Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – wrzesień 2020

Przed nami kolejny miesiąc w erze ultraniskich stóp procentowych – a to na blogu oznacza tradycyjne zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy gdzie można ulokować pieniądze tak, aby zarobić wielokrotnie więcej, niż na coraz bardziej popularnych LOL-katach 0,01%.

3% do 20 000 zł przez 3 miesiące + 200 zł na start

Mało kto spodziewa się, że w obecnych realiach banki mogą podnosić oprocentowanie. A tu proszę: Credit Agricole podwyższył oprocentowanie swojego konta oszczędnościowego z 2,5% do 3% – co daje w tej chwili najlepszy wynik na rynku. Jeśli dorzucimy do tego 200 zł na start, to robi nam się niezły pakiet. Tylko jakie są haczyki?

Jak łatwo się domyślić – oferta jest mocno ograniczona, bo dotyczy jedynie osób, które nie były posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

2% do 20 000 zł przez 4 miesiące + 150 zł na start

Kolejną propozycją jest oferta Pekao. W zamian za założenie konta osobistego i spełnienie prostych warunków możemy zgarnąć 100 zł w gotówce oraz dodatkowe 50 zł w formie bonu. Oprócz tego w ramach oferty możemy założyć konto oszczędnościowe, które płaci nam 2% w skali roku przez okres 4 miesięcy. Kwota maksymalna to 20 000 zł.

2% na koncie oszczędnościowym i 150 zł premii od Pekao

2,5% do 20 000 zł przez 4 miesiące + 140 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma również mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 140 zł za założenie konta oraz 2,5% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, a nie zabierać. Kwota maksymalna i czas trwania oprocentowania są identyczne, jak w ofercie Pekao.

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 2,5% przez 4 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 30.04.2020.

2% do 10 000 zł przez rok + 50 zł na start

Podobną do Pekao ofertę ma również Getin Bank. Różnica jest jednak taka, że 2% zgarną nowi klienci (zakładający również konto osobiste) ale przez okres 12 miesięcy. Mniejsza jest jednak kwota maksymalna – wynosi 10 000 zł. Bank wymaga jednak od nas dodatkowych działań: oprocentowanie będzie naliczone pod warunkiem, że zapewnimy comiesięczne wpływy 1500 zł. Dodam również, że zakładając konto osobiste możemy zgarnąć dodatkowo 50 zł na start w ramach programu poleceń.

2% do 20 000 zł przez 4 miesiące + 250 zł na start

2% jest ciągle dostępne w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z Lokaty Mobilnej. Możemy na niej ulokować do 20 000 zł na okres 4 miesięcy. Do założenia lokaty potrzebne jest darmowe konto osobiste, za którego założenie zgarniemy obecnie aż 250 zł premii! :)

Lokaty Facto i Inbanku

No dobrze, a co zrobić z jeszcze większymi kwotami i bez zabaw w promocje na start? Tu z pomocą przychodzą banki działające w Polsce na podstawie europejskiej licencji bankowej – czyli włoskie Facto i estoński Inbank. W tym pierwszym do zgarnięcia mamy obecnie 1,6% na depozytach 9- i 12-miesięcznych. Kwota lokaty jest w zasadzie dowolna.

A co słychać u estońskiego konkurenta? Tu oprocentowanie już spadło i najwięcej zyskamy na lokatach o nieco dłuższym terminie. Na tych bardziej sensownych zarobimy 1,75% (lokata 2-letnia) czy 1,6% (roczna). Pełne zestawienie prezentuje się następująco:

1,2% na Lokacie na nowe środki Plus w Idea Banku

W chwili pisania tego artykułu 1,2% na miesięcznej Lokacie na nowe środku Plus oferuje Idea Bank. Oferta w zasadzie nie ma kwoty maksymalnej (lokat możemy zakładać dowolną ilość), ale wymaga od nas posiadania konta osobistego oraz przyniesienia nowych środków – czyli nadwyżki nad saldo z 20.08.2020.

Nieco mniej zgarniemy na lokacie w wersji 2-miesięcznej (1,1%) oraz 3-miesięcznej (1%):

1% na pozostałych promocyjnych kontach oszczędnościowych

Co, jeśli chcemy mieć środki pod ręką i jednocześnie coś tam na nich zarabiać? Tu pozostają nam promocyjne oferty kont oszczędnościowych, które obecnie oscylują w okolicach 1%. Taką stawkę otrzymamy m.in. w Getin Banku (do 100 000 zł) czy Banku Millennium (do 25 000 zł).

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • @pws
  @Waldemar
  Czy możecie też wkleić te fragmenty? Byłabym spokojniejsza.

  Beata2 Odpowiedz
  • Wczoraj już dokładnie to opisałem i wkleiłem linka do Tabeli Oprocentowania, a dziś wyręczył już mnie wcześniej @Tomko.

   pws
 • Jak zrobić aby przelewy z millennium nie trafiały do blokad i nie czekały na potwierdzenie z infolinią? Pomimo zaufanych odbiorców.

  TomekW Odpowiedz
  • Mogłeś zapytać na infolinii :)

   Chyba raczej nie ma na to reguły, czasem dzwonią, czasem nie.
   Dobrze jest nie zlecać jednakowych kwot w tym samym dniu, bo ich system może to potraktować jako duplikat opercji. A jak jest duża kwota, to zamiast robić jeden duży przelew, można zlecić kilka mniejszych.

   Jednak trzeba pamiętać, że infolinia łączy się dosyć szybko, przed najbliższą sesją wychodzącą, zatem nie ma to żadnego wpływu na termin realizacji przelewu.

   g.romek
  • Można też dla pewności zlecać przelew od razu telefonicznie, po zainicjowaniu połączenia z apki po zalogowaniu weryfikacja jest uproszczona, a do zaufanych klientów taki przelew jest bezpłatny nawet z 360°.

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie do zaufanych klientów, a do zdefiniowanych odbiorców ;)
   Ma to też tę zaletę, że nie trzeba dyktować numeru, tylko się mówi zdefiniowaną nazwę.

   Don Quijote de la Mancha
 • Jak najlepiej wykorzystać teraz Nest Bank. Miałem tam tylko lokate Witaj. Teraz otworzyć:
  -Nest Oszczędności 1,5%
  -Skarbonka 1,5% do 5k
  -Cel 1,5% do 5k
  Dobrze myślę? Czy da sie lepiej ulokować?

  TomekW Odpowiedz
 • Sorry, nie wiem, gdzie się o to spytać. Czy ktoś próbował ostatnio (2,3 dni wstecz) logować się do BOŚ Bank. Wcześniej nie było problemów a teraz „Błąd na etapie uwierzytelniania”

  Ja123 Odpowiedz
 • Czy w Nest, skarbonce trzeba faktycznie wpłacać co miesiąc samodzielnie/automatycznie zadeklarowaną kwotę aby działało czy można wybrać: „samodzielne wpłaty” i nic tam nie dopłacać? Dać wkład początkowy, i nic więcej nie robić, tak żeby był on oprocentowany na 1,5% ?

  TomekW Odpowiedz
  • @TomekW
   Nie trzeba dopłacać co miesiąc. Możesz wpłacić od razu 5000, ale wtedy musiałbyś na początku każdego miesiąca wypłacać odsetki – aby utrzymać promocyjne oprocentowanie, kwota na koncie skarbonka nie może przekraczać 5000 zł.
   Odsetek będzie ok. 5 zł/m-c, dlatego najwygodniej byłoby wpłacić na początek 4970, aby się nie bawić w wypłacanie odsetek.

   g.romek
  • Tak wiem, wiem. Zastanawiałem się tylko czy jest ten wymóg dopłacania zadeklarowanej kwoty ale jak nie to ok. Pytanie tylko jeszcze: czy okres jaki wybierzemy aby odkładać na cel ma jakieś znaczenie? Np. wybrać 7 miesięcy, 6 pierwszych będzie promocyjnie oprocentowane 1,5% a potem bez żadnych konsekwencji/opłat przelewamy kasę na ROR ?

   TomekW
  • Promocyjne oprocentowanie liczy się od miesiąca założenia skarbonki + 6 pełnych miesięcy i nie ma znaczenia, jaki tam okres wstawisz.

   g.romek
  • Przelew z oszczednościowego/ror na skarbonke przychodzi na drugi dzień? Bo datę realizacji mam na jutro

   TomekW
  • Przelewy wewnętrzne realizowane są natychmiastowo. Dziękuję, że mogłem pomóc.

   g.romek
 • Czy można jakoś sprawdzić oprocentowanie celu założonego w mbanku, bo ja nie widzę nigdzie czegoś takiego?

  Aleksy Odpowiedz
 • Chyba oszaleję. mBank – mam na koncie 200zł, robię przelew na 175. W szczegółach transakcji jest napisane, że saldo po operacji wynosi 25zł. Tyle że na koncie zostało 20zł !!
  Bo 5zł sama przelała się na ten cholerny CEL.
  I nie ma tego w historii rachunku (eKonto), tylko trzeba wejść w szczegóły CELU, żeby to znaleźć.

  Be@ Odpowiedz
 • Dziś Idea proponuje zawrotną jedyne 0,9% do ING i Getin sprawdzone > 10K

  Bolo Odpowiedz
 • UWAGA Wyjadacze!!!!
  2 września wpłaciłam 50k. do Nesta na Nest Oszczędności, oprocentowane na 1,5%. Jutro chcę dopłacić 100k. Czy te 50k będzie oprocentowane na 1,5% do dnia wpłaty a później wszystko/ tj.50+ 100 dopłaty/ na 1,25% ? Czy od momentu przekroczenia salda 50k wszystkie wcześniej zgromadzone środki będą na 1,25%?

  Beata2 Odpowiedz
 • UWAGA!!!!
  Odezwał się @aaaa. Właściciel tajemnicy, o której pół bloga wiedziało a drugie się śmiało.
  Zanim coś napiszesz to poczytaj komentarze po innymi artykułami.

  Beata2 Odpowiedz
 • Od wczoraj straszą mnie z telewizora podwyżkami w bankach. Ktoś wie już w którym banku i od kiedy? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • @prawdziwy
  Jak nie robisz jaj, to napisz co to za fest promocja w Neście.

  Karolina Odpowiedz
  • Fest czyli jakaś super promocja przydałaby się za założenie konta w nest . Dawno nie było żadnej , dlatego pytam , może ktoś coś wie ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • @prawdziwy
  😊

  Karolina Odpowiedz
 • Od kilku dni w IB lokata na nowe środki 1,2% dla 1,2 lub 3 m-cy

  rychu75 Odpowiedz
 • Wyjaśnijcie mi proszę z tymi nowymi środkami, bo zawsze mam z tym problem. Dziś skończyła mi się lokata w Idei na większą sumkę, którą rolowałem, korzystając z oferty zawrotnej na 1 proc. Ale czy skorzystam z oprocentowania 1,2 % na nowe środki, jeśli ją teraz zerwę i środki na jeden dzień przerzucę do innego banku, a potem wrócę z nimi do Idei?

  Marcinek Odpowiedz
  • Nowe środki to nadwyżka ponad stan środków, jakie miałeś 20 dnia poprzedniego miesiąca.

   g.romek
 • https://20lat.bankier.pl/quiz/
  Trudne. Ale może komuś z was się poszczęści.

  Be@ Odpowiedz
  • Mój wynik 19/20. Szkoda, że nie można było sprawdzić która odpowiedź była błędna. Wiadomo kiedy rozstrzygnięcie?

   wojak
  • Za trudne, ja się tak nie bawię. 😳
   Tylko 16/20, pewnie przez jakieś głupie skoki czy banki spółdzielcze… 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • Podobnie jak Ty @Don ;)

   marjanosek
  • Mnie też chyba załatwiły te banki spółdzielcze… których jest niewiarygodna liczba. Może czas zacząć z nich korzystać ?
   Ponoć dla zwycięzców jest nagroda. Ale chyba nie da się tego rozwiązać „z pamięci”.

   Be@
  • Ledwo „zdałem” ;)

   Tomko
 • Witam, ostatnio skończył mi się okres umowy na otwarte konto oszczędnościowe Bonus w ING (oprocentowanie 2.5%) i odsetki, które zostały naliczone są zdecydowanie zbyt niskie. W powyższych komentarzach przeczytałem, że część z Was również miała ten sam problem. Czy udało się już Wam wyjaśnić przyczynę tej sytuacji? Proszę również o informację czy w ING jako reklamacja wystarczy wiadomość wysłana do banku przez aplikację mobilną z tytułem o treści „reklamacja”?

  daniel4g Odpowiedz
  • Taka wiadomość w zupełności powinna wystarczyć, zawsze tak robiłęm.

   marjanosek
  • Ja zgłosiłem reklamację przez czat z konsultantem i dostałem potwierdzenie przyjęcia.

   Dobcio
  • U mnie też odsetki są zdecydowanie zbyt niskie. Zarówno na OKO jak i na OKO Bonus Napisałem reklamację

   edekkkk
  • Ja dostałem odpowiedź na reklamację informującą, że ich zdaniem wszystko jest ok. Najgorsze jest, że OKO bonus po zakończeniu umowy zupełnie znika z systemu, więc traci się dostęp do historii salda, która umożliwiłaby dokładne wyliczenie należnych nam odsetek, ja jednak na oko widzę, że te które wpłynęły na konto są zbyt niskie.

   daniel4g
  • Pamiętaj, że odsetki wypłacone w ramach rozliczenia konta OKO Bonus, to są odsetki netto, czyli pomniejszone o podatek od zysków kapitałowych.

   Lokata
 • Piszecie, że dużo spółdzielczych, a zobaczcie jaki wabik jest też w największym Skoku – 2,5% do 50k na 2 miesiące:
  https://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/lokaty/lokata-witaj-w-kasie

  Poza tym są też inne na 2% i to bez kwoty maksymalnej, ale… aż na 60 miesięcy. Jest do tego nawet jakiś program poleceń dla kont.

  pws Odpowiedz
  • „Warunkiem nabycia członkostwa w Kasie jest podpisanie deklaracji członkowskiej
   Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF), podpisanie deklaracji
   członkowskiej Kasy, wniesienie opłat członkowskich oraz spełnienie innych warunków
   określonych w Statucie Kasy” — to może nic strasznego, ale mnie zawsze jakoś odstrasza od banków spółdzielczych.

   Ale przykład który dałeś jest niezły. Na konto wpłata miesięczna 1500zł. Ale dodatkowo mają moneyback 2% (nie więcej niż 50zł/mc) przy płatności jednorazowej min. 100zł dla MCC w 3 kategoriach:
   -> 5172 +5541 + 5542 + 5983 (m.in. stacje benzynowe)
   -> 5122 + 5912 (apteki)
   -> 7832 (kino)
   W kinie tylko raz wydałam ponad 100zł, ale wówczas pół biura poszło na Shreka… W aptece ostatnio zostawiłam 120zł. Na stacji też wydaję jednorazowo więcej niż 100zł.
   Ale żeby zdobyć 3x50zł do trzeba by wydać 3x 2500zł. No chyba że macie sekretne sposoby ;-)

   Be@
  • a poza tym ze Skoków politycy kasę wyprowadzają heh

   abc
  • … otóż to !

   Be@
 • Pekao reklamuje: Nowy rok szkolny z pakietem PeoPayKIDS. Zgarnij 250 zł
  Nie wkleję linka, bo jestem na czarnej liście.

  Be@ Odpowiedz
 • W idea bank zmieniło się coś bo na lokata dla nowych środków 1,2% jest na 1,2 i 3 miesiące :)

  bolek Odpowiedz
 • Wziął ktoś udział w konkursie na wizerunek karty w PKO ? (@Don podawał linka, niedługo rozwiązanie i głosowanie: nagroda publiczności)
  Jest jeszcze konkurs dla młodzieży (12÷24lat) zorganizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji pt.: „Lubię Polskę” (plakat – film – zdjęcie). Może ktoś z was spróbuje, zawsze to szansa na jakąś nagrodę… (może nie wszystko rozdadzą swoim)

  Be@ Odpowiedz
 • Od dziś nowa edycja KMO w Alior, po spełnieniu warunku wpływów 1500 i zgód marketingowych 1% do 100k. Dzień badania salda 10.09.2020 .

  Bolo Odpowiedz
 • UWAGA, UWAGA, UWAGA !!!!!!!!
  IDEA cwaniakuje. Pojawiła mi się odnowiona lokata o nazwie ” Lokata ZAWROTNA 1,5%” 0,20%” Ładnie wygląda ale oczywiście na 0,20%. Szukają jeleni….

  jojo Odpowiedz
  • Wybaczcie, ale to jest przykład zwykłego sk***stwa tego banku. Widziałem to dość dawno wiele miesięcy temu – przyjąłem że to jakaś pomyłka, ale tutaj to jest ordynarne wprowadzanie klienta w błąd.
   Do piachu z tym złodziejskim bankiem.

   Tomko
 • Po otwarciu oszczędnościowego w Nest (wcześniej był sam ROR) i wpłaceniu środków po kilku dniach telefon z propozycją podniesienia oprocentowania ale konieczna wizyta w oddziale, niestety nie było możliwości dziś zapytać o szczegóły, mają dzwonić jeszcze ale czy ktoś coś może wie więcej na ten temat? Do kogoś dzwonili?

  TomekW Odpowiedz
 • Idea zawrotna dzisiaj 1.2% przeczekam weekend na bezroskiej i w poniedziałek jak nie podniosą to spadam do getinu, ibanku i muszę przemyśleć obligacje.

  Barti Odpowiedz
 • https://www.money.pl/gielda/czarnecki-moze-uslyszec-zarzuty-inwestorzy-juz-zareagowali-6555360184150528a.html
  Tutaj wieszczą krach banków Czarneckiego. To paradoksalnie dobra wiadomość. Powinni podnieść oprocentowanie lokat/ko.

  Waldemar Odpowiedz
 • Bo Październik miesiącem oszczędzania :)

  jojo Odpowiedz
 • No niestety, Getin utrzymał 1% na KO.
  Od 21.IX do 25.X | 200k zł | 1% | 62dni | badanie: 15.IX

  Be@ Odpowiedz
 • Idea – zawrotna 1.5/ na 3 miesiące.
  Przy próbie przelewu do getinu. Skorzystałem.
  Były też dłuższe terminy odrobinę niżej oprocentowane.

  Maciej Odpowiedz
 • Działa Wam wplata kartą Aliora we wpłatomacie euronetu ? Od kilku dni pokazuje mi , że tej karty nie obsługują i to w kilku maszynach .Karta ważna do KWJ . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Dziś zawrotna do ING, Santa, Getin 1,5%.

  Bolo Odpowiedz
 • A co z MILLENIUM nie ma promocji na nowe środki

  TYCH Odpowiedz
  • jutro
   teraz jest od poniedziałku

   Be@
  • czyżby jednak koniec?

   pytanie
  • Covid wyczyścił już stałe promocje ING, a teraz Mille…

   abc
  • Covid wyczyścił już stałe promocje ING, a teraz Mille, widocznie ludzie mają mnóstwo gotówki na nieoprocentowanych ROR-ach, bo kto świadomie trzyma kasę na 0,01%

   abc
  • Czas zacząć zamykać konta w tych wszystkich bankach gdzie mają w ofercie 0,01%. Może da im to do myślenia?

   Przy okazji w BOŚ Banku macie w standardzie na KO 1,4% (jak ktoś ma 500+ to nawet 1,6%) do 50 tys. i 1,2% dla większych kwot (bez ograniczeń), trzeba tylko zapewnić wpływ i wydać 500 zł w miesiącu kartą. Oczywiście dla livesmarter BOŚ Bank nie istnieje.

   Kajko
  • dzięki, rzucę okiem przy okazji października

   Michał
  • I póki co nie zapowiada się na kolejna edycję. To co nam jeszcze zostaje, Alior i Getin 1%?

   Daw
  • kartą trzeba wydać 500zł/mc

   Be@
  • Ktoś już używał tego rachunku depozytowego Facto jako ko?
   Wygląda na to, że dla klientów, którzy złożyli pełny wniosek rejestracyjny przed 13 sierpnia 2020 r. ciągle ma 1% (na zawsze?).

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja wpłaciłem w tym miesiącu jakieś drobne. Zobaczmy 01.10 jak będzie z odsetkami.

   michalo
  • U mnie naliczyli za wrzesień 1% minus podatek Belki (wniosek rejestracyjny przed 13 sierpnia), jednak nie sądzę by ten % był na zawsze, a poza tym dużą niedogodnoscią jest możliwość robienia przelewów wyłącznie na rachunek powiązany i na żaden inny.

   Jarosław
  • @Jarosław, dla mnie nie jest to absolutnie żadną niedogodnością, bo podałem konto z bezpłatnymi przelewami natychmiastowymi; i tak by mi się w Facto nie chciało definiować odbiorców…
   A ogólnie fakt, że zupełnie nic z tym nie trzeba robić, można po prostu skorzystać w miarę potrzeby, bardzo mi się podoba; nie ma nawet częstej niedogodności konto oszczędnościowych polegającej na konieczności przelewania najpierw na ror, ani oczywiście konieczności utrzymywania jakiegoś ror i spełniania jego warunków bezpłatności.

   Don Quijote de la Mancha
  • Uzylem kiedys facto 1% ale tylko testowo. Dziala bez problemu, chociaz odsetki pojawialy sie z lekkim opoznieniem, chyba dopiero pod koniec dnia. Poki co 1% to bardzo kiepska oferta bo w wielu miejscach nadal mozna wyrwac od 1.5 do 2.9.

   keton
  • Gdzie można tyle „wyrwać” na koncie oszczędnościowym?
   Przecież środki mamy ulokowane w starych emisjach obligacji indeksowanych inflacją i starych lokatach np. w Facto na 3%; chodzi tylko o to, gdzie przechować podręczne środki, jakąś „poduszkę”, kilkanaście, najeyżej kilkadziesiąt tysięcy. Getin daje 2%, ale tylko do 10 tysięcy, tylko dla nowych klientów i pod warunkiem stawania na uszach.
   Rozumiem, że komuś mogła się ostatnio pojawić duża kasa, bo np. sprzedał jakąś nieruchomość, ale te się teraz raczej kupuje, a do przechowania środków po sprzedaży jednej i przed kupnem drugiej też konto oszczędnościowe nadaje się lepiej, niż lokata…

   Don Quijote de la Mancha
  • Aha, jak chodzi o przechowanie płynnych środków, przy zachowaniu znośnego oprocentowania i zarazem w miarę łatwego dostępu, to potwierdza się, co już tu parę miesięcy temu pisaliśmy, że fundusze „pieniężne” wyjątkowo nabierają sensu. Niektóre mają wynik 12M 3–4%*, ale nawet stara dobra UniKorona (teraz Generali Korona Dochodowy) ma 2,45%. W najbliższych miesiącach może być gorzej, ale biorąc pod uwagę oprocentowanie kont oszczędnościowych, wydaje się, że ciągle fundusze będą dobrym pomysłem na „poduszkę”.

   (Oczywiście należy pamiętać, że fundusz to nie depozyt bankowy, tzw. pieniężne mają wykresy dosyć równe, ale też im się może zdarzyć obsuwa, np. jak ktoś kupił przed marcową covidową aktualizacją wyceny i musiał szybko wypłacić, to wręcz stracił, dlatego w fundusze należy lokować tylko część środków, nie w jednym momencie i najlepiej nie w jeden.)

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don. Jeśli się nie mylę, jedynym kontem z bezpłatnymi przelewami natychmiastowymi jest obecnie konto w Santanderze, jednak od 1 grudnia nie będzie ono już bezwarunkowo bezpłatne, a zatem jak ktoś nie chce wyrabiać do niego karty i potem pamiętać o konieczności robienia nią operacji, to konto w Santanderze nie wydaje się najlepszym pomysłem na rachunek powiązany do rachunku depozytowego w Facto.

   Jarosław
  • @Jarosław, ja obecnie mam 3 konta z bezpłatnymi przelewami natychmiastowymi bez konieczności używania karty (choć z koniecznością zrobienia wpływu, ale właśnie w przypadku natychmiastowości jest to stosunkowo mało kłopotliwe): Alior Konto Wyższej Jakości i Santander Select i Credit Agricole VIP (to jest do zamknięcia).

   Don Quijote de la Mancha
  • Stosunkowo dobra oferta jest nadal Nest Oszczednosci na 1.5% na 2++ miesiace. Ewentualnie cele 2.5% w mBanku, ale tu sie trzeba pilnowac z wyciaganiem srodkow – jest to jednak do ogarniecia, bo udalo mi sie uzyskac pelne odsetki mimo, ze niemal calosc srodkow (zostawilem tylko 100zl) wytransferowalem do IB na 2.9%. Dlatego 1% jest kiepska oferta dla kogos kto spokojnie zmiesci sie w 20-50k lub 2x tyle jesli 2 zestaw pojdzie na malzonke/a.

   keton
  • @keton, jak Ci się to udało? Tzn. wg mnie jedyna opcja na otrzymanie 2,5%, to wlanie z powrotem całej kasy +100 zł na Cel przed końcem miesiąca, inaczej będzie standardowe. A Ty jakoś inaczej to ogarnąłeś?

   pws
  • To byl 1 miesiac, czyli byl wplyw na 19600, wylalem 19500 na IB czyli roznica 100zl – zgodnie z warunkami celu. Jedyne co, to obciazyli mnie na 9zl za powtorny wylew z celu (!) co oczywiscie bylo nieprawda, bo okazuje sie, ze stary cel mial dokladnie ten sam numer konta co nowy. Ale reklamacje uznali i kase zwrocili.

   keton
  • A no to faktycznie, w pierwszym miesiącu tak można, ale później już niestety się nie da. Np. jak ktoś by chciał wyczyścić sobie saldo na 31.12.2020 (prawdopodobna data badania salda w kolejnej edycji Celu od 28.01.2021, jeśli takowa będzie), to musi zabrać kasę na cały grudzień.

   pws
 • No i nie ma następnej edycji,czas na zamknięcie kont.

  TYCH Odpowiedz
 • Następna edycja KO Profit w Mille ma startować podobno od 5.10 – taki mi parę dni temu powiedziała babeczka na infolinii. Ale więcej szczegółów póki co brak. Chociaż obstawiam, że badanie salda może być np. 30.09. A reszta nie wiadomo, chociaż raczej pewnie będzie to samo co ostatnio myślę. Może teraz celowo będą robili takie przerwy, żeby jeszcze bardziej utrudnić przewidywanie salda (chociaż po prostu zrównają się raczej poziomem z resztą, czyli z AB i GB).

  pws Odpowiedz
 • Michał, a rankingu lokat i kont w październiku nie będzie?

  Jarosław Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy