Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – wrzesień 2021

Wygląda na to, że na rynku depozytów bankowych w końcu coś drgnęło. Wszystko za sprawą sierpniowego debiutu Aion Bank, który zaoferował 1,5% w skali roku na swoim koncie oszczędnościowym – bez limitów kwotowych. Sprawdźmy więc jak dokładnie wygląda oferta Aion Banku i czy coś zmieniło się na plus w ofercie konkurencji.

1,5% bez limitów kwotowych w Aion Banku

Aion Bank to belgijski bank stworzony przez Wojciecha Sobieraja – twórcę sukcesu znanego nam dobrze Alior Banku. Aion działa w Polsce na zasadach oddziału – dlatego klient ma kontakt z polską obsługą klienta, a wszelkie dokumenty i regulacje otrzymuje po polsku. Ma również gwarancje bezpieczeństwa depozytów do 100 000 euro – tak jak każdy europejski bank – przy czym te gwarancje są akurat belgijskie. Dla mnie osobiście to nie jest żaden problem i sam ulokowałem już w Aion 6-cyfrową kwotę. A lokować warto, bo to w tej chwili to zdecydowany numer 1 ofert „bez ograniczeń”. O czym warto jednak wiedzieć?

Aion Bank to bank subskrypcyjny – coś jak netflix. Płacimy co miesiąc abonament, a w ramach niego otrzymujemy dostęp do pewnych usług – bez limitów. I tak 1,5% otrzymują użytkownicy planu All-Inclusive za 49,99 zł, 1,25% otrzymują opłacający plan Smart za 29,99 zł, a 1% – klienci darmowego planu Light. Łatwo więc zauważyć, że darmowy plan daje nam i tak ponadprzeciętne 1% – i to bez ograniczeń kwotowych. Plan All-Inclusive zaczyna się opłacać przy ulokowaniu min. 148 tys. zł, bo wtedy (pomimo kosztów), i tak wychodzimy na plus.

Choć… nie do końca. Aion Bank oferuje bowiem kody startowe, dzięki którym możemy uzyskać 2 pierwsze miesiące subskrypcji za darmo (kod: LIVEFREE), albo 6 miesięcy za pół ceny (kod: LIVESMARTER50). Wtedy granica opłacalności przesuwa się znacznie niżej – dlatego w zdecydowanej większości przypadków najlepiej skorzystać z planu All-Inclusive i zapakować swoje środki na 1,5% w skali roku – bez limitu kwotowego (choć standardowo polecam nie przekraczać równowartości 100 000 euro).

Co warto podkreślenia: Aion Bank pozwala na przelewanie środków na / z konta oszczędnościowego bez limitów miesięcznych. Jest to więc świetna skarbonka z dostępem kiedy chcemy.

W chwili obecnej oferta podwyższonego oprocentowania dostępna jest do końca grudnia, ale kto wie, czy nie zostanie przedłużona – w końcu to jeden z głównych „wabików” Aiona.

Więcej o tej ofercie pisałem w swoim prześwietleniu oferty. Oprócz wysokiego oprocentowania ma ona jeszcze kilka innych, przydatnych cech.

Do 1,5% w Inbanku

Bankiem, który ostatnio walczy o nasze oszczędności, jest również estoński Inbank. Ten działa w Polsce na podobnej zasadzie co Aion i limituje swoje lokaty do maksymalnie 400 000 zł (chyba, że się przedłużą, to wtedy może być więcej). Od wczoraj bank ten ma również bardzo ciekawą ofertę, bo lokata roczna, dwuletnia i trzyletnia podskoczyła do 1,4% w skali roku. Krótsze również są całkiem niezłe, bo na półrocznej zgarniamy 1,2%, a na kwartalnej – 1% w skali roku.

Co ważne: lokaty w Inbanku zakładamy bez konieczności otwierania konta, a środki przelewamy na depozyt za pomocą szybkiego przelewu (pay-by-link).

A co słychać w pozostałych bankach? Tu, w większości, na zmiany musimy jeszcze poczekać. W odróżnieniu od powyższych ofert tu działamy głównie na limitach, i to zazwyczaj dość sporych.

2% do 10 000 zł przez rok + 0,5% do 400 000 zł + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w ofercie Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistym, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 2000 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to aż przez rok!

Niska kwota maksymalna? To nie problem. Na tym samym koncie oszczędnościowym obowiązuje również druga promocja, w ramach której wszystkie nowe środki zarabiają 0,5% do 400 000 zł.

Ten sam bank oferuje również lokatę na nowe środki, której oprocentowanie wynosi obecnie 0,5% w skali roku.

1,7% do 10 000 zł przez 4 miesiące + do 500 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej – teraz z dodatkowym, wysokim bonusem. Tu do zgarnięcia mamy nawet 500 zł za założenie konta oraz 1,7% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,7% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 30.04.2021.

1,5% do 20 000 zł przez 3 miesiące

1,5% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Co istotne: nowi klienci konta osobistego mogą przy okazji zdobyć aż 500 zł na start!

1% na Lokacie Mobilnej + 300 zł w Santander

1% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz w życiu. Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać rewelacyjne 470 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

1% na koncie oszczędnościowym w Alior Banku + 300 zł na start

1% oferowane jest w formie korzyści do Konta Jakże Korzystnego. Jeśli nie mamy tego konta to możemy obecnie zgarnąć 300 zł za jego założenie. Sama korzyść pozwala nam na zarabianie 1% dla kwoty do 10 000 zł, jednak musimy też pamiętać o wydawaniu 300 zł miesięcznie kartą.

0,75% w Toyota Bank

Ciekawą ofertę dla swoich obecnych klientów ma Toyota Bank. Moto Lokata dostępna jest na okres 9 miesięcy i oferuje oprocentowanie 0,75% (1,25% dla posiadaczy kredytu samochodowego Toyota Bank na dzień założenia lokaty). Lokatę możemy założyć do 50 000 zł, a łącznie takich lokat: 5 sztuk.

Pozostałe konta oszczędnościowe

A co oferują inne banki? Oprócz konta oszczędnościowego Getin Banku do zdobycia mamy ciągle 0,5% do 50 000 zł w Bank Millennium.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Szkoda, że Aion ma tę ofertę tylko dla osób z polską rezydencją podatkową.

  Romuald Odpowiedz
 • Offtopic. Czy BNP ma dzisiaj jakieś trudności? Nie otrzymałem dwóch przelewów błyskawicznych z santandera, jeden express elixir, drugi bluecash. Do aluora dotarło po minucie

  Maciej Odpowiedz
  • Hmm, u mnie odwrotna sytuacja – na rachunek w BNP nie trafił jak na razie przelew z Getin B…

   Michał
 • U mnie wczoraj kasa w NBP była dopiero wieczorem (już po granicznej godzinie 20tej, do której niby przyjmują te płatności)
  Dzisiaj dotarło w minutę, więc nie wiem, o co chodziło.
  PS. miła niespodzianka od Toyoty, o której zapomniałem – właśnie dotarło powiadomienie o premii za założenie lokaty jakoś na początku roku chyba :)

  Maciej Odpowiedz
  • A o mnie Toyota albo zapomniała, albo nie uznała mojej premii. Zgodnie z regulaminem do 3 września też powinnam takiego maila dostać, a nie dostałam. Chyba trzeba będzie napisać reklamację.

   BincaM
  • U mnie tez brak mail

   Dzikus
  • Ja też nie dostałem powiadomienia z Toyoty o stówce premii za lokaty. Ani maila, ani smsa. A warunki spełnione na pewno. Prawidłowo u nich zarejestrowany, nawet mam maila potwierdzającego rejestrację w promocji. Do tej pory u nich leżą te lokaty. Kończą się dopiero w grudniu. Grubo więcej niż 30 tysięcy ponad saldo z 22 lutego.

   ptok
  • A u mnie SMS przyszedł

   Michał
  • U mnie i u mojego taty również brak smsa/maila o premii.

   Paweł
  • Właśnie wysmażyłem maila z reklamacją do Toyoty z żądaniem wypłacenia stówki w „Moto Lokata z Premią”. Mieli wypłacić do 8-ego, nie wypłacili.. Straszny burdel mają w tym archeo.

   ptok
 • A ja zdobyłem ponad 20% na krypto w jakieś 3 miechy. Ale jak miałbym być szczery to nie polecam. To dla ludzi o mocnych nerwach. Jeszcze jakiś miesiąc temu byłem 20% pod kreską.

  jojo Odpowiedz
  • Krypto to loteria. To już szybciej będzie iść do kasyna, a szanse na zarobek takie same

   Mariusz11
 • 1,3% w Neobanku do 400k

  dariusz2 Odpowiedz
 • Jak dla mnie Inbank wymiata w teJ chwili bo z tym Aion bankiem trochę za dużo kombinowania.

  Pola33 Odpowiedz
 • Przelew z getina… PROPOZYCJA lokaty 0,6% na 2 lub 4 m-ce. Prawdziwy szał :D

  Ego Odpowiedz
 • Czy aktualnie zakup obligacji 4 letnich to dobry pomysł?

  Bogusia Odpowiedz
 • Od dziś w Inbanku roczna, dwuletnia, trzyletnia 1,6%, półroczna 1,4% itd.

  Bolo Odpowiedz
  • Aha, dzięki za info, te dłuższe są raczej gorsze od COI, np. 4-letnia 1,65%. Wprawdzie COI mają w pierwszym roku mniej, 1,3%, ale w kolejnych latach 0,75% + CPI, czyli inflacja musiałaby spaść poniżej 0,9%, by InBank lepiej wyszedł, a na to (niestety) trudno liczyć, może jakimś cudem w czwartym roku, ale wcześniej będzie dużo wyżej…

   Ale za pół roku oferta depozytów może już być lepsza, nie tak łatwo wybrać między półroczną 1,4% a roczną 1,6%…

   Miesięczna 1% niby dla płynnych środków fajna, ale póki co Aion tyle oferuje na ko w darmowym planie.

   Don Quijote de la Mancha
 • Dodatkowo Inbank zaczął oferować lokatę miesięczną na 1% a na 3 miesiące jest już 1,2%.
  Tu już robi się ciekawie. I zastanawia mnie czy moja lokata na 3 miesiące zakładana na 1% odnowi się teraz na 1,1% czy na 1,3%?

  dariusz2 Odpowiedz
  • 1,2 + 0,1

   • W przypadku wyboru przez Posiadacza rachunku opcji automatycznego odnawiania lokaty, następuje jej automatyczne odnowienie na kolejny, taki sam okres czasu, na standardowych warunkach obowiązujących w Banku w dniu odnowienia lokaty dla tego samego okresu i kwoty lokaty wraz z odsetkami naliczonymi przed odnowieniem.
   • W przypadku automatycznego odnowienia lokaty bank powiększy oprocentowanie po odnowieniu o bonus w wysokości +0,1%.

   Don Quijote de la Mancha
 • jak można udzielić pełnomocnictwa w Inbanku i Aionie ? Jak wygląda ta procedura technicznie ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy