Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – styczeń 2023

Kiedy wydawało się, że już niewiele się zmieni w ofertach lokat bankowych, to grudzień przyniósł nam całkiem pozytywne zmiany. Jeden z banków zaoferował nawet lokatę z dwucyfrowym oprocentowaniem – i to dla całkiem sensownej kwoty maksymalnej. Sprawdźmy więc, gdzie ulokować środki w styczniu 2023.

10% na Lokacie mobilnej w Credit Agricole

Aż 10% mamy do zdobycia na lokacie mobilnej Credit Agricole. Oferta dostępna jest tylko dla nowych klientów banku – możemy z niej skorzystać w ciągu 14 dni od otwarcia konta. Kwota maksymalna lokaty to 50 000 zł, a czas trwania to 180 dni – czyli pół roku. Wraz z lokatą otwieramy konto osobiste, które w tej chwili oferuje do 555 zł premii na start.

8,5% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 8,5% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco mniej otrzymamy na loktach standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

8,25% w Nest Banku

8,25% do 400 000 zł oferuje od kilku dni Nest Bank na swoim koncie oszczędnościowym. Oferta dostępna jest dla osób, które zakładają pierwsze takie konto i jest niestety ograniczona czasowo – do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego (dlatego warto założyć to konto na początku miesiąca).

Jeśli nie mamy jeszcze rachunku w tym banku to warto przy okazji skorzystać z programu poleceń oraz założyć Lokatę Witaj. Ta oprocentowana jest na 8% w skali roku w wersji 6-miesięcznej (oraz 6% w wersji 3-miesięcznej). Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

8,2% na nowe środki mBanku

Nawet 8,2% możemy zgarnąć na Lokacie na nowe środki w mBanku – i to z wysokim limitem, bo aż 500 000 zł. Tak wysokie oprocentowanie dostępne jest w wersji 12-miesięcznej, a 8,1% – w wersji półrocznej. Konieczne jest również bycie posiadaczem mKonta Intensive – dla posiadaczy „zwykłego” eKonta oprocentowanie spada do, odpowiednio, 8,1% i 8% w skali roku. Ci za to mogą zgarnąć 650 zł na start.

Stan nowych środków liczony jest na dzień 15.11.2022.

8% na lokacie i koncie oszczędnościowym w VeloBanku

8% do 400 000 zł oferuje VeloBank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 9.12). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy.

Tyle samo, czyli 8% w skali roku, dostępne jest na Lokacie na nowe środki – i to w całkiem przyjemnej wersji 2- i 3-miesięcznej. W wersji półrocznej zgarniamy już „tylko” 7%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 150 000 zł, a lokat możemy założyć 5 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 9.12.2022.

8% w Pekao

8% oferuje również Pekao na swoim koncie oszczędnościowym. Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 200 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 6 miesięcy. Zyskać też możemy równowartość ponad 500 zł lub 200 zł w gotówce.

8% w ING Banku

8% dla nowych klientów banku oraz 8% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 400 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 400 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 200 zł.

O szczegółach obu promocji pisałem w swoim ostatnim prześwietleniu.

8% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

8% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 9.12.2022). Premiowane jest maksymalnie 300 000 zł przez okres 90 dni. Problem w tym, że od obecnej edycji wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 7%.

8% + 400 zł w Alior Banku

8% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 400 000 zł. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo, a jakże, z dnia 9.12, a oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące.

Oprócz tego czeka na nas również 400 zł na start za założenie konta osobistego.

7,66% BEZ zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie półrocznej zarobimy 7,66% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 14.11.2022. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

7,5% BEZ limitów w PKO BP

Ciekawą ofertę ma również PKO BP. Na Koncie oszczędnościowym Plus możemy zgarnąć 7,5% – pod warunkiem, że będą to nowe środki, czyli nadwyżka nad saldo z dnia 15.11.2022. Okres oprocentowania wynosi 57 dni, a kwoty maksymalnej… brak!

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Od jutra podwyżki kilku lokat w Toyota Banku:

  – Lokata Sprint 200 dni – z 7,5% na 7,8%

  – Lokata Plus 6m – z 7,6 % na 8,1%

  – Lokata Plus 12m – z 7,6 % na 8,2%

  g.romek Odpowiedz
  • Można na IKO zostawic zerowe saldo? Nie zrobi się debet (30zl) w nowym miesiącu?

   Romek
  • Jeśli masz już pobraną prowizję za styczeń, ale nie było zwrotu grudniowej, to jak najbardziej można wyzerować konto.
   Jeśli był już zwrot, to należy pozostawić 30 zł na kolejną prowizję lub wpłacić taką kwotę na konto do 1 lutego.

   g.romek
  • Czyli minimum 30zł musi tam zostać lub przynajmniej być na początku miesiąca? Nie sprawdziłem po założeniu czy by próbowało pobrać z zerowego salda pustego konta

   Romek
  • Lepiej zostawić, ja zawsze zostawiam. Nie przerabiałem dotąd sytuacji, kiedy by zabrakło na prowizję. Pewnie nic strasznego by się nie stało (pojawiłby się debet albo prowizja zostałaby pobrana dopiero po zwrocie poprzedniej). Wpadnięcie w debet może się jednak wiązać z jakąś opłatą.

   g.romek
  • Wiborowe 7% to aktualnie zbyt mało, dopóki nikt nie podpowie jak wymiksować się z tego konta to zostawiam 30zl, trudno

   Romek
  • 60 zł – pamiętaj o dziwnym systemie naliczania i zwracania tych opłat

   Ja123
  • U mnie pobiera 30zł, a po kilku dniach jest zwrot więc po co aż 60zł?

   Romek
  • Zwrot po kilku dniach jest za 30 zł pobrane w POPRZEDNIM miesiącu. Za te pobrane na początku stycznia zwrot będzie do 10. dnia lutego itp. Przez te kilka dni między pobraniem opłaty a zwrotem starej opłaty jesteś 60 zł na minusie.

   Ja123
  • A dokładnie to brzmi z Tabeli opłat:
   13) Opłata pobierana z góry 1. dnia miesiąca i zwracana do 10-go dnia roboczego KOLEJNEGO miesiąca jeśli w poprzednim miesiącu nie wykonano transferu lub wypłaty środków pieniężnych z konta w ramach wykonywania usług płatniczych przez Bank powodującego zmniejszenie salda środków pieniężnych Klienta

   A więc od 1. dnia do 10 dnia miesiąca masz naliczone 2 opłaty

   Ja123
  • Te 10 dni jest mocno przesadzone – opłata najczęściej zwracana jest zaraz na początku miesiąca – np. w tym miesiącu już 3go był zwrot – co innego opłata za konto, tam trzymają się daty.

   matebe
  • Nie potrzeba zostawiać 60 zł.Wyżej bardzo dobrze to opisał g.romek: Jeśli masz już pobraną prowizję za styczeń, ale nie było zwrotu grudniowej, to jak najbardziej można wyzerować konto.
   Jeśli był już zwrot, to należy pozostawić 30 zł na kolejną prowizję lub wpłacić taką kwotę na konto do 1 lutego.

   Jarry
  • g.romek też napisał: „Wpadnięcie w debet może się jednak wiązać z jakąś opłatą.” No właśnie o to mi chodzi, za te parę dni debetu może być opłata, a jaka, to pewnie gdzieś napisali w tabeli…

   Ja123
  • Tylko że tutaj nie będzie żadnego debetu.

   Jarry
  • Żeby nie pilnować co miesiąc, czy są pieniądze na kolejną prowizję, najlepiej wpłacić te 60 zł i się nie zastanawiać nad tym.

   Ja123
 • Jak wypłacić pieniądze z iko toyota żeby nie ponosić opłaty 30 zł ? Jest taka możliwość przez lokatę lub cokolwiek?

  black3r Odpowiedz
  • Środki z IKO w TB wycofujemy następująco:

   1. Zakładamy dowolną lokatę ze środków zgromadzonych na IKO.
   2. Po zaksięgowaniu lokaty (czyli w praktyce 1-2 minuty) likwidujemy ją, wskazując rachunek bieżący jako docelowy do wypłaty środków. Tym spoobem spełniamy regulaminowy wyjątek uprawniający do zwrotu prowizji 30 zł.
   3. Środki z zerwanej lokaty trafiają na rachunek bieżący i możemy nimi dowolnie dysponować.
   4. Dla zwrotu prowizji należy pozostawić na koncie osobistym 1000 zł lub na IKO (ew. lokacie) 2500 zł.

   Metoda sprawdzona i można z niej korzystać dowolną ilosć razy w miesiącu (czyli np. dokonać kilku częściowych wypłat z IKO zamiast jednej).

   g.romek
  • Gorzej jak ktoś ma tylko IKO.

   Jarry
  • Opcja g.romka działa tylko jak masz u nich konto ROR, na które zerwiesz lokatę.

   Ja123
  • No właśnie wiem o tym i w moim przypadku gdzie mam tylko IKO jedyny sposób to założyć 3-dniową lokatę i zmienić rachunek do zwrotu środków z lokaty na rachunek zewnętrzny ale i tak tracimy bo 3 dni mamy środki praktycznie nieoprocentowane.

   Jarry
  • Jak się da zmienic na rachunek zewnętrzny (sam mam ROR w Toy, więc nie mam problemu), to super opcja dla kogoś bez ROR-a z Toyoty, chociaż „pracochłonna” szczególnie przy dużej liczbie wypłat. 3 dni to niedużo

   Ja123
  • Da się przez kontakt z bankiem, już to przerabiałem. Miałem nadzieję,że po zmianie będę mógł ją zerwać i środki też pójdą na zewnątrz ale niestety po zerwaniu środki mogą wrócić tylko na IKO.

   Jarry
  • I przy dużej kwocie to nie ma sensu bo więcej stracimy na odsetkach.

   Jarry
 • A tak na marginesie,macie możliwość zamknięcia rachunku w bankowości internetowej TB? Jeszcze niedawno była taka możliwość a teraz jej nie widzę.

  Jarry Odpowiedz
 • Alior od 10 stycznia 7,5% na KMO, dzień badania salda 02.01. Myślałem że utrzymają 8%, już zaczynamy zjazd.

  Arek88 Odpowiedz
 • 9 stycznia kończy się promocja na 8% w Pekao, jak myślicie przy kolejnej edycji obniżą oprocentowanie czy pozostawią bez zmian?

  McKwacz Odpowiedz
  • Jak ktoś ma już jakieś info co zrobi Pekao od 10.01. niech natychmiast daje znać , szczególnie jak mają w planie obniżenie z 8 %. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Ma już ktoś jakieś info co będzie na KO w Pekao czy to ściśle tajne ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Getin dzisiaj daje zawrotną przy 5 k do ing na 8% na KO lub lokatę na 2 i 4 m a do innych od 7,1 do 7,3 % . Ktoś coś próbował ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Panie i panowie szlachta , dość już tego życia w oczekiwaniu na info , kto nie musi do Pekao to niech weżmie coś na wstrzymanie do jutra. Po zaprzęgnięciu koni i udaniu się do miasta i zhakowaniu ich kompiutera wyskakuje dalej 8% na KO w kolejnej promo od jutra do 15.03. do 200 k lub premium do 400 k.Nie można posiadać konta na któregoś listopada lub miec nie więcej niż średnio 2 k. i jeszcze dadzą 200 zł za otwarcie przez selfi. Nie ręczę w 100 % za to co napisałem i nie dziękujcie , nie ma za co. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Zapomniałem dodać , że jest to możliwe tylko w Wąchocku w Centrali , bo wszędzie indziej nikt nic nie wie aż do jutra. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Dopóki konie spokojnie stoją to czas na Nest aby sprawdzić jak załapać się szybko na ich KO oprocentowane na fest. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Sprawdziłem , strasz miejska nimi się nie opiekuje , to lecę dalej , tylko nie pamiętam ile % mają konta wiborowe w nest po tych obniżkach , ktoś przypomni ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • @admin „8% na lokacie i koncie oszczędnościowym w Getin Banku”
  Można zmienić szablon. To już nie Getin chociaż ja różnicy nie widzę ;)

  Scorp Odpowiedz
  • Ja niestety widzę duża różnice na razie na niekorzyść w zmianie na Velo Bank.
   Mało korzystam, ale czasem mam potrzebę- czas oczekiwania na połączenie tragedia zawsze ponad 40 minut 9 3 połączenia w przeciągu niecałych 2 miesięcy ).Brak przejrzystych informcji o warunkach podwyższonego oprcentowania na rachunkach ( podmieniają regulaminy w trakcie ) mam pościągane różne do jednej akcji , brak tabeli z oprocentowaniem , obecnie w tym miejscu wisi regulamin bardzo lakoniczny. Jakby mniejsza chęć do lepszych warunków przy tzw. zawrotnych opcjach i chyba najsłabsza rzecz to bardzo ale to bardzo słaba jakość wiedzy konsultantów. Totalnie nic nie wiedzą albo udają albo się boją . Ja już nie wiem gdzie jest problem dosłownie porażka.

   Aleksander
  • 3 połączenia :) . ta 9 to brak shif przy nawiasie .
   Na reklamacje wraca jakiś bełkot dosłownie z regulaminów , ale nie wiadomo jakiego bo co chwila są podmieniane , Wyjaśnić dlaczego tak jest , a nawet przyznać się nie raczą .nawet jak się im udowodni organoleptycznie.

   Aleksander
 • Dobry wieczór Wszystkim.
  Bardzo dziękuje Szanownemu Panu Michałowi -Adminowi za prowadzenie tej strony internetowej -blogu itd.
  Opis promocji jest kompletny ,wręcz nie muszę czytać regualinów itd.
  Dziekuję też wszystkim forumowiczom za komentarze i podpowiedzi.
  Procent zwrotu z inwestycji prawie 100% to dla mnie sukces a kwota w złotych bywa różna.

  miron Odpowiedz
  • Jesteś pewien, że 100% zwrotu? To podwojenie kapitału, na lokatach raczej nieosiągalne, chyba że masz relatywnie niewiele kapitału i wliczasz zgarniane bonusy za założenie rachunku/zwroty itd.

   Daugern
  • Co to sa regualiny? :)

   keton
  • Ten artykuł o obligacjach GNB powinni dać do przeczytania uczniom w szkołach średnich. Co więcej powinny być na tym poziomie nauczania lekcje dotyczące finansów osobistych, żeby na przyszłość ludzie mieli choć jakieś pojęcie o usługach bankowych/finansowych.

   MB
 • Ktoś coś wie jaką niespodziankę szykuje getin na 13-tego ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Generalnie to wszystko zdarzyć się może…ale ona wygląda na dobrze zorientowaną.
   https://youtu.be/1oLtZncTFcc?t=16

   yosa
  • Trochę cofnąłem się w czasie , z tą wiosną w styczniu to by się zgadzało. Ale o bankach ani słowa , wtedy nie były chyba w modzie. A teraz trzeba by przenieść się do bliskiej przyszłości, może ma ktoś takie zdolności ? Żebym znowu nie musiał zaprzęgać koni to może jest tu ktoś z Pcimia i okolic i może zajrzeć jutro do getina . Będę śledził jutro bloga od rana , powinno się udać uzyskać info co będzie 13-tego komuś z tamtych okolic. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Prawdziwa szlachta na 8,3% siedzi.

   Lucjan
  • Przydałoby się z 8,5 % dla Włościan. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Owszem, przydałoby się. Ale po ostatnim spadku inflacji w grudniu do 16,6% (szybki szacunek GUS) i reakcji Aliora ze spadkiem % na KMO, to trend może być odwrotny (choć inni przekonują, że inflacja jeszcze podskoczy).
   ps. wicemin. finans. Artur Soboń „Każdy punkt procentowy inflacji to jest 4,7 mld zł więcej dochodów w budżecie państwa”

   yosa
  • Oprawić w ramki i do szklarza !!!!

   Lucjan
 • Nie chce siać złych informacji ale według mojej wiedzy Velo nie może zaoferować 8 proc, musi obniżyć do maks 7,5 proc Cytując zaczytane u Samcika: Bank nie może działać zbyt agresywnie na rynku. Oferta żadnego z produktów nie może być lepsza niż trzecia najlepsza na rynku. Dotyczy to zarówno depozytów, jak i kredytów.

  Dzikus Odpowiedz
 • InBank dla nowych klientów 8,5% / 3M / max 50 tyś

  adaś Odpowiedz
 • Witam WYJADACZY!!!!!!!!!!!
  Może podpowiecie.
  1. Ktoś tu pisał, że depozyty na 8,3% w Banku Nowym przetrzymują i księgują dopiero następnego dnia. Macie wiarygodne informację jak jest z zakładaniem tam lokat? Czy rzeczywiście przetrzymują?
  2. Chcę założyć w InB lokatę powitalną, ale od wczoraj nie mogę potwierdzić tożsamości przez przelew weryfikacyjny z Alior Banku. Ktoś ma jakieś doświadczenia ?

  Beata2 Odpowiedz
  • @Beata2 Spróbuj z innego banku. A konto w aliorze założyłaś w oddziale czy też przelewem weryfikacyjnym, lub poprzez przeniesienie z innego banku (np. T-mobile)? Jeżeli tak – opcja przelewem nie przejdzie.

   Anonymous
 • Velo nadal 8% na KO

  Ja123 Odpowiedz
 • @Beata
  Ad 1 Istnieje godzina graniczna po przekroczeniu której tak się dzieje (nie pamiętam jaka, ale raz mi się tak zdarzyło).
  Ad 2 Musi być zgodność imion, nazwisk i adresu pomiędzy złożonym w Inb wnioskiem, a danymi na przelewie z banku, z którego wychodzi przelew. O numerze rachunku powiązanego nie wspomnę.

  A szlachta konie zaprzęga i na zajazd na GPW się szykuje.

  Lucjan Odpowiedz
 • @Lucjan
  Dzięki. Może jeszcze wiesz czy i jak można jednocześnie skorzystać z obu promocji. Chodzi mi o to, żeby skorzystać z oprocentowania 8,4% do 10k i 8,3 do 400k.
  @keram7m
  Gratki. Już 11.01/ w innym wątku/ napisałeś, że na KO w Velobanku od 13-go będzie 8%. Nie wiem czy to intuicja, tajemna wiedza czy jakiś przeciek, ale trafnie określiłeś oprocentowanie.
  @Ja123
  Dodam tylko, że ta edycja jest krótka bo od 13.01. do 5.02. b.r.

  Beata2 Odpowiedz
  • @Beata2 nie mam szklanej kuli, nie zrozumiałaś, @Mik pytał o poprzednią edycję, jej uruchomienie i późniejszą dopłatę

   keram7m
  • Od jutra 8% w Nowym na 3 m , 8,4 % na 1 m zostaje. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Ciekawostka – VeloBank zaproponował przy przelewie do PBS Poznań (ex Ciechanów) lokatę 2/3 miesięczną na … 5,1%

  pytalski Odpowiedz
  • W temacie ciekawostek. Mi przy przelewie z Aliora zaproponowali lokatę urodzinową na… 5,0%

   yosa
  • Też na 5,0% na 3m(Alior), a kasa była na koncie …8%. Przelew do Nest

   Czero
  • Wczoraj tj. 14.01 skończyła się mniejsza lokata na 12k i wróciła na ROR. Przy próbie przelewu propozycja 8% na 2/4 miesiące.

   Duris
  • Mówicie o końcu tych zawrotnych lokat 8,3% z ex. Getina?

   TomekW
  • W moim przypadku skończyła się Lokata Specjalny Procent na 8%, wróciła ROR. Propozycja przy przelewie dalej 8% jako Lokata Specjalny Procent.

   Duris
  • Dofutrowani są forsą szubrawcy w Velo.
   Czekać trzeba,
   a pewnikiem – szukać do zajęcia długiej wygodnej pozycji na lokatach, bo czas na wysokie % może się skończyć w tym półroczu nawet, ergo – będą obniżki lub stagnacja oprocentowania.

   Lucjan
  • A były zawrotne z Velo na 8,3? Do jakiego banku i jakie kwoty?

   abc
 • Nowa promocja dla kont oszczędnościowych dla ING (tez z bonusem w nazwie) ponownie na 8%

  Ja123 Odpowiedz
 • Jakieś przecieki co zrobi Millennium?

  Daw Odpowiedz
 • Coś nowego mBank na jutro szykuje na KO ? Jakąś nową edycję ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Santander Consumer od jutra obniżka oprocentowania. 7% do 50tys, powyżej do 200tys już tylko 6,5%

  Maniu Odpowiedz
  • Na razie fałszywy alarm ;) pomyliłem promocje, oprocentowanie takie przedłużyli dla wszystkich wpłacanych środków. Dla nowych środków na ten moment nie zaktualizowali promocji/regulaminu

   Maniu
  • Aktualnie brak (jakiejkolwiek) promocji na nowe środki.

   Andrzej44
 • Trochę nie na temat, są jednak tutaj posiadacze 4 letnich obligacji indeksowanych inflacją więc może ktoś odpowie. Mam takowe, z terminem wykupu w lutym 2025r. i w historii na kolejny okres roczny wyświetla się oprocentowanie 17,35. Zdziwiony jestem skoro inflacja podana przez GUS ( 13.01. ) wyniosła 16,6%. Pozytywne jest jedynie, że jest wyższa niż odczyt, ale zastanawia mnie dlaczego?

  diego Odpowiedz
 • @Arek88
  Dzięki za wyjaśnienie. To moje pierwsze obligacje, więc to przeoczyłem :-)

  diego Odpowiedz
 • Przy przelewie do jakiego banku Velobank proponuje lokatę o najwyższym oprocentowaniu. Ktoś coś wie i odpowie mnie?

  Bogusia Odpowiedz
 • Tylko 7,3 %. słabo

  Bogusia Odpowiedz
 • Do nest

  Michał1986 Odpowiedz
 • Millenium profit: promocja od 23.01.2023 r. do 04.03.2023. Dzień badania salda 13.01.2023 r. Wymagane 5 transakcji blikiem lub kartą. Jeśli nie spełnisz tego warunku: 6%

  Michał1986 Odpowiedz
 • Myślę, że wzorem poprzednich promocji, okres tej będzie wynosił 92 dni od momentu przystąpienia. Piszę myślę, bo na stronach www banku w info dot. promocji podane daty, oprocentowanie i warunki dotyczą okresu od 23.012023 r. Natomiast w nocie prawnej zamieszczony jest regulamin poprzedniej promocji. To szczegół, ale tam gdzie kasa w grze powinno być wszystko wyłożone jasno, wiarygodnie i zgodnie z rzeczywistością. To kasa przecież….

  Beata2 Odpowiedz
  • Niewielka pomyłka w przewidywaniu , tylko o 2 dni ale czytam , że i tak Beata ma opanować Polskę. xyz

   prawdziwy-xyz
 • @prawdziwy-xyz
  Najpierw opanuję Ciebie…

  Beata2 Odpowiedz
 • Bank Nowy nadal ma lokatę na 12M na 7,9% do 400k

  dariusz2 Odpowiedz
 • jakieś przewidywania odnośnie Aliora? Trzymać puste konto czy odpalać 7,5 na KMO bo będzie mniej?

  zenek64 Odpowiedz
 • Szklana kula widzi taką promocję. Promocja „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 6” trwa od 25.01.2023 r. do 08.02.2023 r.

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Jeszcze jedna była schowana na dole gdzieś na Antarktydzie. Lokata IKO: Lokata na Dzień dobry dla Nowych Klientów w PKO BP

  Główne cechy lokaty:
  oprocentowanie: 8,0% w skali roku (stałe)
  okres: 3 miesiące
  minimalna kwota lokaty: 10 000 zł
  maksymalna kwota lokaty: 200 000 zł

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • I co na to Banki Spółdzielcze , Alior i Getin powie ?Chyba nie jest tak żle jakby się wydawało ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • Słabo, słabo moiściewy.
  Czyżby „górka” z % lokat na poziomach 8,2 %* była za nami ?

  *mam tu na myśli poważne oferty dla szlachty, a nie „10% na 50k” i tym podobne dla włościan.

  Lucjan Odpowiedz
  • Najwyraźniej tak, w mBąku zjazdy lokat 6M z 8.1% na 7,2% i 12M z 8.2% na 7.5% ale to raczej chwilowe, inflacja jeszcze chyba odbije chociażby na rok wyborczy.

   yosa
  • >>>inflacja jeszcze chyba odbije
   Po wyborach.

   Bogdan
  • Ty się ciesz że chociaż 50k możesz na 10% wrzucić, bo za chwilę inflacja będzie 20% a lokaty 4%

   Daw
 • Od jutra w dół oprocentowania w SCB na nowe środki. Kto się zastanawiał – warto korzystać

  Michał Odpowiedz
  • Santander Consumer? Przecież tam promocja na nowe środki była do 18 stycznia. Nowa się nie pojawiła w ogóle. Pisałem o tym wcześniej, wi c teraz żadnej obniżki już nie było.

   Maniu
  • W sumie, chyba że o lokatę chodzi a nie konto, to chyba faktycznie tutaj była zmiana

   Maniu
 • Jutro powinno okazać się czy alior ma jakiegoś asa w rękawie. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • i co coś wiadomo w kwestii Aliora?

   zenek64
  • 7,5% dziś badają saldo

   Arek88
  • „Oprocentowanie promocyjne Konta Mega Oszczędnościowego, w ramach Promocji „Konto Mega
   Oszczędnościowe – 32. edycja”1
   dla Nowych środków do kwoty 200 000 zł promocyjne 6,00%
   premiowe 7,50%
   dla pozostałych środków nieobjętych Promocją zgodnie z pkt. 2 w Rozdziale I niniejszej Tabeli oprocentowania
   1Szczegóły w Regulaminie promocji „Konto Mega Oszczędnościowe – 32. edycja” dostępnym na stronie internetowej oraz w placówkach Alior
   Banku.” Słabizna taka . Może to dobre dla szlachty , włościanie w to nie wchodzą . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Tylko nie wiem do którego będzie ta nowa edycja w Aliorze ? Ktoś wie ?xyz

   prawdziwy-xyz
  • Ktoś wie do kiedy potrwa nowa edycja? xyz

   prawdziwy-xyz
  • @xyz, a mógłbyś podać link to źródła skąd cytaty o 32 edycji ? Te co widzę to ciągle o 31.

   yosa
  • plfa12 na interi pl

   prawdziwy-xyz
  • Rzeczywiście Alior wyciągnął asa z rękawa – chcesz 7,5% na KMO płać kartą do konta – 3 transakcje minimum. Z tego co pamiętam, żeby karta była bezpłatna trzeba wydać 300 zeta, czyli z Aliorem się żegnamy… czekając na lepsze czasy

   Lokata
 • Coś o getinie ostatnio cicho . Jakie daje zawrotne i do jakich banków ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • A facto daje zawrotną?

  jojo Odpowiedz
 • Czy odsetki dopisane 31/01 w Velo uruchomią promocję ? ,saldo mam „0”

  TYCH Odpowiedz
  • nie powinny, choć raz dawno temu w Getinie mi uruchomiły, ale po kilku dniach skorygowali błąd (na moją niekorzyść, bo widziałem że mi uruchomiły i już nic nie przelałem, mimo że chciałem starą promocję uruchomić, bo nowa była słabsza)

   keram7m
 • Dziś Velo daje zaledwie 6,8 na zawrotnej.

  Bolo Odpowiedz
  • Do jakiego , tylko do jednego próba ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Mi do MIL i ING pokazywało tylko 6,0%.

   Łuki
  • Tak, do jednego – PKO BP, bo mi nie zależało na zawrotnej.

   Bolo
  • Mnie dziś zaproponowało 7% przy przelewie do Millenium

   Dobcio
  • Co dzisiaj widać w getinie ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Nie ma to jak A. Słodowy , jakaś zmowa cenowa , do wszystkich 6,8% , żadnej różnicy. Ma ktoś dzisiaj lepiej ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • ja dzisiaj chcąc przelać 200tys. do millenium, dostałem propozycję KO na 3msc – 8%, lokaty na 3msc – też 8% i jeszcze jakiejś lokaty (nie pamiiętam już szczegółów) również 8%. Od 110tys. do 400tys. (na KO)

   PW
 • Chciałbym otworzyć konto w Pekao jako nowy klient. Aby spełnić ten warunek nie można było mieć tam konta po 1 stycznia 2021. Czy jeśli posiadałem lokaty w Idea Banku do 20 lutego 2021 (który to bank został przejęty przez Pekao) to niestety nie zostanę uznany za nowego klienta?

  dariusz2 Odpowiedz
  • Konta dawnej Idei zamykałem w maju 2021. Nie przeszkadzało to w udziale w promocji i wszystkie premie wypłacone bezproblemowo.

   e
 • Witam, czy ktoś z Was miał do czynienia z Aforti? Lokował u nich środki w ich produkty finansowe? Wyszli do mnie z propozycją ulokowania środków w coś na podobieństwo lokaty. Okres lokowania to minimum 4 lata, oprocentowanie 15 % odsetki wypłacane co miesiąc na podane konto, nie ma żadnych dodatkowych opłat. Po 4 latach wpłacona kwota bazowa wraca na konto. Zapala się Wam czerwona lampka czy zielone światło?

  Shaggy Odpowiedz
  • Na takie wynalazki bym uważał. Jedna z opinii na money:
   ” Jimi
   03.01.2023, 11:19
   Witam moja opinia jest negatywna przestrzegam wszystkich od trzech miesięcy nie mogę otrzymać pieniędzy które im pożyczyłem cały czas mnie okłamują bandycka firma”

   Łuki
  • Po pierwsze, to nie jest bank, więc Twoich pieniędzy nie chroni BFG.

   Po drugie, gdy ktoś oferuje znacząco większy procent niż inni (konkurencja) to zawsze powinna się zapalać czerwona lampka. Można to tłumaczyć, że im większe ryzyko, tym większy procent (zwrot) zainwestowanego kapitału, ale jak dla mnie to czysty hazard. To już chyba lepiej kupić jakieś akcje na giełdzie, w ramach dywersyfikacji portfela.

   MB
  • Sprawdziłem, że swego czasu Aforti Factor SA było na liście ostrzeżeń KNF, choć faktem jest, że zostało z tego rejestru usunięte.

   MB
 • Komuś zablokowali kiedyś R za doładowania KK? Jakie dalsze procedury i rozwiązanie?

  Akashi71 Odpowiedz
 • Dostałam 3 SMS z Santandera, że ktoś (no bo nie ja) chce się zalogować na konto (dokładniej dostałam kod dostępu). Tyle że ja nie mam konta w Santanderze.
  Poradźcie co mam z tym zrobić.

  Be@ Odpowiedz
  • Zgłosiłam reklamację do banku, ale jest to co najmniej dziwne – skoro nie mam konta od ponad 3,5 roku i bank nie powinien obracać moimi danymi, a nawet w ogóle nie powinien ich już posiadać.
   Wg BOK nie mam nawet nr klienta, bo konto jest zamknięte.

   Be@
  • Tu można zgłosić coś takiego:
   https://incydent.cert.pl/#!/lang=pl
   ………………………………………..
   Zgłoszenia do CSIRT NASK
   Informujemy, że od dnia 28 sierpnia 2018 r. zespołowi CERT Polska zostały powierzone obowiązki CSIRT NASK wynikające z ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz. U. poz. 1560)
   Zgłaszanie podejrzanych wiadomości SMS
   Prosimy o przesyłanie podejrzanych wiadomości SMS, używając funkcji „Przekaż”, bezpośrednio na numer:
   799-448-084
   ………………………………………………
   lub tu
   https://incydent.cert.pl/osoba-kontaktowa#!/lang=pl
   Wcześniej odpowiedziałem z linkami do poczytania o wyłudzeniach ale się nie pokazało
   ps. w sierpniu 2022 dostałem SMSa z „PKO BP” Produkt (i tu chyba nr konta) od25.07.2022 widnieje zaległość 12,45 PLN. Wpłaty dokonaj na rachunek (i tu numer)”
   Konta w PKO BP nie mam więc olałem. U ciebie też pewnie naciągają, jak przeczytasz powyzśe to zrozumiesz jak działają.

   yosa
  • Może tak ogólnie podam i tam sobie poczytasz o metodach jakie stosują
   https://www.telepolis.pl/fintech/bezpieczenstwo

   yosa
  • Dzięki ! Biorę się za wypełnienie zgłoszenia.

   Be@
  • To raczej coś nie halo z operatorem. A może ktoś podał zakładając konto błędny nr telefonu i teraz się dziwi, czemu nie przychodzą kody SMS do logowania.

   Ja123
  • Cert odpowiedziało, że „w zakresie weryfikacji bezpieczeństwa konta i stwierdzenia logowania może pomóc tylko obsługa banku”. A SMSy nie są „niebezpieczne”.
   No, ale skoro nie mają linków klikanych, to niebezpieczne w tym znaczeniu nie są. A czy ktoś nie skubnął mi tożsamości, to w sumie – nie wiadomo. Bank się przecież nie przyzna do wycieku.

   A co myślicie o zgłoszeniu tego do UOKiK ? W sumie bank bez zezwolenia przetwarza dane osobowe (choć nie wiem czy sam numer tel. się na „dane osobowe” łapie… a nic więcej nie jestem w stanie udowodnić, bo nie wiem co się stało tak naprawdę).

   Be@
  • troche zbyt pochopnie napisalas do banku

   najpierw trzeba bylo wpisac na stronie banku swoj login (ktorego nie maja), haslo (jesli nadal pamietasz) i sprawdzic czy dostaniesz takiego samego smsa jak trzy wczesniejsze

   bo jak napisalas szybko do banku to bank pierwsze co zrobil to zablokowal Twoj login (zebys nie mogla przeprowadzic powyzszego testu i udowodnic ze dalej przetwarzaja Twoje dane)

   zeby bank wyslal takiego smsa to ktos musialby znac Twoj login i haslo do bankowosci (a jesli tego hasla uzywasz gdzie indziej to raczej tym bym sie martwil a nie samymi smsami)

   inna sprawa to nie ma pewnosci ze smsy dostalas naprawde od santandera

   falszywego smsa rozpoznasz tylko od amatora a operator komorkowy nie udostepni logów bez nakazu prokuratora

   kupuja pakiet smsow na specjalnej bramce i podrabiaja numer nadawcy smsa

   w taki sam sposob mozna tez zadzwonic do kogos z numeru nalezacego do banku

   wiec po takim smsie mogl zadzwonic do Ciebie „pracownik” banku z informacja ze ktos chce sie wlamac na Twoje zamkniete konto (i to trzy razy bo trzy smsy byly) i czy mozesz podac jakis kod blik i zatwierdzic transakcje w appce zeby udowodnic swoja tozsamosc

   aaaa
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy