Oszczędnościowe. Do końca lutego możemy również skorzystać z promocji OKO Bonus, dzięki której na identyczny procent dorzucimy kolejne 100 000 zł. O tym, że na nowych klientów ING czeka nawet 240 zł premii – nie wspominam (tylko linkuję do prześwietlenia oferty :)).

140 zł w ofercie specjalnej

Na koniec o jeszcze jednej sensownej opcji od Toyota Banku. Tu do zgarnięcia mamy „tylko” 2,5%, jednak bank dorzuca na start 140 zł premii. Dla niewielkiej kwoty może to być całkiem niezła alternatywa.

Szczegóły w prześwietleniu oferty „Zarabiaj z duetem korzyści”.

PS. Ciągle szukasz innych lokat i kont oszczędnościowych? Sprawdź naszą porównywarkę z pełnym zestawieniem najlepszych ofert :)

Nie przegap!

Komentarze

 • A kiedy będzie TylkoTeraz? Gdyby tak się miało rozpiskę, kiedy sią pojawiały w przeciągu ostatnich dwóch lat, to może dałoby się znaleźć jakąś prawidłowoś.

  Iks Odpowiedz
 • Pojawiały się przed końcem miesiąca. Ale idea od pewnego czasu przenosi się bliżej początku.

  Mistrz Hugo Odpowiedz
 • w getin tez 2.5% na oszczednosciowym

  hans Odpowiedz
 • 3% na rok do 100 tysięcy pozostało w koncie DB i 2,55% na 4 m-ce na oszczędnościowym

  rychu75 Odpowiedz
 • W Getin to nawet 2,7% na KO

  Łukasz Odpowiedz
 • Jak radzicie sobie z limitem 50k w Millenium?

  JJJJ Odpowiedz
 • właśnie miałem telefon z idei ze mi się lokaty skończyły i odnowiły na 0,01%.
  Zapomniałem:) dzięki idea za przypomnienie. Konsultant wypytywał o preferencje oszczędzania i chciał namówić na powierzenie im pieniążków na dłuższy okres 2/3 lata na wyższy procent ale nie gwarantowany. Nie wspomniał o wielkim procencie plus i zerwałem lokaty i przelałem na swoje konto w millenium, i teraz pytanie (jako ze dziś piątek) to kasa wpadnie mi pewnie w poniedziałek. jutro odnawia sie kolejna lokata i jak ja jutro zerwę to tez pewnie dopiero w poniedziałek wyjdzie przelew wiec kasa będę dysponował we wtorek.
  a ta wspomniana lokatę wielki procent plus można mieć jedna czy kilka?

  j4c0b Odpowiedz
  • Jak robisz przelew rano, a przynajmniej do tej 11-12 to w banku docelowym powinieneś mieć zaksięgowane jeszcze tego samego dnia, czyli dziś.

   Bolo
 • Założyłem konto i lokatę na Wielki Procent Plus, jednak teraz myślę ją zerwać (strata 2 dni odsetek) i założyć lokatę Na nowe środki Plus, ponieważ będzie obowiązywała do 02.05 (3 miesięczna), więc większa szansa na ustrzelenie dobrej następnej oferty. Rozumiem, że wystarczy, że nic nie miałem w IB 20.01.2017, aby mieć 3%?

  slayer Odpowiedz
  • Sprawdź najpierw, czy masz w Nest dostępną lokatę, która cię interesuje, bo ja już tych na 2,9% u siebie nie widzę. Tylko na 2, 25% i 2,35%.

   Lidia
 • Chociaż z drugiej strony jest szansa, żeby 2 tyg na oszczędnościowym przetrwało i może od następnego miesiąca na nowe środki. Sam nie wiem…

  slayer Odpowiedz
  • ja trzymam na 2,5 %, liczyłem, że ktoś da 3% dla wszystkich, ale nie było takiej oferty.

   abc
 • Jakie macie przeczucia? Lepiej, żeby się lokata zakończyła 17.05 (Wielki Procent Plus w IB), czy 02.05 (Na Nowe Środki Plus w IB)?

  slayer Odpowiedz
  • Na to pytanie nikt Ci nie odpowie. Każdy musi sam podejmować w tym zakresie decyzję.

   Lokata
 • BgzOpTIMA oprocentowanie tylko dla nowych klientow :(

  Mariusz Odpowiedz
 • Alior bank. Konto jakże osobiste. Z włączoną korzyścią 3% do 20 000 zł

  Brzydok Odpowiedz
 • Wielkiego procentu w idea już nie ma, przynajmnij u mnie.

  wuu Odpowiedz
 • dostałem sms z Nest że skoro niedługo kończy mi się lokata mają dobrą ofertę i tu nr tel. Czy wiecie o co chodzi? Dzwoniłem ale usłyszałem że Pani oddzwoni w poniedziałek bo teraz nei ma przy sobie dokumentów. Dzwoniłem ok 20ej, myślałem że to nr callcenter.

  gregoopl Odpowiedz
  • a to ciekawe, daj znać w poniedziałek co z tego wniknęło, ma nadzieję, że to nie jest „super produkt” ale konkretna lokata min 3% 😜

   jacck
  • właśnie obawiam się że skoro powiedziała że nie ma dokumentów to pewnie nie ma skryptu rozmowy itp, oprocentowanei lokaty by chyba zapamiętała ;) Dam znać

   gregoopl
  • witam, miałem napisać co z tego wyszło- otóż, miła skądinąd pani, chciała mnie namówić na „jakieś fundusze”. PO sposobie prowadzenia rozmowy mam wrażenie że nie bardzo wiedziała o czym mówię i na moje pytanie jakie to fundusze, szybko się wycofała.
   <> Nie dziwne że dzwoniła z jakiegoś nr telefonu bo ludzie mają „czasami” służbowe telefony i z nich dzwonią próbując wyrobić target.

   gregoopl
 • @gregoopl
  Daj numer tego telefonu.

  Beata2 Odpowiedz
 • A Open F czy Expander to jeszcze istnieją , coś ostatnio o nich cisza ? Juz się nie naprzykszają ?xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Eee mi by do głowy nie przyszło dzwonic na „jakiś” nr telefonu bo „jakaś” oferta ma być (ktokolwiek mógł to napisać)…. niech na wewnątrzną pocztą Nest się kontaktują, można jakoś przeanalizować ofertę… Z czymś takim sie tylko raz spotkałam w BGż optimie, ale szczegóły mi Pani na maila wysłała (była to oferta lokaty 4% dla 20 000-długo nic nie lokowałam wtedy u nich) i mogłam podjąć decyzję… z reguły dzwonią bo to bank ma zarobic na mnie a nie ja na banku więc grzecznie dziękuję, pa.

  Pola33 Odpowiedz
  • Dziwne jest jeszcze to, że Pani dzwoniła ze swojego prywatnego numeru… ???

   Pola33
 • ja własnie założyłem lokata na 3 miesiące Idea Bank na 2,7%. Zauważyłem ze opcjach widnieje informacja Odnawianie TAK. Nie przypominam sobie bym zaznaczał taką opcje, a co gorsze nie che by to sie odnowiło, Ktoś wie czy można to wyłączyć? Pozdrawiam

  ino Odpowiedz
 • @jacck
  Jak najbardziej poważnie. Może mi dadzą lepiej….

  Beata2 Odpowiedz
 • A u mnie, w przypadku tej lokaty w IB na 105 dni mam nieodnawialną i to automatycznie taka informacja w opisie lokaty po jej założeniu bezpośrednio.

  Irka Odpowiedz
 • Czy po założeniu tej lokaty „NA NOWE ŚRODKI PLUS” w Idei to oprocentowanie jakie przyznali (np 3%) pojawia od razu w szczegółach lokaty? Czy dopiero po jakimś czasie jest modyfikowane na przyznane?

  sawurel Odpowiedz
 • Lokata LOGujesz-LOKujesz w Eurobanku jest przypisana do PESELU a nie do konta czy aplikacji. Można ją tylko założyć jeden raz. Właśnie dostałem odpowiedź z banku.

  Waldemar Odpowiedz
 • Ale numer… Konto Max Oszczędnościowe w WBK oprocentowane w promocji aż 2,3% ;-)))

  Be@ Odpowiedz
  • To jak na ten bank całkiem dobrze, osiągnęli już ten poziom, że używanie tego może mieć sens, np. jeśli ktoś tam ma konto główne i chce przechować podręczne środki, przy średnim saldzie 5 kzł dostanie 7,77 zł odsetek miesięcznie, a np. przy 2,7% jest to 9,11 zł, więc różnica nie tak duża… (Moim głównym bankiem jest Alior, tam konto oszczędnościowe ma 0,95%, na szczęście są bezpłatne przelewy ekspresowe…)

   Don Quijote de la Mancha
  • dajcie spokój z tym kontem, to już czwarta edycja… Bonus podwyższonego oprocentowania na nowe środki na dzień bazowy 25.01.2018 . Poza tym nie nadaje się jako bufor dla RORu, jedna wypłata za free kolejne 10 zł. WBK to mój główny bank, ale nawet przez myśl mi nie przyszło zakładanie tego zakręconego konta i to przy takim oprocentowaniu.

   jacck
  • I pomyśleć, że kiedyś zwykły ROR był lepiej oprocentowany…
   Ale, żeby nie było, że się nabijam z WBK – to znalazłam tam promocję (trwa od 1 lutego, ale dopiero dziś poinformowali o tym na blogu) na doładowanie telefonu w Orange (50 zł doładować – dostanie się 30zł):
   https://www.bzwbk.pl/ms/promocja-orange-2-edycja
   Spieszcie się. Tylko 2000 pierwszych doładowań jest promowanych.

   Be@
  • Nadal przeciez sa 123 jak ktos zalozyl je wczesniej. 3% to i tak calkiem dobre oprocentowanie i wyciagac kase mozna do woli bez ograniczen.

   keton
  • Założenie kilkadziesiąt kont 123 to był strzał w 10-kę :) A przy okazji wpadnie ponad 1000zł na doładowania w promocji PS mobilnych kart MC :)

   Łuki
 • @keton
  ” wyciagac kase mozna do woli bez ograniczen.” Na czym to polega? szcz. „dowoli i bez ograniczeń”

  Waldemar Odpowiedz
  • Niekoniecznie do woli i bez ograniczeń, przesadził…. Jeśli dobrze pamiętam to musi utrzymać saldo między 2 a 3 tysięcy, bo inaczej nie naliczą mu wspomnianych 3%… I jeśli saldo przekroczy ktòregokolwiek dnia 3 tysięcy to podobne konsekwencje..

   Pola33
  • W tych przypadkach nie naliczą lub naliczą niższe oprocentowanie tylko w tym dniu więc nie jest aż tak źle. Boleśniejszy jest brak wpływu min. 2000zł. Wtedy opłata za konto 20zł.

   Łuki
  • No to spoko bo sądziłam, że naliczą za cały okres 0%..

   Pola33
  • Waldemar: U mnie to wyglada tak, ze jak potrzebuje 2-3k to po prostu oprozniam 1 konto. Jak potrzebuje mniej i saldo mi spada <2001 to wtedy przerzucam z niego srodki na inne. Jest z tym tylko nieco wiecej roboty, ale za to przy wielu kontach mozna uzyskac duzo wieksze odsetki niz typowe. A juz na pewno nie z taka swoboda dostepu do pieniedzy. Zwykle na kontach nie trzymam max kwoty tylko 2001 lub troche wiecej. Wtedy manewry sa proste do ogarniecia. Bol jest tylko wtedy kiedy na glowne konto wpadnie wieksza kasa i tego nie zauwaze (=0%)

   keton
 • „do woli bez ograniczen” – dla każdego może znaczyć co innego. Akurat w tym zadaniu @keton myślał podobnie jak ja, czyli jak o zwykłym RORze. Jest on specyficznie oprocentowany, miedzy 1K-2K+3% ; 2K-3K=2% ; 2K-3K=3%, przekraczając 3K mamy oprocentowanie 0%, dlatego trzeba mieć ich tak dużo np. przy 20 rachunkach co miesiąc dopisywane jest ~150zł jedno konto przy 2990 zł daje nam netto ~7,60 zł. Do tego oczywiście zwroty za media domowe kolejne około 10zł miesięcznie. Wpływu praktycznie nie musi być, wystarczy żonglerka kwotą 2K miedzy własnymi kontami, zajmuje to 3-5 minut w miesiącu :)

  jacck Odpowiedz
  • błąd miało być 1K-2K=1%

   jacck
  • Cos namotałeś dodatkowo ; „2K-3K=2% ; 2K-3K=3%,” ?
   Żonglerka 2kołami? dlaczego dwoma?

   Pola33
  • może mało logicznie to ująłem, oprocentowanie zależne jest od kwoty jaką posiadamy na koncie wiec do od 0 do 1K mamy 1%. Od 1000,01zł do 2K mamy 2% i powyżej 2K do 3K jest 3% od całości środków, to nie widełki, ale kwoty jakie decydują o oprocentowani całości.
   2000 to obowiązkowy wpływ na konto aby pozbyć sie opłaty 20zł/M. Wystarczy zrobić łańcuszek miedzy własnymi kontami i na każdym z nich w momencie przelewu pojawia się zaksięgowane 2K, ot wszystko :)

   jacck
  • Wszystko jasne, dzięki za wyjaśnienie. Mnie ta oferta wtedy nie przekonała (za dużo kont i zachodu przy otwieraniu), no ale widzę że niektórzy są w stanie zrobić dużo dla cebulionów 😉

   Pola33
  • Pola33 sama jestes cebulionem :) Przyznaj ze zalujesz, ze nie zalozylas tych kont na czas. Sam sie z tym wahalem i w polowie pazdziernika zalozylem przez internet (bo wtedy akurat sie dalo) kolejne na zapas. Nie uwazam, ze to cebulactwo. Bank daje takie mozliwosci to korzystam. Jest to w pelni legalne i dozwolone moralnie :) Co wiecej – bank z tego korzysta na tych, ktorzy przespia przelew 2k. Co ciekawe kiedys pani w BZWBK sama mi o tym wspomniala, duzo wczesniej niz pisano o tym tutaj. Zapewne pracownicy juz od dawna tak postepowali. I pewnie dlatego te konta ciagle jeszcze dzialaja :)

   keton
 • cebulionów 😂

  jacck Odpowiedz
  • wiem wiem powinnam napisac wisni czy cuś… cebule i cebuliony to na pepperze :-)

   Pola33
 • Admin jakieś przecieki z IdeaBank – coś na walentynki się pojawi?

  santech Odpowiedz
 • PUNKTUJ Z BLIKIEM: https://blikmobile.pl/lp/promocjazabka/
  Zrób zakupy w Żabce i zapłać BLIKiem, na paragonie dostaniesz kod, który pozwala na zakup batonika lub chipsów za 1zł. Promocja trwa od 21.02 do 20.03.2018 lub do wyczerpania puli kuponów i dotyczy batonów: Mars (51 g), Snickers (50 g), Twix (50 g), chipsów: Lays Papryka, Zielona Cebulka (40 g) w wybranych smakach pokazanych na plakacie.

  Be@ Odpowiedz
  • … średnio można więc zyskać jakieś 0,5zł ;-)
   hehehehe

   Be@
  • Heheh, widziałem już plakat w żabce, uznałem za idiotyczne wygłupianie się z płaceniem blikiem, by dostać batonik, a teraz widzę, że to zupełnie absurdalne, tego batonika wcale się nie dostaje, trzeba sobie kupić…

   Don Quijote de la Mancha
  • Promocje, które ośmieszają organizatorów, gratuluję marketingowcom :P

   abc
  • A co mieliby ci dać za tę płatność blikiem? Smartfona czy samochód? :-) Normalna drobna promocja jakich w sklepach wiele – po prostu masz trochę tańszy produkt.

   Skylla
  • „Normalna drobna promocja jakich w sklepach wiele”
   — ja się na „drobnych sklepowych promocjach nie znam”, ale ta jest wybitnie absurdalna, gdyż potencjalny zysk nie tylko jest śmiesznie niski (kilkadziesiąt groszy niższa cena), ale dotyczy też tylko kilku wybranych trujących produktów, których zasadniczo normalni ludzie na co dzień nie kupują; do tego tutaj trzeba zapłacić blikiem, ja normalnie płacę zbliżeniowo, co podczas pakowania zakupów zajmuje dosłownie ułamek sekundy, wiec płatność blikiem zwiększyłaby ten czas o kilkadziesiąt sekund, z dużym prawdopodobieństwem powodując niezadowolenie własne, sprzedawcy oraz osób czekających w kolejce. A tej tańszej o kilkadziesiąt groszy trucizny i tak się od razu nie dostaje.
   Zresztą właśnie w tej sieci często są promocje, w których można coś kupić nawet kilka złotych taniej (oczywiście od niemałej ceny wyjściowej, ale to inna sprawa) bez idiotyzmów typu stawanie na głowie czy płacenie blikiem, czasem najwyżej trzeba kupić 2 produkty (albo czteropak) i korzystać można bez jednorazowego limitu…

   Don Quijote de la Mancha
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy