Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – maj 2021

Przed nami kolejny miesiąc – a to na blogu oznacza nic innego, jak zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy gdzie ulokować nasze środki, aby choć trochę ochronić je przed inflacją w maju 2021.

Ponad 3% (!) na nietypowych warunkach

Podobnie jak przed miesiącem aktualne zestawienia rozpoczyna oferta nietypowa, ale zdecydowanie najkorzystniejsza. Jest jednak jeden warunek: konieczne jest posiadanie aż 400 000 zł. Mowa o ofercie powitalnej konta CitiGold, w ramach której uzyskamy 2500 zł premii za ulokowanie właśnie 400 000 zł, co jest odpowiednikiem lokaty 3,08% brutto. Jej szczegóły znajdziecie w tym artykule. Zachęcam do zapoznania się, bo to oferta, którą ciężko przebić.

2% do 10 000 zł przez rok + 0,5% do 200 000 zł + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w ofercie Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe oraz konto osobiste, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 1500 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to aż przez rok!

Niska kwota maksymalna? To nie problem. Na tym samym koncie oszczędnościowym obowiązuje również druga promocja, w ramach której wszystkie nowe środki zarabiają 0,5% do 200 000 zł, a następnie 0,3% dla zakresu 200 000 – 400 000 zł.

Do tego ciągle możemy skorzystać z oferty na start, zgarnąć 50 zł za założenie konta z polecenia oraz dodatkowe 50 zł w promocji.

1,5% do 20 000 zł przez 3 miesiące

1,5% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Co istotne: nowi klienci konta osobistego mogą przy okazji zdobyć aż 500 zł na start!

1,8% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 150 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 150 zł za założenie konta oraz 1,8% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,8% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.12.2020.

Ponad 1% w Inbanku (bez konta!)

A gdyby tak ulokować pieniądze na dłużej i pozbyć się „kłopotu” ciągłego skakania między promocjami? Taka opcja jest możliwa dzięki ofercie lokat estońskiego Inbanku, który działa w Polsce dzięki unijnym przepisom. Do zdobycia jest tam od 1% (dla lokaty rocznej) po nawet 1.5% (dla lokaty 5-letniej). Kwota maksymalna lokat to aż 400 000 zł. Ciekawa jest też lokata półroczna (czyli relatywnie krótka), która daje 0,8% w skali roku.

1% na Lokacie Mobilnej + 300 zł w Santander

1% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz w życiu. Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać aż 300 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

1% w Toyota Bank

Ciekawą ofertę dla swoich obecnych klientów ma Toyota Bank. Moto Lokata dostępna jest na okres 9 miesięcy i oferuje oprocentowanie 1% (1,5% dla posiadaczy kredytu samochodowego Toyota Bank na dzień założenia lokaty). Lokatę możemy założyć do 50 000 zł, a łącznie takich lokat: 5 sztuk.

0,8% w Santander Consumer Bank

Brak konieczności zakładania konta osobistego, możliwość wpłacania i wypłacania środków dowolną ilość razy, a do tego zakładanie konta przez przelew weryfikacyjny. Gdzie? W najnowszej ofercie Santander Consumer Banku. I choć oprocentowanie to „tylko” 0,8% (do 100 000 zł), to niestety – takie mamy czasy.

Pozostałe konta oszczędnościowe

A co oferują inne banki? Oprócz konta oszczędnościowego Getin Banku i Santander Consumer do zdobycia mamy ciągle 0,5% do 100 000 zł w Alior Banku oraz 0,5% do 50 000 zł w Bank Millennium.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dostałem sms-a. Kiedyś przelewałem wynagrodzenie autentycznie, ale już obrót dla zwolnienia z opłat załatwiali przyjaciele. Problemu nie było i teraz też nie powinno być.

  Waldemar Odpowiedz
  • Jak załapać się na tego smsa?:) Konto nie może być całkiem nieużywane, bo i tak trzeba zrobić jakiś wpływ i machnąć kartą, żeby uniknąć opłat więc czym kieruje się CA wysyłając zaproszenia do promocji z wynagrodzeniem? Preferowani są „starzy” klienci czy świeżynki?

   Ew@
  • Ja też dostałam, konto założone w promocji 2 lata temu, od czasu wypłaty premii jedyny ruch to obowiązkowa płatność kartą 1xmsc i jeden wpływ na 1000zł.

   asi
 • Mille daje urodzinową, 1%, 1 miesiąc do 10000 zł.

  qq Odpowiedz
  • Kiedyś Alior też miał urodzinową. Jest jeszcze czy już nie ma?

   hanka08
  • W kwietniu jeszcze była 😉 nie skorzystałem, ale chyba 1% na 2 miesiące. Nie pamiętam jaka była górna granica tej lokaty.

   MichałM
  • 1%/10kzł/65dni

   keram7m
  • mam pomysł , jak mieć lokate urodzinową. xyz

   prawdziwy-xyz
  • należy wziąć beczke mąki , wiadro wody ,co ja piszę ,to nie ten przepis . trza wziąć ze 15 zł lub troszku więcej zamiast 10 kilo i lecieć z samego rana do biedronki zanim nie rozbiorą po 10 kilo cukru lub ciut więcej jak będzie promocja po 1,5 zł zamiast 2,5 zł i cieszyć się z zysku jak na lokacie urodzinowej i przez 65 dni można jeść pączki wedle przepisu z samego początku jaki mi podała prababcia . przydatne też mogą być takie jak moje liczydła drewniane aby sprawdzić wysokość zysku z takiej lokaty. dziękuję za uwagę . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Aha, przy założeniu, że zysk = brzuch to się może sprawdzać, wtedy można obserwować przyrost brzucha, znaczy, zysku.

   Don Quijote de la Mancha
  • No dobra, głupi komentarz, to teraz coś bardziej sensownego.

   Bywają czasy, gdy trzeba szukać sposobów tezauryzacji; teraz i tak nie jest chyba tak źle, jak za PRL. Wtedy właśnie cukier był świetną lokatą przechowującą kapitał, gdyż — w przeciwieństwie właśnie do mąki — można go długo przechowywać, robactwo się nie zalęgnie, a do tego w razie potrzeby zawsze znajdzie się chętny na bimber (cukier to półprodukt, jakby ktoś nie wiedział).
   Teraz mówi się głównie o nieruchomościach, które mają zabezpieczać przed inflacją i niskim oprocentowaniem bankowych depozytów; ale za PRL różne dziwne sposoby tezauryzacji stosowano, także dla stosunkowo niskich kwot. Wtedy cokolwiek trwałego, co w razie potrzeby można było w miarę łatwo sprzedać, było lepsze, niż krajowy pieniądz. I tak, jak teraz inwestycje w rynek nieruchomości nakręcają popyt, tak wtedy było np. z książkami. Pamiętacie, jakie wtedy bywały wielkie nakłady? A to niezupełnie dlatego, że wtedy wszyscy tak bardzo czytali. Po prostu, jeśli ktoś miał dostęp, to bardziej, niż trzymać gotówkę, opłacało mu się w tapczanie (obok cukru) trzymać kilkanaście czy kilkadziesiąt egzemplarzy „Ulissesa”…

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie wiem jak teraz takie wydania Ulissesa chodzą, ale wiem, że np. Tolkien niektóre wydania np. tzw Zielona Seria chodzą po kilkaset złotych :)

   Bolo
 • Mam jeszcze jeden pomysł , zamiast zakładać z 10 lokat urodzinowych po 10 k i się trudzić to ich równowartość można zyskać w bardzo łatwy sposób. Wystarczy skorzystać z kodu na ubezpieczenie i zaoszczędzić 120 zł . Mój mail jest w temacie o oc bluebonus , można pisać śmiało . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Różnica jest taka, ze lokata jest BEZKOSZTOWA a twoje naganianie na ubezpieczenie jest kosztem. Jeżeli ktoś nie ma w planie ubezpieczenia to zyskuje ZERO ZŁOTYCH.

   Ego
 • Jakiś czas temu poruszany był temat zamiany obligacji 3-miesięcznych na 4-letnie aby zyskać na dyskoncie przy zamianie, a następnie zlecić przedterminowy wykup 4-letnich. Czy Ktoś może pochwalić się czy to naprawdę działa? Na moje wyliczenia, pomijając okres kiedy pieniądze w praktyce nie pracują – tj od momentu zlecenia przedterminowego wykupu do wypłaty środków – wychodzi na to, że tym sposobem można podwoić zysk na obligacjach 3-miesięcznych stosując ten trik: (100 PLN * 0,5% * 3/12 * 0,81) ≈ (100 PLN – 99,9 PLN)

  Robi Odpowiedz
  • Jeśli wierzyć wyliczeniom ekranu przed zatwierdzeniem transakcji to tak to działa :) większość i tak pozostawi 4letnie, bo nawet zrywane później dają większy zysk przy obecnej stopie inflacji, dlatego zarządzam ciszę, pieniądze lubią spokój :)

   Dzikus
  • Jeśli chodzi o okres oczekiwania na wypłatę środków przy przedterminowym wykupie to chyba odsetki są naliczane również za ten okres- na próbę kupiłem kilka obligacji i zerwałem po tygodniu. W dniu złożenia dyspozycji miałem 20gr odsetek naliczonych a w dniu zlecenia wypłaty już 50gr. Potwierdza to też informacja ze strony internetowej: „odsetki naliczane są do piątego dnia roboczego po dniu złożenia dyspozycji”.

   Dobcio
  • Zgadza się

   Pietrucha
  • @Dobcio a mnie ostatnio mówili na infolinii, że obligacje można zerwać najwcześniej 2tyg po założeniu… Widzę, że jednak nie ma tego limitu skoro Tobie się udało po tygodniu?

   Paweł
  • Bo razem to są 2 tygodnie: po 7 dniach kalendarzowych na złożenie dyspozycji i po kolejnych 5 dniach roboczych następuje wypłata. Tak trudno przeczytać list emisyjny?

   keram7m
  • @keram7m tak trudno wykazać się większą kulturą osobistą i nie robić złośliwych docinków? Jakby każdy czytał wszystkie regulaminy promocji od deski do deski to by nie było żadnych pytań na forum.

   Paweł
  • Potwierdzi ktoś poprawność działania rolowania obligacji 3M na 4-letnie i zerwanie po tygodniu? Tracimy tylko tygodniowe odsetki czy może dodatkowo liczą po cenie zamiany 99,9 zamiast 100zł?

   KOBRA
 • Czy odsetki na obligacjach naliczane są codziennie czy co kilka dni? Orientuje sie ktoś?Jak to wygląda w praktyce.

  Clio Odpowiedz
  • Dla 3-miesięcznych są podawane skumulowane odsetki za 3 m-ce – obecnie 0,13 zł, a dla wszystkich innych są dla każdej emisji tabele odsetkowe, gdzie jest podana wartość odsetek codziennie, ale nie zawsze ona przyrasta. Notabene nie do końca wiem, jak są liczone te odsetki, bo jak sobie liczę w/g dni stan mojego rachunku rejestrowego to z reguły nie zgadza mi się. Tzn. tabele odsetkowe nie zgadzają się z wyliczeniami „z kalkulatora”.

   Bolo
  • Zakupiłem w ubiegłą środę 1 obligację 4 letnią oraz w czwartek 1050 obligacji 4 letnich i w piątek rano doliczyli mi odpowiednio 1 gr (dla 100 zł) oraz w sobotę rano rano odsetki kwocie 10,50 zł (dla 105k). To jakby za dużo. Dzisiaj dopiero kolejny 1 grosz (dla 100,01 zł) za jakby piątek, sobotę i niedzielę a dla tej większej kwoty na razie nic. Idzie to w cały świat. Tak pytam bo mam nadzieje, że w tym pierwszym roku mam te 1,3% :)

   Clio
  • Właśnie ja nie wiem, jak to jest z tym zaokrąglaniem; nigdy nie zrywałem, a w praktyce na koniec i tak zawsze odsetki brutto są idealnie dokładne, bo końcówka oprocentowania to X,X0% albo X,X5%, co daje dokładność 5 gr od jednej sztuki.

   Ale jak byłoby przy przedwczesnym wykupie?

   Np. kupione 1 maja 2020 r. COI0524 mają w drugim okresie odsetkowym (od 1 maja 2021 r.) oprocentowanie 3,95% i wg Tabeli odsetkowej po 30 dniach (31 maja) odsetki wynoszą 0,32 zł. Czy jeśli ktoś zerwie 100 takich obligacji, to dostanie wg Tabeli 100 × 0,32 = 32 zł brutto, czy 3,95% w skali roku od 10 kzł, czyli 395 ÷ 365 × 30 = 32,47 zł?

   Don Quijote de la Mancha
 • Myślałem nad tym, czy się bawić w smarty i zakładać x dodatkowych kont, wprowadzając tym samym zamieszanie w posiadanych rachunkach, ale jednak nie chce mi się.

  pytanie Odpowiedz
 • PEKAO zmiany od 1 września 2021 m.in: „zmieniamy opłaty za miesięczną obsługę standardowych kart płatniczych wydawanych do kont, o które nie zawieramy już nowych umów, i warunek obniżający tę opłatę – min. 4 transakcje bezgotówkowe wykonane daną standardową kartą płatniczą debetową wydaną do konta”

  adaś Odpowiedz
  • Trzeba w końcu zaorać Ideę.

   abc
  • Kolejnym krokiem będzie pewnie opłata za konto, zwolnienie z niej pod warunkiem posiadania karty a karty nowej nie będzie można już założyć ;) Swoją drogą nieco polepszyli ofertę na start w Pekao: za przeniesienie konta z idei do 3 lat bezplatnosci, można korzystać z konta premium, ale dla Nas to żaden bonus ;) wg mnie czekają, aż cześć klientów przejdzie sama, cześć na której idea nigdy nie zarabiała zachęca do odejścia :) i w ten sposób klientów indywidualnych nie będą musieli migrować i brak integracji systemowych, minimalizacja kosztów

   Dzikus
  • Wprowadzili też ujemne oprocentowanie kont walutowych:

   Za dany miesiąc opłata za prowadzenie rachunku płatniczego Konto Walutowe jest pobierana na rachunkach prowadzonych w walutach, dla których […] obowiązywały ujemne stopy depozytowe określone przez poniższe Banki Centralne:
   a) dla USD – Bank Centralny USA (FED)
   b) dla GBP – Bank Centralny Anglii (BoE)
   c) dla EUR – Europejski Bank Centralny (EBC)
   d) dla CHF – Bank Centralny Szwajcarii (SNB)

   opłata uzależniona od średniomiesięcznego salda rachunku w miesiącu poprzednim:
   0 j.w. jeżeli saldo od 0,00 do 19.999,99 j.w.
   15 j.w. jeżeli saldo od 20.000,00 do 49.999,99 j.w.
   30 j.w. jeżeli saldo od 50.000,00 do 99.999,99 j.w.
   100 j.w. jeżeli saldo od 100 000,00 do 499.999,99 j.w.
   200 j.w. jeżeli saldo od 500.000,00 j.w.

   Opłaty można uniknąć wysyłając lub otrzymując na dane konto przelew wewnętrzny (sic!) na 1 k/mc.
   Taka opłata przy np. 20 k€ oznacza oprocentowanie na poziomie − 0,9%, a przy 30 k€ − 0,6%.

   Don Quijote de la Mancha
 • Millennium dziś propozycja przy przelewie na lokatę 3M | 0,5 % | 50k. Nic szczególnego, poza zdziwieniem, że Mille w ogóle daje teraz lokaty zatrzymaniowe.

  Be@ Odpowiedz
  • Ja akurat korzystam bo jednak lepsze to niż krótkie obligacje.

   Barti
  • W Millennium lokata na zatrzymanie 0.5% na trzy miesiące , obligacje skarbowe 0,5% na trzy miesiące bez limitu wpłacanych kwot

   Pietrucha
  • W dodatku po 3m przedluzajac obligacje mozna podbic realnie do 0.9%.

   keton
  • ale w przypadku zerwania kasę mam od razu na koncie a nie po kilku dniach roboczych.

   Barti
  • „W dodatku po 3m przedluzajac obligacje mozna podbic realnie do 0.9%.”

   Jak to zrobic? Nie znam sie na obligacjach. Mam tylko kilkulatki indexowane inflacja, kupilone ponad rok temu

   Ewa2039
 • Do końca miesiąca mogę założyć w Aliorze lokatę urodzinową na 0,5% do 10k na 65 dni. zastanawiam się czy jest w ogóle sens zamrażać 10k na ten czas dla 14,5zł zysku netto. Ale w sumie na nic lepszego nie ma co liczyć

  dariusz2 Odpowiedz
  • Kiepska ta lokata urodzinowe Aliora skoro… w Mille masz lokatę mobilną 0,5% na 3 m-ce (do 10 tys).

   Ego
  • W Alior lepiej trzymać na korzyści 1 % te 10 k a że to KO to w razie W jedna wypłata jest gratis
   W mille na urodzinowej dają 1 % 10 k na 30 dni szału nie ma ale ….
   Megaoszczędnośiowe w Alior bez promocji na nowe środki?

   zenek64
  • Urodzinowa w Aliorze jest na 1% do 10 tys., natomiast promocja na KMO nie została przedłużona. Powinni teraz zmienić nazwę tego konta na Mikrooszczędnościowe albo na Nibyoszczędnościowe ;)

   g.romek
  • Zgadza się, zarówno w Millennium, jak i w Aliorze – lokaty urodzinowe są na 1% do 10 000zl. Różnią się tylko długością (w Aliorze jest dłuższa i nie trzeba się bawić i kombinować z jakąś wirtualną rzeczywistością).

   Be@
 • Przy przelewie 20k z Getin do Aliora propozycja lokaty na 0,35%

  denek Odpowiedz
 • Dziś dzwonili do mnie z Santander Consumer Bank. Pytali jakie oprocentowanie byłoby dla mnie zadowalające. Planują nową promocję od 1 lipca.

  wojak Odpowiedz
 • W ofercie Neobanku pojawiła się możliwość założenia lokaty na kwotę do 400 tys., z oprocentowaniem 0,9% – co chyba jest ciekawą jak na dzisiejsze czasy propozycją:)
  Ale żeby nie było aż tak cudownie… oferta jest skierowana jedynie dla nowych klientów:(
  Może jednak komuś uda się skorzystać;)

  Michał Odpowiedz
 • Dziś przy przelewie z getinu >80k 0,5% od 10k na 2 lub 3 m

  qqq Odpowiedz
 • Jakie oprocentowanie pokazuje wam w Toyota Banku na koncie oszczędnościowym? Ja mam 0,38%, a powinno być 0,80%, od tego mniejszego też naliczyli mi odsetki…

  Akashi71 Odpowiedz
  • Są przedziały kwotowe przecież. Oprocentowanie jest „wypadkową” tych przedziałów.

   Ja123
  • 50 k i więcej to przedział 0,80%. Jeżeli dobrze rozumiem to mniejsze kwoty są oprocentowane mniej? Nie działa to zgodnie z zasadą „spełniłeś warunek kwoty 50 k, więc cała kwota jest tak oprocentowana?”

   Akashi71
  • Niestety nie, każdy przedział jest oprocentowany osobno a cała kwota np. 50 tys jest oprocentowana „proporcjonalnie”, a więc np. pierwsze 5 tys ma procent 0,5%, powyżej 5 tys do 10 tys – inny procent, itp. Procent jest „wypadkowy” dlatego masz teraz, co masz…Najbardziej się opłaca trzymać dużą kasę pod sam limit progu na 0,8% wtedy to oprocentowanie będzie najwyższe (ale nadal nie 0,8%)

   Ja123
  • Nie powiem, żebyś mnie ucieszył… Widocznie czegoś nie ogarnąłem.

   Akashi71
  • Na stronie KO w banku pod tabelką:
   Oprocentowanie obowiązuje od 05.09.2020 r. Odsetki naliczane oddzielnie według oprocentowania dla kwot w danym przedziale.

   Ja123
 • dzien dobry.
  a to cwaniaki , faktycznie strona internetowa banku z oprocentowaniem wprowadza w błąd ,że 0,8 % powyżej 50 , dobrze wiedzieć o takim mechanizmie naliczania.
  Jest lokata 1% na 9 miesiecy ,czy tu też jakieś haczyki mają ?

  miron Odpowiedz
 • Dzisiaj (tj. 02/06) przy przelewie z mille do santander wyskoczyła oferta lokaty specjalnej 0,5% na 3 miesiące do kwoty 50.000 zł

  saroyan Odpowiedz
 • Dzisiaj rano: przelew z Getin Banku do Santander, kwota 11k. Propozycja 0,4% na 2 lub 3 m-ce.

  Waldemar Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy