Ile można zarobić na promocjach bankowych? W 2020 mogłeś zgarnąć nawet… 14 890 zł!

Za nami rok 2020. Rok, który zapewne zapamięta każdy z nas. Pandemia koronawirusa miała bowiem nie tylko wpływ na nasze zdrowie, ale również pieniądze – błyskawiczna reakcja banków centralnych (w tym NBP) sprawiła m.in., że oprocentowania lokat spadło do dramatycznie niskich poziomów. Koronawirus miał też wpływ na wydatki banków – przez co wiele z nich obniżyło oferowane premie na start czy premie dla nowych klientów. Mimo wszystko pod tym względem… wcale nie był to taki zły rok. W teorii mogliśmy bowiem zarobić prawie 15 tys. zł!

Oczywiście już na wstępie muszę wyjaśnić, że kwota ta jest czysto orientacyjna i określa jedynie pulę, która była możliwa do zgarnięcia w tym roku. Zakładam tu, że mogliśmy wziąć udział tylko w jednej (najlepszej) promocji startowej, jednej promocji karty kredytowej oraz jednej promocji dla firm danego banku. Jeśli natomiast chodzi o kategorię dla obecnych klientów – tam najczęściej nie ma zbyt wielu wykluczeń (choć niestety coraz częściej pojawiają się oferty na zaproszenie). W większości przypadków oferty dla dzieci traktowane są również jako oferty dla obecnych klientów – rodzic musi mieć konto w danym banku, aby dziecko mogło z promocji skorzystać.

W zestawieniu nie dodawałem konkursów / loterii z niepewną wygraną. Nie liczę też premii dla osób polecających w programach poleceń, bo tam każdy mógł ugrać co innego.

Zakładam jednak, że nie ma zbyt wielu osób, które korzystałyby ze wszystkich ofert (choć są tacy, którzy i tak przebijają wyliczone tu kwoty korzystając m.in. z ofert retencyjnych, czyli otrzymywanych przy próbie zamknięcia konta). „Normalną” premią jaką mógł uzyskać przeciętny czytelnik bloga, który nie poświęca na promocje bankowe zbyt dużo czasu, powinno wynosić około kilku tysięcy złotych. Rocznie. A to chyba całkiem dobra stawka w przeliczeniu na poświęcone godziny, prawda?

3710 zł dla nowych klientów (BEZ ofert kart kredytowych)

Trzeba przyznać, że promocji dla nowych klientów było w tym roku całkiem sporo. Już praktycznie każdy większy bank odpala ofertę za ofertą, często zmieniając jedynie daty w danej edycji promocji. Do gry, jak w tamtym roku, włączyły się również fintechy – ale tu oferowana premia jest jednak zauważalnie niższa. No cóż – w końcu z założenia fintech ma oferować nowoczesne rozwiązania, ale za mniejsze pieniądze.

Niewiele zmieniło się też w kwestii wykluczeń dawnych klientów. Owszem, zdarzają się banki, które wykluczają w pewien sposób „dożywotnio” (a dokładniej: jeden). Jeden z nich trzyma się też kurczowo daty okresu karencji sprzed 4 lat (!), jednak najczęściej okres ten wynosi od roku do dwóch lat. Oznacza to, że po zamknięciu jakiegoś konta bank ponownie powita nas z otwartymi ramionami (i z niezłą premią) mniej więcej po takiej przerwie.

A jeśli chodzi o wysokość premii, to średnio wynosiła ona między 200 a 250 zł (wliczając w to fintechy). Oczywiście zdarzały się promocje banków, gdzie do zdobycia było (realnie!) nawet 300 czy 400 zł :)

Instytucja finansowa Promocja Premia
BNP Paribas HIT! Rekordowo łatwe 400 zł premii w gotówce za założenie konta w BNP Paribas 400 zł
Alior Bank Aż 400 zł premii za Konto Jakże Osobiste + 1% moneybacku w Alior Banku! 400 zł
Santander Bank Polska Kumulacja! Aż 350 zł za założenie Konta Jakie Chcę oraz 50 zł za konto dziecka (+1% moneybacku)! 400 zł
Citibank 150 zł w gotówce + 10 kodów na przesyłki Inpost za założenie CitiKonta w III edycji promocji Citibanku 300 zł
Bank Millennium 200 zł za założenie Konta 360° + 100 zł za lokatę strukturyzowaną 300 zł
PKO BP 6 miesięcy pakietu Sport lub Film Canal+ dla nowych klientów PKO BP 300 zł
mBank 260 zł premii za założenie eKonta w mBanku + 2% na koncie oszczędnościowym „Moje Cele” 260 zł
Credit Agricole Do 250 zł za założenie Konta dla Ciebie + 3% na koncie oszczędnościowym od Credit Agricole 250 zł
Pekao Ostatnia szansa na 2,5% do 30 000 zł + łatwe 250 zł w Pekao! 250 zł
AXA 200 zł za otwarcie Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego w AXA TFI + do 2007 zł oszczędności na podatku! 200 zł
ING Bank 160 zł premii za założenie Konta z Lwem od ING Banku 160 zł
Twisto Wraca HIT: 100 zł bonusu od Twisto za… sam fakt zawarcia umowy! 100 zł
Rankomat 100 zł za ubezpieczenie OC w promocji BlueBonus 100 zł
Moje Usługi 60 zł do wykorzystania w Moje Usługi za rejestrację podczas Black Week 60 zł
Getin Bank 100 zł do Decathlon, 50 zł w programie poleceń i świetne konto oszczędnościowe 3,5% od Getin Banku! 150 zł
Curve 50 zł na start + 1% moneybacku przez 90 dni za skorzystanie z Curve – najlepszego narzędzia do ogarniania promocji bankowych 50 zł
InternetowyKantor 30 zł w bonie Allegro za wymianę walut w InternetowyKantor.pl 30 zł

Psst, niektóre z ofert są ciągle dostępne w chwili publikacji tego wpisu (choć w większości tylko do końca roku) – oznaczyłem je żółtym kolorem

Na koniec dodam, że nie samą premią żyje człowiek. Są bowiem banki, które płacą mało, ale rekompensują to w inny sposób – np. Getin Bank, gdzie do zgarnięcia jest całkiem wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

3830 zł za karty kredytowe

Nieco więcej (jednostkowo) można było zarobić na wyrabianiu kart kredytowych. Banki wiedzą bowiem, że tam szybciej mogą zarobić na danym kliencie (prowizje czy odsetki, choć jeśli jest się mądrym, to nie zapłacimy nic). Dlatego maksymalna premia, jaką dało się zdobyć w tym roku, to było oficjalnie 1120 zł, z czego 400 zł wypłacane było w gotówce, a 720 zł w formie moneybacku. Niestety – ta promocja raczej szybko nie wróci, bo ze względu na obniżki stóp procentowych banki znacznie mniej zarabiają na tego typu produktach – więc znacznie mniej chcą teraz za nie płacić.

1225 zł dla obecnych klientów

Poziom premii dla obecnych klientów był w tym roku podobny, jak w poprzednim. Zazwyczaj do zgarnięcia było 20-50 zł. Więcej najczęściej oferowane było w formie punktów Priceless Specials lub na zaproszenie.

Instytucja finansowa Promocja Premia
Citibank 20 000 punktów Bezcenne Chwile za rejestrację karty Citibanku (o wartości ok. 250 zł) 250 zł
ING Bank Zyskaj do 120 zł za regularne wpływy od ING Banku Śląskiego 120 zł
Toyota Bank Nawet 100 zł za założenie lokat dla obecnych klientów Toyota Bank 100 zł
Alior Bank 6800 punktów Priceless Specials (o wartości 100 zł) dla obecnych klientów Alior Banku 100 zł
Alior Bank 100 zł do Decathlon dla najaktywniejszych klientów kantoru walutowego Alior Banku 100 zł
Getin Bank 20 zł dla każdego i 100 zł dla najlepszych w konkursie #zostańwdomu Getin Banku 100 zł
ING Bank 100 zł za regularne oszczędzanie dla nowych i obecnych klientów ING Banku 100 zł
Bank Millennium 70 zł za założenie Konta 360° Junior swojemu dziecku 70 zł
PKO BP 50 zł za zakup karty podarunkowej dla obecnych klientów PKO BP 50 zł
PKO BP 50 zł za zakup karty podarunkowej dla obecnych klientów PKO BP 50 zł
Pekao 50 zł za założenie Konta Przekorzystnego dziecku + 150 zł dla dorosłych i 2% na kontach oszczędnościowych 50 zł
Santander Bank Polska 50 zł dla uczniów za świadectwo ze średnią min. 4,0 od Santander Bank Polska (+200 zł dla rodzica) 50 zł
Citibank 25 zł za bankowanie na smartfonie od Citibanku 25 zł
Santander Bank Polska 20 zł za mobilny podpis dla obecnych klientów Santander Bank Polska 20 zł
PKO BP 20 zł dla obecnych klientów PKO BP z aktywację iPKO lub IKO 20 zł
Citibank 20 zł za bankowanie na smartfonie od Citibanku 20 zł

6125 zł za konta firmowe

Na koniec ostatnia kategoria, z której mogą skorzystać tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą. Tacy klienci są dla banku bardzo cenni, ponieważ są skłonni zostawić jeszcze więcej w formie opłat i prowizji albo skorzystać z udzielonych limitów kredytowych. Dlatego premie są odpowiednio wyższe i, zazwyczaj, wynoszą od 600 zł w górę. Inna sprawa, że nie zawsze możliwa jest do uzyskania maksymalna premia – wszystko zależy od specyfiki naszej firmy. Mimo wszystko kwota nawet tysiąca złotych na start jest jak najbardziej realna. Co więcej: w porównaniu do poprzedniego roku wysokość premii poszła nieco w górę.

Razem nawet 14 890 zł

Jeśli zsumujemy wszystkie powyższe kategorie to wyjdzie nam, że do zdobycia było całkiem sporo pieniędzy – oczywiście w teorii. Każdy z nas jest bowiem inny, zakłada konto w innych bankach, inaczej lokuje pieniądze, ma dzieci/małżonka bądź nie. Dlatego realnie osiągane zyski będą różne. Dajcie znać w komentarzach jakie tym razem wyszły u was :)

A w związku z tym, że jest to najprawdopodobniej ostatni wpis na blogu w tym roku, chciałbym wszystkim życzyć aby nadchodzący 2021 rok był zdecydowanie lepszy niż rok obecny. Tylko tyle i aż tyle :)

Nie przegap!

Komentarze

 • W tym roku słabiej. 2980. Wszędzie karencja i karencja :)

  Tomaszsz Odpowiedz
 • Pozwolę sobie przypomnieć, że trwa głosowanie na TOP BANKÓW 2020 — najlepsze i najgorsze banki wg livesmarterowiczów!
  https://forms.gle/fVQLodrhLD2QaPDy9

  Zapraszam do głosowania!

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Dziwny rok – łatwiej zarobić kasę niż sensownie ją wydać…

  Xvz Odpowiedz
 • Wygląda imponująco. Ale też jest trudne do osiągnięcia. Bo trudno wyczuć która promocja w całym roku jest tą „naj”. A przecież kolejne nie muszą być lepsze.

  Raczej ciężko ogarnąć aż tyle produktów kredytowych.

  Osoby z dział. gosp. to mniejszość.

  Ale zarobić oczywiście się da. U mnie 2150 zł.

  Mar_Wer Odpowiedz
 • Kwota mocno napompowana i doliczanie jakiś pakietów tv czy czegoś to też nierealne pompowanie balonika. Z drugiej strony to był naprawdę dobry rok i jako doświadczony wyjadacz myślę że spokojnie 2 tys w tym roku przekroczyłem, dzięki atrakcyjnemu początkowi roku

  Jarosław Odpowiedz
 • Dawno nie było tak słabego roku jak ten – zniknął kolejny bank (TMUB) Millenium zaorało promocje po Eurobanku zwrotu 5 % za żarcie z dowozem wszędzie mnie karencje ograniczają. Zaskoczenie na plus to Citi mimo że topornie zakłada się tam konto to jednak premia dla „nowego klienta” wpadła (1z3 ) . Poza standardami u mnie czyli zwrotem z KK 123, 25 zł z TMUB i 50(a od sierpnia 30) zł z tankuj korzyści Toyota banku to jeszcze miło zaskoczyło CA (założyłem z promocją NC+ pozwolili na KO 3 % na 3 miesiące mimo że regulamin mówił inaczej) . Premią za DG było tylko postojowe z ZUS z pierwszego lockdownu (i 3 miesiące bez płacenia składek ZUS ) w bankach karencja. Największą wpadką – zdecydowanie CURVE i ich lipcowa awaria i związane z tym nieprzenoszenie MCC (a ja głupi wykupiłem zwroty za 10 € i zrobiłem zakupy do domu za kilkanaście tyś w premiowanych sklepach – zwrot z Curve Cash pokrył koszty abonamentu zmiana MCC zabiła mi premię z Toyoty i KK santandera – w sumie strata.

  zenek64 Odpowiedz
 • Czekam na podsumowanie kolegi @Herman który do tej pory co roku zaskakiwał imponującymi wynikami ładnie policzonymi w excelu…..
  Wszystkim życzę szczęśliwego roku 2021 by zdrowie dopisywało pandemia ustąpiła a stopy procentowe poszły w górę :-)

  zenek64 Odpowiedz
 • Najlepsza w 2020 byla zdecydowanie promocja BCh z rejestracja nowych kart :)
  Oj juz chyba tak prostej i zyskownej to juz nigdy nie bedzie…

  keton Odpowiedz
  • Od ponad 2 lat powtarzamy sobie to samo za każdym razem, a potem znów, kolejny raz miłe zaskoczenie. I tego właśnie sobie oraz Wam wszystkim życzę w nadchodzącym roku… ;)

   pws
  • No ale ta szybka akcja byla nieporownywalnie lepsza niz tzw. wrzesniowy powrot do szkoly,
   przynajmniej czlowiek nie spasl sie sezamkami :)

   keton
  • Data ważności czerwiec 2020. Ale co tam – można je jeszcze ciupać…

   Bogdan
  • znalazlem dzis plik reklamoweczek z brw, pewnie znajda sie gdzies tez z euro rtv agd a w diversie placilem osobno za reklamowki do energetyka az przestali przyjmowac platnosci karta :)

   ostatnie szkolne vouchery zrealizowalem dopiero ostatniego dnia pazdziernika tego roku, przyszly dwie paczki z decathlonu z rzeczami za tysiac zlotych (zmienili regulamin i mozna zaplacic jednorazowo 10 voucherami ale wolalem rozbic po staremu)

   aaaa
 • Mój excelik podsumował, że w tym roku zyskałem 1984,78 zł + pakiet HBOGO na miesiąc, 100 zł bon na pyszne.pl, 50 zł do empik i bilet do Multikina, który udało mi się wykorzystać. 🙂

  jaceny Odpowiedz
 • Wynik w tym roku dużo gorszy niż 2019 (jak zapewne u większości). 4095 zł na dwie osoby :)

  RadekW Odpowiedz
 • Z roku na rok coraz skromniej. 4048 w gotówce, 1235 w voucherach (decathlon, circlek, allegro, doładowanie tel, empik). Przy czym zaznaczam, że vouchery circleK u mnie liczą się jako gotówka – bo i tak bym zatankował (inne vouchery też wydam, ale nie są to rzeczy pierwszej potrzeby), jeśli coś kupiłem z vouchera i w niedługim czasie robiłem zwrot, a było on gotówkowy – to też przesuwałem z voucherów do gotówki w moim zestawieniu.

  Pierwsze miejsce santander – nieco ponad 100 zł, z czego 740 z KK 123 i trochę utrzymaniówek z innych kk.

  Drugie miejsce citi (200 z utrzymania kk, 100 z promocji konta) i przyjemna kwota z karty premiermiles (bardzo przyjemna karta, którą mam za darmo i daje niby tylko 0,5%, ale od wszystkiego poza quasi cash).

  Trzecie miejsce zwroty za paliwo z Toyoty, nieco ponad 500 zł.

  Może jeszcze warto wspomnieć bezcennych chwilach mimo wszystko:
  – konto w aliorze co miesiąc dające punkty za 40 zł
  – kk alior tu i tam – 10000 pkt na start
  – debetówka getin 6800 + 6800 + 2000 pkt na start
  – kk getin 6800 na start
  – kk pko bp – 2x 20000 pkt w tym roku.
  – no i kilka razy 3400 w dobrej promocji „z euro” i dość starymi kartami, które nie miałem pojęcia że biorą udział, np. kantor walutowy dolarowy

  Reszta to drobnica i kolekcjonerstwo (np. Diners Club ;) ).

  A czemu piszę że skromnie? Z sentymentem wspominam 2018 rok i 6950 w gotówce i 6800 w voucherach. Ale to był rok powrotu do szkoły i hazardu.

  ls5 Odpowiedz
  • Hej, czy sposób zdobywania:
   „konto w aliorze co miesiąc dające punkty za 40 zł”
   to wiedza publicznie dostępna? :)
   Większość sklepów daje 2 pkt na wydanie 5 PLN, opłacalny bon np. do Decathlonu to 50 PLN za 3400 pkt, więc dla 40 PLN trzeba byłoby wydać 6 800 PLN u Partnerów…

   Lect
  • Jedna z korzyści do wyboru, warunkiem jest posiadanie karty LOL i wydawanie w sklepach kartą lub blikiem 4000 miesięcznie ;).

   ls5
 • Łącznie w tym roku 6014 zł, przy czym większość to były zagraniczne portfele kryptowalut typu Celsius czy Bitwala, dodawałem też wartość Voucherów, więc trochę to naciągane, ale i tak bardzo udany rok pod tym względem.

  Angulo Odpowiedz
 • Info z radia…. 3 stycznia IDEA przejmuje PKO

  rychu75 Odpowiedz
 • Idea zostanie przejęta wraz z depozytami i zobowiązaniami przez pko

  rychu75 Odpowiedz
 • Idea Bank pod plan Zdzisława. przymusowa restrukturyzacja i przeniesienie do PEKAO od 3. stycznia. Nawet szansy zamkniecia rachunku nie dali. To już koniec oszczędzania w bankach w tym kraju

  marynatek Odpowiedz
  • Faktycznie idea bank nie ma,koniec oszczędzania :( i to tak znienacka

   bolek
  • Nie do końca, w Hiszpanii zadziałało to tak samo, a nawet szybciej (w nocy). Także akurat sam mechanizm jest standardowy. Opisze to zaraz, proszę już tu offtopu nie robić :)

   Michał
  • „Nawet szansy zamkniecia rachunku nie dali” — aaaa!
   A w końcu nie założyłem tam konta w żadnej promocji (za każdym razem jakieś problemy były), czyli już karencja spalona? 😐

   Don Quijote de la Mancha
  • no ja się zastanawiam czy założyć jeszcze lokatę na start w IDEI czy później zamykanie tego profilu w Pekao będzie nie warte zysku ;) Bo szans na dłuższe korzystanie z sensownych % po 3 miechach nie widzę …

   JoX
  • Oszczędzanie już dawno się skończyło, teraz to tylko gwoźdź do trumny wraz z innymi wbitymi przez tych sk……. z PIS za pośrednictwem RPP , które nadal chce obniżać stopy ( niech se własne utną) oraz interweniuje na rynku walutowym w ostatnich dniach roku celem OSŁABIENIA złotówki . To jest działanie takie 100% proPolskie , niech gospodarstwa domowe i zwykli Kowalscy płacą za tych na górze, za ich błędy itd.

   Bolo
  • Nie wiadomo jak to będzie. Może zostawią Ideę pod starym brandem i bedzie to oddzielny bank? A jeśli przeniosą to przy takich kosztach operacji to nic dziwnego że PEKAO nie chce wypuścić tylu nowych klientów . Ja może sobie zostawię to konto bo oni maja kilka funduszy ciekawych – jeśli byłaby taka możliwość kupowania z poziomu konta bez prowizji bo zdaje się oni sprzedają swoje tylko u siebie a nie na żadnej platformie.
   O wiele gorsza sprawa to sa obligacje IDei i to co z nimi zamierzaja zrobić. nic nie wiadomo czy do umorzenia czyprzejmuja zobowiązania. jak umorzenie to może być jakiś wstrząs na rynku korporatów. Moze nie taki jak po Getbacku ale znow zaufanie do sektora tych papierów spadnie tym bardziej że Getin następny w kolejce.
   A akcje? KToś wie jak przy ‚Zdzisławie ‚ wygląda sprawa akcji? jakas zamiana na PEKAO czy od razu kasacja?

   marynatek
  • W tej procedurze chyba umorzenie. Właśnie o to chodzi, bank przejmujący jest w tym przypadku do tego teoretycznie przymuszony (w praktyce znamy oczywiście powiązania), więc nie może być mowy np. o jakimś „dopłacaniu” do tego interesu, więc nie będzie np. wyceniania akcji.

   Don Quijote de la Mancha
  • kurczę, a ja myślałam że 2020 już z niczym nie zaskoczy….

   Be@
  • Każdy kto ma choć krztyn zdrowego rozsądku czytając co mówi Glapa, Łon i spółka nie powinien się dziwić . Od lat mówią tak jakby byli minsterstwem w rządzie a nie RPP. Łon publicznie wyrażał podziw dla Erdogana i tureckiego banku centralnego. Co mówili to robią. Dlatego ja zabezpieczałem się przed ujemną realną stopą procentową i inflacją. EDO/COI, akcje, jeśli fundusze dłużne to z domieszką jakichs zagranicznych o dodatniej rentownosci, fundusze bez zabezpieczenia ryzyka walutowego, złoto. Mam jeszcze 30tys w getinie i zastanawiam się co z nimi zrobić. od stycznia już dylematu nie będzie.
   Aha. I dla przypomnienia – Getin kończy promocję darmowych przelewów na EKO od 3 stycznia zdaje sie.

   marynatek
  • Kasacja i obligacji i akcji. Wg FAQ na stronie BFG od 4 stycznia oddziały Idei mają działać pod szyldem PEKAO.

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Pięknie. Czyli znów kilka funduszy zaliczy wtopę. Potem przejmą Getin. Rynek wie czym to smierdzi wiec możliwe ze od poniedziałku będzie małe trzęsienie ziemi na rynku korporatów banków spółdzielczych, getina i paru innych. Glapa zniszczy wszystko. 2 lata temu zabił lokaty, potem fundusze najniższego ryzyka, teraz akcje banków i obligacje banków to trefne papiery. Super.

   marynatek
 • Wpis na temat przejęcia: https://livesmarter.pl/idea-bank-przejety-przez-pekao/
  Proszę o komentarze tam, aby nie robić tu zbędnego offtopu

  Michał Odpowiedz
 • Wracając do tematu… Ja jestem małą wisienką, nie znam „sposobów”, przyjaciół itp. Zwykle moje zyski roczne są minimalne. Ale w tym roku miałam sporo więcej czasu… co poskutkowało podwojeniem moich zysków z poprzedniego roku. Wygrałam też w kilku konkursach. Niby nic – ale cieszy.
  Jednakowoż nie uważam, że był to dobry rok: ścięcie oprocentowania depozytów, zabicie dobrej promki KO Profit (a teraz jeszcze zakończenie KK Alfa z Leroy), koniec Bonusów w ING, no i koniec (od jutra) darmowych przelewów z KO Getin.
  Ale może trzeba się cieszyć tym co mamy ? Nowy rok będzie gorszy pod względem oprocentowania. W 2020 mogliśmy sobie zagwarantować stare % do września… Teraz wchodzimy w Nowy Rok z decyzją o likwidacji banku, który dawał więcej niż inni… Reasumując… wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !

  Be@ Odpowiedz
 • Było słabo, fakt. Czekamy na magiczną tabelkę Hermana – drugi fakt. 9208 i coraz więcej egzotyków (łącznie z maltańskim Blackcatcard), ale standardy się kończą wszystkim. Najlepszego w nowym roku – niech wisienki wciąż się nam toczą.

  I pozdro dla Admina – trzyma klasę kolejny rok. To warto docenić.

  k6 Odpowiedz
 • Przy licznych karencjach wykręciłem nieco ponad 3500zl, w tym ok. 300 w bonach więc wynik jest satysfakcjonujący:)

  Daw Odpowiedz
 • Cześć, w nowym roku życzę Wam zdrowia oraz byście zarobili więcej niż w 2020 :)
  Poniżej jak co roku moje rozliczonko, niestety w 2020 tylko 53% tego co w 2019 :( ale i tak jestem zadowolony. Dla wyjasnienia robione to na trzy „numerki” ale wszystko jak zawsze ogarniam sam. W opisach R i A to właśnie dodatkowe numerki ;)

  https://zapodaj.net/13848af8e8dd4.jpg.html

  Herman Odpowiedz
 • Cześć, w nowym roku życzę Wam zdrowia oraz byście zarobili więcej niż w 2020 :)
  Poniżej jak co roku moje rozliczonko, niestety w 2020 tylko 53% tego co w 2019 :( ale i tak jestem zadowolony z 13.702 zl (gdyby link wygasł). Dla wyjasnienia robione to na trzy „numerki” ale wszystko jak zawsze ogarniam sam. W opisach R i A to właśnie dodatkowe numerki ;)

  https://zapodaj.net/13848af8e8dd4.jpg.html

  Herman Odpowiedz
  • pierwsza kolumna trochę za bardzo przycięta… ;)
   1) czy możesz podzielić się na priv patentem na alior 1%
   2) w przypadku odkładaj na cel ING 100 zł w czerwcu to wiadomo, a w kolejnych miesiącach?

   abc
  • 1) zamiast 20 zl w gotowce lepiej brac co miesiac 40 zl w bonach, a patent moze dlugo nie pociagnac przy takim zainteresowaniu
   2) to wyplaty z innych promocji ING dla Starych Klientow, a roczna suma wyplat jest do przemyslenia dla zastanawiajacych sie jakim sposobem najszybciej zamknac konto zeby za 3 lata dostac 160 zl za swiezy ror :)

   aaaa
 • poprawiona tabelka
  https://zapodaj.net/432fda4bce775.jpg.html
  1% za obrót blikiem

  Herman Odpowiedz
  • @Herman z ciekawości „spieniężone” bony z BCH znaczy „shandlowane” czy wykorzystane? Sam mam kilka Circle i Decathlon do sprzedania stąd pytam. Jeśli sprzedałeś to podpowiedz gdzie wystawiałeś.

   karampuk
  • W Aliorze ten 1% z Blika to tylko za stacjonarne czy internetowe też się zaliczają?

   Romek
  • @karampuk Tylko euro moglem spieniezyc
   @Romek stacjonarnie tak jak w regulaminie

   Herman
  • @Herman: Brawo.

   owat
  • @Herman odezwij się do mnie proszę na cynoley(małpiszon)poczta.onet .pl

   Andrus
 • U mnie (nas – bo wisienkujemy we dwójkę) o dziwo ten rok był nieco lepszy niż 2019. W sumie banki wypłaciły nam 4042,20 zł. Poza 2 GC do H&M (gdzie i tak ubierałam od lat całą rodzinę) cała reszta – ponad 3800 – to gotówka. A wydawało mi się, że wszędzie karencje i nic już nie wykręcimy! W drugiej połowie roku skupiłam się głównie na zamykaniu kont/kart, więc może końcem tego roku znów coś wpadnie ciekawego. Tego sobie i Wam serdecznie życzę :)

  klaudi Odpowiedz
 • @Herman
  Dużo wydajesz, aby mieć tyle zwrotów. Zapomniałeś w zwrotach w Kasie Stefczyka.

  Beata2 Odpowiedz
 • @aaaa
  Lepiej na 123 niż na wpisy forumowicza @a…

  Beata2 Odpowiedz
 • @karampuk
  Napisz do mnie beataela077@wp.pl

  Beata2 Odpowiedz
 • Wyniki głosowania (liczba głosów) w ankiecie https://forms.gle/fVQLodrhLD2QaPDy9 na banki najlepsze pod względem oferty oraz najgorsze pod względem obsługi (głosowało 100 respondentów):

  TOP BANKÓW 2020

  Bank najlepszy pod względem oferty
  (prowizje, warunki bezpłatności, promocje, wybór produktów etc.)

  1. Bank Millennium — 49
  2. Santander Bank Polska — 45
  3. Getin Noble Bank — 29*
  4. Alior Bank i TMUB — 26
  5. ING Bank Śląski — 21
  6. Idea Bank — 18
  7. Citi Handlowy — 12
  8. BNP Paribas Bank Polska — 10
  8. Nest Bank — 10
  9. Credit Agricole Bank Polska — 6
  10. PKO Bank Polski i Inteligo — 5
  11. mBank — 3
  12. Bank Pekao — 1
  12. Bank Pocztowy i Envelo — 1
  12. Toyota Bank — 1

  Bank najgorszy pod względem obsługi
  (popełniane błędy, konieczność składania reklamacji i sposób ich rozpatrywania, poziom wiedzy pracowników, dostępność i przejrzystość dokumentów, stabilność działania systemów informatycznych etc.)

  1. Bank Pekao — 43
  2. BNP Paribas Bank Polska — 39
  3. PKO Bank Polski i Inteligo — 22
  4. Bank Pocztowy i Envelo — 16
  5. Credit Agricole Bank Polska — 14
  6. mBank — 12
  7. Citi Handlowy — 10
  8. Alior Bank i TMUB — 9
  9. Toyota Bank — 7
  10. Santander Bank Polska — 6
  11. Bank Millennium — 5
  11. Getin Noble Bank — 5
  12. Santander Consumer Bank — 4
  13. ING Bank Śląski — 3
  13. Idea Bank — 3
  13. Nest Bank — 3
  13. Plus Bank — 3
  14. Bank Ochrony Środowiska — 2
  15. Volkswagen Bank Polska — 1

  * Aż 6 osób oddało głos na Getin w kategorii najlepszy bank jednocześnie nie wybierając żadnego innego (mimo możliwości głosowania na 3).

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Zasłużone pierwsze miejsce Żubra jako najgorszego banku. Jedyne do czego ten twór się nadaje to zakładanie kont w innych bankach przy pomocy przelewu weryfikacyjnego z Pekao, wtedy się sprawdza:)

   Ew@
  • Tak, rywalizacja o pierwsze miejsce w tej kategorii była bardzo ciekawa, rok temu BNP Paribas pobił konkurentów otrzymując pięćdziesiąt kilka głosów, więc biorąc to pod uwagę, to ich obecny status drugiego najgorszego banku w Polsce i tak jest sporą poprawą jakości; Pekao swoją pozycję lidera w tej kategorii wzmacnia… https://livesmarter.pl/najlepsze-lokaty-grudzien-2019/#comment-269819

   Don Quijote de la Mancha
  • A tak z ciekawości.. skąd taka wyższość Millennium? Może czytelna aplikacja, może łatwość darmowości.. ale fakt że nie ma możliwości zgarnięcia ponownej wisienki za otwarcie i 0,5% na oszczędnościowym..
   Chyba że czegoś nie wiem… Jeśli tak chętnie się dowiem od tak zacnego grona.

   Andrus
  • Zauważ, że różnica liczby głosów pomiędzy Santanderem a Millennium nie jest duża; myślę, że w obu przypadkach dobry wynik polega nie tyle na tym, że są takie dobre, ale że inne są jeszcze gorsze…

   Jak chodzi o zwykłą ofertę, to Santander wyróżnia się bezpłatnymi przelewami ekspresowymi; w Millennium brakuje ich nawet w vipowskim koncie. Santander stracił jednak przewagę, jaką była bezwarunkowa darmowość konta bez robienia transakcji kartą (dawniej można było mieć takie bezpłatne konto z bezpłatną kartą HCE).
   To ranking za 2020 rok, więc jednak Millennium przez większość tego okresu miał niezłą ofertę na ko Profit, w Santanderze w tym segmencie ciekawa była chyba tylko jednorazowa Lokata Mobilna.

   Jak chodzi o promocje na nowe produkty, to rzeczywiście Millennium wyklucza teraz wielokrotne korzystanie z takiej promocji, za to wyróżnia się świetnymi ofertami utrzymaniowymi — ja na kilku kartach kredytowych kilka razy w roku zarabiam po kilkaset złotych… W przypadku Santandera propozycje dla starych klientów są w porównaniu z tym niepoważne, to np. 20 zł za mobliną autoryzację… Także moneybacki kartowe są tam słabe, a nawet ta oferta dla nowych klientów, maks. 800 zł za kk, zawierała w sobie 600 zł w postaci moneybacku 1%, czyli wymagało to obrotu aż 60 kzł… W Millennium 760 zł dostaje się wydając 25,333 kzł (albo 200 zł wydając 2 kzł)…

   Mi trochę szkoda, że ING jest taki niedoceniony, choć sam się pewnie do tego przyczyniłem łącząc TMUB i Aliora (bo przez część roku działały już wspólnie) — w ING promocje dla nowych klientów może nie zachwycają, ale na różnych śmiesznie łatwych dla starych, jak za regularne inwestowanie i oszczędzanie czy regularne wpływy, można zarobić więcej, niż to 12 × 25 zł w TMUB, ale też rozumiem, że skumulowanie różnych promocji Aliora i TMUB dało tak wysoki wynik tej pary; cóż, to się nie powtórzy…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale w Santanderze promocja 800 zl nie byla TYLKO dla Nowych Klientow (nie mozna bylo tylko miec juz pajacyka a posiadanie 2-3 innych kk santander w niczym nie przeszkadzalo). Natomiast kk millennium trzeba bylo juz jakis czas miec i 760 zl bylo tylko na zaproszenie od konsultantki (wiekszosc dostaje tylko 200 zl).

   aaaa
  • Jaką ofertę utrzymaniową daje Millennium? To jest mój podstawowy bank i zastanawiam się, czy ich nie postraszyć :). Myślicie, że wystarczy zadzwonić i powiedzieć, że rozważam rezygnację, czy rzeczywiście trzeba złożyć wniosek o zamknięcie usług?

   Adamaaa
  • 1) przeczytaj jeszcze raz te dwa komentarze powyzej
   2) skladasz wypowiedzenie u konsultanta i od razu prosisz o polaczenie z dzialem utrzymania

   aaaa
 • Za mną czwarty sezon wisienkowania. Co roku udawało się podwyższać wynik ale ubiegły rok jakoś strasznie marnie mi szło… Kilku rzeczy nie dopilnowałem, przez co albo nie otrzymałem zwrotu albo jeszcze opłatę mi dowalili. Jednak na koniec roku miłe zaskoczenie, bo udało się pobić zeszłoroczny wynik o ok 100zł i rok zakończyłem z wynikiem 7081,96 ;) Wliczam w to czystą gotówkę i bony, które praktycznie w całości udało się zamienić również w gotówkę. O 300zł byłby jeszcze lepszy wynik ale czekam na przesłanie bonów z reklamacji BNP, które mają dojść w styczniu, więc już podepnę to pod nowy rok.
  Po powyższej lekturze widzę, że znów kilka sposobów przeszło mi kolo nosa bo czegoś nie zatrybiłem ale generalnie z wyniku jestem zadowolony i nie mogę narzekać.

  Pozdrawiam i po zamknięciu roku 2021 życzę wysokich wyników!!

  vilkolak Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy