Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – listopad 2021

Choć chyba każdy wiedział, że podwyżki stóp procentowych są nieuniknione, to październikowa zmiana wywołała spore zdziwienie. Na szczęście pierwszy krok mamy już za sobą i bardzo prawdopodobne, że niedługo nadejdą kolejne. Sprawdźmy jednak gdzie przechowywać swoje oszczędności do tego czasu – czyli z jakich lokat i kont oszczędnościowym warto skorzystać na początku listopada 2021.

Do 1,7% w Inbanku

Bankiem, który ciągle oferuję najwyższe oprocentowanie dla dużych kwot jest estoński Inbank, działający w Polsce na podstawie europejskiego paszportu. Bank ten limituje swoje lokaty do maksymalnie 400 000 zł, a w chwili obecnej możemy zgarnąć 1,6% na lokacie rocznej czy 1,4% na lokacie półrocznej.

Co ważne: lokaty w Inbanku zakładamy bez konieczności otwierania konta, a środki przelewamy na depozyt za pomocą szybkiego przelewu (pay-by-link).

1,5% bez limitów kwotowych w Aion Banku

Aion Bank to belgijski bank działający w Polsce na zasadach oddziału. Główną różnicą, w porównaniu do „normalnych” banków jest fakt, że za jego usługi płacimy comiesięczny abonament. W ramach niego otrzymujemy dostęp do pewnych usług bez limitów ilościowych. I tak oprocentowanie 1,5% na koncie oszczędnościowym otrzymują użytkownicy planu All-Inclusive za 49,99 zł, 1,25% otrzymują opłacający plan Smart za 29,99 zł, a 1% – klienci darmowego planu Light. Łatwo więc zauważyć, że darmowy plan daje nam i tak ponadprzeciętne 1% – i to bez ograniczeń kwotowych (a do tego 30 zł na start). Plan All-Inclusive zaczyna się opłacać przy ulokowaniu min. 148 tys. zł, bo wtedy (pomimo kosztów), i tak wychodzimy na plus.

Choć… nie do końca. Aion Bank oferuje bowiem kody startowe, dzięki którym możemy uzyskać 2 pierwsze miesiące subskrypcji za darmo (kod: LIVEFREE), albo 6 miesięcy za pół ceny (kod: LIVESMARTER50). Wtedy granica opłacalności przesuwa się znacznie niżej – dlatego w zdecydowanej większości przypadków najlepiej skorzystać z planu All-Inclusive i zapakować swoje środki na 1,5% w skali roku – bez limitu kwotowego (choć standardowo polecam nie przekraczać równowartości 100 000 euro).

Co warto podkreślenia: Aion Bank pozwala na przelewanie środków na / z konta oszczędnościowego bez limitów miesięcznych. Jest to więc świetna skarbonka z dostępem kiedy chcemy.

W chwili obecnej oferta podwyższonego oprocentowania dostępna jest do końca grudnia, ale nie zdziwię się, jeśli zostanie przedłużona lub wręcz poprawiona – pod warunkiem, że stopy procentowe ruszą w górę.

Więcej o tej ofercie pisałem w swoim prześwietleniu oferty. Oprócz wysokiego oprocentowania ma ona jeszcze kilka innych, przydatnych cech.

A co słychać w pozostałych bankach?

2% do 10 000 zł przez rok + 1% do 400 000 zł + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w ofercie Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistym, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 2000 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to aż przez rok!

Niska kwota maksymalna? To nie problem. Na tym samym koncie oszczędnościowym obowiązuje również druga promocja, w ramach której wszystkie nowe środki zarabiają 0,8% do 100 000 zł oraz 0,5% od 100 000 zł do 400 000 zł.

Ten sam bank oferuje również lokatę na nowe środki, której oprocentowanie skoczyło ostatnio do nawet 1% w skali roku:

1,8% do 10 000 zł przez 4 miesiące + do 500 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 250 zł za założenie konta oraz 1,8% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,8% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.08.2021.

1,5% do 20 000 zł przez 3 miesiące

1,5% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Co istotne: nowi klienci konta osobistego mogą przy okazji zdobyć aż 500 zł na start!

1% na koncie oszczędnościowym w Alior Banku + 200 zł na start

1% oferowane jest w formie korzyści do Konta Jakże Korzystnego. Jeśli nie mamy tego konta to możemy obecnie zgarnąć 200 zł za jego założenie. Sama korzyść pozwala nam na zarabianie 1% dla kwoty do 10 000 zł, jednak musimy też pamiętać o wydawaniu 300 zł miesięcznie kartą.

Bank wznowił również ofertę na nowe środki dla Konta Mega Oszczędnościowego – do zgarnięcia mamy 0,5% do 100 000 zł pod warunkiem, że zapewnimy wpływy na konto osobiste min. 2000 zł oraz wyrazimy zgodę marketingową.

1% w ING Banku do 100 000 zł

Również ING Bank wznowił swoją ofertę Otwartego Konta Oszczędnościowego (OKO) oraz OKO Bonus. Na obu rachunkach zgarniemy 1% do 50 000 zł ale na nieco innych zasadach – więcej o ofercie pisałem parę dni temu.

0,75% w Toyota Bank

Ciekawą ofertę dla swoich obecnych klientów ma Toyota Bank. Moto Lokata dostępna jest na okres 9 miesięcy i oferuje oprocentowanie 0,75% (1,25% dla posiadaczy kredytu samochodowego Toyota Bank na dzień założenia lokaty). Lokatę możemy założyć do 50 000 zł, a łącznie takich lokat: 5 sztuk.

0,7% na koncie oszczędnościowym Santander Consumer Bank

Do oferty wróciło również konto oszczędnościowe Santander Consumer Banku z oprocentowaniem 0,7% dla nowych środków do kwoty 200 000 zł. Rachunek ten ma dwa spore plusy: nie wymaga założenia konta osobistego oraz nie ma limitu przelewów w miesiącu – możemy z niego przelewać za darmo, bez ograniczeń.

0,5% na Lokacie Mobilnej + 350 zł w Santander

0,5% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz (w tej edycji). Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać rewelacyjne 350 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jaką obstawiacie podwyżkę stóp procentowych w najbliższą środę? Ja stawiam na wzrost z 0,5% na 1%

  dariusz2 Odpowiedz
  • Myślisz? Ta podwyżka była tylko dlatego że były ataki na to aby to zrobić i dla świętego spokoju podwyższyli żeby na chwilę lud zamilknął. Im nie służy podwyżka bo będą więcej płacić za dług publiczny :)

   bolek
 • Mocno! Myślę, że podniosą o 0,25% albo wcale. Obecna RPP to nie ekonomiści, a raczej politycy którym wydaje się, że są ekonomistami. Ewidentnie zamiast realizować ustawowe zadania to wspierają rząd. Wysoka inflacja zapewnia wysokie wpływy do budżetu i realnie obniża wartość zadłużenia państwa.

  Waldemar Odpowiedz
 • Inbank lokata 1mies.1%.

  Jan2 Odpowiedz
 • @bolek
  Cenna uwaga. Warto dodać, że nie tylko Glapa ale i jego asystentki. Są wybitne. Niestety nie potrafię wskazać dziedziny, w której można dostrzec ich wybitność.

  Waldemar Odpowiedz
 • Minimum przyzwoitości to byłyby stopy procentowe na poziomie 4-5%.

  Angulo Odpowiedz
  • Chcesz, żeby ci co wzięli kredyty pod korek i kupili mieszkania, które w sumie jeszcze nie istnieją, popełniali masowe harakiri? :D
   Rata z 2k skoczyłyłaby na 8k…

   Dario
 • Na ogół wszystkie rankingi i tzw. badania opinii publicznej są sponsorowane i tym samym nie do końca miarodajne. Tym razem szef polskiego NBP został oceniony. Obcuje w okolicach miejsca zajmowanego przez szefów banków narodowych Białorusi i Ukrainy. Ręce opadają.
  https://wiadomosci.wp.pl/prezes-nbp-surowo-oceniony-w-rankingu-global-finance-adam-glapinski-na-rowni-z-szefem-banku-bialorusi-6700079379114976a

  Waldemar Odpowiedz
 • Trochę nie na temat ale mam pytanie do „Wyjadaczy” ;)
  Od stycznia 2022 w banku zmieniają tabelę TOiP i podwyższają liczbę transakcji bezgotówkowych kartą/BLIK zapewniających zwolnienie z opłaty za konto z 1 do 5 transakcji (wysokość transakcji nie jest istotna).
  Do tej pory wykonywałem jedno doładowanie telefonu za 5zł BLIKiem.
  Niestety nie da się rozbić takiego doładowania na mniejsze porcje bo minimalne doładowanie to 5zł (Virgin).
  Czy macie jakieś sposoby na wykonanie kilku drobnych transakcji najlepiej BLIKiem (kartę posiadam ale nie jest nawet aktywowana).

  Rudi Odpowiedz
  • Ja skorzystam z okazji i zamknę Getina w trybie natychmiastowym. Udało się to niedawno nawet w Pocztowym, mimo że straszono, że się nie da.

   konwicki
  • Jaki bank robi takie zmiany ?

   rychu75
  • Możesz przy okazji zrobić coś dobrego i użyć tych transakcji do wsparcia potrzebujących na stronach różnych fundacji, np. siepomaga.

   tomi
  • Właśnie szukam takich stron gdzie można opłacić BLIKiem drobne darowizny. Do tej pory znalazłem ale z progiem 5zł lub więcej. Znacie jakieś?

   Rudi
  • To zajrzyj na Siepomaga.pl, kartą udawało mi się robić zasilenia na 1 zł, na przyład. Pewnie blikiem też da radę.

   Ja123
  • Na siepomaga BLIK jak najbardziej wchodzi. Ja te wszystkie „jedne płatności kartą” właśnie realizuję na siepomaga.

   BiancaM
  • Idz do jakiegokolwiek marketu i na kasy samoobslugowe. Zrob Sobie normalne dzienne zakupy typu chleb maslo itp podziel na 5 czesci i zaplac 5 razy blikiem sprawe mas zalatwiona.

   Przemysław
 • Kup 5 bułek w markecie z samoobsługą/ np. Tesco, Lidl, Biedronka/ albo użyj 5x przyjaciół i po problemie.

  Beata2 Odpowiedz
  • Dzięki za odpowiedź. Do tej pory robiłem jedną płatność BLIKiem bez wychodzenia z domu (doładowanie telefonu) i fajnie by było znaleźć coś podobnego np. możliwość wykonania drobnych płatności na jakiś cel???
   A co do drugiej sugestii to czy przelew na telefon BLIK też się będzie kwalifikował jako transakcja bezgotówkowa kartą/BLIK, która zwalnia z opłaty za konto?

   Rudi
  • Nie będzie się kwalifikowal

   mbo
 • Przy próbie przelewu do którego banku Getin daje propozycję KO 0,7%?

  adaś Odpowiedz
  • Dzisiaj robiłem przelew do ING i było KO i lokaty na 3 m-ce za 0,8%

   Ja123
  • w aplikacji GB w górnej części wyświetliła mi się również Oferta Specjalna KO 0,8% 3M na nowe

   adaś
  • A jak wygląda Wasza sytuacja, jeśli chodzi o aktywne Lokaty na Nowe Środki oraz promocyjne oprocentowanie na EKO? Czy korzystacie obecnie, z wybranej opcji i wyświetla się Wam oferta na 0,8%?

   niusan
  • Dziś Getin zaproponował KO 0.6%, przelew na Santander.

   qq
 • „0,5% na Lokacie Mobilnej + 350 zł w Santander
  1% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej” :)
  Niestety poprawna jest ta niższa wartość.

  Joana Odpowiedz
 • W ING jest na 1% maks 100k PLN po (50k na oko i okobonus) a nie jak w artykule 200k i po 100k

  Kajko Odpowiedz
 • Podwyższyli w końcu stopę depozytową
  stopa depozytowa: 0,75 proc. w skali rocznej (poprzednio 0,0 proc.)
  referencyjna wzrosła powyżej oczekiwań analityków
  stopa referencyjna: 1,25 proc. w skali rocznej (poprzednio 0,5 proc.)

  R jak Rakieta Odpowiedz
  • Przypominam, że to nie stopa depozytowa jest bliższa Wiborowi lecz właśnie referencyjna, więc powyzej tej stawki można spodziewać się ofert promocyjnych, przed rokiem przy stawce 1,5 najlepsze konta oszczędnościowe dawały zarobić 2,7%

   Dzikus
 • @Działka, jak myslisz ile dadzą zarobić obligacje ? Czy coś drgnie?

  Romuald Odpowiedz
  • Zależy kiedy kupione, inflacja na koniec roku zbliży się do 8-9 proc, w styczniu delikatnie powinna spadać, a później zjazd zapowiadany przez ekonomistów, ale następny rok nie powinno spaść do celu inflacyjnego +1 czyli poniżej 3,5 nie zobaczymy

   Dzikus
  • Kupione w styczniu 😃 Odczyt za listopad ?

   JoX
  • @Dzikus no nie wiem czy od nowego roku zaraz zacznie spadać, a wzrost energii elektrycznej, a polski ład, a wzrost płacy minimalnej to wszystko takie obojętne?

   Clio
  • nie obrażę się jeśli przez cały rok utrzyma się na wysokim poziomie, od 2 lat większość ładuję w obligacje 4 latki i nie narzekam, oczywiści uśredniając, nie będę strzelał, w którym miesiącu będzie najwyższa, ale gdybym musiał to okres sierpnia – września (powroty do szkół) oraz grudnia (zakupy świąteczne) stawiałbym na logikę na potencjalnie wyższą inflację

   Dzikus
 • Ups miało być Dzikus

  Romuald Odpowiedz
 • Z innej beczki. Czy R już nie zrobi przelewu zwrotnego bez dowodu, prawka lub paszportu? Do tej pory dawał komunikaty jakieś ale można było to olać, a teraz nie chce przepuścić… Czy idzie to jakoś obejść czy jednak trzeba przesłać zdjęcia prawka?

  abc Odpowiedz
 • Jak myślicie zostaną w grudniu wyemitowane obligacje na nieco lepszych warunkach niż obecnie?

  Dobcio Odpowiedz
 • Dlaczego w powyższym i pełnym rankingu zostało pominięte konto oszczędnościowe Nest Banku, gdzie jest 0.7% bez promocji? Przeoczenie czy polityka?

  Jot Odpowiedz
  • Nie ma, bo po prostu nie widzę takiej oferty (CTRL+F https://nestbank.pl/wspolne/dokumenty-aktualne/tabele/tabela-oprocentowania-oferta-rachunkow-i-lokat) – podeślij to chętnie dorzucę. I darujmy sobie proszę takie złośliwe komentarze.

   Michał
  • Aktualnie wibor minus 0,5, @jot masz pewnie konto archiwalne gdzie marża banku to 0 odjęte od wibor 3M, w takim przypadku za chwilę wzrosnie w Twoim przypadku oprocentowanie do jakieś > 1,4 po ruchach wibor po zmianie stawek RPP

   Dzikus
  • @Dzikus ma rację. Mam stare KO gdzie marża wynosi 0 i czekam na ruch Nesta po 15.11 :)

   Ego
  • U mnie jest 0,2%

   Pietrucha
  • czyli poprawnie, masz konto z bieżącej oferty i 15.11 oprocentowanie podniesie Ci się do przedziału 0,9-1,2 proc wliczając marże banku, a na archiwalnych kontach jak u @jot wpadnie 1,4-1,7

   Gdyby dziś była aktualizacja mielibyście odpowiednio 0,80 i 1,30, ale te 10 dni jeszcze wibor wg mnie urośnie i nawet oferty na nowe środki 1,5 proc będą wyglądać blado wobec standardowych ofert.
   Zobaczcie rosnącą różnice między Wibor 3M a 6M, jeszcze ponad miesiąc temu mieliśmy odpowiednio 0,21 i 0,26, aktualnie to 1,26 i aż 1,70 na wiborze 6M

   Dzikus
 • Przy przelewie z ING propozycja lokaty 0,3 % na 3 miesiące ( to chyba nowość w ING ? ).

  Bogdan Odpowiedz
 • Konto Nest Rodzinne Oszczędności to już nie tylko premia, ale tak jak było kiedyś, również drobne odsetki. Aktualne oprocentowanie to 0,2 %.

  g.romek Odpowiedz
 • Mam pytanie: Z jakiej karty z moneyback korzystacie, robiąc codzienne zakupy?

  abc Odpowiedz
  • Utrzymaniówki z millennium, citi banku i santandera

   Dzikus
  • Alior – były T-mobile, BNP i Agricole

   Dario
  • Z żadnych. Dziwne egzotyczne sklepy dla rurkowców-17-29 lat. KK Citi 100 zł max. 2 razy w roku „oferty utrzymaniowej”. Mille nic nie daje. SCB daje też stówkę. Generalnie zamykać KK jak tylko można.

   qq
  • No właśnie utrzymaniówki Citi, Santander już wykorzystane, T-Mobile, Mille też, Agricole u mnie nie działa i konto poszło do piachu.
   BNP – chodzi o spełnianie warunków różnych promocji czy jakaś utrzymaniówka?
   SCB – możesz podać jakieś szczegóły?

   abc
  • BNP miałem 3×100 zł i mambonus, ale tylko do grudnia, wiec teraz idzie w kosz.

   Dario
  • @qq a co z tą stówą od SCB? Jakieś szczegóły?

   abc
  • Mea Culpa. SCB wypłaciło co miało i te obowiązkowe 1000 zł obrotu KK co miesiąc pozajączkowało mi się ze zwrotem 10% do 1000 zł z Citi. A że mam KO w SCB, to KK nie zamykam; swoją drogą chyba testowo zamknę.

   qq
  • @qq zmartwię Cię… 2x zamykałem kk w SCB i niestety nigdy nie było żadnej konkretnej propozycji (poza zwolnieniem z opłaty na 6 m-cy). Ale próbuj, może Tobie się uda!

   rapatapatoja
 • @abc Ktoś pisał że getin też daje. Stówkę chyba. Ale złożyłem wypowiedzenie i cisza, nikt nie dzwoni. Już ponad 3 tygodnie.

  Zet Odpowiedz
  • Składałem dwa wypowiedzenia, przy jednym była propozycja utrzymaniowa, przy drugim nic.

   mbo
  • Getin daje jedną propozycję utrzymaniową, chyba 5% max 30, ale przy kolejnych wypowiedzeniach już nie, w sumie postępują logicznie, w przeciwieństwie do innych :)

   abc
  • Tylko to było dla dwu różnych osób przy takiej samej sytuacji.

   mbo
  • Dziś próba wypowiedzenia dwóch kont – i nic z propozycji, a do tej pory nie korzystaliśmy z żadnej ich propozycji utrzymaniowej. Totalnie brak jakiejkolwiek. No cóż pewnie poczekam do 15tego zobaczyć co na EKO zaproponują, a tymczasem spróbuję wypowiedzieć Citi KK

   Adny59
  • Getin to jest chyba loteria, a bardziej szczęśliwy numerek jak się uda uzyskać utrzymaniówkę. Ja też wypowiadałem kk 3 m-ce temu i zero odzewu.

   Bolo
  • 3 raz po rząd/ citi\ propozycja utrzymaniowa: 1000 zł: 3 miesięce= 10%

   Michał1986
 • Dla posiadaczy kont nestbank zakładanych przed 2016 oprocentowanie od 16-tego co najmniej 1,6% bez limitów kwotowych. Co najmniej bo na razie wibor 3M rośnie pionowo i jeszcze się nie zatrzymał.

  R jak Rakieta Odpowiedz
  • Super! I to bez żadnej promocji :)

   Ego
  • A dla nowych klientów? Widzę tylko 1,5% na powitalnej i nie wiadomo do jakiej kwoty :/

   Anonymous
  • jak nie wiadomo? Bezzmiennie do 10k, przy okazji jeszcze sprzed zmiany stóp podwyższyli powitalną na 6M z wynagrodzeniem do 2,10%.

   Dodatkowo rachunki w Nest po 15.11.otwarte całkiem niedawno w ofercie standardowej dostaną nie mniej niż 1,1%. W ofercie promocyjnej jest ta stawka w pierwszym przedziale, później maleje, ale ten zapis tabeli oprocentowania podwyższa do standardowego: W przypadku, gdy WIBOR 3M wzrośnie o tyle, że stawka oprocentowania standardowego dla rachunku oszczędnościowego Nest Oszczędności przekroczy oprocentowanie promocyjne, stosuje się oprocentowanie standardowe.

   Wg mnie za chwilę podniosą oprocentowanie promocyjne, zmniejszając standardowe dla nowo otwieranych, więc kto ma standardowe sprzed 2016 lub nawet założone niedawno może warto zastanowić się nad zachowaniem.

   Dzikus
  • Dzikus,
   to radzisz otworzyć Nest Oszczędności przed 15.11 czy lepiej po 15tym? Ja jakoś nie ogarniam tych WIBORów:)

   Ew@
  • To zależy :) czy masz status nowego klienta z punktu widzenia produktu Nest Oszczędności :) obserwuj stawki wibor po godzinie 11 do piątku i podejmij decyzje czy wolisz oprocentowanie oparte na 3M Wiborze w standardzie być może na lata czy wyższe promocyjne na 2-3 miesiące. Oczywiście może się zdarzyć, że nie pogorszą dla nowych standardowej oferty, ale wydaje to się mało realne :)

   Dzikus
  • @ Dzikus

   Konto Nest Oszczędności założyłem w 2014r., a zamknąłem w 2016r.
   Następnie ponownie otworzyłem w 2016r. i zamknąłem w 2020r. Nest konto(czyli ROR) dalej posiadam
   Infolinia twierdzi, że po otwarciu Nest Oszczędności obejmie mnie oprocentowanie standardowe
   Pytanie, czy ma znaczenie czy konto otworzę do 15XI czy po 15-tym

   Czero
  • @Dzikus dzięki za rozjaśnienie sytuacji :)

   Anonymous
  • @Czero, nie ma znaczenia, 16 listopada zaktualizuje Ci się oprocentowanie w oparciu o stawkę wibor 3M z 15.11., jeśli będziesz posiadać produkt oparty o te stawkę, wg mnie banki będą dążyły do wycofania zmiennego oprocentowania wobec rosnacych stóp lub zwiększania ujemnej z naszego punktu widzenia marży Banku, przykład ostatnia zmiana aliora gdzie marże na starych produktach w tabeli oprocentowania obniżają za 2 miesiące aż o 2 proc

   Dzikus
  • @ Dzikus, dzięki za wyjaśnienia

   Czero
  • Mam podobną sytuację jak Czero, nie jestem nowym klientem tylko mogę założyć nowe KO, dzięki Dzikus

   Ew@
  • Ew@

   Otworzyłem Nest Oszczędności. Nie wiem jak będzie u Ciebie, u mnie w potwierdzeniu otwarcia rach.(dostałem na meila) jest tak:
   1,1% do 10K
   0,5% 10K-300K
   0,05% ponad 300K

   Hmm, czyli lipa, chyba lepszy byłby ten z wiborem 3M
   I jak tu wierzyć infolinii…

   Czero
  • To jeszcze raz przynajmniej w teorii jak jest inaczej to reklamacja i powołaj się na ten zapis tabeli oprocentowania: W przypadku, gdy WIBOR 3M wzrośnie o tyle, że stawka oprocentowania standardowego dla rachunku oszczędnościowego Nest Oszczędności przekroczy oprocentowanie promocyjne, stosuje się oprocentowanie standardowe.

   Dzikus
 • Czy ktoś wie, ile wynosi aktualnie KONKRETNIE (w %) oprocentowanie na Nest Oszczędności (rachunki założone po 2016)?

  Andrzej44 Odpowiedz
 • @Andrzej44
  Zakładany 2019, 0,2% kapitalizacja miesięczna.

  Beata2 Odpowiedz
  • @Beata2
   Dzięki za info.
   Ale jak to się ma do:
   Tabela Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych – oferta Rachunków i Lokat
   (obowiązuje od dnia 9 listopada 2021 roku)
   Rachunki oszczędnościowe otwarte od 29.10.2016 r.
   Oprocentowanie standardowe rachunków oszczędnościowych
   Nest Oszczędności w PLN / zmienne / miesięczna / WIBOR 3M – 0,50% (Marża Oprocentowania)
   [WIBOR dzisiaj: 1,55%]
   Po przemyśleniu jednak rozumiem, że na „lepsze czasy” trzeba poczekać do grudnia…
   Stąd moje powyższe pytanie trzeba potraktować jako retoryczne.

   Andrzej44
  • Oprocentowanie ustalane jest co miesiąc w oparciu o stawkę WIBOR 3M z 15-go dnia kalendarzowego (wartość zaokrąglona do jednego miejsca po przecinku) danego miesiąca oraz Marżę Oprocentowania wskazaną w tabeli powyżej. W przypadku, gdy 15-sty dzień danego miesiąca będzie dniem wolnym od pracy, Bank przyjmuje stawkę WIBOR 3M z poprzedniego Dnia Roboczego. Zmienione oprocentowanie obowiązuje od 16-go dnia kalendarzowego danego miesiąca.

   Dzikus
  • Czy zmienione oprocentowanie obowiązuje od 16 -go danego miesiąca , czy od 1-go następnego miesiąca ?

   Pietrucha
  • Chyba od 16-tego.

   Ewa1
  • Tak, 16-go zmiana oprocentowania z 0.2 % na 1,1%

   Pietrucha
 • Przy okazji w Nest w nowej tabeli oprocentowania od 9.11 podnieśli stawki na nowe środki do 1,4 na 3 lata ( szału nie ma) i lokatę witaj na 6M z wynagrodzeniem na 3 proc

  Dzikus Odpowiedz
 • Millennium na koncie Profit aktualne promocyjne oprocentowanie 1,25%.

  Ego Odpowiedz
  • Ale limit nadal 50 tys, ehhh

   Ja123
  • Miellonium leci w kulki bo to „stara” edycja promocji tylko zmienili w jej trakcie oprocentowanie – na pewno 18 października jak promo wchodziła nie było 1,25…. I tak mam spalone saldo nowych środków bo to ciągle 8 października więc ….. Alior króluje – BTW jak nowa edycja wchodzi 12 grudnia to warto pod koniec listopada już mieć czyste konta w Millenium

   zenek64
  • Tak, stara edycja. Oprocentowanie zmienione w trakcie edycji czyli do 9.11. oprocentowanie 0,5% a od dzisiaj (10.11.) oprocentowanie dla nowych środków wynosi 1,25%.
   Najważniejsze, że banki zaczęły w końcu podnosić oprocentowanie depozytów ;)

   Ego
  • tak, ja to wczoraj sprawdzałem i było 0,5%, a do końca edycji sporo czasu… Obstawiam, że Getin z nową edycją wystartuje z lepszym %

   abc
 • przelew z GETIN – propozycja na 1%, na 3 lub 4 m-ce

  MW Odpowiedz
 • Kasa Stefczyka już 2,4% na 6M do 50k

  Kajko Odpowiedz
 • Ktoś wie jak najprościej pozamykać karty debetowe w getin? Od nowego roku zmiana opłat, muszę zamknąć 9 kart debetowych. Na www z tego co widzę mogę tylko zastrzec karty. Jak to ogarnąć najprościej? Może już ktoś przerabiał temat?

  Zet Odpowiedz
  • Zamykasz wszystkie, czy chcesz zostawić jedną?

   Bolo
  • Mam 10, jedną chcę zostawić

   Zet
  • Zastrzeżenie równoznaczne z zamknięciem.

   drudar
  • Więc wypowiedzenie/zamknięcie 9 nie ma sensu, bo by uniknąć opłaty wystarczy 5 transakcji jedną kartą/blikiem

   Bolo
  • 5 płatności jedną kartą zwalnia z opłat za wszystkie 10 kart? To pewne info?

   Zet
  • Tak. Dzwoniłem na infolinie i tez im nie dowierzałem, więc poprosiłem o przysłanie wiadomości w bankowości elektronicznej

   WIADOMOŚĆ #1 /16.10.2021 14:13
   Getin Bank – obsługa Klienta
   Dzień dobry,
   W nawiązaniu do Pana kontaktu z naszą infolinią przekazuję informację, że w przypadku, gdy posiada Pan 3 karty przypisane do
   rachunku, od 01.01.2022 r. wystarczy że wykona Pan min. 5 transakcji bezgotówkowych lub BLIK jedną z kart, a opłata za pozostałe
   nie zostanie pobrana. Jeżeli, się to Panu nie uda, wtedy opłata za każdą kartę wyniesie 5 zł.

   Bolo
  • Dzięki Bolo

   Zet
 • getin na koncie eko: 1% w skali roku dla kwot do 100 tys. zł, a dla nadwyżki od 100 do 400 tys. zł – 0,5%. 3 miesiące.

  Michał1986 Odpowiedz
  • Ta promocja tylko do 30.11, może w grudniu coś lepszego dadzą

   Ja123
  • Słabo. Gdzie te czasy, gdy Getin i Idea prowadziły w rankingach wysokości oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych.

   pytanie
  • Getin coraz gorzej dycha a ty byś chciał aby prowadził w rankingach. Jeszcze trochę to podzieli los Ideii :|

   Ego
 • Sorry za offtop, ale dotyczy mastercarda, Circle i Getinu. Dwa tankowania w ciągu dwóch tygodni na stacji paliw circle. Pierwsze tankowanie blokada 169,xx zł, rozliczenie na 173,xx. W programie bezcenne chwile, kwota z blokady (169 zł) i przyznane punkty się zgadzają. Drugie tankowanie tydzień później, blokada 195 zł, rozliczenie 201 zł (grosze pomijam) w bezcennych jeszcze niewidoczna. W pierwszym przypadku reklamacja uznana, w drugim dopiero złożona. W placówce nic nie pomogą, chociaż zdziwieni, potwierdzenie mam. Ta sama stacja woj. śląskie. Inne transakcje sklepy stacjonarne, internetowe wszystko prawidłowo. Na pierwszą reklamację wysłali odpowiedź listem, czekam na niego. Sprawdzajcie czy nie macie podobnych sytuacji. Różnica w tych rozliczeniach to pierwszy raz 2,6%, drugi raz 3%.

  zaqu Odpowiedz
  • Tobie naprawdę chce się walczyć o te kilka punktów? Przecież teraz nawet oferty przyspieszające są śmiesznie małe.

   Skylla
  • Nie chodzi o punkty, cena paliwa bywa niższa niż na innych stacjach, a mam po drodze. Jeśli jest niżej to tankuję i czasami płacę kartą. Jest drożej to ich omijam.

   zaqu
  • Skylla jak zwykle ma problem ze ktos walczy o kilka punktow lub kilka zlotych. Nie widzi problemu ze getin dolicza sobie 3% za transakcje szczegolna na stacji paliw.

   aaaa
  • W takim razie nie wiem, o co wam chodzi. Zawsze gdy tankuję i płacę kartą to saldo operacji jest równe temu co pokazuje wyświetlacz dystrybutora. W jakich niby okolicznościach i za co dokładnie Getin dolicza 3% do rachunku? Pierwsze słyszę o czymś takim.

   Skylla
  • W okolicznosciach awarii i problemow technicznych. Czasami bank sam to koryguje a czasami nie. O podwojnym ksiegowaniu tej samej transakcji pewnie tez pierwszy raz slyszales. To co pokazalo na wyswietlaczu ma sie zgadzac z tym co zaksiegowalo sie w banku. Mastercard prawidlowo zaksiegowal kwoty, a getin doliczyl 3%. Takich rzeczy nie ma w cenniku i nie maja zadnego zwiazku z udzialem w programach lojalnosciowych.

   aaaa
  • podobny problem był w Santanderze, transakcja w PLN, przeliczona przez mastercard na Eur i z powrotem przez bank na PLN + dodatkowo prowizja. Sami skorygowali.

   lolowski
  • To samo miałam przy zasileniu przyjaciela R kartą getina w tym miesiącu (wcześniej było OK). Rozliczyli o 2,6% wyższą kwotę, niż wpłaciłam. Reklamowałam, oddali.
   Uważam, że należy reklamować, bo ja zauważę,że z konta zeszło za dużo, a inni nie i będą o te 2,6-3% więcej płacić. A tak może Getin naprawi źle działający algorytm.

   Joana
  • W Santanderze skorygowali sami w Idei (Pekao) – NIE – sprawdzajcie. (tu transakcja z 11.11).
   Błędne obciążenia tyczą się kart mastercard.

   lolowski
  • U mnie również coś się zadziało z Getinem. 12 listopada doładowywałam Revoluta na 50 zł, zrobili blokadę i po weekendzie zaksięgowali na kwotę 51,52 zł. Myślałam, że może sobie doliczyli jakąś prowizję za Revoluta, ale nie przypominałam sobie zmiany TOiP, więc też napisałam reklamację. Napisali, że problem jest im znany, wina leży po stronie operatora karty, i nadwyżka zostanie zwrócona. Pewnie bym nie zauważyła, gdyby nie fakt, że zerowałam konto i przyszła informacja, że mam ujemne saldo.

   Micha
  • Obydwie reklamacje uznane, dwa zwroty na koncie. Odpowiedź listowna jeszcze nie dotarła, drugą poprosiłem mailem, tę otrzymałem. Najważniejsze to: ”
   Dlaczego obciążyliśmy rachunek w takiej kwocie?
   Obciążyliśmy Pana rachunek zgodnie z Regulaminem. [1]
   Transakcję rozliczyliśmy w takiej kwocie, jaką wskazała organizacja płatnicza.
   Po stronie Mastercard wystąpił błąd. To spowodowało rozliczenie tej transakcji w innej kwocie.”
   Dziwne, że wybiórczo te transakcje są niezgodne z blokadami. Zaufanie do banku w tej chwili żadne.

   zaqu
 • Przelew z Getin do Millenium – propozycja lokaty na 3 msc na 1,25% do 400 tys.

  Bobek Odpowiedz
 • Sorki nie lokaty tylko podwyższenia oprocentowania dla konta oszczędnościowego.

  Bobek Odpowiedz
 • @adaś
  Z ROR-u.

  Waldemar Odpowiedz
 • Ciekawostka dla posiadaczy kont w Toyota Banku – bank oferuje lokatę Sprint na 200 dni z oprocentowaniem 1,30 % – można włożyć max 300 tys na takiej lokacie

  zenek64 Odpowiedz
 • Credit Agricole podniósł oprocentowanie, ale marnie. Nadal królem jest Kasa Stefczyka, stare KO w Neście no i Alior K-to Mega Oszcz. i Aion Bank-pakiet AI. Nowe środki w Ca liczone są wg stanu na 30 września. Zakładać można w placówce. Niżej oprocentowanie lokat w skali roku:
  180 dni 0,80%
  270 dni 0,90%
  1 rok 1%
  2 lata 1,5%
  3 lata 2%

  Waldemar Odpowiedz
  • Otwieranie lokat długoterminowych przy rosnącej inflacji i kolejnych podwyżkach stop procentowych jest bezsensowne.
   Lokaty CA od 6m do 12m od 0,8% do 1%… Tymczasem inbank lokata 1m 1,3% (plus po m-cu bonus +0,1%).
   Współczuję osobom zakładający lokaty w CA :D

   Ego
 • Obligacje skarbowe:
  „Konieczne jest przeprowadzenie ponownej weryfikacji Twoich danych osobowych. Szczegółowe informacje jak to wykonać znajdziesz tutaj. Jeśli nie potwierdzisz swojej tożsamości do dnia 2022-01-01, stracisz możliwość składania dyspozycji w Serwisie.”

  No i trzeba się przejść do oddziału :/

  keram7m Odpowiedz
 • Getin lekko podwyższył % lokat na nowe środki: 1% 3M; 1,5% 6M; 1,6% 12M

  adaś Odpowiedz
 • Nowa emisja obligacji od grudnia bez zmian. Liczyłem, że podniosą oprocentowanie.

  Romuald Odpowiedz
  • Przy takim popycie raczej bez szans. W październiku 2021 roku sprzedaliśmy obligacje:

   3-miesięczne (OTS0122) – 1.942,2 mln zł,
   2-letnie (DOS1023) – 169,6 mln zł,
   3-letnie (TOZ1024) – 11,1 mln zł,
   4-letnie (COI01025) – 1.222,7 mln zł,
   10-letnie (EDO1031) – 230,4 mln zł.

   Ciekawski
  • Patrząc na wykres zakupów to główną część stanowiły obligacje 3 miesięczne. Teraz powinno ich być mniej, bo zrobił się ruch na lokatach i rachunkach oszczędnościowych. Czekamy zatem na styczniową ofertę.

   Ciekawski
 • @Ciekawski, zastanawiam się czy na a Ike wpłacić cały roczny limit czy czekać na podwyżkę %. Jak myślisz?

  Romuald Odpowiedz
  • Ciężko powiedzieć jakie będą działania w zakresie oprocentowania. Ja wpłacam cyklicznie tak, aby mieć różne oprocentowanie, gdyż zależy ono od inflacji rok do roku.

   Ciekawski
  • Jeśli chodzi o Samcikowe Axa/Uniqa z zeszłego roku, to na obligacjach „E” jest mega promocja. Spadły z około 155 zł do około 139 zł. Okazja!

   qq
 • Oczywiście myślę o 2022

  Romuald Odpowiedz
 • A ja miałem ostatnio dziwny telefon. Zadzwoniła jakaś pani i powiedziała, że w imieniu Getin Banku przeprowadza ankietę na temat satysfakcji klientów. Pytała czy mam w Getinie jakieś produkty oszczędnościowe. Potwierdziłem. Zapytała czy ostatnio przelewem jakieś środki z konta oszczędnościowego. Potwierdziłem czekając tylko az zażąda loginu i hasła do konta w ramach scamu telefonicznego, przed którym wszyscy ostrzegają. Ale okazało się, że to rzeczywiście ankieta. Pani dopytywała sie do którego banku robiłem przelew, jakie mi oni zaproponowali warunki i jakie by mi musiał zaproponować Getin bym do nich wrócił. Niestety źle zapamiętałem jakie mam oprocentowanie w Nest Banku i powiedziałem jej, że 1,2% (a tak naprawdę mam 1,1%) i że by mi musieli zaproponować wyższe i koniecznie na koncie oszczędnościowym a nie na lokacie. Powiedziała, że niestety takich warunków nie mogą zaproponować i po kilku dodatkowych pytaniach zakończyła ankietę. Czy ktoś miał podobny telefon i miał mniejsze wymagania, które skończyły się jakąś ciekawą propozycją od Getin Banku?

  Marcin W Odpowiedz
  • Miałem podobny telefon, podałem 1,3% jako minimum mnie satysfakcjonujące (też konto oszczędnościowe – nie lokata). W rozmowie podkreślałem prognozowane wzrosty stopy procentowej. Sądzę, że chcieli rozeznać sytuację bez przedstawiania (na razie) żadnych ofert.

   Andrzej44
 • Getin
  1,6% w skali roku na 12 miesięcy
  1,5% w skali roku na 6 miesięcy
  1% w skali roku na 3 miesiące
  Kwota lokaty do 180 000 zł
  Dla klientów, którzy udzielą zgód marketingowych

  R jak Rakieta Odpowiedz
  • Getin dalej oderwany od obecnej rzeczywistości, wysoka inflacja a co za tym idzie coraz śmielsze podwyżki stop procentowych, a oni dalej próbują przyciągnąć klientów, ale niby czym :D? Nawet w takim inBanku lokata m-na jest wyższa niż 3 m-na w Getinie :D.

   Ego
 • Od dzisiaj w Getinie na EKO 1,7% do 200 tys., powyżej 1,1% przez 92 dni od dnia przystąpienia do oferty (1.12.-19.12).

  Ego Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy