Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – maj 2021

Przed nami kolejny miesiąc – a to na blogu oznacza nic innego, jak zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy gdzie ulokować nasze środki, aby choć trochę ochronić je przed inflacją w maju 2021.

Ponad 3% (!) na nietypowych warunkach

Podobnie jak przed miesiącem aktualne zestawienia rozpoczyna oferta nietypowa, ale zdecydowanie najkorzystniejsza. Jest jednak jeden warunek: konieczne jest posiadanie aż 400 000 zł. Mowa o ofercie powitalnej konta CitiGold, w ramach której uzyskamy 2500 zł premii za ulokowanie właśnie 400 000 zł, co jest odpowiednikiem lokaty 3,08% brutto. Jej szczegóły znajdziecie w tym artykule. Zachęcam do zapoznania się, bo to oferta, którą ciężko przebić.

2% do 10 000 zł przez rok + 0,5% do 200 000 zł + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w ofercie Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe oraz konto osobiste, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 1500 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to aż przez rok!

Niska kwota maksymalna? To nie problem. Na tym samym koncie oszczędnościowym obowiązuje również druga promocja, w ramach której wszystkie nowe środki zarabiają 0,5% do 200 000 zł, a następnie 0,3% dla zakresu 200 000 – 400 000 zł.

Do tego ciągle możemy skorzystać z oferty na start, zgarnąć 50 zł za założenie konta z polecenia oraz dodatkowe 50 zł w promocji.

1,5% do 20 000 zł przez 3 miesiące

1,5% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Co istotne: nowi klienci konta osobistego mogą przy okazji zdobyć aż 500 zł na start!

1,8% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 150 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 150 zł za założenie konta oraz 1,8% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,8% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.12.2020.

Ponad 1% w Inbanku (bez konta!)

A gdyby tak ulokować pieniądze na dłużej i pozbyć się „kłopotu” ciągłego skakania między promocjami? Taka opcja jest możliwa dzięki ofercie lokat estońskiego Inbanku, który działa w Polsce dzięki unijnym przepisom. Do zdobycia jest tam od 1% (dla lokaty rocznej) po nawet 1.5% (dla lokaty 5-letniej). Kwota maksymalna lokat to aż 400 000 zł. Ciekawa jest też lokata półroczna (czyli relatywnie krótka), która daje 0,8% w skali roku.

1% na Lokacie Mobilnej + 300 zł w Santander

1% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz w życiu. Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać aż 300 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

1% w Toyota Bank

Ciekawą ofertę dla swoich obecnych klientów ma Toyota Bank. Moto Lokata dostępna jest na okres 9 miesięcy i oferuje oprocentowanie 1% (1,5% dla posiadaczy kredytu samochodowego Toyota Bank na dzień założenia lokaty). Lokatę możemy założyć do 50 000 zł, a łącznie takich lokat: 5 sztuk.

0,8% w Santander Consumer Bank

Brak konieczności zakładania konta osobistego, możliwość wpłacania i wypłacania środków dowolną ilość razy, a do tego zakładanie konta przez przelew weryfikacyjny. Gdzie? W najnowszej ofercie Santander Consumer Banku. I choć oprocentowanie to „tylko” 0,8% (do 100 000 zł), to niestety – takie mamy czasy.

Pozostałe konta oszczędnościowe

A co oferują inne banki? Oprócz konta oszczędnościowego Getin Banku i Santander Consumer do zdobycia mamy ciągle 0,5% do 100 000 zł w Alior Banku oraz 0,5% do 50 000 zł w Bank Millennium.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Warto wspomnieć o 3 miesięcznej lokacie z oprocentowaniem 0,75% do 50 tys. w Toyota Banku. Lokatę taką można mieć tylko 1-dną, a założymy ją tylko w bankowości telefonicznej. Proces zakładania nie jest specjalnie skomplikowany, ale wcześniej trzeba przygotować telekod i numer rachunku na którym są pieniądze na lokatę.

  Waldemar Odpowiedz
 • @Arek88
  Takich lokat w wys. do 50 000 na 9 m-cy z oprocentowaniem 1% możesz założyć 5 sztuk/ słownie: pięć/. Czy warto? To każdy decyduje za siebie.

  Waldemar Odpowiedz
 • Jak obstawiacie nową promocję na EKO w Getinie od 9 maja? Bez zmian?

  Greggg Odpowiedz
  • i jaki może być dzień badania salda?
   W ogóle to mam pytanie czy można dzień wolny 3.05 wykorzystać do zlecenia przelewu z Getinu i resztę przelać 4.05? Chodzi o to, że Getin ma limity wypłat… Pytanie czy liczy się data zlecenia przelewu, czy zrealizowania tego przelewu? Ktoś przerabiał taki scenariusz?

   abc
  • Co to znaczy „Getin ma limity wypłat” ??? bo nie rozumiem. Ja trzymam środki do 4 maja, bo jeszcze mam oprocentowane 0,9%. A potem…? cóż 0,5% ma też Mille i Alior (oraz obligacje 3M), więc to już bez różnicy. Choć oczywiście mogłabym teoretycznie się załapać na nową edycję. Ale dzień badania jest różny, ostatnio waha się między 3 a 20 dni – więc nie będę ryzykować, tym bardziej, że oprocentowanie i odsetki są żenująco niskie.

   Dodam, że saldo na dzień badania określane jest tylko z produktów depozytowych. „Czyszczenie konta” to przelew wewnętrzny na ROR – a ten jest tylko 1 w miesiącu bezpłatny. Inaczej też niż w Mille – promocje konta oszcz. nie nakładają się.

   Be@
  • Czyli żeby załapać się na nową promocję EKO nie trzeba wylewać wszystkich środków poza bank, tylko wystarczy przelew wewnętrzny na ROR i wtedy saldo początkowe będzie 0? To pewne? Zakładam, że dzień badania może być we wtorek lub środę…

   abc
  • @abc Wcześniej kasę z EKO trzeba było wylać z banku, nie wystarczył przelew wewnętrzny na ROR. A jak jest teraz – najlepiej znaleźć regulamin obecnej edycji promocji na stronie Getinu i na pewno będzie tam wyjaśnione co bank rozumie pod pojęciem „nowe środki”.

   Jarosław
  • Info od konsultanta na infolinii: nowe środki to tylko te na depozytach, czyli lokaty i konta oszczędnościowe. Środki na ROR nie są traktowane jako nowe środki.

   wojak
 • Czy na konto w Santander Consumer można wpłacać z innego rachunku niż ten powiązany?

  Fazi Odpowiedz
 • A jak wygląda kwestia środków w Santander Consumer Bank. Wczoraj otworzyłem konto. Obecna promocja na 0.8 % trwa do 05.05. Czy wpłacić na konto we wtorek i wycofać w środę, żeby łapać się na nową promocję która będzie w czwartek? I pytanie czy można wpłatę dokonać z innego niż powiązanego konta.

  Łukasz Odpowiedz
  • Narazie nie wiemy czy będzie nowa promocja i na jakich warunkach

   dariusz2
  • A po co chcesz wpłacać we wtorek kasę? Przecież następnego dnia 5.05 promocja się kończy. Nie możesz poczekać na nową promocję z czystym kontem?

   Ja123
  • Bez sensu, że otworzyłeś w ogóle konto na te 5 dni, które akurat mogą okazać się dniami badania salda lub może nie być nowej edycji…

   abc
  • Ja czekam do 5.05. Otworzę, jak nie zmienia oprocentowania. Jeśli zmienią, to wolę sobie kupić obligacje 3-muesieczne i zrolować je w 4-letnie. To wyjdzie ok ok 0,9% na te 3miesiace.

   jaceny
  • A to nie lepiej od razu kupić 4 latki? Wtedy te pierwsze 3 miesiące nie są na 0,9% tylko od razu wyżej?

   JJ2010
  • Gdy kupię obligacje na 3 miesiące, to będę miał pieniądze pod reką, a że będę je kupował co miesiąc, to w razie potrzeby, będę miał je pod ręka co miesiąc. Wtedy będę mógł nie rollować ich w 4letnie, albo rollować i od razu zerwać (chyba tak można), bo wtedy zarabiam 0,9%.

   jaceny
  • Jestes pewny, ze przy zerwaniu 4-latek nie potraca ci 70gr/100zl?

   keton
  • „Opłata jest pobierana w następujący sposób:

   w pierwszym okresie odsetkowym opłata jest pobierana w pełnej wysokości (gdy wartość narosłych odsetek jest większa od wartości opłaty) lub do wysokości narosłych odsetek (gdy wartość narosłych odsetek jest mniejsza od wartości opłaty),” Zastanawiam sie tylko, czy nie pomniejszają też o dyskonto 10gr za zrolowanie? Źródło: https://www.obligacjeskarbowe.pl/oferta-obligacji/obligacje-4-letnie-coi/coi0525/ zakładka – wcześniejsze zakończenie oszczędzania.

   jaceny
  • No i po promocji w Santander Consumer. Miałam nadzieję, ze będzie jak ongiś w Millenium, ale niestety, nędzne 0,3% za sumę powyżej 200 000.

   tatiana.larina
 • Cześć, czy ktoś wie czy 3-miesięczne obligacje można zrolować na 12letnie rodzinne?

  Brzydok Odpowiedz
  • Rodzinnych nie można rolować z bonusem 10gr., wszystkie inne tak, dodatkowo cena promocyjna nie dotyczy 3-miesięcznych.

   Brzydok
 • Jeżeli mam konto w Santander Banku i otworzę rachunek w Santander Consumer to czy przelewy z jednego banku do drugiego realizowane są w czasie rzeczywistym 24/7 ?

  Bogusia Odpowiedz
 • Czy zdarzyło się komuś z Was, aby zablokowano Wam konto na DiPocket? Słyszałem o blokowaniu R, ale o DiP nie. Wczoraj członkowi rodziny zablokowano, napisał do nich z aplikacji, ale na razie wpłacone środki nie można wypłacić, a odpowiedzi brak. Mieliście może jakiś kontakt z ich supportem, bo to chyba z Litwy obsługują?

  Gruby Rychu Odpowiedz
  • wiele czasu temu wypowiedzieli mi umowę – podobno nie można wlewać z karty i wylewać

   karampuk
  • Nie miałeś problemu z odzyskaniem wpłaconych środków?

   Gruby Rychu
  • akurat nie miałem tam nic w tym momencie

   karampuk
  • a komunikacja z nimi była po polsku?

   Gruby Rychu
  • tak napisali do mnie na maila

   karampuk
  • Jeśli dział zgodności – to przysyłają maila, co chcą.
   Ale może zdarzyć się i tak, że maila nie przyślą.

   Można do nich też dzwonić ( infolinia działa w miarę sprawnie ) – aby przekazali do działu zgodności, iż mail nie doszedł.

   Bogdan
 • są jakieś info kiedy Getin będzie badał saldo?

  villemo09 Odpowiedz
 • Gdyby kogoś interesowała oferta Getina przy wycofywaniu większych środków- dają 0,35% na lokacie 2 lub 3 miesięcznej lub na KO na 3 miesiące do 400tys. W oddziale jest możliwość otrzymania na lokacie 0,4%

  Dobcio Odpowiedz
  • Też mi proponowali 0,35%, ale ciągle jest możliwość uzyskania 0,5% oraz poczekać i zobaczyć co być może jutro zaproponuje SCB.

   abc
  • chyba SCB jednak nic nie zaproponuje, bo już zniknął ze strony regulamin :(

   abc
 • Warto teraz odpalić promocję na EKO w Getinie na 0,5% czy poczekać na nową ofertę? Może będzie lepszy %?

  denek Odpowiedz
  • odpalaj w niedzielę, lepiej nie będzie, w najlepszym wypadku tak samo lub gorzej…

   abc
 • A nie lepiej wrzucić do Toyota Banku na Moto Lokatę na 1% i spokój na 9 miesięcy. Wczoraj właśnie założyłem kolejną…

  diego Odpowiedz
  • moim zdaniem zbyt długi okres czasu, kto wie może pojawi się jakiś złoty strzał :)

   abc
 • @diego
  Tak, masz rację ale 9 miechów to za długo.

  Waldemar Odpowiedz
 • @Waldemar
  Moim zdaniem niewiele się zmieni przez najbliższy czas. Teraz na rynku pozostały już tylko oferty na 0,5% i do tego na nowe środki. Jedynie może jutro SCB odpali kolejną promocję, ale i tak będzie to max. na około 3 miesiące. Każdy robi jak uważa, mi się już znudziło przewalanie kasy na tych marnych procentach i zaparkowałam w Toyota.

  diego Odpowiedz
  • Zwłaszcza, że zginęło z Toyoty KO na max. 0,8% dla dużych kwot

   Ja123
  • Zginęło? Na stronie nadal jest.

   Akashi71
  • A u mnie po kliknięciu Oszczędności – Konto oszczędnościowe wyświetlają się informacje o Moto Koncie

   Ja123
 • Również sprawdzałem i nadal dostępne KO, ale to raczej kwestia czasu, kiedy poleci procent również w Toyota B. Obecnie najlepsza oferta…

  diego Odpowiedz
 • Nigdy nie miałem konta w Toyota Bank. Ale na chwilę obecną już mi się nie chce otwierać tam rachunku. Daję wszystko co mam na 0,5% do Getina

  dariusz2 Odpowiedz
 • Przy inflacji powyżej celu, może że zdarzyć że RPP podniesie stopy procentowe. Cel to miedzy 1,5, a 3,5%, a aktualna inflacja to 4,2%. Czuję pismo nosem w najbliższym czasie. Nie wiem czy warto wkładać kasę na dłużej w lokaty. To jest moje prywatne zdanie.

  jaceny Odpowiedz
  • Ale nawet jeśli stopy procentowe zostaną podniesione to nie oznacza natychmiastowego ruchu w górę na lokatach i KO. Trzeba będzie i tak poczekać kilka miesięcy na jakieś zmiany

   denek
  • Dokładnie tak, najpierw pójdą w górę kredyty. Przerabiane naście lat temu

   Na razie raczej to nam nie grozi, jeszcze co najmniej z rok nie będzie ruchu na stopach %

   Czero
  • ja też zgadzam się z opinią, że przy podwyżce stóp oprocentowanie kredytów wystrzeli mometalnie w górę, a lokat będzie tłamszone na maxa…

   abc
  • Chłopie, Glapiński powiedział już, że inflacja to głownie ceny paliw i inne warunki niezależne od NBP, więc nie ma szans na podniesienie stóp procentowych w najbliższych 6 miesiącach.

   Dario
  • Glapcio zapomniał ludziom powiedzieć, że ceny paliw wynikają z siły złotówki, a tymczasem euro po 4,6… ale może ze 20% ludzi to rozumie

   Romek
 • Biorę udział w 2 edycji na nowe środki na EKO, promocje mam do 13.05, czy mogę dziś środki wycofać z EKO na ROR, zrezygnować z edycji 2 przez wiadomość do banku i czy wtedy zdążę przelać środki na EKO do 09.05 by załapać się na edycję 7 promocji?

  villemo09 Odpowiedz
  • 7 edycja miała badanie salda na 14.04. Jak wtedy miałeś kasę na EKO to to nie będą nowe środki.

   Łuki
  • nie spotkałem się z sytuacją, aby w Getinie ktoś rezygnował z promocji, jak kończy się w trakcie, to jest się wykluczonym.

   abc
  • Też ta myślę. Można zrezygnować, ale po to by wskoczyć w 8 edycję.

   Łuki
  • Nie ma możliwości żeby zrezygnować z promocji w GB. Bierzesz w niej udział do końca.

   Jarry
 • To normalne, że na KMO Aliora pokazuje mi 0,1%, przedwczoraj jeszcze pokazywało mi 0,5% (powinienem mieć do połowy czerwca), czy coś się zmieniło, czy tak standardowo pokazuje, do czasu wpływu 2000zł?
  I czy później za cały miesiąc liczą te 0,5%?

  keram7m Odpowiedz
  • Pokazuje 0,1 % do czasu wpływu 2000 zł.

   g.romek
  • Uspokoiłeś mnie, bo dodatkowo zaniepokoiło mnie, że nie ma KMO tutaj w rankingu KO.

   keram7m
  • Wydaje misie , że za cały miesiąc czy tam określoną liczbę dni przez jaki miałeś pieniążki. Co ja piszę nie wydaje misie jak większości analityków tylko jestem pewien , że za cały okres będzie
   0,5% aby tylko ten wpływ był w tym miesiącu . Miałem tak i naliczyli za cały okres prawidłowo i pamiętam do dziś , bo było tyle odsetek , że ledwo mieściły się na rachunku i z wrażenia musiałem łapać pion . Nie ma za co , dziekuje za uwagę i w zamian oczekuję w przyszłości odpowiedzi na moje pytania. xyz

   prawdziwy-xyz
  • A na co te misie wydajesz? :)

   Łuki
 • Piękne czasy nastały , za odsetki od współczesnych kont i lokat nie kupi się roweru ale za to można kupić zabytkowy samochód . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Nie ma co się ekscytowac tymi odsetkami , bo milionerem byłem już dawno temu , nie polecam , bo co to za przyjemność nosić całe dwa miliony w kieszeni na codzień . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Mam pytanie trochę z innej beczki, a mianowicie o oprocentowanie Obligacji Skarbowych indeksowanych inflacją. Np. COI0424 po pierwszym roku miały być oprocentowane 1,25 pp + inflacja z roku poprzedniego. Czyli obecnie powinno to być 1,25 + 3,4 = 4,65 pp a wg. tej tabeli są oprocentowane 3,65% https://www.obligacjeskarbowe.pl/media_files/db1310ac-59bd-4b0a-808d-bae4762c13cc.pdf

  Moni_ka Odpowiedz
 • Do 9.05 można przystąpić w Getinie do promocji na nowe środki na EKO (0,5% do 200k na 3 m-ce). Myślicie że warto uruchamiać promocję czy na to co zaoferują po 9 maja (chyba nie ma co liczyć na coś lepszego?)

  Shaggy Odpowiedz
  • hmmm…dziś już powinny być jakieś przecieki… @Michał Admin czy ktoś?

   abc
  • Powaznie rzucacie sie na te padline 0.5% jak szczerbaty na suchary? :)

   keton
  • Trudno to nazwać rzucaniem się z entuzjazmem na coś tak lichego, ale do czasu zagospodarowania środków na coś lepszego trzeba je gdzieś przetrzymać.

   Shaggy
  • Getin ma problemy z kasa, dajac im zastrzyk gotowki na takich smieszych warunkach nigdy nie zaproponuja nic lepszego. Juz wyczaili, ze bezkarnie moga obnizac oprocentowanie.
   Przy 0.5% to juz chyba faktycznie wolalbym wrzucic kase na obligacje 3m jak ktos tutaj proponowal. Na szczescie nie mam juz wiekszej gotowki, a na biezace potrzeby wystarcza mi 2x Alior 1% + 10x ING 1.6%.

   keton
  • Mi się skończyło oprocentowanie w Santander Consumer Bank więc szukam czegoś alternatywnego. Piszesz o Aliorze 1% – to jest Konto Oszczędnościowe (jestem obecnie w Aliorze ale jako klient dawnego T-Mobile, ne wiem czy taka oferta jak Twoja jest dla mnie dostępna). ING to także konta oszczędnościowe? Coś gdzieś w komentarzach tutaj na forum przewijało muszę poszperać i doczytać o zasadach.

   Shaggy
 • @Shaggy
  W Alior musisz założyć Konto Jakże Osobiste / 1500 wpływa i jest bezpłatne/, wyrobić do niego kartę debetową/ 300 zł wydatki i jest bezpłatna/, założyć KO i wybrać korzyść- podniesienie oprocentowania do 1%. Jako, że wydasz kartą debetową 300 zł to warunek spełniasz i masz podniesione oprocentowanie na KO do 1% do kwoty 10 tys.

  Waldemar Odpowiedz
  • @ Waldemar dzięki za opis. Chyba mi się to jednak nie opłaca, jako były klient T-Mobile posiadając Konto Premium mam zapewniony cashback w wysokości 5% za wydanie kartą min 500 zł.

   Shaggy
  • @Shaggy
   Zdaje się, że oprócz warunków wymienionych przez @Waldemar potrzeba jeszcze wyrazić zgodę marketingową dla korzyści z podniesionym oprocentowaniem.

   MichałM
  • @Shaggy Ja tez mam TMUB, w sumie to teraz w Aliorze mam ze 6 kont razem. Cashbacki z dawnego TMUB nadal wpadaja. Dodatkowo Aliorowski zwrot 1% za platnosci zblizeniowe.
   Jak juz masz tam konto to tylko zaloz KJC+to oszczednosciowe, wlacz korzysci i 2 warunki miesiecznie (przelew+ wydac 300zl) i masz sprawe ogarnieta. Ale to tylko na 10000zl.
   W ING to sa tzw. Savery do kazdego z max. 5 kont, ktore w tym banku mozna posiadac. Zapelnienie tych kont to rzezba okrutna, ale jak sie ma problem z gotowka, ktorej nie ma gdzie trzymac i nie bedzie sie ruszac przez jakis czas to sie chyba oplaca.

   keton
  • A ten zwrot za zblizeniowke 1% to przy czym jest?

   Konrad
 • @keton dzięki za wyczerpujące podsumowanie dotyczące tych ofert.

  Shaggy Odpowiedz
 • Ja cały czas wrzucam do Inbanku na 0,8%/6 mieś. Czyżby tylko ja??? A Wy tu o takich ochłapach dyskutujecie….

  jojo Odpowiedz
  • Ale wszystko co <1% to tez ochlap :)

   keton
  • https://imgur.com/dJkGhfx 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • Jak ktoś był przewidujący, to oszczędności już dawniej, ponad rok temu, „wrzucał” czy to na lokaty indeksowane Alior (obecnie 1,35%), czy to na obligacje indeksowane czteroletnie (obecnie 3,65–4,65%) lub dziesięcioletnie (obecnie 3,9–4,9%), czy choćby do Facto np. na stałoprocentową lokatę 3%. (Jako ciekawostkę podam, że ja jeszcze na ponad rok mam dziesięcioletni produkt systematycznego oszczędzania w Alior o stałych 6%, choć to akurat było dosyć ryzykowne, w 2012 r. nie sposób było przewidzieć sytuacji za tak długi czas.)

   Nie wiem, może jak ktoś teraz trzepie kaskę na respiratorach (czy co tam teraz, KPO?), to mu nawet ochłapy 0,8% pasują…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale 1.35% na 3 lata to dosc kiepska opcja, np. w porownaniu do obligacji. A te indeksowane trzeba bylo zakladac w czasach kiedy istnial jeszcze IB i mial calkiem dobre oprocentowanie. Z perspektywy czasu sam musze stwierdzic, ze rok temu moglem sobie odpuscic te swietne oferty na zakonczenie dzialalnosci i wejsc duzo wieksza kwota w obligacje jeszcze na starych zasadach. Lokaty w Facto tez mi sie skoncza niedlugo.

   keton
  • „Ale 1.35% na 3 lata to dosc kiepska opcja, np. w porownaniu do obligacji.”

   Nie zgadzam się, jedno nie wyklucza drugiego.
   Kiepska opcja to depozyty 0,5% czy 0,8%.

   Moim założeniem, gdy konstruowałem strukturę portfela, było zabezpieczenie wartości oszczędności na różne okoliczności, a nie uzyskanie skrajnie wysokiego zarobku (zarabiam w inny sposób); stąd np. udział kruszców czy twardych walut (co skądinąd na obecną chwilę sprawdziło się także w kategoriach wysokiego wzrostu wartości).

   Rozumiem, że chodzi Ci o obligacje indeksowane, bo stałoprocentowe są zdecydowanie gorsze (trzymiesięczne 0,5%, dwuletnie 1%), ale indeksowane CPI także nie są pewniakiem. Np. czteroletnie mają obecnie oprocentowanie w pierwszym roku tylko 1,3% (czyli gorsze od mojej odnowionej dziś lokaty), a w kolejnych trzech latach CPI + 0,75, czyli przy normalniejszej inflacji i stopach procentowych też może się ono okazać niższe, niż tych moich lokat WIBOR6M + 1,1. OK, przyznaję, te najbliższe lata pewnie normalne nie będą, ale pewności mieć nie można, a mój portfel ma mnie zabezpieczyć długookresowo.

   Oprocentowanie obligacji 10-letnich wygląda już znacznie lepiej, jednak przez tak długi okres istnieje też większe prawdopodobieństwo, że CPI spadnie do zera lub niżej i zostanie goła marża 1% (czyli gorzej, niż na moich lokatach indeksowanych).

   A przede wszystkim opłacalność obligacji długoterminowych może znacznie zmniejszyć opłata za przedwczesny wykup. Ja jednak zakładam utrzymanie ich do końca, dlatego od lat mniej więcej po tyle samo kasy ładowałem w depozyty bankowe, co w obligacje skarbowe, wychodząc z założenia, że jedno nie wyklucza drugiego (dopiero w kwietniu 2020 r. przeważyłem obligacje) — dzięki temu, gdyby się okazało, że potrzebuję pieniędzy, to zamiast płacić za zerwanie obligacji mógłbym zerwać lokatę (czy raczej nie przedłużać).

   „A te indeksowane trzeba bylo zakladac w czasach kiedy istnial jeszcze IB i mial calkiem dobre oprocentowanie.”

   Gdy 6 lat temu zakładałem tę, która dziś mi się odnowiła, to najlepszą w Idea Bank była Bestseller 2,7%, dopiero pod koniec maja pojawiły się NR1 2,85% i Bezkonkurencyjna 3,15%, z tej też skorzystałem, ale to tylko na 4 miesiące, w IB trzeba właśnie było polować na okazje i odnawiać i wymyślać, co robić w przerwach; a te trzyletnie indeksowane wystarczyło raz założyć i spokój do dzisiaj. WIBOR6M wynosił wtedy 1,76% (czyli oprocentowanie 2,86% strasznie od IB nie odbiegało) i aż do lutego 2020 r. utrzymywał się w zakresie 1,74–1,81%.

   Pewnie więcej bym zarobił, gdybym te środki trzymane na lokatach WOBOR-owych trzymał na rodzynkach z IB, trudno mi to teraz wyliczyć, ale nie byłaby to wielka różnica, a każdy kolejny miesiąc z oprocentowaniem rzędu 1,35%, gdy inni się cieszą, że 0,8% to nie „ochłap”, pokazuje, że wejście w lokaty indeksowane było dobrym wyborem.

   „Z perspektywy czasu sam musze stwierdzic, ze rok temu moglem sobie odpuscic te swietne oferty na zakonczenie dzialalnosci i wejsc duzo wieksza kwota w obligacje jeszcze na starych zasadach. Lokaty w Facto tez mi sie skoncza niedlugo.”

   A to mi przypomina, że wtedy tu porównywaliśmy, czy lepiej wchodzić w długoterminowe Facto, czy COI… https://livesmarter.pl/najlepsze-lokaty-kwiecien-2020/comment-page-2/#comment-297086

   Don Quijote de la Mancha
 • Z tego co słyszałem to mając w aliorze tylko konto premium, dla włączenia korzyści 1% za płatności mobilne wystarczy samo otwarcie KJO bez karty. Wystarczy wpływ 1500zl. Nie trzeba dodatkowo wydawać 300zl a korzysta się z blika dla 1%.

  Paweł Odpowiedz
  • wystarczy posiadać zwykłe konto KJO aby korzystać z 1% cashbacku; a to czy wpływa 1500 miesięcznie lub czy posiadasz kartę i nią wydajesz 300 to zupełnie inna sprawa

   adaś
  • @Paweł
   „korzysta się z blika dla 1%”
   — ale to chyba musi chyba być blik stacjonarny (czyli robienie z siebie wariata przy kasie)?
   „Nie trzeba dodatkowo wydawać 300zl”
   — dodatkowo? To przecież zwrot 1%, czyli by otrzymać 3 zł trzeba wydać 300 zł, a by otrzymać 20 zł trzeba wydać 2000 zł?

   @adaś
   „aby korzystać z 1% cashbacku […] czy posiadasz kartę i nią wydajesz 300 to zupełnie inna sprawa”
   — ale jak korzystać z cashbacku nie wydając pieniędzy; tu chyba tylko stacjonarny Blik wchodzi w grę, Alior chyba nawet nie ma karty wirtualnej (jak np. „w telefonie” ING), a Blik internetowy moneybacku nie daje?

   Pewnie czegoś nie wiem; czy chodzi o coś w stylu kupna materiałów budowlanych i zwrócenia ich? (Dla 20 zł? Hmm…)
   A może jednak Blik internetowy też daje zwrot? (To sam bym dla 20 zł poklikał…)

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don – tylko stacjonarne sklepy daja zwroty w Aliorze. Dlatego place w sklepach telefonem. Wiem, ze niektorzy maja ogarniety patent na blik stacjonarny, ale sam tego nie zglebialem. Poza tym korzystajac z innej karty Aliora mozna uzyskac nawet 40zl/m w PS/BCh. Ale bez sztuczek to ciezko wykonac. Kolega @aaaa moze cos wiecej napisze. Albo i nie jesli ma to spalic metode.

   keton
  • Mi się w te punkty nie chce bawić, jak dawali za samo zarejestrowanie karty to brałem i wymieniłem na książki z empiku; ale jak trzeba cokolwiek robić, to odpuszczam, najwyżej czasem tu z rozbawieniem czytam o różnych przygodach, reklamacjach, polowaniach na bony… A sprzedaż tych bonów to jeszcze więcej zachodu, no i pewnie się wtedy z 40 zł robi 30 albo i 20…

   Don Quijote de la Mancha
  • no i jeszcze te płacze, że bon nie przyszedł w przeciągu 30 sekund i w związku z tym należałoby donieść na nich do Banku ;)))

   ale wracając do kwestii patentu na 1%, to też chętnie bym poszerzył wiedzę na ten temat, oczywiście poza wiedzą dot. „robienia z siebie wariata przy kasie”.
   @aaaa wiemy, że Ty wiesz ;)

   abc
  • zbyt duzo osob nie moze z tego korzystac bo bedzie jak z nju mobile i kilkunastoma innymi sposobami

   aaaa
  • co racja, to racja ;)

   kruczi
  • @aaaa @kruczi to uwolnijcie patent mailowo ;)

   abc
 • @Don oczywiście masz rację. I zgadzam się, że zdecydowanie wygodniej przy kasie przyłożyć kartę niż bawić się we wstukiwanie cyferek i potwierdzanie w apce. Sam biorę udział w kilku promocjach, które wymagają obrotów właściwymi kodami mcc, a że akurat skończyła mi się promocja 1% na pajacyku to pomyślałem o uruchomieniu tej korzyści. Choćby żeby czasem sobie skorzystać przy jakimś większym wydatku, np u lekarza czy kupując ubezpieczenie auta. Mając konto premium i tak nie mam nic do stracenia, bo z żadnej promocji KJO dla nowych klientów nie mogę skorzystać. A tę opcję traktowałbym jako dodatek, w jednym miesiącu skorzystam w większym stopniu, w innym w ogóle, jeśli nie będzie okazji. Bez presji, żeby wciąż zerkać czy wydaję 300zl miesięcznie czy nie. Bo jednak obroty na innych kartach też trzeba wyrabiać :)

  Paweł Odpowiedz
  • Ja do niedawna mialem telefon bez NFC. 300zl wydawałem przez wypłatę z bankomatu via curve, w bankomacie jednego z banków gdzie jest to jeszcze bezpłatne. Transakcje blikiem robiłem normalnie w sklepach stacjonarnych i nie rozumiem dlaczego miałoby to być robienie z siebie idioty. Nie muszę wyciągać portfela z plecaka nawet gdy mam telefon bez NFC. Dla mnie to była wygodna opcja.

   jaceny
  • Dla mnie udręka – włączenie telefonu, zalogowanie do aplikacji (czasem są kilkunastosekundowe opóźnienia), wybranie blika, wpisanie kodu na terminalu, potwierdzenie w aplikacji, szybkie chowanie telefonu, aby go czasem pzez przypadek nie zostawić, pakowanie zakupów, ucieczka od kasy, bo następne osoby już patrzą krzywo z powodu marnowanego czasu. Ale czego to się nie zrobi dla tej złotówki zysku.

   pytanie
  • Telefon przygotowałem już po wyłożeniu zakupów na taśmę, logować sie nie trzeba, bo opcja jest dostępna na starcie, a po za tym 4 cyfry wpisuje się momentalnie. Uważam, że ludzie którzy płacą gotówką bez odliczonej kwoty kradną kilka razy więcej czasu niż osoby płacące blikiem, dlatego krzywe spojrzenia to raczej są w stosunku to tego typu tradycjonalistów, a oni nie robią raczej z siebie idiotów.

   jaceny
  • Ale to wlasnie gotowkowcy krzywo patrza na blikowcow :) A co do blika – to nie zawsze byl dostepny od razu. W czasach kiedy bylo najwiecej promocji blikowych bylo to dla mnie taka sama udreka jak opisal kolega @pytanie. Poza tym zalezy to tez od banku, bo roznie to jest zaimplementowane. Czasami po wklepaniu kodu trzeba to jeszcze zatwierdzic w aplikacji. No i internet w telefonie jest nieodzowny.

   keton
  • a jak np. w knajpie korzystasz z Wifi, chcesz zapłacić rachunek i akurat zamuli, rewelacja ;)

   Mam jeszcze pytanie do osób, którym skończył się Pajacyk 1%, czy może Santander przypadkiem nie zapomniał po roku wyłączyć zwrotów? ;)

   abc
  • Też mnie to ciekawi, bo pajacyk kończy mi się w maju. Zrobiłem z siebie frajera, bo nie pomyślałem zawczasu, żeby zamknąć u żony starego pajacyka który był całkiem darmowy i tak sobie wisiał po prostu, a przez to nie mogłem teraz wziąć tej promocji na kolejny rok tym razem na żonę, no nie mogę sobie tego darować :(((

   Czy ktoś coś wie o jakimś jeszcze patencie na zwroty poza 1% z Aliora (i 5% dawne TMUB oczywiście) ?? Pajacykiem fajnie płaciłem sobie co miesiąc za mieszkanie ponad 1000zł i zawsze ładnie dyszka z tego wpadła, a Aliorem już niestety tego nie ogarnę…

   mbr1111
  • placac tyle za mieszkanie karta kredytowa mambonus dostaniesz 6,66 zl w punktach na vouchery

   aaaa
  • Musisz liczyć na ofertę utrzymaniową za Pajacyka żony – 2%, mas. 30 zł miesięcznie. Albo próbować zamknąć swoją kartę, może zadzwonią

   Ja123
  • 6 zł , 30 zł o takich piszecie premiach. A 120 zł to nikt nie chce? Za skorzystanie z kodu na ubezpieczenie . Mój mail jest w temacie o oc bluebonus , można pisać śmiało . xyz

   prawdziwy-xyz
  • @Ja123 a da się może 1% i 2 % jednocześnie ogarniać, czy jak wypowiesz to 1% wyłączą?

   abc
  • Nie wiem, ale pewnie wyłączą 1%, możesz wypowiedzieć kk, a potem podczas rozmowy „utrzymaniowej” dopytać o szczegóły. Zawsze można wypowiedzenie kk odwołać.

   Ja123
  • Dzięki za podpowiedzi. Na razie Santander przy próbie zamknięcia KK Mastercard World zaproponował mi w marcu ofertę utrzymaniową „1zł za każdy dzień z transakcją przez 4 miesiące”, ale tak jak piszecie, 1 czerwca pójdzie próba zamknięcia pajacyka żony, potem pajacyk-karta dodatkowa ode mnie dla żony i na końcu mój pajacyk, może w ten sposób jakiś czas się przebujam:) Potem jeszcze można próbować z wypowiedzeniem w Millenium, bo ponoć też dawali utrzymaniówkę…

   mbr1111
  • Jeszcze podpowiem, że jeśli trafimy na utrzymaniówkę 1 zł za dzień z transakcją to najlepiej zacząć od 1. dnia miesiąca, bo liczą pełne miesiące wraz z miesiącem włączenia. Ja trafiłem idealnie, bo dzwoniłem do nich 1 marca.

   mbr1111
 • @Admin-Michał
  Michałku czy masz info o oprocentowaniu Konta Elastycznego w Getin Banku? Dziś jest ostatni dzień przystępowania do edycji nr 7/2021. Co prawda 0,5% nie powala, ale jak ktoś nie chce się bawić w pomysły Dona to musi mu wystarczyć.

  Beata2 Odpowiedz
 • @Admin
  Zdaje się, że z rankingu kont oszczędnościowych zniknęło Millennium (0,5% dla nowych środków przez 60 dni). Oferta ciągle widoczna na stronach banku. Już się przestraszyłam…

  Sosna Odpowiedz
 • @Admin- Michał
  Zawsze ws Getinu odpisywałeś. Mniej lub bardziej konkretnie, ale szło się zorientować. Czy możesz sensownie napisać dlaczego teraz nie dałeś znaku swoim zwolennikom.

  Beata2 Odpowiedz
  • Bo nie ma szklanej kuli? :)
   Poza tym 0.5% to straszny ochlap

   keton
  • Dokładnie tak jak pisze keton. Nie mam szklanej kuli. Czasem się czegoś dowiem, ale nie zawsze.

   Michał
 • 0,5% w ofercie „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

  Bogusia Odpowiedz
 • @keton
  To prawda. To ochłap, ale jak ktoś chce mieć natychmiastowy dostęp do kasy to dobre i 0,5%.
  Nie ma wyjścia. Sądzę też, że niżej nie spadnie.

  Waldemar Odpowiedz
 • coś nie widać u mnie kasy z pierwszej sesji przychodzącej elixir wysłanej z millennium jak i z santandera do różnych banków :/

  pytanie Odpowiedz
  • Zależy to od banku, niektóre zwłaszcza w poniedziałek potrafią pierwszą sesję zaksięgować dopiero po 12 a nawet o zgrozo 13-tej.

   Bolo
  • Faktycznie zaksięgowali z większym opóźnieniem niż zazwyczaj, przez co uciekła mi jedna sesja wychodząca.

   pytanie
  • Od pewnego czasu Santander pierwszą sesję księguje ok. 13. Nie wiem, miałem już tak kilka razy…

   diego
 • A czy Getin daje teraz coś na zatrzymanie przy wycofywaniu kasy z KO?

  Marcinek Odpowiedz
 • W Inbanku jest np 1 % na 12 mcy .

  MB Odpowiedz
  • Moim zdaniem w tej chwili to jedna z lepszych opcji. Nawet, jak podniosą stopy procentowe, to raczej nie szybciej, niż za kilka miesięcy. Także osobiście w ten sposób się teraz zabezpieczam względnie krótkoterminowo.

   Michał
 • Za długo. Zysk żaden, a może się trafi coś przez rok…

  Beata2 Odpowiedz
  • Obigacje 3miesieczne są na 0,5%

   jaceny
  • Wykażę się pewnie sporą niewiedzą ale gdzie pytać jak nie tu- czy zmiana wysokości stóp procentowych wpływa na warunki zakupionych już obligacji skarbowych? Jeśli zakupię obecną emisję powiedzmy 4-letnich to czy jeśli w ciągu tych 4 lat zostaną podniesione stopy zmienią się warunki oprocentowanie np zwiększy się marża doliczana do wskaźnika inflacji czy pozostanie bez zmian? Czy jeśli ktoś rok temu zakupił obligacje jeszcze na starych zasadach oprocentowania to mimo obecnej obniżki stóp warunki oprocentowania tych obligacji nie ulegną zmianie przez cały okres ich trwania?

   Dobcio
  • 4-letnie sa indeksowane inflacja w latach 2,3,4, dzieki temu obecny 2 rok to calkiem dobre oprocentowanie 3.6-4%.

   keton
  • To akurat wiem, moje wątpliwości dotyczą marży, w kwietniu 2020 wynosiła przy 4-latkach 1.25% a teraz jest 0.75%, pierwszy rok oszczedzania był 2.4% a teraz jest 1.3%. Te wartości przy kupionych już obligacjach nie ulegają zmianie przy zmianie stóp procentowych?

   Dobcio
  • Nie ulegają zmianie.

   Arek88
  • Dobcio – marza nie ma nic wspolnego ze stopami. Te stare maja ja ciagle wyzsza i tak juz zostaje do konca umowy. Jedynie inflacja ma wplyw na koncowe %

   keton
  • Tak myślałem ale wolałem się upewnić, dzięki.
   To jeszcze jedno pytanie- czy obligacje indeksowane inflacją lepiej zakupić na początku czy na końcu miesiąca czy jest to bez różnicy?

   Dobcio
 • Witam
  Co sądzicie o Moto Konto w Toyota Bank ?
  Jest 1% .
  Czytam Wasze wpisy i wynika ,że bez problemu, jakiś haków itd.

  miron Odpowiedz
  • Żadnych haczyków, można założyć 5 do 50tys czyli łącznie aż 250tys, wszystko wygodnie przez bankowość internetową

   Dobcio
 • @miron
  Jest spoko. Można założyć 5 lokat do 50k na 9 m-cy z oprocentowaniem 1%. Długi ten okres, 9 m-cy, ale jak komuś kasa nie będzie potrzebna to warto. Jest też lokata na 3 m-ce na 0,75% zakładana w bankowości telefonicznej. Można tylko założyć 1 lokatę. Oczywiście jak ktoś ma kredyty samochodowe w TB to oprocentowanie jest podnoszone o 0,5%.

  Waldemar Odpowiedz
 • ubawiłmnie tekst „Skorzystaj z szansy na lepsze oprocentowanie”
  mbank.pl/indywidualny/oszczednosci/lokaty/lokata-dla-nowych-srodkow/

  gregoopl Odpowiedz
 • https://biznes.interia.pl/finanse/news-zamiast-na-wnuczka-oszukuja-na-bitcoina,nId,5224826 A juz sie kiedys przymiezalem , dobrze , ze zawczasu ostrzeglisci mnie .

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Orientujecie sie moze jak wyglada oplata za pozbycie sie 4-letnich obligacji COI ale po 1 roku? Za taka operacje pobieraja 0.7zl, ale jako ze juz za 1 rok odsetki przelali na konto, to rozumiem, ze po prostu potraca te 70gr ze srodkow, czyli wyplaca 99.30zl za kazda obligacje?

  keton Odpowiedz
  • Odsetki po roku oszczędzania są wypłacane konto automatycznie czy trzeba zlecić?

   Dobcio
  • @keton ostatnio dzwoniłem na infolinię w innej sprawie i przy okazji o to zapytałem. Sytuacja wygląda tak: jeśli wypłacasz środki w ciągu 1 roku (do 365 dnia od założenia) to wtedy potrącają max 70gr, ale do wysokości zgromadzonych odsetek (jak zgromadziłeś 40gr odsetek to pobiorą tylko 40gr). Po pierwszym roku jak wypłacasz to pobierają zawsze 70gr, nawet jeśli odsetki wtedy byłyby niższe (w chwili obecnej to niemożliwe bo przy 1,3% wychodzi 1,05zl odsetek). Także jeśli następuje wypłata odsetek po 1 roku oszczędzania to 70gr pobierają od tej kwoty bazowej, czyli 100zl. Czyli tak jak piszesz. Dowiedziałem się też, że wypłata środków przy zerwaniu obligacji trwa 5 dni roboczych.

   Paweł
  • To jest do wyboru w DM PKO BP, ja mam że automatycznie mi przelewają.

   Arek88
  • Pisałam o tym wcześniej, była ostra krytyka

   Pietrucha
  • Swoją drogą bardzo nieuczciwe ze strony państwa że mimo drastycznego pogorszenia warunków nie zmniejszyli opłaty za wcześniejszy wykup, z tego powodu nie wsadzę tam większych środków.

   Dobcio
  • Dobcio – bardzo nieuczciwe? A banki sa uczciwe, wez zerwij kilkuletnia lokate to zobaczysz ile odsetek zobaczysz :)
   Jak dla mnie obligacje sa dobra lokata nawet mimo oplaty. Przykladowo w COI jak zerwiesz po roku to i tak dostaniesz 60gr na kazdej obligacji co jest lepsza oferta niz obecne ochlapy i to z warunkami (0.5%).

   keton
  • Banków nie zamierzam bronić :) przez to że przy zerwaniu zazwyczaj nie wypłacają nic starałem się zawsze korzystać z kont oszczędnościowych a lokaty tylko przy bardzo dobrym procencie i max na rok. Jak ktoś kupił obligacje przed obniżką stóp albo jest pewien że przez te kilka lat nie będzie potrzebował zamrożonej kasy to przyznaję jest to najlepsza oferta z tych pozbawionych ryzyka. Ja wybrałem jednak lokaty na 1% w Toyocie :)

   Dobcio
  • Nadal nie rozumiesz zalet obligacji – przeciez mozesz je odkupic w kazdej chwili. Tracisz tylko max 0.7 (COI) czy 2zl (EDO), czyli nadal sie to lepiej oplaca nic cokolwiek innego w tym momencie. Przykladowo na ROD mam obecnie 4.4%, nawet jak mi zabiora te 2zl to i tak to co zostaje, daje 2.4% (w uproszczeniu bez belki). A COI na 4 lata wychodza lepiej niz obecne produkty nawet jak sie zerwie po 1 roku. Przy obecnych ofertach na 0.5% czy mniej to juz wole te pieniadze trzymac bez % niz kombinowac i spelniac warunki.

   keton
  • „przeciez mozesz je odkupic w kazdej chwili”- tylko że to nieprawda, nie można zlecić przedterminowego wykupu przez tydzień po zakupie obligacji i przez ostatni miesiąc przed ich datą zapadalności. Do tego po zleceniu wcześniejszego wykupu też się czeka tydzień. A trzymając kasę w banku masz do niej dostęp w każdej chwili, z pomocą bankomatu czy przelewów natychmiastowych nawet w weekend. Owszem po zerwaniu lokaty traci się odsetki, coś za coś, tylko że co mi po niewielkich odsetkach po wcześniejszym wykupie obligacji jak przez czekanie na zwrot środków może mi umknąć jakaś super okazja?

   Dobcio
 • Nie ma nowej promocji Mega Oszczędnościowego w Aliorze.

  Arek88 Odpowiedz
  • Wcześniej Santander Consumer zlikwidował swoją dobrą ofertę, teraz Alior.
   Ludziska kasę w mieszkania inwestują, a tam wariactwa cenowe. Jak żyć?

   jmg
  • Prawda jest taka, ze jak ktos mial duza kase to juz dawno kupowal mieszkania, o to trzymanie pieniedzy nawet na 2.5%, a obecnie 10k, a przed plandemia bylo nawet <8k.

   keton
  • Ludzie pewnie za cześć kupowali mieszkania, ale nie za wszystko. Warto mieć jakiś majątek, który ma się na podorędziu i zawsze można z niego skorzystać. Podejrzewam, że teraz po prostu część zmieniła proporcje i mniej sobie zostawiła na podorędzie, a większą część zainwestowała w nieruchomości.

   jaceny
 • * cos sie wyzej popie…, chodzilo mi o to, ze trzymanie kilkuset tys. na lokatach 2.5% a obecnie <1% juz wczesniej bylo nieoplacalne. Kto mial tyle to juz dawno kupil mieszkanie.

  keton Odpowiedz
  • A obecnie kupowanie mieszkan nie jest raczej dobrym pomyslem. W mojej okolicy ceny sa juz >10k/m2, a przed rokiem bylo to nawet <8k. Developerzy obecnie wykupuja wszystkie dzialki, ktore od 20-30 lat staly puste lub ze starymi domami, bo byly pewnie za drogie. Jak ceny m2 spadna to pewnie beda plakac, ze zbankrutuja :)

   keton
  • Tylko trzeba jeszcze znaleźć najemców za określaną stawkę, co przy zwiększonej podaży może nie być taką prostą sprawą. Rynek może dojść do momentu w którym to najemcy będą dyktować warunki i przebierać w ofertach.

   Arek88
  • dla mnie stopy zwrotu do lutego 2021 r. (koniec Idei) były słabe, ale bardziej zadowalające niż bieganie wokół nieruchomości…Teraz można jeszcze kupować mieszkania, ale za rozsądną cenę, czyli inwestycje, które są już w toku i powoli czekać na bańkę, która nadchodzi i pęknie za jakiś czas…

   abc
 • Najgorzej jak ktoś posiada ok 100k oszczędności. Bo szkoda to trzymać na lokatach a za mało by kupić jakieś nieruchomości lub ziemię. Dla tych osób brak bezpiecznych alternatyw

  denek Odpowiedz
 • Mam pytanie do @Dona lub kogoś kto korzysta z TFI. Ostatnio niezbyt często sprawdzałem jakie notowania mają moje fundusze, bo przyzwyczaiłem się, że te obligacji krótkoterminowych, tj. generali dochodowy powoli idą do góry, a w ostatnich dniach mocno poszły w dół. Wiecie co jest powodem wzrostu rentowości obligacji krótkoterminowych i mocny spadek tfi z tej z grupy ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
  • Wyprzedaż obligacji przez inwestorów. Sam mam pare funduszy dłużnych krótkoterminowych które oberwały. Ten wzrost rentowności był bardziej dynamiczny niż w lutym

   mamufly
  • Inflacja wyższa od spodziewanej nie tylko w Polsce, ale też miedzy innymi w USA jest temu winna.

   jaceny
 • Hej , kiedy badanie salda na OKO w Millennium?

  Elo320 Odpowiedz
  • obecna edycja Profita do początku lipca, więc pewnie końcem czerwca :) o ile ruszy kolejna edycja, patrząc po konkurencji został na ten moment tylko Getin, więc i ten może obniżyć wobec braku konkurencji…
   PS: OKO to ING :)

   Dzikus
 • Nie, to już naprawdę za dużo żartów jak na jeden dzień…

  Konto Mega Oszczędnościowe w Aliorze powinno czym prędzej zostać przemianowane na Konto Mega Stratne. Bez promocji na Nowe środki ten rachunek w ogóle nie ma racji bytu.

  Lokata Odpowiedz
 • Dostał może ktoś zaproszenie do tej promocji -https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/promocje/konta/zyskaj-premie-za-przelew-wynagrodzenia
  Otrzymałem zaproszenie i ciekawi mnie, czy przejdzie przelew na ponad 1k od innej osoby? Może ktoś ma doświadczenie z CA…

  diego Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy