Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – sierpień 2021

Przed nami kolejny miesiąc, a to na blogu oznacza zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy więc gdzie ulokować swoje środki w sierpniu 2021.

2% do 10 000 zł przez rok + 0,5% do 400 000 zł + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w ofercie Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistym, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 2000 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to aż przez rok!

Niska kwota maksymalna? To nie problem. Na tym samym koncie oszczędnościowym obowiązuje również druga promocja, w ramach której wszystkie nowe środki zarabiają 0,5% do 400 000 zł.

Ten sam bank oferuje również lokatę na nowe środki, której oprocentowanie wynosi obecnie 0,5% w skali roku.

1,7% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 450 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej – teraz z dodatkowym bonusem. Tu do zgarnięcia mamy nawet 450 zł za założenie konta oraz 1,7% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,7% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 30.04.2021.

1,5% do 20 000 zł przez 3 miesiące

1,5% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Co istotne: nowi klienci konta osobistego mogą przy okazji zdobyć aż 500 zł na start!

Do 1,5% w Inbanku – bez konta i dodatkowych warunków!

Ciągle wysokie oprocentowanie oferuje estoński Inbank, który działa w Polsce dzięki unijnym przepisom. Do zgarnięcia mamy tam 1,3% na lokacie rocznej i nieco więcej na lokatach o dłuższym okresie. Co równie ważne: kwota maksymalna lokat to aż 400 000 zł, dzięki czemu możemy tam ulokować naprawdę sporo!

1% na Lokacie Mobilnej + 300 zł w Santander

1% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz w życiu. Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać 300 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

1% na koncie oszczędnościowym w Alior Banku + 300 zł na start

1% oferowane jest w formie korzyści do Konta Jakże Korzystnego. Jeśli nie mamy tego konta to możemy obecnie zgarnąć 300 zł za jego założenie. Sama korzyść pozwala nam na zarabianie 1% dla kwoty do 10 000 zł, jednak musimy też pamiętać o wydawaniu 300 zł miesięcznie kartą.

0,75% w Toyota Bank

Ciekawą ofertę dla swoich obecnych klientów ma Toyota Bank. Moto Lokata dostępna jest na okres 9 miesięcy i oferuje oprocentowanie 0,75% (1,25% dla posiadaczy kredytu samochodowego Toyota Bank na dzień założenia lokaty). Lokatę możemy założyć do 50 000 zł, a łącznie takich lokat: 5 sztuk.

Pozostałe konta oszczędnościowe

A co oferują inne banki? Oprócz konta oszczędnościowego Getin Banku do zdobycia mamy ciągle 0,5% do 50 000 zł w Bank Millennium.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • jeszcze korzyść w Aliorze 1 % do 10 tyś dla obecnych klientów – chu**wo ale stabilnie

  zenek64 Odpowiedz
  • Ile to jest tyś? Tyśąć?
   Przestań Zenek słuchać „przez twe oczy zielone”, bo ci szkodzi ;)

   Dario
  • autokorekta poprawia tys na tyś :P – co nie zmienia faktu że Admin pomija jedną z najlepszych dostępnych dla starych klientów ofert bez angażowania środków w estońskie instytucje….

   zenek64
  • dopiszę

   Michał
 • Ta korzyść w Aliorze jest chyba tylko do końca sierpnia

  denek Odpowiedz
 • 1% bez limitu: https://aion.eu/pl-pl

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • 0,5% euro też bez limitu , ciekawa propozycja nowego banku Aion . Może Admin popatrzy i oceni. Ciekawe czy wypłaty i wpłaty na konta oszczędnościowe też bez limitu i bez opłaty .

  miron Odpowiedz
 • A co powiedzcie państwo na lokatę pieniędzy w ziemie ? Kupić coś do 0,3ha w miarę dobrym miejscu z mediami i próbować odrolnić – mowie tu o dzialce rolnej

  Mateusz Odpowiedz
 • W estonski inbank gdy wpisuje kwotę 100 tys, to komunikat: „Wprowadź wartość pomiędzy 5000 a 50000”. Jak to sie ma do tego, że kwota maksymalna to 400 tys?

  Bartass89 Odpowiedz
  • Normalnie np 8 lokat po 50 000 daje 400 000, nie?
   Pojedyncza lokata ma mieścić się w przedziale 5000-50000. Nie możesz założyć pojedyńczej lokaty powyżej 50000.

   Ego
 • Wkrótce kończy mi się odnowiona lokata w Inbanku. Odnowiła mi się z tym bonusem 0,1%.
  Teraz ponownie mam zamiar ją odnowić i pytanie jest czy też otrzymam bonus 0,1%?
  Byłoby już 0,2% więcej względem stawki na początku

  denek Odpowiedz
 • Jeśliby ktoś był zainteresowany, to w SKOKu Stefczyka są dwie lokaty z interesującym oprocentowaniem 2,2%:
  a) lokata Witaj – 2 miesiące, do 50 tys.
  b) lokata na nowe środki – 9 miesięcy, do 15 tysięcy.

  Michał Odpowiedz
  • Ciekawe, wpisowe do kasy 4 zł, jest też jakas Skarbonka na 2,5% do 3 tys. Może da się wszystko połączyć. Konto Classic (pewnie trzeba otworzyć) darmowe przy comiesięcznym zasileniu na 2 tys.

   Ja123
 • @Michał
  Niestety, ale tylko dla nowych członków.
  @Ja123
  To prawda konto jest bezpłatne przy przelewie 2000 z innego banku. Niestety co m-c trzeba płacić 1 zł na rzecz Stowarzyszenia. I nie ma możliwości, aby tej opłaty nie ponosić. Konta Skarbonka można mieć 3 z promocyjnym oprocentowaniem przez 6 m-cy. Wpływy na Skarbonkę to max. 10% od przelewu lub transakcji kartą/ płatna/ ale nie więcej niż 10 zł. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 3000 zł

  Waldemar Odpowiedz
  • 1 zł to niewielkie poświęcenie, gdy inne banki proponują co najwyżej 1%, jak dobrze pójdzie. Nie chce mi się liczyć, ale zyski pewnie przewyższają tę złotówkę kilkunastokrotnie. Karty można nie brać. Rzeczywiście ta Skarbonka to chyba jednak nie ma sensu.

   Ja123
  • To fakt – niestety jest to oferta tylko dla nowych członków – mam tu na myśli lokatę Witaj. Lokata na nowe środki – wydaje mi się, że dla wszystkich zainteresowanych.
   Co do wpisowego, to w tej chwili wynosi ono już tylko 3 zł:)
   Jeśli natomiast chodzi o konto, to ja założyłem sobie takie typowe do oszczędzania (nie potrzebowałem typowego RORu) – nazywa się ono IKS Deponent Kasa. Dla tego konta opłata miesięczna to również 1 zł (pod warunkiem wykonania przelewu w wysokości 1000 zł – natomiast przy braku przelewu, opłata wynosi 5,90).

   Michał
  • Przepraszam – źle sformułowałem wcześniejszy wpis o tym, że konto IKS Deponent to konto do oszczędzania. Jest to „okrojony” rachunek płatniczy. Więcej można znaleźć tutaj: https://www.kasastefczyka.pl/dokumenty/dokument-dotyczacy-oplatiks-deponent.pdf

   Michał
 • Kończąc temat SKOK Stefczyka i IKS Deponent – dorzucam jeszcze TPiO: https://www.kasastefczyka.pl/dokumenty/tpio.pdf

  Michał Odpowiedz
 • Dostałam informację o zmianie regulaminów i cenników platformy Rachuneo (dawne bm . pl):

  06.09.2021 Blue Media S.A. przestanie świadczyć usługi płatności za rachunki dodane samodzielnie. Usługa dostępna wyłącznie dla faktur pobranych automatycznie z eBOK-a dostawcy usługi. Ujednolicona zostanie opłata za płatność za rachunek na kwotę 1zł . 06.09.2021 nastąpi również wyłączenie na platformie usługi przelewów ekspresowych. Jeżeli ktoś zbierał „punkty promocyjne” (nawet nie wiem co to), to również po tej dacie zostaną wygaszone.

  Chyba nie jest to zmiana na lepsze….

  Be@ Odpowiedz
 • Jest ciągle NeoBank z ofertą lokaty NeoZysk (3 m-ce, 0,8%, lokata na nowe środki, suma wszystkich lokat do 1 mln na 1 klienta). Nie wiem jak długo jeszcze będzie w ofercie bo obowiązuje od 18.08.2021: https://www.neobank.pl/1/n_neobank/lokaty_internetowe/neoLOKATA_ZYSK

  rapatapatoja Odpowiedz
 • Dziś Inbank nieco podniósł oprocentowanie lokat krótkoterminowych oraz rocznej i dwuletniej

  2 lata – 1,40%
  roczna – 1,40%
  6 miesięcy – 1,20%;
  3 miesiące – 1,00%

  g.romek Odpowiedz
  • Ten Inbank to jest trochę głupi. Kiedyś byłem klientem i zamknąłem bankowość internetową. To teraz ponownie klientem nie mogę być. Próby założenia lokaty na inny adres email też nic nie daje bo system wykrywa że niby jestem klientem. I tak rozmawiam z nimi i widzę że oni naprawdę nie chcą aby umożliwić mi ponownie być ich klientem….

   bolek
 • przy przelewie z Getin do Aion propozycja na 0,8%. Fajnie, że coś się dzieje :)

  Michał Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy