Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – listopad 2022

8% na lokacie lub koncie oszczędnościowym robi się powoli standardem. Sprawdźmy więc, gdzie najlepiej ulokować swoje pieniądze, aby otrzymać w zamian najwyższe odsetki. Niżej, niż do 7%, już nie schodzimy.

8% na lokacie i koncie oszczędnościowym w Getin Banku

8% do 400 000 zł oferuje Getin Bank (a niedługo VeloBank) na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 13.10). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy.

Tyle samo, czyli 8% w skali roku, dostępne jest na Lokacie na nowe środki – i to w całkiem przyjemnej wersji 2-miesięcznej. W wersji kwartalnej zgarniemy pół punktu procentowego mniej, a półrocznej – już „tylko” 7%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 150 000 zł, a lokat możemy założyć 5 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 1.11.2022.

Od jutra 8% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. Kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata), a od jutra lista lokat będzie się prezentować następująco:

8% w Credit Agricole

8% mamy również do zdobycia na lokacie mobilnej Credit Agricole. Oferta dostępna jest tylko dla nowych klientów – możemy z niej skorzystać w ciągu 14 dni od otwarcia konta. Kwota maksymalna lokaty to 75 000 zł, a czas trwania to 270 dni – czyli 3/4 roku. A to trochę sporo – raczej spodziewamy się kolejnych podwyżek stóp procentowych, dlatego lokaty długoterminowe mogą jeszcze nie być zbyt dobrym rozwiązaniem.

8% na Lokacie Witaj w Nest Banku

Kolejnym bankiem oferującym 8% jest Nest Bank na swojej Lokacie Witaj w wersji 6-miesięcznej (oraz 6% w skali roku w wersji 3-miesięcznej). Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

8% w Pekao

8% oferuje również Pekao na swoim koncie oszczędnościowym. Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 200 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 6 miesięcy. Zyskać też możemy równowartość ponad 500 zł.

8% w ING Banku

8% dla nowych klientów banku oraz 8% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 400 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 400 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 200 zł.

O szczegółach obu promocji pisałem w swoim ostatnim prześwietleniu.

8% na lokatach Banku Facto

8% oferuje również działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank Facto. Jeśli nie przeszkadza nam, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG, to mamy tu do zdobycia 8% na 3- i 6-miesięcy. Innych haczyków brak – po prostu przelewamy pieniądze i zarabiamy.

Aktualna lista lokat Facto prezentuje się następująco:

7,6% na nowe środki mBanku

Nawet 7,6% możemy zgarnąć na Lokacie na nowe środki w mBanku – i to z wysokim limitem, bo aż 500 000 zł. Tak wysokie oprocentowanie dostępne jest w wersji 12-miesięcznej, a 7,4% – w wersji półrocznej. Konieczne jest również bycie posiadaczem mKonta Intensive – dla posiadaczy „zwykłego” eKonta oprocentowanie spada do, odpowiednio, 7,3% i 7,1% w skali roku. Ci za to mogą zgarnąć 450 zł na start.

Stan nowych środków liczony jest na dzień 12.10.2022.

7,5% BEZ limitów w PKO BP

Ciekawą ofertę ma również PKO BP. Na Koncie oszczędnościowym Plus możemy zgarnąć 7,5% – pod warunkiem, że będą to nowe środki, czyli nadwyżka nad saldo z dnia 13.10.2022. Okres oprocentowania wynosi 49 dni, a kwoty maksymalnej… brak!

7% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

7% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 7.10.2022). Premiowane jest maksymalnie 400 000 zł przez okres 100 dni.

7,18% na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym Toyota Bank

7,18% do 100 000 zł mogą zyskać nowi lub obecni klienci Toyota Banku. Tyle bowiem dostępne jest na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Powyżej 100 000 zł od WIBORu odejmujemy już 3 punkty procentowe marży, co daje nam w tej chwili 4,18%.

Oczywiście przy tak wysokiej stawce są pewne haczyki. Pierwszym z nich jest fakt, że oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień).

Ważniejsze jest jednak to, że za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

Z pozytywów: od niedawna IKO możemy założyć online, bez konieczności czekania na wizytę kuriera. Konieczne jest wtedy dokonanie wideoweryfikacji z użyciem kamery, a następnie podpisanie umowy kodem SMS.

7% + 400 zł w Alior Banku

7% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 200 000 zł. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 19.10, a oprocentowanie będzie obowiązywało przez 4 miesiące.

Oprócz tego czeka na nas również 400 zł na start za założenie konta osobistego.

7% + 480 zł w Santander Banku

Podobna oferta dostępna jest również w Santander Banku. W zamian za przyniesienie nowych środków i przelanie ich na konto Max oszczędnościowe zgarniemy 7% do 300 000 zł. A oprócz tego do 480 zł na start :)

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • W zestawieniu brakuje 7,5% w Santander Consumer Banku.

  Arek88 Odpowiedz
  • Tak. Tym bardziej, że to jest bank, z którego do woli można wypłacać kasę bez opłat.

   jaceny
  • SCB tez na nowe srodki? To HA TFU. W zeszlych tygodniach wyplacilem od nich wszystko i patrze ze obecnie jest tak:
   Środki od 200 000,01 PLN
   2,00 %
   To sorry wole 8% a nawet 7,5% gardze chyba ze na przeczekanie to spoko.

   Krzychoooo
  • Nie jest tak. W SCB na „nie nowe” środki jest 7% 6.5% lub 6% w limitach kwiatowych.

   eloraper
  • „w limitach kwiatowych” ? No ładne kwiatki!!!

   Ja123
  • W SCB jest 7,5% na nowe środki względem 25.10. Na stare jest 7% do 50tyś, 6,5% w przedziale 50-200tyś oraz 6% powyżej 200tyś.

   jaceny
 • Alior Bank:

  „2022-11-03

  Zmiana w promocji Konta Mega Oszczędnościowego

  Regulamin Promocji „Konto Mega Oszczędnościowe – 28. edycja” przestaje obowiązywać 9 listopada 2022 roku – skracamy czas promocji.

  10 listopada 2022 roku wprowadzamy 29. edycję promocji Konta Mega Oszczędnościowego z jeszcze wyższym oprocentowaniem!”

  pytanie Odpowiedz
 • W ing po 15.11 będzie 8.5?? Co sądzicie?

  Damian_91 Odpowiedz
  • Dopiero co założyłem tam konto więc byłbym trochę zawiedziony ;) ale z drugiej strony może by pociągnęli innych w tym kierunku :)

   Maciek
  • Ale czy będzie chociaż nadal 8.0? Nie mam żadnego doświadczenia z ING (dopiero zamierzam założyć konto). Waham się co do terminu (przed/po 15.11.), ale chciałbym mieć pewność, że to oprocentowanie „nie przepadnie”.

   Andrzej44
  • Ing z reguły pozostawia oprocentowanie na nie zmienionym poziomie, lub podwyższa w stosunku do poprzedniej promocji.
   Ze swojego doświadczenia mogę napisać, że w związku z panującą sytuacją czyli wysoką inflacją, podwyżką stóp, Ing nigdy redukowało oprocentowania.

   Ego
 • A co myślicie o wyszukiwaniu darmowych chwilówek? Tzn często kilka tysięcy można za pierwszym razem pożyczyć za darmo na miesiąc i w tym czasie przetrzymać je na jakimś KO na 8%

  dariusz2 Odpowiedz
  • Kilka tysięcy na miesiąc? Ato nie szkoda zachodu? Ile z tego dostaniesz 30zł?

   jaceny
  • Kiedyś była taka fajna promocja na pożyczke w CA. Dawali 3000zł, bez procentów, prowizji i jeszcze 250zł bonusa. To jedyna pożyczka, jaką w życiu wziąłem (poza kartami kredytowymi). I tak się trafiło, że akurat potrzebowałem wtedy tej kasy, bo kupowałem akurat sobie auto za kilka tysięcy.

   jaceny
  • Faktycznie sporo zachodu w stosunku do czasu w jakim możesz obracać kapitałem za darmo. Zdecydowanie lepiej zainteresować się KK.

   Rafal
 • Bank Millennium promocja Konta Profit – 8% 400 tys. 100 dni , od 7.11.22r

  Pietrucha Odpowiedz
  • Zawsze wprowadzają te nowe promocje tuż przed posiedzeniami NBP, żeby nie musieć (?) dawać ewentualnie wyższego procentu….

   Ja123
  • W takim razie teraz powinno zareagować Facto bo nie ma sensu zakładać lokat na 8% mając prawie wszędzie ÓSEMKĘ na KO.

   Ego
  • Jaka jest data badania salda?

   jaceny
  • Toyota z IKO też ma problem… Czekam co Jastrząb wymyśli w środę i na ruch Facto liczę najbardziej. Tak czy inaczej pewnie przezucę środki wkrótce z IKO do Mille albo gdzieś gdzie dadzą ponad 8%.

   Chris
 • Rosną zawrotne w Getin.
  Dziś oferują 8% na 2m i 4m

  Lucjan Odpowiedz
 • Zapomniałam o tym, że dziś skończyły mi się lokaty w Inbanku. Lokaty te automatycznie się odnowiły. Napisałam do nich e-meila, aby je zerwali i odesłali pieniądze na rachunek źródłowy. Dostałam automatyczną zwrotkę z info, że postarają się rozpatrzyć wniosek w ciągu 7 dni i spra załatwić. Jak to wygląda w praktyce? Ile czasu czeka się na kasę z Inbanku?

  Beata2 Odpowiedz
  • Normalnie, w praktyce, do tej pory było to nie dłużej niż na następny dzień roboczy.

   Lucjan
 • Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie podczas listopadowego posiedzenia.

  Bogusia Odpowiedz
  • Niebywałe co ten jastrząb wyprawia. Wariant turecki coraz bardziej realny. Jak inflacja przekroczy 25% w lutym lub w marcu to pewnie zaczną obniżać stopy bo wybory za pasem.

   Krzysztof
 • Właśnie dzwoniła do mnie Toyota z propozycją podwyższenia oprocentowania na kończącej się Lokacie Plus o 0,25pp dla nowego okresu rozliczeniowego

  Michał Odpowiedz
 • Odnośnie pewnej, dochodowej lokaty. Postawiłem u buka na Polaków dzisiaj… Oczywiście żartuje. ;-)

  jaceny Odpowiedz
 • Lokaty na nowe środki w mBanku:
  – na 3 miesiące można uzyskać 7,9 lub 8% w skali roku;
  – na 6 miesięcy bank daje 8 lub 8,1% w skali roku;
  – 12-miesięczna lokata pozwala uzyskać 8,1 bądź 8,2% w skali roku.

  Bogusia Odpowiedz
 • Co zaproponuje mille na profit , ma ktoś jakieś info ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Wszyscy już trzymamy na 8 😁 Czyżby sufit ?

  JoX Odpowiedz
 • Zawtotna dziś Getin vs Millenium: 8% na koncie oszczędnościowym/3 miesiące 400 tyś zł. Lokata 2 mce\ lokata 4lokata. Lokaty od 70 tyś zł.

  Michał1986 Odpowiedz
 • Ktoś wie jak uniknąć tej opłaty 30 zł za wypłatę pieniędzy z konta oszczędnościowego w Toyota Banku? Czy jak założę lokatę za wszystkie środki na 3 dni i potem one wrócą na rachunek oszczędnościowy i je wypłacę na swoje konto w innym banku to opłata nie zostanie pobrana? Czy tę lokatę 3 dniową jak zerwę od razu to opłata również za konto nie zostanie pobrana? Z góry dziękuję za pomoc

  tomko111 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy