Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – lipiec 2022

Przed nami kolejny miesiąc, a to niezmiennie oznacza wpis przedstawiające najlepsze obecnie lokaty bankowe i konta oszczędnościowe. Sprawdźmy, gdzie opłaca się ulokować swoje oszczędności w lipcu 2022, aby zyskać najwięcej.

7,05% na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym Toyota Bank

Aż 7,05% do 100 000 zł mogą zyskać nowi lub obecni klienci Toyota Banku. Tyle bowiem dostępne jest na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Powyżej 100 000 zł od WIBORu odejmujemy już 3 punkty procentowe marży, co daje nam w tej chwili 4,05%.

Oczywiście przy tak wysokiej stawce są pewne haczyki. Pierwszym z nich jest fakt, że oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień) – dlatego obecnie jest ponadprzeciętne, aby być może niedługo już będzie po prostu „OK” (przez ostatni kwartał wynosiło 4,74%).

Ważniejsze jest jednak to, że za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

Z pozytywów: od niedawna IKO możemy założyć online, bez konieczności czekania na wizytę kuriera. Konieczne jest wtedy dokonanie wideoweryfikacji z użyciem kamery, a następnie podpisanie umowy kodem SMS.

7% na Lokacie Witaj w Nest Banku

7% zgarniemy na Lokacie Witaj oprocentowaną na 7% w skali roku w wersji 6-miesięcznej oraz 6% w skali roku w wersji 3-miesięcznej. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

7% w Alior Banku

Z pozoru całkiem nieźle wygląda również oferta na nowe środki w Alior Banku. Zgarniemy tu nawet 7% w skali roku, ale niestety na bardzo długi okres – aż 19 miesięcy (co w erze zmiennych stóp procentowych nie wydaje się najlepszym pomysłem). W wersji rocznej oprocentowanie spada do 6,5%, w wersji 282-dniowej – do 6,25%, na pół roku – do 6%, a na 3 miesiące – do 5,5%. Ciekawie wygląda Lokata Mobilna 6% na 100 dni dla osób aktywujących pierwszy raz aplikację mobilną.

6,5% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. Kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata), a w chwili obecnej lista lokat prezentuje się następująco:

Z czego wynika wyższe oprocentowanie Lokaty Lojalnej względem Lokaty Standardowej? Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej jeśli zdecydujemy się na zerwanie którejś z lokat. Jeśli jednak utrzymamy wszystkie lojalnie do końca, to zarobimy 6,5% w wersji półrocznej lub 6,25% w wersji kwartalnej.

Do 6,5% w Getin Banku

6% do 400 000 zł oferuje Getin Bank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 23.05). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy.

Co ciekawe to samo konto dostępne jest w równoległej promocji dla nowych klientów, w ramach której uzyskamy 6% przez rok dla maksymalnie 10 000 zł. O szczegółach tej oferty pisałem w tym wpisie.

Ale w tym miesiącu więcej, niż na koncie oszczędnościowym, uzyskamy na lokacie. Getin oferuje bowiem Lokatę na nowe środki, która pozwala zyskać 6,5% w wersji rocznej i półrocznej oraz 6% na 3 miesiące. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 180 000 zł, a lokat możemy założyć 5 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 27.06.2022.

6,5% w Toyota Bank

Oprócz ponadprzeciętnego konta oszczędnościowego Toyota Bank zaktualizowała również tabelę oprocentowania lokat. I tak do zyskania mamy nawet 6,5% w skali roku, choć głównie dla tych dłuższych okresów (9 i 12 miesięcy). Lista wygląda następująco:

Do 6,25% na lokatach Banku Facto

Do 6,25% w skali roku oferuje Facto – czyli działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank, analogicznie zresztą jak estoński Inbank. Różnica jest więc taka, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG. Oprócz tego haczyków praktycznie brak: z lokat może skorzystać dosłownie każdy, niezależnie od statusu nowego klienta i bez różnicy czy przynosimy nowe środki czy nie. Więcej o ofercie pisałem przy okazji ostatnich podwyżek oprocentowań. Aktualna lista lokat prezentuje się następująco:

6% w mBanku

6% oferuje mBank na swojej Lokacie na nowe środki dla kwoty nawet 500 000 zł. Trzeba być jednak posiadaczem mKonta Intensive – osoby korzystające ze „zwykłego” eKonta zgarną 5,3% w skali roku.

Co ciekawe 6,5% możemy również uzyskać na koncie oszczędnościowym do regularnego oszczędzania (i przy okazji 450 zł na start).

5,75% na Lokacie Mobilnej w PKO BP

Całkiem wysokie oprocentowanie oferuje swoim klientom największy bank w Polsce. Lokatę Mobilną możemy mieć aktywną tylko jedną, ale zakładać ją możemy wielokrotnie (po jej zakończeniu). Jej czas trwania to miesiąc, a kwota maksymalna to 50 000 zł.

5% w Pekao

Jednej z największych banków w Polsce płaci nowym klientom (lub starym „uśpionym”) 5% do 100 000 zł przez okres 6 miesięcy na swoim koncie oszczędnościowym. Oprócz tego dostępna jest również lokata mobilna z podobnym oprocentowaniem, a na start czeka na nas nawet 300 zł premii.

5% w ING Banku

5% dla nowych klientów banku oraz 5% dla nowych środków (względem 26.05) oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 200 zł.

O szczegółach obu promocji pisałem w swoim ostatnim prześwietleniu.

5% na Lokacie Mobilnej + 580 zł w Santander

5% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz (w tej edycji). Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać aż 580 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Uwaga do admina. Jest możliwość założenia iko całkowicie online!

  Megi Odpowiedz
  • O, to nowość i to bardzo pozytywna! Tylko dla klientów czy również dla nowych?

   Michał
 • Dla wszystkich. Proszę zobaczyć opis na ich stronie internetowej. Jest też filmik jak to zrobić. Można online otworzyć też konto osobiste. Wyciągnęli wnioski z tego długiego czekania na kuriera

  Megi Odpowiedz
 • Właśnie złożyłem rano wniosek o IKO cały czas była w trakcie weryfikacji aż do teraz..więc nie wiem czy tylko ja mam ten problem? czy to procesowanie może działać dłużej i mam czekać na maila? Przy próbie otwarcia nowego konta oszczędnościowego pojawia się informacja, że jest procesowane poprzednie.. miał ktoś tak?

  mateuszbednarczyk Odpowiedz
  • Czy udało się już otworzyć IKO? Ja składałam wniosek 05.07 i jak dziś chciałam złożyć ponownie (bo myślałam że poszło coś nie tak) to miałam info „Aktualnie posiadasz procesowany wniosek o Indeksowane konto oszczędnościowe”

   Patrycja
 • a dokładnie „Aktualnie posiadasz procesowany wniosek o Indeksowane konto oszczędnościowe. Zachęcamy do zapoznania się z innymi usługami.”

  mateuszbednarczyk Odpowiedz
  • No bo dziś jest sobota. Wideoweryfikacja pewnie jest kontrolowana przez pracownika banku.

   Be@
 • A są może też zestawienia lokat dla innych walut – EUR, USD, CHF?

  JakubAnderwald Odpowiedz
 • Niestety wniosek online nie działa po zeskanowaniu aparatem dowodu oraz twarzy pojawia się komunikat że niestety ale problem z serwerem… 5 prób i konta nie da się otworzyć: (

  Maciek Odpowiedz
 • Mam do Was pytanie czy siedzicie w PPK? Zmieniałem ostatnio pracę więc i PPK wraz z przeniesieniem środków. Jestem zaskoczony jak środki stopniały… Przy rezygnacji i wypłacie mam wrażenie, że będę na minusie nawet uwzględniając 30% środków od pracodawcy. W porywach wyjdę na zero… A myślałem, że w najgorszym razie będzie te 20% zysku no bo zostanie 30% z wpłat pracodawcy. To możliwe, że PPK aż tyle starciło? Byłem w PZU a przeszedłem do Allianz. W pierwszym dniu w Allianz od razu strata -16zł xD No jaja…

  Chris Odpowiedz
  • Ok, pomieszałem coś… 70% wpłat od pracodawcy zostaje xD A co z zaliczką na pit? Bo pobierane jest 2% z pensji plus jeszcze zaliczka na PIT. Ona jest zwracana przy wypłacie środków?

   Chris
  • Zaliczkę na podatek dochodowy rozlicza się w rocznym zeznaniu PIT- jest zwracana tylko jeśli nie przekroczyłeś kwoty wolnej od podatku.
   Ja siedzę w PPK nieco od ponad roku i zdecydowałem się w to wdepnąć chyba w najgorszym momencie- akurat wtedy były bardzo dobre wskaźniki a przez kryzys cały czas spadają, teraz jestem 13% na minusie. Jeśli nie potrzebujesz pilnie tych pieniędzy to ja bym nie wypłacał tylko zbierał dalej, jest szansa że za 2-3 lata strata zostanie odrobiona. Ja mam składkę zmniejszoną do 0,5% więc uwzględniając dopłaty od pracodawcy i od państwa i tak jestem na sporym plusie :)

   Dobcio
  • Dzięki za opinię. Tam są tak naprawdę „gorsze” przy dziesiejszych cenach więc spokojnie mogę tam zostać. Jeśli przy wypłacie traci się tylko 30% wpłat pracodawcy to się uspokoiłem. Opłaca się w tym siedziec nawet pomimo strat w obecnych czasach ;)

   Chris
 • Prezes PiS po wystąpieniu w Białymstoku odpowiadał na pytania, które na kartkach zapisali uczestnicy spotkania. Jedno z nich dotyczyło m.in. tego, czy banki nie powinny nieco zejść z zysków celem poprawy sytuacji gospodarki.

  Kaczyński ocenił, że banki powinny pójść „po rozum do głowy” i podwyższyć, „ale to radykalnie”, oprocentowania wkładów oszczędnościowych, depozytów. Jak zaznaczył, dziś często są na poziomie 0,1-0,3 proc.

  „Nie chcę za bankierów decydować, ale to musi być solidny procent, nie na wysokości inflacji, ale żeby ludzie czuli sens w tym, że te pieniądze jednak dużo mniej stracą, jak będą w banku” – podkreślił prezes PiS. „Jak nie, no to będziemy musieli obłożyć podatkiem te zyski i koniec” – zapowiedział.

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Ktoś wie w jakim banku Prezes ma konto bo kiedyś nie miał , to i ja też tam założę ?

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Nie wiem jak Wy ale ja zadzwoniłem do szefa, że w poniedziałek biorę urlop i jadę do Niemiec kupować Euro po 3zł. Jedziemy razem xD Prezes kiedyś mówił, że nikt nas nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne a dzisiaj mieliśmy coś w stylu, że nikt nas nie przekona, że 1 Euro jest warte 1 Euro…

   Chris
 • Znacie jakiś myk na uniknięcie opłaty 30 zł za konto iko toyota bank? Np. Założenie lokaty, a potem jej zerwanie z przelewem wychodzacym?

  marcintg77 Odpowiedz
  • Jest lokata 3-dniowa, na śmieszne 0,10% ale nie pobiera wtedy opłaty

   Dobcio
  • No i przypominam, że gdybyśmy nagle potrzebowali środków, to można je przecież odzyskać. Opłat nie będzie, przetestowane.

   Michał
  • Sposób z lokatą chyba nie działa, bo przelać kasę można tylko na konto powiązane – IKO, a nie na zewnątrz.

   wloas84
  • a masz konto osobiste? U mnie normalnie działa.

   Michał
  • Zakładasz lokatę z IKO i zrywasz na konto osobiste, np Moto

   Dan
 • Toyota Bank – Lokata Sprint 200 dni – 7%

  Anonim Odpowiedz
 • Udało się już komuś otworzyć IKO online?

  Jarry Odpowiedz
  • mi niestety nie…a stare jest procesowane niby..

   mateuszbednarczyk
  • U mnie nie przeszło weryfikacji. W czwartek kurier przychodzi. Może to i lepiej bo nie można było ustawić limitu większego niż 3 tysiące przez neta.

   przemek1231
  • Czyli jak uda mi się otworzyć online to będę miał dzienny limit przelewów 3 tyś?

   Jarry
  • nie, później możesz zmienić w bankowości internetowej limity

   marmufly
  • mi udało się otworzyć w piątek za pierwszym razem :)

   marmufly
  • Jak szybko zweryfikowali wniosek? Czy przychodzi jakiś mail z potwierdzeniem danymi do logowania itp?

   Megi
 • Facto obiecało podwyżki od 5 lipca:
  1 miesiąc 5,50%
  3 miesiące 6,50%
  6 miesięcy 6,50%
  9 miesięcy 6,50%
  12 miesięcy 7,00%
  18 miesięcy 7,00%
  24 miesiące 7,00%
  36 miesięcy 6,00%
  48 miesięcy 6,00%
  60 miesięcy 6,00%

  joy Odpowiedz
 • No, rewelacji nie ma. Mam IKO na 7,05% a resztę na 6,3% w Neście. Nie chcę w obecnej sytuacji mrozić kasy na dłużej. Jarosław Wielki postraszył banki podatkiem to może jeszcze podniosą aby zbliżyć sie do inflacji.

  Beata2 Odpowiedz
 • Czołem Inwestory,
  czekamy do czwartku na min. 0,75pp w górę.
  A potem na bitkę o oszczędności między bankami, bo obligi lipcowe bynajmniej do kupna nie zachęcają.

  Lucjan Odpowiedz
 • Czy komuś Toyota też nie wysyła przelewu I sesją a dopiero drugą ? tak już od dawna i to do różnych banków , czy zlecony dnia poprzedniego czy dzisiaj do 12:10 to i tak wyślą II sesją . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Miałem coś takiego przy przelewie do Aiona, a że z Aionem miałem większe przygody, to podejrzewałem, że to Aion zawalił, a mogło być, że to jednak Toyota dała ciała. No, cóż na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą ;)

   sentio
  • Dzięki za info. Dzisiaj to samo , kolejne i to zaufane przelewy do wbk i CA i tak już od dawna. Nie do żadnego egzotycznego banku. Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z Toyotą ?

   prawdziwy-xyz
  • @prawdziwy-xyz u mnie jest identyczna sytuacja. Wszystkie przelewy z toyoty przychodzą do banku odbiorcy dopiero w 2 sesji. Nawet jeśli przelew zlecany był dzien wcześniej. To samo z przelewami na toyotę, też dochodza dopiero w 2 sesji. Dla mnie jest to żenujące i kpina z klienta. Powinni usunąć informację o pierwszej sesji, bo najwyraźniej takowa u nich nie istnieje.

   bernul
  • Dzięki za info . Do Toyoty u mnie dochodzą I sesją ale jeszcze sprawdzę . Dowiadywałeś się może co to za przyczyna ? Ktoś jeszcze ma taki przypadek ?

   prawdziwy-xyz
 • Gdyby to kogoś interesowało, dziś zawrotna z Getinu to 6,2% na 2M i 4M.

  Bolo Odpowiedz
  • Mi do większości banków zawrotną w getinie pokazywało dzisiaj między 5,7 a 5,8%, natomiast 6,2% pokazało się tylko raz.

   Jarosław
  • Do jakich banków próbowaliście? Ja do Nesta, Toyoty, Millenium, Santandera i Aliora i za każdym razem tylko 5,7% :(

   Dobcio
  • @Dobcio. Mi dzisiaj do wszystkich banków też pokazuje już tylko 5,7%.

   Jarosław
 • Wczoraj przelałem do Getin nowe środki. Do dzisiaj zero info że mam 6%. Infolinia milczy. Co jest? Kiedy to się pokaże?

  raul_r2 Odpowiedz
 • Na Konto Oszczędnościowe oczywiście

  raul_r2 Odpowiedz
 • Jeśli spełniłeś warunki promocji, to informacja powinna o promocyjnym oprocentowaniu powinna pojawić się po kilkunastu minutach.

  zaqu Odpowiedz
 • Miałem lokatę na 10 tys. Teraz nadal ja mam na 10 tys. Plus przelałem na ko 20 tys. Czyli razem mam 30 tys a 20 tys jako nowe i zero info. Co jest nie tak?

  raul_r2 Odpowiedz
  • Ale przelałeś na Konto Oszczędnościowe czy Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

   Jeśli to jest Twoja pierwsza promocja na Nowe środki to zapytaj w banku czy masz zaznaczone wszystkie zgody marketingowe wymagane do promocji.

   Jeśli wszystkie warunki promocji są spełnione to w zakładce kontakt pojawia się informacja o spełnieniu warunków promocji w ciągu kilku minut od wpływu nowych środków na rachunek. Po za tym można sprawdzić szczegóły konta i odczytać ile jest nowych środków wg banku.

   Lokata
 • Mille podniosło oprocentowanie lokat „Horyzont zysku” dla nowych środków: 6,00% (dla 6-miesięcznej), 6,50% (dla rocznej i 18-miesięcznej)

  nosal Odpowiedz
 • Czy w Santander Consumer Banku proponują teraz jakąś premię utrzymaniową po wniosku o zamknięcie karty kredytowej?

  wucash Odpowiedz
  • Trochę ponad 6 miesięcy temu proponowali tylko bezwarunkowe zwolnienie z opłaty miesięcznej na pół roku.

   mbo
 • Lokata mobillna w pko u mnie dostepna na 3 miesiace, a nie jeden.

  Wojok Odpowiedz
  • Zgadza się

   Pietrucha
  • Spodziewałem się raczej podniesienia oprocentowania lokaty a nie wydłużenia czasu jej trwania.

   simrisham
  • No raczej, o ile miesięczna dawała radę to 3-miesieczna niech sobie w d…e wsadza 😁 Pogorszenie oferty nazwać podwyżkami …

   JoX
 • Da radę jakoś uniknąć tej opłaty w Toyota bank przy wypłacie środków, czy nie bardzo?

  przemek1231 Odpowiedz
  • Założyć MotoKonto, co wcale nie jest głupim pomysłem jak przedłużą promocję tankuj korzyści.

   Angulo
  • podobno można założyć lokatę 3 dniową i ją zerwać z przelewem środków na jakieś konto, ale czy to pewne?

   mateuszbednarczyk
  • Ale czy roznica w oprocentowaniu miedzy toyota a powyzej 5% kontami oszczednosciowymi sie oplaca dla tankuj korzysci? Przeciez tam trzeba 10k lub 50k w zaleznosci od zwrotu 5/10% przy samochodzie ich marki.

   www2
 • @mateuszbednarczyk
  Nie musisz zakładać 3-rzy dniowej. Wystarczy załozyć jakąkolwiek lokatę i po zaksięgowaniu/ zależy od czasu zakładania- do 5 min./ natychmiast ją zerwać i środki przelać na inny rachunek w Toyocie/ typu/ ror i z powodzeniem można przelewać do innego banku. Sprawdzone.

  Waldemar Odpowiedz
  • Autorowi chyba o to chodziło, ażeby bezpośrednio dutki z IKS na ROR w innym banku przesłać.

   Lucjan
  • no ok a jak nie mam konta w toyocie nie mogę tego przelać na inne?

   mateuszbednarczyk
  • Ok, dziękuje wszystkim za odpowiedź.

   przemek1231
 • Ile czasu trwa procedowanie wniosku online w to toyota. Wypełniłam wszystko ok
  12 był komunikat że trwa weryfikacja i do tej pory żadnego maila z dalszymi instrukcjami. Ile oto u was trwało? Czy przez weekend sprawa posunie się do przodu?

  Megi Odpowiedz
 • U mnie chyba 1,5 dnia, potem kolejne niecałe 48h na aktywację. Całość złożyłem w poniedziałek, zalogowałem się w czwartek. Nie liczyłbym, że w weekend procesują wnioski.

  Daugern Odpowiedz
 • Millennium 6% – 200 tys. – 62 dni od poniedziałku

  Pietrucha Odpowiedz
 • Słaba oferta biorąc pod uwagę tylko jedną bezpłatną wypłatę.

  Chris Odpowiedz
  • Słaba, które KO dają lepiej ?

   JoX
  • IKO. Poza tym wolałabym dać kase do Facto na 6,5% bo jedna bezplatna wypłata to degraduje takie ko praktycznie do poziomu lokaty.

   Chris
  • Lokaty miesięcznej, dotychczas PKO BP mobilna na 5,75 wchodziła w grę, teraz poz zmianie na 3m serio nie wiem gdzie lepiej na krótko bez zakładania specjalnie nowego konta, w sumie mimo wszystko to Millenium zostaje na razie

   JoX
  • WIBOR 3M spadł z 7,1 do 7,0… Wydaje mi się, ze Facto 3M na 6,5% to dobra opcja. Chyba, że Alior wyrówna na KO ale nie wiem czy czekać… Poza tym pewnie dadzą max co Mille czy 6. W te 6,5 nie wierzę zbytnio.

   Chris
 • Czołem inwestory,
  Glapcio poPISał się, tzn. zrobił, jak mu kazano – pod wybory.
  A że ludzie z oszczędnościami, znaczy – klasa średnia i zamożni, nie są grupą wyborczą PIS, to niech tracą na inflacji.

  Skoro Millennium KO podniósł znaczy, ze Getin swoje zaraz podniesie.

  Lucjan Odpowiedz
  • A co mial zrobic? Podniesc stopy do 9-10% i w ten sposob zabic rozwoj gospodarki? Nawet z takimi stopami lokaty na poziomie 10-11% przy inflacji rzedu 16+ to bardzo kiepski interes i kto tego nie rozumie niech dalej swiadomie przepala swoje oszczednosci.

   keton
 • 6,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w ofercie specjalnej „Bonus na start” dla kwot poniżej 200 tys. zł przez 3 miesiące od założenia konta.

  Elo320 Odpowiedz
 • 5 lipca Getin w ofercie zawrotnej ofertował 6%. Czy ktoś z Was testował jaką aktualnie mają ofertę zawrotną?

  ktos Odpowiedz
  • 5,3% na 2 lub 4 m-ce do: paribas
   5,7% na 2 lub 4 m-ce do: facto, citi, boś, ing, ca, pko,
   6,0% na 2 lub 4 m-ce do do millenium …. :/

   Anonymous
  • co „ciekawe” – jako rachunek do zwrotu środków narzucana jest skarbonka … :/
   (przy próbie założenia przez przeglądarkę).
   Przez apkę jest konto z którego robimy przelew.

   Anonymous
 • Santander- lokata mobilna 5,5%- 4 mce- od 1tys. do 100 tys.zł.

  Pietrucha Odpowiedz
 • czekamy ka KO Getin

  Lucjan Odpowiedz
 • Od wczoraj w Neście jest 6,5%. Skromniutko, bo liczyłem na więcej, ale po ostatniej, niższej niż oczekiwana podwyżce stóp procentowych, Wibor 3m został skorygowany. Na ten moment IKO w Toyocie jest chyba najlepszym wyborem.

  Waldemar Odpowiedz
  • Zapowiadało się, że stawka osiągnie 6,7%, bo Wibor 3m w dniu posiedzenia RPP wynosił już 7,14%. Jednak póżniej nastąpiły spadki, które jeszcze nie zostały odrobione.
   W ostatnim czasie inne banki podniosły oprocentowanie i tym samym oferta Nest Banku nie odstaje już tak znacząco na plus od ofert innych banków.
   Toyota od 1 lipca wróciła na miejsce lidera, tak więc do końca września na IKO będzie 7,05 %, bo raczej nie obniżą % w trakcie kwartału (jak to zrobili na początku roku).
   I może tak być, że do września już nie pojawi się nic z siódemką na kontach oszczędnościowych. Jeśli będą wysokie odczyty inflacji w lipcu i sierpniu, to zapewne ujrzymy nawet 8 %, ale tylko na promocyjnych lokatach (np. lokata na start w Neście).

   g.romek
 • Ile po wniosku selfie o IKO czekaliście na otwarcie? (O ile komuś się w ogóle otworzyło :D)

  idiayp Odpowiedz
 • Dzisiaj: przelew trochę ponad 40k. z Millennium do Santander Bank Polska- propozycja lokaty na 3 m-ce oprocentowanej na 6%.

  Beata2 Odpowiedz
 • 6,5% mBank na NŚ,

  mohel Odpowiedz
 • W piątek kurier zabrał papiery na IKO, a dzisiaj SMS z Toyota banku, że produkt aktywny i mogę już z niego korzystać. Tylko jak? – w instrukcji pierwszego logowania jest napisane, że mogę to zrobić telekodem, który przyjdzie sms’em, ale kiedy? Mam czekać czy może ma to związek z tym, że już miałam tam konto i dostęp do bankowości int. z autoryzacja mobilną. Próbowałam nawet zalogować się starym hasłem (identyfikator taki sam), ale trzeba autoryzacji mobilnej, która należy zarejestrować logując się do bankowości int. No już sama nie wiem co robić?

  BiancaM Odpowiedz
  • Jak nie zamknęłaś dostępu do e-bankowości po zamknięciu konta to powinnaś mieć dostęp przez e-bankowość. Apkę można też ponownie ustawić przez telefon, ale najpierw ją ściągnij. Konsultant po prostu podaje kod, który powinnaś była dostać w SMS i ustawiacie razem dostęp z powrotem.

   Ja123
  • Dziękuję. Jestem po kontakcie z konsultantem, który twierdzi że dostęp do bankowości został zamknięty ale w systemie został mój sprzęt tj. telefon i stary telekod (mój). Dezaktywował to wszystko i jutro dostanę nowy bankowy telekod. Dalej już zgodnie z instrukcją…Zapytam jeszcze o jedno; na razie otworzyłam tylko IKO, ale otworzę tez jakiś ROR, czy da się to zrobić w bankowości int.czy znowu kurier?

   BiancaM
 • Znowu kurier lob otwieranie online

  megi Odpowiedz
 • Czy ktoś już wie, ile da Alior na KMO od od 26.07? Oni zazwyczaj ujawniali wcześniej tabelę oprocentowania…

  abc Odpowiedz
  • Nowa tabela zostanie na dniach opublikowana na tej stronie: https://dokumenty.aliorbank.pl/
   Na razie jest tylko komunikat o zmianie oprocentowania standardowego kont oszczędnościowych.

   g.romek
  • A Getin , nowa edycja od 22.07 .22 ????

   Pietrucha
  • NO czekamy, czekamy z zapartym stolcem…

   Lucjan
  • Kochany alior rozpieszcza ;)
   od 11 lipca 2022 roku obowiązuje nowa stawka oprocentowania kont oszczędnościowych, których oprocentowanie standardowe jest ustalane w oparciu o wartość wskaźnika referencyjnego WIBOR1M pomniejszonego o 5,00 p.p., i wynosi 1,67% w skali roku.

   lolowski
 • Nowa promocja (od 26.07) na KMO bez zmian 5%, wczoraj badali saldo. Słabo, liczyłem na najmniej 6%.

  Arek88 Odpowiedz
 • Yo. Czy imprezja kk współpracuje z c atm?

  eloraper Odpowiedz
 • Ciekawe jest zakładanie tego IKO. Umowa podpisana, dostępy do BE nadane a IKO brak. Bank odpowiada: może w przyszłym tygodniu 🤣

  idiayp Odpowiedz
 • Jakieś typy co oferta obligacji na sierpień ? Chyba w poniedziałek powinni podać …

  JoX Odpowiedz
  • A jakie to ma znaczenie? Przez 1 rok i tak tracisz. Ale za rok dojdzie % od inflacji, a ta z pewnoscia nadal bedzie powyzej 10%. I tak jest lepiej obecnie, ze daja na 1 rok te 6% lub nieco wiecej w odroznieniu od 1.7 czy 2.2 jeszcze jakis czas temu.

   keton
  • No taki, że wrzucam oczywiście partiami i zastanawiam się czy więcej na lipiec czy już na sierpień 😄

   JoX
  • Wg mnie lepiej wrzucac co miesiac jakas kwote. Przykladowo – konczy Ci sie jakas lokata np. 40k to nie wrzucaj tego od razu w 1 miesiacu tylko rozbij na 4-8 mniejszych kwot i wplacaj co miesiac. Nie wiadomo co bedzie za 12, 24, 36 itd. miesiecy. Mozesz lepiej wyjsc za 12m ale gorzej juz za 24 czy 36. Wrzucajac co miesiac wszystko ci sie usredni.

   keton
  • Jest już oferta obligacji sierpniowych

   Pietrucha
  • No wiem i zgodnie z przypuszczeniem podnieśli o 0,5%, także wstrzymam się te kilka dni 😁

   JoX
 • No ma znaczenie, jak podniosą to lepiej zdywersyfikować się na lipiec i sierpień – „i tak tracisz” – owszem, ale depozytu bankowego bez ograniczeń powyżej 6% też nie jest tak łatwo znaleźć, więc obligacje wyglądają konkurencyjnie.

  Daugern Odpowiedz
  • Zgadzam się, obligacje skarbu państwa, to dobra do rozważenia propozycja

   Pietrucha
  • Zgadzam się z Tobą. Tylko mam problem na jaki rodzaj obligacji wybrać- oto jest pytanie?

   Bogusia
  • Obligacje antyinflacyjne nie zawiodły mnie, teraz rozważam też zakup rocznych

   Pietrucha
 • Nie wiem czy już ktoś o tym wspominał, ale od dzisiaj dla nowych klientów Banku Nowego jest lokata 7,1% na 3 m-ce do 400 tys. zł.

  rapatapatoja Odpowiedz
 • A w Pekao lokaty negocjowane na nowe środki na 6.5%, 6% i 5% możliwe do założenia tylko w oddziale pod warunkiem wyrażenia zgód marketingowych oraz wypełnienia lub posiadania aktualnego „Kwestionariusza preferencji potrzeb, podejścia do inwestowania oraz adekwatności”. Po wypełnieniu tego kwestionariusza będą zapewne wciskać mniej świadomym klientom lokatę z funduszem, która ma zachęcającą 7-kę na początku. Nie ma słów na takie dziadostwo.

  Ew@ Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy