Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – czerwiec 2021

Wszystko wskazuje na to, że zmiana w podejściu Rady Polityki Pieniężnej do ultraniskich stóp procentowych może nastąpić już niedługo. Coraz głośniej mówi się o podwyżce stóp, bo gospodarka ma się coraz lepiej, a inflacja szaleje. Ale zanim doczekamy się jakichkolwiek ruchów RPP musimy się jeszcze chwilowo zadowolić niskooprocentowanymi lokatami i kontami oszczędnościowymi. Gdzie więc ulokować swoje środki tak, aby jak najmniej nadgryzła je inflacja w czerwcu 2021? Sprawdźmy.

Ponad 3% (!) na nietypowych warunkach

Podobnie jak przed miesiącem aktualne zestawienia rozpoczyna oferta nietypowa, ale obecnie zdecydowanie najkorzystniejsza. Jest jednak jeden warunek: konieczne jest posiadanie aż 400 000 zł. Mowa o ofercie powitalnej konta CitiGold, w ramach której uzyskamy 2500 zł premii za ulokowanie właśnie 400 000 zł, co jest odpowiednikiem lokaty 3,08% brutto. Jej szczegóły znajdziecie w tym artykule. Zachęcam do zapoznania się, bo to oferta, którą ciężko przebić.

2% do 10 000 zł przez rok + 0,5% do 200 000 zł + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w ofercie Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistym, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 1500 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to aż przez rok!

Niska kwota maksymalna? To nie problem. Na tym samym koncie oszczędnościowym obowiązuje również druga promocja, w ramach której wszystkie nowe środki zarabiają 0,5% do 200 000 zł, a następnie 0,3% dla zakresu 200 000 – 400 000 zł.

Do tego ciągle możemy skorzystać z oferty na start, zgarnąć 50 zł za założenie konta z polecenia oraz dodatkowe 50 zł w promocji.

1,5% do 20 000 zł przez 3 miesiące

1,5% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Co istotne: nowi klienci konta osobistego mogą przy okazji zdobyć aż 500 zł na start!

1,7% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 250 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 250 zł za założenie konta oraz 1,7% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,7% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 30.04.2021.

Ponad 1% w Inbanku (bez konta!)

A gdyby tak ulokować pieniądze na dłużej i pozbyć się „kłopotu” ciągłego skakania między promocjami? Taka opcja jest możliwa dzięki ofercie lokat estońskiego Inbanku, który działa w Polsce dzięki unijnym przepisom. Do zdobycia jest tam od 1% (dla lokaty rocznej) po nawet 1.5% (dla lokaty 5-letniej). Kwota maksymalna lokat to aż 400 000 zł. Ciekawa jest też lokata półroczna (czyli relatywnie krótka), która daje 0,8% w skali roku.

1% na Lokacie Mobilnej + 350 zł w Santander

1% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz w życiu. Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać aż 350 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

1% w Toyota Bank

Ciekawą ofertę dla swoich obecnych klientów ma Toyota Bank. Moto Lokata dostępna jest na okres 9 miesięcy i oferuje oprocentowanie 1% (1,5% dla posiadaczy kredytu samochodowego Toyota Bank na dzień założenia lokaty). Lokatę możemy założyć do 50 000 zł, a łącznie takich lokat: 5 sztuk.

Pozostałe konta oszczędnościowe

A co oferują inne banki? Oprócz konta oszczędnościowego Getin Banku do zdobycia mamy ciągle 0,5% do 50 000 zł w Bank Millennium (plus nawet 500 zł na start!). W chwili pisania tego artykułu Bank Millennium oferuje również 0,5% na lokacie specjalnej – pojawia się w chwili wykonywania przelewu do innego banku.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • 1%… Jak im nie wstyd

  Bbc Odpowiedz
  • 1 % to się przeznacza na OPP w PIT. Gorzej że niektóre „lokaty” i KO są gorzej oprocentowane niż stężenie alko po dobrej imprezie … standardowe 0,01 % to 0,1 promila to po jednym piwie jest więcej :P

   zenek64
  • Minus podatek.

   broker
 • Musisz być klientem mBanku i w dniu 30.04.2020 posiadałeś mniej niż 1000zł na swoich rachunkach oszczędnościowych, Moich celach i lokatach…

  bla Odpowiedz
 • Raczej 30.04.2021 – tak data jest w regulaminie, wiec pewnie zrobili błąd na stronie

  Kaa Odpowiedz
  • Na stronie jest 2020, w regulaminie 2021. Wydaje się, że regulamin jest bliższy prawdzie…

   bla
 • A co z energolokatą w neobanku? 0,9% na 3m. Nie ma prześwietlenia oferty, nie ma w zestawieniu. Czemu tak?

  Zet Odpowiedz
  • To bank czyścicieli kamienic, dyskwalifikowany z tych względów już jakiś czas.

   matebe
  • Bo 0.9% to bardzo kiepska oferta

   keton
  • @matebe – racja, teraz mi przypomniałeś
   @keton – a co masz lepszego? Ale nie dla 10, 20 czy 50k. Co zaproponujesz na nie dłużej niż 3 miesiące dla powiedzmy 300k? Bo ja tylko widzę zabawę z citigold, jednak ta promka ma swoje wady.

   Zet
  • Dla wiekszych kwot jak dla mnie sensowne sa tylko obligacje. Nawet z opcja zerwania lepiej sie oplacaja niz lokaty/ROR na 0.5-0.9%.

   keton
  • @keton Chyba nie na 3 miesiące. EDO oprocentowanie 1,7% zerwanie 2zł. To po roku oszczędzania koszt zerwania zje odsetki. Z innymi wcale nie jest lepiej: COI 1,3% zerwanie 0,7zł. TOZ 1,1% zerwanie 0,7zł.

   Zet
  • Na 3m to faktycznie tylko obligacje 3m/0.5%, czyli bardzo kiepsko. Ale na krotko mozna jeszcze wejsc w cele mbank (1.7) i ing saver (1.6), ale male kwoty.

   keton
 • W jaki sposób mogę założyć cel na 1,7% W apce nie mogę się doszukać

  dariusz2 Odpowiedz
 • Mille po zakończeniu „Urodzinowej”, podczas próby przelewu zaproponowało „Specjalną”. Oferta była tak rewelacyjna, ze trwała tylko chyba dwie minuty. 0,5% na 3 miesiące. Widać dwórki glapy im doniosły o planowanej podwyżce stóp.

  qq Odpowiedz
 • dzień dobry wszystkim.
  Kasa stefczyka jak ktoś już wykorzystał lokaty jako nowy klient.
  Tylko dla twardzieli /desperatów – moja skarbonka 2,5% do 3k na 6 miesiecy, można trzy skarbonki założyć .
  Od każdej transakcji max 10 złoty sie odkładado skarbonki, transakcje karta ,przelew itp.
  Coś w rodzaju msaver ing.
  Proszę nie komentujcie co i ile trzeba zrobić do zapełnienia, wiem że lipa a rozgłos nie potrzebny.

  miron Odpowiedz
 • W Getinie od 17.06 ma być nadal 0.5% do 200k – info od pracownika infolinii.

  asi Odpowiedz
 • Mam pytania o NEOBANK.
  Lokata 0,9 % na 3 miesiące , kwota do max 400 k.
  Jakie są haki ?
  To co ja widzę to przelew 0,50 zł .
  Wiem ,że opinie o etyce banku słabiutkie ale nie o to pytam .

  miron Odpowiedz
  • Hakiem jest beznadziejnie slabe oprocentowanie. Gorsze sa tylko oferty na 0.5% :)

   keton
  • Zakładałam wieki temu, więc nie wiem na ile to aktualne. Zakładałam przez internet, ale konieczne było telefoniczne potwierdzenie przez konsultanta. Miał zadzwonić. Ale przez kilka dni była cisza. Próbowałam przyśpieszyć dzwoniąc do nich, ale nic to nie dało. W tym czasie oprocentowanie lokaty spadło… W końcu konsultant zadzwonił i założył lokatę i konto techniczne. Konto techniczne było potrzebne do tego, żeby lokata była bezpłatna, bo chyba przelew na zewnątrz był płatny. A przelew na konto techniczne bezpłatne i potem z niego na zewnątrz też bezpłatnie. Natomiast trzeba ustalić było jaki jest limit przelewu z konta technicznego, żeby można było przelać kasę za jednym razem.
   Zamykanie konta technicznego to dyspozycja przez telefon i po chyba 30 dniach przychodzi SMS, że konto zamknięte (to akurat fajna sprawa).

   Można mieć taką lokatę tylko raz w życiu, więc lepiej policzyć czy naprawdę się opłaca zakładać ją teraz.

   Be@
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy