Ile można zarobić na promocjach bankowych? W 2019 mogłeś zgarnąć nawet… 14 364 zł!

„Promocje bankowe się kończą”, „to już nie to samo”, „długi okres karencji” – to jedne z komentarzy, jakie możemy przeczytać pod wpisami opublikowanymi na LiveSmarter czy wrzuconymi na Facebooka. Koniec roku to jednak dobry moment aby sprawdzić ile w tym jest prawdy i jak to wygląda w rzeczywistości. I wszystko wskazuje na to, że jest całkiem dobrze, bo w 2019 roku mogliśmy zarobić ponad 14 tys. zł korzystając ze wszystkich dostępnych promocji bankowych. Przynajmniej teoretycznie :)

Dlatego już na wstępie muszę wyjaśnić, że kwota ta jest czysto orientacyjna i określa jedynie pulę, która była możliwa do zgarnięcia w tym roku. Zakładam tu, że mogliśmy wziąć udział w jednej (najlepszej) promocji startowej, jednej promocji karty kredytowej oraz jednej promocji dla firm danego. Jeśli natomiast chodzi o kategorię dla obecnych klientów – tam najczęściej nie ma zbyt wielu wykluczeń (choć niestety coraz częściej pojawiają się oferty na zaproszenie), dlatego zgromadziłem wszystkie opisane na blogu promocje.

W zestawieniu nie dodawałem konkursów z niepewną wygraną oraz ofert dla dzieci (chyba, że były połączone z ofertą dla dorosłych). Nie liczę też premii dla osób polecających w programach poleceń, bo tam każdy mógł ugrać co innego.

Zakładam jednak, że nie ma zbyt wielu osób, które korzystałyby ze wszystkich ofert (choć są tacy, którzy i tak przebijają wyliczone tu kwoty korzystając m.in. z ofert retencyjnych). „Normalną” premią jaką mógł uzyskać przeciętny czytelnik bloga, który nie poświęca na promocje bankowe zbyt dużo czasu, powinno być około kilku tysięcy złotych. Rocznie. A to chyba całkiem dobra stawka w przeliczeniu na poświęcone godziny, prawda?

Aż 5011 zł dla nowych klientów!

Trzeba przyznać, że promocji dla nowych klientów było w tym roku całkiem sporo. Dosłownie co chwilę swoją nową ofertę przedstawiał BNP Paribas, do gry włączyły się fintechy oraz banki, które do tej pory raczej omijały ten sposób pozyskiwania klientów – jak choćby Pekao.

Niezbyt straszne były też wykluczenia dawnych klientów. Owszem, zdarzają się banki, które wykluczają w pewien sposób „dożywotnio” (a dokładniej: jeden). Najczęściej jednak okres karencji wynosi od roku do dwóch lat. Oznacza to, że po zamknięciu jakiegoś konta bank ponownie powita nas z otwartymi ramionami (i z niezłą premią) mniej więcej po takiej przerwie.

A jeśli chodzi o wysokość premii, to średnio wynosiła ona około 250 zł. Musimy jednak pamiętać, że zaniżają ją oferty fintechów (które mają mniejsze budżety marketingowe i mniej nam mogą zapłacić), ale z drugiej strony – zawyżały oferty z premią niepieniężną, której wartość była określona według oficjalnych stawek, a nie realnych.

Instytucja finansowa Promocja Premia
ING Bank Śląski Tylko u nas! 50 zł za założenia konta w ING + 140 zł za spełnienie dodatkowych warunków 190 zł
T-Mobile Usługi Bankowe 3% do 50 000 zł na koncie oszczędnościowym i do 300 zł moneybacku rocznie od T-Mobile Usługi Bankowe 300 zł
Citibank 150 zł za założenie darmowego konta internetowego Citi Priority i zwrot za przelewy walutowe 150 zł
Walutomat 25 zł w bonie Allegro za wymianę walut na Walutomat.pl 25 zł
Santander Niespodzianka! Aż 430 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę i do 300 zł moneynacku od Santander Bank Polska i eBroker 430 zł
Nest Bank Aż 200 zł za założenie Nest Konta + 4% na Lokacie Witaj i do 5,7% na Nest Rodzinne Oszczędności! 200 zł
Inteligo Wraca 100 zł za założenie konta Inteligo w XV edycji programu poleceń „Mam Inteligo”! 100 zł
Getin Bank 2 bilety do kina za założenie Konta Proste Zasady (+50 zł w gotówce i do 3,5% na koncie oszczędnościowym!) 88 zł
mBank 300 zł łatwego bonusu i 2,5% na koncie oszczędnościowym za założenie eKonta w mBanku! 300 zł
Toyota Bank Do 200 zł za założenie Moto Konta Toyota Banku w najnowszej Money Manii 200 zł
PKO BP 10 biletów do kina + 100 zł za założenie Konta dla Młodych w PKO BP 265 zł
Credit Agricole 350 zł za założenie Konta dla Ciebie od Credit Agricole + nawet 500 zł dzięki LiveSmarter! 350 zł
Toyota Bank 150 zł premii za założenie lokaty w Toyota Bank 150 zł
Internetowykantor 25 zł w bonie Allegro za wymianę walut w Internetowykantor.pl 25 zł
Bank Millennium Rekordowe 300 zł premii za założenie Konta 360° w Banku Millennium! (+2,7% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł) 300 zł
Pekao Rekordowo łatwe 200 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego + 3% na koncie oszczędnościowym od Pekao! 200 zł
Alior Bank Rekordowe 200 zł za Konto Jakże Osobiste od Alior Banku + 1% moneybacku i 3% do 70 000 zł! 200 zł
BNP Paribas Roczny pakiet Medicover o wartości 1188 zł za… otwarcie bezpłatnego konta osobistego BNP Paribas! 1188 zł
ING Bank Śląski 50 zł za rejestracje w Moje Usługi – serwisie do opłacania rachunków (kartą, BLIKiem, szybkim przelewem) 50 zł
Alior Bank 100 zł do Decathlona za kartę wielowalutową Kantoru Walutowego Alior Banku 100 zł
AXA 200 zł za otwarcie Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego w AXA TFI 200 zł

Patrząc na to wszystko mogę jednak napisać, że jeśli aktualnie bank oferuje od 350 zł w górę – to daje dużo. 200 – 300 zł to stawka „domyślna” i przy takiej premii trzeba korzystać. Poniżej tych kwot (a zwłaszcza w okolicy 100 zł) trzeba się już zastanowić, czy nie będzie czegoś lepszego. No chyba, że zyskujemy w inny sposób (np. Getin dawał maksymalnie 50 zł + 2 bilety po kina policzone po 19 zł, ale dodatkowo pozwalał na rewelacyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym).

2740 zł za karty kredytowe

Nieco więcej (jednostkowo) można było zarobić na wyrabianiu kart kredytowych. Banki wiedzą bowiem, że tam szybciej mogą zarobić na danym kliencie (prowizje czy odsetki, choć jeśli jest się mądrym, to nie zapłacimy nic). Dlatego maksymalna premia, jaką dało się zdobyć w tym roku, to było oficjalnie 949 zł za telefon OPPO od Citibanku. Nieoficjalnie sprzęt ten był wart nieco mniej (a po zalewie Allegro pierwszej partii nagród – jeszcze mniej :)). W praktyce za darmową kartę Citi Simplicity możemy najczęściej zgarniać ok. 400 zł.

Co z pozostałymi bankami? Te również powoli się budzą i włączają do gry, ale wysokość niektórych premii raczej nie zachęca. Dobrze wiemy, że stać ich na więcej :)

1113 zł dla obecnych klientów

W tym roku banki nie doceniały aż tak obecnych klientów – a jeśli już, to płaciły zazwyczaj koło 20 zł za wykonanie jakiejś aktywności, jak zalogowanie się do aplikacji mobilnej czy dokonanie płatności Apple/Google Pay.

Instytucja finansowa Promocja Premia
ING Bank Śląski 2 x 20 zł za dodanie i skorzystanie z Apple Pay w ING Banku Śląskim 40 zł
ING Bank Śląski Zyskaj 120 zł za pensje od ING Banku Śląskiego 120 zł
Toyota Bank 50 zł za założenie lokaty dla obecnych klientów Toyota Bank 50 zł
ING Bank Śląski 20 zł za skorzystanie z Google Pay dla klientów ING Banku Śląskiego 20 zł
Santander 20 zł na Allegro za transakcje w aplikacji Santander mobile 20 zł
Citibank 2 bilety do Multikina za transakcje Google Pay od Citibanku 38 zł
ING Bank Śląski 50 zł za wpłatę na konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego 50 zł
PKO BP Bilet do Cinema City za doładowanie telefonu w Orange od PKO BP 19 zł
Citibank 2 bilety do Multikina za 2 transakcje Google Pay od Citibanku 38 zł
ING Bank Śląski Do 40 zł dla obecnych klientów ING za płatności telefonem 40 zł
ING Bank Śląski 20 zł za transakcje Apple Pay od ING Banku Śląskiego 20 zł
Citibank 20 zł za bankowanie na smartfonie od Citibanku 20 zł
Getin Bank Dwa vouchery o wartości 20 zł za transakcje kartą Getin Banku w programie Priceless Specials 40 zł
ING Bank Śląski Zyskaj do 120 zł za regularne wpływy od ING Banku Śląskiego 120 zł
BNP Paribas 20 zł za 2 transakcje Apple Pay lub Google Pay dla obecnych klientów BNP Paribas 20 zł
ING Bank Śląski 20 zł za 2 transakcje Google Pay od ING Banku Śląskiego 20 zł
Bank Pocztowy 20 zł do empiku dla obecnych klientów Banku Pocztowego (i 1600 punktów za rejestrację Priceless Specials) 20 zł
Alior Bank 6800 punktów Priceless Specials (o wartości 100 zł) dla obecnych klientów Alior Banku (i dodatkowe 200 zł na start dla nowych!) 100 zł
Pekao 20 zł za transakcję Apple Pay dla obecnych klientów Pekao S.A. 20 zł
ING Bank Śląski Zyskaj do 120 zł za regularne wpływy od ING Banku Śląskiego 120 zł
Citibank 20 zł na Pyszne.pl dla obecnych klientów Citibanku 20 zł
Masterpass 20 zł na empik.com za wykonanie dwóch transakcji portfelem Masterpass 20 zł
Santander 1600 punktów Priceless Specials za rejestrację karty Santander Bank Polska 38 zł
Citibank 50 zł do Biedronki za zwiększenie limitu na karcie kredytowej Citibanku 50 zł
Citibank 20 zł za bankowanie na smartfonie od Citibanku 20 zł
PKO BP PKO BP: 10 zł premii za przejazdy komunikacją miejską kupione w IKO 10 zł
Pekao 20 zł do Biedronki za aktywację autoryzacji mobilnej dla klientów Pekao 20 zł

Miłym wyjątkiem jest tu ING Bank Śląski, który wprawdzie nie zachęca do do założenia swojego konta (standardowo daje „tylko” 140 zł na start), jednak później potrafi płacić całkiem sporo za przeniesienie wynagrodzenia, regularne inwestowanie, wpłatę na konto oszczędnościowe czy dodanie karty do wirtualnego portfela.

5500 zł za konta firmowe

Na koniec ostatnia kategoria, z której mogą skorzystać tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą. Tacy klienci są dla banku bardzo cenni, ponieważ są skłonni zostawić jeszcze więcej w formie opłat i prowizji albo skorzystać z udzielonych limitów kredytowych. Dlatego premie są odpowiednio wyższe i, zazwyczaj, wynoszą od 600 zł w górę. Inna sprawa, że nie zawsze możliwa jest do uzyskania maksymalna premia – wszystko zależy od specyfiki naszej firmy. Mimo wszystko kwota nawet tysiąca złotych na start jest jak najbardziej realna :)

Razem nawet 14 364 zł

Jeśli zsumujemy wszystkie powyższe kategorie to wyjdzie nam, że do zdobycia było całkiem sporo pieniędzy – oczywiście w teorii. Każdy z nas jest bowiem inny, zakłada konto w innych bankach, inaczej lokuje pieniądze, ma dzieci/małżonka bądź nie. Dlatego realnie osiągane zyski będą różne. Dajcie znać w komentarzach jakie tym razem wyszły u was :)

A w związku z tym, że jest to najprawdopodobniej ostatni wpis na blogu w tym roku, chciałbym wszystkim życzyć aby nadchodzący 2020 rok przyniósł co najmniej tak samo dobre oferty, jak rok 2019. Oprócz tego życzę wam spokoju, szczęścia i mnóstwo zdrowia!

Nie przegap!

Komentarze

 • W tym roku 8297,43 na dwie osoby :) Dzięki Michale za wszystkie promocje!

  RadekW Odpowiedz
 • Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku wszystkim wisienkowiczom -oby w przyszłym roku banki (których coraz mniej na rynku) dbały o starych klientów albo robiły promocje z krótkim okresem karencji jak Paribas (6 lub 9 miesięcy) oraz oby oprocentowanie lokat i KO zaczęło w końcu rosnąć. Pamiętajcie pieniądze lubią ciszę i nie chwalcie się za bardzo ile i z jakimi przyjaciółmi udało się Wam uzyskać ….

  zenek64 Odpowiedz
 • Bawie się w to od 2016r. i myślałem, że ten rok będzie słaby bo będę już wszędzie „spalony” a jednak nie, ciągle się kręci na poziomie 1500-2000 zł.

  pytajnik Odpowiedz
 • Wszystkiego najlepszego dla wszystkich wisienkowiczów.

  serinus Odpowiedz
 • Dziwny to był rok a nawet bardzo dziwny. W poprzednim udało mi się spełnić moje założenie czyli zarobiłem ponad 2400 czyli ok 200 na miesiąc. Już na początku roku zadawałam sobie pytanie, ile mogę zarobić w tym roku. Wiedziałem że raczej nie powtórzę poprzedniego wyniku ze względu na karencję i odpadnięcie stałych zarobków jak np. zwroty w City czy YBanking. Nie śmiało pomyślałem że może 1200 czyli 1000/m-c. Tym bardziej że już na wstępie zaliczyłem totalną wpadkę. Pomyliły mi się dwie różne promocje (ich warunki) w ING i zamiast zarobić 200 zł zarobiłem 30 zł i tylko dlatego, że mogłem jeszcze wyplenić ankietę za którą płacono owe 30 zł. Nauczka dała jednak inny efekt. Teraz bardzo kontroluję warunki promocji, w Excelu mam specjalne tabelki gdzie wpisuję co i kiedy mam zrobić a później zaznaczam jak to spełnię. W miarę upływu czasu podnosiłem sobie stawkę do 1500, 1800 nieśmiało zacząłem liczyć na 2000 Aż zaczęła się heca z Paribasem i nie przesłaną kartą. Reklamacja goniła reklamację. Na szczęście udało mi się odzyskać 350 zł w bonach. Niestety to nie jedyna reklamacja w tym roku. Szarpałem się też z Santanderem jak i Credit Agricolem. Zatem był to dla mnie rok reklamacji i biegania do oddziałów w celu aktywacji kont bo i z tym były też problemy. Był to też rok w którym po raz pierwszy zarobiłem premię bez otwarcia konta  (słynny już Paribas) Były to jednak najciężej zarobione pieniądze okupione dużymi nerwami…
  Ostatecznie zarobiłem w tym roku 2280, nie liczę to co będzie w kolejnym
  A szczegółowo wygląda to tak
  TMub: 300 zwroty za KK
  City: 100 chyba ostatni zwrot lub za odstąpienie zamknięcia karty
  Millenium: 400 KK i otwarcie konta
  Getin: 50 otwarcie konta
  ING: 30 za ankietę
  Toyota: 20 też jakiś ochłap na ostatek
  PeKaO: 100 otwarcie konta
  Credit A: 200 otwarcie konta
  Santander: otwarcie konta + z polecenia
  Alior 150: otwarcie konta
  Net Credit: 100 za pożyczę
  Twisto 300 (100 to bonus za moją uczciwość  ) i 100 gdyż założyłem na matkę
  Do tego dochodzi zarobek upartej żony która nie chce się w to bawić ale wpadło 200 za KK w Mille i 100 za Twisto. Wpadła też kasa w formie doładowań telefonicznych za przenoszone nr. lub darmowe okresy rozmów czy dana ilość GB.
  Zatem niemal powtórzyłem wynik z poprzedniego roku a gdyby nie wpadka z ING nawet byłoby więcej. Byłoby też lepiej gdybym wszedł w promocję z płaceniem rachunków ale odpuściłem sobie po przeczytaniu tego co się tam dzieje. Podobnie z Curve uznałem że mi to nie potrzebne a bonus za mały.
  I podsumowanie miesiącami
  I – 225
  II – 225
  III – 25
  IV – 325
  V – 225
  VI – 125
  VII – 25
  VIII – 25
  IX – 105
  X – 175
  XI – 775
  XII – 25
  W przyszłym roku na pewno wpadnie: ok 300 (około bo pracuje to na lokacie) za pożyczkę z CA, 100 z Inteligo, 150 z Getina, TMub po 25/m-c. 100 z pożyczki Smart czyli razem ok 1 tyś.

  jojo Odpowiedz
  • Curve jednak bardzo przydatne. Raz, że teraz praktycznie tylko jednym plastikiem płacę, dwa to większość „bezcashbackowych” płatności z końca mca mogę przerzucić na kolejny, spełniając część promocji już nawet 1go dnia nowego mca. Całkiem wygodne narzędzie ;)

   vilkolak
  • U mnie żona też uparta. Twierdzi że na bankach nie da się zarobić, że one na nas żerują. No szczęście biore sprawy w swoje ręce i w jej imieniu działam ( czasem nawet pomimo jej sprzeciwów )

   IreneuszN
  • U mnie podobnie, ale całość idzie na wakacje, więc czasem da się namówić :)

   Ciekawski
  • I nam również banki zafundowały latem tygodniowe all inclusive + wycieczki fakultatywne dla 2 osób. Wcześniej to tylko dostępne było RODOS (Robotnicze Ogródki Działkowe Otoczone Siatką). Bardzo dziękuję Adminowi i wszystkim Forumowiczom za wpisy, które są bardzo pomocne. Wszystkiego dobrego życzę na Nowy Rok i nie tylko.

   Lidia
 • @ Admin , dzięki za kolejny rok prowadzenia bloga, bez niego nie zaczął bym tej owocnej zabawy.
  @ Wszyscy :) tak ogólnie Szczęśliwego Nowego Roku, bo dla każdego to będzie co innego, ale przede wszystkim zdrowia, a skoro to blog finansowy to na drugim miejscu dużo kasy! oczywiście wyciąganej z banków:) Dzięki za wszystkie rady, podpowiedzi. Powodzenia w 2020 :)

  Herman Odpowiedz
 • Jak dobrze liczę to:
  1250zł w gotówce.
  Oppo od Citi.
  ~200zł priceless
  3 bilety do kina
  Uważam, że bardzo przyzwoicie 🙂
  Dziękuję i wszystkiego najlepszego.
  Kontynuuj swoją pracę 🙂

  Grzegorz Odpowiedz
 • Szczęśliwego nowego roku, wisienkowicze! Niegorszego 2020 roku życzę wam jak i sobie

  Maciek Odpowiedz
 • Mega robotę robisz , oby tak dalej . Ja dopiero zaczynam zabawę i w tym roku na spokojnie 350 od bnp do biedronki i 200 od millenium w gotowce , ale wczoraj przyznali mi karte kredytowa do citi , wiec niedługo kolejne 400 wpadnie .

  Bartek12121 Odpowiedz
 • U mnie wyszło 5200 zł za ten rok, druga połowa zarobiła 3000 zł (brała udział tylko w prostych promocjach).

  broker Odpowiedz
 • Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku. Przede wszystkim zdrowia bez którego nie będzie wyjadania wisienek.
  @Michał ADMIN,dzięki za kolejny rok dobrej roboty.
  Dla mnie to czwarty rok i pomimo karencji w większości banków najlepszy rok.

  Krak Odpowiedz
 • U mnie sezon na wisienki zaczął się w połowie 2017r i co roku myślę, że wyniku z poprzedniego roku poprawić się nie da, przez udział prawie we wszystkim co możliwe. W tym przypadku to fajne uczucie być w błędzie ;) Co rok udaje się wynik poprawić, tym razem nawet o 1,5tys!
  Wliczam też w to program poleceń booking bo niezbędne było posiadanie dużej ilości kart bankowych. Mam trochę wyjazdów służbowych, więc rozkminiłem (w skrócie) polecanie samego siebie zgarniając przy tym 100zł na każdym noclegu + kilka zł za przekierowanie z PlanetPlus + 5% cashback Eb przy płatności :) Oczywiście i tutaj za późna rozkmina i po chyba 3 miesiącach korzystania program poleceń uległ zmianie i dupa. Ale 900zł dzięki temu wpadło :) Aaa, ten program poleceń działał już ze 2lata wcześniej bo żonę polecałem i do tej pory zachodzę w głowę jak tego wcześniej nie rozkminiłem, ehh…

  Rok kończę z wynikiem 6953zł + kilkanaście biletów do kina. Niestety przez moją nieuwagę, w grudniu nie spełniłem jednego warunku w Eb/mill i nie dostałem premii 60zł, a tak blisko była 7 z przodu… ;( Ogólnie przez posiadanie kilkunastu kart, kilku warunków nie przypilnowałem w tym roku tracąc ok 200zł. Niby wszystko w excelu, przypomnienia, apki w tel i czasem człowiek coś przeoczy… Trudno, ryzyko zawodowe ;)

  Reasumując: pomimo panujących upałów tegoroczne zbiory zaliczam do udanych!! ;)

  Dzięki Michale za wartościowe treści oraz wszystkim komentującym też stokrotne dzięki, bo to prawdziwa skarbnica wiedzy!! Na Nowy Rok wszystkim wisienkowiczom: UDANYCH i co raz WIĘKSZYCH ZBIORÓW!! Pozdrawiam.

  vilkolak Odpowiedz
 • W Toyota Banku można było 2 razy zarobić? Bo jest wymienione 200 zł za konto i 150 zł za lokatę? A to się nie wykluczało? Chyba tak, bo jakaś karencja była.

  Mar_Wer Odpowiedz
 • „Owszem, zdarzają się banki, które wykluczają w pewien sposób „dożywotnio” (a dokładniej: jeden).” — hmmmm… zastanowiło mnie to zdanie, bo byłam pewna że Alior także ma ostre wymagania i nowym klientem można zostać tylko raz.

  Be@ Odpowiedz
  • @Be@: Millennium od jakiegoś czasu jeśli robi promocję kont to wpisuje warunek wykluczający klientów, którzy wzięli jakąś promocję „na start” w przeszłości.

   owat
 • Jakaś ograniczona ilość znaków jest przy dodawaniu wpisu? Bo z 7 razy już próbuję i nie idzie…

  vilkolak Odpowiedz
  • Z niewiadomych dla mnie przyczyn wpadło do spamu (wtyczka wordpressa tak uznała, nie ja…) dlatego przerzuciłem ręcznie. Nie mam pojęcia czemu, nigdy nie było z tym problemu, choć ostatnio już miałem jedno takie zgłoszenie. Dziwne :/

   Michał
  • Zawsze czułem się wyjątkowy ;)

   vilkolak
  • „miałem jedno takie zgłoszenie”
   O mnie chodzi, więc nie umniejszaj mi :):):)

   jojo
  • @admin, mnie również wiele razy się już zdarzyło, że wpis się nie pojawił, a gdy próbowałem dodać go kolejny raz wyskakiwał komunikat: „wykryto duplikat komentarza”. Oby w nowym roku nie było już takich problemów :)

   Lokata
 • Podobnie jak w zeszłym roku zrobiłem podsumowanie i wyszło dokładnie 14 337,95 PLN netto (po odliczeniu wszystkich kosztów, których nie było wiele – jakieś 200 PLN…). Jest mniej niż w zeszłym roku o dokładnie 266,56 PLN. Na tę kwotę złożyła się moja praca na czterech numerach PESEL, które niestety ze względu na okresy karencji są już mocno wybrakowane. Tylko ja mogłem korzystać z promocji związanych z badaniem zdolności kredytowej. Jak widać najwięcej udało się wyciągnąć z Priceless Specials. Dobrze też popracowały Toyota Bank I BZWBK. Mam jeszcze ok 200 tys punktów Mastercard Priceless Specials (warte ok. 3 000,00 PLN), ale ponieważ nie ma nic ciekawego na co można by je wymienić to nie uwzględniałem ich w tabeli. Pod tym linkiem znajdziecie tabelkę z konkretnymi wynikami: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a8263aef250e77a7

  P.S. Herman czekam na twoją tabelkę :)

  owat Odpowiedz
  • Dylemat karencji tez mi doskwiera, ja tylko na 3 pesele wraz z moim ale walcze. Wez bilety do kina i sprzedaj, to najbardziej sie oplaca z mcps. Karta Arkadia to pewnie cos lokalnego? Nic z oferty utrzymaniowej kk millennium? Ja tabelke wrzuce jakos jutro.

   Herman
  • 200tys /800 to ok 250 biletow po 20zl juz po odjeciu prowizji. To 5kzl tylko potem podatek w picie do rozliczenia.
   No i ryzyko bana od alegro bo biletow niemozna juz sprzedawac. Mi 2 konta zamkneli

   Herman
  • Bilety sa rok wazne. Mozna je trzymac pol roku i potem sprzedac bez podatku.

   aaaa
  • @Herman: Allegro już przerobiłem. Pierwszego dnia zainteresowanie było ogromne i Allegro usunęło mi aukcję. Łamanie regulaminu. Faktycznie jest zapis, że nie wolno handlować min. biletami. Nie wiem na jakiej zasadzie inni sprzedają (a aukcje z biletami cały czas są) ale mi nie jest dane. 3K wyliczyłem na podstawie wartości voucherów do Euro RTV AGD. Karta Arkadia to wirtualna karta w aplikacji mobilnej C.H. Arkadia w Warszawie. Wiele sklepów ma tam rabaty z tą kartą, więc jeśli akurat robię w danym sklepie zakupy to wyciągam aplikację i pokazuję. Niby nic a w ciągu roku jakiś pieniądz jest :)
   Z Millennium zadzwonili i dawali mi rok darmowej karty. Podpowiedziałem co może mnie przekonać, ale zostałem zignorowany. Jak robi się jedną transakcję w miesiącu to nie ma się co dziwić, że im na kliencie nie zależy….

   owat
  • Owat odezwij się do mnie na tomasz.p123@ interia.pl ;)

   saroyan
  • @owat w jaki sposób można wykręcić taki wynik na McPS? Jakoś poza pkt za przystąpienie reczta jest dla mnie totalnie bezwartościowa… Podpowiesz czego moje oczy nie widzą?

   vilkolak
  • 200 tys punktów PS ? Nieźle.
   Ja się dwoje, troje by troche tych punktów zdobyć i udało się w 2019 roku tylko 16000 punktów PS uzbierać.

   IreneuszN
 • „Zarobiliśmy x zł na n numerach PESEL” – bardzo cenna informacja.

  PyramidHead Odpowiedz
  • @PiramidHead: Odpowiedź na niezadane przez ciebie pytanie to RODZINA. Nie było żadnych kombinacji.

   owat
 • Tabelki? A i ja takową posiadam od tego roku, tylko czy uda mi się wstawić :)? No cóż próba….
  klik. https://obrazki.elektroda.pl/1975082000_1577809127.jpg

  jojo Odpowiedz
 • Dobrze, a teraz proszę o podsumowanie uwzględniające odliczenie kosztów. :) Czyli ile realne zarabiamy na promocjach? :)

  rav Odpowiedz
  • Jeśli robisz realne transakcje i nie ponosisz opłat za konto/kartę (tak można w zdecydowanej większości przypadków) to koszty są równe 0. Tracisz w zasadzie tylko swój czas, dlatego trzeba go czasem odpowiednio kalkulować i nie łapać wszystkich srok za ogon. No chyba, że ktoś wie co robi, wie jak to działa, chce zgarniać ile się da i wyciskać co można, to oczywiście nie widzę przeszkód. Są tu tacy specjaliści ;)

   Michał
  • Cała sztuka polega na tym aby do tego nie dokładać albo tak tym operować żeby koszty zredukować do minimum. Ja np nie biorę za dużo wiedząc że nie dam rady zrobić taką czy taką sumę wydatków. Nie jest sztuką zdobyć np 100 zł korzystając z 2% zwrotu wydając przy tym 5000 zł. albo wydać w danej promocji 1800 zł aby zyskać 100 zł (tak jest chyba w ING) gdzie w innym banku dla owej stówki wymaga się wydanie np 240 zł (tak jest w Inteligo) Oczywiście są tacy co to potrafią, angażując w to cała rodzinę. Ja niektóre promocje odpuszczam bo wiem że nie dam rady. Czasami jestem zły że np stałą promocja zwrotów 5% w TMub „blokuje” mi wzięcie udziału w promocji gdzie mogę zdobyć np. stówkę. Trzeba kalkulować bo stówka jest jednorazowa a 25 zł wpada co miesiąc. Obrócić 500 zł kartą to dla mnie nie problem ale już 1500 zł robi się problemem. Czasami da się „wydać pomagaczem” ale nie zawsze jest to możliwe. Przykładowo ja mam już zapas proszku do prania na pół roku :) bo dzięki temu wydałem wymagane kwoty zdobywając bonus a przy okazji kupuję jak jest jeszcze promocja na ów produkt, więc dodatkowo zyskuję. Auto tankuje zawsze na początku miesiąca do pełna zaś pod koniec miesiąca tylko dolewam, żeby „dociągnąć” do nowego miesiąca i od razu machnąć 200 zł na stacji. Podobnie z większymi zakupami. Jak mam kupić coś konkretnego i mogę to kupić w miesiącu gdzie wliczy mi się to do zwrotu to planuję taki zakup na dany miesiąc no chyba że czekać się nie da, to oczywiste. Olej u mechanika można wymieniać równo po roku ale można też po 12 miesiącach i 3 tygodniach, coś się stanie? Tylko to że wydam te pieniądze wtedy kiedy MI najbardziej to pasuje pod kątem zdobywania pieniędzy od banków. Ot i cała sztuka mądrego planowania wydatków. A za tą mądrość banki nam płacą.

   jojo
  • Zainteresuj sie agencjami reklamowymi np Smolar ktore oddaja pieniadze za kupno proszku, kosmetykow czy jedzenia. Polecam rozne programy lojalnosciowe, za abonamenty nju z paybacka mozesz tankowac za darmo na BP albo alkohol w Kauflandzie. Teraz za zainstalowanie appki Shell dostaje sie 14 zl ktore mozna wymienic na plyn do spryskiwaczy, 7 hotdogow albo mniej zaplacic za paliwo. Ale za bardzo sie nie wkrecaj bo jak za duzo jest za darmo to nie ma juz za co placic tymi kartami :)

   aaaa
  • Nigdzie nie widzę informacji o tej promce z Shella. A o co chodzi z alkoholem w Kaufie?

   broker
  • Bo było do 31.12 ale teraz możesz np zgarnąć zwrot za testowanie płynów LISTERINE prawie 40 zł.

   jojo
  • Broker, w kauflandzie za punkty payback mozesz wziac alkohol :)

   aaaa
 • U mnie w tym roku bez szału bo dużo karencji. Ale 5k wpadło :)

  asi Odpowiedz
 • Dala Admina wielkie ukłony. Ale Wy – Drodzy forumowicze – bez Was byłbym biedny :) Dosłownie. Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi i pomoc techniczną :) Kłaniam się Wam Bankowo ;)

  luic Odpowiedz
 • @owat
  Gratuluję wyniku. Daj namiary na priv, albo napisz do mnie.

  waldemar_007@wp.pl Odpowiedz
 • Przede wszystki podziękowania dla Admina Michała za prowadzenie bloga oraz innych wisienkówiczów za cenne porady w komentarzach i informacje o promocjach których czasem na stronie nawet nie ma :)
  Ja swoją przygodę z promocjami zaczałem około lipca tego roku. Wcześniej kiedyś tam kilka lat temu skorzystałem z promocji Alior Sync i Getin (zwrot za rachunki), ale to tak tylko przy okazji. W tym roku potrzebowałem założyć konto i również przy okazji skorzystałem z promocji Millenium 200zł i dobrego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. W wakacje stwierdziłem, że mam sporo wolnego czasu i można by trochę więcej wycisnąć z tych promocji. Na 3 pesele (rodzina) do dnia dziesiejszego udało się wycisnąć 2 635,47zł. W wielu promocjach czekam na wypłaty (Pekao, PKO, Inteligo, ING, Alior) także do około końca marca powinno być dodatkowo jakieś 2000-3000zł plus cały następny rok w nowych promocjach :) Muszę przyznać, że się wkręciłem i praktycznie codziennie sprawdzam czy nie ma jakiejś nowej promocji :D W tym roku założyłęm też swoją pierwsza KK. A potem kolejne 3 ;) Niestety wszystko to zajmuje więcej czasu niż myślałem. Powoli ulepszam schematy, tabelki, listy zadań, zlecenia stałe itp a wszystko ułatwia C i R i inne. Sporo czasu też zabierają reklamacje (chyba z 6 w tym roku) i chodzenie do banków wyjaśnianie spraw/zamykanie rachunków albo dzwonienie w jakieś sprawie Najśmieszniejsze dwie reklamacje to Alior – na złotówkę do przodu (to moja pierwsza reklamacja pisana dla doświadczenia :D, bank ją uznał dla utrzymania dobrych relacji :D ) oraz mBank na 150zł do przodu bez spełniania jakichkolwiek warunków gdzie na infolini mówili, że nie warto składać reklamacji bo nie uznają i nie będzie możliwości ponownego spełniania warunków… :) Ale z dobre 1,5h na telefonie zeszło… Największe fuck-upy to w BNP wykonanie jedej transakcji BLIKiem na 26zł która nie spełniła warunków promocji i straciłem … chyba 300zł, i teraz z PKO dowiedziałem się, że jeszcze w 2017 miałem u nich konto (choć byłem przekonany, że zamknąłem wraz ze spłaconym kredytem w 2015) także 100zł za nowego klienta przepadnie, ale w 2020 powinny być premie za polecenia.

  Najprzyjemniejsze spełnienie warunków to przekazanie KK rodzicom a oni zapłacili za hotel 2500zł.

  Na 2020 mam plan taki, żeby ułatwić sobie jak to tylko możliwe wszystko, żeby mniej czasu schodziło choćby na sprawdzanie rachunków (czy przyszła premia itp). Myślałem o kontomierzu ale już nie działa. Teraz więszkości banków mam aplikacje to już też szybsze jest niż logowanie się przez internet (login, hasło i sms w porównaniu do pinu/odcisku palca). Ostatnio zauważyłem, że ING pozwala na dodawanie rachunków z niektórych innych banków. Także logując się do ING mogę sprawdzić od razu Pekao, PKO, mBank. Ponoć innego banki też mają wprowadzać takie funkcje.

  Zastanawiam się jeszcze czy nie warto by było założyć firmy dla samych promocji bankowych. Ktoś już może przerabiał ten temat i chciałby podzielić się przemyśleniami? :) Jak dobrze na szybko liczę to min. składki ZUS to 300-400zł miesięcznie.

  Szczęśliwego Nowego roku wszystkim i dużo zdrowia!

  Scorp Odpowiedz
  • Kontomierz.pl nadal działa :)

   Daral
  • dla samych promocji to chyba nie bardzo się opłaci firmę zakładać – musisz płacić składki ZUS w tym roku 247 zł FUS i około 375 zł zdrowotnej gdy tymczasem banki oddadzą Ci 100/150 zł za opłacenie składki + płatności kartą (Santander)

   zenek64
 • @aaaa „Teraz za zainstalowanie appki Shell dostaje sie 14 zl ktore mozna wymienic na plyn do spryskiwaczy, 7 hotdogow albo mniej zaplacic za paliwo.”
  Gdzie takie info zdobywasz?

  jojo Odpowiedz
  • Niestety, promocja na Shellu skończyła się 31 grudnia 2019 r. Za zainstalowanie ich apki można byłk dostać 1000 punktów :-)

   IreneuszN
  • Zdążyłem, ale z tego co widzę za te 1000pkt to wiele nie dostanę, Płyn do spryskiwaczy zawsze się przyda zwłaszcza zimowy ale On jest za ponad 1000pkt. Chyba że da się zapłacić pkt a resztę dopłacić gotówką…

   jojo
  • jojo za rejestrację jest 400 pkt za aplikację 1000 za ankietę (dowolny paragon nawet za zakup batona) jest 200 pkt co miesiąc

   zenek64
  • Podobno też na wybranych stacjach tylko to działa…

   jojo
 • Dookoła gwar i fajerwerki ucichły. Amunicja się kmiotom pokończyła. Słychać tylko wycie oszalałych ze strachu psów. I karetki pogotowia ratunkowego. Cóż. Adminie Michale, Forumowicze! Z całego serca życzę Wam Wszystkim zdrowia , najszczęśliwszego, najmilszego i najbardziej fortunnego 2020 roku. Oby nigdy Was nie opuściła wiara i miłość a Wasza dobroć zwróciła się stokrotnie.

  Bufon Odpowiedz
 • Tak jak rok temu, moja tabelka w linku. Sądziłem, że nie da się pobić poprzedniego roku, a jednak… 25.870zł z czego będę musiał zapłacić 917zł podatku za sprzedaże
  Całość robiłem sam na 3 nr pes. Premie pieniężne wpisywałem w momencie uznania konta, wszelkie bony w momencie ich wykorzystania lub spieniężenia

  https://zapodaj.net/e3436c494c1e6.jpg.html

  Herman Odpowiedz
  • z paybackiem/nju poszedles na calosc :)

   aaaa
  • W jaki sposób można tak zarobić na nju mobile?

   RadekW
  • szczegolow lepiej nie pisac, bo sie skonczy zarabianie w ten sposob

   aaaa
  • Herman szczegółów nie pisz bo skończy się naprawdę:) To nie chodzi o to żeby być egoista i się nie dzielić informacjami ale taka wiedza (którą ktoś wychlapie zaraz na forum) spowoduje zakończenie wisienkobrania z jakiegoś żródełka.

   bolek
  • Dwa lata temu z nju mozna było tak kombinować z numerami ale z payback już nie max. kilkanascie złotych mieśięcznie dlatego liczby po kilkaset złotych miesiecznie w tabeli, to ściema.

   Wojak
  • Wojak, nie bardzo jestes w temacie. Sposob jest nowy :)

   aaaa
  • @Herman
   Uwzględniłeś koszt abonamentów w nju? Ok. 30 zł, które podałeś to trochę mało.

   PyramidHead
  • @aaaa Jaki nowy tabela i papier jest cierpliwy wszystko przyjmie.

   Nie będę robił z siebie błazna, zeby na siłe coś poznać, tak jak Ty to robisz, czy inne osoby z bloga a bajek już pisać nie będę 😎

   Wojak
  • Dla mnie to jedno z glownych zlodel utrzymania

   aaaa
  • @PyramidHead ja uwzględniłem koszt droższej benzyny na BP, żadnych abonamentów sie nie płaci
   @Wojak, nie mam powodów ściemniać za duży jestem na takie zagrywki
   @aaaa, @bolek, rok temu opisałem kilku osobom o co chodzi i nikt się nie wygadał publicznie, teraz tez odpisze tym które do tej pory podały mail i myśle że o 3 osoby więcej aż tak dużo nie zmienią, a kazdy jak poczyta i pogłówkuje to i tak sam wymyśli. Myślę, że ten temat faktycznie można zakończyć

   Herman
  • Orange tnie koszty i zaraz to zarżnie …. pkt payback za doładowania/terminowo opłacone faktury już od dziś nie będą naliczane bonusy z doładowań 200/230 i 100/110 też usunęli (a były od zawsze) więc bardzo proszę tych co maile dostaną by sami korzystali i nie paplali dalej….. MCPS jest spalony przez paplanie .

   zenek64
  • Herman napisz jak możesz o payback i nju na GET małpa wir.pl dzięki

   Michał
  • @Herman: Byłem zadowolony ze swojego wyniki, ale twój to HIT! Gratuluję i powodzenia w 2020!!!

   owat
  • @Herman: Jeśłi możesz odezwij się do mnie na temat NJU i PB: owat_livesmarterMAUPAwp.pl

   owat
  • przenoszę właśnie numery do Nju i trafiłem na Twój komentarz. Może podzielisz się jakąś wskazówką, chętnie się odwdzięczę:) dubajko małpa spoko.pl

   dubajko
  • Herman w razie jakbyś do elitarnego klubu wiedzącego chciał dołączyć mnie jeśli chodzi o nju i payback z chęcią się dowiem ,nie ukrywam że taki dochód by mi się przydał email: tomaszanonim10@gmail.com

   bolek
  • zepsulo sie, teraz na kazdy abonament trzeba pisac reklamacje po 100 dniach + 16 dni zajmuje rozpatrzenie

   aaaa
 • Ten rok był jednym z lepszych a początek roku naprawdę obfitował w mega promocję (Credit Agricole, Millennium). Liczę że w tym roku będzie podobnie. Mastercard Specials którzy sypneli punktami, potem KK w BNP, Alior, wcześniej Citibank….wyszło spokojnie ponad 1500 PLN. Najlepszego dla wszystkich wyjadaczy i Admina Michała!

  Jarosław Odpowiedz
 • Podsumowując wszystko tzn.premie bankowe, lojalnościowe i wszystko gdzie można było coś zarobić wyszło 7800PLN. Swój wkład miała też żona jako”słup” bo resztę musiałem sam zrobić. Ogólnie jestem zadowolony bo na początku roku tak jak większość nie liczyłem że tyle da się zarobić. Dzięki wszystkim za porady.

  lopez Odpowiedz
 • U mnie ten rok najsłabszy (żyję smarter od 3 lat ;) ) „tylko” 3300 netto. Dwie promki przespałam i przepadło po stówce, w dodatku moja brzydsza połówka nie udzielała się tak mocno jak w poprzednich latach. Mimo wszystko „trzynastka” z livesmarter jest przyjemnym kieszonkowym na wakacje. @Michał admin – dzięki jak co roku, oby 2020 przyniósł nam wszystkim urodzaj wisienek!

  klaudi Odpowiedz
  • No proszę, proszę….. My się tu żalimy że nasze baby takie oporne na zarabianie a tu głos całkowicie z drugiej strony :)

   jojo
  • Dzięki Michałowi ten 3 rok mojego działania w temacie jest najlepszy mimo wielu wykluczeń z powodu karencji. Na 2 osoby wykręcone na czysto ponad 11 tys. Z tego 20% to MPS.

   magda6
 • Nie moge dłuższego komentarza zamieścić :-(

  IreneuszN Odpowiedz
  • Zrobione podsumowanie roku i wyszło 5.259,44zł ( bony, kupony, premie, cashbacki, odsetki ).

   IreneuszN
 • mi i pewnie wielu innym poprostu – nie chce się zliczyć ile się zarobiło :)
  wiem jedno – było dobrze, zaskakująco – bo miałem wiele wykluczeń;
  moi znajomi tez nie narzekają – oby ten rok nie był gorszy!! :D

  sunwoj1 Odpowiedz
 • za każdym razem wydaje się, że kolejny rok już nic dobrego nie przyniesie – i oby niespodziewanie było jak za każdym razem, następny rok lepszy od poprzedniego. Czego wszystkim biorcom życzę (w poprzednim np. za „bankowe” zwiedziliśmy z żoną Malezję)

  karampuk Odpowiedz
 • Jak ktoś jest nowy to zgarnie w rok nawet kilka tysi, ale jak ktoś się w to bawi już kilka lat z rzędu, to nie ma raczej szans wyjść na ponad 2000PLN rocznie. Ja w tym roku ponad 1500zł.

  jaceny Odpowiedz
 • @Don Quijote de la Mancha: Pochwalisz się swoim wynikiem?

  owat Odpowiedz
 • Chyba moje komentarze też lecą do spamu… tak bywa jak się cicho siedzi prawie rok :)

  Pierwsze primo: ukłony dla Michała za rzetelne i przejrzyste informacje. Wpadając raz na tydzień lub dwa od razu widać czy jest jakaś wiśnia do wybrania. Brawo TY!
  Drugie primo: ukłony dla forumowiczów za szybkie korekty i wysoki poziom dyskusji. W dzisiejszych czasach warto o tym pisać – brawo WY!
  Trzecie primo klasyczne – dzięki dla Hermana za tabelkę (zawsze to źródło inspiracji na rok kolejny) i choć miał przez akcję Nest nieco przystopować to idzie szerokim frontem – zuch!

  Mój wynik z trzeciego roku smartowania jest 4k niższy niż w 2018 – dokładnie 12882,74 na jednym PESELu. Ograniczyłem pożeracze czasu, nerwów i rodzinę. W 2018 było 7k z bookingu / odsprzedaży na allegro, ale to za dużo kombinacji (obsługa klienta…)
  Pozostałem przy stałych założeniach:
  1. Pewniaki: 5x Nest, 3x 500+ z DB/Santander, 60/M z Eurobank/Mille (Codzienie Zyskuję), 25/M TMUB, 30/M TurboVisa SantanderCB, 63/M 123 Santander, 5% Pekao (PZ z KDR)
  2. Wrzuty: niespodzianki z bloga (najwięcej z ING) plus utrzymaniowe i zaproszenia (zawsze można liczyć na Millenium i Citi)
  3. Mniej punktów, więcej gotówki, używanie przyjaciów R/C/DP do optymalizacji przepływów i nieangażowania kasy (5k pracującej, miesiecznie ruchy 70-80k)
  3a. oczywiście znajdowanie obejść/nabijaczy w MPS (teraz MBC?) czy PB daje dodatkową frajdę (opcje jak dla BNP karty bonus wiecznie żywe :)), ale skoro nagrody nie powalają to nie podkręcam – 3k poszło na dobroczynność (polecam choć 5% puli w ten sposób w ciszy „zużyć”, dobro wraca…)
  4. Higiena kont: wpada więcej „dla nowych” – obecnie mam średnio 10 kont, 20 debetówek i 5 kredytowych.

  Najlepszego w Nowym Roku!

  k6 Odpowiedz
 • A można wiedzieć o co chodzi tutaj 3x 500+ z DB/Santander?

  karo Odpowiedz
 • no nic szkoda.. dzięki Michał za info!

  mike@miki Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy