Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na maj, czyli ostatnia szansa na wysokie oprocentowanie!

Po marcowej obniżce stóp procentowych w kwietniu nastąpiła kolejna – ponownie o 0,5 punktu procentowego. W efekcie tego banki zaktualizowały swoje tabele oprocentowania lokat niemal natychmiastowo, znacznie tnąc oprocentowanie. Na szczęście z kontami oszczędnościowymi tak się nie stało. Dlaczego? Bo wiele promocyjnych ofert podwyższonego oprocentowania wprowadzanych jest w formie kilkutygodniowych edycji – w związku z czym zostało jeszcze kilka ofert, które kończą się dosłownie na dniach, a zostały stworzone jeszcze „po staremu”. Kto chce zaklepać sobie oprocentowanie od 2,5% do 3,5% przez najbliższych kilka miesięcy (a nawet rok) – ten ma ostatnią szansę!

3,5% + 2,7% do 400 000 zł w Getin Banku

Prawdopodobnie najlepszych w tej chwili pomysłem jest skorzystanie z pakietu promocji Getin Banku. Jeśli jesteśmy nowym klientem i założymy konto osobiste w Getin Banku, to zyskamy gwarancję oprocentowania na koncie oszczędnościowym w wysokości 3,5% – i to aż przez rok! Wymagane będzie jedynie, aby co miesiąc przelać na konto (osobiste) min. 1000 zł i podwyższone oprocentowanie jest nasze.

Minus? 3,5% dotyczy jedynie kwoty 10 000 zł, jednak tu z pomocą przychodzi druga oferta tego banku – znacznie ciekawsza z perspektywy osób, które mają większy kapitał. Tylko do 5.05 możemy aktywować sobie podwyższone do 2,7% oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Od momentu aktywacji oferta będzie dostępna przez 92 dni – i to dla kwoty do 400 000 zł! W zasadzie jedyny warunek aby z niej skorzystać to posiadanie konta osobistego, wyrażenie zgód marketingowych i przelania nowych środków (czyli nadwyżki nad saldo z dnia 31.03.2020). Oznacza to, że oferta dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Sam mam zresztą Elastyczne Konto Oszczędnościowe i prawdopodobnie przeleję na początku tygodnia jakąś drobną kwotę w celu aktywacji promocji, a dopiero później przeleję resztę (jak skończą mi się stare lokaty w innych bankach).

2,7% do 400 000 zł w Getin Banku

Dodam również, że zakładając konto osobiste w Getin Banku możemy zgarnąć 50 zł premii w programie poleceń oraz 100 zł do Decathlona. Pamiętajmy również, że promocje podwyższonego oprocentowania na EKO są wprowadzane co jakiś czas, więc prawdopodobnie z konta skorzystamy prędzej czy później ponownie – już na nowych warunkach.

3% do 20 000 zł + 250 zł na start w Credit Agricole

Druga propozycja to konto oszczędnościowe w Credit Agricole, które dostępne jest w promocji dla nowych klientów. Osoby, które nie korzystały wcześniej z oferty tego banku mogą zgarnąć 3% do 20 000 zł przez okres 3 miesięcy.

Oferta dostępna jest do końca maja, a jeśli mamy zamiar z niej skorzystać i założyć konto, to warto połączyć ją z 200 zł premii na start oraz 50 zł z polecenia.

2,5% do 30 000 zł od Pekao

Kolejnym bankiem oferującym dobre oprocentowanie dla nowych klientów jest Pekao S.A. Tutaj możemy wyciągnąć 2,5% dla kwoty do 30 000 zł przez okres 120 dni. Dodatkowo do zgarnięcia jest 200 zł na start za założenie konta osobistego.

2,5% do 200 000 zł do ING

Co, gdybyśmy jednak chcieli założyć sobie konto oszczędnościowe z którego później jeszcze skorzystamy – czyli takie, na którym bank lubi odpalać kolejne promocje podwyższonego oprocentowania po zakończeniu poprzednich? Tu, oprócz wspomnianego Getin Banku, dobrym wyborem może być ING Bank.

Tylko do 6.05 możliwe jest założenie Otwartego Konta Oszczędnościowego, które na start oferuje 2,5% do 100 000 zł przez okres 4 miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że jeśli 7.05 ruszy kolejna oferta, to na znacznie gorszych warunkach, dlatego warto się śpieszyć!

Co, jeśli jesteśmy już klientem ING (albo mamy więcej środków) i też byśmy chcieli coś zyskać? Tu z pomocą przychodzi specjalne subkonto OKO Bonus, na którym również zyskamy 2,5% do 100 000 zł przez okres 4 miesięcy, jednak tym razem dla nowych środków – czyli nadwyżki nad saldo z dnia 2.03.2020. Ta oferta jest również dostępna do 6.05 i najprawdopodobniej nowa edycja będzie znacznie gorsza.

Pamiętajmy również, że zakładając konto w ING możemy zgarnąć łatwe 160 zł premii. Warto korzystać!

3% do 20 000 zł + 2,5% do 100 000 zł w Alior Banku

Chyba ostatnim bankiem, który ciągle pozwala na zgarnięcie 2,5% do 100 000 zł, jest Alior Bank. Tu również promocja kończy się na początku maja (dokładnie 10.05), więc mamy jeszcze kilka dni aby ją sobie zaklepać – na okres 3 miesięcy. To konto również znane jest z tego, że co jakiś czas pojawia się nowa oferta podwyższonego oprocentowania nowych środków, więc być wykorzystane ponownie. Obecnie data wyznaczania salda nowych środków to 31.03.2020.

Jest jednak pewien haczyk. Domyślnie Konto Mega Oszczędnościowe oferuje 1,7% w skali roku, a aby podwyższyć oprocentowanie do 2,5% konieczne jest zapewnienie wpływów na konto osobiste w wysokości min. 1500 zł.

A skoro o koncie osobistym mowa, to tutaj zdecydowanie warto pokusić się o Konto Jakże Osobiste Alior Banku. Dlaczego? Ano dlatego, że w ramach tego rachunku możemy wybrać (za darmo) jedną z kilku korzyści. Na przykład 1% moneybacku od transakcji mobilnych czy… 3% na koncie oszczędnościowym do 20 000 zł. Ta ostatnia oferta dostępna jest do końca czerwca (później nie zdziwię się, jeśli zostanie obniżona), dlatego warto z niej korzystać.

A może lokatę?

Jeśli natomiast chodzi o same lokaty bankowe, to tutaj możemy zauważyć niewielkie przetasowania na szczycie. Wśród czołowych ofert (dla nowych klientów) zaobserwowaliśmy obniżenie oprocentowania o 0,5 – 1 punkt procentowy:

Co z pozostałymi ofertami? Jest ciężko. W zasadzie aby uzyskać jeszcze wysokie oprocentowanie, na dłuższy okres, bez dodatkowych warunków (jak zakładanie konta, nowe środki, niski limit kwotowy itp.) możemy skorzystać z Lokat Facto, czyli włoskiego banku posiadającego oddział w Polsce. Oprócz ogromnego plusu jakim jest sensowne oprocentowanie to rozwiązanie ma dwa minusy. Pierwszy – środki w tym banku gwarantowane są nie przez polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale jego włoski odpowiednik – co jednak nie ma w tej chwili większego znaczenia. Druga, bardziej namacalna wada, to długi czas oczekiwania na ew. wypłatę środków w momencie przedczesnego zerwania lokaty – musimy wtedy czekać około 30 dni. Oczywiście najlepiej lokaty po prostu nie zrywać (nie tracimy wtedy wypracowanych odsetek).

Inne opcje? Sensowne oprocentowanie oferuje również estoński Inbank (działający na podobnej zasadzie co Facto), a z polskich banków – ciągle do wyrwania jest ponad 2% w Idea Banku (aktualnie 2,2% na Lokacie na nowe środki Plus, czyli dla posiadaczy konta). 2% dostępne jest również na Lokacie Mobilnej w Santanderze czy Getinie.

Niżej, mimo wszystko, nie ma chyba sensu schodzić, skoro na co najmniej kilka najbliższych miesięcy możemy sobie zagwarantować wyższe oprocentowanie na jednym z kont oszczędnościowych.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Mlokata na wejście 3 %.

  g.romek Odpowiedz
  • Faktycznie – po wejściu na wniosek jest już 3% (a na stronie promocji ciągle 3,5%). Poprawiam.

   Michał
 • Ciekawe czy banki przestałyby obniżać oprocentowanie depozytów jak ludzie zaczęliby wypłacać środki. Zakładać konto, robić przelewy, płacić kartą i kto wie co jeszcze za np. 0,1% lokatę to trochę dużo fatygi.

  jaro Odpowiedz
 • Do kiedy obowiązuje obecna oferta Facto? Podobno klienci dostali mailing, że od 11 maja nastąpią spadki oprocentowania. Czy ktoś mógłby tu wrzucić jakieś podsumowanie dla nowych osób?

  Oskar_15 Odpowiedz
  • Od 11 maja: 3 miesiące-2%,6 miesięcy-2,30%,9 miesięcy-2,35%,12 miesięcy-2,35%,18 miesięcy-2,35%,24 miesiące-2,40%,36 miesięcy-2,50%,48 miesięcy-2,75%,60 miesięcy-3%

   Jarry
  • Następny zabawny bank.
   Oferta 5% na 5 lat była dobra, 4% na 5 lat już średnia, ale 3%? Chyba mają klientów z Polski za mało rozgarniętych.
   Takie oprocentowanie, na tak długi okres, z jednorazową kapitalizacją na koniec okresu oszczędzania + złodziejski regulamin pozwalający przetrzymywać środki ze zlikwidowanej przed czasem lokaty nawet 35 dni.

   Tomko
  • Kiedy w Facto były lokaty na 5%? Kojarzę tylko ofertę na 4%. @Jarry: wielkie dzięki.

   Oskar_15
  • Nigdy nie było 5%.Od początku istnienia banku w Polsce było 4% i tyle będzie jeszcze przez 8 dni.W Estońskim Inbanku niestety lokaty już poleciały w dół.

   Jarry
  • Może rzeczywiście mi się te 5% przyśniło… wybaczcie zamieszanie :-)

   Tomko
  • Tomko, 5% na 5 lat jest ciągle w BOŚ Banku (2,85% efektywnie) tylko, że w TOiP pojawiła się pozycja „Abonament za dostęp do bankowości elektronicznej” i teraz jest 0zł ale przez 5 lat może się dużo zmienić także w innych opłatach. Wprowadzili np. 5zł za Ekonto bez kosztów i mogą łupić i pewnie będą :(

   yosa
 • BFG też ma dobre lokaty w swoim banku

  marqqq Odpowiedz
  • a od kiedy BFG prowadzi banki?

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • W sensie, że ten Bank Nowy BFG?

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Jesli się nie mylę to to jest tylko oferta dla klientów przejętego PBS Sanok

   Michał
  • @Michał: Zgadza się, chodzi o przejęty bank. Nie wiadomo, do kiedy będzie obowiązywać obecna oferta lokat u nich. Poza tym, trzeba mieć ROR, żeby założyć lokatę, a ta lepiej oprocentowana możliwa jest do uruchomienia tylko w oddziale. Niemniej jednak czekam na więcej takich perełek na Twoim blogu.

   Oskar_15
  • zalozylem tam lokatę tę promocyjna 3/6 2.5\2.9%. Założyłem bez konta: tylko konto techniczne. Fakt: placówkę mam w miejscu zamieszkania.

   Michał1986
 • Jak wiadomo, Millennium w nocy śpi. Śpi od 21:30. Ktoś wie do której ?

  Be@ Odpowiedz
 • KO w Getin pozwala na ulokowanie 400k PLN. Jaki macie patent na przelanie tych srodkow po zakonczeniu promocji? Bo zdaje sie limit przelewow to 200k PLN

  keton Odpowiedz
  • Na dwa razy, inaczej się nie da. Ewentualnie można spróbować do drugiej osoby w Getinie.

   Oskar_15
  • limit dzienny jest 200.000 nie ważne gdzie

   kazik
  • Nie ma innej możliwości

   Andrzej
  • A jakby założyć lokatę i za chwilę ją zerwać i do zwrotu środków podać konto w innym banku? Też będzie się to wliczać do dziennego limitu przelewów? Próbował ktoś?

   Jarry
  • Możesz mieć drugie konto do którego jest inny współwłaściciel (nie wiem jak z pełnomocnikiem).
   Chcesz przelać 400k to z głównego robisz 200k a drugie 200k jako wewnętrzny na swoje drugie konto. Wtedy współwłaściciel się loguje i wysyła 200k. Ja tak robię. Ja mam jedno konto, ktoś drugie, a trzecie mamy wspólne.

   dario
 • Dzisiaj rano, zawrotna w IDEa 3m/2,4% przy przelewie na Mille

  paqero Odpowiedz
 • @Michał Admin
  Czy Konto Proste Zasady można założyć przelewem on-line, bez konieczności wizyty w oddziale czy kontaktu z kurierem?

  Karolina Odpowiedz
  • Póki co był kurier (bardzo szybko przyjeżdżał). Niestety nie wiem jak teraz – gdyby ktoś zakładał to prośba o komentarz

   Michał
  • Obecnie do wyboru jest tylko kurier, konto zakładane 23 kwietnia. Tego samego dnia oddzwonił konsultant, aby potwierdzić dane. 27 kwietnia przyjechały wszystkie dokumenty z kartą debetową. Wydawane są bez personalizacji, więc szybko idzie.

   Oskar_15
  • Dzięki! Czyli ciagle to najszybszy bank w zakładaniu konta przez kuriera.

   Michał
  • Swoją drogą, w Getinie chyba nigdy nie było otwierania przelewem.

   pws
  • Można było założyć samą lokatę, gdzie weryfikacja odbywała się przelewem, a następnie otworzyć do niej zwykłe konto i całą resztę. W ten sposób bank nie miał mojego wzoru podpisu aż do wizyty w oddziale.

   Oskar_15
  • @Oskar, a czy mogłeś wtedy wykorzystać kod polecający, bo wydaje mi się, że z poziomu bankowości już się nie da.

   pws
  • Nie mogłem i w tamtym okresie nawet o nim nie wiedziałem. Cieszyłem się z oprocentowania 3,5%.

   Oskar_15
 • Dodatkowo, tylko do końca czerwca Santander daje 3% na starych kontach 123. Spodziewałem się tylko obniżenia, ale chyba chcą ‚ułatwić’ klientom zamykanie tych kont ponieważ oprocentowanie będzie 0%

  taki-ja Odpowiedz
 • Coraz brzydsze knyfy stosują banki oferując te „super” jak na te czasy oprocentowania 2-3%, np. różne wymyśle warunki otrzymania tych promocyjnych oprocentowań. Szczerze mówiąc nawet nie chce mi się już czytać tych regulaminów, żeby doszukiwać się różnych haczyków w jaki sposób naliczają te oprocentowania. Szkoda czasu tym bardziej, że obecnie inflacja jest przynajmniej 2x taka jak te ich super odsetki.

  Mateusz Odpowiedz
 • Jak to jest z tą aktywacja promocji, przy pomocy małych środków? Pytanie do Admina.

  machi Odpowiedz
  • Przelewasz dowolną kwotę (byle to były nowe środki) i masz z głowy. Grosz, złotówka, stówka… bez znaczenia.

   Michał
  • Adminie, piszesz o przelewie dowolnej sumy nowych środków na EKO aby promocja została uaktywniona. Teraz mam jeszcze lokatę mobilną a na niej 10 tys. zł czy dobrze rozumiem, że od sumy środków do oprocentowania na 2,7 należy odjąć te 10 tysięcy?

   Bubu
  • Jestem w podobnej sytuacji. Z tego co rozumiem, to póki piniondz leży na lokacie to jest okej, ale w momencie zakończenia lokaty 10000 środków nie będzie już objętych promocyjnym oprocentowaniem.

   borkowicz
  • Tak jest chłopcy, będzie 10 000 zł w plery, reszta 2,7%.

   Mania
 • Czy w ING można załozyć 2 OKO w walucie PLN ?

  Grażka Odpowiedz
 • @machi
  Wpłacasz 0,01gr nowych środków i w ten sposób aktywujesz promocję na 92 dni poczynając od dnia aktywacji. Później, możesz dopłacać nowe środki do 400 tys.

  Waldemar Odpowiedz
  • Dokładnie tak – pisałem o tym również we wpisie. Aktywujemy nowymi środkami (bez znaczenia czy to grosz, złotówka czy 1000 zł) i dolewamy później resztę.

   Michał
 • Czy promocyjne oprocentowanie w Getin przy przelewie nowych środków ponad saldo początkowe aktywuje oprocentowanie tylko dla nadwyżki nad zbadane saldo, czy obowiązuje dla wszystkich zgromadzonych środków?

  Keciu Odpowiedz
 • Pytanie do @Oskar_15 i nie tylko, a propos konta w Getinie, faktycznie idzie szybko, kurier, umowa itp. Nie mogę jednak dalej płacić kartą, jest aktywna ma nadany nowy pin, a transakcje w sklepach w terminalu nie dochodzą do skutku. Dzwoniłem na infolinię to pani doradziła żebym „aktywował” tą kartę w bankomacie. Może miał już ktoś taki przypadek? Na stronie banku podane są wszystkie inne sposoby oprócz bankomatu, nie wiem a co w tym wszystkim chodzi…

  ZICHI Odpowiedz
  • Ja swoja karte aktywowalem rewolutem – przy okazji spelnilem warunek bezplatnosci, chociaz w 1 miesiacu pewnie nie byl potrzebny.

   keton
  • Ale nie aktywowałeś nowego PINu do karty i możesz odbić się w sklepie na zakupach, jeśli to karta visa to zdarza się, że nadal trzeba podać 3 razy pod rząd błędny pin i wtedy nowy pin na karcie się zapisze poprawnie, to samo uzyska się podczas wizyty w bankomacie za pierwszym razem – nie trzeba wybierać gotówki, samo użycie PINu

   Dzikus
  • Ale ja swojej karty pewnie nigdy nie bede uzywal w sklepie :) Nie uzywam do placenia produktow, ktore nie przynosza zwrotow – tak sie rozbestwilem :)

   keton
  • @ Dzikus na stronie piszą że nawet 4 razy trzeba podać „błędny pin”… nic to będę szedł dziś na spacer to po drodze mam bankomat Santandera to sprawdzę, status karty mam aktywny tak więc zapewne powinno wystarczyć że włożę kartę do bankomatu i podam pin. Wcześniejsze karty z innych banków nigdy nie miały takich „komplikacji”

   ZICHI
  • Najgorzej w sklepie tłumaczyć się przy kasie, że to nowa karta i spróbujmy jeszcze raz, podczas gdy pani kasjerka trzeci raz drukuje paragon z odrzuconą transakcją. Dlatego polecam skorzystać z bankomatu i wybrać 20 zł. Niestety nie potwierdzam, że samo „zalogowanie się” PIN-em wystarczy do aktywacji.

   Oskar_15
  • I wtedy przy trzeciej próbie wyświetli jeszcze info Ostatnia próba i wtedy przy czwartej transakcji terminal wymusza połączenie się z bankiem i weryfikacja i zaczytanie na kartę PINu, który sobie nadałem online, tak niestety działały zazwyczaj karty eurobanku i santandera, w przypadku kredytówki visa home w eurobanku przy każdej platnosci pozostał mi komunikat „ostatnia próba” 😊 swoją droga ba kredytówka dawała kiedyś 5 proc zwrotu w sklepach budowlanych z bardzo wysokim limitem miesięcznym zwrotu

   Dzikus
 • Otworzylem konto w Getin (po raz kolejny) tylko do EKO na 2.7%. Planowalem je uruchomic 5.05, ale konsultant twierdzil, ze lepiej zrobic to dzien wczesniej, bo srodki moga sie nie zaksiegowac i promocja nie zadziala. Ma ktos doswiadczenie w uruchamianiu promocji KO w Getinie? Czy faktycznie nalezy sie obawiac takiego scenariusza?

  keton Odpowiedz
  • Ja wpłaciłem wczoraj grosze do uruchomienia i po paru minutych bła promocja uruchomiona. Była odrazu wiadomość w bankowości internetowej.

   M.
  • Faktycznie w Getinie od razu dostaje się wiadomość w bankowości, że promocja jest aktywowana. Nie trzeba czekać do końca dnia, jak w Millennium. Ale środki zawsze mogą się nie zaksięgować, jeżeli bank akurat będzie miał awarię. W Getinie to już się zdarzało. O ile uznali mi reklamację z powodu nienaliczonych odsetek na EKO za jeden dzień, o tyle nie wierzę ryzykowałbym przy 92 dniach.

   Oskar_15
  • Wydaje mi się że można to zrobić ostatniego dnia, ale najlepiej z samego rana, bo przed północą nie radzę ryzykować.

   abc
 • Rozumiem, że jeśli jutro zawnioskuje o konta w Getinie to raczej nie ma szans na załapanie się na 2.7%?

  Dariusz Odpowiedz
  • kuriera nie zdążą wysłać, chyba, że masz już dostęp do bankowości internetowej, wtedy z tego poziomu otwierasz i zdążysz.

   abc
  • A w placówce się nie da zakończyć procesu otwierania?

   Marcin H.
 • Przepraszam, ale mam pytanie – jak sprawdzić oprocentowanie Elastycznego Konta Oszczędnościowego, ewentualnie gdzie można sprawdzić ile środków było w dniu badania salda?
  O ile w Millenium na KO jest to w bardzo przystępny sposób przedstawione, o tyle w Getinie widzę tylko informację „OPROCENTOWANIE – zgodne z Tabelą oprocentowania” i tyle.
  EKO otworzyłem 26.04.2020, ale konto osobiste w Getinie mam od kilku lat, więc podejrzewam że jakieś środki w dniu badania salda były…
  Z góry dziękuję za odpowiedź,
  Pozdrawiam

  Rafał Odpowiedz
  • Napisz wiadomość do nich. Stosunkowo szybko odpisują.

   borkowicz
  • A ja w apce mam informacje o aktywnej promocji. I jest tam:
   ▪ nr edycji,
   ▪ saldo początkowe,
   ▪ data salda początkowego,
   ▪ stan nowych środków,
   ▪ data przystąpienia do promocji.
   Oprocentowania nie ma (tak jak piszesz, wg tabeli), ale jest nr promocji i jakie było saldo początkowe, więc w sumie można w tego sporo wywnioskować ;-) [daty końca też nie ma – samemu trzeba obliczyć]

   Be@
  • Środki na koncie osobistym nie są brane pod uwagę przy badaniu salda.

   Jarry
 • W Regulaminie oferty specjalnej „Bonus na start” dla konta ING OKO stoi: „Z oferty specjalnej mogą skorzystać osoby fizyczne, które: 1) nie prowadzą działalności gospodarczej (klienci indywidualni)”. Podczas wypełniania wniosku jest pytanie skąd czerpię dochody. Czy jeśli zaznaczę „Działalność gospodarcza” to automatycznie nie łapię się na promocję? Dla OKO Bonus nie ma takiego wykluczenia…

  Bolek2 Odpowiedz
  • Otwierasz konto osobiste, a nie firmowe – więc wszystko w porządku. Łapiesz się.

   Be@
 • Założyłem konto w Aliorze, umowa podpisana przez kuriera. Tak więc chciałbym się zalogować ale jedyne co posiadam to numer klienta z umowy i żadnych innych danych do pierwszego logowania. Czy hasło dostanę np poprzez sms gdy podpisana umowa dotrze do banku?

  dariusz2 Odpowiedz
  • Mając numer CIF logujesz się do bankowości. System wyłapuje, że jest to pierwsze logowanie i wysyła jednorazowe hasło na numer telefonu podany w banku. Po zalogowaniu się zmieniasz hasło i gotowe.

   Lokata
  • Niestety żaden sms nie przychodzi. Tak samo nie mogę zalogować się do aplikacji bo po podaniu numeru CIF albo peselu pojawia się informacja o nieprawidłowych danych. Na infolinię nie da się dodzwonić. Chyba będę musiał odwiedzić oddział…

   dariusz2
  • To oznacza, że byłeś już klientem Aliora i trzeba użyć starego hasła.

   Seth
 • Czy dobrze mi sie wydaje, ze OKO Bonus zdaje sie oplaca sie zalozyc tylko dzisiaj? Bo o ile dobrze rozumiem ten mechanizm to srodki z konta Bonus wroca na zwykle OKO po 4m czyli 4.09. Zalozenie Bonusa 5 czy 6.05 spowoduje, ze srodki wroca w weekend, czyli realne oprocentowanie bedzie nizsze.

  keton Odpowiedz
  • Dzięki.

   Bogdan
  • Zakładając dzisiaj promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 03.09 tylko nie wiem jak szybko w praktyce ING zamyka OKO Bonus, bo zgodnie z regulaminem mają na to 5dni roboczych

   Ew@
  • 4 miesiące czyli obowiązuje do 4.09. Pytanie czy lepiej mieć te dodatkowe 2 dni oprocentowania 2,5 % czy na jakiś nędzny % na cały weekend upchnąć. Różnica pewnie niewielka…

   abc
  • @abc, najpierw załóż, a potem pisz. Zakładane dzisiaj obowiązuje do 3.09, a jutro do 4.09. Tak pokazuje system w szczegółach promocji.

   pws
  • Czy wplata z roru w ing na cel oszczędnościowy min. kwoty w ramach promocji 30.04 . 2020. dyskwalifikuje z udziału z oprocenowaniem na oko bonus do nowo założonego drugiego oko ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • mówiłem o generalnej zasadzie, że jeśli okres podawany jest w miesiącach, to powinno zaczynać się i kończyć tego samego dnia w miesiącu, ale skoro sprawdziłeś to ok.

   abc
  • @keton, @Ew@,

   Jeśli ostatni dzień oferty OKO Bonus przypada na dzień wolny od pracy, rachunek zostanie zamknięty i rozliczony w pierwszym dniu roboczym po tym terminie. Jeśli otworzysz OKO Bonus 6 maja konto zostanie zamknięte i rozliczone 7 wrześnie w poniedziałek. Za niedzielę dostaniesz odsetki podstawowe od całego wkładu.

   Jednak jeśli saldo początkowe wynosi zero złotych, to nie stoi nic na przeszkodzie, aby cały wkład wypłacić w piątek 4 września a na OKO Bonus zostawić tylko 1 grosz. Lub inna kwotę stanowiącą saldo początkowe+1 grosz.

   Lokata
  • Tak jak piszą @keton, @pws i @Lokata, wczoraj był optymalny dzień na otwarcie OKO Bonus, bo po zakończeniu promocyjnego oprocentowania 03.09 w czwartek, zostaje nam piątek 04.09 na wypłatę środków. Z zakładaniem 06.05 lepiej wg mnie nie ryzykować, bo w razie jakiejś awarii systemu na promocję można się wcale nie załapać:)

   @Lokata, mnie ciągle stresuje pozostawienie 1gr i wypłata całości środków z OKO Bonus przed jego samozamknięciem, to już nie jest kwestia jednego dnia w tą czy w tamtą stronę tylko „szansa”:) na utratę promocyjnych odsetek za całe 4mies. oszczędzania (jeśli w regulaminie jest jakiś haczyk, który przeoczyłam a który nakazuje czekać z wypłatą do automatycznego zamknięcia) Chyba tylko ING ma KO, które samo się zamyka stąd moja nieufność do zasad tej oferty ale już kończę temat, bo znów dostanę ochrzan od @abc:)

   Ew@
  • Kombinujecie z tymi datami :) Umowa/bonusowe odsetki obowiazuja od 4.05 do 3.09 czyli po 4m (4.09-piatek) mozna juz wycofac pieniadze z banku. Zalozenie konta dzisiaj spowoduje, ze ostatnie bonusowe odsetki zostana naliczone za piatek 4.09 i konto zamknie sie 5.09 czyli w sobote. Czyli jesli tam bedzie spora kwota na przez weekend bedzie kiepsko oprocentowana. Wiem, ze z tego konta mozna wyplacac i wplacac ponownie, ale osobiscie tego nie planuje. W ogole nie planuje uzywac tego konta, bo do 5.08 mam 2.7 w Getinie, ale nie chcialem sobie blokowac takiej mozliwosci. A co bedzie za 3-4m okaze sie. Zakladam, ze z IB bedzie duzy wyplyw kasy w maju i czerwcu to moze dadza cos wiecej niz 2.2-2.4%.

   keton
  • @Ew@, nie stresuj się. ING zamyka konto ale za to dobrze nalicza odsetki bez udziwnień ;-)

   Lokata
  • @keton, jeśli dobrze liczę, to max do 4.08 jest 2,7% w getin…w moim przypadku podobnie OKO Bonus tylko po to, aby mieć jeszcze przez miesiąc 2,5%, jeśli okaże się, że jest wszędzie nędza…

   abc
  • rzeczywiście wygląda na to, ze na założenie najlepszy był wczorajszy dzień, ale najgorszy jest dziś, bo można stracić 2 dni, zdecydowanie lepiej otworzyć jutro, a nie panikować przed awariami banku heh…

   abc
 • Dziś wyskoczyła lokata zawrotna na 2,2% w IB przy próbie przelewu do MIL.

  Łuki Odpowiedz
 • Pokazała się komuś zawrotną przy przelewie do ING??

  heniek131 Odpowiedz
 • Znowu dostałem zaproszenie od ING do promocji 100 złotych za cztery przelewy po 1 tys. przez cztery miesiące. Z poprzedniej listopadowej promocji się wywiązałem. Stówka ma być przelana do 14 czerwca. Pożyjemy-zobaczymy.

  ptok Odpowiedz
 • Miedź , cynk , ile getin będzie miał w skupie ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • To chyba jedno z najciekawszych pytań. Chociaż mobilną ścięli brutalnie, co nie wróży dobrze.

   borkowicz
  • Jutro, pojutrze będzie wiadomo zapewne.

   borkowicz
 • Czy ktoś sprawdzał czy przejdzie taki manewr w ING że się zamknie konta OKO i jak się otworzy ponownie nowe to saldo na dzień badania salda wynosi 0?

  jaro Odpowiedz
  • Raczej nie, liczy się saldo na dany dzień, bez względu na to, czy to „stare” czy „nowe” OKO…w tym i tym dniu w banku miałeś określoną kwotę początkową

   Kate
 • Jestem zupełnie nowym klientem ING, założyłam dziś OKO wraz z OKO Bonus i potrzebuję Waszej porady. Powiedzmy, że mam do ulokowania 150k. Z tego, co już tutaj czytam, to lepiej wrzucić 100k na Bonus (gdyż 2,5% trwa przez pełne 4 miesiące), a pozostałe 50k na zwykłe OKO (bo w lipcu spadnie do 2,25%). Dobrze rozumiem, że działa to trochę jak lokata i z konta Bonus nie należy ruszać pieniędzy przez 4 miesiące? Natomiast co z odsetkami na obu kontach oszczędnościowych? One przyjdą po 4 miesiącach czy jakoś po miesiącu? Nie do końca łapię ofertę ING, dotychczas korzystałam z Mille, gdzie – jak dla mnie – wszystko było proste i przejrzyste.

  PPaulinaa Odpowiedz
  • Na OKO dopisują podstawowe co miesiąc a bonusowe wpadają za 4 miesiące, Na OKO Bonus odsetki całość dopisują na sam koniec. żeby mieć bonusowe odsetki musisz na koncie mieć więcej kasy niż saldo z dnia badania – w twoim przypadku musisz mieć 1 grosz.

   jaro
  • Zgadza się. I oba rachunki to konta oszczędnościowe, możesz wpłacać i wypłacać. Przelewy wewnętrzne, czyli z lub na konto z Lwem są bezpłatne (póki co).

   Be@
  • @PPaulinaa, w ING jest banalnie prosto.

   Odsetki na zwykłym OKO są dopisywane ostatniego dnia. Na OKO Bonus na koniec umowy przy zamykaniu konta.

   Środki na obu rachunkach są dla Ciebie dostępne cały czas, możesz wpłacać i wypłacać kiedy chcesz i nic nie tracisz. Jedynie ostatniego dnia na koncie OKO Bonus musisz mieć przyrost salda. Przelewy z/na OKO/OKO Bonus -> ROR są bezpłatne.

   Lokata
  • Też jestem zupełnie nowym klientem ING i założyłem promocyjne konto Mobi, a wraz z nim OKO i wchodząc na konto oszczędnościowe w bankowości internetowej widnieje informacja o oprocentowaniu 2,5% przez 4 miesiące, skąd informacja o 2,25 % ?

   pawel07
  • ING zapowiedział obniżkę oprocentowania standardowego do 0,25%. Aktualnie jest 0,5%.

   Lokata
  • Bardzo dziękuję Wam za objaśnienie mi zasad ING :) Pozdrawiam serdecznie!

   PPaulinaa
 • Promocja na OKO Bonus trwa do 6 maja. Czy to jest do 6 maja włącznie i można promocję odpalić jutro?

  Tomaszek333 Odpowiedz
  • 6 maja włącznie. Konto można otworzyć już od godziny 0.01 w dacie 6.05.

   Lokata
 • Pytanie odnośnie ING czy wystarczy otworzyć OKO Bonus czy muszę od razu przelać nowe środki czy jak przeleje za miesiąc to tez będą zaliczone na 2,5% i zostanie 3 mce w promocji?
  Odnośnie Aliora czy wystarczy otworzyć konto mocno oszczędnościowe i przelać kase za miesiąc i promocyjne oprocentowanie dostanę czy muszę kase przelać od razu ?
  Dzieki za pomoc

  Łukasz Odpowiedz
  • W przypadku OKO Bonus wystarczy je założyć i przelew nie jest potrzebny, w przypadku Aliora na odwrót – dopiero przelew nowych środków aktywuje promocję (ale pomyliłeś konta – promocja nie jest na mocno oszczędnościowym, ale na mega oszczędnościowym, a to różne konta).

   Jarosław
 • Ja OKO Bonus założyłem w ostatnim dniu poprzedniej promocji, niepotrzebnie, bo używałem tylko 7 dni wszystko wylałem i tylko złotówkę zostawiłem, by mieć spełniony przyrost salda. Czy jest możliwość rezygnacji z tamtej promocji (oczywiście kosztem utraty odsetek za te 7 dni) i przystąpienie do tej aktualnej do jutra? Dla mnie opłacalne by to było gdy w lipcu nie znajdę nic powyżej 2,2%.

  keram7m Odpowiedz
  • Dokładnie tak wczoraj zrobiłem, z uwagą, że nowe konto otwiera się prawie natychmiast, ale zamyka się teoretycznie do 24h (taka informacja pojawia się po zleceniu internetowej dyspozycji). U mnie trwało to kilka godzin. Wieczorem zdążyłem jeszcze otworzyć nowe OKO bonus, z tym samym dniem badania salda co dla starego (stare miało się zakończyć 5 lipca). Co ciekawe nie traci się wszystkich odsetek, a jedynie te promocyjne nie zostaną naliczone. Stan odsetek standardowych (obecnie na 0,5%), który zdążył się uzbierać i jest widoczny w szczegółach konta, zostanie przelany na wybrany rachunek (pomniejszony o podatek).

   bikerboy
  • Myślałem, że co najmniej trzeba dzwonić, a tu wystarczy kliknąć. Zamknąłem więc, tracąc 30zł bonusowych odsetek, jutro otworzę ponownie. A czy to był dobry ruch, dowiem się w lipcu, gdy będę musiał uciekać z getina. Nie mam ROR, wiec pytanie: czy za ten automatyczny przelew przy zamykaniu konta nie policzą mi prowizji, gdy wcześniej w tym miesiącu wykorzystam ten jeden darmowy przelew?

   keram7m
 • Co do przyrostu salda w OKO Bonus:
  – na dzień badania salda miałem w depozytach (lokaty, OKO) 2500zł,
  – przelałem 3000 na OKO BONUS, które lezały tam przez miesiąc,
  – wypłaciłem środki z depozytów / OKO Bonus
  – za kilka dni kończy mi się OKO Bonus, jaka kwota musi znaleźć się na koncie, aby odsetki promocyjne zostały naliczone? 2500 + 0,01zł?

  Daw Odpowiedz
 • Da się założyć w ING konta oszczędnościowe bez konta osobistego czy ROR jest wymagany?

  Dobcio Odpowiedz
  • Można. ROR nie jest wymagany, ale wówczas możesz tylko raz w miesiącu wypłacić środki bezpłatnie. ROR daje nieograniczony dostęp do środków na OKO Bonus.

   Lokata
 • Jeszce pytanie do OKO Bonus – założyłem dziś tj.5.5.2020r – czyli koniec wypada na 4.9.2020.
  Jestem nowym klientem. Czy ten 1 grosz mam wpłacić ponad to co mam na OKO Bonus? Czy tą kwotę, która będzie na OKO Bonus przez 4 miesiące mam wypłacić 4.9.2020 ale pozostawić na OKO bonus 1 grosz?

  t Odpowiedz
  • Z OKO Bonus nie trzeba na koniec nic wypłacać. Jak się skończy (4.09) to bank zamknie konto OKO Bonus, a środki z odsetkami przeleje na zwykłe OKO. Żeby bank doliczył oprocentowanie promocyjne saldo konta OKO Bonus w dniu zamknięcia musi być wyższe niż saldo początkowe (saldo lokat i kont oszczędnościowych na koniec dnia 2.03.).

   Łuki
  • Czyli i tak na OKO Bonus na ostatni dzień będzie kwota wyższa niż na dzień badania salda bo jako nowy klient na 2.3 nie miałem na nim nic a wpłaciłem X więc te X jest większe niż 0.

   t
 • Miedź , cynk tylko 2zl w skupie , wezmą w tej cenie 200 kilo , a wiecej po zlotowce , bo chińczyk mało przetapia przez tego wirusa . Podobno 29 mieli pełne magazyny i będą przyjmować chyba do 7.06. przez 2 miesiące aż przetapia . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Jak złożyłem wniosek dzisiaj o 10 przez przelew weryfikacyjny to załapię rzutem na taśmę do dnia jutrzejszego ??

  Clio Odpowiedz
 • Siano się starzeje a nowego nie widać mimo przednówka z powodu suszy , spasać czy zostawiać ? Jakieś pomysły na obecną sytuację (z wyjątkiem udania się z misją , celem zasiedlenia na Marsa , zakupu działki na Księżycu ) . Ktos moze wie jak miewaja sie udzialowcy lokali Czerwonej Torebki czy Apartamentow na wynajem nad morzem na 7 % ? Obligatariusze ( z całego kraju ) łączcie się ( w pomysłach) .

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Możliwości jest mnóstwo można inwestować w trunek mistrza wibratorów 😎

   borkowicz
 • Wczoraj podpisana umowa z Aliorem poprzez kuriera. Ile się czeka na aktywację konta? Nadal nie mam danych do pierwszego logowania, a infolinia nakazuje czekać aż dokumenty wrócą do banku. Fajne oprocentowanie mi ucieka no i tylko do 10 maja można uruchomić promocję 2,5% do 100k

  dariusz2 Odpowiedz
 • Umowa pewnie ramowa tylko na ROR czy także na KMO ? Przez infolinię pewnie nie wyjdzie ale może pójść do oddziału ze swoją umową i DO, poprosić o podanie nr rachunku(ów) mówiąc po co ci to (KMO 2,5%). Wtedy w ciemno przelewasz 1zł a nawet 1 gr na KMO a jak nie ma to na ROR aby mieć kasę na zainicjowanie 1gr. KMO przed 23:59 dnia 10 maja.
  ps. KMO w systemie założysz błyskawicznie.

  yosa Odpowiedz
  • Umowę już mam bo ją podpisałem, tylko że jeszcze nie dotarła ona do banku. I dlatego nie mam jeszcze możliwości zalogowania się. I ciekawostka bo na umowie mam numer rachunku ROR i dzisiaj rano przelałem tam testowo 10zł. Popołudniu przelew wrócił z powrotem. Numer konta wpisałem poprawnie wtf? Mam nadzieję, że jutro coś się ruszy bo wniosek o konto z moneymanii złożyłem 28 kwietnia.

   dariusz2
  • Skoro przelew wrócił z powrotem to oznacza, że konto nie jest aktywne, mówiąc inaczej jest zamknięte (tak testuję konta po zamknięciu, szczególnie gdy nie wydają potwierdzeń, jak wraca to jest OK + nieudana próba logownia). A jeżeli u Ciebie tak jest, to kicha i nic się nie da zrobić :(( Pozostaje się tylko modlić aby kurier szybko dotarł i nie mieli za dużo podobnej roboty w Aliorze. Poza tym bym dzwonił na infolinie i dopytywał. A na okoliczność uruchomienia promocji na KMO, ratował się szybkim przelewem, natychmiastowym.

   yosa
 • Mam pytanie: jeśli otworzyłem KMO ale nie przeleję na rachunek żadnych środków w czasie trwania obecnej edycji, to czy będę mógł skorzystać z następnej edycji promocji na KMO?

  adaś Odpowiedz
  • Wg mnie tak, będziesz mógł ponieważ nie przystąpiłeś do promocji, nie aktywowałeś jej.
   —————————————————————
   §3 Zasady funkcjonowania Promocji
   1. Promocja zaczyna obowiązywać od dnia, w którym została zaksięgowana pierwsza wpłata zakwalifikowana jako Nowe środki na Konto w Okresie przystąpienia do Promocji.
   —————————————————————

   yosa
 • Getin bank – VII edycja – Oprocentowanie promocyjne 2% w skali roku do 200 tys. zł. oraz 1% dla nadwyżki od 200 tys. zł do 400 tys. zł przez 2 miesiące dla Nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.
  Okres przystępowania – od 06.05.2020 r. do 07.06.2020 r.
  Czas trwania promocyjnego oprocentowania – 62 dni.
  Badanie salda – 29.04.2020

  niusan Odpowiedz
 • No to analogicznie nowe OKO w ING tu już mocno w dół :(

  Oprocentowanie promocyjne 1% w skali roku do 100 tys. zł. przez 4 miesiące dla Nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.
  Okres przystępowania – od 07.05.2020 r. do 03.06.2020 r.
  Badanie salda – 4.05.2020

  borkowicz Odpowiedz
  • @borkowicz – to jest gdzieś oficjalnie dla OKO ? bo zaplątałeś wypowiedź (EKO=getin; OKO=ing)

   Be@
  • Podpisuję się pod pytaniem, gdzie znaleźć warunki dotyczące nowej promocji w ING skoro „stara” się jeszcze nie skończyła

   Ew@
  • Oj tak, bo wziąłem komentarz niusana jako szablon. Jest regulamin, ale bez zmian wszystko tylko ten spadek do 1%. Jak ktoś bardzo chce mogę podrzucić kontakt: nick małpa mailgoogla com

   borkowicz
  • ;-) no właśnie domyśliłam się, że kopiuj-wklej było…
   Czyli to informacja spod lady. Dzięki za info, ja się i tak nie łapię na tę edycję (podobnie zresztą jak na EKO).

   Be@
 • Co za oferta! Nie pozostaje nic innego tylko rzucić się na nowe warunki i „pomnażać” oszczędności na lokatach :-)
  Wszystkim planującym lokaty na duże kwoty szczerze współczuję – ja ostatnie wolne środki oprocentowane na 2,7% likwiduję na koniec maja.

  Tomko Odpowiedz
 • No cóż wypada podziękować Rządowi a w szczególności Radzie Polityki Pieniężnej, za decyzje które doprowadziły na dno oprocentowanie depozytów…. I za inflację… i za podatek Belki który w sposób naturalny za chwilę przestanie działać…

  ZICHI Odpowiedz
 • W artykule i w zestawieniu brakuje oferty TMUB.

  2,5 % na start dla kwoty do 30.000 zł dostępne do 30.06.2020

  g.romek Odpowiedz
 • W PKO BP też jest zawrotna , propozycja na 6 miesięcy to 0,01 %.

  Bogdan Odpowiedz
 • dziś w IB kolejne już spadki w ofercie na nowe środki: 2% 1M; 1,8% 2M; 1,7% 3M; beztroska 1,1%

  adaś Odpowiedz
 • Wczoraj wycofywałem środki z Getinu z zakończonej lokaty mobilnej. Na przelew 10059,91 do Santander, GB zaproponował 1,8 na 3 m-ce/ albo lokata albo KO/ i 1,6 na 6 m-cy.

  Waldemar Odpowiedz
  • Trochę bez sensu te propozycje, skoro można odnowić mobilną na 2 %.

   g.romek
 • @g.romek
  Wiesz, ja się jeszcze cieszę z 3% na 123 i w Aliorze. Szkoda, że tylko do 30 czerwca…

  Waldemar Odpowiedz
  • Ach, szkoda tych 123, które do 29 czerwca mają 3%. 30.06 to już 0, niestety.

   BiancaM
  • @ Waldemar
   Ja też mam jeszcze 3 % w dwóch bankach, więc mobilnej nie odnawiałem.
   Poza tym mam zaklepane 2,5 % w ING do początku września, więc mnie już chyba Getin niczym nie skusi w najbliższym czasie. :)

   g.romek
  • Tak zapytam, bo mam te WBK 123 chyba jeszcze ze dwie sztuki. Od lat jest tam zero zł, żadnych opłat nie pobierają, nic na nie nie wpływa. Na zwykłe KJC przychodzi wynagrodzenie. Jak odpalić/sprawdzić czy jest tam te 3%? Temat stary, obawiam się, że ichnie mlinki nie za bardzo będą zorientowane…

   qq
  • przelej na chwile wiecej niz 2 tysiace (ale mniej niz 3) i sprawdz oprocentowanie w szczegolach konta

   aaaa
  • qq – chyba to nie 123, albo klamiesz. Przy 123 jak nie zrobisz przelewu 2k/miesiac to nalicza ci oplate 20zl za takie konto. aaaa – nic nie trzeba przelewac. Nawet przy saldzie 0zl oprocentowanie podawane jest 1%.

   keton
  • tak, ale pytanie bylo jak sprawdzic czy tam jest 3% a nie 1%

   aaaa
  • No prosto – jak co miesiac przychodzi mu zaplacic 20zl bo nie robi przelewow to znaczy ze ma konto 123 :) Obstawiam jednak, ze to stare konto jest tym ma ktorym kiedys bylo 4%.

   keton
  • qq a czy aby masz na pewno 0. Jeżeli jest to faktycznie konto 123 to od dawna powinni Ci pobierać 20,- co miesiąc. Uważaj jak przelejesz te ponad 2000,- czy cos Ci z nich później zostanie bo pokryje debet.

   Andy59
  • A bo mnie zagadały… Konto Systematyczne mam. x2. Przyda się toto do czegoś?

   qq
 • Jak ktoś liczy na promocyjne oprocentowanie w alior banku, które można do jutra otworzyć, niech zwróci uwagę jakie ma konto oszczędnościowe. Ja miałem konto mocno oszczędzające, a promocyjne oprocentowanie jest dla konta mega oszczędnościowego, które zastąpiło to konto mocno oszczędzające, gdybym się nie wczytał w regulamin to bym wtopił;).

  Andrzej Odpowiedz
  • Alior to w ogóle dziwnie nalicza odsetki na tym Koncie Megaoszczędzającym. W tytule przelewu są 3 typy odsetek i się w tym trochę pogubiłem albo mnie okantowali…

   abc
  • 3 typy tj. standardowe, promocyjne, premiowe. Jak należy to liczyć i rozumieć. konto założyłem w zeszłym miesiącu i początkowy stan wynosi 0 zł

   abc
  • Dlatego lepiej zamknąć niepotrzebne KO i KMO (można to zrobić po zalogowaniu).

   yosa
  • Przynajmniej wiesz czy dobrze Ci naliczyli, taki sam zapis masz w tabeli oprocentowania – standardowe to te oparte o wibor lub 0,5/0,3 %, promocyjne to na nowe środku bez wpływu na ROR i premiowa, jeśli w danym miesiącu miałeś wpływa na ROR i nowe środki zgodnie z promocją, w której uczestniczysz

   Dzikus
  • KO nie warto zamykać – 3% jako korzyść

   Andy59
  • Andy59 „KO nie warto zamykać – 3% jako korzyść”

   Jeżeli jesteś w trakcie korzyści to jasne ale ja otworzyłem w 2015 a od tego czasu nowych korzyści nie był ;)

   Andy59 „A po co na KMO – wpływ 1500 ma być na konto osobiste”
   No ale jak ktoś nie ma KMO na full i chce jednocześnie spełnić warunek min. 1,5K (bo może być więcej) na ROR i za chwilę dolać do KMO no to….

   Don Quijote de la Mancha „Jeśli wymagany jest „wpływ”, to wystarczy wpływ”
   Zgadza się, sprawdziłem zrzuty, 4.5.2020 miałem na KMO 2.1% a w dniu 7.5.2020 gdy wpłynął 1,5K na ROR to na KMO było 2,5%

   yosa
  • @abc, akurat Alior za taki zapis skapitalizowanych odsetek chwalę, przynajmniej wszystko jest jasne jak słońce, w odróżnieniu od zielonego banku, gdzie 99% rodaków nigdy nie doliczy się odsetek.

   Lokata
  • Dokładnie, w Aliorze jest to właśnie bardzo dobrze rozpisane szczegółowo, a przecież do wyliczenia wystarczy przyjąć ogólne obecnie 2,5%, bez dzielenia na części i zawsze wychodzi idealnie co do grosza, w przeciwieństwie do innych banków. Do tego zawsze wewnętrzne księgowanie online nawet w sobotę przed północą.

   pws
 • abc, przy K-Mocno-O zrobiłem kiedyś rozpiskę w arkuszu kalkulacyjnym i wtedy się zgadzało

  yosa Odpowiedz
  • Przy okazji, może ktoś sprawdzał albo wie na pewno: przy wpłacie 1.5K na ROR wystarczy sam fakt wpłynięcia na ROR i od razu można przelać na KMO czy poczekać do następnego dnia (tak robię) ?

   yosa
  • Jeśli wymagany jest „wpływ”, to wystarczy wpływ, tzn. wystarczy, że pieniądze wpłyną, nie tylko w tej aliorowej promocji (choć tu „wpływ” jest chyba wąsko rozumiany, jako przelew z innego banku lub konta firmowego).
   Leżakowanie na noc może być potrzebne tam, gdzie jest mowa np. o „saldzie”.

   Don Quijote de la Mancha
  • przelew zewnętrzny na ROR min 1.500 które od razu przelewasz wewnętrznie na KMO i to tyle

   adaś
  • A po co na KMO – wpływ 1500 ma być na konto osobiste

   Andy59
  • Właśnie, jak najbardziej można sobie wyobrazić sytuację, gdy ktoś dostaje wpływ na ror i zaraz wysyła to gdzieś indziej (bo np. KMO ma zapakowane na full albo będzie go potrzebował dopiero za jakiś czas).

   Don Quijote de la Mancha
  • to jeszcze może ktoś podpowie, czemu dostałem standardowe odsetki, skoro saldo nowych środków miałem 0? na moje powinno być 2,5%, a to co ponad limit 2.1%

   abc
  • Wpłaciłeś 1500 zł na ROR?

   Kate
  • Zobacz moją odpowiedź powyżej o „zrzutach ekranu” musisz przelać min1500zł na ROR wtedy z 2,1% podkskoczy na promocyjne 2,5% (a standardowe odsetki na KMO są dużo niższe, chyba 0,5%)

   yosa
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy