Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – styczeń 2022

Przed nami nowy, 2022 rok. Pod względem oprocentowania depozytów będzie on prawdopodobnie zupełnie inny, niż rok 2021. Zamiast stawek oscylujących w okolicach pół procenta powinniśmy widzieć oferty z kilkukrotnie wyższym oprocentowaniem. Oczekuje się, że kolejny krok nastąpi już w najbliższy wtorek, kiedy RPP ponownie zbierze się aby podnieść stopy procentowe. Zanim jednak banki podniosą oprocentowanie depozytów najprawdopodobniej minie parę dni (albo nawet tygodni), dlatego sprawdźmy gdzie opłaca się ulokować swoje środki już teraz, na początku stycznia 2022.

3% do 10 000 zł przez rok + 1,7% do 200 000 zł + 50 zł na start

Tradycyjnie najlepszy zestaw zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, oferuje Getin Bank. 3% na koncie oszczędnościowym do 10 000 zł przez okrągły rok zyskają osoby, które dopiero otworzą konto w tym banku.

Niska kwota maksymalna? To nie problem. Na tym samym koncie oszczędnościowym obowiązuje również druga promocja (również dla obecnych klientów), w ramach której wszystkie nowe środki zarabiają 1,7% do 200 000 zł oraz 1,1% od 200 000 zł do 400 000 zł.

Ten sam bank oferuje również lokatę na nowe środki, której oprocentowanie wynosi nawet 2%, w zależności od wariantu:

3% w Nest Banku

3% dostępne jest również dla nowych klientów konta osobistego Nest Banku. Problem w tym, że dotyczy to jedynie wariantu 6-miesięcznego z zapewnionym wpływem wynagrodzenia. Wersja 3-miesięczna bez wymogu wpływu wynagrodzenia daje już „tylko” 1,5%. Kwota maksymalna lokat to 10 000 zł, a z oferty można skorzystać tylko raz. Wymagane jest założenie konta osobistego.

3% w Credit Agricole

Od dzisiaj 3% do 75 000 zł na lokacie rocznej mogą zyskać nowi klienci klienci Credit Agricole. Co więcej: kolejne 50 000 zł na 1,5% mogą ulokować na promocyjnym koncie oszczędnościowym (po 3 miesiącach oprocentowanie spada). A gdyby tego było mało, to aż 555 zł czeka na nas w formie premii na start.

Do 2,61% na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym Toyota Bank

Bardzo ciekawą ofertę konta oszczędnościowego (zwłaszcza dla większych kwot) ma Toyota Bank. Indeksowane Konto Oszczędnościowe oferuje bowiem oprocentowanie oparte o stawkę WIBOR 3M z przedostatniego dnia roboczego danego kwartału. Do 100 000 zł zarabiamy WIBOR 3M + 0,1 pp marży, a powyżej 100 000 zł – WIBOR 3M. Oznacza to, że w chwili obecnej przez najbliższy kwartał oprocentowanie wyniesie aż 2,61% do 100 000 zł oraz 2,51% powyżej.

Aktualizacja: od 17.01 oprocentowanie spada do stawki WIBOR 3M do 100 000 zł oraz WIBOR 3M – 2 pp poniżej. Oznacza to, że w chili obecnej zarobimy 2,51% do 100 000 zł oraz 0,51% powyżej.

Haczyki? Są trzy. Po pierwsze – stawka mrożona jest na kwartał, czyli jeśli stopy procentowe pójdą w górę (na początku stycznia, lutego i pewnie marca) to szybko może wcale nie być taka rewelacyjna jak teraz (natomiast dobrze zadziała w drugą stronę, kiedy stopy będą obniżane). Po drugie – prowadzenie konta wynosi 30 zł, jednak opłata jest zwracana po kilku dniach jeśli nie dokonaliśmy żadnej wypłaty z tego konta oszczędnościowego. Przy czym jest tu jeden wyjątek: opłacenie lokat nie wlicza się do tego limitu, dlatego wypłatę z IKO najlepiej wykonać za pośrednictwem np. lokaty 3-dniowej. Albo jeszcze krótszej.

Trzecia wada? Konto zakładamy poprzez wizytę kuriera – nawet, jeśli już mamy konto osobiste w tym banku. Trzeba bowiem pamiętać, że Toyota Bank to dość mały bank i pewne procesy są nieco bardziej analogowe.

2,5% w Pekao S.A.

2,5% dostępne jest również dla nowych klientów Pekao S.A. Kwota maksymalna to 20 000 zł, a oprocentowanie obowiązuje aż przez pół roku. No i premia na start – w tym wypadku 100 zł.

2% + 1,7% na koncie oszczędnościowym w Alior Banku + 300 zł na start

1,7% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym oferuje również Alior Bank. Konieczne jest ulokowanie nowych środków, a czas trwania promocji podwyższonego oprocentowania to 3 miesiące od pierwszego wpływu.
Pamiętajmy jedynie, aby co miesiąc wpłynęło minimum 2000 zł na konto osobiste – inaczej bank naliczy nam nie 1,7% a 1% w skali roku.

A jeśli o koncie mowa to od dzisiaj możemy zgarnąć niesamowicie łatwe 300 zł za jego założenie. Co więcej: w ramach jednej z korzyści do wyboru mamy możliwość otrzymania kolejnych 2% do 10 000 zł na koncie oszczędnościowym – pod warunkiem, że wydamy co miesiąc 300 zł.

2% w Aion Bank

Do końca lutego wysokie oprocentowanie obowiązuje również w Aion Banku – i to bez żadnych haczyków czy ograniczeń kwotowych! Przypominam, że w porównaniu do „normalnych” banków za usługi Aion Banku płacimy comiesięczny abonament. W ramach niego otrzymujemy dostęp do pewnych usług bez limitów ilościowych. I tak oprocentowanie 2% na koncie oszczędnościowym otrzymują użytkownicy planu All-Inclusive za 49,99 zł, 1,5% otrzymują opłacający plan Smart za 29,99 zł, a 1% – klienci darmowego planu Light. Łatwo więc zauważyć, że nawet darmowy plan daje nam niezłe 1% – i to bez ograniczeń kwotowych (a do tego 30 zł na start). Płatne plany opłacają się jednak dość szybko – bo już przy kilkudziesięciu tysiącach miesięcznie bardziej opłaca nam się płacić abonament, ale zyskiwać więcej w odsetkach.

Pamiętajmy również, że Aion Bank oferuje kody startowe, dzięki którym możemy uzyskać 2 pierwsze miesiące subskrypcji za darmo (kod: LIVEFREE), albo 6 miesięcy za pół ceny (kod: LIVESMARTER50). Wtedy granica opłacalności przesuwa się jeszcze niżej – dlatego w zdecydowanej większości przypadków najlepiej skorzystać z planu All-Inclusive i zapakować swoje środki na 2% w skali roku – bez limitu kwotowego (choć standardowo polecam nie przekraczać równowartości 100 000 euro).

Więcej o tej ofercie pisałem w swoim prześwietleniu oferty. Oprócz wysokiego oprocentowania ma ona jeszcze kilka innych, przydatnych cech.

1,8% do 10 000 zł przez 4 miesiące + do 500 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy nawet 500 zł za założenie konta oraz 1,8% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,8% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.08.2021.

Do 1,7% w Inbanku

Bankiem, który oferuje relatywnie wysokie oprocentowanie dla dużych kwot, jest estoński Inbank, działający w Polsce na podstawie europejskiego paszportu. Bank ten limituje swoje lokaty do maksymalnie 400 000 zł, a w chwili obecnej możemy zgarnąć 1,6% na lokacie rocznej czy 1,5% na lokacie półrocznej.

Co ważne: lokaty w Inbanku zakładamy bez konieczności otwierania konta, a środki przelewamy na depozyt za pomocą szybkiego przelewu (pay-by-link).

1,6% na koncie oszczędnościowym Santander Consumer Bank

Do 26.01 możemy zarobić 1,6% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym Santander Consumer Bank. Co istotne: rachunek nie wymaga zakładania konta osobistego, nie ma też limitu darmowych przelewów wychodzących. Konto zakładamy przez wniosek internetowy za pomocą przelewu.

…i do 1,3% na lokatach

Santander Consumer Bank oferuje również sensownie dobrze oprocentowane lokaty bez haczyków – choć głównie te długoterminowe:

1% w ING Banku do 100 000 zł

Również ING Bank wznowił swoją ofertę Otwartego Konta Oszczędnościowego (OKO) oraz OKO Bonus. Na obu rachunkach zgarniemy 1% do 50 000 zł ale na nieco innych zasadach – więcej o ofercie pisałem parę dni temu. Obecnie oferta została odnowiona na niemal tych samych warunkach.

1% na Lokacie Mobilnej + 350 zł w Santander

1% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz (w tej edycji). Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać świetne 350 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy w tym Ciechanowie można obie lokaty promocyjne założyć (na 4,5% oraz 3%), czy tylko jedną?

  g.romek Odpowiedz
  • Jedną 4.5% do 10k. Tych na 3% dowolna ilość. Ale chyba jest limit na sumę lokat. I cos mi świta że jest 5 dni na założenie tych lokat od momentu otwarcia konta.

   Zet
  • Obie promocyjne mozna założyć

   Zet
  • „gwarancja dostępności oferty lokaty z oprocentowaniem obowiązującym w dniu złożenia wniosku elektronicznego o otwarcie Konta depozytowego, o którym mowa w ust. 1 lit. c, przez okres kolejnych 5 dni roboczych od daty złożenia tego wniosku”

   Kajko
  • Oby dłużej… bo od tygodnia nie dostałem nr konta do przelewu weryfikacjyjnego :/

   maniekkkkkkk
  • @maniekkkkkk, musisz się zalogować na podstawie danych, które otrzymałeś smsem z numeru komórkowego banku i po zalogowaniu odczytasz Twój nr konta depozytowego do przelewu weryfikacyjnego.

   Ewa1
  • a z regulaminów lokat wynika , że można mieć albo na 4,5 lub na 3 % , albo żle czytam ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • @Ewa1 ale ja nie dostałem żadnego smsa jeszcze.. ani maila z instrukcjami… wysłałem wniosek i cisza z ich strony… spróbuję tam dziś zadzwonić :/

   maniekkkkkkk
  • Wniosek odrzucili ale niestety miła Pani nie była w stanie powiedzieć czemu (może niepełna nazwa ulicy) i niby wysłali maila (ale nie dotarł). Złożyłem wniosek jeszcze raz… i zauważyłem że jest inny niż wcześniej.. mniej pytań… nie ma m. in. nic o tym jakimi produktami jesteśmy zainteresowani.

   maniekkkkkkk
  • @prawdziwy-xyz – no właśnie tak to w praktyce wygląda – po założeniu lokaty na 3% z oferty lokat dostępnych w bankowości internetowej zniknęła ta na 4,5%…

   rapatapatoja
  • Pewny ten Bank Spółdzielczy z Ciechanowa?

   bolek
  • @rapatapatoja Założyłem tą na 4.5% i potem wiele tych na 3%.

   Zet
  • Jeśli chcesz uzyskać pełną funkcjonalność Konta udaj się do placówki Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie w celu potwierdzenia tożsamości oraz złożenia wzoru podpisu. Podczas wizyty poinformuj pracownika o złożeniu wniosku przez Internet.

   Żeby potem nie było że ciężko będzie przelać spowrotem kasę bo konto niepełnofuncjonalne. Czy limity zwiększa się dzwoniąc na infolinię w każdym przypadku??

   bolek
  • @Zet , a masz przy tych lokatach na 3% jakieś szczegóły , jest tam podane , że są na te 3% ? Jak pisze @ rapatapatoja po załozeniu lokaty na 3% brak dostępnej na 4,5% . Może kolejność zakładania lokat odgrywa tu rolę? Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia lub wiedzę niech pisze śmiało. ?Wg regulaminów jedna lokata promocyjna wyklucza drugą , żeby się z lokaty promocyjnej nie zrobiło oprocentowanie standardowe ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Tak, przy każdej założonej lokacie jest podany procent.

   Zet
  • Po jakim czasie od przysłania już finalnej umowy i zwrotnego odesłaniu 1gr, pojawia się ta lokata na 4,5%, bo ja takiej nie mam na liście lokat?

   keram7m
  • @keram7
   wtorek – złożyłem wniosek.
   środa – dostałem hasło, login i wysłałem 1 grosz
   czwartek – odstałem 1 grosz, konto już działa, doszły moje pierwsze przelewy
   piątek – założyłem lokaty (jedną na 4,5% i wiele na 3%). Ale wydaje mi się że te lokaty były już dostępne w czwartek.

   Zet
  • okazało się, że już kiedyś dawno temu jednak byłem ich klientem, ale miła Pani coś poklikała i pojawiła się ta oferta na 4,5% i dodatkowo pierwszą lokatę trzeba tą założyć, bo inaczej ona zniknie

   keram7m
  • Nie pobrałem sumy kontrolnej i już mam problem ;) jak wykonać przelew :D

   bolek
  • @keram7m to obie lokaty można założyć we właściwej kolejności i obie będą promocyjne , żeby nie okazało się na koniec , że jedna wykluczyła drugą i naliczą standardoer odsetki? Może o to pytałeś to panią ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Jak obie lokaty są „dla nowych klientów”, to po założeniu jednej z nich, już się nie jest nowym klientem jak rozumiem. Więc nie opłaca się brać tej za 4.5% bo się traci dostęp do tej za 3%?

   Ja123
  • tak bezpośrednio nie pytałem, ale tych 3% można założyć dowolną ilość, a tą 4,5% tylko jedną i stąd ten problem, ja tam nie widzę by miały się wykluczać

   keram7m
  • nowym klientem jest się przez 14 dni od otwarcia konta

   keram7m
  • @ Zet
   Dziękuję za odpowiedź.
   Lokaty dziś założyłem. Najpierw jedną na 4,5 %, a potem cztery na 3 %.
   Oprocentowanie, tak jak wspomniano, wyświetla się przy każdej lokacie, a dodatkowo po wejściu w szczegóły można (i warto) pobrać sobie w PDF-ie dokument „Potwierdzenie założenia lokaty”.
   Wszystko wygląda dość przejrzyście w ich systemie.

   g.romek
  • Dziś odrzucili mi drugi wniosek… Jakie dane mogą się nie zgadzać skoro jeszcze nie miałem szansy wysłać przelewu? macie pomysł co robię źle? wcześniej miła pani sugerowała że pierwszy wyleciał bo w ulicy nie było imienia… dodałem… nie pomogło… jutro spróbuję tam znów zadzwonić…

   maniekkkkkkk
  • Chyba zmienili regulaminy lokat , bo wcześniej pisali w nich , że jedna lokata wyklucza drugą i były jakieś długie a teraz są jakieś inne regulaminy lokat specjalnych i jakieś krótkie. Chyba potrzebują więcej depozytów ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • @Ewa1 ale ja nie dostałem żadnego smsa jeszcze.. ani maila z instrukcjami… wysłałem wniosek i cisza z ich strony… spróbuję tam dziś zadzwonić :/

  maniekkkkkkk Odpowiedz
 • Uwaga wzrost na obligacjach 10-letnich EDO0232
  2,20 % w pierwszym rocznym okresie odsetkowym, w kolejnych rocznych okresach odsetkowych: marża 1,25% + inflacja, z roczną kapitalizacją odsetek.

  R jak Rakieta Odpowiedz
  • Orientujecie się czy jeśli w ubiegłym roku kupiłem obligacje 4-letnie COI z marżą +0,75% to mogę teraz je jakoś zmienić na 10-letnie? Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić?

   bernul
  • Ale to będziesz w plecy, zamiast oprocentowania na drugi rok prawie 10 proc znowu chcesz wrócić na niższe oprocentowanie? Do tego stracisz 0,7 proc sprzedając

   Dzikus
  • bernul – normalnie, robisz przedterminowy wykup. Tracisz odsetki, ale za to zyskujesz +0.5% wiecej i +0.25 marzy. Wg moich szacunkow oplaca mi sie wycofac ze strata pieniadze od grudnia, ale po roku wyjdzie sie sporo na plus.

   keton
  • @Dzikus, @keton dzięki za info. W takim razie niczego nie ruszam i zostawiam jak jest. Nie wiedziałem, że tak ta procedura wyglada. A od lutego ruszę z nowymi środkami z zakupem EDO. Sądzę, że nawet jeśli inflacja spadnie w najbliższych latach to i tak dadzą dobry dochód. Bo chyba deflacji sprzed kilku lat długo nie zobaczymy :)

   bernul
  • @keton, od grudnia 2020 czy 2021?
   chyba ciężko to szacować, bo nie wiemy kiedy inflacja zacznie spadać,
   te sprzed miesiąca chyba wycofam, ale wcześniejsze nie wiem

   keram7m
  • Te co kupilem w grudniu 21 i styczniu 22 wlasnie wykupilem. Po 5 dniach niby wroca na konto czyli 1 lutego bedzie mozna nabyc na nowych warunkach. Ale troche jednak tych grudniowych zostawie, glownie dla testu. W skali 1 roku to nawet takie kupowane w listopadzie 21 oplaca sie wykupic, bo 0.5% pokryje uracone odsetki. A w kolejnych latach dodatkowo jeszcze 0.25 ponad inflacje wiecej.

   keton
  • wykupiłem 80% grudniowych (wykupiłbym 100%, zwłaszcza że z 28-go, ale akurat grudniowych nie mam z innych lat) i 20% listopadowych, trochę psuje mi to równomierność w miesiącach

   keram7m
 • Zmiana w ofercie Aiona: podniosą oprocentowania kont odpowiednio do 1,5/2/2,5 proc w poszczególnych planach cenowych jednocześnie dla obecnych klientów wprowadzają opłatę od 4 kwietnia 19,99 PLN za plan Light, dla nowych od 4 lutego, warunek zwalniający z opłaty za konto: 5 tysi salda na KO

  Dzikus Odpowiedz
  • A miał być Light z darmo, najgorszy bank w jakim założyłem konto.
   Jest już gdzieś dostępny nowy TOiP? Saldo musi być utrzymywane przez cały miesiąc?

   keram7m
  • nie najgorszy ale zaden bank nie dawal MNIEJ za zalozenie konta
   straca Klientow to zaczna rzucac stowkami i to bez karencji

   aaaa
  • Ja jeszcze wstrzymuje się z zamykaniem jak będzie odpływ klientów to albo wycofają się z tej zmiany albo wprowadzą coś na retencję

   Dzikus
  • ale wypowiedzenie mozesz zlozyc i w kazdej chwili wycofac
   im wiecej kont na wypowiedzeniu tym wieksza szansa zeby cos ugrac
   jak zobacza ze malo osob odchodzi to utrzymaja oplaty

   aaaa
 • tak bezpośrednio nie pytałem, ale tych 3% można założyć dowolną ilość, a tą 4,5% tylko jedną i stąd ten problem, ja tam nie widzę by miały się wykluczać

  keram7m Odpowiedz
 • „Przy czym jest tu jeden wyjątek: opłacenie lokat nie wlicza się do tego limitu, dlatego wypłatę z IKO najlepiej wykonać za pośrednictwem np. lokaty 3-dniowej. Albo jeszcze krótszej.”
  Czy aby założył „lakatę 3-dniową” trzeba mieć w Toyota Bank rachunek ROR albo jakiś inny produkt poza Indeksowanym Kontem Oszczędnościowym?

  BlackWater Odpowiedz
 • @BlackWater
  Trzeba mieć ror, bo przy zrywaniu lokaty musisz wskazać konto, na które wpłyną środki ze zrywanej lokaty. Ja założyłem lokatę na 24 m-ce. I następnego dnia ją zerwałem. @ Dzikus pisał, że o ew. zwolnieniu z opłaty za IKO decyduje rodzaj i typ transakcji, czyli w tym wypadku numer konta, na który spłyną środki ze zrywanej lokaty/ ror- jest opłata, lokata- nie ma opłaty/. Ja dodatkowo zabezpieczyłem się nocnym zaksięgowaniem środków.

  Waldemar Odpowiedz
 • Czy ta promka w BS Ciechanów jest jeszcze aktualna? Wysłałem wniosek i cisza…

  Waldemar Odpowiedz
  • Jak wysłałeś dzisiaj to jutro powinni odpisać po sprawdzeniu danych , że witają wśród klientów lub odrzucają wniosek . xyz

   prawdziwy-xyz
  • u mnie minęły prawie 2 dni zanim odpisali, tyle że wniosek składałem wieczorem

   keram7m
 • Czy ktoś już wie jak się zamyka ten rachunek depozytowy ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • na ten moment w formie pisemnej, ale mają udostępnić funkcjonalność przez bankowość internetową, a rachunek jest jednak bez opłat miesięcznych (już poprawili dokument), więc można poczekać na tę funkcjonalność

   keram7m
 • ten Ciechanów, to jakieś jaja, nie zapisałem tej sumy kontrolnej , zrobiłem zęby przysłali na maila na końcu wniosku, ale nic nie dostałem:((((……a teraz dzwonię i nie mogą nigdzie odzyskać , masakra muszę na nowo składać

  Kiker Odpowiedz
  • tak, ten mail nie dochodzi, ja na zabezpieczyłem się potrójnie, ściągnąłem dodatkowo do pliku i zrobiłem printscreena

   keram7m
 • W jakich godzinach są sesje przychodzące i wychodzące w Ciechanowie ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Dla osób składających wnioski o lokaty w BS w Ciechanowie
  ” W celu uzyskania pełnej aktywacji rachunku umożliwiającej m.in. składanie dyspozycji
  Polecenia przelewu (Przelew krajowy na dowolny NRB), składanie dyspozycji Polecenia przelewu wewnętrznego (na inny rachunek prowadzony w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie) oraz składanie dyspozycji przekazywanych korespondencyjnie w formie pisemnej konieczne jest dodatkowe potwierdzenie tożsamości oraz złożenie wzoru podpisu w placówce Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie „.
  Takie pouczenie wnioskodawców zawarte jest we wniosku o konto depozytowe.

  Waldemar Odpowiedz
  • Pieniądze z zakończonych lokat można przelać na konto, z którego wysyłany był przelew weryfikacyjny. Pełna aktywacja nie jest do tego potrzebna.

   g.romek
 • Ha, ha, druga dekada dwudziestego pierwszego wieku. No, nie wierzę…

  gajowy Odpowiedz
 • @g.romek
  Skąd ta wiedza? Wcześniej czytałam o tym i ostatecznie się nie zdecydowałam. Właśnie dlatego, że do Ciechanowa mam szmat drogi.

  Beata2 Odpowiedz
  • Jest w umowie rachnku:

   W przypadku zawarcia Umowy na podstawie wniosku o otwarcie Konta złożonego na odległość Bank udostępni funkcjonalność Konta w tym zakresie, iż dysponowanie środkami, zgromadzonymi na Koncie ograniczone jest do następujących operacji wykonywanych za pośrednictwem PBS24:
   a) zakładania i likwidacji Lokat,
   b) składania dyspozycji polecenia przelewu między Kontem a rachunkiem bankowym wskazanym we wniosku o otwarcie Konta, z którego nastąpił przelew autoryzacyjny.

   A wypowiedzieć umowę można przez serwis internetowy:
   Wnioski -> Obsługa rachunków -> Wniosek – wypowiedzenie umowy konta

   PS.
   Trzeci wniosek rozpatrzyli pozytywnie… mieszkam przy ul. ks. Jana Nowaka, w pierwszym wpisałem Nowaka… zonk! W drugim Jana Nowaka… zonk! ks. Jana Nowaka… bingo!

   maniekkkkkkk
  • @Beata2

   Dokładnie tak jak zacytował przemówca, umowa gwarantuje możliwość wycofania środków na rachunek, z którego wysłany został przelew autoryzacyjny.

   Nie trzeba jeździć do Ciechanowa :)

   g.romek
  • A w banku z którego będzie przelew jak jest napisane ? Jak będę przelatywał swoim odrzutowcem w tamtą stronę to mogę na chwilę się przytrzymać . xyz

   prawdziwy-xyz
  • @maniekkkkkkk Nowak to najpopularniejsze nazwisko w Polsce, trzeba konkretnego Nowaka podawać ;)

   Kajko
 • @prawdziwy-xyz
  Zrozumiałam. Możesz.

  Beata2 Odpowiedz
 • @g.romek
  @maniekkkkkkk
  Dzięki za podpowiedź. Planuję w przyszłym tygodniu założyć lokatę na 10 k. a kilka dni poźniej 2x15k. Przejdzie?

  Beata2 Odpowiedz
  • Ja założyłem kilka na 3%. Dopiero za tydzień będę miał dodatkowe środki i chciałbym założyć jeszcze kilka. Ale obawiam się, że już nie będę miał możliwości. 3% gwarantowane jest tylko przez 5 dni..

   derek22
  • Te 5 dni to bardziej jest jakby w międzyczasie zmienili ofertę, to dla tych co właśnie zakładają konto żeby mogli założyć te lokaty. A tak naprawdę „w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy”. Ja jednak symbolicznie tam załadowałem, uważam że średnio przez te 3 miesiące Wibor3m-0,5% jak mam w Neście co najmniej zrówna się do tych 3%.

   keram7m
 • Don kiedyś podrzucał tu gdzieś link do pliku Excell z wykresami stawek Wibor, stóp procentowych, oprocentowania obligacji. Nie mogę znaleźć. poratuje ktoś?

  Mar_Wer Odpowiedz
 • Kilka pytań do TB i IKO:
  1. Interesuje mnie MotoKonto i IKO, od dawna chyba nic nie dają za otwarcie, więc nie ma co czekać?
  2. Kolejność otwarcia dowolna? Może można to razem ogarnąć?
  3. Czy trzymanie środków na IKO łapie się do warunków salda oszczędności do zwrotów za paliwo?
  4. Jakieś dodatkowe uwagi, wskazówki, itp?

  crs84 Odpowiedz
  • 1. Nic nie dają
   2. Może lepiej zacząć wypełniać wniosek o MotoKonto to może jest okienko do zaznaczenia otwarcia IKO. A jak nie ma, i tak kontaktuje się ktoś od nich najpierw, to może wtedy można zamówić jednego kuriera do obu kont
   4. Dziwnie naliczają opłaty za konto (najpierw pobierają potem zwracają). Lepiej mieć na koncie te 10-20 zł, żeby debet się nie robił

   Ja123
  • „3. Czy trzymanie środków na IKO łapie się do warunków salda oszczędności do zwrotów za paliwo?”
   a czy tutaj wiadomo?
   Ja właśnie dzisiaj miałem kuriera z umową. Mam nadzieję, że wlicza się to do salda oszczędności – głównie w tym celu założyłem IKO – aby właśnie na jakimś sensownym % przechowywać wymagane saldo. Swoją drogą – to chyba TB nie ogłosił jeszcze przedłużenia „Tankuj korzyści” ?

   Maciej
  • Tak, ogłosił, jednak na tych samych zasadach co poprzednia edycja, co jest trochę nieopłacalne dla zwrotu 10% -> poza oszczędnościami, które mając na IKO 50tyś się spełnia, potrzebna jest też blokada 4000 na średniomiesięcznym głównym koncie oraz wydanie 1500zł kartą MOTO

   matebe
  • Na 10% w ogóle nie patrzę :)
   Ale te 5% jest dla mnie jak najbardziej w zasięgu, aby otrzymać max zwrotu – tj. 30 PLN/miesiąc.

   Maciej
 • z ciekawostek facto podnosi oprocentowanie lokat m.in. 3-9 miesięcy 2,5%

  Barti Odpowiedz
 • @Kajko
  Cytuję to co napisałeś
  „@maniekkkkkkk Nowak to najpopularniejsze nazwisko w Polsce, trzeba konkretnego Nowaka podawać ;)”
  ty poważnie chcesz na tym forum takie porady dawać?

  Waldemar Odpowiedz
  • @Waldek a widzisz towarzyszu „;)” na końcu tego komentarza? Rozumiesz co to znaczy w internecie czy może trzeba rozrysować i jak dziecku wytłumaczyć? EOT!

   Kajko
 • @Waldemar
  Zostaw to. Ten Kajko to może być Kokosz. Widać, że nie ma nic sensownego do powiedzenia. Sam się ośmiesza. A ta jego uwaga o popularności nazwiska Nowak w Polsce, to jest przebój tego bloga. To jest rewelacja!!!! Nikt nie wiedział, że nazwisko Nowak
  jest tak popularne. Kajko dzięki tobie dowiedziałam się rewelacyjnych wieści. Czy możesz podać inne rewelacje?

  Beata2 Odpowiedz
 • @Kajko
  I dobrze. Widać, że znasz twórczość niejakiego Sienkiewicza, Henryka, bo on w usta Kmicica włożył znamienne słowa: ” Kończ waść, wstydu oszczędź…”

  Beata2 Odpowiedz
 • Siema
  Mam pytanko odnośnie PBS Ciechanów. Założyłem sobie tam konto, zweryfikowałem się, zaznaczyłem zgody marketingowe, wchodzę na serwis internetowy i są tylko dwie lokaty: 0.5% oraz 2.1%. Próbuje się dodzwonić do banku (kontakt do oddziału internetowego) ale nikt nie odbiera telefonu. Ktoś coś może doradzić na ten temat?

  pytalski Odpowiedz
  • Miałem podobnie, najpierw powiedziano, że pojawią się gdy będzie w pełni otwarte, czyli 1gr wysłany w dwie strony. Ale u mnie to nie pomogło, bo okazało się że dawno temu miałem tam lokaty i dopiero przez telefon odblokowano mi. A mnie stosunkowo łatwo udało się tam dodzwonić, ale nie mają muzyczki na oczekiwanie, tylko poprostu rozłącza i trzeba próbować ponownie. Ale u Ciebie może to będzie zbędne.

   keram7m
 • Czy portfel depozytowy w BSP w Ciechanowie można zasilić kilka razy z tego samego konta? Chodzi o to, że w Neście limit pojedynczej transakcji to tylko 50 k.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • @Eugeniusz Robiłem 3 przelewy z 3 różnych banków. Wszystkie doszły bez problemów

   Zet
  • Przecież w Nest można kilka razy więcej w 1 dzień. Wystarczy przeczytać co jest w limitach.

   Andy59
 • @Zet
  Super, dzięki. Napisz mi jeszcze czy mogę przelać: 1 lutego 50k- zakładam 10k-4,5% i 40k-3%. 2 lutego 50k- zakładam 2x25k-3,5%. I z 2 tygodnie znowu z 10k-3%.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • A skąd ja mam wiedzieć? :) Tam jest jakiś czas na założenie promocyjnych lokat. Ja założyłem wszystkie jednego dnia. Poczytaj regulaminy lokat promocyjnych, tam powinno być ile masz na to czasu.

   Zet
  • @Eugeniusz z tego co wiem to w Nest jest limit 50k na pojedynczą transakcję, ale limit dzienny wynosi 100k. Także mógłbyś teoretycznie zrobić oba te przelewy po 50k tego samego dnia. Nie testowałem tego, więc mogę się mylić, ale tak gdzieś kiedyś wyczytałem.

   bernul
  • @Eugeniusz, skąd 3,5%?
   za 2 tyg chyba się już nie uda,
   a w Nest limity można podnieść, ja mam 2x większe.

   keram7m
 • @keram7m
  Walnąłem się. Chodzi o 2 przelewy po 25 koła na 3%, a nie na 3,5%.
  @bernul
  Wiem o tym, ale konto w Nest mam zweryfikowane i na nim tylko coś ponad 50k/ ale grosze/ a resztę mam w Aliorze, a to konto nie jest zweryfikowane. Kombinuję, aby z samego rana wysłać 50k z Nesta, a następnego dnia EE z Aliora do Nesta, ale w Aliorze zmieniłem korzyści i na ten moment natychmiastowych przelewów nie mam, a płacić nie chcę.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • ale poza przelewem weryfikacyjnym, pozostałe mogą być z innych banków (tylko chyba z twoimi danymi), sam tak zrobiłem, a to po zakończeniu lokat można przelać tylko na ten zweryfikowany numer konta

   keram7m
 • @Zet
  Szybko odpowiedziałeś na moje pytanie to pomyślałem, że jako spec to na jeszcze inne pytania też odpowiesz. No, ale się pomyliłem. Tak to jest, że w jednym kościele dzwonią, a w innym nic nie słychać. Czytałem te regulaminy i nawet dzwoniłem, ale nie mogłem się połączyć. Inaczej przecież nie zawracałbym na forum gitary. Dlatego napisałem pytanie.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Czy warto wejść w obligacje 3 letnie, a jeśli tak to kiedy będzie najlepszy moment? a może w 4 letnie będzie lepszym pomysłem?

  jaro Odpowiedz
 • Obligacje skarbowe 25 lutego złożyłem dyspozycje przedterminowego wykupu, ale wcześniej zmieniłem że „Środki pieniężne pozostają na Rachunku Rejestrowym”. Pierwsze zaskoczenie, że wczoraj się nie wykupiły (5 dzień roboczy), dziś drugie: wykupione, ale nie ma ich na Rachunku Rejestrowym. A w historii jest jednak „wypłata przelewem”. O co chodzi?

  keram7m Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy