Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – sierpień 2018

Przyznam, że bardzo mnie kusi, aby publikować zestawienia najlepszych lokat bankowych wraz z początkiem danego miesiąca. Ale zazwyczaj się wstrzymuję do godzin popołudniowych, a nawet do kolejnego dnia. Dlaczego? Bo publikowanie rankingów zaraz po północy jest najzwyczajniej w świecie bezsensowne. Pięknie pokazał to dzisiejszy dzień, podczas którego pojawiła się masa świetnych promocji oszczędnościowych. Dlatego teraz, na spokojnie, możemy rzucić okiem na to co przygotowały banki. A jest w czym wybierać :)

Lokaty dla nowych klientów BEZ zakładania konta osobistego (3,5% – 4%)

Tradycyjnie liderem zestawienia jest Lokata Happy oferowana przez Idea Bank. W lipcu zaszły jednak pewne zmiany – teraz na lokacie możemy ulokować dwukrotnie więcej, bo aż 20 000 zł. Jej czas trwania został również wydłużony – z 2 do 3 miesięcy (dzięki czemu dłużej korzystamy ze świetnego oprocentowania).

Jeśli nasze oszczędności wynoszą więcej, niż 20 000 zł, to dobrym wyborem może być skorzystanie z innej lokaty startowej – Lokaty Happy Pro. Maksymalna kwota lokaty to teraz 100 000 zł, a czas trwania to 3 miesiące. Do zyskania mamy 3% w skali roku. Warunki? Identycznie, jak w przypadku „zwykłej” Lokaty Happy – musimy być nowym klientem. Oznacza to, że możemy skorzystać tylko z jednej z ofert.

W chwili obecnej zakładanie Lokaty Happy Pro niekoniecznie jest opłaca. Łatwo zauważyć, że nieco więcej, bo 3,1% w skali roku oferuje Lokata na nowe środki – dostępna zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Jej zaletą jest możliwość ulokowania praktycznie dowolnych środków. Wadą – że muszą to być nowe środki, czyli nadwyżka na 20. dzień miesiąca poprzedzający miesiąc zasilenia lokaty. No ale skoro jesteśmy nowym klientem banku, to wszystkie środki są nowe.

Konkurencja? W zasadzie jedyna sensowna opcja to Lokata Bezkarna w BGŻOptima. Tu do zgarnięcia mamy 3,5% dla kwoty do 20 000 zł. Dużą zaletą tej lokaty jest fakt, że możemy ją bezkarnie zerwać – bez utraty naliczonych już odsetek. I choć z lokatą nie otwieramy żadnego konta osobistego, to otwierane jest darmowe konto oszczędnościowe Smart, które ma kilka plusów. Po pierwsze – po zakończeniu lokaty można je łatwo zamknąć przez bankowość internetową. Po drugie – zamknąć tego rachunku raczej nie będziemy chcieli, bo oferuje w tej chwili niezłe 2,6% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł – i to z możliwością nielimitowanej liczby wypłat – co również jest rzadko spotykane wśród innych banków.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3% – 4%)

Druga kategoria lokat z podwyższonym oprocentowaniem to depozyty dla osób zakładających konto osobiste. Tu do wyboru mamy znaczenie więcej ofert.

Od wielu miesięcy najlepszym wyborem pod względem lokat dla klientów otwierających konto jest Nest Bank ze swoją Lokatą Witaj. W ciągu 30 dni po otwarciu Nest Konta możemy na niej ulokować do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, choć teoretycznie możemy wybrać wersję 6-miesięczną – jednak wtedy do zgarnięcia promocyjnego oprocentowania wymagany jest wpływ wyagrodzenia, dlatego jeśli nie chcemy aż tak mocno wiązać się z bankiem, to lepiej skorzystać z wersji krótszej lokaty (bez dodatkowych warunków).

4% na lokacie oferuje również Plus Bank. Ta oferta ma jednak spory haczyk – karta (obligatoryjni wydawana do konta) kosztuje 9 zł, o ile nie wydamy nią 500 zł miesięcznie. Dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z oferty mLokaty na wejście w mBanku, która jest bardzo podobna do lokaty w Neście – kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Jedyna różnica jest w oprocentowaniu – spada do 3,5%.

3,5% dostępne jest również na Lokacie LOGujesz-LOKujesz w eurobanku. Ale ponieważ trwa ona zaledwie miesiąc, to specjalnie konta nie ma sensu zakładać. Jeśli jednak masz tam konto – warto skorzystać. Lokata dostępna jest w 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej na pierwszym urządzeniu.

Lokaty dla wyjadaczy

A co banki przygotowały dla wyjadaczy? Oprócz wspomnianej wcześniej Lokaty na nowe środki baaaardzo dużo dzieje się wśród ofert kont oszczędnościowych. Wiele banków ma teraz jakąś promocje podwyższonego oprocentowania – i płaci od 2,6% do 3% w skali roku.

Zdecydowanym liderem jest tu Getin Bank, który odpalił dziś kolejną edycję promocji z oprocentowaniem 3% na rachunku oszczędnościowym – i to dla kwoty nawet 200 000 zł! Oferta dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów – wystarczy jedynie przynieść nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 27.07.2018 oraz wyrazić odpowiednie zgody marketingowe. Czas trwania promocyjnego oprocentowania to 92 dni (i najprawdopodobniej po zakończeniu tej oferty będzie można wskoczyć do kolejnej, jak to bywało dotychczas w tym banku – po krótkiej przerwie). Więcej o niej piszę tutaj.

Jako ciekawostkę dodam, że w Getin Banku możemy również skorzystać jednorazowo z Lokaty Mobilnej. Zgarniemy na niej 3% do 10 000 zł. Czas trwania: 2 miesiące. A jeśli jesteśmy nowym klientem i będziemy do banku przelewać 1500 zł miesięcznie, to zgarniemy 3,5% do 10 000 zł przez rok na tym samym koncie oszczędnościowym, co w ofercie 3% :)

Jeśli możemy zgodzić się na nieco niższe oprocentowanie w zamian za powtarzalność oferty, to tu niezmiennie polecam konto oszczędnościowe w Banku Millennium. Dlaczego? Bank zaraz po zakończeniu promocji podwyższonego oprocentowania od razu uruchamia kolejną. Jest ona dostępna dla nowych środków, ale bardzo łatwo zgadnąć względem którego dnia będzie to liczone – więc 2,7% można mieć niemal non-stop. Szczegółowo pisałem o tym mechanizmie kilka miesięcy temu (jeszcze przy oprocentowaniu 2,5%). W chwili obecnej 2,7% zgarniemy dla kwoty do 100 000 zł.

Kolejny, bardzo dobry rachunek, to Konto Mocno Oszczędnościowe Alior Banku (które pojawiło się dzisiaj w II edycji promocji). Tu, niezależnie od tego czy jesteśmy nowym, czy obecnym klientem, zgarnąć możemy 2,7% dla kwoty do 100 000 zł przez okres 4 miesięcy. Wystarczy ulokować nowe środki (nadwyżkę nad saldo z 27.07.2018). Co istotne: nie jest wymagane posiadanie konta osobistego!

A jeśli o braku konta osobistego mówimy, to bardzo dobrą opcją jest konto oszczędnościowe w BGŻOptima (które, a jakże, oferowane jest od dzisiaj w kolejnej promocji podwyższonego oprocentowania). Do zgarnięcia mamy 2,6% w skali roku do 5.11.2018. Kwota maksymalna to 100 000 zł. Przypomnę, że rachunek ten ma spory atut – pozwala na nielimitowane, darmowe przelewy (inne rachunki zazwyczaj ograniczone są do jednego darmowego przelewu miesięcznie). A zakładając konto oszczędnościowe wcześniej możemy skorzystać z Lokaty Bezkarnej (3,5% do 20 000 zł) lub Lokaty Bezkompromisowej (2,7% do 100 000 zł).

PS. Pamiętajcie, że aktualne zestawienie lokat zawsze znajdziecie na lokaty.livesmarter.pl oraz w formie wygodniej wyszukiwarki – w naszej porównywarce finansowej depozaur.pl.

Nie przegap!

Komentarze

 • co w Idei oznacza nowe środki? tzn od kiedy liczone?

  pio Odpowiedz
  • 20. dzień poprzedniego miesiąca.

   Michał
  • Nie jest to takie oczywiste… Mi drugiego lipca pozwolili założyć lokatę na nowe środki nie obniżajac %, a trzeciego lipca miałam saldo 2 tysiące mniejsze niż drugiego lipca – założyłam lokaty na nowe środki i ciągle to były tzw nowe środki w stosunku do 20 czerwca i obniżyli mi bo saldo było niższe niż 2 lipca. Tak samo uzasadnili obniżkę lokaty 16 lipca – saldo mniejsze niż 2 lipca… Dla mnie to jest absurdalna odpowiedź. Zamieściłabym ją tutaj w całości ale się nie da wkleić…. Tak jakby dniem bazowym jednak nie był 20 czerwca tylko najwyższe saldo lokat w lipcu… :-\

   Pola33
 • Odnośnie konta w PlusBanku to czy aby na pewno trzeba wydać 500 zł. aby karta była bezpłatna? Ja na stronie banku widzę przy opłacie za kartę gwiazdkę i warunek zwolnienia z opłaty brzmi
  „jeżeli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wartość dokonanych i nieanulowanych transakcji bezgotówkowych wykonanych kartami debetowymi/ naklejkami zbliżeniowymi wydanymi do rachunku wyniosła min. 500 PLN lub kwota wpływów na konto wyniosła min. 1900 PLN. Kwoty zwrotów z tytułu transakcji dokonanych kartami debetowymi/naklejkami zbliżeniowymi zmniejszają sumę wartości transakcji bezgotówkowych w miesiącu, w którym dokonano zwrotu tych kwot.”
  I wychodzi mi, że słowo „lub” ma tutaj kluczowe znaczenie.

  Kac78 Odpowiedz
 • U mnie po zalogowaniu w Idea Bank wyświetlają się dwie wersje „Lokaty na nowe środki”:
  1. Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS od 500,00 do 1 000 000,00 PLN
  1 miesiąc 3,00% (dla nowych środków)
  3 miesiące 3,00% (dla nowych środków)
  6 miesięcy 3,10% (dla nowych środków)

  2. Lokata NA NOWE ŚRODKI od 500,00 do 1 000 000,00 PLN
  1 miesiąc 3,00% (dla nowych środków)
  3 miesiące 3,00% (dla nowych środków)
  6 miesięcy 3,10% (dla nowych środków)

  Irka Odpowiedz
 • Nie wiem, jaka jest różnica między nimi? Klikając na jedną i drugą mogę założyć obie…

  Irka Odpowiedz
 • PLUS wymaga posiadanie konta w Idea Bank

  Alex Odpowiedz
 • @Admin: Czy jeśli ktoś w Getinie skorzystał już z promocji konta oszczędnościowego 3% może teraz dopłacić nowe środki? Czyli jak wpłaciłem np. 30 tys. to teraz mogę dopłacić nawet 200 tys. nowych środków? I te 30 tys. będzie oprocentowane na 3% wg poprzedniej promocji, a nowe środki (nawet 200 tys.) wg aktualnej? Jak znam Getin, to coś dopisali drobnym druczkiem albo niejasno…

  tof Odpowiedz
  • Czytałeś regulamin promocji?

   „5. Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 01.08.2018 r.
   do 17.09.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

   nik2
  • No niby tak, to jasne, ale co z tymi, którym okres poprzedniej edycji kończy się później, np. w moim przypadku 30.10.2018…? Niby teoretycznie można, ale w praktyce to raczej nie możliwe, tak samo jak w KMO w AB, bo można mieć tylko jedno promocyjne KO, a tam w momencie odpalenia danej edycji jest to już zapisane (saldo bazowe i data wpływu nowych środków). W kolejnej edycji zaś znów wykluczą tych którym kończy się jedna z poprzednich edycji, a do tego nie wiadomo jaki będzie dzień bazowy, więc będzie przymusowa przerwa.

   pws
 • PS Już doczytałem: Oferta konta oszczędnościowego w Getin nie łączy się z poprzednimi (pkt 1 ostatniej sekcji). Może warto do dopisać.

  tof Odpowiedz
 • Pamiętacie jeszcze o inbanku?

  Mistrz Hugo Odpowiedz
  • Jakie propozycje tam mają ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • 2,4% na pół roku, 2,6% na rok, 3% na dwa lata i 3,15% na trzy lata. Ciekaw jestem, kto tam zakłada lokaty – o Inbanku słyszeli wyłącznie najwięksi fani bankowości, a ci chyba znajdą sobie coś innego, natomiast rozpoznawalność wśród ludności oscyluje w okolicach 0%. Mieliście lokatkę w Inbanku? Przyznajcie się :) Ja nie miałem z estońskim BFG, chociaż miałem kiedyś z greckim

   Ulokowany
 • W Idei przy wycofywaniu środków jest jeszcze proponowana lokata zawrotna. 3% na 3 m-ce.

  Kruk Odpowiedz
  • niestety dziś wycofywałem 50k i nic nie zaproponowali, jutro i po jutrze kończą się kolejne ciekawe czy dla którejś zaproponują. poza tym słaba :) ta zawrotna na 3 skoro dla nowych środków dają 3.1 , więc dziś te 50k wraca na lokatę z konta żony:)

   j4c0b
  • Albo już w ogóle nie proponują Zawrotnej, albo bardzo bardzo ograniczyli listę przypadków, przy których proponują. Tym nie mniej Zawrotna była moim zdaniem równie dobra co na Nowe Środki, bo tylko na 3 m-ce a nie blokada środków na 6 m-cy, i przede wszystkim klarowne i proste warunki, bo na Nowe Środki coraz więcej jest problemów by ich dotrzymać.

   Bolo
 • Czy na pewno nie trzeba wyrazić zgody na marketing grupy kapitałowej? W regulaminie widnieje (Sekcja IV, Punkt 1):
  c) posiadanie wyrażonych Zgód marketingowych na Tak

  Wisienkowicz Odpowiedz
 • A co z kontem oszczędnościowym w Pekao SA? Jest nowa oferta na 3% do 100k

  Kajko Odpowiedz
 • W Pekao S.A:

  1 Promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku dla środków do 100 tys. zł na 180 dni dostępne dla Klientów, którzy w okresie 02.07-29.09.2018 r. otworzą nowe Konto Oszczędnościowe Premium razem z Kontem Świat Premium lub Eurokontem Prestiżowym. Z promocji mogą skorzystać osoby, które w okresie 01.01-30.06.2018 r. nie były związane z Bankiem Pekao S.A. umową rachunku bankowego oraz osoby, które były posiadaczem w Banku rachunku bankowego, o ile spełniają warunki określone w Regulaminie promocji. Promocja obowiązuje w oddziałach własnych Banku. Zapoznaj się z pozostałymi warunkami w Regulaminie Promocji “3% na Koncie Oszczędnościowym Premium”

  2 Promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku dla środków do 20 tys. zł na 365 dni dostępne dla Klientów, którzy w okresie 02.07-29.09.2018 r. otworzą nowe Konto Oszczędnościowe razem z Kontem Przekorzystnym. Z promocji mogą skorzystać osoby, które w okresie 01.01-30.06.2018 r. nie były związane z Bankiem Pekao S.A. umową rachunku bankowego oraz osoby, które były posiadaczem w Banku rachunku bankowego, o ile spełniają warunki określone w Regulaminie promocji. Promocja obowiązuje w oddziałach własnych Banku i Placówkach Partnerskich. Zapoznaj się z pozostałymi warunkami w Regulaminie Promocji “3% na Koncie Oszczędnościowym”

  Irka Odpowiedz
 • Po jakim czasie Idea wysyła info o nr rachunku do wpłaty na lokatę na nowe środki?

  eloziom Odpowiedz
  • Od razu lub po kilku godzinach, w zależności na jakim etapie przymulenia jest ich system informatyczny…

   Lokata
  • W systemie praktycznie od zaraz

   Andy
  • „Praktycznie od zaraz” ale zdarza się, że nie wysyła, ja tak „założyłem ” sobie 3 lokaty na nowe środki, 3 x zdążyłem się wylogowywać, zalogowywać ponownie, sprawdzać konto, sprawdzać maila itd. Efekt – po 1/2 godzinie jedna lokata założona a dwie wiszą do opłacenia w systemie :DD

   Bolo
 • Na liście lokat ideabanku jest „negocjator” do 5%. Jak nietrudno się domyślić to 5% to struktura. Próbował ktoś, jakie dają zwykłe lokaty?

  Iks Odpowiedz
  • Ja próbowałem. Z produktów niedostępnych na stronie zaproponowano mi tylko 3% na rok na dowolną kwotę.

   Dobcio
 • 3% w Getin jest pod warunkiem wyrażenia zgód marketingowych ale … !!!
  W profilu można wyrazić zgody te co są wymienione w regulaminie (sms, email, telefon).
  Jednak promocja działa jeśli jest jeszcze zgoda na marketing tradycyjny a ten można włączyć tylko w oddziale lub infolinii. Ja tej zgody nie wychwyciłem w regulaminie.

  dario Odpowiedz
  • No właśnie. Ja zadzwoniłem na infolinię, chcąc się upewnić, czy rzeczywiście te 3% działa, bo kiedyś Getin mnie zrobił w konia i pieniądze przeleżały na lokacie bez oprocentowania, a ja byłem przekonany, że wszystko w porządku. Pani na infolinii powiedziała, że nie ma wszystkich zgód i je ode mnie odebrała.

   Bonifacy
  • Mam wyrażone następujące zgody marketingowe:

   – Zgoda na marketing SMS i telefoniczny Banku
   – Zgoda na marketing elektroniczny Banku
   – Zgoda na marketing przez Grupę kapitałową

   i otrzymałem 3% odsetek na koncie oszczędnościowym za pierwszy miesiąc (miesiąć otwarcia konta).

   Z regulaminu:

   „12. Zgody marketingowe – oświadczenie woli Uczestnika upoważniające Bank do przesyłania oferty handlowej dotyczącej produktów i usług Banku za pomocą SMS, drogą telefoniczną i elektroniczną. Zgoda może być w każdej chwili cofnięta, przy czym skutki dla Oferty określa pkt III ust. 7.”

   Panie na infolinii mówią różne dziwne rzeczy i zazwyczaj wprowadzają zamęt oraz dezinformację.

   pytanie
  • Są jeszcze zgody których nie widać w bankowości internetowej.
   Ja zaakceptowałem zgody na www i coś mnie podkusiło, żeby zadzwonić i dopytać. Doradca mi dołożył jedną zgodę i w poczcie w bankowości internetowej pojawił się komunikat, że od teraz środki są oprocentowane promocyjnie.

   dario
 • W CA już tylko 2,5 % na CASAVER dla nowych – tych co otwirzyli konto w sierpniu https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/promocje/konta/zyskaj-na-start

  zenek64 Odpowiedz
  • Niech się cmokną. Mnie po zamknięciu konta zwabili telefonicznie by na nowo otworzyć – konto i karta na rok bezwarunkowo za darmo, plus do tego miałem mieć otwarty rachunek Osczędzam na 3%. Po 2 wizytach w placówce, w tym u Dyrektorki okazało się, że tego rachunku nie da się otworzyć dla mnie, a ja już zlikwidowałem lokatę i zostałem z kasą, która miała iść na te 3% . Złożyłem reklamację , po około 33 dniach (sic!) dostałem telefonicznie odpowiedź, że owszem przepraszają i zapraszają ponownie do placówki w celu otwarcia tego konta Oszczędzam, nawet żadnego gestu handlowego nie wykonali dziady. Ja się owszem, pojawię w placówce po raz ostatni by definitywnie zamknąć ten złom.

   Bolo
 • jutro wchodzi ta ustawa która wprowadza obowiązek oferowania przez banki darmowego rachunku (jednego dla klienta we wszystkich bankach w PL) – ciekawe czy banki będą jakoś intensywnie promować ten produkt aby to właśnie u nich ten jedyny możliwy dla nr PESEL rachunek założyć …..

  zenek64 Odpowiedz
  • Już w kilku bankach takie rachunki są, np. w PKO BP. Tylko trzeba zamknąć stary rachunek i otworzyć ten darmowy, zawsze taki emeryt 100 zł na prowizjach zaoszczędzi.

   nik2
  • Przy całej tej promocji (może lepiej propagandzie ?) z „darmowym” kontem nie ma miejsca na rzetelną dyskusję. Co z tego, że pani emerytka, która nie zna się na produktach bankowych i „nie umi internetu” – dostanie konto „darmowe” ?! Przecież dorzucą jej na siłę też płatną kartę, z płatnymi bankomatami, jakieś ubezpieczenie i inne badziewia.
   Pomysł z darmowym kontem był niezły – ale realizacja jest pod dyktando lobby bankowego. Kto z was słyszał przy okazji reklam tej reformy – dokładną informację, że mowa jest tylko o zerowej opłacie za prowadzenie konta ?! a inne opłaty pozostają …
   Przeciętna osoba nie rozumie różnicy w nazewnictwie tych opłat – dla niej w definicji „opłata za konto” mieszczą się wszystkie opłaty, które pobiera bank. Czyli także opłata za przelew, za kartę, za bankomat, za ubezpieczenie karty… A ludzie nadal płacą za takie rzeczy !
   A rzetelnej informacji nie ma – bo bankom na tym nie zależy, żeby dokładnie informować. A politycy i niektórzy dziennikarze sprawiają wrażenie, że pracują dla banków…

   Be@
  • Jakie opłaty pozostają? Nie ma opłaty za konto i za kartę, 5 darmowych wypłat z dowolnych bankomatów, 5 darmowych przelewów. Wielu emerytom to wystarczy, a 100 zł lepiej dać prawdziwemu wnuczkowi, który pomoże przejść na takie darmowe konto, a nie bankowi.

   nik2
  • Z tego co czytałem to taki rachunek dla nikogo z nas, bo można go otworzyć pod warunkiem, ze nie posiada się żadnego innego rachunku bankowego.

   Bolo
  • załóżmy sytuację że wszędzie pozamykam i założę darmowy, a jak mnie później najdzie ochota skorzystać gdzieś z lokaty w innym banku to co mój darmowy przestanie być darmowy bo mam gdzieś indziej rachunek lokaty a może nawet rachunek do spłaty zakupów na raty? i bank mi wypowie darmowy? skonwertuje na normalny?

   j4c0b
 • Czy w banku WBK można obecnie założyć jakieś konto oszczędnościowe na 2,7% czy już się promocje pokończyły?

  Dobcio Odpowiedz
  • w oddziale lokata negocjowana bz wbk na 2,6 proc przy otwarciu karty kredytowej 😁 kwota lokaty dowolna, termin 6M, bez szału ale jak ktoś ma tylko WBK to może skorzysta :)

   Dzikus
  • WBK:
   Konto Systematyczne
   Konto ułatwiające systematyczne oszczędzanie w PLN
   Oprocentowanie zmienne – 0,40% w skali roku,
   Automatyczne oszczędzanie dla posiadaczy Kont Jakie Chcę i Konto VIP
   Promocyjne Oprocentowanie Podwyższone do 2,70% w skali roku do 20.000 zł po spełnieniu warunku Automatycznego oszczędzania
   0 zł za otwarcie
   0 zł za prowadzenie

   Irka
  • @Irka

   Promocja tylko do końca września.

   nik2
 • Wycofałem pokończone lokaty z Idea. Nie dostałem propozycji zawrotnej, jedynie w wykazie lokat pojawiła się inna o nazwie „Lokata HAPPY BACK od 500,00 do 200 000,00 PLN” na 3 m-ce i 2,50% (https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/Regulamin_happy_back.pdf). Tak więc padaka w Idea.

  Duris Odpowiedz
  • Wygląda na to, że nałapali póki co sporo kasy i przez jakiś czas będzie „padaka”. Pewnie wrócą do okolic 3% za miesiąc – dwa.

   Michał
 • w idei lokaty na nowe środki zaliczyły spadki oprocentowania i teraz maksa możemy na 2.9%

  j4c0b Odpowiedz
 • hmmm czy jeżeli osobno z żoną złożymy 2 wnioski o lokatę Happy w Idea to dostaniemy ją oboje czy są jakieś obostrzenia? Pytam bo przeczytałem regulamin i tam nic o takich mykach nie ma, ale wiem, że banki mogą robić problemy

  Michał Odpowiedz
  • Jedna lokata na jedną osobę, więc jak najbardziej możesz jedną na siebie + drugą na żonę

   Michał
  • a obie mogą być zasilone z tego samego konta?

   abc
  • Dane nadawcy muszą się zgadzać (w przypadku kont wspólnych wystarczy zdaje sie przelogować się z jednej na drugą osobę – ale najlepiej to sobie sprawdzić robiąc testowy przelew na inne konto)

   Michał
  • W Idea Banku dane nadawcy i odbiorcy nie muszą się zgadzać.
   Już nie raz zasilałem lokatę założoną u żony a i środki z takich lokat wracały do mnie.

   TK
 • heh… czasami te promocje mnie zadziwiają… Właśnie czytam: „Wypełnij formularz i odbierz 50 złotych zniżki na dowolną konsultację w Centrum Medycznym Damiana w Koneserze.” Czyli nawet prywatnie u lekarza można przyjanuszować… ;-)

  Be@ Odpowiedz
 • Mimo kilku deszczy dalej posucha w promocjach .Jest taka promocja , jak ktoś ma do wydania 300 zł to może dostać aż 10 % zwrotu . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • @prawdziwy-xyz
  O jakiej promocji prawisz?

  Waldemar Odpowiedz
 • W Auchanie w Auchanie , na Skarbonke zwracają Mości Panowie i Drogie Panie . Ma ktoś jakiś sposób na nie bezpowrotne tej kwoty wydanie ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • W Idea Banku na nowe środki 3,2% na 1 m-c, 3% na 2 m-ce, 2,9% na 3 m-ce.

  Bonifacy Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy