Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – kwiecień 2020

Za nami marzec, czyli prawdopodobnie najgorętszy miesiąc na rynkach finansowych ostatnich lat. Wszystko przez koronawirusa, który zmusił Radę Polityki Pieniężnej do obniżenia stóp procentowych – co wpłynie na niższe oprocentowania kredytów, ale również na… spadek oprocentowania lokat. Na szczęście póki co zmiany dotknęły głównie oprocentowania standardowe, a nie promocyjne. Sprawdźmy więc z których lokat i kont oszczędnościowych warto skorzystać w kwietniu, aby wyjść na tym najlepiej.

Lokaty BEZ zakładania konta osobistego (3,8% – 2,7%)

Liderem lokat „bez kombinowania” i „bez otwierania konta” jest ciągle Idea Bank ze swoją Lokatą Happy. Jej czas trwania to 3 miesiące, a kwota maksymalna jaką możemy ulokować to 20 000 zł.

Lokatę Happy możemy jednak założyć tylko raz w życiu, będąc nowym klientem banku. Co to oznacza? Wykluczone są osoby, których PESEL znajduje się juz w bazie banku (i to nawet, jeśli wnioskowały o jakikolwiek produkt, ale ostatecznie go nie założyły!). Zwracam też uwagę, że przelew środków na Lokatę Happy powinien pochodzić z naszego konta, a wszystkie dane przelewu (np. adres) muszą być identyczne jak te, które podaliśmy we wniosku.

Lokata Happy ma jednak (relatywnie) niską kwotę maksymalną, dlatego jeśli chcemy jednorazowo ulokować więcej środków, to powinniśmy wybrać Lokatę Happy Pro dla kwoty nawet 400 000 zł. Jej warunki są oprócz tego niemal identyczne, jak „zwykłej” Happy (co oznacza, że możemy założyć tylko jedną z nich), przy czym oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.

Dobrą alternatywą jest tu oferta Getin Banku, dzięki której możemy zgarnąć 2,7% na Lokacie na nowe środki. Kwota maksymalna wynosi aż 400 000 zł, czas trwania to 2 miesiące, a lokat możemy założyć maksymalnie trzy. Oferta dostępna jest nie tylko dla nowych, ale również dla obecnych klientów banku! A jeśli limit 400 000 zł byłby dla nas za niski, to dodatkowo możemy dorzucić Lokatę Mobilną, która daje 2,7% w skali roku przez 3 miesiące (i możemy ją założyć ponownie, po zakończeniu).

Od jakiegoś czasu na polskim rynku dostępne są również lokaty włoskiego banku Facto. Ich oprocentowanie jest bardzo wysokie (zwłaszcza tych kilkuletnich), a kwota maksymalna praktycznie nie istnieje. Minus? W razie problemów gwarancje daje włoski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do równowartości 100 000 euro), więc być może konieczna byłaby wycieczka do Włoch. Z drugiej strony jest to mało prawdopodobne.

Ciekawą alternatywą jest również oferta Inbanku – choć aby zgarnąć sensowne oprocentowanie trzeba zamrozić środki na 2 lub nawet 3 lata. Z drugiej strony dla części kapitału może to być jakiś pomysł – zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie spadki stóp procentowych, które w przyszłości pewnie jeszcze bardziej odbiją się na oprocentowaniu lokat.

Kwota maksymalna lokaty w Inbanku to 50 000 zł, jednak lokat możemy zakładać dowolną ilość – choć do kwoty maksymalnej 400 000 zł. Zresztą więcej i tak bym tam nie lokował z racji tego, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny (tym razem estoński) gwarantuje zwrot środków dla równowartości max. 100 000 euro.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3,5% – 4%)

A co przygotowały dla nas banki, jeśli zdecydujemy się na założenie u nich konta osobistego?

Coraz mniej banków premiuje osoby zakładające konto osobiste. Zdecydowanie sensownie jest skorzystać z ofert na start z premią pieniężną, gdzie nie musimy mrozić żadnych środków.

Jeśli jednak zależy nam na dobrej lokacie na start, to tu liderem jest Nest Bank ze swoją Lokatą Witaj. W ciągu 30 dni po otwarciu Nest Konta możemy na niej ulokować do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, choć teoretycznie możemy wybrać wersję 6-miesięczną – jednak wtedy do zgarnięcia promocyjnego oprocentowania wymagany jest co najmniej jeden wpływ wynagrodzenia, dlatego jeśli nie chcemy aż tak mocno wiązać się z bankiem, to lepiej skorzystać z wersji krótszej lokaty (bez dodatkowych warunków).

3,5% na start oferuje również mBank w ramach swojej mLokaty na wejście. Propozycja ta jest podobna do tej znanej z Nest Banku – kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Jedyna różnica jest w oprocentowaniu – spada do 3,5%. A konto mamy za darmo.

Lokaty i konta oszczędnościowe dla wyjadaczy

Pomimo obniżki stóp procentowych kilka banków podniosło oprocentowania lokat (aby spełniać wymagania prawne dotyczące kapitałów). Przykładem podwyżki oprocentowania jest Lokata na nowe środki w Getin Banku, o której pisałem już w części „dla nowych klientów”. Jest ona dostępna również dla obecnych klientów, o ile przyniosą nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z 18.03.2020.

Podobną ofertę przygotował również Idea Bank – z tą różnicą, że tam wymagane jest posiadanie konta osobistego. Do zgarnięcia mamy (w chwili pisania tego artykułu) 2,8% na Lokacie na nowe środki Plus 2-miesięcznej lub 2,7% na lokacie w wariancie 3-miesięcznym. Lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Najciekawiej jest jednak wśród kont oszczędnościowych, gdzie banki prześcigają się z ofertami promocyjnymi.

Najwięcej, bo aż 3,5%, oferuje Getin Bank w ramach bonusu za aktywność. Jeśli jesteśmy nowym klientem banku i przelejemy do niego min. 1000 zł co miesiąc (środki możemy od razu wycofać), to oprocentowanie na koncie oszczędnościowym wyniesie aż 3,5% – przez okrągły rok! Oczywiście nie ma róży bez kolców – maksymalna kwota objęta promocją to 10 000 zł, jednak dla nadwyżki przygotowana jest inna oferta.

2,7% możemy bowiem zgarnąć na koncie oszczędnościowym Getin Banku dla kwoty do 100 000 zł i przez okres 92 dni. Zakładając konto osobiste (wymagane w promocji podwyższonego oprocentowania) możemy też zyskać 130 zł premii.

Na koniec warto dodać, że oferta z oprocentowaniem 2,7% powtarza się od wielu miesięcy, przy czym po zakończeniu naszego indywidualnego okresu podwyższonego oprocentowania musimy chwilę odczekać do kolejnej edycji promocji.

Coś innego? 3% do 20 000 zł na Koncie Jakże Osobistym od Alior Banku możemy zgarnąć w ramach pakietu „korzyści”. Pamiętajmy jedynie, że od kwietnia do zgarnięcia podwyższonego oprocentowania wymagane jest wykonanie obrotu kartą na min. 300 zł miesięcznie. Oprócz tego do zgarnięcia jest 2,5% do 100 000 zł na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Od wielu lat moim faworytem jest ciągle 2,6% do 100 000 zł oferowane na koncie oszczędnościowym Banku Millennium. Dlaczego? Oferta jest w 100% cykliczna i można z niej korzystać w zasadzie non-stop. Sam wykorzystuję ten rachunek od dawna i nie wyobrażam sobie nie mieć takiego „podręcznego” miejsca na lokowanie nadwyżek finansowych. Tutaj bowiem, w porównaniu do Getina czy Aliora, nie trzeba robić praktycznie żadnej przerwy przy przeskakiwaniu między edycjami promocji.

Również ING Bank Śląski premiuje nowych klientów (na Otwartym Koncie Oszczędnościowym) oraz nowe środki (na Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus). W obu przypadkach do zgarnięcia mamy 2,5% do 100 000 zł, a dodatkowo możemy zgarnąć 160 zł na start. Wystarczy skorzystać ze standardowej oferty dla nowych klientów.

2,5% do 30 000 zł oferuje od kwietnia Pekao na swoim koncie oszczędnościowym – w tej chwili przez okres 120 dni I choć oferta przygotowana jest głównie z myślą o nowych klientach (brak konta od 1.01.2019), to mogą wziąć w niej udział również obecni posiadacze rachunków – o ile w okresie od 1.01.2019 do 31.03.2019 średniomiesięczne saldo na rachunkach nie przekraczało 50 zł.

Co więcej: za założenie konta osobistego Pekao płaci dodatkowo 200 zł, więc automatycznie mocno podkręcamy swój zysk ;)

PS. Pamiętajcie, że aktualne zestawienie lokat zawsze znajdziecie na lokaty.livesmarter.pl. Tam też znajdziecie mniej typowe oferty, jak choćby Lokata Urodzinowa od Banku Millennium, która dostępna jest… w trakcie naszych urodzin :)

Nie przegap!

Komentarze

 • idea jak zwykle 2,4 ale nie krocej niz do 30.04 – zagrywka bo ludzie w ostatniej chwili wykopują obligacje…

  villemo09 Odpowiedz
 • ile idea bank daje na zawrotnej 30.04?

  winter.anchor Odpowiedz
 • Od rana system transakcyjny do zakupu obligacji mocno kuleje. Podejrzewam, ze jest mocno przeciazony i czasami dopiero po kilku probach udaje sie zrealizowac dyspozycje. Dzisiejszy dzien (i caly miesiac) zapewne przejdzie do historii obligacji :)

  keton Odpowiedz
 • Idea na Zawrotnej 2,4% na 3 miesiące. Przelew do Pekao S.A. dosłownie przed chwilą.

  robertnnn Odpowiedz
 • @keton, zgadza się. Dyspozycję zrobiłem ok.7.30 i jeszcze mało wiele strona chodziła , ale od 8.30 klapa. Mam do Ciebie pytanie Wyżej piszesz, że po akceptacji rachunku przelew przechodzi „niemal w czasie rzeczywistym”.We wtorek wieczorem zarejestrowałem się przez internet , wykupiłem 1 obligację. W obawie, że do 30.04 nie uzyskam akceptacji wczoraj pofatygowałem się 200 m do oddziału Pko i tam dokończyłem proces dzięki temu mogłem złożyć dyspozycję kolejnych zakupów. Wczoraj 16.30 zakupiłem obligacje od razu robiąc przelew z banku, dziś dokupiłem, ale kasa jeszcze nie wpłynęła. Cały czas widzę je w ” Dyspozycjach zakupu oczekujące na opłacenie”, a na Stanie Rachunku Rejestrowego jedynie 1 obligację. Czy ja źle patrzę, czy jestem w gorącej wodzie kąpany i muszę poczekać na zaksięgowanie kasy ? A może zrobiłem coś nie tak ?

  Dawny Krak Odpowiedz
  • Ja wszystko przelewam szybkimi przelewami. W BM srodki ksieguja sie max. 10 minut po operacji. Wykonalem sporo przelewow po 20k (max dla Bluecash) i wszystko ladnie poszlo. Pozniej tylko zakup obligacji i te juz niemal od razu pojawily sie na liscie.

   keton
  • 10 minut minęło, a środków przelanych EE nie ma… Za to właśnie (10:59) pojawiły się te przelane zwykłą sesją (zapomniałem wyłączyć comiesięcznego zlecenia, w teraz już przez następne miesiące nie będzie mi potrzebne).

   Don Quijote de la Mancha
  • Przy okazji pytanie trochę obok tematu „najlepsze lokaty” — do dziś chyba PIT trzeba wysłać i opłacić (z giełdy, muszę to jeszcze policzyć), czy to można opłacać EE? Teraz na jakiś specjalny rachunek trzeba?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don tak specjalny rachunek to się nazywa mikrorachunek podatkowy wygenerujesz sobie na stronie ministerstwa finansów wpisując swój PESEL. Co do przelewu to zwykły podatkowy, tam masz okienka za co płacisz czyli PIT i rok. Niby skoro mikrorachunek indywidualny to by sobie to i z EE mogli by rozksięgować ale to urząd więc w praktyce może być różnie…

   jankos
  • Aha, dzięki, czyli do 15 postaram się to policzyć, żeby zwykłą sesją przeszło…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja się trochę namęczyłem z dywidendą z zagranicy, ale chyba ogarnąłem to…

   abc
  • @abc, ja mam z zagraniczną dywidendą w miarę prosto, bo tylko w BOŚ dostałem, tylko w PLN i tylko taką nieopodatkowaną u źródła; więc po prostu od całości płacę 19%. Nie wiem tylko, gdzie to w PIT-38 mam wpisać…

   Don Quijote de la Mancha
  • @don – i jak doszlo? Ja te operacje robilem wczoraj wieczorem i dzisiaj rano. A takze ok. 12 dzisiaj. Przelewy szly z Santandera KJC za pomoca BC (do 20k) ale tez EE (tylko do 5k) i dosc sprawnie to szlo. Zauwazylem, ze EE od razu schodzi z konta w S, a BC widac ciagle kwote w saldzie przez jakis czas. Ale jak juz zejdzie to pojawia sie na koncie do obligacji. Srodki bez problemu dochodzily rowniez z konta niepowiazanego. Pomijajac czekanie na aktywacje (30h) to caly proces zakupu uwazam za prosty i bardzo sprawny. Wielkie dzieki za pomoc i namowienie mnie (rowniez dla @barti). Mam nadzieje, ze to sie oplaci i faktycznie nic lepszego sie nie pojawi w najblizszym czasie.

   keton
  • Z obligacjami ładnie poszło, po ok. 20 minutach środki z EE już były; przy kupowaniu obligacji mieliło dużo dłużej niż zwykle, ale poszło, od razu wysyłają mejla z potwierdzeniem.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don sekcja G, ja płaciłem różnicę, ponieważ dywidenda była opodatkowana u źródła, więc u mnie to było 45 i 46. U Ciebie 44 lub 45, chyba trzeba trochę pogrzebać w ustawach.
   Oczywiście pamiętamy o zaokrągleniu wszystkiego do pełnych zł.
   Nurtuje mnie jeszcze ta sekcja I poz. 61. Masz jakąś wiedzę, czego ona dotyczy, bo w ustawie strasznie to zagmatwane.

   abc
  • No właśnie zastanawiałem się nad tym I poz. 61, ale to coś dziwnego, w PDF e-Deklaracje nie zmienia wartości innych pozycji… A może powinienem w G (np. 44 lub 45) wpisać podatek, w w tym I 61 całą kwotę dywidendy?

   Don Quijote de la Mancha
  • A nie do końca maja Pity można rozliczać, na cześć Covida?

   gajowy
  • sekcja I poz. 61 wygląda tylko na informacyjną i nic nie zmienia w formularzu. Też myślałem, żeby wpisać w obu miejscach, ale po przeczytaniu tego ustępu i dalszych odniesień ostatecznie zrezygnowałem, chociaż art. 30a ust. 2a jest dla średnio zrozumiały…

   abc
  • Co podwójnie, dywidendę? Bo w sekcji G wpisuje się podatki, a w sekcji I najwyraźniej przychód (czyli dywidendę); a tej w innym miejscu nie wpisałem (w kolumnie b sekcji C nie, bo z tego się podatek sam wylicza, więc to się wyklucza z G)…

   Don Quijote de la Mancha
  • w sensie obie sekcje wypełnić G oraz I… Ale skoro sekcja I nic nie liczy to sama dywidenda chyba nie jest istotna, chodzi tylko o to, aby rozliczyć się z podatku… Wydaje, że sekcja I nie dotyczy wszystkich dywidend, tylko jakichś określanych w tym ustępie…

   abc
  • Mhm, ja w końcu I zostawiłem pustą, tylko w G zaokrąglony podatek.
   Już wysłane i zapłacone.

   Don Quijote de la Mancha
  • Znalazłem szczegółowy i prosty opis zasad rozliczania się z dywidend zagranicznych i zysków na akcjach. Może się Wam jeszcze przyda np. celem sprawdzenia i korekty – https://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-rozliczyc-podatek-od-dywidendy-zagranicznej-i-zysk-na-akcjach-jaki-pit

   Bolo
 • @keton dzięki.Ja robiłem zwykłe więc czekam.

  Dawny Krak Odpowiedz
 • @gajowy – graniczny termin wysłania PIT rocznego jest faktycznie przesunięty. Ale – ponoć – jeśli ktoś chce skorzystać z jakichkolwiek ulg czy odliczeń, to musi się rozliczyć do dziś.

  Be@ Odpowiedz
  • Tez tak slyszalem. Dodatkowo, jesli ktos ma zaplacic podatek, to jesli do dzisiaj tego nie uczyni bedzie placil karne odsetki.

   keton
  • @Be@ Nie musi. Wystarczy, że odrzuci rozliczenie przeprowadzone przez e-Pit (dziś do północy) i zyskuje jeszcze miesiąc na samodzielne rozliczenie.
   @Keton, mijasz się z prawdą :-) Odsetki naliczane będą dopiero od czerwca.

   gajowy
  • No nie wiem. U mnie w firmie rozeslali taka informacje. Mnie temat nie dotyczy, bo juz dawno sie rozliczylem, ale warto sie upewnic ze tak faktycznie bedzie.

   keton
 • Mam pytanie
  Czy to prawda, że z OKO w ING można bezpłatnie wielokrotnie przelewać na Direct i nie ponosić kosztów? Z tego co wiem to w innych bankach z KO bezpłatnie można przelać tylko raz. Czy ktoś korzystał? może to potwierdzić?

  Karola Odpowiedz
 • Idea właśnie obniżyła % lokat.

  Andrzej Odpowiedz
  • Żebractwo tego banku trwa w najlepsze.
   „Kierowniku… dej no pan… no tak z 0.2% odsetek od depozytu… to na flasz… znaczy się na bułkę”

   Tomko
 • Optima od 15 maja tnie oprocentowanie na Smart z 0.7% do 0.1% a na Rachunku Głównym z 1.5% do 0.5% (do kwoty 10tys). Pojechali z tym 0.1% :) Na lokatach już wcześniej zrobili jatkę, 0.6% na 24mies. 2lata! czy ta nędza w % zapowiada się na tak długą perspektywę, że wkrótce 0.6% będzie przyzwoitą ofertą?:) czy raczej Paribas chce zaorać Optimę?
  Od 15 maja w BNP będzie działał tylko nowy system, stary Planet zostanie wyłączony ale chyba nadal będą musieli go utrzymywać ze względu na Optimę. I co wtedy z przelewami między BNP a Optimą, które w tej chwili działają jak przelewy wewnętrzne?
  Ja w Optimie mam jeszcze środki na lokacie, która odnowiła się jako elastyczna, pomimo że lokaty elastyczne zostały wycofane z oferty. Procent marny ale fajna była możliwość zerwania bez utraty odsetek tylko czy po likwidacji lokat elastycznych ta moja rzeczywiście odnowiła się w niezmienionej formie? (w nazwie pokazuje się Elastyczna a stawka % jest z Klasycznej:) )

  Ew@ Odpowiedz
  • To aż 0,1%! Wkrótce i tego nie będzie.
   Jak to było? „0,1% – dla koneserów zysku”? :-D

   Tomko
  • Przelewy dalej będą śmigać jak dotychczas, przecież nie robisz przelewu między planetem a nowym systemem bankowości tylko między BNP a BNP :)

   Dzikus
  • Moim zdaniem to do tej pory przelewy śmigały tylko dlatego, że Paribas i Optima działały na tej samej platformie Planet. Wykonując Przelew Krajowy środki docierały tak szybko jakbyśmy wybrali Przelew Wewnętrzny ale to było możliwe dzięki wspólnemu systemowi Planet. Jeśli teraz BNP wyłączy Planet i całkowicie przejdzie na GOonline a Optima zostanie na Planet to rzeczywiście będzie to chodziło jak przelew zewnętrzny, tak myślę

   Ew@
  • Źle myślisz ;) przelew nie wychodzi z planet do planet :) z planet trafia do systemu centralnego BNP a z niego na inne konto w BNP, planet, sranet, czy go online tylko wyświetli ile masz kasy na koncie w systemie BNP, przecież nie masz kasy w systemie planet tylko w banku ;) swoją droga ktoś tam jeszcze w optimie siedzi? Ktoś konto czyta livesmarter i zna lepsze opcje? ;)

   Dzikus
  • Nie znam się na systemach bankowych ale zawsze wydawało mi się że przelewy wewnętrzne docierają w czasie rzeczywistym, bo przetwarza je system jednego banku. W przelew zewnętrzny zaangażowane są systemy różnych banków i możliwości techniczne nie pozwalają albo ograniczają szybką realizację:)
   Jeśli jest to przelew BNP-BNP to powinnam go robić z zakładki Przelew Wewnętrzny a nie Przelew Krajowy, tylko że z wewnętrznego się nie da.
   Od Optimy zaczęłam przygodę z livesmartowym bankowaniem, chyba sentyment mnie tam trzyma:)

   Ew@
  • Przelew BNP do BNP to przelew krajowy, wewnętrzny to przelew w ramach jednego brandu danego banku czyli między Twoimi rachunkami w ramach tego samego banku (tutaj Optima i BNP to osobne umowy ramowe) i z punktu widzenia banku robisz przelew do innego klienta w banku :)

   Dzikus
  • Obyś miał rację, wkrótce się okaże:)

   Ew@
 • Mam nadzieję, że za dużo tych obligacji nie kupiliście ;-)

  Dlaczego jeszcze nikt tego nie napisał (a może przegapiłem)?
  Inflacja leci na łeb – nasz Dobrodziej Glapa wszystko przewidział – wkrótce pokażą wynik poniżej celu inflacyjnego i zbiegnie się to z momentem odtrąbienia zwycięstwa w walce z wiruskiem – chociaż to akurat ogłoszą dzień przed wyborami ;-)

  Inna sprawa, że akurat żarcie na plus o kilka(naście?) procent, ale ważne, że paliwa tanie – po co mi bułka jak mogę sobie pojeździć…

  Tomko Odpowiedz
  • Scenariusz spadku inflacji w pierwszych miesiącach był wysoce prawdopodobny. Czy będzie znaczący (cyt. „na łeb…”) i trwały, osobiście mam wątpliwości. Obligacje oparte o inflację to 4-latki i 10-latki i w takim kontekście czasowym warto je zestawić z „bezpiecznymi” alternatywami czyli ofertą lokat. Oczywiście są też inwestycje obarczone większym ryzykiem (i ew. zyskiem), ale to już inna historia. Dylemat co Glapa przewidział, czego nie (na co liczy w dłuższej perspektywie, jeśli chodzi o inflację) wcale nie wydaje mi się taki oczywisty.

   Bogy
  • Dokładnie. Jakie znaczenie ma obecna inflacja, i nawet ta w perspektywie najbliższych 12 miesięcy, do zakupionych ostatnio obligacji? Przecież indeksowane inflacją w pierwszym rocznym okresie odsetkowym mają stały %…

   Mayama
 • Jak tak dalej pójdzie to czy w ogóle będzie sens trzymać pieniądze w bankach na depozytach?

  jaro Odpowiedz
  • Już dawno się nie opłaca. Akurat u nas jeszcze tak, bo za granicą już od wielu lat oprocentowania są na poziomie 0-0,2%.

   Angulo
  • Wlasnie czytalem, ze niejaki dojczebank zamierza wprowadzic ujemne oprocentowanie. Czyli za przywilej trzymania kasy w banku trzeba bedzie jeszcze placic :)

   keton
 • SB zmienia zasady, teraz opłata to 0,40 zł + 0,85% od transakcji – słabiutko to wygląda:(

  Ciekawski Odpowiedz
  • O kurde, mam nadzieję, że oni się tylko pomylili i miało być 0,085%…

   pws
  • No miejmy nadzieję że te opłaty będą tylko do przekazu pieniężnego, a rachunki zostawią bez zmian.

   majaa
  • no i android 6.0

   majaa
  • Póki co, patrząc na regulaminy to jednak niestety i rachunki będą obarczone tą opłatą. Ale wszystko okaże się jak pojawi się już nowa apka, bo teraz do starej nawet nie można się zalogować.

   pws
  • Jak nic się nie zmieni/wyjaśni to nawet instalować nowej nie warto. Przy tych warunkach opłata za rachunek 1000 zł będzie generować 8,90 zł prowizji.

   Ciekawski
  • Kiedyś SB było mi to potrzebne i się aż tak pewnie nie zastanawiałam… Zawsze było coś takiego ? 🤔
   „Dane osobowe mogą być udostępniane podmiotom uczestniczącym w procesowaniu transakcji w ramach Usługi, takim jak organizacje płatnicze, dostawcy usług płatniczych (Fenige sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie) oraz dostawcom usług IT, dostawcom usług telekomunikacyjnych i dostawcom usług obsługi klienta w celu prawidłowej realizacji Usługi, a także agencjom marketingowym w celu realizacji usług marketingowych i przesyłania informacji handlowej. „

   Be@
  • Tja… zmieniły się firmy, kiedyś było to częścią uPaid i transakcje poprzez eCard. I w regulaminie starej aplikacji nie widzę zapisów o sprzedawaniu danych agencjom marketingowym.
   Żegnaj Billu…

   Be@
  • Wolałabym 0,40 za rachunek i 0,85% za przekaz.

   Wcześniej było 97gr do 1k i chyba 1% powyżej, może teraz będzie podobnie.

   majaa
 • Nie mogę zalogować się do apki SB. Czy trzeba od nowa zainstalować apkę ?

  Marta1 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy