Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – październik 2021

Przed nami nowy miesiąc, a to tradycyjnie oznacza zestawienie najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy gdzie najlepiej ulokować swoje środki w październiku 2021.

Do 1,7% w Inbanku

Bankiem, który niedawno zwiększył oprocentowanie, jest estoński Inbank, działający
w Polsce na podstawie europejskiego paszportu. Bank ten limituje swoje lokaty do maksymalnie 400 000 zł, a w chwili obecnej możemy zgarnąć 1,6% na lokacie rocznej czy 1,4% na lokacie półrocznej.

Co ważne: lokaty w Inbanku zakładamy bez konieczności otwierania konta, a środki przelewamy na depozyt za pomocą szybkiego przelewu (pay-by-link).

1,5% bez limitów kwotowych w Aion Banku

Aion Bank to belgijski bank działający w Polsce na zasadach oddziału. Główną różnicą, w porównaniu do „normalnych” banków jest fakt, że za jego usługi płacimy comiesięczny abonament. W ramach niego otrzymujemy dostęp do pewnych usług bez limitów ilościowych. I tak oprocentowanie 1,5% na koncie oszczędnościowym otrzymują użytkownicy planu All-Inclusive za 49,99 zł, 1,25% otrzymują opłacający plan Smart za 29,99 zł, a 1% – klienci darmowego planu Light. Łatwo więc zauważyć, że darmowy plan daje nam i tak ponadprzeciętne 1% – i to bez ograniczeń kwotowych. Plan All-Inclusive zaczyna się opłacać przy ulokowaniu min. 148 tys. zł, bo wtedy (pomimo kosztów), i tak wychodzimy na plus.

Choć… nie do końca. Aion Bank oferuje bowiem kody startowe, dzięki którym możemy uzyskać 2 pierwsze miesiące subskrypcji za darmo (kod: LIVEFREE), albo 6 miesięcy za pół ceny (kod: LIVESMARTER50). Wtedy granica opłacalności przesuwa się znacznie niżej – dlatego w zdecydowanej większości przypadków najlepiej skorzystać z planu All-Inclusive i zapakować swoje środki na 1,5% w skali roku – bez limitu kwotowego (choć standardowo polecam nie przekraczać równowartości 100 000 euro).

Co warto podkreślenia: Aion Bank pozwala na przelewanie środków na / z konta oszczędnościowego bez limitów miesięcznych. Jest to więc świetna skarbonka z dostępem kiedy chcemy.

W chwili obecnej oferta podwyższonego oprocentowania dostępna jest do końca grudnia, ale kto wie, czy nie zostanie przedłużona – w końcu to jeden z głównych „wabików” Aiona.

Więcej o tej ofercie pisałem w swoim prześwietleniu oferty. Oprócz wysokiego oprocentowania ma ona jeszcze kilka innych, przydatnych cech.

A co słychać w pozostałych bankach? Tu, w większości, na zmiany musimy jeszcze poczekać. W odróżnieniu od powyższych ofert tu działamy głównie na limitach, i to zazwyczaj dość sporych.

2% do 10 000 zł przez rok + 0,5% do 400 000 zł + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w ofercie Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistym, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 2000 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to aż przez rok!

Niska kwota maksymalna? To nie problem. Na tym samym koncie oszczędnościowym obowiązuje również druga promocja, w ramach której wszystkie nowe środki zarabiają 0,5% do 400 000 zł.

Ten sam bank oferuje również lokatę na nowe środki, której oprocentowanie wynosi obecnie 0,5% w skali roku.

1,8% do 10 000 zł przez 4 miesiące + do 500 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 250 zł za założenie konta oraz 1,8% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,8% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.08.2021.

1,5% do 20 000 zł przez 3 miesiące

1,5% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Co istotne: nowi klienci konta osobistego mogą przy okazji zdobyć aż 500 zł na start!

1% na koncie oszczędnościowym w Alior Banku + 200 zł na start

1% oferowane jest w formie korzyści do Konta Jakże Korzystnego. Jeśli nie mamy tego konta to możemy obecnie zgarnąć 200 zł za jego założenie. Sama korzyść pozwala nam na zarabianie 1% dla kwoty do 10 000 zł, jednak musimy też pamiętać o wydawaniu 300 zł miesięcznie kartą.

0,75% w Toyota Bank

Ciekawą ofertę dla swoich obecnych klientów ma Toyota Bank. Moto Lokata dostępna jest na okres 9 miesięcy i oferuje oprocentowanie 0,75% (1,25% dla posiadaczy kredytu samochodowego Toyota Bank na dzień założenia lokaty). Lokatę możemy założyć do 50 000 zł, a łącznie takich lokat: 5 sztuk.

0,5% na Lokacie Mobilnej + 400 zł w Santander

1% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz (w ten edycji). Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać rewelacyjne 400 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

Pozostałe konta oszczędnościowe

A co oferują inne banki? Oprócz konta oszczędnościowego Getin Banku do zdobycia mamy ciągle 0,5% do 50 000 zł w Bank Millennium.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Lokata mobilna w Santander aktualnie jest na 0,5%. Ale mają promocję, że można z niej skorzystać ponownie jeżeli już kiedyś z niej korzystaliśmy.

  Seba.21 Odpowiedz
  • szkoda słów na takie „oferty”

   pytanie
  • No jednak przy 30 kzł, które ktoś może chcieć mieć jako podręczne szybko dostępne środki, nawet 0,5% daje 10 zł miesięcznie… Chociaż ja też na oferty poniżej procenta nawet nie patrzę…

   Don Quijote de la Mancha
 • grubo – a inflacja 6 %

  zenek64 Odpowiedz
  • To w zasadzie podsumowuje wszystko :-) Kiedyś na lokaty/konta bez „3” z przodu nawet człowiek nie patrzył, teraz 0,5% już jest okazją… Smutek.jpg

   Moryc
  • Podziękowania za utrzymanie takiego stanu rzeczy do RPP. Jak zaczynałem pisać tego bloga to inflacja była podoba, ale stopy procentowe znacznie wyższe – dzięki czemu lokaty miały po 6-8% i dało się utrzymywać wartość pieniądza bez żadnego ryzyka. To co się dzieje teraz pod tym względem – brak słów…

   Michał
  • DeFi i stablecoiny odpowiedzią na aktualny stan rzeczy.

   Angulo
  • Ja również cieszę się z % na obligacjach, ale ta sytuacja nie jest normalna i mimo że krótkoterminowo zyskujemy to mam obawy co do kasy w nich ulokowanej…

   Romek
  • Sugerujesz, ze panstwo moze zagarnac kase z obligacji, czyli nie oddac srodkow obywatelom?
   Chyba za bardzo poleciales w teorie spiskowe :) Gdyby tak mialo sie stac to i system bankowy tez pewnie zostalby ograbiony przy okazji i kasa nigdzie nie bylaby bezpieczna.
   Moim zdaniem te niskie stopy % sa wlasnie udana akcja przesuniecia oszczednosci z bankow w kierunku obligacji.

   keton
 • 0,7% jest przecież w Santander Consumer na KO.

  Nikt Odpowiedz
 • Obecne oferty sa moze oplacalne tylko dla tych ktorzy potrzbuja ulokowac niewielkie srodki na krotki czas i cokolwiek z tego miec (tzn. jakies grosze). Jak ktos planuje na dluzej to obecnie zadne lokaty nie sa rozwiazaniem. Przykladowo na obligacjach w 2 roku mam juz nawet 6.5% – w takim przypadku nie szkoda mi bedzie wycofac srodkow wczesniej (jesli bede musial) i stracic te 2 zl, bo % to rekompensuje. A dodatkowo spekulacje na krypto niewielkimi kwotami daja i tak wiekszy zysk niz wszystko powyzsze.

  keton Odpowiedz
  • Obligacje = wróżenie z fusów. Nikt nie wie, jaka będzie inflacja (oficjalna) za rok. O ile pamiętam rok temu braliście obligacje bo wtedy miały oprocentowanie trochę wyższe niż lokaty, których oprocentowanie drastycznie spadło. Równie dobrze obecna inflacja mogła by być teraz na poziomie sprzed roku.

   Ja123
  • No i co z tego, ze nie wiemy jaka bedzie inflacja, skoro obligacje sa indeksowane jej poziomem i w ten sposob przynajmniej mniej sie na tym traci. Beda lepsze oferty na rynku za 1-2 lata to zawsze mozna wycofac srodki z niewielka strata i wrzucic je w lokaty. W lokatach na 24-60m jestes uziemiony na caly okres lokaty. I tak wiecej zyskuje sie na drobnych spekulacjach, bo na pewno nie na oszczedzaniu

   keton
  • @Ja123, obligacji najwięcej braliśmy w kwietniu 2020, bo to był ostatni miesiąc ze starą marżą. Ja wtedy wszystkie wolne środki przerzuciłem na EDO0430 i mam teraz 3,9%, inni wybrali COI0424 i mają 3,65% — to ciągle zdecydowanie lepiej, niż na lokatach (co widać powyżej); choć to jest właśnie ten przypadek, gdy inflacja użyta do wyliczenia tego oprocentowania była wyjątkowo niska: 2,4% w lutym 2021, 4,7% w lutym 2020.
   Dodatkowo jak o mnie chodzi, to EDO kupowałem od dawna, propagowałem tu też metodę rozdzielania środków po 1/12 na 12 miesięcy, dzięki temu rozdzielaniu niektóre moje obligacje mają teraz nawet 7%, a niebawem pewnie będą miały 7,3%.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ok, czyli jak napisałem, nie braliście ich ze względu na to, że liczyliście na wzrost inflacji, tylko dlatego że wtedy były lepiej oprocentowane niż spadające lokaty. Wcześniej jakoś obligacje nie cieszyły się aż takim zainteresowaniem. Mieliście trochę szczęścia i tyle…ale gratulacje!

   Ja123
  • „Wcześniej jakoś obligacje nie cieszyły się aż takim zainteresowaniem” — moim się cieszyły. Zdarzało się, że w czasach deflacji zarabiałem tylko 1,25% i 1,5%, choć banki na depozytach oferowały 3,2%; tak czy inaczej, korzystając z jednych i drugich uzyskiwałem całkiem znośne oprocentowanie, a jednocześnie spokojny sen. Dodatkowo teraz okazało się, że tym bardziej miałem rację, bo teraz zyskuję dużo więcej, niż wtedy „traciłem” (w cudzysłowie, bo w porównaniu do lokat, nie realnie), a dzięki rozdzieleniu obligacji na emisje z 12 miesięcy mam bardzo fajne średnie oprocentowanie, dużo lepsze niż ci, którzy weszli dopiero w kwietniu 2020 r.
   Oczywiście idealnie by było, gdyby zacząć wchodzenie w obligacje np. w maju 2021, no ale to by właśnie było wróżenie z fusów, a ja nie wróżyłem, ja świadomie umieściłem w swoim portfelu obligacje, by mnie zabezpieczały przed inflacją. A nadejścia wysokiej inflacji można się było spodziewać choćby statystycznie, nie można liczyć, by przez lata była bliska zera, szczególnie przy takich rządzących, jak w Polsce.
   Tutaj dowód, że pisałem o obligacjach już w 2017 r.: https://livesmarter.pl/100-zl-za-zalozenie-konta-w-ing-i-dodatkowe-100-zl-za-regularne-inwestowanie/#comment-171565 (a to przeklejone z innego bloga z 2015 r.). Portfel sprawdził się znakomicie, np. część walutowa skutecznie zabezpieczyła mnie przed deprecjacją PLN (waluty kupowałem dużo taniej, niż wynosi ich obecny kurs), ceny złota i srebra także bardzo wzrosły… Tak czy inaczej większość portfela to część bezpieczna i po prostu w kwietniu 2020 przeniosłem środki z depozytów na obligacje, co zasadniczej struktury portfela nie zmieniło.

   Don Quijote de la Mancha
  • ERRATA: idealnie by było, gdyby zacząć wchodzenie w obligacje np. w maju 2020 (bo wtedy do kwietnia 2021 uzyskałoby się komplet 12 ze starą marżą)

   Don Quijote de la Mancha
  • „niektóre moje obligacje mają teraz nawet 7%, a niebawem pewnie będą miały 7,3%.”
   Nie wiem dlaczego ale błędnie zakładałem, że obligacje indeksowane są wiborem (stopami procentowymi) a nie odczytem CPI. Teraz widzę, że jest to opisane dokładnie na stronach pko.
   Podejrzewam, że te 7% to jednorazowy wybryk i przez większość czasu wibor jest zbliżony do inflacji.

   R jak Rakieta
  • Powiem szczerze, że zupełnie nie rozumiem Twojego komentarza. Z tych obligacji („oszczędnościowych”, stworzonych z myślą o indywidualnych klientach, kupowanych bezpośrednio, a nie na giełdzie) indeksowane CPI są COI i ROS oraz EDO i ROD, a WIBOR-em chyba tylko 3-letnie TOZ (w przypadku ich wszystkich w pierwszym roku oprocentowanie jest stałe).
   Tak czy inaczej WIBOR niewiele ma wspólnego z inflacją, szczególnie przy tak dziwnej polityce zarówno rządu, jak i banku centralnego oraz rady polityki pieniężnej. Właśnie o to chodzi, że się to rozjeżdża (w różne strony), co widzimy też po oprocentowaniu lokat (choć z drugiej strony także kredytów).

   Jeszcze do tego co powyżej pisałem: errata do erraty, oczywiście najbardziej optymalnie byłoby kupować obligacje po 1/12 kapitału od maja 2019 do kwietnia 2020 (bo wtedy skończyła się wysoka marża). Ale to by wymagało właśnie wróżenia z fusów, nie dość, że nikt nie był w stanie przewidzieć jak dokładnie będzie za parę lat wyglądało oprocentowanie depozytów i inflacja, to oczywiście nikt nie mógł wiedzieć, że id maja 2020 marża będzie obniżona. Dodatkowo w maju 2019 można jeszcze było znaleźć depozyty na 3,2%, a na małe kwoty nawet 3,5%, więc kupowanie obligacji mogło się wydawać nieopłacalne.
   Dlatego ja nie wróżyłem, po prostu już od lat kupowałem obligacje indeksowane inflacją, przewidując, że ta w końcu nadejdzie.

   Przy okazji przykłady na to, że ja (i nie tylko ja) o obligacjach pisałem tu już dawno.
   2017: https://livesmarter.pl/najlepsze-lokaty-maj-2017/#comment-142709
   2018: https://livesmarter.pl/najlepsze-lokaty-lipiec-2018/#comment-202812

   Don Quijote de la Mancha
  • „Tak czy inaczej WIBOR niewiele ma wspólnego z inflacją”. No ma wiele wspólnego, wystarczy spojrzeć na dane od 1997r i zawsze wibor był wyżej niż CPI, tylko ostatnie 2 lata jest inaczej, bo wiadomo dobiliśmy do 0 przy którym dziwne rzeczy się dzieją. Co będzie dalej zobaczymy, ale kupując obligacje kilkuletnie ciężko zgadywać co zrobią politycy w takim horyzoncie czasowym.

   R jak Rakieta
  • Jak już, to WIBOR, stopa procentowa międzybankowa, ma wiele wspólnego ze stopami procentowymi banku centralnego; te z kolei powinny być jakoś skorelowane z CPI, ale oczywiście nie muszą.

   „wystarczy spojrzeć na dane od 1997r ” — proszę: https://stooq.pl/q/?s=plopln6m&c=mx&r=cpiypl.m

   „Co będzie dalej zobaczymy, ale kupując obligacje kilkuletnie ciężko zgadywać co zrobią politycy w takim horyzoncie czasowym” — właśnie dlatego papiery czy depozyty indeksowane WIBOR-em czy innymi stopami procentowymi (zresztą WIBOR ma być zlikwidowany), choć na pewno bezpieczniejsze od wieloletnich instrumentów stałoprocentowych, nie są tak bezpieczne, jak te indeksowane CPI.
   Oczywiście papiery indeksowane inflacją szczególnie dobrze nadają się do zabezpieczenia się przed inflacją (bo mogą nie zabezpieczyć przed sytuacją, gdy się to znowu rozjedzie i depozyty będą dawały większy procent, ale moim zdaniem to mniejszy problem niż tracenie na inflacji). Papiery indeksowane CPI sprawdzą się właśnie w sytuacji, gdy politycy (celne określenie, teraz w NBP też politycy) namieszają i rozhulają inflację; największe ryzyko, jakie widzę, nie wiem, na ile realne, to manipulacje przy wyliczaniu CPI.

   Don Quijote de la Mancha
  • Coś jest nie tak z tym wykresem ze stooq wygląda inaczej niż wszystkie inne. Dodatkowo te +40% i -140% nie wiadomo co mają oznaczać.
   Dużo czytelniej jest jak wpiszesz sobie w google grafika „wibor cpi”.

   R jak Rakieta
  • „zawsze wibor był wyżej niż CPI, tylko ostatnie 2 lata jest inaczej” — ale czego Ty nie rozumiesz? Stopy WIBOR są w praktyce ustalane przez bankowców, teoretycznie powinny reprezentować stopy, po jakich sobie udzielają pożyczek.

   CPI to wskaźnik cen na rynku konsumenckim, te się zmieniają zależnie od wielu czynników, np. sezonowych zmian cen żywności, zmian pali etc.

   Z zasady więc CPI zmienia się z miesiąca na miesiąc, w ciągu roku zdarzają się też duże zmiany, np. wskaźnik rdr opublikowany w ciągu ostatnich 12 miesięcy wahał się pomiędzy 2,4% a 5,5% (a wstępny odczyt pokazuje, że teraz będzie 5,8%).

   Tymczasem WIBOR jest dużo bardziej płaski, szczególnie od połowy 2015 r. do początku 2020 r. utrzymywał się (6M) na poziomie od 1,74% do 1,82%, a np. od listopada 2016 r. aż do lutego 2018 r. wynosił ciągle 1,81% (tak, z taką dokładnością!). W tym czasie inflacja wahała się od zera do 2,5%.

   Tak więc ten przykładowy okres (dawniejszy, niż ostatnie 2 lata) pokazuje dwie rzeczy: że nie ma ścisłej korelacji pomiędzy WIBOR a CPI oraz że nie zawsze WIBOR jest wyższy (tutaj na 16 miesięcy wyższy był przez 6, a niższy przez 10).

   Don Quijote de la Mancha
  • Dobra robota z tym edo.xls do pobrania? Czy ten spreadsheet jest aktualizowany automatycznie miesiąc w miesiąc? Czy można też znaleźć takie pod COI czy ROD?

   Mateusz
  • Nie jest aktualizowany automatycznie, zupełnie ręcznie.

   O ile mi wiadomo, to nie istnieją inne takie, więc nie istnieją pod COI czy ROD. Właśnie o to chodzi, te dane dotyczące obligacji nie są nigdzie w zbiorczej formie publikowane, ja je przekleiłem ręcznie dla każdej emisji osobno z innej strony z serwisu internetowego obligacji, ale te strony łatwo zmieniać po adresie, więc przy dwóch monitorach i dobrej klawiaturze poszło mi to na tyle szybko, że nawet szkoda pisać jakiegoś scappera.

   Don Quijote de la Mancha
 • Stopy procentowe w górę: stopa referencyjna rośnie z 0,1% do 0,5%.

  Michał Odpowiedz
 • Pytanie czy Mille coś ruszy czy jeszcze zaczeka. Aktualna oferta trwa do 16 października więc trzeba by opróżnić konto na tydzień by ewentualnie nie spalić salda na nowe środki.

  zenek64 Odpowiedz
  • nie wolisz przejść choćby na Aiona, gdzie nie ma konieczności czyszczenia sald?

   Dzikus
  • Ciekawe jak szybko Ci „belgowie” nadążą za pięknościami Pana Glapińskiego … ;^)

   Anonymous
  • Dzikus w Aion czekam na prawdziwą promocję na start a nie 0,5 % wyższe oprocentowanie za bycie nowym klientem – w Belgii dawali 100 € a u nas taki ochłap?

   zenek64
 • Nigdy nie byłem klientem Neobanku więc te 1,7% jest bardzo kuszące. Ale kilka dni temu odnowiły mi się lokaty w Inbanku na 3 miesiące. Zakładane na 1% mają teraz 1,3%. Poczekam więc jeszcze te 3 miesiące i zobaczę czy inne banki tez podniosą oprocentowanie. Wtedy przeniosę gdzieś pieniądze.

  dariusz2 Odpowiedz
 • Pekao SA (żubr) proponuje 5% na KO dla dzieci, do 3 tys. Nazywa się to konto Mój Skarb.

  Ja123 Odpowiedz
  • Na 92 dni, czyli 30 zł, a w porównaniu z innymi depozytami to zostaje mniej, więc chyba nie ma sensu, bo trzeba jeszcze założyć PeoPay KIDS, takie prawie-konto dla dzieci, a za konta przyzwyczailiśmy się więcej dostawać…
   No, chyba że ktoś rzeczywiście chce takie konto założyć, karta (i pewnie możliwość płacenia telefonem) przed ukończeniem 13 roku życia, to dla wielu dzieciaków fajna sprawa.

   Don Quijote de la Mancha
 • kiedy zacznie się kryzys?

  jaro Odpowiedz
  • Ja zarabiam w funtach i decyzja RPP mnie zaskoczyła, złotówka się umocniła, a nie zdążyłem ich wymienić… Ale spoko, spoko pani Julia zadbała, bo znowu wartość moich funtów wzrosła.

   Don Quijote de la Mancha
  • W znanym kantorze online funt już 5,4380

   Ja123
  • Dzieje się!

   Dzieją się dzieje, będziemy mogli wnukom opowiadać, jak to Polska była częścią Europy…

   Don Quijote de la Mancha
  • Heh, no właśnie zawahałem się, jak o niej grzecznie napisać, wybrałem w końcu neutralne „pani”, bo oczywiście np. „prezes” nie wchodziło w grę, Ale może „odkrycie towarzyskie Julia” byłoby bardziej odpowiednie. 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • pani Julia vel prezes Julia vel odkrycie towarzyskie ;)

   abc
  • Miało nie być polityki :).
   Ale jak już to mamy niby demokracje i to nie tylko w Polsce , jak widać nie najlepszy system , ale ponoć lepszego nie wymyślono i nie wdrożono w życie.
   Byli kiedyś u nas prezydencji którzy potrafili ułaskawiać po cichu setki osób skazanych prawomocnymi wyrokami i nie było wielkiego larum.
   Niestety ale pieniądz to największe zło tego świata i niektórzy patrzą tylko przez jego pryzmat .
   Przypomnijcie Sobie historię , Polski nie było już czasami na mapach .
   Uważacie że lepiej nie reagować jak jednak Unia odchodzi od swoich korzeni i wartości.
   Pamiętajcie człowiek to należy do gatunku ssaków i rozmnaża się naturalnie tylko w jeden sposób .Musi być para składająca się z oddzielnych płci. A reszta to tylko wynaturzenia i margines. Zobaczcie do czego doprowadził tzw. dobrobyt w krajach tzw. starej Unii.
   Tego chcecie dla waszych dzieci ?

   Aleksander
 • Czy w Inbanku ten bonus +0,1 pp. przy odnowieniu lokaty jest jednorazowy? Zastanawiam się czy nie zostawić tam jednej „stałej” lokaty na 6 miesięcy, która co pół roku zwiększałaby swoje oprocentowanie.

  kil Odpowiedz
  • Nie dam głowy, ale wydaje mi się, że za każdym razem będzie +0,1 pp. Niewiadomą jest natomiast na jaki % lokata się odnowi – możesz trafić dobrze (tak jak teraz), a możesz na moment, kiedy chwilowo będą oferowali mniej. Niemniej i tak wydaje się to dość dobrym posunięciem – póki co Inbank płaci i tak więcej, niż konkurencja.

   Michał
  • Za każdym razem jest +0,1% ale nie do tego co miałeś tylko do tego co jest w danej chwili w ofercie.

   Jarry
 • „W znanym kantorze online funt już 5,4380”
  Ja kiedyś rozliczałem delegacje jak był za 6. Ale niby co z tej informacji można wyciągnąć czy jest po 5 czy po 6? Raczej nic.

  R jak Rakieta Odpowiedz
 • W Millennium już rozsyłają wiadomości o zmianie oprocentowania rachunków kart kredytowych. Ciekawe kiedy podwyższą oprocentowanie KO i lokat :)

  pytanie Odpowiedz
 • Zakupiłem sobie testowo fundusz obligacji za małą kwotę na próbe w kwietniu i jest super zysk -0,06%. Chyba będzie trzeba się tego w końcu pozbyć.

  pytanie Odpowiedz
  • No to akurat było słabe; z obligacjami i funduszami obligacji jest tak, że tracą, gdy stopy procentowe i oprocentowanie nowych rośnie. Chodzi o to, że nowo emitowane są po prostu lepsze (mają wyższy procent), więc wartość tych starych spada.
   Ale też fundusze kupuje się przeważnie na okres co najmniej kilkuletni, wtedy taki kilku czy nawet kilkunastomiesięczny spadek nie będzie miał większego znaczenia. Do zachowania płynności przewidziane są fundusze „pieniężne”, np, UniKorona, obecnie Korona Dochodowy, ale nawet ten ma teraz wynik za ostatni rok 1,73%, czyli całkiem znośnie.

   Don Quijote de la Mancha
  • A z obligacjami nie będzie teraz tak, że stojąc nisko, będą zyskiwać? W mojej ankiecie inwestycyjnej ING dali przy nich punktów 2 na 7 podczas gdy przy 6 czy 7pkt akcyjnych musiałem potwierdzać, że bardzo chcę i po pół roku tak samo – obligacje dają procent na minusie, a akcyjne 6 zysku, no ale chyba trend się odwraca?

   matebe
  • @Don

   Fakt za ostatni rok fundusz Unikorona Dochodowy dał zarobić dość dobrze jak na obecne czasy, ale krótkoterminowo – czyli wg mojej definicji jakieś pół roku – to też nieszczególnie – wynik -0,31% ;)

   pytanie
  • Generali Korona Dochodowy

   pytanie
  • Oj tam, Unikorona, do takiej nazwy się przez lata przyzwyczailiśmy. 😉

   No właśnie, to jest dobra nauczka, że nawet w fundusze pieniężne lepiej nie wchodzić na krótki okres, jak pół roku. Ten miał mocny spadek ostatnio, nie wiem szczerze mówiąc, z czego to wynikało, bo np. na początku pandemii miał też spadek wynikający z odpisania papierów, które w tej sytuacji mogły się okazać bezwartościowe.

   Ale właśnie nawet mimo tego spadku wynik za ostatni rok jest spoko, więc po prostu bez paniki na okres kilkunastu miesięcy z funduszy można korzystać (choć nie wszystkimi środkami!). A na parę miesięcy… cóż, najlepsze zwykłe pieniądze, do tego najlepiej w domku, bo w banku czy fintechu zawsze mogą zablokować…

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy byłby ktoś uprzejmy kto siedzi w temacie na jakiej zasadzie działa fundusz Allianz obligacji inflacyjnych?. Zaufałem temu funduszowi i mam od 24.05.21 zysk 1,72 %. Czy to jest bezpieczny fundusz w perspektywie najbliższego czasu?

  Clio Odpowiedz
  • Wszystkie informacje znajdziesz w prospekcie funduszu i warto się z nim zapoznawać PRZED zakupem.

   R jak Rakieta
 • Getin podnosi opłaty. Podwyżki dotyczą m.in. flagowego Konta Proste Zasady. Wśród zmian, jakie wejdą w życie za kilka tygodni, przede wszystkim zwraca uwagę decyzja banku o zwiększeniu wymagań uprawniających do zniesienia, wynoszącej 9 zł miesięcznie, opłaty za korzystanie z Konta Proste Zasady. Obecnie jest to przynajmniej jedna transakcja bezgotówkowa Blikiem lub kartą. Po 1 stycznia 2022 r. takich transakcji trzeba będzie wykonać co najmniej pięć. Ten sam warunek trzeba będzie spełnić, by uniknąć nowej opłaty wprowadzanej przez Getin, a więc z tytułu korzystania z karty debetowej. Opłata wynosić będzie 5 zł. Podsumowując, jeśli dziś klient posiada Konto Proste Zasady i zapłaci raz w miesiącu Blikiem lub kartą może korzystać z rachunku i plastiku bezpłatnie.
  Czyli razem 10 czy 5 transakcji, żeby konto i karta była bez opłat?
  https://www.cashless.pl/10761-getin-podwyzki-oplat-pazdziernik-2021-styczen-2022

  zaqu Odpowiedz
  • To jest te same 5. transakcji.
   W artykule @cashless nie dodano, że 31.12.2021 kończy się promocja na bezpłatne wypłacanie gotówki z bankomatów (dowolnych) za pomocą BLIKa. W nowym cenniku nie widzę podziału na wypłatę z bankomatu: kartą czy BLIKiem – wypłata, to wypłata i kropka.

   Co to jest „standardowy wizerunek” karty ?
   Jak policzyć ile mam kart debetowych ? Czy te zamknięte, które już zniknęły (nie są widoczne) w apce też się liczą ? Ich data ważności (ta zapisana na plastiku) to koniec 2023.

   Be@
  • „Standardowy wizerunek karty” to ta zielona.

   Ego
  • Zostanie również wprowadzona opłata miesięczna za konta walutowe w wysokości 5 zł.

   Zwalnia z opłaty automatyczna spłata kredytu walutowego lub 5 transakcji bezgotówkowych dokonanych na koncie w złotówkach, ale tutaj może być HACZYK. Muszą to być transakcje dokonane KARTĄ, a w przypadku kont w zł mogą to być transakcje dokonane kartą lub BLIKIEM. Jednocześnie przy koncie w zł jest zapis, że transakcja bezgotówkowa to taka, którą dokonano z użyciem karty lub Blik. Natomiast zapis dla konta walutowego jakby przeczył częściowo tej definicji.

   Trzeba to dobrze przeanalizować i ewentualnie wyjaśnić w banku czy to tylko błąd w zapisie czy rzeczywiście tak będzie, że 5 transakcji BLIKIEM zwolni z opłaty za konto w zł, ale za konto walutowe już nie.

   Lokata
  • „zmieniamy opłatę miesięczną za obsługę karty debetowej do Konta Proste Zasady z 0 zł na 5 zł. Aby nie płacić za kartę, wystarczy że spełnią Państwo warunek zwalniający z opłaty za konto, czyli wykonają Państwo 5 transakcji bezgotówkowych kartą/BLIK.”

   Marcin_Liv
  • Czyli wystarczy 5 transakcji m-c i wszystko jest za darmo (ROR, konta walutowe). Tylko trzeba się pozbyć nadmiarowych kart debetowych, bo jak rozumiem na nich też trzeba by było robić te 5 płatności.

   Ja123
  • @Be, dlaczego mieliby naliczać opłaty za zamknięte karty? Od kiedy jakikolwiek bank tak robi?

   Ja123
  • @Ja123,
   też się zastanawiam czy posiadając więcej kart do jednego konta trzeba każdą wykonać te 5 transakcji lub np 25 razy BLIK’em, czy też wystarczy 5 razy na wszystkie.

   BiancaM
  • Nie chodzi mi o opłatę za zamknięte karty, tylko o opłatę za wydanie 5-tej karty debetowej … Bo do końca roku można jeszcze je zamówić w różnych wzorach bez dodatkowych opłat… o ile nie będzie ich w sumie więcej niż 4.
   Dlatego pytam, czy te zamknięte, które zniknęły z apki – już się nie liczą ?

   Be@
  • Według mnie nie liczą się, ale może lepiej do nich napisać zapytanie…

   Ja123
  • Bianca, skoro opłata jest ZA KARTĘ, to chyba niestety dla każdej trzeba wykonać te 5 transakcji.

   Ja123
  • Bianca, skoro opłata jest ZA KARTĘ, to chyba niestety dla każdej trzeba wykonać te 5 transakcji.

   Ja123
  • @Ja123, @BiancaM
   Wysłałem do Getinu pytanie jak wygląda kwestia warunków zwalniających z opłat jeśli się posiada więcej niż jedną kartę i dostałem odpowiedź, że „Od 1.01.2022 r. 5 transakcji kartą lub BLIK-iem w miesiącu kalendarzowym zwalnia z opłaty za obsługę konta i kart. Nie ma znaczenia, którą kartą zrealizuje Pan płatności.”, także nie trzeba zamykać nadmiarowych kart. A nawet jeśli pobiorą opłatę, to pytanie wysyłałem przez bankowość, więc złożę reklamację ze screenshotem i muszą uznać. W każdym razie mogli to doprecyzować w Tabeli Opłat, przez najbliższe miesiące pewnie będzie do nich kierowane pełno pytań tego typu

   Andrzej
 • Dzięki też już znalazłem, musieli zakamuflować w aktualnościach, a te mają z boku. Link i cenniki w raz z regulaminem https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/aktualnosci/informacja-o-zmianach-w-dokumentach-bankowych-od-1-stycznia-2022-roku.html
  Temat blika jest poruszony tylko jako zamiennik zamiast karty. Wyraźnie gorsza oferta.

  zaqu Odpowiedz
  • Faktycznie schowali. Czyli można zamknąć konto bez okresu wypowiedzenia. I tak o tym myślałem. Rozumiem, że najpóźniej do końca roku?

   wojak
  • Czy bez okresu wypowiedzenia można to zrobić w bankowości internetowej?

   Jarry
  • Dajcie sobie miesięczne wypowiedzenia może do Was zadzwonią z ofertą na zatrzymanie. Nie ma co tak natychmiastowo uciekać.Dajcie im wykazać się :-)

   bolek
  • ot to … to – na pewno chcą się w ten sposób wykazać i ofertą zatrzymaniową zdeklasują konkurencję ;)

   Anonymous
 • Witam.
  Getin dzwoni z oferta utrzymaniową 6 m-cy moneyback- 5% , max 30zł miesiecznie, za wydatki karta debetowa lub Blikiem.

  miron Odpowiedz
  • jak wypowiadałeś? infolinia czy przez system/apkę?

   Pietia
  • Ja właśnie otrzymałam taką propozycję w marcu gdy złożyłam wypowiedzenie. Mam pytanie: na chwilę obecną Getin nie poinformował mnie o tym, że od 1 stycznia trzeba będzie zamiast 1 płatności kartą zrobić 5. Czy macie doświadczenia jak będzie wyglądała sytuacja gdy ponownie złożę wypowiedzenie to ponownie otrzymam ofertę utrzymaniową 6 m-cy moneyback- 5% ?

   Bogusia
  • podobno tylko raz można… widzą to gdzieś w systemie, że ktoś już miał.

   abc
  • @abc Dziękuję za informację.

   Bogusia
 • W bankowości internetowej niestety nie ma możliwości zamknięcia konta walutowego.

  Jarry Odpowiedz
  • W Getinie? Jest możliwość zamknięcia każdego konta w bankowości internetowej.

   Kajko
  • Niestety nie. Konta walutowego nie zamkniesz. Oszczędnościowe tak ale osobiste nie. Kontaktowalem już się z bankiem i niestety to potwierdzili.

   Jarry
  • Hmm, wczoraj złożone wypowiedzenia i konta EUR i USD przyjęte do zamknięcia online. Może to kwestia tego, że to chyba subkonta do ROR i tylko jak się zamyka ROR to można zamknąć i te walutowe online

   Ja123
  • Dziwne. Zamykaleś kanta walutowe czy konta oszczędnościowe walutowe?

   Jarry
  • Zmykałem wszystko, a więc ROR, konta walutowe ROR, konta oszczędnościwe PLN

   Ja123
  • No to naprawdę dziwne. Wniosek o zamknięcie konta oszczędnościowego walutowego złożyłem bez problemu natomiast konta walutowego nie ma na liście żeby je wybrać. Rozmawiałem z trzema konsultantami GB i wszyscy twierdzą że kont walutowych nie można zamknąć w bankowości internetowej.Teraz złożyłem sprzeciw w bankowości internetowej że nie akceptuję tych zmian i zobaczymy co mi odpiszą.

   Jarry
  • Oświadczam, że w dniu 14-10-2021 wypowiadam:
   x Umowę o Bankowość Elektroniczną Getin Noble Bank S.A. w zakresie usługi Bankowości Internetowej oraz usługi Bankowości Telefonicznej
   x Umowę Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowego nr:
   1. 47 xxx
   2. 63 xxx
   3. 36 xxx
   x Umowę Konta Oszczędnościowego/ Konta Oszczędnościowego Skarbonka/ Celowego Konta Oszczędnościowego nr:
   1. 20 xxx
   2. 90 xxx

   Te konta z 63 i 36 na początku to właśnie konta walutowe „osobiste” (tak są oznaczone)

   Jak zakładałeś te konta? W oddziale? Może tu leży problem?

   Ja123
  • Nie nie wszystko przez internet.Ale widzę że nie miałeś konta oszczędnościowego walutowego, może tu jest problem. Może najpierw musi zniknąć oszczędnościowe walutowe i dopiero później będzie możliwość zamknięcia walutowego?

   Jarry
  • Sprzeciw przez bankowość internetową nie przeszedł ale sprzeciw przez infolinię tak i dwa konta walutowe już zamknięte w trybie natychmiastowym.

   Jarry
 • Jak długo trwa zwrot pieniędzy z zerwanej lokaty w Inbanku? Wczoraj rano zerwana (potwierdzenie dostałem) ale do dzisiejszego południa pieniądze się nie pojawiły..

  denek Odpowiedz
 • Neobank .
  neoLOKATA ZYSK , stałe oprocentowanie 1,3% w skali roku, dogodny 3 miesięczny okres oszczędzania,na nowe środki na dzień 11 października 2021. max 1 mln zł

  miron Odpowiedz
 • W Getinie zamykanie „nadmiarowych” kart to odbywa się poprzez opcję „zastrzeż”? Polecenia „zamknij” kartę nie widzę w bankowości.

  JJ2010 Odpowiedz
 • W Toyota Bank, lokata Sprint na 200 dni oprocentowanie 1,3%. To w poniedziałek kasa płynie na owe lokaty – max. 15k ale można założyć 20 lokat.

  diego Odpowiedz
 • Jest teraz akcja szkoleniowa w biedronce – trzeba przejść szkolenie online i można dostać voucher 15 zł.

  Bolo Odpowiedz
 • Heh, w Alior w ciągu jednego dnia dwukrotnie wzrosło oprocentowanie lokaty oferowanej przy wylewaniu kasy: wczoraj było 0,1%, dzisiaj już 0,2%. 😉

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Dobry wieczór wszystkim.
  W Alior jest nadal 1% za wydatki google play kartą debetową, z poprzednich promocji. I oprocentowanie 1 % lokaty do 10 k w promocji.
  Głowy sobie nie urwę bo ostatnio zrezygnowałem z karty debetowej i tylko zasilam wpłatę do bezpłatności.

  miron Odpowiedz
 • W Alior Banku konto mega-oszczędnościowe 0,5% na dwa miesiące do 100 tys.

  Pietrucha Odpowiedz
 • Ktoś wypowiadał te konta w Getinie i dostał ofertę na zatrzymanie ostatnio?

  Ja123 Odpowiedz
  • Ja złożyłem w niedzielę i do tej pory nikt nie dzwonił. Dostałem maila, że wniosek przyjęty do realizacji. Przy zamykaniu jest komunikat, że można zadzwonić i pytać o ofertę.

   R jak Rakieta
  • Do innych dzwonią bez zachęty

   Ja123
  • Wniosek o wypowiedzenie złożyłem równo tydzień temu, nikt nie dzwonił.

   Zet
  • A jednak zadzwonili.
   5% od wszystkiego, 30 zł maks na 6 m-cy od 1 listopada. Warunek: wpływ 2000 co miesiąc i trzeba założyć jakiego bezpłatne konto Skarbonka

   Ja123
  • @Ja123 Kiedy wypowiadałeś i jakim kanałem? Po co ta skarbonka?

   Zet
  • 14.10 wypowiedzenie w e-bankowości, dzwonili jednak już 15.10 ale nie mogłem odebrać. Na Skarbonke ma trafiać zwrot niby, chociaż w regulaminie (przysłali) nie ma o tym mowy. Może dostał koleś jakąs premię za „namówienie” mnie na tą skarbonkę. Konto jest bezpłatne więc dla mnie ok.
   Co ciekawe ta oferta, wg regulaminu, jest też dla klientów, którzy nie wypowiadają konta, ale mają je martwe przez miesiąc (brak wpływów lub transakcji kartą)
   Trzeba mieć zaznaczone zgody marketingowe, bo inaczej pewnie nie zadzwonią

   Ja123
  • Czy dzwonili z numeru 500139… bo zazwyczaj nie odbieram nieznanych?

   R jak Rakieta
  • 519217970. Można ściągnąć aplikację Odebrać telefon? i wtedy będziesz wiedzia l, cyz to Getin czy nie

   Ja123
  • W bankowości internetowej Getin Banku nie można zamknąć konta bez 30-dniowego terminu wypowiedzenia, więc zadzwoniłem na infolinię i wszystkie produkty zamknęli w 5 minut w trybie natychmiastowym.

   wojak
 • Do mnie w ogóle nie dzwonili i konto się zamknelo ;)

  KaBe Odpowiedz
 • Coś zaczęło się dziać… mam stare KO w Neście i oprocentowanie wzrosło do 0,7% (dotychczas 0,2%).

  Ego Odpowiedz
  • Tak to działa, dla tych starych kont to WIBOR3M i jest aktualizowane 16-tego dnia miesiąca z wartością z poprzedniego dnia roboczego. Było wtedy 0,69% i jest zaokrąglane do 0,7%. Minus taki, że pokazuje 0% jak nie ma kasy na koncie.

   R jak Rakieta
  • Szkoda, że dotyczy to tylko kont otwartych przed lipcem 2016(?)…

   Andrzej44
  • To tylko potwierdza, że nie zawsze należy zamykać konta po zakończeniu promocji. Czasami wyjątkowe warunki pozostają na bardzo długo lub na zawsze :)

   R jak Rakieta
  • @R jak Rakieta
   na koncie mam 1złoty dlatego mam podgląd aktualnego oprocentowania :D

   Ego
 • NeoBank:
  – lokata energoLokata na okres 2 miesięcy do 10 tysięcy złotych – 2% :)
  – lokata energoLokata na okres 3 miesięcy do 400 tysięcy złotych – 1,7%

  Nie sądziłem, że ten egzotyczny twór pozamiata w ofertach oszczędnościowych :)

  Adam K. Odpowiedz
  • Chyba trzeba będzie rozważyć powrót (po kilku latach) do NeoBanku – wprawdzie tylko na 1,3%/3m (nowe środki dla nie-nowych klientów), ale zawsze…

   Andrzej44
  • Tylko, że nienowi są spamowani smsowowo ofertą na 1,3%, ale po zalogowaniu nigdzie jej nie widać.

   Kajko
  • U mnie oferta (1.3%) pojawiła się jak wpłynęły nowe środki.

   Oferty 1.7% niestety mi odmówili, ze względu na to że miałem w NEO konto w przeszłośći (kilka lat temu)

   paqero
 • Próbowałem otworzyć konto Neo – na końcu jest suma kontrolna i nic więcej. Nie ma linka do płatności weryfikacyjnej – chyba coś nie tak. Faktycznie „egzotyczny twór”.

  santech Odpowiedz
 • Getin daje 0,7 na oszczędnościowym przy zlecaniu przelewu. Aktywacja następnego dnia, chyba bez dodatkowych warunków.

  R jak Rakieta Odpowiedz
 • Inflacja 6,8% w/g GUS – najwięcej od 20 lat!!!!

  Bolo Odpowiedz
 • co zrobić jak obligacje skarbowe detaliczne EDO nie chcą się opłacić? kasa na rachunku jest a EDO są ciągle nieopłacone, zrywałem 2 razy i kupowałem ponownie i nic nie pomaga

  adaś Odpowiedz
  • Trzeba trochę poczekać.
   W obligacjach i funduszach wolniej czas płynie i potrzebują nawet tygodnia czasu, żebyś zobaczył zrealizowaną transakcję.
   Ja wypłaciłam pieniądze z funduszu (ING) – w poniedziałek i nadal nie mam ich na koncie.

   Be@
  • w obligacjach skarbowych nigdy mi się nie zdarzyła taka zwiecha, kiedy tylko kasa wpadała na rachunek depozytowy to obligacje automatycznie same się opłacały (np. zlecenie zakupu było kilka godzin wcześniej) a tu jakiś jest ewidentny dziś problem, dodatkowo dziwi: Oczekiwana wpłata: 0

   adaś
  • @Be, w ING kilka dni realizują wypłatę, a najgorzej że po kursie z dnia realizacji a nie złożenia zlecenia, w ten sposób zamiast 15 zł „zysku” było o 4 zł mniej

   Ja123
  • a u mnie pewnie tyle to trwa… bo poszło w górę o 6zł i czekają z realizacją aż spadnie :-)

   Be@
  • @Be@, wszystko zależy o której godzinie i w jakim kanałe składałaś dyspozycję umorzenia jednostek oraz czy zwrot miał być do ING czy do innego banku. Przelewy z funduszy wychodzą po południu co oznacza, że w przypadku innego banku niż ING czas ten dodatkowo się wydłuża o jeden dzień roboczy.

   Lokata
 • dobra już wiem, ciągle wybierałem listopadową serię zamiast październikowej, wybrałem EDO1031 i poszło od strzała

  adaś Odpowiedz
 • Mam do Was takie pytanie odnośnie obligacji i4 letnich indeksowanych inflacją, jak zaczyna mi się drugi okres odsetkowy np. w lutym bo w tym miesiącu były nabywane obligacje to odczyt inflacji jest z jakiego miesiąca? i ten odczyt jest jednorazowy i wg tego wskaznika jest oprocentowanie +0,75% przez kolejne 12 miesiecy? Jak to wyglada w praktyce?

  Clio Odpowiedz
  • Jak z lutego masz obligacje to liczy się Tobie grudzień 2021. Pewnie będzie koło 8% inflacja, więc na rok masz oprocentowanie 8,75%. Całkiem nieźle już.

   Ludmiła
  • Dzięki za wyjaśnienie. Obawiam się, że inflacja sięgnie szczytu pod koniec I kw. 2022.

   Clio
  • Możliwe, ale pewnie stopy pójdą ostro w górę i za kilka miesięcy inflacja wróci do celu. Ja mam obligacje z kwietnia i liczę na te 10%, a potem może spadać do zera. Zarobiona po uszy będę :) czas szybko leci. Bez sensu bawić się w lokatki 3 msc

   Ludmiła
  • Do celu inflacyjnego to będziemy się zbliżac co najmniej kilka kwartałów. Inflacja nie spadnie tak gwałtownie z miesiąca na miesiac. A co do stóp to jest proces opóźniony dlatego to zbijani inflacji może mieć charakter bardziej wydlużony w czasie, trzeba było zacząć działać kilka miesięcy wcześniej.

   Clio
 • Getin podwyższył co nieco: Lokata na Nowe Środki: 6M 0,8 %; 12M 1%; 3M wciąż na 0,5%

  adaś Odpowiedz
  • Na oszczędnościowym proponują 0,7% po przelewie. Nie ma sensu blokować kasy na lokatach przy rosnących stopach procentowych.

   R jak Rakieta
  • To i tak nie zatrzyma odpływu gotówki z Getina. Niech promują dalej lokaty 6-12 miesięcy. Nie wróżę chętnych na blokowanie kasy na taki okres w czasie dobicia inflacji już do… 6,8%, co przyśpieszy ruchy ze strony RPP związane z szybkim podniesieniem stóp procentowych.

   A’vista KO w Nescie 0,7%,
   Lokata inBank na miesiąc 1%.
   W porównaniu do powyższych oferta Getinu wyglada słabo:D

   Ego
 • Neobank za to obniżył oprocentowanie. I to sporo. Energolokata z 1,7% na 0,9%

  denek Odpowiedz
 • Czy aktualnie zakup obligacji 4 i 10 letnich to dobry pomysł?

  Bogusia Odpowiedz
  • Raczej bym poczekał az im zwiększa oprocentowanie 😃

   JoX
  • @JoX lepiej chyba nie doradzać jak się nie wie o co chodzi. Te obligacje są ze zmiennym oprocentowaniem.

   R jak Rakieta
  • No tak % +inflacja, w pierwszym roku %, zapewne za chwilę % bazowy się zwiększy po podwyżce stop, być może już w grudniu co ogłoszą pod koniec listopada, jak nie to z początkiem roku 😃 Oczywiście nie wiadomo ale są na to spore szanse

   JoX
 • @R jak Rakieta Powiedz krótko o co chodzi? Czy są korzystniejsze niż obecnie lokaty czy konta oszczędnościowe?

  Bogusia Odpowiedz
  • O to chodzi, że na 4 lub 10 lat przy zmiennym oprocentowaniu nikt nie jest w stanie powiedzieć co będzie bardziej opłacalne. Obecne stawki chyba jesteś sobie w stanie sama porównać.

   R jak Rakieta
  • Dzięki.

   Bogusia
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy